Recenzia Steganos Password Manager

Steganos bol v hre už dlho, ale bohužiaľ má manažér hesiel niektoré problémy, ktoré zelenší konkurenti prekonali. Nevyužíva cloud a rozhranie je prinajlepšom mätúce. To znamená, že jeho cena a viacužívateľská funkčnosť sú povinní získať z toho niekoľko fanúšikov.


Steganos-password-manager-Slider1

Steganos-password-manager-slider2

Steganos-password-manager-slider3

Steganos-password-manager-slider4

Steganos-password-manager-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Steganos je spoločnosť zaoberajúca sa ochranou súkromia a zabezpečenia online, ktorá ponúka veľa produktov. Od ochrany osobných údajov Steganos Mobile v systéme iOS a Android po VPN VPN online, Steganos ponúka celý rad nástrojov na ochranu vašich údajov online. Jeho správca hesiel dobre zapadá do zostavy, ale v porovnaní s našimi najlepšími správcami hesiel klesá. 

V tejto recenzii nástroja Steganos Password Manager podrobne popíšeme svoje skúsenosti s nástrojom potom, ako s ním strávime nejaký čas. Pred vydaním verdiktu sa dotkneme jeho funkcií, cien, bezpečnosti, užívateľskej prívetivosti a podpory..

Aj keď program Steganos ponúka mobilný prístup a dokáže usporiadať vaše zoznamy hesiel, existuje len málo iného, ​​čo nástroj na správu hesiel prináša do tabuľky. Na prístup k svojim heslám na rôznych zariadeniach budete potrebovať službu cloudového úložiska, existuje obmedzený zoznam funkcií a zabezpečenie nie je také dobré, ako by mohlo byť. To znamená, že máte k dispozícii bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, takže nehrozí žiadne riziko.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre správcu hesiel Steganos

Vlastnosti

Správca hesiel Steganos prichádza s papierom na slušnom počte funkcií, ale v praxi na tom skoro nezáleží. Príspevky, ako je PicPass, sa neuvidia dobre, nenahrádzajú však užitočné funkcie, ako sú informačný panel zabezpečenia a upozornenia na porušenie pravidiel. Keď sa berie ako celok, spoločnosť Steganos má pocit, že chýba, aj keď marketingové materiály naznačujú inak. 

Predtým, ako sa dostaneme k dobrotám, je dôležité porozprávať sa o tom, čo je Password Manager, alebo skôr to, čo to nie je. Na rozdiel od Abine Blur, ktoré automaticky synchronizuje vaše heslá so zahrnutým cloudom, je Steganos iba lokálna aplikácia. Synchronizácia viacerých zariadení je stále možná, ale iba prostredníctvom Dropboxu, Disku Google, OneDrive alebo MagentaCLOUD. 

Možnosti synchronizácie sú obmedzené, rovnako ako typy záznamov. Steganos podporuje heslá, bankové účty, kreditné karty a identity, ale nič iné. K záznamom môžete pripojiť súbory, ale Steganos nepodporuje vlastné typy záznamov.

Bez ohľadu na to, ktoré záznamy použijete, budú uložené v kľúčenke. Môžete mať toľko kľúčov, koľko chcete, s toľkými položkami, ale sú uložené v skrytom priečinku Windows. Vzhľadom na to, že vás spoločnosť Steganos obmedzuje na štyri služby cloudového úložiska, ľahší prístup k súborom kľúčov by prešiel dlhú cestu.. 

V nastavení je tiež málo. Môžete zmeniť spôsob, akým Steganos zobrazuje prihlasovacie informácie a kedy by sa kľúčenka mala zamknúť, ale nie mimo neho. Vzhľadom na to, že ide o nástroj na správu hesiel zameraný na miestnu oblasť, radi by sme videli viac v spôsobe konfigurácie. 

Prenosná a tlačová funkcia Steganos

Najužitočnejšou funkciou je Steganos Portable, ktorý vám umožňuje používať tento nástroj na akomkoľvek PC so systémom Windows. Prenosnú verziu môžete uložiť na jednotku USB, ktorá je funkčná aj bez inštalácie. Vaše heslá sa vám však nebudú dať zobraziť, pokiaľ nebudú uložené v niektorej z vyššie uvedených služieb úložiska v cloude. 

Na stránke produktu Steganos spomína tlačovú kapacitu v zozname funkcií, hoci je to trochu ťažké. Svoje heslá si môžete vytlačiť, aby ste ich mohli bezpečne uložiť, napríklad v bezpečnostnej schránke, ale tento druh porazí účel správcu hesiel..

PicPass a virtuálna klávesnica

Keď nastavíte novú kľúčenku, musíte si vytvoriť hlavné heslo, pre ktoré má Steganos niekoľko funkcií. Najzaujímavejšie je PicPass, ktorý vám umožňuje zabezpečiť kľúčenku pomocou série obrázkov namiesto tradičného hesla. Hlavnou myšlienkou je, že je ľahšie zapamätať si rad obrázkov, nie náhodných znakov. 

Steganos-password-manager-picpass

Tieto obrázky sa používajú na vygenerovanie hesla. Aj keď si vážime, aká jedinečná je táto funkcia, pokiaľ ide o bezpečnosť, je to trochu nezmapované územie, ktorého sa dotkneme v časti „Zabezpečenie“ nižšie. Pri použití hlavného hesla si musíte pamätať na jedno heslo, takže nastavenie zabezpečeného hesla by nemalo byť príliš ťažké.. 

Pri nastavovaní hesla môžete použiť virtuálnu klávesnicu, ktorá chráni pred keyloggery. Steganos neposkytuje spoofing kurzora ako Password Depot, ale pridanie virtuálnej klávesnice je stále príjemné. 

Virtuálna klávesnica a PicPass sú jedinečné funkcie, sú však k dispozícii iba pre vaše hlavné heslo. Aj keď chápeme vynechanie programu PicPass z bežných položiek, preskočenie virtuálnej klávesnice nemá zmysel. Ak je na obrazovke vytvorenia hlavného hesla virtuálna klávesnica, mala by existovať jedna pre bežné položky. 

Steganos Password Manager 21 nových funkcií

Steganos Password Manager 21, najnovšia verzia v čase písania, pridáva niekoľko nových funkcií. Väčšina z nich je však zlepšením kvality života. Ak stále používate staršiu verziu Správcu hesiel, táto aktualizácia nemusí stáť za to, pretože v súvislosti s funkčnosťou sa málo pridalo.. 

Najvýznamnejšie medzi prírastkami sú témy. Teraz môžete zmeniť vzhľad používateľského rozhrania medzi svetlou a tmavou tematikou, ako aj moderný a klasický režim. Medzi témami však nemôžete ľahko prepínať.

Aby mohla byť nová téma aktívna, musí program Steganos úplne ukončiť svoju činnosť, zašifrovať váš trezor a reštartovať. 

Steganos-password-manager-themes

Okrem toho sú nové funkcie väčšinou menšie. Teraz môžete zobraziť kategórie hesiel v systéme iOS a Android, prílohy k súborom a synchronizáciu medzi počítačmi. K dispozícii je aj niekoľko vylepšení výkonu s cloudovou synchronizáciou. Ak však používate relatívne novú verziu Správcu hesiel, tieto dodatky sa oplatia upgradovať. 

Chýbajúce funkcie

Aj keď program Steganos obsahuje niekoľko jedinečných dobrôt, v Správcovi hesiel stále chýba. Nemá webový trezor a neprichádza so žiadnymi možnosťami zdieľania, ale čo je horšie, neexistuje viacúrovňový plán. Ak sa snažíte uložiť heslá pre rodinu alebo malú firmu, musíte hľadať inde.

Náš najlepší správca hesiel pre malé podniky a najlepší správca hesiel pre rodinných sprievodcov by vás mal dostať na správnu cestu. V porovnaní s tým sa Steganos zameriava výlučne na jednotlivých používateľov, a to aj napriek tomu bojuje.

Prehľad funkcií Steganos Password Manager

Logo správcu hesiel Steganoswww.steganos.com

Začína sa od 1749 $ Všetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie
Android, iOS

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Na rozdiel od iných správcov hesiel Steganos nemá model prihlásenia na odber. Je to ako Password Depot, kde si zakúpite licenciu na aktuálnu verziu a upgradujete vždy, keď to uznáte za vhodné (prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa Depot Password). Aj keď je to lacné, spoločnosť Steganos vás núti používať inú synchronizačnú službu v cloude na synchronizáciu viacerých zariadení.

Za 24,99 dolárov získate päť licencií medzi počítačmi a prehliadačmi (Steganos podporuje prehliadače Firefox a Chrome). Na rozdiel od 1Password Families, ktoré ponúkajú samostatné účty pre päť používateľov, Steganos poskytuje päť licencií pre jedného používateľa (prečítajte si našu 1 kontrolu hesla).

To znamená, že môžete nainštalovať Password Manager až päťkrát, ale môžete ho použiť na akomkoľvek počítači s prenosnou verziou USB. 

Ak už vlastníte licenciu, môžete upgradovať na 17,49 dolárov. Steganos aktualizuje celý svoj bezpečnostný balík približne raz ročne, dávajte alebo berte. Za predpokladu, že chcete byť informovaní o najnovšej verzii, každý rok sa chystáte na inováciu a cenu znížite na približne 1,50 EUR mesačne.. 

Aj keď je lacný, môžete získať omnoho viac funkcií za málo peňazí. RoboForm je len 0,50 dolárov mesačne a prichádza s jednou z najflexibilnejších aplikácií, aké sme videli, ako si môžete prečítať v našej recenzii RoboForm. Do pekla, môžete získať viac funkcií zadarmo.

Steganos Password Manager skúšobná verzia zdarma

Steganos ponúka bezplatnú skúšobnú verziu Password Manager, aj keď nie bezplatný plán. V porovnaní s našimi najlepšími správcami hesiel, vrátane spoločností LastPass a Bitwarden, Steganos zaostáva. Aj keby bol základný plán voľný, nevydržal by sa týmto dvom. Aj keď sa nám páči, môžete si vyskúšať Steganos zadarmo, ale mal by existovať aj bezplatný plán.

Neexistujú ani zmienky o pravidlách vrátenia platby. Dokonca ani po nahliadnutí do zmluvných podmienok sme nenašli nič o vrátení alebo záruke vrátenia peňazí. Ak si kúpite Steganos a nie ste s tým spokojní, máte šťastie. Z tohto dôvodu by ste si mali pred zakúpením licencie stiahnuť bezplatnú skúšobnú verziu. 

30 dní je však dosť času na rozhodnutie, či sa vám služba páči alebo nie. Steganos nevyžaduje ani účet ani kreditnú kartu, aby ste mohli začať, takže môžete aplikáciu vyskúšať bez rizika automatického obnovenia..

Užívateľská prívetivosť

Spoločnosť Steganos aktualizovala používateľské rozhranie Správcu hesiel od nášho posledného výletu. Aplikácia však nie je taká moderná alebo užívateľsky prívetivá ako konkurencia, a to ani pri zvyšovaní úrovne. Automatické dopĺňanie má aj niektoré problémy s rozšírením barebones a nepríjemným widgetom so systémom Vista, ktorý žije v rohu obrazovky. 

Pri prvom spustení aplikácie Steganos Password Manager sa zobrazí výzva na vytvorenie nového kľúča, importovanie jedného zo staršej verzie softvéru alebo otvorenie súboru z cloudového úložiska. Je dôležité si uvedomiť, že verzia 21 používa iný typ súboru, takže na tejto úvodnej obrazovke budete musieť previesť staršie súbory kľúčov.. 

Steganos-password-manager-start

Pri vytváraní novej kľúčenky budete musieť nastaviť hlavné heslo. Môžete si vytvoriť nové, s tým, že Steganos poskytne krátku analýzu bezpečnosti, alebo môžete nastaviť heslo pomocou programu PicPass. Môžete tiež využiť výhody virtuálnej klávesnice, aby malware nemohol zaznamenať vstup z klávesnice. Na obrazovke vytvorenia hesla môžete nastaviť aj dvojfaktorové overenie.

Steganos-password-manager-vytvárať-password

Potom ste už trochu sami. Steganos jednoducho otvára kľúčenku bez akýchkoľvek náznakov, čo robiť. Aplikáciu nie je obzvlášť ťažké používať, ale krátky postup rozhraním by bol pekný.

Pridávanie a organizácia hesiel 

Pridávanie hesiel je náročný proces, pretože musíte urobiť všetko ručne. Steganos podporuje import, ale iba z obmedzeného počtu zdrojov vrátane prehliadača Chrome, KeePass a 1Password. Iné populárne manažéri hesiel, ako sú LastPass a Dashlane, nie sú podporované (prečítajte si našu recenziu Dashlane a našu časť Dashlane verzus LastPass).. 

Pri pridávaní nového hesla vám Steganos poskytne obmedzený počet polí, na rozdiel od predchádzajúcej verzie, ktorá obsahovala tabuľku podobnú Excelu. Prihlasovací formulár je pomerne jednoduchý. Môžete pridať poznámky, určiť adresu URL pre záznam, nastaviť pripomenutie, kedy zmeniť heslo a usporiadať ho do kategórie. 

Steganos-password-manager-new-entry

Ak potrebujete vlastné polia, môžete zadať rozbalené zobrazenie, ktoré zobrazuje už spomínanú tabuľku podobnú Excelu. Toto zobrazenie je vynikajúce napríklad na ukladanie kódu Google Authenticator, ale vyskytuje sa niekoľko problémov. 

Nemôžete vygenerovať heslo ani použiť virtuálnu klávesnicu v rozšírenom zobrazení, čo je o to frustrujúcejšie, že informácie medzi týmito dvoma zobrazeniami nenosia.. 

Steganos-password-manager-rozšíril-view

Po usporiadaní môžete svoje heslá synchronizovať pomocou služieb OneDrive, Dropbox, Disk Google alebo MagentaCLOUD, ku ktorým sa musíte pripojiť manuálne. Na rozdiel od Password Depot, ktoré tiež používa existujúci cloudový úložný priestor na synchronizáciu viacerých zariadení, ste obmedzení na tieto štyri. To je, pokiaľ nechcete kopať do skrytého priečinka Windows, aby ste našli súbor s kľúčom. 

Steganos-password-manager-cloud-prípojka

Používanie správcu hesiel Steganos vo vašom prehliadači

Po pridaní hesiel budete pracovať hlavne s rozšírením prehliadača a miniaplikáciou. V predvolenom nastavení Steganos zobrazuje nepríjemný widget systému Windows Vista v pravom dolnom rohu obrazovky, ktorý poskytuje rozbaľovaciu ponuku vašich hesiel. K dispozícii sú tiež tlačidlá na kopírovanie používateľského mena a hesla pre každý účet.

Ide iba o najhoršiu implementáciu výplne drag-and-drop, ktorú sme videli. Widget je škaredý a nepraktický, ak máte veľa hesiel. Odporúčame držať sa rozšírenia prehľadávača, ale to má svoj vlastný zoznam problémov. 

Steganos-password-manager-browser-rozšírenie

Rozšírenie je k dispozícii pre automatické dopĺňanie a z nášho testovania bude fungovať, pokiaľ budete mať iba jediné prihlasovacie údaje pre webovú adresu, na ktorej sa nachádzate. Existujú však problémy s viacnásobným prihlásením pre tú istú adresu URL, pretože spoločnosť Steganos neposkytuje rozbaľovaciu ponuku v vstupnom poli, ako to robí spoločnosť NordPass (prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordPass).. 

Vaše heslá si nemôžete zobraziť ani v rozšírení prehliadača. Okrem toho musíte mať na pozadí spustenú aplikáciu pre stolné počítače s otvoreným správnym príveskom na kľúč, aby rozšírenie fungovalo. 

Na to, aby ste Steganos urobili praktickým, musíte príliš veľa zbytočných obručí. Aj keď pridávanie hesiel nie je závratné, používanie nástroja Password Manager je takmer neznesiteľné. 

Crashes Galore

Počas nášho testovania sme sa stretli s množstvom problémov s aplikáciou Windows 10. Keď sme klikli na aplikáciu po jej otvorení, stretli sme sa skôr s chybovou správou ako s otvorením okna. Toto je frustrujúce, pretože sa Password Manager nedá minimalizovať na panel úloh. 

Horšie ako to bolo, bolo však niekoľko prípadov, keď aplikácia jednoducho prestala fungovať. Počas nášho testovania bolo ťažké obnoviť zlyhania s rovnakou konzistenciou, takže sme nedokázali určiť žiadny jediný problém. To znamená, že sme nikdy nemali problém s iným správcom hesiel.

zabezpečenia

S tým, čo málo informácií poskytuje spoločnosť Steganos, sa zdá bezpečné, vhodné 256-bitové šifrovanie AES a niekoľko možností dvojfaktorovej autentifikácie. Taktiež nemá veľa problémov s bezpečnosťou, ktoré sa vyskytujú u iných správcov hesiel, pretože všetko je uložené lokálne. To znamená, že sa musíte spoľahnúť na bezpečnosť svojho vlastného systému a službu cloudového úložiska, ktorú používate. 

Predtým, ako sa dostaneme k zlu, začnime dobrým. Steganos nemá proces autentifikácie, ktorý obchádza najväčšie bezpečnostné riziko s ostatnými správcami hesiel. Namiesto toho vygeneruje kľúč AES-256 založený na hlavnom hesle vašej kľúčenky (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania). Môžete trezor dešifrovať lokálne, ale je to. 

Pomocou cloudového úložiska môžete automaticky synchronizovať súbor s kľúčom, ale iba ak je šifrovaný. To rieši väčšinu online hrozieb, ktorým správcovia hesiel čelia. Spoliehate sa však na službu úložiska v cloude, ktorú používate na ochranu vašich údajov, čo by mohlo byť problematické. Odporúčame používať službu cloudového ukladania s nulovými znalosťami. 

Problémy s programom PicPass a miestnymi problémami

Teraz pre zlé. Steganos rieši problém autentifikácie, ale nemusí to nevyhnutne znamenať vyššiu bezpečnosť. Váš súbor kľúčov je uložený lokálne. Aj keď je v počítači šifrovaný, ak máte vo svojom počítači spustený malvér, súbor sa ľahko ukradne, čo je rovnako zlé ako porušenie údajov s ostatnými správcami hesiel.. 

Z tohto dôvodu budete musieť mať pevný antivírus, ktorý bude sledovať vaše chrbát. Steganos vám pomôže s virtuálnou klávesnicou, ale ak máte hlboko zakorenený malware, vaše heslá sú rovnako dobré ako preč. Bitdefender odporúčame najviac. Ako vidíte v našej recenzii Bitdefenderu, jedná sa o najbezpečnejší antivírusový softvér, ktorý sme testovali. 

Miestna ochrana je riešiteľným problémom, ale PicPass nie. Neodporúčame používať PicPass za žiadnych okolností. Funguje to tak, že sa vytvorí heslo na základe série obrázkov. Každý obrázok však stojí za jeden znak a tieto znaky sú statické. 

Spomenutie na sériu ôsmich obrázkov – minimálny počet znakov, ktorý by sme odporučili – je dosť ťažké, nehovoriac o skutočne náhodných sériách.    

Najväčší problém je, že program PicPass naznačuje, že získate bezpečné heslo, keď v skutočnosti nie. Vo väčšine prípadov získate iba niekoľko vopred určených znakov, ktoré sa dajú ľahko rozlúštiť. Koniec koncov, existuje konečný počet kombinácií s obrázkami prezentovanými v programe PicPass, ktoré by ktorýkoľvek kompetentný hacker mohol napísať programom, aby zistil,.

podpora

Vzhľadom na to, že spoločnosť Steganos ponúka všetko od mobilných súkromných aplikácií až po softvér virtuálnej súkromnej siete, mali sme veľké nádeje na podporu. Bohužiaľ, Steganos nedoručil. 

Počnúc databázou znalostí sa automaticky načíta v nemčine, napriek tomu, že je k dispozícii v angličtine (Steganos zhromažďuje základné informácie o webe, takže by mal byť schopný diktovať jazyk na základe vašej adresy IP). 

Steganos-Knowledgebase

Je tiež ťažké získať prístup k databáze znalostí, najmä pre používateľov, ktorí používajú iba Správcu hesiel. Pretože nepotrebujete účet mySteganos, budete musieť prejsť na kontaktnú stránku cez pätu webu, kde je odkaz na vedomostnú základňu. Na hlavnej webovej stránke nie je prístupná podporná stránka. 

Samotná vedomostná základňa je v poriadku, aj keď je trochu ťažké ju obísť. Existuje iba 10 článkov venovaných Správcovi hesiel, ako aj príručka „Prvé kroky“. Všetky tieto položky poskytujú iba potrebné údaje, neplatné snímky obrazovky alebo iné vizuálne prvky. Vzhľadom na to, ako málo článkov existuje, by sme boli radi, keby sa im venovala trochu väčšej starostlivosti. 

Pokiaľ ide o svojpomoc, ste obmedzení na vedomostnú základňu. Steganos nemá komunitné fóra ani nič podobné. Okrem toho sa väčšina článkov zameriava na ďalšie produkty ponúkané spoločnosťou Steganos, takže nájsť cestu je ťažké. 

Kontaktovanie spoločnosti Steganos

Problémom je aj kontaktovanie spoločnosti Steganos. Môžete osloviť prostredníctvom e-mailu, ale neexistuje kontaktný formulár ani nič podobného. Čas odozvy je tiež hrozný. Keď sme sa natiahli, odpoveď trvala takmer tri dni, čo je neprijateľné. Vzhľadom na to, koľko produktov spoločnosť Steganos ponúka, očakávame prinajmenšom živý rozhovor.

Pri hodnotení služby sa zameriavame na možnosti kontaktu a prostriedky na svojpomoc. Pokiaľ služba v jednej z týchto oblastí funguje dobre, dostávajú známku. Na druhej strane Steganos padá naplocho na obidve predné strany. Možnosti kontaktovania sú obmedzené, služba je pomalá a vedomostná základňa chýba podrobne. Vo väčšine prípadov budete musieť vyriešiť problémy pomocou svojich dôvtipov. 

Verdikt

Správca hesiel Steganos napriek tomu, že v priebehu rokov dostával nespočetné množstvo aktualizácií, je rovnaký správca hesiel v barebone, ktorý sme znova a znova videli. Existuje niekoľko jedinečných funkcií, z ktorých žiadna nevychádza z moderných nástrojov na správu hesiel, ale okrem toho má Správca hesiel čo ponúknuť. 

Aj pre miestnu správu hesiel existujú lepšie možnosti. Vzhľadom na podporu podoblasti rozhrania Password Manager a podporu slabých strán by ste sa mohli dostať aj pomocou šifrovacieho softvéru. 

Čo si myslíte o tejto kontrole hesla Steganos Password Manager? Má tento nástroj dostatočnú hodnotu na zaručenie bezplatnej skúšobnej verzie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me