Revízia Passwork – Aktualizované 2020

Passwork Review

Passwork je slušný správca hesiel, ktorý by vyhovoval mnohým ľuďom veľmi dobre, ak by to nebolo kvôli jeho chýbajúcim funkciám a vysokej cene. To znamená, že ak máte radi základné aplikácie, prečítajte si túto úplnú recenziu Passwork pre aplikáciu, ktorá by sa zmestila na účet.


passwork-Slider1

passwork-slider2

passwork-slider3

passwork-slider4

passwork-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Passwork je obchodný správca hesiel, ktorý vám umožňuje vybrať si medzi uložením hesiel v cloude alebo ich uložením na mieste. Aj keď má veľa funkcií, pokiaľ ide o funkcie a použiteľnosť, Passwork má niekoľko problémov. V tomto prehľade Passwork sa chystáme preskúmať všetky jeho vzostupy a pády. 

Pozdĺž cesty sa tiež presvedčíme, či Passwork obsahuje to, čo je potrebné zahrnúť do nášho najlepšieho sprievodcu správou hesiel. Od funkcií a cenotvorby až po užívateľskú prívetivosť a bezpečnosť sme službu preskúmali, aby sme zistili, čo ju robí začiarknutím a čím sa zníži.. 

Pre krátku odpoveď je Passwork kompetentný, hoci drahý, manažér podnikových hesiel. Aj keď je stále potrebné zaseknúť sa v našom najlepšom správcovi hesiel pre zoznam malých firiem, Passwork nedosahuje výšky 1 hesla alebo zoho trezoru. Vďaka päťdňovej bezplatnej skúšobnej verzii nie je dôvod, aby ste ju vystrelili. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre prácu na pracovisku

Vlastnosti

Passwork je manažér podnikových hesiel, a preto je väčšina jeho funkcií zameraná na toto použitie. Namiesto ponúkania viacerých typov vstupov, napríklad 1Password alebo automatického meniča hesiel, ako má Dashlane, sa Passwork zameriava oveľa viac na správu používateľov, organizáciu a integráciu..

Správa a oprávnenia používateľov Passwork

Rovnako ako v prípade väčšiny podnikových správcov hesiel, väčšina funkcií služby Passwork spadá do správy používateľov. Môžete pridať toľko používateľov, koľko predplatné umožňuje, ale skôr ako budete môcť pridať heslá, títo používatelia musia potvrdiť svoju e-mailovú adresu. Potom môžete zmeniť prístup k položkám a priečinkom a dať užívateľovi celkovú úroveň oprávnení.

passwork-user-management

Položky a priečinky sú však iba dvoma úrovňami organizácie. Služba Passwork vám navyše umožňuje spravovať viacero trezorov. V závislosti od veľkosti vášho podnikania môže byť táto úroveň organizácie užitočná. Povedzme napríklad, že existuje niekoľko aplikácií, ku ktorým váš tím zamestnancov potrebuje prístup. Mohli by ste pre ne vytvoriť samostatný trezor. 

Aj pri viacerých úrovniach organizácie sa Passwork nikdy nestane prekážkou, pokiaľ ide o zdieľanie záznamov. Môžete si vybrať, či chcete pozvať používateľov do celého trezoru, zdieľať konkrétny priečinok alebo dokonca zdieľať jednu položku. Pohyblivé záznamy v okolí sa mnohými spôsobmi podobajú službe Disk Google (prečítajte si našu recenziu na Disku Google). 

Passwork Self-Hosted vs. Cloud

Keď sa pozrieme na nižšie uvedenú časť venovanú stanovovaniu cien, spoločnosť Passwork ponúka dve služby. K dispozícii je správca hesiel typu cloud, ktorý vám umožňuje využívať cloud služby Passwork na synchronizáciu a prístup k heslám. Ak už však máte server, môžete hostiť aj svoj vlastný server. 

Pri tejto konfigurácii majú prístup k vašim heslám iba vaši zamestnanci, čo pomáha pri zabezpečení. Viac ako to, nemusíte platiť opakujúce sa predplatné. Namiesto toho spoločnosť Passwork ukladá statný jednorazový poplatok podľa počtu používateľov, ktorých potrebujete. Budeme sa kopať do toho v ďalšej časti. 

Existuje aj niekoľko ďalších rozdielov. Služby s vlastným hosťovaním prichádzajú s oveľa väčšou flexibilitou, čo vám umožňuje pridať obchodné rozhranie do rozhrania a upraviť zdrojový kód. Služby s vlastným hosťovaním sa však dodávajú iba s rokom bezplatných aktualizácií, zatiaľ čo cloudový plán sa neustále aktualizuje bezplatne. 

passwork-self-hostované

Pokiaľ ide o rozdiely medzi úrovňami vlastného hostenia, je ich veľa, ako vidíte na obrázku vyššie. Najväčší rozdiel je v počte používateľov, ktorých môžete podporovať, ale iné veci môžu mať vplyv na vaše potreby, ako napríklad import údajov, podpora aktívnych adresárov a podpora zákazníkov.. 

Prehľad funkcií pasáže

Logo prácepasswork.me

Začína sa od 150 dolárov mesačneVšetky plány

zabezpečenia

2FA
Google Authenticator

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat
Facebook Messenger

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán
5 dňová skúšobná verzia

stanovenie ceny

Súdiac podľa cenovej tabuľky nižšie, je ľahké predpokladať, že Passwork má veľa čo sa týka stanovovania cien. Táto linka je však pomerne jednoduchá. Aj keď služba Passwork spracúva predplatné trochu inak ako ostatní správcovia hesiel, neznamená to, že služba je drahá. Veľké tímy však môžu nájsť lacnejšie možnosti inde. 

Cloud je plán, s ktorým sa väčšina ľudí bude držať. Je to 1,50 USD mesačne na používateľa, účtuje sa ročne a podporuje jedného až 100 používateľov. To znamená, že neexistujú žiadne množstevné zľavy. Na rozdiel od iných správcov podnikových hesiel – Zoho Vault príde na myseľ – platíte za jedného používateľa rovnakú cenu bez ohľadu na to, koľko máte. 

Vďaka tomu je cloudový plán skvelou voľbou pre malé tímy, ale zlým pre správu viac ako 50 používateľov. Ak si len chcete vyskúšať Passwork, môžete využiť päťdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, nie je potrebná žiadna kreditná karta. 

Rozdelenie samohybných diel

Možnosti systému Passwork umožňujú hostiteľa neporiadok. Existujú štyri plány, z ktorých každý vyžaduje jednorazový nákup. Aj keď sú počiatočné náklady vysoké, je to investícia do budúcnosti, podobne ako predplatné Sticky Password Lifetime (prečítajte si našu recenziu Sticky Password). To znamená, že s počtom používateľov vo vašom účte nemáte veľkú flexibilitu.

Na rozdiel od služby Cloud, ktorá vám umožňuje zadať počet používateľov vo vašom účte, Self-Hosted poskytuje štyri odlišné limity. To predstavuje niekoľko problémov, z ktorých najzreteľnejšie je, ak ste práve prekročili stanovený limit. Napríklad tím 20 používateľov a tím šiestich používateľov zaplatí za Štart rovnakú cenovú značku 490 dolárov. 

Ak ste súčasťou rastúcej firmy, musíte tiež zvážiť, koľko používateľov budete mať, nie tých, ktorí sú momentálne vo vašom tíme. Na rozdiel od štandardného modelu prihlásenia nemôžete počas nasledujúceho fakturačného cyklu pridať viac používateľov. Ide o jednorazový nákup, ktorý predstavuje určité zvláštne problémy, pokiaľ ide o rozširovanie tímu. 

Počet používateľov nie je jediným rozdielom medzi plánmi (podrobnejšie členenie nájdete v časti „Funkcie“ vyššie). Pokiaľ ide o cenu, pre každý z plánov existujú rôzne obdobia vrátenia. 

Malý tím nemá záruku vrátenia peňazí, ponuky Start ponúka sedem dní a ponuky Standard a Premium 14 dní. Bez ohľadu na to môžete požiadať o bezplatné demo až pre päť používateľov. 

Užívateľská prívetivosť

Práca sa veľa deje, ale napriek tomu sa jej nikdy nedarí cítiť sa ohromujúco. Namiesto toho, aby sa spoločnosť Passwork pokúšala pripraviť svoju vlastnú cestu, požičiava si návrhové rozhodnutia z iných populárnych aplikácií, najmä z Disku Google. To neznamená, že Passwork vyzerá ako Drive. Mnohé z týchto funkcií sú skôr prístupné. 

Predtým, ako sa k tomu dostanete, musíte si zaregistrovať účet. Výber plánu, ktorý vám vyhovuje, bude do veľkej miery závisieť od vašich potrieb. Odporúčame však, aby sa väčšina malých firiem držala verzie cloudu. Vlastné hostenie je najlepšie pre podniky, ktoré majú špecializované oddelenie informačných technológií. 

Po výbere plánu musíte vytvoriť účet. Pre cloudovú verziu vyžaduje Passwork heslo účtu a hlavné heslo. Nad poľom na vytvorenie hlavného hesla sa tiež nachádza upozornenie, že služba Passwork nemôže obnoviť váš účet v prípade, že zabudnete svoje hlavné heslo. 

passwork-sign-up

Pridávanie a organizácia hesiel

Ako už bolo uvedené, existujú tri úrovne organizácie: heslá, priečinky a trezory. Pridávanie nových hesiel je jednoduché a funkcia Passwork vám umožňuje pomenovať ich, pridať adresu URL, priložiť poznámky a dokonca aj priložiť súbory. Okrem toho však môžete zo stránky vytvorenia vytvoriť silné heslá, ako aj pridať farbu a značky. 

passwork-new-password

Položky môžu navyše podporovať viac prihlásení. Povedzme napríklad, že chcete všetky svoje prihlásenie do balíka G Suite priviazať k jednej položke. Môžete to urobiť aj pomocou funkcie Passwork. Heslá sú však jediné podporované záznamy. Hoci môžete pridávať poznámky a prílohy, vo svojom trezore nemôžete ukladať kreditné karty ani iné typy záznamov. 

passwork-klenba

Záznamy môžete tiež importovať, ak máte správne predplatné. Po nastavení všetkého je čas na zdieľanie. 

Ako je uvedené vyššie v časti „Funkcie“, môžete pozvať používateľov do trezorov a priečinkov. Jednotlivé položky môžete zdieľať aj týmto spôsobom, ako aj prostredníctvom odkazu. Okrem toho môžete nastaviť prepojenia na jednorazové použitie alebo na opakované použitie a určiť čas uplynutia platnosti. 

passwork-link-zdieľanie

Kopanie do nastavení

Na prvý pohľad má Passwork množstvo nastavení, ku ktorým sa dostanete pomocou ponuky hamburgera v ľavom hornom rohu. Aj keď má veľa rôznych sekcií, nastavenia sú ľahko stráviteľné. Z väčšej časti môžete preskočiť časť „môj účet“. Pri nastavovaní je jediným problémom dvojfaktorová autentifikácia.

passwork-settings

V časti „Management“ sa však toho veľa deje. Tam môžete pridávať nových používateľov, spravovať ich povolenia, exportovať údaje o heslách a dokonca si prezerať svoju históriu. Ak máte nejaké nezrovnalosti o tom, kto čo používal, môžete zobraziť, ako ste vy a každý z vašich používateľov spolupracovali so službou Passwork. 

passwork-history

V sekcii „správa“ sa nachádza aj informačný panel zabezpečenia spoločnosti Passwork, kde si môžete zobraziť silu svojich hesiel individuálne, ako aj silu svojho celkového účtu. Ďalej môžete pridať filtre na analýzu rôznych oblastí vášho účtu. Môžete napríklad zobraziť heslá konkrétneho používateľa alebo heslá uložené v konkrétnom trezore. 

passwork-security-dashboard

Rozšírenie prehliadača Passwork

Okrem webovej aplikácie má Passwork aj rozšírenie prehliadača, aj keď je menej robustné ako povedzme rozšírenie prehliadača Keeper (prečítajte si našu recenziu Keeper). Rozšírenie je určené iba na automatické dopĺňanie a podľa nášho testovania funguje dobre. Nemôžete však spravovať heslá ani pristupovať k niektorým z pokročilých funkcií webovej aplikácie. 

Možno by stálo za to úplne vynechať rozšírenie. V našom predchádzajúcom hodnotení sme zaznamenali viac zlyhaní prehliadača Chrome pomocou rozšírenia prehliadača. Aj keď sa to tentokrát nestalo, je treba mať na pamäti. Vzhľadom na to, ako málo rozšírenie funguje, je lepšie mať otvorenú ďalšiu kartu prehliadača. 

zabezpečenia

Passwork má známu štruktúru zabezpečenia, ktorá využíva šifrovanie AES-256 a model bez znalosti vedomostí, o ktorých sa môžete oboznámiť v našom popise šifrovania. Služba Passwork však musí vyriešiť problém viacerých používateľov. Tento problém sa zvyčajne neobjaví pri používaní správcu hesiel. Našťastie má riešenie.

Každá z vašich trezorov má 256-bitový kľúč, ktorý sa vygeneruje na strane klienta. Tento kľúč je to, čo šifruje vaše úschovne, čo znamená, že všetky vaše úschovne sú šifrované individuálne. Vaše hlavné heslo odblokuje tieto úschovne, pretože sa používa na šifrovanie jednotlivých kľúčov úschovne. Pretože sa to stane na strane klienta, Passwork nemôže nikdy dešifrovať vaše informácie. 

Na strane klienta to však neznamená miestne. Pretože služba Passwork je založená na vašom prehliadači, tu si ukladáte svoje hlavné heslo. Je to šifrované, samozrejme, ale stále si treba všimnúť. Uloženie zašifrovaného hlavného hesla do prehliadača ho nezlepšuje (zraniteľné môže byť aj lokálne úložisko), ale je potrebné dávať pozor na.

Stručne povedané, Passwork vyzerá bezpečne, prinajmenšom z toho, čo môžeme povedať na základe jej bezpečnostného zápisu. V zázname nenastanú žiadne porušenia údajov a služba Passwork využíva najnovšie šifrovanie. Chceli by sme však vidieť viac možností overenia, najmä v prípade verzie Cloud. 

Konkrétne by sme chceli mať viacfaktorové možnosti. Passwork podporuje jednu z najlepších dvojfaktorových autentifikačných aplikácií, Google Authenticator, ale to je všetko. 

Moderné možnosti autentifikácie, vrátane YubiKey a biometrickej autentifikácie, sú potrebné pre manažéra podnikových hesiel. Vzhľadom na to, do akej miery sa Passwork zameriava na iné oblasti, je sklamaním, že tu zaostáva.

podpora

Passwork má veľa praktickej podpory, ale iba v prípade, že listujete statným účtom. Priama podpora je funkcia, ktorá sa skrýva za drahšími úrovňami služby Passwork. Pre všetky ďalšie otázky je k dispozícii iba osamelá možnosť aplikácie Facebook Messenger. To by nemal byť problém, keby bolo veľa prostriedkov na svojpomoc, ale nanešťastie nie. 

Najprv si povedzme, ako sa zmocniť Passwork. Ak chcete privilégium zákazníckeho servisu, budete musieť minúť takmer 500 dolárov. 

Zákaznícka podpora je k dispozícii iba v pláne Štart a vyššie, s prioritnou podporou Standard a Premium. To je pre plány s vlastným hosťovaním. Odberateľom cloudu zostáva jediná e-mailová adresa, ktorá je zastrčená v dolnom rohu webu.

passwork-email-address

Hoci to nie je ideálne, funguje e-mailová adresa. Chýbajúce zdroje na svojpomocnú prácu sú však neospravedlniteľné. Verzia Cloud a Self-Hosted sú vybavené šiestimi tematickými FAQ, pričom každej otázke sa venuje najviac jeden odsek. Je to viac marketingovej kópie ako čokoľvek iné. Stručné časté otázky nevyriešia veľa problémov. 

V obchodnom kontexte sú svojpomocné zdroje všetko. Používateľské príručky pre nových zamestnancov, webové semináre na prípravu a praktické školenia sú pre konkurentov Passwork štandardom. Hoci existuje mnoho ďalších aspektov služby, ktorá sa nám páči, jej podpora značne chýba. 

Verdikt

Passwork má veľa pravdy, pretože ponúka prístupné rozhranie a užitočné funkcie pre podniky. Chýba mu však aj v mnohých oblastiach. Cena je príliš veľká pre veľké podniky a podpora je prinajmenšom priemerná. To spolu s nedostatkom možností viacfaktorovej autentifikácie robí Passwork slušným správcom hesiel, aj keď zďaleka nie najlepším. 

Čo si myslíš o Passwork? Chystáte výstrel z päťdňovej bezplatnej skúšobnej verzie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me