OneDrive for Business Review – Aktualizované 2020

OneDrive for Business Review

OneDrive for Business je dobrá a cenovo dostupná možnosť EFSS pre malé a stredné podniky, ktoré chcú úplnú integráciu Office Online, ale nechcú platiť príliš veľa. Pozrite si našu úplnú recenziu OneDrive Business, kde nájdete všetky podrobnosti.


Najlepšie EFSS

Spoločnosť Microsoft už desaťročia vyrába populárny softvér vrátane softvéru na zvýšenie produktivity pre podnikateľov. Tento trend pokračoval a so službou OneDrive for Business sa spoločnosť Microsoft rozhodla prijať časť cloudového trhu zameranú na podnikových používateľov. V tejto recenzii OneDrive for Business sa chystáme analyzovať a povedať, prečo je jedným z najlepších poskytovateľov EFSS..

OneDrive for Business, rovnako ako spotrebiteľská verzia (o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii OneDrive), je integrovaný s balíkom Office Online, čo z neho robí jednu z najlepších služieb na zlepšenie spolupráce online. Navyše je to neuveriteľne cenovo dostupné, čo je v posledných rokoch vítaným trendom v softvéri produktivity spoločnosti Microsoft. 

Existuje však niekoľko nedostatkov. Chýba mu e-mailová podpora, správy nefungujú správne, vyhľadávanie vo webovom klientovi je buggy a klient pre stolné počítače v systéme Linux nefunguje. Okrem toho neexistuje žiadna synchronizácia na úrovni bloku, ale je to trend nástrojov EFSS.

Držte sa nás a dozviete sa viac o horných a dolných stranách stránky, čo vám pomôže rozhodnúť sa, či je najvhodnejším nástrojom na ukladanie údajov v cloude pre vaše obchodné potreby..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre OneDrive for Business

stanovenie ceny

OneDrive for Business ponúka sedem programov, z ktorých si môžete vybrať, takže nebudete trpieť zlou flexibilitou plánu. Nájdenie správneho plánu by však mohlo byť ťažké, pretože spoločnosť Microsoft má samostatné sady cien pre podnikové plány OneDrive for Business a Office 365..

Na stránke OneDrive for Business sa zobrazuje plán s názvom Office 365 Business Premium, ktorý stojí 150 USD ročne a poskytuje Office 365. Existuje však aj trochu lacnejší podnikový plán, Office 365 ProPlus, ktorý obsahuje Office 365, ale nezahŕňa e-maily podnikovej triedy. hosting, Exchange, SharePoint, tímy Microsoft a Yammer.

OneDrive pre obchodné ceny

OneDrive for Business Plan One and Two vyžaduje, aby ste platili ročne. Prvý z nich je 60 dolárov ročne a získate 1 TB úložného priestoru na používateľa. Navyše vám tiež umožňuje nahrávať súbory až do veľkosti 15 GB a tiež vytvárať a upravovať dokumenty Word, PowerPoint, Excel a OneNote pomocou Office Online.

Plán dva je 120 dolárov ročne a poskytuje všetky výhody prvého plánu, spolu s pokročilým predchádzaním strate údajov a neobmedzeným úložným priestorom.. 

Plán Office 365 Business Premium vás dostane 1 TB na používateľa, ale obsahuje všetko z predchádzajúcich plánov a dodáva Office 365 a ďalšie aplikácie spoločnosti Microsoft, ako sú Exchange, SharePoint, Teams a Yammer.. 

Navyše vám zaistí prvotriedny e-mailový hosting, stolné verzie kancelárskych aplikácií, jednu licenčnú podporu až pre päť počítačov, päť telefónov a päť tabliet na licenciu a neobmedzené stretnutia videokonferácií HD až pre 250 ľudí. Navyše môžete mať až 300 používateľov. Je to 15,00 dolárov mesačne na používateľa alebo 150 dolárov, ak sa rozhodnete platiť rok vopred.

Ak potrebujete iba balík Office 365 bez ďalších aplikácií a firemného e-mailového hostingu, môžete ušetriť trochu prihlásením sa na program Office 365 ProPlus za 144 dolárov ročne na používateľa. Poskytuje tiež 1 TB úložiska OneDrive EFSS na používateľa a môžete mať neobmedzených používateľov (ako všetky nasledujúce plány). 

Ak však nepotrebujete Office 365, ale potrebujete aplikácie, ako sú tímy a Yammer, a hosting e-mailov s vlastnou e-mailovou adresou, môžete ísť s plánom Office 365 E1, čo je 86 dolárov ročne na používateľa. Tento plán vám tiež poskytne 1 TB úložiska OneDrive EFSS na používateľa a až 50 GB v priestore poštovej schránky.

Plán Office 365 E3 kombinuje to, čo poskytujú oba predchádzajúce plány, zväčšuje priestor poštovej schránky na 100 GB a poskytuje desktopové verzie kancelárskych aplikácií. Ponúka tiež službu eDiscovery, ktorá pomáha poskytovať informácie používané v právnych prípadoch a umožňuje definovať manuálne klasifikácie a zásady manuálneho uchovávania a vymazávania..

Posledný plán, Office 365 E5, pridáva k funkciám predchádzajúceho plánu rozšírené možnosti zabezpečenia, analýzy a hlasu. 

Zahŕňa tiež zabezpečenie cloudovej aplikácie Office 365; audiokonferencie; automatická klasifikácia, inteligentný import a ďalšie funkcie s pokročilým spravovaním údajov; a pokročilá osobná a organizačná analytika pomocou MyAnalytics. To všetko vás nastaví späť na 420 dolárov ročne na používateľa.

OneDrive pre obchodné obmedzenia

Neobmedzené ukladanie v ľubovoľnom pláne vyžaduje, aby ste mali päť alebo viac používateľov. V opačnom prípade je predvolená hodnota 1 TB na používateľa. Ak máte päť alebo viac používateľov, spočiatku dostanete 1 TB na používateľa, ale správcovia ho môžu zvýšiť na 5 TB na používateľa.. 

Po ich použití budete musieť požiadať o ďalšie úložisko kontaktovaním podpory spoločnosti Microsoft. Na jedného používateľa úložného priestoru pre OneDrive for Business môžete získať až 25 TB. Okrem toho môžete získať 25 TB ďalšieho úložného priestoru prostredníctvom tímových serverov SharePoint pre jednotlivých používateľov. To nie je pravda, neobmedzené úložisko, ale spoločnosť Microsoft je o tom informovaná vopred.

OneDrive for Business je vo všeobecnosti lacnejší ako väčšina konkurencie a jeho používatelia dostanú vlastné pridelenie samostatného úložiska. To je obrovské, vzhľadom na to, že s mnohými ďalšími službami vrátane Dropboxu zdieľajú používatelia priestor. Plány s vyššou cenou zahŕňajú Office 365, takže ich hodnota bude závisieť od toho, koľko potrebujete balíka aplikácií balíka Office..

Užívateľské skúsenosti

Aj keď je OneDrive službou spoločnosti Microsoft, je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS, čo umožňuje vašim zamestnancom používať zariadenie, ktoré uprednostňujú. Nie je žiadnym prekvapením, že nepodporuje Linux.

onedrive-for-business-sync-zložka

Po nainštalovaní desktopového klienta OneDrive vytvorí špeciálny synchronizačný priečinok. Súbory, ktoré umiestnite do tohto priečinka, budú uložené na pevnom disku aj v cloude. To vám umožní synchronizovať súbory takmer v reálnom čase na rôznych zariadeniach, či už ide o vás alebo vašich spoluhráčov. Viac o synchronizácii sa dozvieme v sekcii nižšie.

onedrive-for-business-zásobník-icon

Okrem synchronizačného priečinka pozostáva desktopový počítač aj z ikony na paneli úloh. Po kliknutí na túto ikonu sa nad ňou objaví atraktívne a jasné okno. V okne sa zobrazia vaše posledné súbory a umožní vám prístup k nastaveniam, otvorenie synchronizačného priečinka a spustenie webového klienta.

onedrive-for-business-web-client

OneDrive pre podnikového webového klienta

Webový klient OneDrive je intuitívny a zábavný, pretože existuje veľa negatívnych priestorov a farebná schéma uľahčuje vyhľadanie toho, čo potrebujete.. 

Ponuka na ľavej strane umožňuje navigáciu v aplikácii, zatiaľ čo vyhľadávací panel nad ňou vám pomôže rýchlo nájsť potrebné údaje. To znamená, že ak to fungovalo správne. Pre nás vyhľadávanie počas prvých niekoľkých hodín používania neprinieslo žiadne výsledky.

Nad vyhľadávaním máte prístup do svojej knižnice aplikácií spoločnosti Microsoft. Stredná tabla zobrazuje vaše súbory v zozname. Môžete si vybrať, či chcete súbory usporiadať odlišne alebo ich zobraziť v zobrazeních „kompaktný“ alebo „mriežkový“.

Pod navigačnou ponukou je tiež odkaz s názvom „Správca OneDrive“, ktorý vám umožňuje prístup k správe používateľov, fakturácii, podpore a podobným možnostiam..

Ak potrebujete vykonať akcie so súbormi alebo priečinkami, môžete na ne kliknúť pravým tlačidlom myši, umiestniť na ne kurzor myši a kliknúť na tri zobrazené bodky alebo vybrať súbor alebo priečinok a použiť akcie nad strednou tabuľou. Tento všestranný prístup k vykonávaniu akcií sa nám páči. Pravý horný roh navyše umožňuje prístup k nastaveniam a správu účtu.

onedrive-for-business-mobile-client

OneDrive pre obchodné aplikácie

Mobilný zážitok je rovnako príjemný ako zážitok z webu a mobilný klient sa používa ešte ľahšie. Klient predvolene zobrazuje vaše súbory a na odovzdanie súborov, naskenovanie dokumentu, nasnímanie a pridanie fotografie a vytvorenie priečinka, dokumentu Word alebo PowerPoint stačí iba kliknúť na tlačidlo „plus“. Aplikáciu môžete navigovať pomocou dolného panela.

správa užívateľov

Predtým, ako budete môcť používať program OneDrive na spoluprácu s ostatnými, musíte pridať používateľov zo správcovského centra OneDrive.

onedrive-for-business-admin-console

Centrum správcov vám poskytuje karty rozhrania, ktoré si môžete objednať a spravovať podľa svojich preferencií. Existujúce karty môžete presunúť alebo odstrániť, alebo pridať nové. Celá sada kariet je nasledovná:

 • Softvér Office 365: umožňuje inštalovať aplikácie balíka Office 365
 • Fakturácia: zobrazuje informácie o fakturácii
 • Školenia a príručky: pomôžu vám získať viac informácií o používaní OneDrive for Business
 • Správa používateľov: umožňuje resetovať heslá používateľov a tiež pridávať, upravovať a odstraňovať účty
 • Prístup pre administrátora založený na rolách: umožňuje používateľom priraďovať špeciálne administrátorské role
 • Zdravie služby: monitoruje zdravie služieb Office 365
 • Prehľady aktívnych používateľov balíka Office 365: zobrazuje, koľko používateľov použilo aspoň jednu aplikáciu balíka Office
 • Aktívny adresár Azure: poskytuje prístup k bežným úlohám Azure
 • Domény: spravuje vaše domény a monitoruje ich stav

Karta „prístup pre správcov založený na rolách“ vám umožňuje priradiť tri špecializované administrátorské role:

 • Správca používateľských účtov: môže vytvárať a spravovať používateľov a skupiny, meniť heslá používateľov, monitorovať službu OneDrive a spravovať vstupenky na podporu
 • Security admin: má úplný prístup k správe konfigurácie služieb súvisiacich s bezpečnosťou vrátane ochrany identity a informácií
 • Správca služby Exchange: získa plný prístup k serveru Exchange Online a môže spravovať príjemcov pošty, tok správ, dodržiavanie správ a ochranu pošty, napríklad antispam a malware.

  onedrive-for-business-user-management

  Ostatné roly môžete priradiť výberom aktívneho používateľa v zobrazení „Správa používateľov“ a kliknutím na „Spravovať roly“. Bočný panel, ktorý sa objaví napravo, zobrazuje množstvo úloh, z ktorých si môžete vybrať, vrátane globálneho správcu, správcu služieb a globálneho snímača.

  onedrive-for-business-rolí

  Rovnaké zobrazenie vám umožňuje pridávať nových používateľov, čo je jednoduché. Musíte zadať základné informácie o používateľovi, zvoliť, či chcete používateľovi udeliť licenciu alebo nie, priradiť rolu a cieľ.

  Ak poskytujete licenciu používateľovi, bude vám účtovaná mesačná alebo ročná sadzba predplatného. Používatelia bez licencií majú prístup iba k obsahu a nezískajú 1 TB osobného cloudového úložiska. Vďaka uľahčeniu správy používateľov a ich rolí vám aplikácia OneDrive umožňuje vytvárať skupiny a priraďovať k nim používateľov.

  onedrive-for-business-skupinami

  Správy sú ďalším dôležitým aspektom správy používateľov. OneDrive vám poskytuje správy o používaní, ako aj správy o zabezpečení a dodržiavaní predpisov. Nevideli sme však žiadne informácie o našich súboroch OneDrive, aj keď sme nahrali súbory a vygenerovali odkaz na zdieľanie.

  onedrive-for-business-reports

zložka & Zdieľanie súborov

Aplikáciu OneDrive for Business môžete použiť na zdieľanie obsahu s internými alebo externými spolupracovníkmi prostredníctvom e-mailu alebo vygenerovaním odkazu ukazujúceho na priečinok alebo súbor, ktorý chcete zdieľať..

onedrive-for-business-vytvárať-link

Možnosti zabezpečenia zdieľania vám umožňujú nastaviť platnosť odkazov po určitom počte dní, obmedziť prístup k odkazom na konkrétnych jednotlivcov a nastaviť prístupové heslá. Môžete tiež zakázať úpravy a obmedziť odkaz tak, aby fungoval iba s konkrétnou skupinou. Môže to byť ktokoľvek s odkazom, ľudia vo vašej organizácii, ľudia s existujúcim prístupom alebo konkrétni ľudia.

onedrive-for-business-link-security

K dispozícii je tiež samostatné zobrazenie zdieľania, ktoré zobrazuje všetok obsah, ktorý zdieľate, a to, čo s vami zdieľajú ostatní.

sync

Synchronizácia zariadení alebo synchronizácia sú základným mechanizmom služby úložiska v cloude, ktorá pomáha riadiť spoluprácu online. Synchronizácia umožňuje vy a vaši spoluhráči prístup k rovnakým údajom z rôznych zariadení a prezerať si navzájom úpravy v takmer reálnom čase. To vylučuje potrebu odosielať e-mailom súbory alebo ich prenášať cez USB kľúče alebo iný hardvér. 

Ako sme už spomenuli, spoločným mechanizmom synchronizácie je sústredenie, ktoré kopíruje obsah z cloudu na pevný disk a naopak. Vo všetkých ostatných aspektoch je tento priečinok rovnako ako akýkoľvek iný priečinok súborového systému.

onedrive-for-business-sync-zložka

OneDrive pre podnikovú synchronizáciu

Rýchlosť synchronizácie OneDrive pri počiatočnom nahrávaní a sťahovaní súborov je podobná rýchlosti, ktorú vidíme pri iných službách. S ohľadom na rýchlosť nahrávania sme synchronizovali náš testovací priečinok so zipsom s kapacitou 1 GB len o minútu viac, ako sme očakávali. Tam, kde služba niekedy narazí, je, keď urobíte zmeny v týchto súboroch.

Najlepším spôsobom, ako zvládnuť zmeny súborov, je použitie funkcie nazývanej „synchronizácia na úrovni bloku“, známa tiež ako „diferenciálna synchronizácia“. Pri synchronizácii na úrovni blokov v hre bude desktopový počítač synchronizovať iba tie časti súboru, ktoré sa menia, a nie celý súbor. Výsledkom je oveľa rýchlejšia synchronizácia a znížená šírka pásma.

OneDrive v súčasnosti používa iba synchronizáciu na úrovni blokov pre súbory balíka Microsoft Office. To je stále dobré vzhľadom na to, že mnoho služieb EFSS vôbec nevyužíva synchronizáciu na úrovni bloku. Cieľom spoločnosti Microsoft je zlepšiť ju, pretože podľa blogu spoločnosti Microsoft bude synchronizácia na úrovni bloku uvedená na trh v Q1 2020. 

Ak nechcete čakať, Dropbox Business je dobrá služba, ktorá v súčasnosti poskytuje synchronizáciu na úrovni bloku. Viac informácií o Dropbox Business nájdete v našej recenzii Dropbox Business.

OneDrive má teraz prehľadnú funkciu synchronizácie, ktorú väčšina ostatných nástrojov EFSS nemá: schopnosť blokovať synchronizáciu určitých typov súborov. Pomocou neho môžete napríklad zabrániť tomu, aby sa vaše dôležité prehľady ukladali na pevné disky vašich zamestnancov. Dôležitejšou funkciou, ktorú získate so službou OneDrive for Business, je selektívna synchronizácia.

Selektívna synchronizácia vám umožňuje zakázať synchronizáciu pre určité priečinky, čo bráni ich ukladaniu na pevný disk. Je to užitočné pre podnikových používateľov, ktorí používajú notebooky s pevnými diskami s nízkou kapacitou.

Nástroje produktivity

Nástroje, ktoré zvyšujú produktivitu, sú tam, kde služby EFSS žiaria. Integrované aplikácie pomáhajú zvyšovať produktivitu tým, že umožňujú otvárať a upravovať súbory v cloude zvnútra webového klienta pomocou rôznych aplikácií. 

OneDrive for Business má, samozrejme, za sebou mnoho aplikácií spoločnosti Microsoft, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vyššiu produktivitu a viac. Medzi týmito aplikáciami je, samozrejme, Microsoft Office.

Ak sa rozhodnete prihlásiť na odber niektorého z programov Office 365, vaši zamestnanci budú môcť sťahovať a inštalovať verzie týchto aplikácií pre počítače:

 • Slovo: program na spracovanie textu a vytváranie dokumentov
 • Excel: tabuľkový program
 • PowerPoint: prezentačný program
 • Outlook: konfigurovateľná e-mailová platforma
 • Prístup (iba pre PC): systém správy databázy
 • Vydavateľ (iba pre PC): aplikácia na publikovanie na počítači

Tieto aplikácie môžete nainštalovať až na päť zariadení na používateľa. Aj keď si nezvolíte plán s balíkom Office 365, stále môžete otvárať a upravovať dokumenty balíka Office pomocou služby Office Online, ktorá je bezplatná. Aplikácia Office Online obsahuje programy Word, Excel, PowerPoint a OneNote. OneNote je aplikácia na zapisovanie poznámok, vďaka ktorej sa naše najlepšie aplikácie na zapisovanie poznámok zaokrúhlili.

onedrive-for-business-Office 365

OneDrive for Business tiež umožňuje vašim používateľom integrovať bezplatné a platené aplikácie tretích strán do vášho cloudového úložiska, pokiaľ táto funkcia nebola v správcovskom centre zakázaná. To umožňuje používateľom pracovať s nástrojmi tretích strán bez opustenia webovej platformy OneDrive.

onedrive-for-business-app-knižnica

Knižnica aplikácií je rozdelená do kategórií, ako napríklad produktivita, analytika a spolupráca. Uľahčuje to nájdenie aplikácií, ktoré potrebujete, ale ak stále hľadáte tú správnu aplikáciu, môžete ju vyhľadať pomocou vyhľadávacieho panela. Knižnica má desiatky aplikácií, medzi ktoré patria Trello, DocuSign, Salesforce a ďalšie.

zabezpečenia

Umiestnenie vašich finančných údajov alebo citlivého duševného vlastníctva v cloude môže byť nepríjemné, a to ešte viac, ak používate populárne služby ukladania údajov v cloude, napríklad OneDrive. Z tohto dôvodu sa cloudová bezpečnosť stáva ešte dôležitejším faktorom pri rozhodovaní o službe.

OneDrive for Business šifruje údaje na úrovni disku pomocou nástroja BitLocker a na úrovni súborov pomocou 256-bitového šifrovania AES. Šifrovanie šifruje vaše údaje, aby boli nečitateľné bez tajného kľúča. Spoločnosť Microsoft ukladá tento kľúč na samostatný server v úschovni Azure Key Vault. Vaše údaje sa ukladajú aj na serveroch Azure. Ak ich nepoznáte, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure.

Microsoft tiež používa protokol TLS na ochranu údajov pri prenose z vášho počítača do jeho dátových stredísk. TLS je typ zabezpečeného tunela, ktorý pre vaše dáta používa ochranu RSA 2048-bit. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom stretnutí SSL verzus TLS. Navyše neoverené pripojenia cez HTTP nie sú povolené, ale namiesto toho sú presmerované na HTTPS.

Šifrovanie počas prepravy a pokoja vám však nebude chrániť pred útokmi, ktoré využívajú slabé heslá používané vašimi zamestnancami. Je to možné, pretože slabé heslá sú oveľa citlivejšie na praskliny hrubou silou ako šifrovacie kľúče. Z tohto dôvodu vám odporúčame vytvoriť silné heslo.

Ďalším spojencom vo vašom boji za ochranu vašich prihlasovacích údajov je dvojfaktorové overenie. V predvolenom nastavení nie je povolená, ale môžete ju požiadať ako správcu. Ak je povolená, používatelia budú musieť pri prihlasovaní z neznámeho počítača okrem svojich bežných prihlasovacích údajov zadávať špeciálny bezpečnostný kód..

Pre používateľov malých firiem odporúčame túto funkciu zapnúť, pretože to znamená, že aj keď niekto dokáže ukradnúť heslá používateľov, tieto informácie nebudú stačiť na úspešné prihlásenie do účtu cloudového úložiska..

OneDrive for Business vám umožňuje nastaviť politiku tvorby hesiel pre vašich zamestnancov, ale jediné konfigurácie sú pre expiráciu hesla. Neexistuje spôsob, ako nastaviť vlastné požiadavky na heslo. Od hesiel sa však vyžaduje, aby boli dlhé najmenej osem znakov a musia mať tri z nasledujúcich znakov: veľké písmená, malé písmená, čísla a symboly.

Plány balíka Office 365 vám tiež poskytujú stredisko na správu a kontrolu zabezpečenia, ktoré zabraňuje vírusom a iným kybernetickým útokom poškodiť vaše podnikanie. Ak je útok úspešný, existuje spôsob, ako obnoviť súbory. Navyše obsahuje nástroje, ktoré chránia vaše informácie v súkromí a bezpečí a funkciu jednotného prihlásenia.

Vaše súbory na serveroch spoločnosti Microsoft sa navyše odrážajú najmenej v dvoch rôznych regiónoch Azure, čo zmierňuje všetky škody, ktoré môžu prírodné katastrofy spôsobiť jednému dátovému centru. Prístup k dátovým centrám môže získať iba obmedzený počet nevyhnutných pracovníkov. 

Spoločnosť Microsoft má tiež samostatné tímy špecialistov, ktorí neustále overujú metódy zabezpečenia svojich dátových centier. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto metódach zabezpečenia, prečítajte si článok o bezpečnosti dátového centra.

podpora

K podpore sa dostanete z pravom horného rohu webového klienta. To vám umožní vyhľadávať témy, ale ak sa chcete prihlásiť na podporný portál, musíte kliknúť na odkaz „Prečítať článok v prehliadači“ dole. Toto je mätúci a neintuitívny spôsob prístupu k podpornému portálu z webového klienta.

Keď sa však dostanete na portál technickej podpory, môžete vyhľadávať články pomocníka pomocou vyhľadávacieho panela alebo prehliadať podľa kategórií tém, ako napríklad „Začíname“, „Synchronizácia“, „Súbory“ a „Účet a úložisko“.

Knižnica článkov obsahuje veľa článkov, ktoré sú napísané postupne a obsahujú obrázky, ktoré vám pomôžu sledovať ďalej. K dispozícii je školiace stredisko Office 365, ktoré vám pomôže vylepšiť vaše zručnosti pomocou videí, podvádzacích listov a rôznych tipov.

Ak nemôžete nájsť odpoveď na svoju otázku na portáli podpory, môžete získať priamu podporu od tímu technickej podpory OneDrive tak, že popíšete svoj problém a kliknete na tlačidlo „získať pomoc“. Zobrazí sa odkaz na článok, ale ak to nie je užitočné, pod textom „zavolajte mi“ môžete zadať svoje telefónne číslo a požiadať o hovor.

Spätné volanie vám šetrí čas, pretože nebudete čakať. Telefonická podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a spoločnosť Microsoft vám dokonca dá vedieť, ako dlho môžete čakať na hovor. Naše spätné volanie sme dostali za menej ako 14 minút, čo nás platforma informovala, že môžeme očakávať. Live chat je tiež možnosť.

E-mailová podpora však nie je zvláštna, pretože je to štandardný kanál podpory pre väčšinu riešení EFSS.

onedrive-for-business-community

Existuje aj aktívna komunita používateľov OneDrive. Môžete vytvoriť novú diskusiu, aby ste dostali pomoc s vaším problémom, ale môžete vyhľadať aj predchádzajúce témy vo fóre v prípade, že niekto už poskytol riešenie. Spýtanie sa používateľov a odborníkov na IT je často skvelý spôsob, ako nájsť inovatívne riešenia problémov.

Verdikt

OneDrive for Business je jednou z najpopulárnejších služieb EFSS vďaka nízkej cene a samostatnému úložisku pre každého používateľa, príjemnému rozhraniu, integrácii s balíkom Microsoft Office a mnohým aplikáciám tretích strán a dobrej podpore..

Okrem toho môžete použiť funkcie, ktoré blokujú synchronizáciu určitých súborov, môžete vybrať iba niektoré súbory, ktoré sa majú synchronizovať,

vykonávať rozsiahlu správu používateľov a skupín, ktorá zahŕňa priradenie užívateľských rolí. Užívateľské prostredie na všetkých platformách je tiež príjemné a jednoduché.

Existujú však určité nevýhody. Neexistuje synchronizácia na úrovni bloku, ale funguje to. Ďalšou nevýhodou je nedostatok podpory Linuxu, takže používatelia, ktorí uprednostňujú tučniaka, sa budú musieť pozrieť inde. Navyše nie je ľahké získať prístup k podpornému portálu, správy o využití sa neobsadia údajmi a možnosť vyhľadávania na webovom portáli je buggy.

Nejde o veľké problémy, ale môžu závisieť od prípadu použitia. Celkovo je však OneDrive for Business vynikajúcou službou. Je to však ten, ktorý vyhovuje vašim obchodným potrebám? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map