Recenzia trezoru zoho – aktualizovaná 2020

Recenzia trezoru zoho

Zoho Vault je skvelý správca hesiel pre firmy, ale chýba mu značka, pokiaľ ide o stravovanie jednotlivcov. Aj keď sa cítime celkom istí pri odporúčaní, ak ste ľahko naštvaný zmätený návrh rozhrania, pozrite sa na niekoľko konkurentov miesto. Podrobnosti si prečítajte v našej úplnej recenzii zoho trezora.


Zoho-klenba-Slider1

Zoho-klenba-slider2

Zoho-klenba-slider3

Zoho-klenba-slider4

Zoho-klenba-slider4

predchádzajúca

Ďalšie

Zoho je spoločnosť, ktorá sa venuje plynulému chodu veľkých a malých podnikov. Od softvéru technickej podpory, cez analytiku až po aplikácie elektronického obchodu, Zoho ponúka niečo zo všetkého. Zoho Vault však môže byť najdôležitejším nástrojom všetkých. Okrem integrácie týchto aplikácií do jedného miesta, Vault sedí spolu s našimi najlepšími správcami hesiel. 

V tejto recenzii trezoru Zoho Vault sa podrobne pozrieme na tohto podnikového správcu hesiel. Okrem toho, ako vidíme, ako to funguje na technickej úrovni, dáme vám ešte pred vydaním verdiktu svoje názory na jeho vlastnosti, ceny, bezpečnosť, podporu a ďalšie.. 

Ak hľadáte zabezpečené heslá pre päť alebo viac používateľov, Zoho Vault je nevyhnutnosťou. Jeho funkčnosť ako správcu hesiel zameraného na podnikanie je na špičkovej úrovni, aj keď je rozhranie menej prístupné ako osobné správcovia hesiel. K dispozícii je aj bezplatný plán pre jednotlivých používateľov. Odporúčame ho však menej často ako iní bezplatní správcovia hesiel.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Zoho Vault

Vlastnosti

Zoho Vault neprichádza so službami na ochranu pred krádežami identity Dashlane alebo Abine Blur. Skôr sa Vault zameriava na funkcie, ktoré sú relevantné pre podniky. Od SSO po integráciu tretích strán až po správu používateľov poskytuje Zoho majiteľom podrobnú kontrolu, ktorú potrebujú na správu bezpečnosti svojich zamestnancov..

Integrácie a jednotné prihlásenie

Zoho je spoločnosť zameraná na podnikanie a ponúka nástroje ako Zoho Notebook a Zoho Books. Z tohto dôvodu existuje veľa obchodných integrácií tretích strán. Podnikoví používatelia môžu skombinovať svoj trezor priamo s programami Microsoft Active Directory, Azure, G Suite, Gmail, Dropbox, Box a oveľa, oveľa viac (prečítajte si našu recenziu Dropboxu a kontrolu schránky). 

Zoho-Vault-integrácia

Podnikoví predplatitelia môžu tiež využívať výhody SSO pre cloudové aplikácie. Zoznam podporovaných aplikácií je zdĺhavý, vrátane integrácií uvedených vyššie, plus Slack, Salesforce a ďalšie. Zoho však svoje API sprístupňuje otvorene, takže do systému SSO môžete pridať ľubovoľnú aplikáciu.  

Zdieľanie hesiel, tajomstvá a komory

Zdieľanie hesiel je jednou z najdôležitejších funkcií aplikácie Zoho Vault. Záznamy môžete ľahko zdieľať s ktorýmkoľvek členom vašej firmy s podrobnou kontrolou nad tým, kto má k čomu prístup. Zamestnanci môžu tiež poslať žiadosť o prihlásenie, a to buď okamžite alebo v budúcnosti, aby dostali heslo. 

To všetko súvisí s oprávneniami používateľov, ktoré budeme pokryť za minútu. Položky vo vašom trezore sú známe ako „tajomstvá“ a môžete ich ľahko šíriť. Ak sa však prihlásite na odber profesionálneho plánu, môžete zdieľať aj „komory“. Tajomstvá a komory sú iba súbormi a priečinkami a napriek netradičnému pomenovaniu sa praktickosť tohto systému stále uplatňuje. 

Zoho klenbou komôr

V kombinácii s oprávneniami používateľa má správca veľa kontroly nad tým, kto uvidí čo bez manuálneho zdieľania každej položky. Obzvlášť pre väčšie podniky je zázračné dávkové spracovanie „tajomstiev“. Napríklad, ak na konkrétnom projekte pracuje tím, môžete zoskupiť poverenia pre nástroje, ktoré potrebujú, do „komnaty“ a rýchlo ich zdieľať.

Zásady správy používateľov a hesiel

Na rozdiel od osobných správcov hesiel odlišuje úschovňu od správy používateľov. Každý používateľ vo vašom účte má vo vašom trezore určenú rolu, vlastníctvo určitých položiek a povolenie na prístup k ostatným. 

Počnúc rolami, existujú tri úrovne prístupu: užívateľ, správca a superadministrátor. Používatelia môžu vidieť heslá, ktoré vlastnia, a čokoľvek, čo s nimi zdieľajú, zatiaľ čo správcovia môžu schvaľovať žiadosti o zdieľanie a vytvárať pravidlá pre heslá. Super správcovia nakoniec kontrolujú úschovňu, aby mohli vidieť každý účet a pozývať nových používateľov. 

Zoho-klenba-user-oprávnenie

Výhodu majú aj správcovia, ktorí majú nadradené zdieľanie alebo vlastníctvo uvedené v trezore. Napríklad, ak zamestnanec odíde z vašej firmy, superadministrátor môže zrušiť prístup ku všetkým svojim heslám uloženým v trezore. Super správcovia môžu tiež prevádzať vlastníctvo záznamov.

Pravidelní správcovia môžu nastaviť pravidlá pre heslá. Môžete mať a uplatňovať toľko zásad, koľko chcete, vynútiť veci, ako je minimálna dĺžka hesla, určité znaky a počet konkrétnych znakov. Svoje pravidlá môžete zrkadliť aj pomocou generátora hesiel Zoho, čo zjednodušuje uchovávanie dlhých jedinečných hesiel vo vašich účtoch.

Prehľad funkcií zoho trezora

Logo Zoho Vaultwww.zoho.com

Začína sa od 090 dolárov mesačneVšetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Zoho Vault je jedným z najvýhodnejších správcov hesiel pre podniky. Zoho je vybavený funkciami a pôsobivým bezplatným plánom. Zoho ponúka solídny tresk pre vaše peniaze. Minimálne veľkosti tímov však môžu byť problémom pre veľmi malé podniky a niektoré drahšie plány majú kritické vlastnosti.

Predtým, ako sa do toho dostaneme, porozprávajme sa o plánoch ako o celku. Zoho ponúka štyri úrovne ochrany, z ktorých tri sú platené. Platené programy sa účtujú za užívateľa mesačne a účtujú sa mesačne alebo ročne (vyššie uvedená cena sa účtuje ročne). Štandardný plán podporuje ľubovoľný počet používateľov, pre profesionálov a podniky však budete potrebovať najmenej päť. 

Je ťažké porovnávať produkt Zoho Vault priamo s inými správcami hesiel, pretože sa zameriava na svoje obchodné zameranie. Existuje však niekoľko porovnávacích bodov. Napríklad 1Password ponúka dve úrovne správy podnikových hesiel, ako môžete vidieť v našej 1Password recenzii. Aj keď sú dve najvyššie úrovne Vaultu lacnejšie, postrádajú možnosti ukladania dokumentov a plánu rodiny 1Password. 

Zoho Vault prikývol v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu malými firmami. Aj keď je to stále dobrá voľba, pre trochu väčšie tímy je to lepšie. Možnosti ako 1Password sú drahšie, ale lepšie sa hodia pre malé tímy (povedzme, päť až 10 členov). Na druhej strane sa úschovňa zameriava viac na schopnosť zdieľať heslá a spravovať používateľov. 

Ak chcete pokračovať v obchodnom zameraní, Zoho ponúka vlastné ponuky a praktické ukážky, ak chcete vyskúšať trezor. Pre tých, ktorí si chcú veci vybaviť sami, je k dispozícii 15-dňová bezplatná skúšobná verzia Enterprise so všetkými novými účtami (obmedzená na päť používateľov) a kedykoľvek môžete zrušiť, downgradovať alebo aktualizovať kedykoľvek. 

Going With Zoho Free

Zoho Vault Free je plán zameraný iba na osobné účely, ktorý je vzhľadom na jeho fixáciu na podniky so zvyškom rozsahu neobvyklý. Získate štandardné funkcie vrátane neobmedzeného ukladania hesiel, offline prístupu a dvojfaktorovej autentifikácie. Je to však iba pre jedného používateľa a pre osobné použitie. 

Aj tak by ste Vaultovi nemali diskontovať. Môže to ísť ruka v ruke s naším najlepším správcom hesiel LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass). Kľúčový rozdiel medzi programom Zoho Free a ostatnými správcami hesiel je synchronizácia viacerých zariadení. Na rozdiel od bezplatnej služby, akou je napríklad NordPass, Zoho Vault synchronizuje vaše údaje medzi zariadeniami. 

Napriek tomu je v porovnaní s LastPassom porazený o niekoľko kolíkov kvôli prístupu zameranému na podnikanie. Odporúčame vám vyskúšať bezplatný plán, ale všimnite si, že existuje niekoľko nastavení, ktoré pravdepodobne nebudete používať.

Užívateľská prívetivosť

Registrácia je jednoduchá so sociálnou integráciou a množstvom nástrojov na palubu. Pri pokuse o nastavenie sme však zažili sériu rozbitých stránok. Našťastie, opätovné načítanie stránky registrácie niekoľko problémov vyriešilo tento problém. To však bolo asi po 10 minútach od vypršania platnosti stránky. Bez ohľadu na to, či používate sociálnu integráciu alebo nie, budete musieť nastaviť nové hlavné heslo. Zoho odporúča vytvoriť heslo, ktoré je dlhé, ale nezabudnuteľné, pretože nebude uložené nikde na serveroch Zoho. Namiesto hesla by ste mohli použiť prístupovú frázu, kde kombinujete viac slov so špeciálnymi znakmi. 

Ukladanie hesla vo vašom prehliadači

Rovnako ako LastPass, aj Zoho Vault je správca hesiel v prehliadači. Pokiaľ má váš počítač prístup na internet a webový prehľadávač, môžete pristupovať k svojim heslám. Aj keď je zameranie prehliadača problémom pre iných správcov hesiel, Vault umožňuje prístup offline cez všetky úrovne. 

Po vykopaní na palubnú dosku je toho veľa na strávenie. Od správ a auditov až po nástroje a heslá, je Sejf hustý s kartami a možnosťami. Ak chcete začať, musíte pridať svoje „tajomstvá“ buď ručne cez stránku „tajomstvá“, alebo ich importovať z iného správcu hesiel. Túto možnosť nájdete na karte „Nástroje“. 

Zoho-klenba-password-import

Ručné pridávanie hesiel funguje trochu inak ako ostatní správcovia hesiel. Namiesto toho, aby ste jednoducho vyplnili niektoré polia, je tu zoznam podporovaných stránok, z ktorých každý má svoje vlastné logo. Našťastie môžete pridať stránky, ktoré nie sú oficiálne podporované.

Pridanie vlastnej stránky je vo väčšine prípadov lepším spôsobom, ako robiť veci. Chýba vám efektná ikona, ale získate prílohu súboru až do 2 MB, značky a vlastné polia. Ďalej môžete určiť vlastné ikony displeja pre vlastné polia. Vlastné záznamy poskytujú viac ako podporované weby oveľa väčšiu kontrolu nad vašimi „tajomstvami“. 

Zoho-klenba-custom-tajomstvo

Toto je Zoho „starý“ dizajn, ako je objasnené v e-maile. K dispozícii je nové rozhranie, ktoré je vo verzii beta, a po jeho priblížení k úplnému vydaniu ho obkľúčime. Z toho, čo vieme povedať, sa v súčasnej iterácii zlepšujú mnohé problémy s použiteľnosťou. 

Generovanie hesla a zachytenie pomocou rozšírení prehľadávača

Prístrojový panel Sejf je skutočne určený pre správcov a super správcov. Väčšina zamestnancov trávi čas rozšírením prehliadača, ktoré je k dispozícii pre prehliadače Chrome a Firefox. Rozšírenie je odizolovaná verzia rozhrania prehliadača, ktorá ponúka vaše „tajomstvá“, „komory“ a niekoľko nastavení.. 

Môžete pridať nové heslá a Zoho automaticky zistí túto stránku. Vždy, keď zadáte nové heslo, Zoho ho automaticky rozpozná a uloží so sebou ako vlastník. 

Zoho-klenba-password-capture

Môžete tiež vytvárať heslá pomocou zabudovaného generátora. Okrem niekoľkých možností môžete vygenerovať heslo v rámci konkrétnej politiky. 

Zoho-klenba-password-policy

Správca hesiel zameraný na podnikanie

Ako už bolo spomenuté, trezor je hustý s možnosťami, čo je skvelé pre administrátorov, ale pre bežných používateľov zlé. Najmä pri bezplatnom pláne je príliš veľa irelevantných nastavení a kariet. Je dôležité upozorniť na nedostatky osobného používateľa kvôli bezplatnému plánu služby Vault. Úprimne povedané, pri navrhovaní rozhrania sa jednoznačne nezabúdalo na používateľov. 

Zoho-Vault-nastavenia

To nie je vo svojej podstate zlé – použitie Zoho Vault nie je ťažké – ale slúži účelu pre podniky, nie pre jednotlivcov. Ak vás láka veľkorysý bezplatný plán ako osobný používateľ, pravdepodobne zistíte, že trezor je na viacerých miestach nadmerný. Pre osobné použitie odporúčame bezplatné služby s RoboForm a Sticky Password, založené výhradne na použiteľnosti. 

zabezpečenia

So silným zameraním na podnikové aplikácie prichádza s malým prekvapením, že Zoho ponúka rozsiahlu bezpečnostnú dokumentáciu. Hoci Vault využíva podobnú bezpečnostnú architektúru ako ostatní správcovia hesiel, pri zdieľaní hesiel sa dôraznejšie zameriava na bezpečnosť. 

Všetko však začína vaším hlavným heslom. Túto prístupovú frázu poznáte iba vy. Zoho má nulovú znalosť prístupovej frázy, ktorú používate, namiesto toho, aby ste overili svoj účet pomocou funkcie odvodenia kľúča a soli (konkrétne PBKDF2 s HMAC-SHA512). Ak je to pre vás nezabudnuteľné, prečítajte si náš popis šifrovania. 

Vaše prístupové heslo sa tiež používa na vygenerovanie kľúčového šifrovacieho kľúča (KEK). Tento kľúč šifruje vaše dáta pomocou AES-256, čo je jeden z najsilnejších algoritmov v okolí. Stále je však rovnako silná ako vaše hlavné heslo. Našťastie Zoho poskytuje hodnotenie hesla v reálnom čase pri vytváraní účtu. 

Host-Proof Hosting a bezpečné zdieľanie

Teraz, keď sa o autentizáciu stará, je čas zaoberať sa vašimi údajmi. Ako už bolo spomenuté, váš trezor je šifrovaný pomocou AES-256. Deje sa to však na strane klienta. Zoho má hostiteľský model hostingu, čo znamená, že nikdy neuvidí žiadne z vašich dešifrovaných údajov. Namiesto toho sa šifrovanie spracuje vo vašom prehliadači. 

Okrem pridania vrstvy súkromia k vašim údajom je hosťovanie odolnejšie aj pre hostiteľa. Šifrovaním na strane klienta Zoho znemožňuje útočníkovi kompromitovať dáta v obyčajnom texte. Vaše údaje musia byť pred odoslaním šifrované. 

Pokiaľ ide o zdieľanie, Zoho dodržiava prísne bezpečnostné normy. Každý používateľ vo vašom trezore má pár verejného a súkromného kľúča RSA. Okrem toho Vault generuje niekoľko ďalších kľúčov na základe prístupovej frázy a verejného kľúča superadministrátora. 

Po zdieľaní položky Vault skontroluje šifrovaný súkromný kľúč používateľa a organizačný kľúč, ktorý umožňuje dešifrovanie šifrovaného hesla. 

Čo robiť, ak zabudnete svoje hlavné heslo

Zoho ponúka možnosť obnovenia hlavného hesla v prípade, že ste zabudli, čo väčšina správcov hesiel neposkytuje. Ak správca niekedy zabudne hlavné heslo, môže požiadať o zašifrovaný súbor HTML so všetkými údajmi na svojom účte. Pritom však dôjde k strate všetkých podnikových hesiel. 

podpora

Zoho ponúka množstvo zdrojov podpory, aby ste sa uistili, že ste na správnej ceste. Začína to e-mailovou adresou, ktorá je nepretržite monitorovaná. Existujú aj horúce linky služieb zákazníkom pre USA, Veľkú Britániu, Indiu a Austráliu. Je však potrebné poznamenať, že platiacim zákazníkom sa poskytuje prioritná podpora.. 

Môžete si však ušetriť ťažkosti s hovorením s kýmkoľvek. Zrkadlom na prístrojovej doske ponúka Zoho rozsiahlu dokumentáciu pre trezor. Namiesto tradičnej vedomostnej základne ponúka Zoho zoznam príručiek PDF, ktoré pokrývajú všetko od osvedčených postupov až po úlohy správcov. Vďaka tomuto prístupu je jednoduché odovzdať sprievodcom svoj tím, aby sa mohli čo najrýchlejšie pripraviť. 

Okrem sprievodcov ponúka Zoho videoprezentáciu a praktické ukážku aplikácie Vault s odborníkom. Tieto ukážky sa netýkajú iba základov trezorov, ale aj jeho pokročilých funkcií. Pre odborníkov na IT alebo majiteľov firiem bude žiadosť o ukážku ponúknuť celý rozsah funkcií Vaultu. 

Ešte viac je k štruktúre služieb zákazníkom, od najčastejších otázok, cez webináre až po komunitné fórum. Počet možností podpory je ohromujúci v porovnaní s väčšinou správcov hesiel. Namiesto outsourcingu podpory alebo písania všeobecných, neužitočných poznatkových článkov, Zoho ponúka komplexnú, praktickú podporu, aby sa ubezpečil, že váš zážitok z trezoru je najlepší, aký môže byť.. 

Verdikt

Pre podniky veľké a malé je Zoho Vault naším odporúčaním. Hoci funkcie nie sú príliš pôsobivé pre jednotlivých používateľov, tímy môžu využiť výkonné integrácie aplikácie Vault, rozšírené možnosti zdieľania a riadiace jednotky jemnej správy používateľov. Pre trh, na ktorý je určený, Vault zvíťazí na každom účte. 

Čo si myslíš o Zoho Vault? Chystáte sa prihlásiť na bezplatnú skúšobnú verziu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me