Recenzia firmy Dropbox – aktualizovaná 2020

Kontrola firmy Dropbox

Ak hľadáte systém EFSS, ktorý posúva vaše podnikanie vpred, môže ísť o Dropbox for Business dobrá stávka. Má všetky silné stránky svojho malého brata orientovaného na spotrebiteľa a všetky jeho ohromujúce vlastnosti. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole.


Najlepšie EFSS

Dropbox je názov domácnosti, takže niet divu, že jeho firemná verzia je často prvými vlastníkmi spoločnosti EFSS, ktorí sa pri rozhodovaní presunúť svoje údaje do cloudu snažia. Pomáha to, že Dropbox Business má dobrú kombináciu jednoduchosti, rýchlosti a bohatých možností spolupráce. Kvôli týmto vlastnostiam sa naše najlepšie EFSS kolos.

Dropbox tiež stanovil veľa trendov v synchronizácii zariadení aj zdieľaní súborov a má novú funkciu synchronizácie, o ktorej budeme hovoriť ďalej. Dropbox Business poskytuje silné bezpečnostné funkcie, ktoré by mali vaše dáta uchovať v bezpečí, pokiaľ ich využijete. Ak narazíte na problém, môžete rýchlo využiť pomocné kanály Dropboxu 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Dropbox Business má však obmedzené možnosti prispôsobenia rolí a vykazovania. Navyše to nie je lacné. O týchto nevýhodách spolu s tým, čo spoločnosť Dropbox Business robí, v nasledujúcich kategóriách budeme hovoriť. Ak vás zaujíma, držte sa tejto kontroly firmy Dropbox. Ak hľadáte osobné riešenie, prečítajte si našu pravidelnú recenziu Dropboxu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Dropbox Business

stanovenie ceny

Dropbox Business má tri plány, ktoré sa účtujú za osobu a vyžadujú minimálne troch používateľov. Prvé dva plány „štandardné“ a „pokročilé“ sú pre malé a stredné podniky dobrými možnosťami, zatiaľ čo tretí „podnik“ je vhodný pre veľké spoločnosti.. 

Ak chcete získať odhad ceny pre plán „podnik“, musíte kontaktovať Dropbox. Ostatné dva majú k dispozícii mesačné a ročné predplatné..

Majte na pamäti, že 5 TB úložiska, ktoré získate pomocou Dropbox Business, je zdieľaný priestor. Takto funguje väčšina platforiem EFSS, s výnimkou aplikácie OneDrive. Ak si chcete prečítať ďalšie podrobnosti, prečítajte si našu recenziu aplikácie OneDrive for Business. Vaši používatelia sa však môžu zaregistrovať aj pre osobné účty Dropbox a získať 2 GB voľného osobného úložiska.

Dropbox pre obchodné ceny

Dropbox Obchodné plány nie sú lacné. Napríklad s Egnyte získate 5 TB zdieľaného priestoru za 8 dolárov mesačne na užívateľa, čo je takmer polovica nákladov na Dropbox. Pred prihlásením na odber nezabudnite využiť bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu Dropbox Business, ktorá vám môže poskytnúť vynikajúci prehľad o tom, ako služba funguje..

Vďaka pokročilému plánu Dropboxu získate neobmedzené úložisko, je však oveľa drahšie ako jeho neobmedzený plán Crashplan. Ak ste malá firma a nepotrebujete pokročilou integráciu, je lepšie využiť Crashplan. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii CrashPlan.

Užívateľské skúsenosti

Dropbox bol v popredí používateľských skúseností od jeho uvedenia na trh v roku 2007. Platí to aj pre jeho obchodnú verziu. Desktopový klient Dropbox je k dispozícii pre Windows aj Mac. Páči sa nám, že je podporovaný Linux – distribúcie Ubuntu a Fedora – pretože mnohým službám podnikového cloudového úložiska chýba podpora Linuxu.

Dropbox-business-desktop-client

Po nainštalovaní desktopového klienta Dropbox vytvorí vo vašom súborovom systéme špeciálny priečinok pripojený k cloudu. Hovorí sa tomu „synchronizačný priečinok“ a celý zážitok z EFSS funguje okolo neho. Túto funkciu v skutočnosti vytvoril zakladateľ Dropbox Drew Houston. Viac informácií o spôsobe synchronizácie Dropboxu nájdete v zodpovedajúcej kategórii nižšie.

Desktop klient je jednoduchý a umožňuje vám skontrolovať vaše nedávne aktivity spolu s aktivitami členov vášho tímu. Môžete tiež vidieť priečinky, aktivity a upozornenia. Ak máte veľa súborov, klient pre stolné počítače vám umožní rýchlo ich triediť pomocou vyhľadávacieho panela.

Navyše môžete pristupovať k aplikácii Dropbox Paper, otvoriť synchronizačný priečinok, spustiť webového klienta a vytvárať nové súbory a priečinky. Celkovo je klient pre stolné počítače príjemný a efektívny.

Dropbox-business-web-client

Ak ste mimo svojho počítača a nechcete si sťahovať klientsky počítač, aby ste získali iba jeden súbor, môžete sa prihlásiť k webovému klientovi. Klient vám tiež umožňuje spravovať váš obchodný účet Dropbox a vašich používateľov, o ktorých budeme hovoriť neskôr. 

Webový klient má veľa negatívnych priestorov, vďaka čomu je jasný a jednoduchý. Obaja sú dizajnové črty, ktoré je Dropbox známe. 

Navigácia v obsahu je intuitívna vďaka ponuke vľavo, ale ak nenájdete konkrétny priečinok alebo súbor, môžete ich jednoducho vyhľadať pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti. Je pekné, že vyhľadávanie začne hneď, ako začnete písať. 

K najbežnejším akciám súborov a priečinkov môžete pristupovať aj tak, že na ne umiestnite kurzor myši. Ak potrebujete viac, stačí kliknúť na „tri bodky“. Na pravej strane môžete vidieť podrobnosti o súbore a pod ním zoznam ďalších akcií, ktoré môžete vykonať.

Dropbox-business-mobile-client

Ak ste na cestách, stále môžete pristupovať k svojim súborom a priečinkom pomocou smartfónu. Mobilní klienti Dropboxu pracujú pre Android a iOS. Podobne ako v prípade stolových a webových klientov sa mobilný klient ľahko používa. 

Predvolené zobrazenie zobrazuje vaše posledné súbory označené hviezdičkou a veľké tlačidlo „+“, ktoré vám umožní naskenovať dokument, urobiť fotografiu, nahrať fotografie a videá a vytvoriť nový priečinok alebo textový súbor. Ponuka hamburger v ľavom hornom rohu vám umožňuje vstúpiť do aplikácie Dropbox Paper, získať prístup k svojim offline súborom, spravovať nastavenia a monitorovať činnosť vášho tímu..

správa užívateľov

Dropbox-business-user-management

Tím môžete spravovať pomocou administračnej konzoly webového klienta. Ak ste tímovým administrátorom, môžete pozvať nových členov prostredníctvom e-mailu, ale tiež môžete nahrať súbor šablóny CSV a hromadne pozvať používateľov. Ak potrebujete zakúpiť viac licencií, môžete to urobiť aj zo správcovskej konzoly.

Používateľom môžete priradiť viacúrovňové administračné role. Ak chcete túto funkciu odomknúť, musíte sa prihlásiť na odber Dropbox Business Advanced alebo Enterprise. V opačnom prípade môžete používateľom udeliť oprávnenie na priečinky, ktoré môžu byť nastavené na prístupovú úroveň „zobraziť“ alebo „upraviť“.

Vo všeobecnosti sú možnosti prispôsobenia rolí Dropboxu relatívne zriedkavé v porovnaní s niektorými inými nástrojmi; môžete zvoliť priradenie používateľov k jednej z troch správcovských rolí. 

Prvou úlohou je „team admin“ a umožňuje používateľovi spravovať všetko pre všetkých správcov a členov. Druhým je „administrátor správy používateľov“, ktorý môže pridávať, odstraňovať a spravovať členské účty. Nakoniec môže „support admin“ pomôcť s obmedzenými úlohami vrátane obnovenia hesla. Detailné porovnanie rolí nájdete tu.

Nie je však možné prispôsobiť úlohy. Ak chcete pokročilé prispôsobenie, skvelou alternatívou EFSS by bola Citrix ShareFile a ďalšie informácie si môžete prečítať v našej recenzii Citrix ShareFile..

Správcovská konzola obsahuje aj informačný panel, ktorý vám umožní sledovať využitie účtu. K dispozícii je tiež karta „aktivita“, ktorá vám umožňuje vytvárať vlastné prehľady na základe veľkého množstva faktorov vrátane prihlásení, zdieľaní súborov, hesiel, úprav súborov a synchronizácie zariadenia..  

Dropbox-business-group-management

Dropbox môžete použiť aj na vytvorenie skupín používateľov. To vám umožní spravovať prístup do priečinka pre viac ľudí naraz, takže môžete znížiť množstvo administratívnej práce, ktorú musíte urobiť. 

Počet možností prispôsobenia dostupných pre skupiny je však v porovnaní s niektorými inými službami dosť obmedzený. Ak máte nástroj, ktorý má výkonné možnosti správy skupín, prečítajte si kontrolu IBM Connections.

zložka & Zdieľanie súborov

Keď nastavíte Dropbox Business, automaticky získate centrálny „tímový priečinok“, ku ktorému budú mať prístup všetci vaši pridaní zamestnanci. Môžete v ňom vytvárať podpriečinky a obmedzovať prístup k nim iba pre konkrétnych používateľov alebo skupiny.

Dropbox-business-zdieľanie súborov

Zdieľanie priečinkov je primárna metóda zdieľania obsahu medzi spoluhráčmi, ale používatelia môžu zdieľať priečinky aj súbory generovaním bezpečného prepojenia. Stačí kliknúť na tlačidlo „zdieľať“, ktoré sa zobrazí, keď umiestnite kurzor myši na daný objekt.

Keď vytvoríte odkaz, môžete k nemu pripojiť dve úrovne oprávnení: „zobraziť“ a „môžete upraviť“. S povolením „zobraziť“ môžu používatelia prezerať, sťahovať a komentovať. Možnosť „upravovať“ má všetky predchádzajúce povolenia, ale pridáva možnosť úpravy, odstraňovania a pridávania súborov.

Po vytvorení odkazu ho môžete obmedziť na členov tímu alebo ľudí, ktorí majú požadované heslo. Môžete ho tiež sprístupniť každému, bez ohľadu na to, či má alebo nemá účet Dropbox. 

Ako správca však môžete zabrániť používateľom v zdieľaní obsahu mimo vašej firmy, čo pomáha, ak pracujete s citlivým duševným vlastníctvom. Medzi ďalšie možnosti riadenia obsahu patrí dátum vypršania platnosti odkazu, heslá a možnosť zakázať sťahovanie.

Dropbox sa natívne integruje do programu Slack, takže k nemu môžete zdieľať súbory priamo kliknutím na šípku v ponuke „share“ priradenú k súboru a potom kliknutím na položku „share in Slack“. Dropbox je v skutočnosti súčasťou nášho najlepšieho cloudového úložiska pre Slack roundup.

Okrem zdieľania vlastného obsahu môžete tiež vyzvať spolupracovníkov, aby s vami zdieľali súbory pomocou žiadostí o súbory. Vo svojom priečinku Dropbox môžete definovať, čo požadujete a kam majú súbory smerovať. Ak je žiadosť naliehavá, môžete tiež určiť konečný termín.

Dropbox-business-zdieľanie stránok

Dropbox tiež poskytuje stránku auditu zdieľania. Prístup k nemu získate prostredníctvom odkazu „zdieľanie“ v ponuke na ľavej strane webového klienta. Stránka zdieľania umožňuje ľahko sledovať zdieľané priečinky, súbory a generované odkazy. Bez tejto funkcie, ktorú mnoho služieb cloudového úložiska nemá, by bolo ľahké stratiť prehľad o tom, kto má prístup k vášmu obsahu.

sync

Synchronizácia zariadenia alebo krátka synchronizácia znamená, že k rovnakému obsahu máte prístup z rôznych zariadení. Zmeny obsahu vykonané na jednom zariadení sa navyše zobrazia na ostatných zariadeniach takmer v reálnom čase. Ako sme už povedali, kľúčovým mechanizmom, ktorý to umožňuje, je priečinok synchronizácie.

Synchronizovaný priečinok vyzerá rovnako ako akýkoľvek iný priečinok, ale všetky údaje, ktoré doň vložíte, sa uložia na pevný disk počítača aj do cloudu. Akonáhle urobíte zmenu v tomto súbore, Dropbox bude odrážať túto zmenu v cloude a akomkoľvek inom pripojenom zariadení. Z tohto dôvodu môžete na svojich súboroch pracovať s viacerými zariadeniami a nikdy ich nepreskočiť. 

Počiatočné nahrávanie súborov na cloud server môže byť pomalé. Testovali sme to pomocou nášho priečinka so zipsom s kapacitou 1 GB. Počiatočná synchronizácia trvala o niekoľko minút viac, ako sme očakávali, vzhľadom na rýchlosť nahrávania, ale prenos bol stále rýchly.

Zmeny vášho obsahu po počiatočnom odovzdaní však budú rýchlejšie, a to vďaka použitiu kopírovania súborov na úrovni bloku, ktoré prenáša iba zmenené časti súborov, a nie celý súbor. To vám pomôže ušetriť čas a šírku pásma.

Aj keď kopírovanie súborov na úrovni bloku ponúka významné výhody, väčšina konkurencie ho zatiaľ nevykonala. Dropbox a OneDrive sú v skutočnosti jedinými dvoma hlavnými hráčmi, ktorí ich používajú, a ten ich používa iba na synchronizáciu súborov balíka Microsoft Office..

Okrem štandardnej synchronizácie ponúka Dropbox Business „inteligentnú synchronizáciu“, ktorá vám umožňuje nakonfigurovať synchronizáciu tak, aby ukladala obsah iba online, nie na pevný disk, ale napriek tomu bola viditeľná v prieskumníkovi systému súborov. Pomôže vám to ušetriť miesto na pevnom disku, čo je užitočné najmä v prípade, ak ste prilepili na jednu z malých jednotiek SSD, ktoré sú bežné pre novšie notebooky

Ostatné služby EFSS majú podobnú funkciu nazývanú „selektívna synchronizácia“. Rozdiel spočíva v tom, že selektívna synchronizácia vám neumožňuje vidieť súbory iba online v synchronizačnom priečinku.

Nástroje produktivity

Rovnako ako iné nástroje EFSS má Dropbox aj knižnicu integrácií tretích strán. Dropbox má však aj niekoľko natívnych aplikácií, ktoré sa nazývajú Dropbox Paper a Dropbox Showcase.

Dropbox Paper je aplikácia, ktorá vám umožňuje pridať text, obrázky, videá a iný obsah do podoby prázdneho listu papiera. V skutočnosti sme rozložili papier Dropbox verzus Dokumenty Google, ale ukázalo sa, že Dokumenty Google sú lepšie pri práci s textovými dokumentmi. Ak sa chcete dozvedieť viac o papieri, prečítajte si našu recenziu na papier Dropbox.

Ak si však len chcete robiť poznámky a chcete, aby ich funkcie obohatili, prečítajte si naše najlepšie tipy na zapisovanie poznámok.

Dropbox Showcase vám umožňuje zdieľať váš obsah na profesionálne vyzerajúcej stránke, čo je jedinečný spôsob propagácie vašej práce. Neexistuje však spôsob, ako zdieľať priamo so sociálnymi sieťami.

Dropbox-business-app-integrácia

Aplikácia Dropbox Business sa nezhoduje s počtom aplikácií pre natívnu produktivitu, ktoré majú Disk Google a One Drive, ale vyrovnáva sa to so svojou knižnicou integrácií. V skutočnosti sa Dropbox Business integruje do služieb Google a Microsoft.

Ak však chcete upravovať súbory, musíte sa prihlásiť na odber balíka G Suite spoločnosti Google alebo balíka Microsoft Office 365. Ukážka dokumentov Office v aplikácii Office Online je bezplatná.

Okrem integrácie Office a Google ponúka Dropbox mnoho nástrojov tretích strán, z ktorých si môžete vybrať. Všetky dostupné možnosti môžete vyhľadávať na stránke integrácie aplikácie Dropbox. Medzi najvýznamnejšie patria Slack, Asana a Adobe.

zabezpečenia

Jedným z najväčších problémov pri rozhodovaní o ukladaní údajov v cloude je sila a spoľahlivosť zabezpečenia cloudu. Dropbox bol v skutočnosti zapojený do jedného z najvýznamnejších krádeží údajov zaznamenaných v roku 2012. Odvtedy však Dropbox zlepšil jeho bezpečnosť. Navyše, bezpečnosť Dropbox Business je silnejšia ako bezpečnosť bežného Dropboxu.

Dropbox zaisťuje prenos súborov z počítača na jeho servery pomocou protokolu TLS, ktorý vytvára prenosový tunel chránený 128-bitovým alebo vyšším šifrovaním AES. Keď sú vaše súbory v cloudu Dropbox v pokoji, 256-bitové šifrovanie AES ich zašifruje, aby ich nikto nemohol prečítať..

Dropbox bohužiaľ spravuje váš šifrovací kľúč, takže nemáte výhody súkromného šifrovania. Dropbox sa však integruje s Boxcryptorom, čo je doplnok, ktorý poskytuje súkromné ​​šifrovanie. Nezabudnite však, že synchronizácia na úrovni bloku Dropboxu nebude fungovať, ak sa rozhodnete povoliť Boxcryptor. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Boxcryptor.

Ďalšou nevýhodou zabezpečenia je, že Dropbox udržiava metadáta súboru vo formáte obyčajného textu. To je však spoločné s väčšinou nástrojov EFSS, pretože metaúdaje sa používajú na indexovanie a zrýchlenie používateľského prostredia. 

Aj keď sú vaše údaje na serveroch v pokoji, sú zraniteľné voči tradičnejším nebezpečenstvám, ako sú prírodné katastrofy a narušenia. S cieľom zmariť ich a riziko zlyhania servera Dropbox spevnil dátové centrá. Majú akreditáciu podľa normy ISO 27001, čo znamená, že majú osvedčenie o dobrej informačnej bezpečnosti. Podliehajú tiež overeniu SOC 2.

Podniky by mali okrem útokov na dátové centrá a narušeniach údajov vedieť aj o ďalších dvoch druhoch počítačovej kriminality: útoky ransomware a útoky typu človek v strede. Ransomware šifruje vaše údaje a vyžaduje, aby ste hackerom zaplatili skôr, ako ich dešifrujú, zatiaľ čo útoky typu „in-transit“ sú typom odpočúvania počas tranzitu. 

Dropbox vás chráni pred ransomware pomocou jeho verziových schopností. Šifrovanie počas prepravy a protokol TLS vás chránia pred odpočúvaním. 

Okrem toho má Dropbox dve ďalšie bezpečnostné funkcie, ktoré oslovia majiteľov firiem, ktorí potrebujú ďalšiu istotu, že ich obsah nespadne do nesprávnych rúk..

Prvým je dvojfaktorové overenie, ktoré zaisťuje, že aj keď niekto dokáže ukradnúť vaše poverenia, nebude mať prístup k vášmu účtu. Je to tak, že sa od vašich zamestnancov vyžaduje, aby pri prihlásení z nerozpoznaného počítača zadali popri svojich bežných používateľských povereniach aj osobitný kód.. 

Tento kód sa odosiela ako text. Je to skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby nikto nemohol zneužívať slabé heslá, ktoré mohli niektorí z vašich zamestnancov vytvoriť. Mali by ste si však vytvoriť silné heslo, aj keď je povolená dvojfaktorová autentifikácia.

Okrem toho, ak niekto ukradne vaše synchronizované zariadenie alebo ho stratíte, môžete vykonať vzdialené vymazanie tohto zariadenia. Robí to prerušením spojenia synchronizačného priečinka a odstránením všetkého obsahu v ňom. Akýkoľvek firemný obsah, ktorý mohol vlastník zariadenia presunúť mimo synchronizačného priečinka, bude stále zraniteľný.

podpora

Dropbox-business-support

Riešenie technických problémov nie je pre nikoho zábavnou záležitosťou, ale pre používateľov malých a stredných podnikov by to mohlo znamenať stratu príjmu. Z tohto dôvodu je dôležité, aby služba mala dobrú technickú podporu, ktorá pomáha rýchlo riešiť problémy. Podporu nájdete zadaním administrátorskej konzoly a kliknutím na „pomoc“. 

Na stránke pomocníka si môžete prečítať Sprievodcu Dropboxom, prezerať články pomocníka a kontaktovať technickú podporu prostredníctvom chatu alebo telefónu.

Stránka sprievodcu v skutočnosti obsahuje podporu pre tri rôzne skupiny používateľov: správcov tímov, členov tímu a jednotlivých používateľov, ktorí používajú bežné Dropbox. Sprievodcovia sú zamerané hlavne na nových používateľov a sú dosť základné.

Články na samoobslužnej stránke sú užitočnejšie. Medzi ne patria články o témach, ako je napríklad obnovenie odstránených súborov, ktoré si vyžadujú dvojfaktorové overenie a synchronizáciu pri riešení problémov. Sú presné a jasné, takže na ich pochopenie nemusíte byť veľmi technickí.

Články môžete prehliadať podľa kategórie alebo vyhľadávať, ak nenájdete to, čo hľadáte. K dispozícii je tiež prístup k užívateľskému fóru, ktoré je vždy dobrým doplnkom, pretože vám umožňuje získať pomoc od komunity namiesto iba jedného podporného technika. Komunita je aktívna a na odpoveď by ste nemali čakať dlho.

Ak sa nechcete pustiť do riešenia sami, môžete sa obrátiť na pracovníkov technickej podpory Dropboxu a získať od nich odpoveď. 

Používatelia dostanú telefonickú podporu bez ohľadu na svoj plán a môžete k nemu pristupovať z tímovej administračnej konzoly. Je k dispozícii 24 hodín pre podnikových používateľov a počas pracovných hodín pre používateľov na „štandardných“ a „pokročilých“ plánoch. K dispozícii je tiež podpora chatu, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Skúsili sme to a dostali sme sa do kontaktu so zástupcom v krátkom poradí.

Môžete poslať e-mail na podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale môžete počkať až 24 hodín na odpoveď, dokonca aj ako užívateľ v podniku. Poslali sme e-mail s otázkami a dostali sme odpoveď približne do 15 hodín.

Verdikt

Dropbox Business je vynikajúca služba. Pred niekoľkými rokmi došlo k porušeniu, ale služba aktualizovala svoje zabezpečenie tak, aby kompenzovalo, a teraz má všetky bezpečnostné prvky, ktoré radi vidíme v riešení EFSS..

Užívateľské prostredie je jednoduché, ale ponúka dostatočný počet funkcií na zlepšenie pracovného postupu a tímovej spolupráce. Aj keď je Dropbox známy pre svoje užívateľské skúsenosti, najväčšou výhodou je jeho synchronizačná schopnosť. 

Konkurenti model skopírovali, ale celkom nezodpovedajú skutočnej spolupráci v reálnom čase, ako je Dropbox. Vďaka inteligentnej synchronizácii je celý zážitok ešte príjemnejší.

To znamená, že natívne funkcie produktivity Dropboxu sú obmedzené na aplikáciu Dropbox Paper. Je to zaujímavá funkcia, ale nemôže sa zhodovať s funkciami, ktoré poskytujú Disk Google a OneDrive for Business. Dropbox sa však integruje s balíkom Microsoft Office a G Suite, takže si môžete užívať ich funkcie, pokiaľ máte predplatné.

Ďalšou veľkou nevýhodou je cena. Existujú aj iné lacnejšie riešenia, ktoré sú stále schopné, ktoré môžete vyskúšať. To znamená, že ak máte pocit, že v službe Dropbox Business dosahujete hodnotu svojich peňazí, choďte na to. Ak nie, pozrite si naše recenzie EFSS, kde nájdete ďalšie nápady.

Radi by sme sa dozvedeli vaše myšlienky a skúsenosti s Dropbox Business. Ako ho porovnávate s inými riešeniami EFSS? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map