Prehľad súborov FilesAnywhere – Aktualizované 2020

Recenzia FilesAnywhere

FilesAnywhere je solídny poskytovateľ EFSS, ktorý úplne neponúka to, čo robia jeho konkurenti. Aj keď má právo na zdieľanie a synchronizáciu správne, jej ceny by mohli byť trochu láskavejšie a jeho rozhranie by sa mohlo vyčistiť. Podrobnosti nájdete v našej úplnej recenzii FilesAnywhere.


Najlepšie EFSS

FilesAnywhere je služba cloudového úložiska založená v USA, ktorá začala fungovať v roku 1999, čo z hľadiska IT znamená, že je starodávna. Spoločnosť sa zameriava na veľké podniky a podobne ako ostatné podnikové cloudové úložné služby vám FilesAnywhere môže pomôcť zlepšiť spoluprácu vašich zamestnancov a uľahčiť prácu. Držte sa nás, keď podrobne popisujeme jeho schopnosti v tomto prehľade súborov FilesAnywhere.

FilesAnywhere má schopnosti synchronizácie a zdieľania, silné bezpečnostné funkcie a vynikajúcu správu používateľov. Zistili sme však, že párovanie starých a nových rozhraní je nepárne, pretože nové rozhranie nedokáže urobiť všetko, čo dokáže staré.. 

Neexistuje veľa nástrojov na zvýšenie produktivity, ktoré môžete použiť, takže ak je to vaše hlavné použitie pre FilesAnywhere, mali by ste zvážiť naše odporúčanie v sekcii „Nástroje na zvýšenie produktivity“ nižšie. Plány predplatného majú dobrú hodnotu, ale tí, ktorí potrebujú viac úložného priestoru, nájdu vhodnejšie ďalšie služby. Neexistuje ani žiadna podpora na chat alebo nepretržitá podpora. 

To všetko robí zo súborov FilesAnywhere zmiešanú tašku a ta, ktorá nemôže urobiť náš zoznam najlepších služieb EFSS. Existuje však viac súborov FilesAnywhere a ak vás tieto nedostatky neodstránili, zostaňte s nami a my preskúmame túto službu úložiska cloudu podrobnejšie v nižšie uvedených kategóriách..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre FilesAnywhere

stanovenie ceny

Ceny súboru FilesAnywhere sa nám páčia, ale veľkosť úložiska zostáva trochu požadovaná. Plány neponúkajú veľa úložiska, ale pre niektoré podniky to môže stačiť. Iné služby však ponúkajú oveľa viac za mierne vyššiu cenu.

FilesAnywhere ponúka tri plány: Business Starter, Professional a On Premise. Business Starter vyžaduje, aby ste mali dvoch až päť používateľov a pri fakturácii ročne 4,49 dolárov na používateľa alebo 4,99 dolárov na používateľa v prípade mesačnej fakturácie..

Ponúka 100 GB úložného priestoru, ktorý môžete zvýšiť až na 1 TB. Ponúka tiež neobmedzené veľkosti súborov a všetky štandardné funkcie EFSS vrátane verzií súborov, prístupu k rozhraniu API, doplnkov a mobilných aplikácií.. 

Business Starter je slušný plán, ak máte málo používateľov, ktorých nemusíte spravovať, ak nepotrebujete veľa úložného priestoru a ak nepotrebujete bezpečnostné funkcie, ako napríklad SSL a pokojové šifrovanie. Aplikácia Business Starter nezahŕňa ani počítačovú aplikáciu FilesAnywhere.

Uzamknutie týchto základných funkcií za drahším plánom je niečo, čo takmer žiadna iná služba nerobí. O niečo viac si môžete predplatiť program OneDrive’s Plan One, ktorý vám dostane 1 TB na používateľa za 60 USD na používateľa ročne a začína sa jedným používateľom. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii OneDrive for Business.

FilesAnywhere Professional

Program Professional poskytuje úložisko 2 TB, ktoré môžete zvýšiť na 5 TB. V pláne sa tiež vyžaduje, aby ste mali minimálne štyroch používateľov a maximálne 100. Ak sa rozhodnete platiť mesačne, je to 8,99 $ mesačne na používateľa pri fakturácii ročne alebo 9,99 dolárov mesačne na používateľa.. 

Okrem poskytovania štandardných bezpečnostných funkcií ponúka Professional tiež možnosť spravovať skupiny, priradiť roly, synchronizovať súbory pomocou aplikácie pre stolné počítače, prehľadávať úplné texty a ďalšie. 

Tento plán má viac funkcií, ktoré zodpovedajú trhovému štandardu, stále však začína iba 2 TB úložného priestoru pre 100 používateľov. Ak potrebujete viac ako 5 TB úložiska, musíte sa obrátiť na zástupcu svojho účtu a získať ponuku.

Ak chcete toľko úložného priestoru, ale cena vám nevyhovuje, plán kancelárie spoločnosti Egnyte Connect poskytuje 5 TB pre päť až 25 používateľov. Pri fakturácii ročne je to 8 dolárov na používateľa mesačne. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Egnyte Connect.

Prispôsobenie súborov kdekoľvek

Konečný plán, On Premise, je prispôsobiteľný. FileAnywhere prijíma ročné a viacročné platby, ktoré pravdepodobne poskytujú väčšie zľavy. Poskytuje neobmedzené úložisko a môže podporovať neobmedzený počet používateľov, vlastný vývoj a cloudové riešenie na mieste, ktoré zodpovedá tomu, čo nazývame hybridný cloud.

Hybridný cloud vám umožňuje uchovávať údaje oddelené medzi vašimi miestnymi službami a servermi FilesAnywhere, čo vám pomáha dosiahnuť vyššiu rýchlosť. Mať dáta na mieste znamená, že môžete vylepšiť bezpečnostné prvky a implementovať ďalšie ochranné opatrenia. Ak chcete získať odhad ceny pre tento plán, musíte sa obrátiť na spoločnosť FilesAnywhere. 

Zoznam funkcií, ktoré majú plány, je rozsiahly a nemôžeme pokryť všetky z nich, preto vás pozývame pozrieť si ich tu..

Užívateľské skúsenosti

Celkovo možno povedať, že FilesAnywhere robí slušnú prácu v oddelení pre používateľské prostredie, ale v skutočnosti sa nemôže porovnávať s inými riešeniami. Klient pre stolné počítače nie je k dispozícii pre všetky plány a dve webové rozhrania si vyžadujú viac práce, pretože jedno je neohrabané a druhé nemá prístup ku všetkým funkciám..

FilesAnywhere vám umožňuje prístup k vášmu cloudovému úložisku pomocou desktopových, webových alebo mobilných klientov. Desktop klienti sú k dispozícii pre Windows a Mac, ale nie pre Linux. Ak ste používateľom systému Linux, odporúčame Dropbox Business. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Dropbox Business.

CloudSync, desktopový klient FileAnywhere, je k dispozícii pre Windows, ale synchronizácia súborov na počítači Mac je súčasťou klienta „zálohy pre počítače Mac“. Na túto kontrolu sme použili CloudSync pre Windows. Ak používate počítač Mac, vaša používateľská skúsenosť môže byť trochu iná.

Na rozdiel od iných služieb klient synchronizácie Windows nie je k dispozícii so všetkými plánmi; môžete ho použiť iba s plánmi Professional alebo Enterprise.

files-kdekoľvek-desktop-client

Podobne klient pre stolné počítače používa štandardný model synchronizácie – priečinok synchronizácie a ikonu systémovej lišty – ikona však nezobrazí vaše posledné súbory a ďalšie užitočné informácie v prehľadnom okne, ako to robia niektoré iné služby EFSS..

Stav synchronizácie súborovAnywhere

Táto ikona na paneli úloh otvorí okno, ktoré zobrazuje váš stav synchronizácie a umožňuje prístup k nastaveniam. Je to jasné a ľahko použiteľné, ale stavové okno synchronizácie, ktoré vám umožňuje vypnúť synchronizáciu, sa dá skombinovať s oknom nastavení, aby sa zjednodušilo. Páčilo sa nám však, ako priečinok synchronizácie obohacuje súbory ikonami ikon, ktoré ukazujú ich stav synchronizácie.

Webový klient je iná šelma. V závislosti od toho, či sa prihlásite ako správca alebo štandardný používateľ, získate prístup k správcovi alebo užívateľskému klientovi. Ak sa prihlásite ako používateľ, môžete použiť pokročilé rozhranie alebo nové, efektívne rozhranie, ktoré poskytuje menej možností.

files-kdekoľvek-admin-console

Správcovská konzola sa cíti moderne a atraktívne. Tlačidlá v hornej časti vám umožňujú prístup k používateľom, skupinám, divíziám, správam, bezpečnostným nastaveniam a konfigurácii stránok. Navyše môžete pomocou tlačidiel na ľavom bočnom paneli rýchlo vytvárať používateľov, skupiny a oddiely. Pravý bočný panel obsahuje informácie o vašom účte, súhrn a zoznam oznámení.

Nevýhodou je, že administračná konzola je trochu pomalá a niektoré operácie vyžadujú viac krokov, ako je potrebné. Napríklad, keď pridávate skupiny pre používateľov, musíte zadať názov skupiny, kliknúť na tlačidlo vyhľadávania, vybrať ho z nového zobrazenia, kliknúť na „Uložiť“ a potom pridať skupinu na stránke „Pridať používateľa“..

files-kdekoľvek-web-client

Predvolené rozhranie pre štandardných používateľov vyzerá staré a neatraktívne, ale je funkčné a má veľa možností. Horná ponuka obsahuje karty, ktoré môžete použiť na navigáciu v klientovi, a vyhľadávací panel, ktorý hľadá súbory počas písania. Vyhľadávanie je výkonné, pretože poskytuje veľa možností, ktoré môžete vyladiť a dokonca umožňuje vyhľadávať text v súboroch.

Zobrazenia súborov Anywhere

Predvolené zobrazenie klienta je „moje dokumenty“, ktoré zobrazuje vaše súbory v stromovom prehľade, ale sú k dispozícii aj zobrazenia „zoznam“, „ikona“, „stĺpec“ a „graf“. Akcie môžete vykonať kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok v zobrazení. Ak chcete vybrať viac objektov, musíte znova načítať celé zobrazenie. Toto zobrazenie vám tiež umožňuje nahrávať obsah pomocou presúvania myšou alebo cez okno.

Svoj účet môžete vyladiť z pravého horného rohu alebo získať prístup k „ľahkému“ rozhraniu FilesAnywhere.

files-kdekoľvek-web-client-light

„Ľahké“ rozhranie je zefektívnené, využíva veľa negatívnych priestorov, má slušnú farebnú schému, poskytuje tlačidlá pre priame zapojenie a má možnosť vybrať viac súborov bez opätovného načítania zobrazenia. Jeho funkcia vyhľadávania však nemohla nájsť novo nahraný súbor a na použitom paneli úložného priestoru sa nezobrazuje, koľko aktuálne používate, ak ho manuálne neobnovíte.

Vykonaním akcií jednotlivých súborov a priečinkov sa okrem toho otvorí nové okno v dolnej časti stránky. Okno je neohrabané a jeho časť je zakrytá medzerou.

Aj keď sú weboví klienti použiteľní, išlo by o dlhú cestu, keby súbory FilesAnywhere aktualizovali svoj vzhľad a znížili ich objemnosť..

FilesAnywhere má mobilného klienta, ale nemohli sme sa k nemu prihlásiť pomocou našich poverení, čo znamená, že je momentálne nepoužiteľný.

správa užívateľov

FileAnywhere má schopné funkcie správy používateľov, ktoré zahŕňajú generovanie zostáv, nastavenie jedného z niekoľkých povolení pre používateľov a vytváranie skupín a divízií používateľov. Ako správca môžete tiež klonovať a vydávať sa za používateľov, čo sú dobré možnosti, ak si chcete skontrolovať, čo robia.

Používateľov môžete spravovať pomocou správcovskej konzoly, ktorá vám umožní vytvárať používateľov, skupiny a oddiely. Divízie vám umožňujú oddeliť používateľov, aby sa zabránilo neoprávnenému zdieľaniu údajov, ako aj zlepšiť vyhľadávanie medzi používateľmi a ich klasifikáciu. 

Skupiny vám umožňujú zadať súbor povolení a zoznamy používateľov, ktorí s nimi súhlasia. Uľahčuje to priradenie množiny povolení novým používateľom alebo odvolanie tejto sady od existujúcich používateľov odstránením zo skupiny.

Súbory kdekoľvek užívatelia

Najskôr však musíte vytvoriť niektorých používateľov. Ak chcete pridať používateľov, kliknite na tlačidlo „Pridať používateľa“ a zadajte potrebné informácie. Okrem štandardných informácií o používateľovi môžete určiť aj divíziu používateľa, správcu, úložný priestor, povolenia na zdieľanie priečinkov, priradenie k skupine a poznámky o používateľovi..

Okrem toho môžete vylepšiť používateľské rozhranie, povoliť alebo zakázať konkrétne doplnky tretích strán, vypnúť klienta pre stolné počítače a povoliť dvojfaktorové overenie (2FA). Viac o 2FA budeme hovoriť v sekcii zabezpečenia.

FilesAnywhere Permissions

Pri vytváraní používateľov definujete, ku ktorým zdieľaným zložkám majú prístup as akým oprávnením. FilesAnywhere vám umožňuje nastaviť jednu zo šiestich úrovní povolení: 

  • Hlavný prístup: umožňuje pridávať, upravovať a mazať zdieľané údaje a tiež ich zdieľať s ostatnými používateľmi
  • Plný prístup: môže upravovať a mazať zdieľané údaje
  • Vytvárať a aktualizovať: môže upravovať alebo pridávať údaje, ale nedá sa odstrániť
  • Iba na čítanie: nedá sa upraviť ani odstrániť
  • Iba ukážka: dá sa zobraziť iba ukážka
  • Iba odovzdať: môže nahrať iba

Tieto povolenia sú predvolene nastavené tak, aby nikdy nevypršali. Môžete ich však zadať po 24 hodinách alebo roku. 

files-kdekoľvek-add-group

Namiesto zadania povolení pre priečinok pre používateľa však môžete vytvoriť skupinu s oprávnením na priečinok a priradiť k nej používateľa. Navyše môžete povoliť 2FA pre celú skupinu a priradiť skupinu k divízii. 

Pri vytváraní oddielu môžete zadať jeho názov, kód, povolenia na zdieľanie a maximálny počet používateľov, ktorým je pridelený priestor. Okrem toho môžete poskytnúť kontaktné informácie o kancelárii osobe, ktorá spravuje dané rozdelenie, a definovať správcov divízií. Kombináciou všetkých týchto funkcií môžete doladiť, čo môžu vaši používatelia robiť.

Okrem toho existujú možnosti, ako klonovať používateľa a vydávať sa za ne. Tento zoznam možností nie je vyčerpávajúci, ale neexistuje možnosť hromadného pridávania používateľov, napríklad zo súboru CSV. Jediné, čo môžete urobiť pre zrýchlenie pridávania používateľov, je stlačiť tlačidlo, ktoré vám umožní okamžite pridať ďalšieho používateľa po prvom.

Neexistuje ani možnosť pridať používateľov ako externých spolupracovníkov, čo by vám ušetrilo licenčný slot, ale napriek tomu vám umožní pracovať s ľuďmi mimo vašej organizácie..

files-kdekoľvek-reports

Ak chcete získať všeobecný prehľad o rôznych aspektoch svojho účtu, môžete vygenerovať jeden z 20 dostupných prehľadov vrátane prehľadov „obsah priečinka“, „zhrnutie účtu“, „údaje používateľa“ a „nahranie súborov“. Krátke zhrnutie a informácie o účte môžete získať aj z hlavného panela správcu.

Zdieľanie priečinkov a súborov

FilesAnywhere má výkonné možnosti zdieľania, medzi ktoré patrí generovanie zdieľacích odkazov, obrázkových odkazov, zdieľanie priečinkov, zdieľanie virtuálnych priečinkov. K dispozícii je tiež stránka s podrobnosťami o vašich zdieľaniach, takže nemusíte ručne kontrolovať, ktorý obsah zdieľate s ostatnými. Môžete tiež vygenerovať prehľad s podrobnosťami o svojich zdieľaniach a údajoch o zdieľaní pomocou klientskeho počítača.

Súbory a priečinky môžete zdieľať pomocou webového alebo stolného klienta. Webový klient vám umožňuje zdieľať súbory kliknutím pravým tlačidlom myši na objekt a výberom položky „zdieľať“ alebo vytvorením zdieľania v zobrazení „zdieľať“.

files-kdekoľvek-web-share

files-kdekoľvek-share-link

Ak chcete zdieľať súbor, musíte vygenerovať odkaz. Odkaz môžete chrániť heslom, nastaviť, aby jeho platnosť vypršala po určitej dobe, povoliť alebo zakázať sťahovanie, určiť limit sťahovania a dostať upozornenie, keď je odkaz prístupný alebo použitý na stiahnutie. Navyše si môžete vytvoriť vlastnú stránku, na ktorú sa dostanete pomocou odkazu. Môžete skopírovať a vložiť odkaz alebo ho poslať e-mailom.

Zdieľanie fotografií

Ak chcete zdieľať fotografie zo svojho účtu, môžete vytvoriť špeciálny odkaz na obrázok. Okrem toho môžete požiadať ostatných, aby vám posielali súbory, nahrávali súbor a zdieľali ho naraz, posielali súbory priamo používateľom a dokonca aj faxové súbory (pre tých z vás, ktorí sú nostalgickí o 90. rokoch).

Ak chcete zdieľať súbory z rôznych priečinkov, môžete to urobiť pomocou virtuálnych priečinkov. Najprv musíte vytvoriť virtuálny priečinok z ponuky „Nástroje“ webového klienta. Ďalej môžete pridávať podpriečinky a odkazovať na súbory ľubovoľným spôsobom. Po dokončení môžete priečinok zdieľať ako odkaz, ako zdieľaný súbor alebo ho poslať ako odkaz na obrázok.

files-kdekoľvek-folder-share

Môžete zdieľať aj priečinky. Ak to chcete urobiť, musíte vybrať používateľa alebo skupinu, s ktorou chcete zdieľať, a priradiť úroveň povolenia.

files-kdekoľvek-share-desktop

Súbory a priečinky môžete zdieľať aj ako odkazy pomocou klientskeho počítača. Po vygenerovaní odkazu ho môžete odoslať, odoslať e-mailom prostredníctvom programu Microsoft Outlook alebo skopírovať a prilepiť.

FilesAnywhere dodáva stránky, ktoré zobrazujú vaše rôzne zdieľané odkazy a umožňujú vám vygenerovať správu s podrobnosťami o zdieľaných priečinkoch. 

sync

FilesAnywhere používa klasický model synchronizácie na prenos súborov do cloudu a pripojených zariadení, nedosahuje však najlepšiu rýchlosť odovzdávania. To znamená, že poskytuje funkciu selektívnej synchronizácie a odovzdáva sa po prvom prínose z algoritmu synchronizácie na úrovni bloku.

files-kdekoľvek-sync-zložka

FilesAnywhere používa synchronizačný priečinok na zrkadlenie vašich súborov do cloudu a naopak. Môžete si vybrať, kam chcete umiestniť synchronizačný priečinok, čo nie je niečo, čo ponúka väčšina služieb EFSS. Ak potrebujete šetriť miesto, FilesAnywhere poskytuje možnosť selektívnej synchronizácie, ktorá vám umožní vybrať, ktoré súbory chcete synchronizovať s pracovnou plochou.

Ak synchronizované priečinky začnú spôsobovať problémy, môžete tiež synchronizovať súbory a priečinky. To sa však nestalo, keď sme zosynchronizovali náš testovací priečinok so zipom 1 GB. Nahrávanie sa skončilo o 41 minút a 55 sekúnd, čo je o 10 minút pomalšie, ako sme očakávali. Nie je to zlý výsledok, ale nie je to ani skvelé.

To znamená, že FilesAnywhere používa synchronizáciu na úrovni bloku na urýchlenie prenosu už nahraných súborov. Robí to tak, že prenáša iba tie časti súborov, ktoré sa zmenili, a nie celý súbor. To ho zaraďuje do zriedkavej spoločnosti služieb využívajúcich synchronizáciu na úrovni bloku.

Radi by sme však videli možnosť inštalácie sieťovej jednotky, ktorá by vám umožnila prístup k súborom z cloudu bez ich stiahnutia. 

Nástroje produktivity

FilesAnywhere poskytuje záložného klienta, čo nie je bežné medzi službami EFSS. Medzi službami EFSS je spoločná integrácia s mnohými aplikáciami tretích strán, ale FilesAnywhere to nerobí. Umožňuje vám však zobraziť ukážku vašich súborov a vytvárať vlastné formuláre pomocou webového klienta.

FilesAnywhere nemá knižnicu aplikácií tretích strán, ako sú iné služby EFSS, čo je logické, pretože vzhľadom na to, že neponúka veľa integrácií aplikácií. Súbory môžete upravovať pomocou balíka Office Online, vyžaduje si však platné predplatné balíka Office 365. Môžete však použiť oblek Google Office a Zoho na bezplatnú úpravu dokumentov.

Okrem toho môžete použiť Adobe Sign, Aviary Photo Editor a Autodesk Freewheel. Ak používate WordPress, FilesAnywhere má doplnok, ktorý vám umožní vytvoriť novú položku blogového príspevku so súbormi z cloudu. Svoje tweety môžete tiež zálohovať pomocou doplnku.

files-kdekoľvek účet-tools

FilesAnywhere má tiež nástroje účtu, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť vašu produktivitu. Patria sem ukážky súborov v rôznych skupinách a konverzia obrázkov a dokumentov do formátu PDF.

Ak potrebujete rýchlo pristupovať k určitým súborom, môžete pomocou virtuálnych priečinkov vytvoriť priečinky, ktoré obsahujú často používané súbory.

Podobným spôsobom môžete automatizovať svoje obchodné procesy vytvorením pracovného postupu. Pracovné postupy vám umožňujú automatizovať opakujúce sa úlohy a zdieľať informácie medzi zamestnancami, čo vám šetrí čas.

Pre tých, ktorí potrebujú získať spätnú väzbu od používateľov, bude užitočná funkcia „eformy“. Eformy vám umožňujú vytvoriť vlastný formulár, zdieľať ho a prezerať prehľady formulárov.

FilesAnywhere vám tiež umožňuje zálohovať súbory, čo je medzi službami EFSS zriedkavá funkcia. Poskytuje množstvo možností vrátane vytvorenia profilov zálohovania a použitia plánovača na zálohovanie. Súbory môžete zálohovať pomocou protokolov FTP, SFTP a WebDAV. Ak ich nepoznáte, prečítajte si oddelene, čo je FTP a čo sú príručky WebDAV.

Nie je to však ľahké a jednoduché použitie a ak chcete takúto službu zálohovania, náš najlepší zoznam zálohovania firiem vám poskytne niekoľko nápadov.

FilesAnywhere má slušnú sadu nástrojov, ale ak potrebujete viac, začiarknite políčko. Viac informácií o produkte aplikácií nájdete v našej recenzii boxov. 

zabezpečenia

FilesAnywhere dokazuje dostatočné funkcie zabezpečenia cloudu, ale neexistuje žiadna možnosť, ako povoliť súkromné ​​šifrovanie alebo vzdialene vymazať súbory z vašich zariadení. K dispozícii je však silné šifrovanie a tiež funkcie, ktoré chránia vaše prihlasovacie údaje. Dátové centrá FileAnywhere navyše nešetria na bezpečnostných opatreniach a nespĺňajú všetky potrebné protokoly.

FilesAnywhere chráni vaše tranzitné súbory pomocou 2048-bitového šifrovania SSL / SHA-2. Akonáhle sa vaše súbory dostanú na server FilesAnywhere, sú zabezpečené pomocou 256-bitového šifrovania AES. Ak používate funkciu CoolBackup, lokálne zašifruje aj vaše súbory pomocou 256-bitového AES. 

FilesAnywhere neposkytuje súkromné ​​šifrovanie, vďaka čomu by ste mohli súbory čítať iba vy. Stále je to trend v službách EFSS.

FilesAnywhere však obmedzuje prístup k vašim súborom iba na vybraný počet technikov. Technici nemajú prístup k dokumentom používateľov, pokiaľ to nevyžaduje zákon. Navyše sú viazaní dohodami o mlčanlivosti, aby rešpektovali vaše súkromie.

Okrem šifrovania súborov musíte zaistiť svoje poverenia aj tým, že používatelia nevytvárajú slabé heslá, ale silné heslá. Môžete to urobiť definovaním minimálnej sily a dĺžky hesla z administračnej konzoly.

Okrem toho môžete obmedziť opakované použitie hesiel, nastaviť limit prihlásení za deň, obmedziť prihlásenie z konkrétnych IP adries a definovať minimálny a maximálny vek hesla. Môžete tiež dať pokyn FilesAnywhere, aby sa automaticky odhlásil od používateľov, aby chránil váš účet pred akýmkoľvek neoprávneným zásahom tretích strán.

Navyše môžete zapnúť funkciu 2FA, ktorá vyžaduje, aby používatelia pri prihlasovaní z neznámeho zariadenia zadali ďalší kód. Odberatelia programov Professional a On Premise tiež získajú prístup k jednotnému prihláseniu, ktoré vám umožní prihlásiť sa do viacerých systémov s rovnakými povereniami..

Zabezpečenie dátového centra

Keď sa vaše súbory dostanú do dátového centra FileAnywhere, ochráni ich množstvo funkcií. Po prvé, dátové centrum je overené pomocou SOC-2 a testované spoločnosťou McAfee Secure. Zariadenie dátového centra poskytuje tiež potlačenie požiaru, redundanciu energie, kúrenie, vetranie a klimatizáciu. 

Okrem toho je k dispozícii nepretržitý dohľad a špecializovaný tím pre infraštruktúru, ktorý pracuje na mieste s cieľom zabezpečiť, aby sa všetky incidenty alebo aktualizácie vykonávali čo najrýchlejšie. Ak však dôjde k zlyhaniu, FilesAnywhere sa spolieha na redundanciu N + 2, aby sa zabránilo tomu, že zlyhania jedného bodu ovplyvnia zvyšok dátového centra.. 

FilesAnywhere tiež používa automatické zálohovanie, denné snímky používateľských účtov a obnovu dát, aby ste sa uistili, že nestratíte svoje informácie. Okrem toho vám redundantné chrbticové pripojenia umožňujú vychutnať si najvyššiu úroveň pripojenia bez ohľadu na možné problémy so sieťou.. 

Dátové centrum tiež vyhovuje protokolom ISO 27001, HIPAA, SSAE16, FINRA a ďalším. Celkovo tieto funkcie zabezpečujú silnú bezpečnosť dátového centra.

Neexistuje však spôsob, ako vzdialene vymazať údaje z vašich počítačov; môžete to urobiť iba pre mobilné zariadenia. Napriek tomu je užitočné, ak niektorý z vašich zamestnancov stratí telefón alebo ho niekto ukradne.

podpora

Ak neviete, ako niečo urobiť pomocou FilesAnywhere alebo ak narazíte na problém, najrýchlejším riešením je otvorenie centra podpory. Môžete to urobiť pomocou ponúk v pravom hornom rohu správcovských a používateľských konzol.

files-kdekoľvek-support

Stredisko je rozdelené do kategórií, aby sa uľahčilo vyhľadanie požadovanej odpovede, ale môžete ju tiež nájsť rýchlejšie pomocou vyhľadávacieho panela. Nie je veľa článkov, a to, čo je k dispozícii, je tesné, takže je dobré sa obrátiť na technickú podporu..

Počas pracovných hodín od 7:00 do 19:00 môžete tím podpory kontaktovať e-mailom alebo telefonicky. CST. Podnikoví používatelia môžu v prípade mimoriadnych udalostí využívať nepretržitú podporu. Poslali sme niekoľko e-mailov a pár prijalo okamžité odpovede. Neexistuje však podpora chatu a jeho pridanie by bolo užitočné pre používateľov, ktorí uprednostňujú písanie.

Neexistujú ani komunitné fóra, ktoré by vám umožnili získať možné riešenie od viacerých používateľov.

Verdikt

Ak sa pozriete na jeho nedostatky, FilesAnywhere je schopná služba. Má silnú bezpečnosť, spoľahlivú synchronizáciu, skvelé možnosti zdieľania, slušnú sadu nástrojov produktivity a vynikajúce možnosti správy používateľov.

Avšak tí, ktorí za svoje peniaze chcú najviac tresku, by sa mali pozrieť inde. To platí aj pre užívateľskú skúsenosť. 24-hodinová podpora nie je k dispozícii a chýba aj veľká knižnica integrácií.

Čo si myslíte o FilesAnywhere? Je to dobrý kandidát pre vaše podnikanie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me