Sticky Password Review – Aktualizované 2020

Sticky Password Review

Sticky Password je lacný správca hesiel, ktorý má dostatok možností na to, aby sa technici zbláznili. Nedostatok plánu pre viacerých používateľov predstavuje pre podniky a rodiny prekážku, ale jednotliví používatelia nájdu jednu z najlepších možností na trhu. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si celú recenziu Sticky Password.


rozhranie s lepivým heslom

lepkavé heslo nová identita

lepkavé heslo zabezpečená poznámka

palubná doska s bezpečnostným heslom

generátor lepkavých hesiel

predchádzajúca

Ďalšie

Sticky Password sa nám vždy páčilo a jeho najlepšie odporúčanie v našej najlepšej príručke pre správu hesiel pre jeho konkurenčné ceny, veľkorysý bezplatný plán a prvotriedne zabezpečenie. Dáta s rozhraním však brzdia zážitok, aj keď nie je ťažké používať funkciu Sticky Password. 

V tejto aktualizovanej kontrole Sticky Password sa chystáme skontrolovať starého obľúbeného používateľa a zistiť, kde sa nachádza. Pred vydaním verdiktu sa budeme zaoberať funkciami, cenami, bezpečnosťou, podporou, ľahkým používaním a ďalšími.. 

Sticky Password je vynikajúci nástroj na správu hesiel, pokiaľ sa dokážete vysporiadať s jeho rozhraním so systémom Windows Vista. Cena je správna a bezpečnosť je zdravá, takže nie je dôvod, aby ste ju nezasiahli. Okrem toho je k dispozícii úplne bezplatný program, ktorý sa dodáva s 30-dňovou skúšobnou verziou Sticky Password Premium mimo bránu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy rýchleho hesla

Vlastnosti

Lepkavé heslo nemá toľko jedinečných funkcií, ako je napríklad Dashlane, ale stále naň zapôsobí. Základy sú pokryté automatickým dopĺňaním, zdieľaním hesiel a podporou viacerých typov záznamov. Aplikácia Sticky Password je však oddelená od prenosnej aplikácie, ktorá nevyžaduje inštaláciu.  

Automatické dopĺňanie, informačný panel zabezpečenia a vaša digitálna peňaženka

Prostredníctvom rozšírenia prehľadávača ponúka Sticky Password prihlasovacie meno a automatické dopĺňanie formulárov. Ako sa dostaneme v sekcii „ľahkého použitia“ nižšie, Sticky Password detekuje takmer každé zadávacie pole, takmer k chybe. To znamená, že vždy budete môcť automaticky vyplniť informácie, ak sú relevantné pre konkrétne pole. 

Okrem adries a hesiel podporuje Sticky Password automatické vyplňovanie kreditných kariet prostredníctvom vašej digitálnej peňaženky. Kreditné karty sa ukladajú spolu s vašimi identitami, takže môžete mať informácie o fakturácii a platbe na jednom mieste. 

Pre nás je najlepšia funkcia bezpečnostná doska. Aj keď nejde o nový koncept – Dashlane má v skutočnosti lepší ovládací panel, v skutočnosti – implementácia Sticky Password robí trik. Ovládací panel sa prehľadá v úložisku hesiel, aby našiel slabé, staré alebo opakovane použité heslá a ich kombináciou vygeneruje celkové skóre bezpečnosti.. 

sticky-password-review-security-dashboard

Prenosné lepivé heslo

Synchronizácia je veľká časť každého správcu hesiel. Ako sa dostaneme v sekcii „Zabezpečenie“ nižšie, Sticky Password vám ponúka veľa možností. Nemusíte však synchronizovať svoje heslá. Svoj trezor na ukladanie hesiel môžete uložiť na disk USB, externý pevný disk alebo na akékoľvek iné úložné zariadenie a svoje prihlásenie si zobrať so sebou.. 

Nie sú to však iba vaše prihlasovacie údaje. Sticky Password je vynikajúci manažér hesiel pre systém Windows, pretože ho môžete ovládať bez jeho inštalácie. Prenosná verzia, ktorú vytvoríte v aplikácii, vypíše šifrované heslá, ale obsahuje aj program, ktorý môžete spustiť na ľubovoľnom počítači so systémom Windows bez inštalácie.. 

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate alebo aký počítač používate, môžete si preniesť prenosné rýchle heslo a získať prístup ku všetkým funkciám miestnej aplikácie. To zahŕňa pridávanie nových záznamov, prezeranie bezpečnostného panela a čo je najdôležitejšie automatické dopĺňanie. 

Zdieľanie prihlásení pomocou rýchleho hesla

V pláne Sticky Password Premium môžete zdieľať aj prihlasovacie údaje. Sticky Password však ide nad rámec základného zdieľania. Môžete odoslať viac položiek viacerým príjemcom naraz a určiť rôzne úrovne prístupu. Existujú iba dve úrovne, „obmedzené“ a „plné“, ale stále je pekné vidieť niekoľko možností zdieľania. 

sticky-password-review-zdieľanie

Obmedzené zdieľanie umožňuje príjemcovi zobraziť prihlasovacie údaje, ale nepridávať k nemu prístup ani ho odvolať, zatiaľ čo úplné zdieľanie je, akoby príjemca uložil prihlásenie lokálne. Bez ohľadu na to, ktorú úroveň si vyberiete, príjemca dostane e-mail, na ktorý môže pozvanie prijať alebo odmietnuť. 

Pri internom testovaní sa e-mail neodoslal ihneď. Trvalo približne 20 minút, kým sme nedostali e-mail na stiahnutie ďalšej kópie Sticky Password. Je dôležité si uvedomiť, že obe strany potrebujú na zdieľanie hesiel najnovšiu verziu predplatného Premium. 

Prehľad funkcií rýchleho hesla

Logo rýchleho heslawww.stickypassword.com

Začína sa od 250 dolárov mesačneVšetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Zavádzanie hesla Sticky Password je veľmi lacné a má štedrý plán zadarmo. Aj keď budete musieť upgradovať na prémiový plán, aby ste mali prístup k zálohovaniu a synchronizácii hesla cloud vo svojich zariadeniach, časť vášho predplatného ide na uloženie ohrozených vodcov.. 

Aj keď platíte, Sticky Password je veľa. Dodatočné náklady sa týkajú hlavne ukladania a zálohovania v cloude, ako sme videli v prípade iných bezplatných správcov hesiel (príklad si prečítajte v našej recenzii NordPass).. 

Najväčší rozdiel spočíva v tom, že Sticky Password umožňuje neobmedzené zadávanie údajov, na rozdiel od niektorých ďalších bezplatných možností (aplikácie Kaspersky Password Manager a Dashlane). Časť vášho predplatného sa týka aj Save the Manatee Club. 

Lepkavé heslo zadarmo, prémiové a celoživotné

K dispozícii sú tri plány: zadarmo, prémiové a celoživotné. Plán zadarmo získal miesto v našom najlepšom zozname bezplatných správcov hesiel, aj keď stále nedosahuje úroveň LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass). Upgrade na prémiu je lacný, ponúka však prioritnú podporu, zdieľanie a zálohovanie za menej ako 3 $ mesačne. 

To je spravodlivé určovanie cien akcií v porovnaní s povedzme Keeperom (prečítajte si našu recenziu Keepera). Lepkavé heslo však vyniká svojou celoživotnou licenciou. Za 200 dolárov si môžete kúpiť celoživotný prístup k funkcii Sticky Password, ktorý je kompatibilný so všetkými funkciami Premium. Okrem toho budete automaticky dostávať aktualizácie zadarmo. 

Pri zakúpení doživotnej licencie by ste si, samozrejme, mali položiť otázku, čo sa stane, keď sa služba zastaví. Aplikácia Sticky Password nevysvetľuje, čo sa stane s vašou licenciou, ak by k nej došlo niekedy. Ak však hovoríme iba od nás, ktorí sledujú službu v posledných rokoch, nemali by ste sa báť. 

Bez ohľadu na to, aké predplatné si vyberiete, Sticky Password stojí za 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Súčasťou všetkých bezplatných programov je aj 30-dňová skúšobná verzia Premium, pričom nie je potrebná žiadna kreditná karta. 

Obchodné ceny a študentské zľavy

Aplikácia Sticky Password má aj firemné predplatné, aj keď sa tak nestalo v našom najlepšom správcovi hesiel pre zoznam malých firiem (prečítajte si našu recenziu zoo trezoru, ak ste na tom). Stále vám účtujeme 29,99 dolárov za používateľa ročne. Obchodné predplatné sa dodáva s niektorými ďalšími funkciami správy používateľov. 

Zaujímavejšia je cena študentov. Ak ste študent alebo učiteľ, môžete si v obchode OnTheHub kúpiť Sticky Password so značnou zľavou. Ročné prémiové členstvo má iba 12,95 dolárov. Aplikácia Sticky Password však ponúka 85-percentnú zľavu na svoje predplatné na celý život, čím sa náklady znížia na iba 29 dolárov. 

Užívateľská prívetivosť

Lepivé heslo nie je ťažké používať, ale stará estetika slúži ako zlé pozadie pre mnohé možnosti. Napriek tomu, pokiaľ sa naučíte obísť miestnu aplikáciu a dokážete zvládnuť jej citlivosť založenú na roku 2008, je to v poriadku. 

Sťahovanie rýchleho hesla

Pred registráciou do účtu si môžete stiahnuť Sticky Password. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na položku „získať zadarmo“ na domovskej stránke a sťahovanie sa začne ihneď. Po dokončení ponúka Sticky Password krátky návod, ktorý vysvetľuje jeho rôzne nastavenia a funkciu, ktorú slúži. 

sticky-password-review-setup

Potom sa môžete prihlásiť alebo si vytvoriť účet, ak ho ešte nemáte. Vytvorenie účtu prebieha priamo v inštalačnom okne, čo uľahčuje registráciu. Pred zavedením do úschovne hesiel si program Sticky Password tiež vyžiada preferencie synchronizácie a či chcete nainštalovať rozšírenie prehliadača.. 

sticky-password-review-vytvárať-konto

Ak sa rozhodnete rozšírenie nainštalovať, Sticky Password automaticky importuje heslá uložené v prehliadači, do ktorého ste ho nainštalovali. Neexistuje žiadna výzva na toto a neexistuje spôsob, ako triediť, pomocou ktorých hesiel, ktoré chcete importovať. Pre nás to znamenalo pristátie v trezore hesiel, ktorý bol už plný záznamov. 

Používanie trezoru Sticky Password

Úschovňa Sticky Password vyzerá, že bola vytrhaná priamo zo systému Windows Vista. Aj keď slúži ako program na ukladanie hesiel, letecký lesk na všetko vyzerá viac ako niekoľko rokov zastaraný. Napriek vzhľadu, Sticky Password sa ľahko používa. 

sticky-password-review-klenba

Navigácia sa vykonáva prostredníctvom ponuky na ľavej strane a umožňuje vám rýchly prístup k webovým heslám, heslám aplikácií, poznámkam, záložkám a identitám.. 

Účty nájdete buď hľadaním, alebo ich usporiadaním do skupín. Aplikácia Sticky Password podporuje vlastné ikony pre vaše skupiny, napríklad 1Password, aj keď to nevyzerá tak pekne (prečítajte si našu 1Password review). 

Pri pridávaní alebo úprave účtu existuje množstvo možností, aj keď žiadne iné polia, aké sme videli s iným softvérom na správu hesiel. Môžete si vybrať dátum vypršania platnosti svojho hesla, prepojiť účet s konkrétnymi adresami URL alebo celými doménami, zanechať komentáre a zvoliť prehliadač, v ktorom chcete účet otvoriť.. 

sticky-password-review-new-account

Ceníme si veľa možností a priame užívateľské prostredie, ktoré poskytuje Sticky Password. Nie je však prezentovaná správnym spôsobom. Dnešný vzhľad neobstojí s moderným softvérom na heslá. Aj keď sa Sticky Password v skutočnosti ťažko používa, niekedy sa môže cítiť takto. 

Sticky Password Hub a rozšírenie Chrome

Ak dávate prednosť vášmu prehliadaču, Sticky Password ponúka online správcu hesiel, aj keď je menej funkčný ako lokálna aplikácia. Môžete zobraziť svoje účty, záložky a poznámky, ale nič iné. Rozšírenie, ktoré je k dispozícii takmer pre všetky prehliadače vrátane prehliadačov Chrome, Firefox, Opera a Edge, je oveľa užitočnejšie. 

Rozšírenie slúži na automatické dopĺňanie, ale slúži aj ako rýchla referencia. Vyzerá skutočne lepšie ako miestna aplikácia a umožňuje vám rýchlo zobraziť svoje heslá, záložky a totožnosti online. Rozšírenie má navyše vyhradenú kartu pre web, na ktorom sa práve nachádzate, a odkaz na otvorenie miestnej aplikácie. 

sticky-password-review-rozšírenie

Po nainštalovaní rozšírenia Sticky Password automaticky zaznamená prihlásenie, keď vstúpite na nové stránky. Podobne ako v prípade správcu hesiel v systéme Windows sa s týmto procesom nezaobchádza s milosťou, ako vidíte na obrázku nižšie. 

sticky-password-review-capture

Nie je to ani automatické dopĺňanie. Sticky Password sa zobrazuje takmer v každom vstupnom poli, alebo nie. Všeobecný prístup funguje – budete tiež môcť automaticky vyplniť pole – ale váš prehliadač bude pomalý a, čo je horšie, posiate ikonami Sticky Password. Mobilné aplikácie sú lepšie, hoci Sticky Password nezískal miesto v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu iPhone. 

Tiež sme si všimli výrazné spomalenie výkonu prehliadača po inštalácii Sticky Password. Nie je možné overiť, že za to bolo zodpovedné Sticky Password, a to aj napriek tomu, že v Správcovi úloh Windows nevidel proces hladný po zdrojoch. Malo by sa to poznamenať. 

zabezpečenia

Sticky Password je jedným z najbezpečnejších správcov hesiel v okolí, ktorý kombinuje vynikajúce šifrovanie s niekoľkými jedinečnými bezpečnostnými funkciami, aby vaše heslá zostali v bezpečí. Viac ako to, hoci Sticky Password šifruje a ukladá lokálnu kópiu úschovne hesiel, čo znamená, že ak sa servery niekedy vypnú, stále máte prístup k svojim prihláseniam. 

Pri šifrovaní chráni Sticky Password vaše prihlásenie pomocou šifrovania AES-256 (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania). Kľúč na dešifrovanie údajov je zamknutý za hlavným heslom, o ktorom Sticky Password nemá žiadne vedomosti. Namiesto toho sa Sticky Password autentizuje pomocou kľúča odvodeného z vášho hlavného hesla, ktoré sa vygeneruje pomocou PBKDF2.

Pretože Sticky Password nikdy neuvidí ani neuloží vaše hlavné heslo, neexistuje spôsob, ako ho obnoviť. Ak zabudnete, váš účet bude zablokovaný. Našťastie sa môžete autentifikovať niekoľkými spôsobmi, vrátane dvojfaktorového overovania s najlepšími aplikáciami 2FA (ako je napríklad Google Authenticator). Ďalej sa môžete prihlásiť pomocou vymeniteľného zariadenia, ako je USB kľúč alebo zariadenie Bluetooth. 

Funkcia miestnej synchronizácie rýchleho hesla

Všetky šifrované obruče, ktoré musia vaše heslá preskočiť, sú vďaka synchronizácii v cloude. Sticky Password, podobne ako poskytovateľ cloudových úložísk, napríklad Sync.com, používa servery v cloude na synchronizáciu údajov medzi vašimi zariadeniami (prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com). To znamená, že nemusíte nikdy posielať svoje údaje do cloudu. 

Sticky Password má funkciu lokálnej synchronizácie, ktorá zašle zašifrované údaje do vašich ďalších zariadení prostredníctvom lokálnej siete. Takto sa vaše heslá, dokonca aj v šifrovanej podobe, ukladajú iba na vašich zariadeniach. Lokálna synchronizácia rieši problém, ktorý má veľa správcov hesiel, a to schopnosť mať vaše heslá všade bez potenciálneho rizika ich uloženia v cloude..

podpora

Aplikácia Sticky Password ponúka okamžitú e-mailovú podporu, najmä pre svojich predplatiteľov Premium. Znalostná základňa nám však najviac vyniká. S článkami pokrývajúcimi takmer všetky aspekty správcu hesiel as dostatkom detailov by vedomostná základňa mala byť vašim zdrojom podpory.. 

Do centra pomoci služby Sticky Password sa dostanete z centra účtu. Kliknutím na odkaz „podpora“ v dolnej časti stránky sa dostanete do databázy znalostí. Bezplatní používatelia budú nasmerovaní na svojpomocné zdroje, zatiaľ čo prémioví členovia budú presmerovaní na kontaktný formulár. 

Sticky Password hovorí, že sa zvyčajne vracia do 24 hodín a ponúka podporu v angličtine, nemčine, francúzštine, holandčine, češtine, ruštine, ukrajinčine a japončine.

Pokiaľ ide o aktuálnosť, dobrý odhad je 24 hodín. Oslovili sme otázku Sticky Password s otázkou o importe a zástupca sa vrátil asi za 13 hodín (uprostred noci, nevadí). Odpoveď bola rýchla, aj keď trochu svetla na detaily. 

Centrum pomoci a fóra

Centrum pomoci môže vyriešiť väčšinu problémov. Aj keď aplikácia Sticky Password má datovanú aplikáciu, nepoznáte ju z databázy znalostí. Články sú usporiadané čisto s množstvom detailov, pokrývajú rôzne operačné systémy a rôzne plány spoločnosti Sticky Password. Pre vedomostnú základňu správcu hesiel zapôsobí Sticky Password. 

Fóra sú, žiaľ, menej pôsobivé. V čase písania je najnovšie vlákno staré päť dní, čo je večnosť online. Väčšina vlákien sú požiadavky na funkcie alebo otázky týkajúce sa riešenia problémov. Našťastie sa zdá, že tím podpory monitoruje fóra, aj keď vo väčšine prípadov len požiadajú o odoslanie e-mailu.

Verdikt

Sticky Password je stále skvelý správca hesiel, ktorý je vybavený špičkovou bezpečnosťou a nízkou cenou. Jeho predplatné na celý život je tiež pôsobivé, aj keď sa bezplatné aktualizácie javia skôr ako odkvapkávanie ako prúd. To znamená, že sa budete musieť vysporiadať s datovaným rozhraním, ktoré je síce bohaté na funkcie, ale je ťažké ho obísť. 

Vyskúšajte aj nášho najlepšieho správcu hesiel pre kúsky rodiny.

Čo si myslíte o Sticky Password? Chystáte sa využiť bezplatnú skúšobnú verziu Premium? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map