4Sync Review – Aktualizované 2020

4Sync Recenzia

4Synch je docela zaujímavá služba úložiska v cloude, ktorá sa zdá byť zameraná hlavne na ukladanie a zdieľanie mediálnych súborov. Vykonáva to dobrú prácu, ako to popisujeme v tomto preskúmaní 4Sync, ale kvôli jeho nedostatočnej flexibilite je pre mnohých používateľov neatraktívna..


Recenzie úložiska cloudu

4Sync nie je vaša služba cloudového ukladania typu run-of-the-mill. Je to jednoduchšie ako väčšina a zameriava sa na ukladanie mediálnych súborov. To neznamená, že nemôžete ukladať iné typy, ale služba nemá aplikácie, ktoré s nimi pracujú. V tejto kontrole 4Sync vám podrobne prečítame jeho funkcie a povieme vám, čo chýba.

Aj keď nejde o jednu z našich najlepších služieb v oblasti cloudového ukladania, môže to byť uchádzač o najlepší zoznam cloudových úložísk pre fotografie a videá. 4Sync sa však nemusí zhodovať s hodnotou pCloud, ktorá je na prvom mieste v tomto zozname. Ak si chcete uložiť svoje fotografie a videá za výhodnú cenu, prečítajte si našu recenziu pCloud..

4Sync má vysokú rýchlosť synchronizácie a dobré možnosti synchronizácie a zdieľania, ale vyžaduje vylepšenie v iných kategóriách. Vo zvyšku tohto článku sa chystáme podrobne prediskutovať tieto funkcie a povedať vám, ako si hrajú.

Alternatívy pre 4Sync

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Aplikácia 4Sync je navrhnutá tak, aby vám pomáha ukladať vaše dôležité súbory v cloude a pristupovať k nim kdekoľvek, doma alebo na cestách. Môžete synchronizovať webové, stolné, mobilné a tabletové zariadenia.

Počítač môžete zálohovať v určitom rozsahu, ale na tento účel by ste mali použiť službu cloudového zálohovania. Ak sa chcete o rozdieloch dozvedieť viac, prečítajte si naše vysvetlenie. Ak potrebujete zálohovať počítač, prečítajte si náš najlepší zoznam záloh online.

4sync-web-image-náhľad

4Sync sa zameriava na prehrávanie médií a umožňuje vám prezerať fotografie v zobrazení miniatúr, takže môžete rýchlo nájsť, čo potrebujete. Jednotlivé fotografie môžete otáčať alebo ich zobraziť v prezentácii. Iní môžu pridávať komentáre k vašim zdieľaným fotografiám a vyjadrovať svoje názory na konkrétne oblasti obrázka, čo je skvelé pre získanie spätnej väzby.

Službu môžete tiež nastaviť tak, aby spracovala snímky obrazovky, vďaka čomu ich automaticky nahrá z počítača.

4sync-web-music-player

Keď stlačíte prehrávanie zvukových súborov v cloude, objaví sa úhľadný hudobný prehrávač. Má štandardné funkcie, ktoré by ste od hudobného prehrávača očakávali, vrátane vytvárania zoznamov skladieb, pridávania skladieb do frontu a náhodného výberu. Môžete tiež zdieľať svoj zoznam skladieb. Keď za ním zbalíte okno, menšie okno zostane nad pracovnou oblasťou a zobrazí aktuálnu skladbu.

Ak chcete vedieť, koľko miesta a prevádzky ste využili, môžete sa pozrieť na stránku so štatistickými údajmi vo svojom účte. Môže zobrazovať vašu spotrebu premávky za aktuálny alebo predchádzajúci mesiac. Svoje najobľúbenejšie súbory si môžete zobraziť podľa počtu stiahnutí z posledného dňa do predchádzajúcich 14 dní.

Prehľad funkcií 4Sync

Logo 4Syncen.4sync.com

Začína sa od 825 dolárov mesačne pre 10000 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera
Kanada

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Mnoho služieb ponúka niekoľko plánov, z ktorých si môžete vybrať, čo zvyšuje flexibilitu a umožňuje získať ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám. To však nie je prípad 4Sync. Má iba jeden plán: Premium.

Poskytuje 1 TB úložného priestoru a 10 TB šírky pásma za mesiac, ktorú môžete v prípade potreby pridať. Ak sa rozhodnete platiť mesačne, musíte zaplatiť 16,99 dolárov. To je 203,88 dolárov ročne. Ak platíte za rok vopred, získate zľavu 50%, čo pri 99 $ zodpovedá 8,25 USD mesačne.

Môžete zaplatiť iba 8 dolárov mesačne, aby ste dostali 2TB na stránke Sync.com. pCloud je blízko s 2TB za 9,99 dolárov mesačne alebo 96 dolárov za rok a Amazon Drive účtuje 60 dolárov ročne za 1 TB. Ak vás zaujímajú, prečítajte si našu recenziu na stránkach Sync.com a Amazon Drive alebo si prečítajte o všetkých najlepších hodnotách v našom zozname najlepších ponúk v službách cloudového ukladania..

4Sync neponúka bezplatný program, ale existuje 60-dňové bezplatné skúšobné obdobie, ktoré je výrazne dlhšie ako ponuka iných služieb. Skúšku môžete predĺžiť o jedného mesiaca pre každého priateľa, ktorého odporučíte, a dostane tak ďalší mesiac. Ak sa prihlásia na odber služby Premium, získate ďalšie dva mesiace.

Po skončení skúšobnej doby máte 30 dní na inováciu na prémiu, inak bude váš účet deaktivovaný.

Užívateľské skúsenosti

Existuje mnoho spôsobov, ako získať prístup k súborom uloženým v cloudu 4Sync. Môžete použiť klientsky počítač, webovú aplikáciu alebo aplikáciu pre smartfóny.

4sync-desktop-nastavenia

Desktopová aplikácia pozostáva zo synchronizačného priečinka a ikony na paneli úloh. Radi by sme však videli ikony v súboroch v synchronizačnom priečinku, ktoré zobrazujú ich stav, ale tie sa zobrazujú iba vtedy, ak zo synchronizácie odstránite priečinok alebo súbor. Rozhranie pracovnej plochy sa zdá byť datované, ale je jasné a ľahko sa v ňom naviguje.

Ikona sa tiež otvorí vo vašej predvolenej prehliadači.

Je k dispozícii pre Windows a MacOS, ale nie pre Linux. Ak potrebujete pracovať na Linuxe, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre Linux.

4sync-web-ui

Webová aplikácia zobrazuje vaše súbory v zobrazení miniatúry alebo zoznamu. Tiež sa cíti datovaný, ale je príjemný a ľahko použiteľný. Tlačidlá v hornej časti vám pomáhajú rýchlo vykonávať bežné akcie a navigácia vľavo nasleduje spoločnú stromovú štruktúru, takže nebudete zmätení. Môžete prepnúť na jednoduché zobrazenie, ktoré skryje všetky základné funkcie, ktoré vám pomôžu zaostriť.

4sync-mobile-ui

V mobilnej aplikácii môžete používať väčšinu rovnakých funkcií. V hornej časti je vyhľadávací panel, ktorý vám umožňuje filtrovať súbory a sadu ikon pre navigáciu. Umožňujú vám prístup k súborom, nahrávanie z fotoaparátu, prezeranie toho, čo sa s vami zdieľa, ukladanie súborov na prácu offline a kontrolu nastavení informačného kanála a účtu. V nastaveniach môžete povoliť automatické odovzdávanie fotografií.

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android alebo iOS.

Synchronizácia súborov & zdieľanie

Synchronizácia a zdieľanie sú dôležité pre úložisko v cloude, pretože sú to primárne mechanizmy, ktoré vám umožňujú presunúť úložisko do cloudu, pristupovať k nemu z rôznych zariadení a zdieľať ho.

4sync-sync-zložka

Desktop klient sleduje spoločný model synchronizácie s ikonou priečinka synchronizácie a systémovej lišty. Ikona umožňuje prístup k predvolbám a otvoriť synchronizačný priečinok bez toho, aby ste prechádzali aplikáciou Správca súborov.

Čokoľvek, čo vložíte do synchronizačného priečinka, sa synchronizuje s cloudom a všetko, čo vložíte do cloudu, sa stiahne do synchronizačného priečinka..

Nemusíte však používať synchronizačný priečinok, pretože program 4Sync umožňuje synchronizovať ľubovoľný priečinok. Ak to nechcete urobiť, môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na ľubovoľný priečinok alebo súbor a zvoliť kopírovanie do synchronizovaného priečinka. Môžete synchronizovať iba vybrané priečinky, ale ich odpojenie neodstráni. Iba to oddeľuje spojenie do budúcnosti. Ak chcete vylúčiť jednotlivé súbory, môžete ich pridať do zoznamu ignorovaných.

Synchronizáciu môžete doladiť aj pri odstraňovaní súborov. Keď sa súbor odstráni z webu, môžete ho automaticky odstrániť na pracovnej ploche, nastaviť tak, aby sa opýtal, či by to mal urobiť, alebo obnoviť súbor na serveri z lokálneho počítača.

Okrem synchronizácie vám aplikácia pre stolné počítače umožní zdieľať vaše súbory na Facebooku alebo Twitteri alebo vygenerovať odkaz, ktorý môžete skopírovať a vložiť. Vo webovom rozhraní 4Sync môžete zdieľať odkaz, ktorý stiahne súbor, alebo ten, ktorý otvorí vašu zdieľanú zložku. Okrem toho môžete získať kód HTML alebo fórum, ak chcete zdieľať. Nie je však možné nastaviť heslo odkazu alebo dátum skončenia platnosti.

Svoj priečinok môžete nastaviť ako súkromný, ak ho nechcete zdieľať alebo verejne sprístupniť, aby k nemu mali prístup všetci pozvaní. Okrem toho môžete nastaviť povolenia pre ľudí, ktorých pozvete, iba na zobrazenie alebo na nahranie a úpravu. Zdieľanie priečinkov môžete chrániť nastavením hesla a jeho zaradením do subdomény. HTML značka iframe je k dispozícii aj na vloženie ako miniaplikácie.

4sync-web-share

Webová aplikácia vám umožňuje urobiť to isté, ale dáva vám možnosť skrátiť odkaz na zdieľanie a odoslať ho aj e-mailom. Môžete zdieľať priečinky na Facebooku, ale musíte sa pripojiť k Twitteru z ponuky nastavení, aby ste ich mohli zdieľať.

Mobilnú aplikáciu môžete použiť na zdieľanie súborov a priečinkov s nainštalovanými aplikáciami, napríklad WhatsApp, Slack a Skype. Prípadne môžete poslať odkaz.

Aj keď má 4Sync dobré funkcie na zdieľanie, nepribližuje sa k poskytovateľom v našich najlepších službách cloudového úložiska na zdieľanie zoznamu.

rýchlosť

Odovzdanie testovacieho priečinka so zipsom s veľkosťou 1 GB trvalo v priemere asi 23 minút. Naše pripojenie sa uskutočnilo prostredníctvom siete Wi-Fi z Belehrade v Srbsku s rýchlosťou nahrávania 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 102 Mb / s..

Čas nahrávania sa rovná teoretickému času, ktorý je potrebný na prenos priečinka s kapacitou 1 GB, takže môžeme dospieť k záveru, že čím rýchlejšie budete na serveroch 4Sync, tým rýchlejšie budete pracovať. Predpokladáme, že sa nachádzajú v USA, pretože spoločnosť má sídlo v Kalifornii, ale jedna z jej politík zabránila tímu podpory zverejniť tieto informácie..

Rýchlosť je väčším faktorom pri spolupráci na súboroch, ktoré už boli odovzdané. Namiesto nahrávania celého súboru po jeho úprave môže algoritmus synchronizácie na úrovni bloku preniesť iba tú časť, ktorá sa zmenila, čo výrazne znižuje čas odovzdávania. Bohužiaľ sme zistili, že 4Sync ho nepoužíva, pretože naše testovacie súbory sa neodovzdali rýchlejšie po ich úprave.

zabezpečenia & súkromia

Ak svoje súbory ukladáte online bez dostatočného zabezpečenia, prinajmenšom robíte hazard. Hackeri by vás mohli zasiahnuť pomocou ransomware, počas prenosu môžu vaše súbory zachytiť útokmi typu „muž v strede“ alebo ukradnúť heslo.

Aby sa zabránilo tomu, že služby cloudového ukladania by mali využívať šifrovanie v pokoji a počas prepravy, protokol TLS na ochranu vašich údajov pri prenose a dvojfaktorové overenie, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu k vášmu účtu. Najlepšou ochranou vášho súkromia je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, vďaka ktorému nie je nikto okrem vás schopný čítať súbory.

Bohužiaľ, 4Sync neprichádza o svojej bezpečnosti. Vieme, že pomocou protokolu SSL môžete chrániť súbory počas prenosu z počítača na server a povoliť protokolu HTTPS, aby v prípade potreby zabezpečil vaše pripojenie..

Služba nepoužíva dvojfázové overenie, preto si musíte vytvoriť silné heslo.

Vo svojej politike ochrany osobných údajov spoločnosť 4Sync uvádza, že zhromažďuje iba metaúdaje a ďalšie informácie súvisiace so štatistikami, pokiaľ si ich nezaregistrujete prostredníctvom služieb Google, Facebook alebo Twitter. V takom prípade zhromažďuje vaše osobné údaje. Napriek tomu nie je zaručené súkromie vašich súborov, ako je to v prípade Tresoritu, jednej z najlepších služieb s nulovými znalosťami..

podpora

Podpora 4Sync pozostáva z FAQ a formulára, ktorý vám umožňuje poslať správu tímu technickej podpory. Neexistuje podpora telefónu ani chatu. Časté otázky sú ľahko použiteľné, pretože sú rozdelené do sekcií: „všeobecné“, „Windows“, „Mac“, „Android“ a „iPhone“.

Poslali sme správu s niekoľkými otázkami tímu podpory a o pár dní neskôr odpovedali. Nedostali sme potvrdzujúci e-mail s oznámením, že dostali našu správu, ktorá by uľahčila čakanie.

Verdikt

4Sync je slušná služba, ktorá poskytuje jednoduchý spôsob ukladania a prezerania vašich hudobných, obrazových a obrazových súborov. Môžete získať spätnú väzbu od ostatných na svoje obrázky pomocou kolíkov s komentármi. Prehrávač videa bude prehrávať vaše filmy bez problémov, zatiaľ čo prehrávač hudby vám umožní vychutnať si svoju hudobnú zbierku z cloudu.

Užívateľská skúsenosť je slušná, ale v porovnaní s Dropboxom sa zdá byť datovaná. Zdieľanie je možné, chýba mu však možnosť kontroly obsahu. Rýchlosti synchronizácie sú porovnateľné s niektorými z rýchlejších služieb tam, ale to isté nemožno povedať o bezpečnosti, pretože 4Sync nemá veľa možností od iných poskytovateľov, ktoré považujeme za samozrejmé.

Služba musí tiež zlepšiť svoju hodnotu, a to buď znížením ceny alebo zvýšením úložného priestoru. Napriek tomu, ak vám to nevadí platiť rok, je to dobré miesto na ukladanie mediálnych súborov. V opačnom prípade si pozrite ďalšie recenzie služieb cloudového úložiska.

Čo si myslíte o 4Sync? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map