Recenzia RoboForm – aktualizovaná 2020

Recenzia RoboForm

RoboForm je lacný správca hesiel, ktorý ponúka veľa možností ľuďom, ktorí ich chcú vylepšiť. Rozhranie však nie je pre každého, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii RoboForm.


RoboForm-column-editor

RoboForm-editor

RoboForm-search

RoboForm-security-centrum

RoboForm-settings

predchádzajúca

Ďalšie

RoboForm neustále pochybuje o našej najlepšej príručke pre správu hesiel, ktorá ponúka nízku cenu a funkcie, ktoré sme nikdy predtým nevideli. To však znamená, že má niekoľko problémov s použiteľnosťou. Ak ste ochotní obzerať sa za trochu datované rozhranie, nájdete jedného z najflexibilnejších správcov hesiel v okolí. 

V tejto recenzii RoboForm sa po zakúpení licencie chystáme na hlboký ponor do služby. Od prihlásenia RoboFormu po importovanie našich hesiel pokryjeme naše skúsenosti jeho použiteľnosťou, funkciami, bezpečnosťou a ďalšími, a to ešte predtým, ako vydáme verdikt. 

Pre krátku odpoveď je RoboForm jednou z lepších možností. Bezpečnosť a funkcie sú jej dve silné stránky, hoci používateľské rozhranie nebude šálkou čaju každého. Našťastie za to nemusíte brať naše slovo. Vďaka veľkorysému plánu bezplatných služieb a 30-dňovej politike vrátenia peňazí nie je dôvod, aby ste robotu RoboForm nezasiahli. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre RoboForm

Vlastnosti

RoboForm má veľa funkcií, aj keď mnohé z nich nemusia byť na prvý pohľad zrejmé. Výkonní používatelia môžu využiť množstvo nastavení RoboFormu, ktoré ponúkajú vysoko flexibilný zážitok. Pokiaľ ste ochotní prekonať problém s konfiguráciou aplikácie podľa svojich predstáv, RoboForm je jedným z najfrekventovanejších správcov hesiel v okolí. 

Túto myšlienku jasne zdôrazňujú najmä dve vlastnosti. Prvým je vyhľadávanie. Môžete si skutočne prispôsobiť, ako bude RoboForm reagovať na frázy, ktoré zadáte do vyhľadávacieho poľa. Pri mapovaní na funkčné tlačidlá môžete automaticky spustiť vyhľadávanie z vášho vyhľadávacieho nástroja podľa vami zadanej frázy. 

RoboForm-search

Miešanie naprieč aplikáciami tiež nekončí. RoboForm podporuje automatické dopĺňanie pre aplikácie Windows, a to aj na bezplatnom pláne. Je potrebné poznamenať, že automatické dopĺňanie je určené špeciálne pre aplikácie Windows, nielen pre aplikácie bežiace na Windows. 

Zaokrúhlením štandardných funkcií je prístup v režime offline. Na rozdiel od správcu hesiel Steganos, ktorý vás núti zostať v režime offline, vám RoboForm dáva možnosť. Aj keď šifrovanie prebieha lokálne bez ohľadu na to, čo urobíte, môžete sa rozhodnúť, či sa váš šifrovaný trezor synchronizuje so servermi RoboForm alebo zostane miestny..

Nové funkcie v RoboForm 8

Najnovšia verzia RoboFormu pridala hŕstku nových funkcií a znížila tak počet bezplatných plánov zoznamu funkcií RoboForm 7. Existuje veľa malých zmien, pokiaľ ide o používateľské rozhranie a celkovú použiteľnosť. Verzia 8 však prináša množstvo ďalších funkcií. 

Najdôležitejšou novou funkciou je bezpečné zdieľanie. Odberatelia plánu Všade môžu zdieľať jednotlivé položky a celé priečinky, všetko prostredníctvom šifrovaného pripojenia. 

Môžete tiež určiť príjemcov núdzového prístupu, ktorí majú prístup k vášmu účtu v prípade, že ste zablokovaní. Pre obe funkcie potrebuje príjemca bezplatne účet RoboForm. 

Našou obľúbenou novou funkciou je stredisko zabezpečenia, ktoré poskytuje audit hesla pre všetky vaše účty. V aplikácii pre stolné počítače vám RoboForm poskytne celkové skóre bezpečnosti na základe uložených poverení. Centrum zabezpečenia navyše zobrazuje, aké staré sú vaše heslá a či máte nejaké opakovane použité heslá. 

RoboForm-security-centrum

Prehľad funkcií RoboFrom

Logo RoboFormwww.roboform.com

Začína od 199 dolárov mesačne Všetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

RoboForm je jedným z najlacnejších správcov hesiel v okolí a ponúka vynikajúce ponuky pre jednotlivcov aj rodiny. RoboForm sa však zameriava v malom rozsahu. Aj keď je k dispozícii obchodný plán, cena sa rýchlo zvyšuje a poskytuje len málo možností integrácie tretích strán. 

Všeobecne platí, že RoboForm ponúka predplatné na jeden, tri a päť rokov, bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete. Existujú však zľavy, čím dlhšie idete. Napríklad nákup 5 rokov plánu Everywhere ponúka 16-percentnú zľavu, ktorá sa trasie o niečo viac ako 1,50 USD mesačne. 

Cena v tabuľke vyššie je, ak si kúpite rok, ale aj tak je RoboForm lacný. Plán Všade stojí iba plachý 2 doláre mesačne, čo predstavuje hanbu mesačného kurzu Dashlaneho 5 dolárov (prečítajte si našu recenziu z Dashlane).. 

Rodinný plán tiež ponúka vynikajúcu hodnotu: päť licencií všade za menej ako 4 doláre mesačne (to je dokonca lacnejšie ako 1 kľúčové slovo). V skutočnosti plán Rodiny prikývol v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcov rodinami.

Rozširovanie RoboForm zadarmo

RoboForm Free je pre väčšinu používateľov hviezdou, pretože ponúka neobmedzené ukladanie hesiel, podporu viacerých platforiem a bezpečnostné stredisko RoboForm zadarmo. To znamená, že v našej najlepšej bezplatnej príručke správcu hesiel sa nachádzal zadný sedák. V bezplatnom pláne RoboFormu bohužiaľ chýba synchronizácia viacerých zariadení. Stále sa oplatí pozrieť. RoboForm neobmedzuje vaše príspevky na voľný koniec vecí, na rozdiel od povedzme, True Key, o ktorom sa môžete dozvedieť v našej recenzii True Key. Ďalej podporuje Android a iOS, čo z neho robí skvelú voľbu na ochranu hesiel na vašom mobilnom zariadení. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu iOS.

Goodies v RoboForm všade

Aj keď je bezplatný program atraktívny, RoboForm obsahuje niektoré doplnky vo svojom predplatnom všade. Najdôležitejším prírastkom je synchronizácia viacerých zariadení. Pomocou serverov RoboForm máte prístup ku šifrovanému úschovňu na akomkoľvek zariadení, pokiaľ si pamätáte svoje hlavné heslo. Synchronizácia slúži tiež na zálohovanie šifrovaného úschovne. 

Existujú aj niektoré zlepšenia kvality života, z ktorých najvýznamnejším je prístup na internet. Namiesto toho, aby ste museli používať rozšírenie Chrome, môžete sa prihlásiť a získať prístup k svojmu účtu RoboForm z ľubovoľného webového prehľadávača. Plán Everywhere tiež podporuje dvojfaktorové overovanie, čím zvyšuje úroveň online prístupu.

Napriek tomu, že RoboForm ponúka bezplatný program, má tiež 30-dňovú politiku vrátenia prostriedkov pre plán Všade. Pokiaľ zrušíte rezerváciu v priebehu prvých 30 dní, bude vám vrátené celé vaše predplatné, bez ohľadu na to, aké trvanie zakúpite. Plán zadarmo však slúži namiesto akejkoľvek bezplatnej skúšobnej verzie RoboForm Everywhere. 

Užívateľská prívetivosť

RoboForm predstavuje jednoduchý nastavovací proces a veľa flexibility, vďaka čomu je v porovnaní s inými aplikáciami na správu hesiel v samostatnej lige. Tieto možnosti však niekedy vychádzajú z celkového dojmu používateľa. Aj keď to nie je ťažké použiť, RoboForm sa snaží prezentovať veľké úschovne hesiel ľahko stráviteľným spôsobom.

Inštalácia Roboform 8

Ak sa chcete držať bezplatného plánu alebo aspoň vyskúšaním, nastavenie sa neuspokojí. Na domovskej stránke stačí kliknúť na „Získať RoboForm“. Neexistuje registračná stránka ani nepríjemné potvrdenia. Najnovšie sťahovanie pre váš operačný systém sa spustí ihneď. 

RoboForm-home-page

Inštalátor je viac zapojený, ale dobrým spôsobom. Inštalátor okrem nastavenia miestnej aplikácie povolí rozšírenie podľa vášho výberu Internet Explorer, Edge, Chrome, Firefox a Opera. Môžete si tiež zvoliť, aby RoboForm vyplňoval a ukladal polia z aplikácií Windows.  

Nájdete ďalšie možnosti prispôsobenia, v ktorých ukladáte svoje prihlasovacie údaje, čo väčšina správcov hesiel nepovoľuje. V porovnaní s inými nástrojmi sa tieto rozšírené nastavenia zdajú také jednoduché, aj keď ich zriedka vidíme. Umožnenie ich zmeny počas nastavovania spôsobí, že proces začatia bude oveľa plynulejší. 

Editor RoboForm

Editor RoboForm je miestne centrum, ktoré budete používať na správu hesiel. Program má však niekoľko problémov. Aj keď to z estetického hľadiska nie je zo svojej podstaty datované, použiteľnosť je slabá. RoboForm používa hierarchiu priečinkov v systéme Windows, ktorá predstavuje vaše prihlasovacie údaje nepríjemným spôsobom. 

RoboForm-editor

Môžete ich usporiadať podľa priečinkov, ale ak importujete z prehľadávača, všetko sa uloží na jednu stránku. Aj keď editor RoboForm klesá v porovnaní s ostatnými správcami hesiel z hľadiska použiteľnosti z hľadiska použiteľnosti, vyniká v možnostiach. 

Vzhľad nie je jediná vec, ktorú má RoboForm spoločné s programom Prieskumník systému Windows. RoboForm môže robiť aj veci, ako napríklad spravovať viac okien editora naraz, čo nemôžu robiť iní manažéri hesiel. Môžete dokonca prispôsobiť, ktoré polia sa zobrazia v hlavnom zobrazení, čo vám umožní vyčistiť niektoré neporiadky, ktoré sú predvolene k dispozícii. 

RoboForm-column-editor

Prečítanie nastavení odhaľuje ešte viac možností. RoboForm vám poskytuje podrobnú kontrolu nad takmer všetkým. Okrem prispôsobenia spôsobu automatického dopĺňania a automatického ukladania môžete v ponuke nastavení naprogramovať klávesové skratky a dokonca prispôsobovať akcie v zozname vyhľadávania. Táto úroveň prispôsobiteľnosti nie je porovnateľná so žiadnou inou aplikáciou na správu hesiel. 

RoboForm-settings

Používanie RoboForm pre Chrome

Rozšírenie RoboForm Chrome je trochu neporiadok. Na povrchu je to v poriadku, predstavuje niekoľko kategórií, niektoré možnosti a centrum zabezpečenia. Otvorenie zoznamu hesiel vám však doslova zobrazí všetko, rozšírením skromnej veľkosti rozšírenia tak, aby vyplnilo celé okno prehliadača.. 

RoboForm-chróm-predĺženie, rozšírená

Stručne povedané, neočakávajte, že budete organizovať svoje príspevky v aplikácii Chrome. Je to naozaj len na automatické dopĺňanie, synchronizáciu a generovanie hesiel. Generátor hesiel je zaujímavý nástroj, ktorý otvára druhé okno s novým heslom a umožňuje vám ho presúvať. 

RoboForm-password-generátor

Medzi rozšírením Chrome a aplikáciou Windows je RoboForm trochu neusporiadaný. RoboForm, datovaný po častiach, ale v iných moderný, vyniká možnosťami a prispôsobiteľnosťou, aj keď nie vždy poskytuje informácie najlepším spôsobom. Nejde o najhoršiu skúsenosť používateľa, ktorú sme zažili – prečítajte si o tom hodnotenie LogMeOnce – ale nie je ani zďaleka to najlepšie.

zabezpečenia

RoboForm našťastie ponúka bezpečnostnú bielu knihu, ktorá podrobne popisuje všetky zložité kúsky jej bezpečnostnej štruktúry. Všetko je také, aké by malo byť, s RoboFormom, ktorý používa AES-256 na symetrické šifrovanie v celom trezore (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania).. 

Namiesto individuálneho šifrovania súborov, ako to robí niektorý šifrovací softvér, je celá vault uzamknutá za jedným kľúčom AES-256. Tento kľúč je vygenerovaný z vášho hlavného hesla, ktoré vyžaduje, aby RoboForm mal aspoň 8 znakov a najmenej štyri nečíselné znaky. 

RoboForm však toto hlavné heslo nikdy nevidí. Váš kľúč sa generuje skôr pomocou PBKDF2 s hashovacou funkciou SHA-256 a 32-bajtovou soľou. Tento výsledok sa používa na overenie vášho účtu. 

Ak je to pre vás bláznivé, rozdeľme to. Hash je jednosmerný algoritmus, ktorý nemožno dešifrovať. RoboForm v podstate vidí zväzok náhodných znakov, ktorý sa priraďuje k databáze na overenie vášho účtu. Vaše hlavné heslo nikdy nikto iný nevidel.

Bol RoboForm napadnutý?

Nie, RoboForm nebol hacknutý, čo je v porovnaní s jeho konkurentmi Abine Blur a LastPass dych čerstvého vzduchu (prečítajte si našu recenziu o rozostrení). Namiesto toho, aby sa skrývala pred otázkou, RoboForm sa otvorene venuje tejto otázke. Odpoveď na to, čo sa stane, ak bude RoboForm napadnutý priamo na jeho stránke zabezpečenia, ako aj v rozhovore s viceprezidentom spoločnosti RoboForm pre marketing v roku 2011.. 

Za posledných deväť rokov od tohto rozhovoru sa toho veľa zmenilo, ale jeden zo základných konceptov zostáva nedotknutý. Aj keď RoboForm ponúka synchronizáciu viacerých zariadení – čo vám umožňuje získavať informácie z cloudu RoboForm – nie je to potrebné. Podobne ako pri Sticky Password, RoboForm ponúka offline prístup k vašim heslám. 

Pretože všetko je šifrované lokálne, ste stále chránení. Proces odosielania šifrovanej databázy na server sa však skončil, čo je najväčšou hrozbou pre správcov hesiel.

podpora

RoboForm ponúka bezplatnú podporu 24 hodín denne, odpovedať na žiadosti bez ohľadu na čas dní, aj keď predplatitelia všade majú prednosť pred bezplatnými, pokiaľ ide o e-mail. Platiaci členovia majú prístup aj k podpore rozhovoru, ale počas pracovných hodín sú bohužiaľ obmedzení na pondelok až piatok. 

Našťastie nájdete veľa odpovedí v databáze znalostí. Rovnako ako miestna aplikácia, aj vedomostná základňa je chybou dobrých a zlých prvkov. Tvár je atraktívna a RoboForm ukladá výrobky do ľahko stráviteľných častí. Prekliknutím sa do sekcie sa však jednoducho zobrazí zoznam tém. 

RoboForm-Knowledgebase

Podobne je užívateľská príručka, ktorá pokrýva všetko o aplikácii, hodená na jednu stránku. Tieto prostriedky na svojpomoc sú dobré, poskytujú veľa detailov a snímky obrazovky. Avšak, rovnako ako ostatné nástroje RoboForm, môže byť prezentácia lepšia.

Verdikt

RoboForm Everywhere je užitočné predplatné, aj keď je bezplatná verzia na prvý pohľad atraktívnejšia. Pre menej ako konkurenciu, RoboForm ide ruka v ruke s funkciami, hoci rozhranie by mohlo použiť vylepšenie. Okrem datovaného vzhľadu robí RoboForm dojem jedinečnými nástrojmi a nekonečným prispôsobovaním. 

Čo si myslíte o RoboForme? Chystáte sa roztočiť zadarmo? Dajte nám vedieť, ako to chodí v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map