Recenzia Citrix ShareFile – Aktualizované 2020

Recenzia Citrix ShareFile

Ak je pri výbere systému EFSS hlavným kritériom sledovanie vašej spoločnosti pokračovanie, nehľadajte nič iné ako Citrix ShareFile. Pokiaľ však ide o integráciu ďalších balíkov, je to trochu krátke, ako si môžete prečítať v tejto úplnej recenzii Citrix ShareFile..


Najlepšie EFSS

Citrix ShareFile je služba synchronizácie a zdieľania súborov zameraná na zvýšenie produktivity ľudí pracujúcich vo vzdialenom prostredí. Robí to tak, že ponúka klasické funkcie ukladania údajov v cloude, napríklad synchronizáciu a správu používateľov. Má však aj ďalšie funkcie, ktoré mu pomáhajú zaradiť sa medzi najlepších poskytovateľov EFSS, o ktorých budeme podrobne hovoriť v tejto recenzii Citrix ShareFile.. 

Kľúčovým mechanizmom ShareFile sú jeho funkcie na správu používateľov, ktoré sú jedny z najlepších na trhu. Okrem toho je užívateľské prostredie intuitívne a príjemné, bezpečnosť je silná a synchronizácia funguje bez problémov. Existuje tiež niekoľko inovatívnych funkcií zdieľania. 

To znamená, že ShareFile má určité nevýhody. V porovnaní s konkurenčnými službami chýba integrácia tretích strán a nefunguje ani funkcia e-mailovej podpory. Cenové plány navyše vyžadujú, aby ste mali najmenej päť používateľov, takže nie sú tak flexibilní ako konkurenti.

Toto je len špička ľadovca, takže uvidíme, čo ešte robí ShareFile správne a čo nie. Zostaňte s nami a my vám poskytneme podrobnejšie informácie, ktoré vám pomôžu určiť, či Citrix ShareFile je služba, ktorá vyhovuje vašim obchodným potrebám..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k Citrix ShareFile

stanovenie ceny

ShareFile má štyri predplatné plány: štandardné, pokročilé, prémiové a virtuálne dátové miestnosti. Všetci požadujú, aby ste si zakúpili najmenej päť licencií, čo je viac, ako si musíte kúpiť s inými riešeniami EFSS vrátane boxov a Dropboxov, hoci mesačne platíte rovnako za jedného používateľa. ShareFile ponúka ročnú 10-percentnú zľavu.

Ceny Citrix ShareFile

Všetky plány môžu obsahovať neobmedzený počet používateľov a poskytovať vlastné značky, mobilné aplikácie, synchronizáciu a dvojfaktorové overenie. Okrem toho nemáte k dispozícii žiadny priestor na ukladanie a maximálna veľkosť súboru je 100 GB.

Toto je tiež sada funkcií, ktoré získate, keď sa prihlásite na odber „štandardného“ plánu. Môžete sa prihlásiť na odber – a zvyšok programov – zaplatením štvrťročného alebo ročného poplatku. 

Poplatok sa zníži na 50 dolárov mesačne pre päť používateľov, ak platíte za rok, alebo 55 dolárov, ak idete so štvrťročnou platbou. Každý nový používateľ má v závislosti od typu platby 9,90 alebo 11 USD.

„Pokročilý“ plán rozširuje zoznam funkcií o niekoľko užitočných doplnkov. Zahŕňajú spoločné úpravy dokumentov Office 365 (čo vyžaduje, aby ste mali licenciu Office 365), doplnkov Outlook a Gmail, Workflow Feedback and Approval Workflow (viac o pracovných postupoch v neskoršej časti), šifrovaný e-mail, bezpečné vymazanie mobilných dát, úplné -textové vyhľadávanie, šablóny na vytváranie priečinkov a ďalšie.

Ak si chcete túto množinu funkcií užiť, musíte zaplatiť 77 dolárov mesačne na päť používateľov, ak platíte za rok vopred, alebo 85 dolárov, ak platíte štvrťročne. Pridanie nových používateľov vás bude stáť 15,30 EUR za používateľa alebo 17 USD, ak sa rozhodnete platiť za štvrťrok.

Ďalším plánom je „prémia“, ktorú Citrix ShareFile inzeruje ako „najobľúbenejší plán“. Určite má ďalšie funkcie nad tie, ktoré sú k dispozícii v predchádzajúcich plánoch. Zahŕňajú vlastné pracovné toky a sadu funkcií, ktoré pracujú s elektronickými podpismi.

Ako ste asi uhádli, „prémia“ nie je lacná. Platba za päť používateľov sa zníži na 122 dolárov mesačne, keď platíte rok vopred. Každý nový používateľ vám nastaví späť 24,30 dolárov. Ak by ste radšej platili štvrťročne, cena pre päť používateľov je 135 dolárov mesačne a pridanie nového používateľa je 27 dolárov.

Posledný plán sa nazýva „virtuálna dátová miestnosť“ a nejde o štandardný plán úložiska v cloude. Ide skôr o plán, ktorý poskytuje iba 5 GB úložného priestoru, ale získate pokročilé funkcie zabezpečenia, ovládania a zdieľania. Preto je to vynikajúca voľba, ak máte citlivé údaje, ktoré musíte umiestniť do úložiska, ktoré sa správa ako trezor.

Citrix ShareFile skúšobná verzia zdarma

Tu nájdete podrobné porovnanie funkcií plánov. Najlepšie je však vyskúšať Citrix ShareFile pre seba a môžete to urobiť pomocou 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie. Je pekné, že nemusíte zadávať informácie o svojej kreditnej karte.

Páčilo sa nám, ako Citrix ShareFile poskytuje neobmedzený úložný priestor spolu s niektorými pokročilými funkciami. Musíte však mať najmenej päť používateľov, čo môže byť pre niektoré malé podniky zbytočné. 

S programom OneDrive for Business získate aj neobmedzené úložisko za 10 dolárov na používateľa mesačne, ale OneDrive vám umožňuje začať iba s jedným používateľom. Ďalšou dobrou alternatívou je Box, ktorý vyžaduje troch používateľov. Neobmedzený plán spoločnosti Box je však 17,30 dolárov na používateľa mesačne. 

Ak chcete získať ďalšie informácie o týchto službách, prečítajte si našu samostatnú kontrolu aplikácie OneDrive for Business a kontrolu schránky.

Užívateľské skúsenosti

Citrix poskytuje klientom desktop, web a mobil. Desktop klienti sú k dispozícii pre Windows a MacOS. Neexistuje podpora pre klientov so systémom Linux, takže tí, ktorí chcú, budú musieť hľadať inú službu, ako je napríklad Dropbox Business, ktorá sa dobre hrá s tučniakom..

Po inštalácii klienta pre stolné počítače sa v systéme súborov na pracovnej ploche zobrazí špeciálny priečinok na synchronizáciu a ikona systémovej lišty. Synchronizačný priečinok sa javí ako bežný priečinok, ale je pripojený k vášmu cloudovému úložnému priestoru. 

Prihlásenie do Citrix ShareFile

Ak chcete vylepšiť synchronizáciu, musíte si stiahnuť osobitného klienta s názvom Citrix ShareFile Sync. Rozhodnutie oddeliť rozšírené možnosti synchronizácie od bežných klientov v počítačoch je zvláštne a nie je to, čo sme našli u iných poskytovateľov úložiska cloudu. V tejto sekcii nižšie sa dozvieme viac o tom, ako dobre funguje služba ShareFile. 

Citrix sharefile-desktop-client

Citrix ShareFile sa nezbavuje receptov, ktoré Dropbox založil pred rokmi; jeho desktopový klient pozostáva zo synchronizačného priečinka spolu s ikonou na paneli úloh. Po kliknutí na ikonu panela sa nad ňou otvorí tabla, pomocou ktorej môžete zobraziť ukážku svojich posledných súborov, zobraziť synchronizačný front, otvoriť synchronizačný priečinok, vylepšiť nastavenia a spustiť webového klienta..

Citrix sharefile-web-client

Používanie Citrix ShareFile Business

Desktop klient je moderný a čistý a to isté môžeme povedať aj o webovom klientovi. Jeho predvolené zobrazenie je dashboard, ktorý obsahuje dlaždice, ktoré zobrazujú vaše posledné súbory, najbežnejšie akcie a návody. Informačný panel môžete tiež upraviť tak, aby obsahoval vaše obľúbené položky, alebo môžete odstrániť všetky povolené dlaždice.

Na navigáciu v aplikácii použite ľavý bočný panel, ktorý vás spojí s vašimi zložkami, pracovnými postupmi, doručenou poštou, používateľmi a nastaveniami. Po kliknutí na „priečinok“ sa v strednom paneli zobrazia údaje v cloude. 

Môžete si vybrať, či chcete zobraziť ukážku v mriežke alebo v zoznamoch. Ak chcete vykonať akcie v samostatnom priečinku alebo súboroch, môžete ich vybrať a vybrať akciu z hornej časti stredného panela. Prípadne môžete pravým tlačidlom myši kliknúť na objekt a vybrať akciu z ponuky. 

Je to lepšia možnosť, pretože výber súborov sa pre nás správal nevyspytateľne. Chyba však trvala krátko. Nemôžeme povedať to isté s použitím panela vyhľadávania, pretože funkcia vyhľadávania bola vždy pri vyhľadávaní a nikdy nám nepriniesla žiadne výsledky..

Na druhej strane sa nám páči spôsob prístupu a úpravy nastavení pre aktuálny priečinok, v ktorom sa práve nachádzate. Na tento účel umiestnite kurzor myši nad tri bodky vedľa názvu priečinka..

Citrix sharefile-mobile-client

Ak ste mimo počítač, môžete k svojim súborom v cloude pristupovať aj pomocou mobilnej aplikácie pre Android alebo iOS. Mobilná aplikácia vám tiež umožňuje označiť súbory na použitie v režime offline. Môžete tiež nahrávať súbory z telefónu, ako aj fotografovať alebo nahrávať videá a zvukové súbory na odovzdanie. Celkovo má aplikácia jednoduchý a jasný dizajn.

správa užívateľov

Citrix sharefile užívatelia

Aby ste mohli využívať výkonné funkcie správy používateľov ShareFile, musíte prejsť na ľavý bočný panel a vybrať možnosť „ľudia“. To vám umožní prideliť licencie a vykonávať podobné činnosti administrátora.

Citrix sharefile-users-permissions

Karta „Spravovať domov používateľov“ vám umožňuje vytvárať účty „zamestnancov“ alebo „klientov“. Klientske účty nevyžadujú licenciu, nemajú pridelený úložný priestor a nemôžu mu byť udelené určité oprávnenia správcu. Môžu však spolupracovať na obsahu.

Citrix sharefile-user-nastavenia

Na druhej strane „zamestnanecké“ účty ponúkajú viac možností prispôsobenia, ktoré zahŕňajú oprávnenia a Citrix ShareFile ponúka podrobnú kontrolu nad tým, čo môžu používatelia robiť.. 

Používateľom môžete dať možnosť zmeniť svoje heslo, spravovať klientov, upravovať distribučné skupiny, spravovať šablóny priečinkov a ďalšie. Jednotlivým používateľom môžete tiež prideliť nasledujúcich päť povolení pre priečinky: prezerať, sťahovať, nahrávať, odstraňovať a spravovať.

Citrix sharefile-report

Ak potrebujete vykonávať väčšiu kontrolu, môžete generovať prehľady pre rôzne činnosti účtu. Môžete vygenerovať 11 samostatných prehľadov, ktoré môžete ďalej prispôsobiť. Napríklad pre prehľad použitia je k dispozícii pôsobivé množstvo 14 rôznych aktivít, ktoré môžete prispôsobiť.

Citrix-sharefile-skupiny

Ak máte veľa používateľov, funkcie správy skupín sú dôležité, pretože vám umožňujú spravovať viacerých používateľov naraz, čo vám šetrí čas. 

Keď skupinám priradíte prístup k priečinkom, môžete im udeliť rovnaké povolenia ako pre jednotlivých používateľov. Páči sa nám, aké flexibilné je to, ale neexistuje spôsob, ako vyladiť, ktorí používatelia môžu so skupinami pracovať. Ak to potrebujete, znova vás vyzývame, aby ste vyskúšali Box.

zložka & Zdieľanie súborov

Existujúci priečinok alebo súbor môžete zdieľať tak, že ho vyberiete a kliknete na tlačidlo „zdieľať“ na webovom klientovi. Môžete sa rozhodnúť zdieľať prostredníctvom e-mailu, získať odkaz alebo v prípade súborov zdieľať na schválenie a spätnú väzbu. Rovnaké akcie sú k dispozícii aj od desktopového klienta.

Citrix sharefile-share-email

Zdieľanie súborov s Citrix ShareFile

Ak zdieľate prostredníctvom e-mailu, môžete zahrnúť viacerých príjemcov, obmedziť počet stiahnutí na jedného používateľa z jedného na neobmedzený, aby platnosť prístupu vypršala po určitom počte dní – alebo nikdy nevyprší – a nastaviť povolenia. 

Povolenia, ktoré môžete nastaviť, sú: „zobraziť iba online“, „zobraziť online s vodoznakom“, „prezerať a sťahovať pomocou vodoznaku“ a „plná kontrola“. Navyše môžete do svojho e-mailu pridať šifrovanie a nastaviť, aby dostal e-mail, keď niekto získa prístup k zdieľanej zložke.

Citrix sharefile-link-settings

Keď vygenerujete odkaz, môžete príjemcom umožniť plnú kontrolu alebo len prezeranie zdieľaného obsahu. Podobne ako pri zdieľaní priečinka môžete nastaviť, aby odkaz po uplynutí určitého počtu dní nikdy nevypršal alebo nevypršal časový limit. Môžete tiež obmedziť (alebo nie) počet stiahnutí.

Jednou z ďalších zaujímavých možností je „pokladňa“, ktorá informuje ostatných používateľov o tom, že súbor práve upravujete. Tým sa zabráni kombináciám pri spolupráci.

Možnosti ovládania obsahu sú slušné, ale služba ShareFile vám neumožňuje chrániť odkazy pomocou hesiel. To znamená, že k vášmu obsahu má prístup každý, kto má váš odkaz.

Citrix sharefile-share-feedback

Ak zdieľate pre spätnú väzbu a schválenie, môžete si vybrať jednu z niekoľkých akcií:

  • Získať schválenie: účastníci môžu schváliť, požiadať o zmeny alebo odmietnuť úpravy
  • Zhromažďovať spätnú väzbu: účastníci môžu komentovať a nie je potrebný žiadny oficiálny súhlas
  • Vytvoriť zoznam požiadaviek: môžete požiadať konkrétne osoby, aby plnili úlohy

Prvé dve akcie vám tiež umožňujú priradiť dátum splatnosti a tretí vám umožňuje určiť, kto má administratívne prístupové práva k zoznamu žiadostí.

sync

Synchronizácia je jednou z najdôležitejších funkcií, pretože vám umožňuje používať veľa zariadení a spolupracovať na súboroch s ostatnými v takmer reálnom čase bez toho, aby ste museli sami súbory spravovať..

Citrix sharefile-sync-zložka

Synchronizácia uchováva súbory na pevnom disku a replikuje ich do cloudu, čo vám umožňuje prístup k nim v režime offline. Môže to však byť problém, ak máte obmedzený priestor na pevnom disku. Ak si myslíte, že by ste mohli mať taký problém, mali by ste použiť funkciu „selektívnej synchronizácie“, ktorá vám pomôže ušetriť miesto vypnutím synchronizácie pre konkrétne priečinky.

Citrix-sharefile selektívnym synchronizácia

Ak chcete vyladiť obsah, ktorý chcete synchronizovať, budete si musieť stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Citrix ShareFile Sync. Keď to urobíte, kliknite na ikonu na paneli úloh ShareFile Sync na pracovnej ploche a vyberte možnosť „Preferences“ (Predvoľby) a vyberte priečinky, ktoré chcete synchronizovať..

Rýchlosti synchronizácie ShareFile pre počiatočné nahrávanie súborov sa porovnávajú s ostatnými službami EFSS. Podarilo sa nám nahrať náš testovací priečinok so zipsom s kapacitou 1 GB za kratší čas, ako sme očakávali, čo je vynikajúci výsledok. 

Nasledujúce nahrávanie však nie je také rýchle, ako by to mohlo byť, pretože Citrix ShareFile nepoužíva algoritmus kopírovania súborov na úrovni bloku, ktorý pomáha zrýchliť nahrávanie súborov iba prenášaním častí zmenených súborov, a nie celého súboru..

Nástroje produktivity

Nástroje, ktoré zvyšujú produktivitu, sú dôležité pre riešenie EFSS. ShareFile poskytuje niekoľko natívnych aplikácií a aplikácií tretích strán, ktoré zvyšujú produktivitu. 

Medzi natívne aplikácie patrí Citrix Files for Outlook, ktorý šifruje e-maily a umožňuje odosielať a požadovať súbory; ShareConnect, nástroj, ktorý vám umožňuje vzdialený prístup k vašim desktopovým aplikáciám a upravovať súbory; Scan to ShareFile, ktorý vám umožňuje odosielať naskenované súbory priamo na ShareFile; a Print to ShareFile, príkaz na tlač, ktorý vytvára súbory PDF a odosiela ich do ShareFile.

ShareFile však nemá nástroje natívnej produktivity, ako niektoré iné služby. Z tohto dôvodu sa musíte spoliehať na integráciu tretích strán. Citrix má slušné množstvo partnerstiev s inými službami, takže by to nemal byť problém.

Microsoft Office 365 je prvou integráciou tretích strán do zoznamu Citrix. Službu Office Online môžete používať zadarmo, umožňuje vám však zobraziť iba ukážku súborov balíka Office. Ak chcete upravovať a spolupracovať na dokumentoch v reálnom čase z ekosystému ShareFile, musíte si pre svoju firmu kúpiť predplatné Office 365..

Citrix sharefile-apps

Druhým zvýrazneným doplnkom je Zapier, ktorý vám umožňuje automatizovať opakujúce sa úlohy a šetriť tak čas. Navyše, ako sme už uviedli, služba ShareFile vám umožňuje vytvárať vlastné pracovné postupy, ktoré vám pomôžu automatizovať manuálne úlohy a požiadavky. To vám umožní zefektívniť riadenie projektu. Je pekné, že máte na výber medzi niekoľkými automatizačnými aplikáciami.

Okrem toho ponúka ShareFile niekoľko integrácií tretích strán – napríklad Okta, Lua, Orion, eFileCabinet a Applied -, z ktorých budú mať úžitok majitelia malých firiem. 

Je to však malý zoznam v porovnaní s mnohými inými službami. Ak potrebujete viac integrácie, dobrým výberom by bola Egnyte Connect, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Egnyte Connect..

zabezpečenia

Citrix pred odoslaním do úložiska šifruje súbory. Súbory sú chránené aj počas prenosov pomocou protokolu TLS, čo pomáha zabrániť úspechu útokov – napríklad útokov typu človek v strede -.

V kľude na serveroch ShareFile sú vaše údaje chránené 256-bitovým šifrovaním AES, čo je štandardné šifrovanie, ktoré dnes používajú banky a iné inštitúcie..

Šifrovanie zabezpečí, že nikto okrem vás bude môcť súbory čítať ich skramblovaním na strane servera. Znižuje sa tým vplyv narušenia údajov, pretože tí, ktorí získajú prístup k vašim súborom, ich nedokážu prečítať bez znalosti šifrovacích kľúčov pre tieto súbory, ktoré sú uložené na samostatnom serveri. Neexistuje však žiadne súkromné ​​šifrovanie.

Servery, ktoré uchovávajú vaše údaje, sú uložené v kalených dátových centrách, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolali prírodným katastrofám, fyzickým útokom a virtuálnym útokom. Dátové centrá sú tiež držiteľmi certifikátu ISO 27001, čo znamená, že majú silnú informačnú bezpečnosť. Sú tiež kompatibilné s SOC1 a SOC 2.

Súbory sa replikujú aj na viacerých serveroch pomocou Amazon AWS a Microsoft Azure, aby sa zabezpečila vysoká životnosť a dostupnosť súborov. Ak nepoznáte Azure, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure.

Citrix sharefile zabezpečenia

Bezpečnostné funkcie šifrovania a dátového centra sú bežné, ale Citrix ShareFile poskytuje zriedkavú bezpečnostnú funkciu: požiadavky na vlastné heslo. Je to príjemné na dotyk, pretože šifrovanie vás nebude chrániť pred útokmi, ktoré by mohli rozbiť vaše slabé heslá. Ak máte konkrétnu požiadavku na heslo, môžete si byť istí, že vaši zamestnanci majú silné heslá.

ShareFile tiež poskytuje dvojfaktorové overenie, čo je jedna z našich obľúbených funkcií. Pri prihlasovaní do ShareFile z neznámeho zariadenia sa vyžaduje, aby zamestnanci a používatelia klientov zadali bezpečnostný kód, ktorý dostanú prostredníctvom SMS, okrem zvyčajného používateľského mena a hesla..

ShareFile vám tiež umožňuje vlastné spravovanie vašich prihlasovacích pravidiel vrátane odhlásenia používateľov po stanovenom období nečinnosti, uzamknutia používateľov po určitom počte neúspešných pokusov o prihlásenie a vyžadovania dvojfaktorovej autentifikácie..

Ak niekto ukradne vaše zariadenie, služba ShareFile vám umožní prerušiť synchronizáciu a vymazať ju na diaľku. Pomocou tejto funkcie môžete zabrániť ľuďom v prístupe k cloudovému obsahu z ukradnutého zariadenia. 

Okrem toho môžete svoje zariadenia nastaviť tak, aby vyžadovali prístup alebo heslo na prístup, odstraňovali účty po uplynutí stanoveného času, deaktivovali automatické prihlásenie a zakázali prístup k súborom v režime offline..

podpora

Do centra pomoci sa dostanete kliknutím na odkaz „pomoc“ v pravom hornom rohu webového klienta. Znalostná základňa obsahuje články a videá, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť vaše problémy. Na stránku podpory môžete tiež vložiť konkrétnu otázku, ktorá sa potom použije na vyhľadanie súvisiacich článkov.

Články sú ľahko sledovateľné a obsahujú snímky obrazovky, ktoré vás vedú. K dispozícii je tiež sekcia FAQ, ktorá vám pomôže nájsť odpovede na najčastejšie otázky. Ak však vedomostná základňa nepomôže, ShareFile má tiež komunitné fórum a priamu podporu.

Komunita ShareFile je aktívna a navštevujú ju softvéroví inžinieri pravdepodobne zamestnaní v Citrix.

Citrix sharefile-support

Posledná vec, ktorú môžete vyskúšať, ak problém nevyriešite, je získať pomoc priamo od technickej podpory služby ShareFile. Za týmto účelom im môžete zavolať alebo odoslať lístok. Keď sme sa však pokúsili odoslať žiadosť, tlačidlo na to nefungovalo.

Živý chat je k dispozícii 24 hodín denne, od pondelka do piatku, ale iba pre používateľov, ktorí sa prihlásia na odber programu Citrix pre zákaznícke úspechy. Ak chcete získať odhad ceny tohto odberu, musíte sa obrátiť na spoločnosť Citrix.

Verdikt

Ceny ShareFile sú podobné cenám konkurencie, ale nie sú také flexibilné. Spoločnosti s iba niekoľkými používateľmi by si pravdepodobne mali zvoliť inú službu. 

Ďalšou dôležitou nevýhodou je zlá knižnica integrácií tretích strán. Viac je lepšie pre podniky, ktoré chcú zlepšiť spoluprácu, a nemôžeme myslieť na nič, čo nie. Zaznamenali sme tiež niekoľko chýb vo webovom klientovi a na stránke podpory. 

To znamená, že má silné zabezpečenie, schopné a rýchlu synchronizáciu a zdieľanie priečinkov a súborov s niekoľkými inovatívnymi funkciami. Celkovo považujeme Citrix ShareFile za schopnú službu.

Chceme počuť, čo si myslíte o ShareFile a aké sú vaše skúsenosti s ním. Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me