Recenzia pripojenia IBM – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia pripojenia IBM

Vyzerá to, že produkt IBM Connections bol prepracovaný na nástroj pre sociálne médiá a úplne vyprázdnil väčšinu vlastností úložiska a EFSS. Toto preskúmanie sa preto už neuplatňuje.


Najlepšie EFSS

Majitelia SMB, ktorí hľadajú nástroj na spoluprácu v cloude s twistom na sociálnych sieťach, môžu nájsť to, čo hľadajú v IBM Connections. Okrem obvyklých možností synchronizácie a zdieľania súborov vám tento pokročilý nástroj EFSS umožňuje chatovať, posielať e-maily, organizovať stretnutia online a dokonca zdieľať váš stav s ostatnými zamestnancami..

Ber to ako Facebook EFSS priestoru.

Poskytujú vďaka svojim pridaným komunikačným schopnostiam produkt IBM Connections lepší výber ako Dropbox, Box a všetci ostatní najlepší poskytovatelia EFSS? Pri prehľade funkcií a cien služby sa držte u nás a potom si prečítajte používateľskú skúsenosť, možnosti spolupráce, bezpečnosť a podporu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre pripojenia IBM

Vlastnosti

Nasledujúca tabuľka vám poskytne rýchly pohľad na niektoré z kľúčových funkcií zabalených v platforme Connections.

Logo pripojenia IBMwww-03.ibm.com

Začína sa od 600 dolárov mesačneVšetky plány

spolupráca

Synchronizácia zariadenia

Selektívna synchronizácia

Synchronizácia na úrovni bloku

Zdieľané priečinky

Prepojenie súborov

Verzia súboru

Maximálna veľkosť súboru
2 GB

Integrácia balíka Microsoft Office

Integrácia dokumentov Google

Knižnica integrácie aplikácií tretích strán

Monitorujte aktivitu používateľov

Nastaviť užívateľské role

Vytvorte skupiny používateľov

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji
AES-128

Šifrovanie počas prepravy

Integrácia end-to-end šifrovania

Dvojfaktorová autentifikácia

Požiadavky na vlastné heslo

Integrácia jedným prihlásením (SSO)

Diaľkové vymazanie zariadenia

podpora

Live chat

Telefonická podpora

Fórum používateľov

24/7 podpora

Spojenia sú zaujímavým prípadom v tom, že obsahujú niektoré funkcie (ako zoznamy úloh a stretnutia online), ktoré nenájdete s inými platformami, ale zároveň chýbajú niektoré, ktoré by mali byť bežné (napríklad dvojfaktorové overenie)..

Je tiež slabý, pokiaľ ide o integráciu aplikácií tretích strán.

Dáme vám lepšiu predstavu o tom, ako sa to všetko odohráva, aby ste sa mohli rozhodnúť, či pripojenie bude pre vašu firmu fungovať neskôr v našej recenzii. Najprv však povedzme o cenách.

stanovenie ceny

IBM Connections má tri základné cenové platformy: Sociálne siete, S1 a S2. Pred prihlásením na odber môžete získať dobrý dojem zo služby pomocou 14-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Každý plán vám poskytuje 1 TB tímového úložiska plus 1 GB osobného úložiska pre každý používateľský účet. Či už idete so sociálnymi sieťami, S2 alebo S1, neexistujú žiadne minimálne požiadavky na používateľa, čo je osviežujúca zmena tempa. Mnoho ďalších poskytovateľov EFSS má nielen vysoké požiadavky, ale stojí dvakrát viac na užívateľa.  

Čet napríklad vyžaduje aspoň 15 účtov a za každý z nich účtuje poplatok 20 USD.  

Všetky tri plány pripojenia umožňujú editáciu, synchronizáciu a zdieľanie dokumentov. Každý z nich ponúka aj možnosti okamžitých správ, aby ste boli v kontakte so svojimi zamestnancami. Connections S2 pridáva online stretnutia až pre 200 účastníkov. S1 pridáva e-mailový a wiki priestor.

Užívateľské skúsenosti

Podobne ako väčšina nástrojov na synchronizáciu a zdieľanie podnikových súborov sa veľká časť interakcie používateľa s pripojením uskutočňuje prostredníctvom vášho prehliadača. Na rozdiel od nich sa súbory nezaoberajú skúsenosťami používateľov: sociálne interakcie áno.

Domovská obrazovka obsahuje priestor na aktualizáciu vášho stavu a na čítanie stavu ostatných, rovnako ako platforma sociálnych médií.  

Z ľavého okraja sa môžete pohybovať medzi štyrmi ďalšími zobrazeniami, ktoré zahŕňajú zmienky, oznámenia, položky akcií a uložený obsah.

Na pravej strane portálu je nástroj, ktorý vám umožní pripojiť sa alebo spustiť schôdzu online, miesto pre pripomenutie udalostí a dokonca aj informačný kanál „odporúčaní“, ktorý vám na základe vášho profilu, prepojení a ďalších kritérií poskytne interné návrhy obsahu..

Navigačný panel v hornej časti stránky umožňuje navštíviť ďalšie stránky vrátane pošty, kalendára, vášho zoznamu kontaktov a komunít (skupín), do ktorých patríte. Ak sa chcete skutočne dostať k svojim súborom, musíte kliknúť na „viac“ a z rozbaľovacej ponuky vybrať „súbory“.

Tento prístup nie je zlá vec, je len iný. Spoločnosť IBM sa rozhodla zvýrazniť sociálne možnosti pripojenia pred synchronizáciou a zdieľaním. Pre majiteľov malých a stredných podnikov, ktorí pracujú so vzdialenou pracovnou silou, je to spôsob, ako rozvíjať pocit komunity, ktorý by inak mohol chýbať bez chladiča vody, ktorý bude klebať okolo..

Sociálne črty sú tiež pekným spôsobom, ako viesť spoluprácu.

Pripojenia majú okrem webového rozhrania k dispozícii aj klient pre stolné počítače pre systémy Windows a Mac. Rovnako ako u mnohých iných nástrojov EFSS, inštalácia tohto klienta vytvorí synchronizačný priečinok v systéme súborov. Všetky súbory alebo priečinky umiestnené v tomto priečinku sa nahrajú do vášho cloudového úložného priestoru.

Väčšina nástrojov na ukladanie údajov v cloude, ktoré sme hodnotili, sa tam zastavuje. Pripojenia robia veci o krok ďalej tým, že vám umožnia navigáciu v zobrazení synchronizovaného priečinka zdieľaného obsahu, komunít a spolupracovníkov..

Ak ste mimo počítač, môžete sa prihlásiť do aplikácie Connections zo svojho smartfónu pomocou aplikácií pre Android, iOS a Windows Phone a aktualizovať svoj stav, kontrolovať položky akcií a navštevovať komunity.

Môžete tiež pristupovať k svojmu cloudovému obsahu a nahrať nový obsah z telefónu.

Aj keď nie je pochýb o tom, že používateľská skúsenosť služby Connections nemá zjednodušený prístup k synchronizácii a zdieľaniu Dropboxu a jeho mnohých klonov, je to príjemná zmena tempa, ktorú mnohí majitelia firiem nájdu oveľa viac podľa svojich predstáv.

správa užívateľov

Veľká časť správy používateľov s pripojením je postavená na použití „komunít“. Komunity sú spôsobom, ako sústrediť spoluprácu ľahším zdieľaním obsahu s viacerými ľuďmi. Napríklad by ste mohli mať komunitu pre grafických dizajnérov alebo komunitu pre zamestnancov frontovej línie.

Väčšina ostatných nástrojov EFSS tieto skupiny nazýva. IBM však viac ako odôvodňuje zmenu v terminológii. Dôvodom je, že program Connections ide omnoho ďalej pri zlepšovaní aspektov spolupráce skupín ako akýkoľvek iný nástroj EFSS, ktorý sme testovali.

Každá komunita má svoju vlastnú komunitnú stránku, na ktorej môžu členovia prehliadať obsah, zobrazovať aktualizácie stavu, čítať a pridávať do komunitnej wiki, zúčastňovať sa na komunitnom fóre a vyskúšať si dôležité záložky pre komunitu.. 

Pri pridávaní používateľov vám aplikácia Connections umožňuje priradiť im jednu zo štyroch rolí na riadenie ich oprávnení:

  • Užívateľ: spolupráca a prístup k pošte
  • Správca: úplný prístup k správe účtu
  • Admin Assistant: Základná správa používateľov a hesiel
  • Vývojár aplikácií: Prístup k vývoju rozšírení

Pripojenia obsahujú aj dobré nástroje na vytváranie prehľadov, ktoré vám umožňujú udržať si prehľad o pracovnej sile. Patria sem oblasti správcu na sledovanie sťahovania súborov a kontrolu základných metrík stránok.

zložka & Zdieľanie súborov

Aj keď prístup k vášmu obsahu môže byť pochovaný pod hromadou sociálnych funkcií, IBM Connections vyžaduje ambicióznejšie zdieľanie priečinkov a súborov ako väčšina nástrojov EFSS.

Pri vytváraní priečinka máte možnosť ponechať ho v súkromí alebo zdieľať s konkrétnymi ľuďmi a komunitami. Jednotlivcom a komunitám sa môže povoliť prístup k tejto zložke iba na čítanie, úpravy alebo vlastníctvo. Existuje tiež možnosť povoliť ostatným zdieľať priečinok s jednotlivcami mimo vášho podnikania.  

Rovnaké nastavenia zdieľania, mínus stav vlastníka, sú k dispozícii aj pre súbory. Niektoré nástroje EFSS umožňujú zdieľanie priečinkov iba so všetkými súbormi v danom priečinku, na ktoré sa vzťahujú rovnaké prístupové práva. Pridaná úprava je dobrý dotyk.

Ďalšou možnosťou zdieľania súborov je zdieľanie odkazov. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor a kliknúť na odkaz „kopírovať odkaz“. Každý, komu uvediete tento odkaz, bude mať prístup k súboru, ku ktorému je pripojený. Aj keď je tento spôsob zdieľania užitočný, nie je úplne bezpečný, najmä preto, že vám pripojenie neumožňuje chrániť heslom odkazy ani im dať automatické dátumy vypršania platnosti.

Ďalším problémom, ktorý máme v súvislosti so zdieľaním v súvislosti s pripojením, je to, že zatiaľ čo služba má dve užitočné zobrazenia, ktoré vám umožňujú zistiť, ktoré priečinky a súbory sa s vami zdieľali, neexistuje analogické zobrazenie na kontrolu toho, ktoré priečinky a súbory, ktoré zdieľate.

Ikony v hornej časti priečinkov a vedľa názvov súborov umožňujú vyhľadávať zdieľaný obsah, ale stránka, ktorá umožňuje auditovať všetko na jeden pohľad bez toho, aby ste museli hľadať, by uľahčila sledovanie zdieľaných údajov..

sync

Aplikácia IBM Connections dobre zvláda synchronizáciu pomocou modelu synchronizovaných priečinkov, ktorý pozná každý, kto používa Disk Google, Dropbox, Onedrive alebo väčšinu iných nástrojov na ukladanie údajov v cloude. Spoločnosť IBM nazýva tento priečinok „Môj disk“.

Model synchronizovanej zložky je obľúbený, pretože je jednoduchý a elegantný. Vyzerá a väčšinou funguje ako každý iný priečinok so súborovým systémom.

Jediným skutočným rozdielom je, že akýkoľvek obsah v ňom je uložený na pevnom disku aj v cloude. Akýkoľvek obsah vložený do priečinka sa odošle do dátového centra Connections a potom sa prenesie na ďalšie zariadenia, ktoré majú nainštalovaný synchronizačného klienta. To vám umožní zdieľať obsah so spolupracovníkmi v takmer reálnom čase.

Pripojenia nanešťastie nevyužívajú diferenciálnu alebo blokovú synchronizáciu ako Dropbox, čo je prostriedok na urýchlenie synchronizácie iba presunutím častí súborov, ktoré sa skutočne zmenili.

Pripojenia však podporujú ďalšiu vynikajúcu funkciu synchronizácie, ktorá sa nazýva selektívna synchronizácia. Selektívna synchronizácia vám umožňuje vypnúť synchronizáciu pre určité priečinky. Zabráni sa tak ukladaniu cloudového obsahu na pevný disk, čo vám umožní ušetriť miesto na disku.

Nástroje produktivity

Pripojenia prichádzajú s hrsťou integrovaných, natívnych nástrojov, s ktorými bude veľa podnikových používateľov schvaľovať. Zahŕňajú e-mailového klienta, zoznam úloh na sledovanie akčných položiek, kalendár a aplikáciu poznámok.

Položky vytvorené v zozname úloh môžete priradiť ostatným na sledovanie úloh a ich zobrazenie v kalendári. Aj keď to nie je také ľahké a vizuálne príťažlivé ako Trello, jeho integrácia s programom Connections umožňuje plynulé riadenie spolupráce.

Aplikácia Notes Connections tiež nemôže konkurovať Evernote, ale vďaka svojej integrácii je stále príjemnou možnosťou na zvýšenie produktivity v ekosystéme Connections. Používajte na zaznamenávanie poznámok zo schôdzí, brainstorming a tajne pracujte na tomto románe počas úradných hodín

Aj keď je k dispozícii mnoho vynikajúcich aplikácií na virtuálne stretnutia pre podnikových používateľov, ktorí sa integrujú s cloudovým ukladacím priestorom, veľa služieb EFSS ich skutočne neposkytuje. Pripojenia a používanie tejto funkcie vás nebudú stáť žiadne peniaze navyše.

Na domovskej stránke Pripojenia stačí kliknúť na tlačidlo „hostiteľská schôdza“ na pravej strane obrazovky. Vytvorí sa ID stretnutia a odkaz, ktorý môžete zdieľať so svojimi spolupracovníkmi, a otvorí sa okno stretnutia.

Odtiaľ môžete zdieľať svoju obrazovku alebo konkrétny súbor, ktorý ste uložili.

Schopnosti zdieľania obrazovky fungujú rovnako hladko ako všetky ostatné, ktoré sme používali, vrátane join.me, Skype for Business a Zoho, a to bez toho, aby došlo k oneskoreniu alebo rozmazaniu obrazu..

Aj keď na stretnutiach Connections nie je možné usporiadať 250 účastníkov, ako môže Skype for Business, môže usporiadať 200 účastníkov, čo by pre väčšinu podnikových používateľov malo byť omnoho viac. Medzi možnosti schôdzky patrí knižnica súborov, stream stretnutí, nástroje na kreslenie a možnosť záznamu.

Pripojenia vám poskytujú iba niekoľko nástrojov tretích strán, z ktorých si môžete vybrať. Zoznam nie je takmer taký dlhý alebo zaujímavý, ako to, čo nájdete v Dropbox, Box a niekoľkých ďalších platformách, aj keď obľúbené položky, ako sú SalesForce a niekoľko aplikácií zo sady Cisco, sa veľmi zúčastňujú.

Chýbajúce obľúbené položky zahŕňajú Slack, Trello, IFFT, DocuSign, Zoho a mnoho ďalších najlepších mien v produktivite práce. Vďaka sociálnym schopnostiam pripojenia sú však tieto zásahy omnoho menej kritické ako pri iných nástrojoch EFSS.

Pripojenia majú doplnok pre Microsoft Office, takže môžete ukladať dokumenty Word, Excel alebo PowerPoint priamo do svojho úložiska pripojení, radi by sme však videli integráciu založenú na prehliadači s Office Online alebo dokonca dokumentmi Google..

zabezpečenia

Všetky dáta, ktoré ukladáte v IBM Connections Cloud, sa zálohujú na redundantných serveroch. Samotné servery sú uchovávané v bezpečných dátových centrách určených na odolávanie požiarom, zemetraseniam a iným katastrofám.

Len pre prípad, že dátové centrá sú udržiavané na oboch pobrežiach USA a na dvoch rôznych japonských miestach. Biometrické skenery, CCTV kamery a 24/7 bezpečnostné hliadky sa tiež používajú, aby zabránili neoprávneným návštevníkom.

Pred prenosom do cloudu z vášho zariadenia sa údaje zašifrujú v 128-bitovom AES. Kým 256-bitový AES je bezpečnejší a bežnejší v sektore cloudových úložísk, neexistuje žiadny skutočný dôvod na strach z rozhodnutia IBM ísť s 128.

Teoreticky by najrýchlejší superpočítač na svete miliárd rokov rozbil 128-bitové AES.In-tranzitné dáta boli ďalej zabezpečené SSL tunelmi na HTTP volaniach. Potom, keď dorazí, zostane v pokoji šifrovaná.

Šifrovanie počas prepravy a pokoja chráni vaše údaje pred určitými typmi online trestnej činnosti. Šifrovanie počas prepravy chráni vaše údaje pred takzvanými útokmi typu človek v strede, zatiaľ čo šifrovanie v pokoji chráni vaše údaje pred potenciálnym narušením servera..

Viac informácií o nastavení zabezpečenia si môžete prečítať v whitepaper bezpečnosti IBM Cloud Connections. Ako by ste mohli očakávať od technologickej spoločnosti, ktorá je úctyhodná ako IBM, vo väčšine prípadov je veľmi kompletná.

Jedna zmienka je o tom, že produkt IBM Connections nepodporuje dvojfaktorové overenie (2FA), čo by vyžadovalo, aby používatelia zadali bezpečnostný kód odoslaný do svojho telefónu pri prihlásení z neznámeho zariadenia..

Problém s vynechaním 2FA je, že hoci 128-bitové šifrovacie kľúče AES nemusia byť prelomiteľné, slabé heslá nie. Dvojfázové zabezpečenie by znamenalo, že každý, kto uhádne heslo vlastníka účtu, bude tiež potrebovať telefón vlastníka účtu, aby ho mohol používať..

Pridaním tohto problému nie je možnosť správcu zmeniť povinné požiadavky na heslo. Pripojenie však prinúti používateľov vytvárať heslá s najmenej ôsmimi znakmi. Môžete tiež nastaviť vypršanie platnosti hesla a prinútiť používateľov, aby pravidelne menili svoje prihlasovacie údaje.

Zákaznícka podpora

Nájdenie najlepšieho kanála podpory pre váš technický problém s väčšími spoločnosťami môže byť trochu ako hľadanie ihly v kupce sena. IBM neuľahčuje záležitosti, aspoň čo sa týka pripojení.

Súčasťou problému je, že podpora účtu je k dispozícii iba pre správcov pripojení. Všetci ostatní majú prístup iba k možnostiam svojpomoci. Ako správca sa na získanie podpory musíte najprv zaregistrovať pomocou svojho zákazníckeho čísla IBM (ICN).

Telefonická podpora je k dispozícii, ale služba Connections Cloud nie je na zozname produktov IBM podporovaných prostredníctvom tohto kanála. Živý chat je k dispozícii, ale iba pre otázky týkajúce sa predaja.

Testovali sme časy odozvy, či už ide o podporné lístky alebo e-mailovú adresu s všeobecnými otázkami spoločnosti IBM. V obidvoch prípadoch sme nikdy nedostali odpoveď, ktorá bola prinajmenšom znepokojujúca.  

Podpora pre domácich majstrov obsahuje dokumentáciu k produktu, časté otázky, príručky na riešenie problémov a fóra podpory komunít. Existuje možnosť vyhľadávania, ktorá uľahčuje navigáciu, aj keď sme si všimli, že mnoho stránok, ktoré sa vrátili prostredníctvom vyhľadávania, bolo prázdnych.

Nedokázali sme nájsť ani informácie o kľúčových témach, ako je verzovanie verzií a selektívna synchronizácia. Tiež zlé, väčšina príspevkov na fóre podpory zostáva nezodpovedaná, takže je prakticky zbytočná.

Očakávali by sme, že spoločnosť s dobrým menom spoločnosti IBM v technickom priemysle bude mať lepšiu podporu. Je možné, že sme dostali chladné rameno na otázky týkajúce sa pomoci, pretože sme boli na skúšobnom účte, ale to nie je spôsob, ako získať zákazníkov.

Verdikt

Pokiaľ ide o užívateľské skúsenosti a komponenty, vyšli sme prosím s prístupom IBM k EFSS. Je pravda, že na prvý pohľad nás zarazilo, že ukladanie súborov nezaujíma túto skúsenosť. Akonáhle si na to zvyknete, to skutočne neuberá na produktivite práce Vďaka synchronizovanému priečinku sa vaše súbory nikdy nedajú ľahko nájsť.

Vďaka funkciám, ako sú aktualizácie stavu, virtuálne komunity, zoznamy úloh a stretnutia online, je pripojenie v rámci spolupráce s ostatnými jednou z najlepších všestranných platforiem v priestore EFSS..  

Hrsť slabých stránok však bráni vkĺznutiu do najvyššej úrovne nástrojov EFSS, ako sú Dropbox for Business, Box, Egnyte Connections a Citrix ShareFile. Medzi ne patrí dvojfaktorová autentifikácia, žiadna ochrana heslom pre zdieľané linky, minimálna integrácia aplikácií tretích strán a slabá podpora.

Ak vám tieto chýbajúce údaje nedajú pauzu, služba Connections má cenovku, ktorá by mala prilákať malé a stredné podniky s rozpočtom, ktoré chcú svojim zamestnancom poskytnúť výhody, ktoré prináša platforma spolupráce v cloudu..

To je pre našu kontrolu pripojenia IBM. V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli svoj vlastný nástup do služby.

Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me