Recenzia pravého kľúča spoločnosti McAfee – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia pravého kľúča spoločnosti McAfee

Ako súčasť bezpečnostnej sady je McAfee True Key dôstojným správcom hesiel. Ako samostatný produkt však trpí nedostatkom funkcií a zvláštnymi cenami, preto ho váhame odporučiť. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole kľúča McAfee True Key.


pravda-key-Slider1

pravda-key-slider2

pravda-key-slider3

pravda-key-slider4

pravda-key-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

True Key je správca hesiel od antivírusového gigantu McAfee. Hoci je pôsobivá svojou cenou a použiteľnosťou, v porovnaní s inými najlepšími správcami hesiel to nevydrží. Jeho obmedzený súbor funkcií a podivný cenový model ho posunuli späť o niekoľko krokov. To znamená, že stojí za to zastreliť ako súčasť antivírusového balíka. 

V tejto recenzii True Key spoločnosti McAfee sa podrobne opíšeme o našich skúsenostiach po tom, ako vyberieme nástroj na otočenie. Od registrácie účtu po aktiváciu viacfaktorovej autentifikácie (MFA) pokryjeme všetky aspekty True Key, aby ste zistili, či je to správny správca hesiel pre vás.. 

Pre väčšinu ľudí budú existovať lepšie možnosti. Aj keď je to kompetentný nástroj na správu hesiel, sada funkcií nevýrazného riešenia nie je skvelá, dokonca ani vzhľadom na cenu. To znamená, že v spojení s antivírusom je lepšie ako ukladať heslá do prehliadača. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k kľúču McAfee True Key

Vlastnosti

Funkcia True Key, rovnako ako mnoho správcov hesiel dodávaných s antivírusovým programom, je ľahkou funkciou. Aj keď je robustnejší ako NordPass, stále chýba vo viacerých oblastiach. Predovšetkým nie je vylúčené zdieľanie hesiel, ako aj priestor pre viacerých používateľov. True Key je jednoduchý správca hesiel, ktorý je vynikajúci na použiteľnosť, aj keď zlé na funkcie. 

Skôr ako sa dostaneme k tomu, čo nie je zahrnuté, porozprávajme sa o tom, čo si môžete uložiť. Váš trezor je rozdelený do troch častí: „prihlasovacie údaje“, „bezpečné poznámky“ a „peňaženka“. Prvé dve sa vysvetľujú samy, a hoci sa zdá, že aj tretí, je toho omnoho viac. 

pravda-key-peňaženka

Vo vašej peňaženke môžete okrem kreditných kariet uložiť aj číslo sociálneho zabezpečenia, vodičský preukaz, heslo, adresu a všetky vaše prípadné členstvá. Každá z týchto položiek slúži ako „karta“, do ktorej môžete pre lepšiu organizáciu zafarbiť kód a pridať poznámky. Digitálna peňaženka je najväčším prínosom True Key. 

pravda-key-farebné-entries

Čo nedostanete

Je sklamaním, že existuje viac diskusných miest o tom, čo tu nie je zahrnuté, ako o čo ide. Veci, ako je menič hesla Dashlane alebo funkcie správy používateľov služby Zoho Vault, sú vylúčené. True Key však prechádza aj po základoch. Najmä neexistuje žiadne zdieľanie hesiel. 

Aj keď zdieľanie môže predstavovať bezpečnostné problémy, je to nevyhnutná funkcia pre každého moderného správcu hesiel. Spoločnosť McAfee mohla problém vyriešiť ponúknutím plánu zameraného na viacerých používateľov, ale nie je tomu tak. Ak hľadáte zabezpečenie malej firmy alebo rodiny, máte radšej niečo ako 1Password (prečítajte si porovnanie Dashlane verzus 1Password). 

Okrem toho True Key neponúka oznámenia o porušení ani žiadnu analýzu bezpečnosti. Pri pridávaní nového hesla dostanete veľmi veľkorysé hodnotenie sily hesla. V opačnom prípade však nemôžete vidieť žiadne opätovne použité, slabé alebo zraniteľné heslá, ako môžete s inými nástrojmi. 

Z týchto opomenutí ju vykupuje viacfaktorová autentifikácia pre vaše prihlasovacie údaje True Key. Rozšírenie ponúka veľa možností na zablokovanie účtu pred útokmi hrubou silou, o ktorých si môžete prečítať viac v sekcii „Zabezpečenie“ nižšie. 

Prehľad základných funkcií spoločnosti McAfee

Logo spoločnosti McAfee True Keywww.truekey.com

Začína od 167 dolárov mesačneVšetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

cena

True Key je lacný správca hesiel, ktorý ponúka neobmedzené ukladanie a synchronizáciu viacerých zariadení iba za 20 dolárov ročne. K dispozícii je aj bezplatný plán, aj keď s ohľadom na jeho obmedzenosť sa jeho stiahnutie sotva oplatí. True Key vyzerá najpôsobivejšie ako súčasť úplného antivírusového balíka, nie ako samostatný produkt.  

Cena predplatného je v poriadku a časovanie True Key je o niečo nižšie ako RoboForm (prečítajte si našu recenziu pre RoboForm). Ročne vám bude účtovaných 19,99 dolárov za až 10 000 záznamov, čo je slušná sadzba. Avšak, vzhľadom na to, ako sú tieto funkcie riedke, môžete získať omnoho viac funkcií s ostatnými správcami hesiel za trochu viac mincí.

Aj keď je tento nástroj lacný, cena za to nestojí sama, najmä s tým, že spoločnosť Kaspersky Password Manager stojí o 5 dolárov menej. 

V spojení s antivírusovým balíkom je však True Key pôsobivejší. Môžete získať individuálny balíček kybernetickej bezpečnosti, ktorý zahŕňa správcu hesiel, bezpečné prehliadanie webu, skartovač súborov, šifrované úložisko a antivírus len za ďalších 15 dolárov ako pri bežnom odbere True Key.. 

Je pravda, že antivírus nepatrí medzi najlepšie, ako to môžete prečítať v našej recenzii úplnej ochrany spoločnosti McAfee, ale z hľadiska počtu sa cena vyvíja v prospech antivírusu. To je však iba v prípade, že hľadáte antivírusový program. Ako izolovaný správca hesiel sú k dispozícii omnoho lepšie možnosti ako True Key. 

Členenie True Key Free

Je zrejmé, že spoločnosť McAfee chce, aby ste používali program True Key Free, pretože na webe True Key si nemôžete kúpiť predplatné. Namiesto toho si musíte stiahnuť bezplatnú verziu bez ohľadu na to. Napriek tejto pozornosti program True Key Free stále zaostáva za najlepším správcom hesiel LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass).. 

Pokiaľ ide o funkčnosť, Free je to isté ako Premium. Ste však obmedzení na 15 záznamov, čo je nepríjemné. Voláte ho „správca hesiel zadarmo“, je to facka, ktorá vám umožní získať skutočne bezplatné možnosti, napríklad Dashlane. Pri iba 15 heslách je verzia True Key Free skúšobnou verziou, nie službou poskytovanou z dobrej vôle. Prečítajte si náš Dashlane vs. LastPass kus a zistite, ako sa tieto dva porovnávajú.

Užívateľská prívetivosť

Ako už bolo spomenuté, spoločnosť McAfee vás nasmeruje k stiahnutiu verzie True Key Free. Web je jednostránkový dizajn, ktorý prechádza vlastnosťami – čo málo je – cenotvorba a podpora platformy. Okamžite je zrejmé, ako sa dá nastaviť, s veľkým tlačidlom sťahovania, ktoré sa zobrazuje na webe vpredu a v strede. 

pravda-key-webové stránky

Je dôležité si uvedomiť, že musíte mať podporovaný prehliadač. Pretože True Key predstavuje zážitok bez rozšírenia, neexistuje lokálna aplikácia pre Windows alebo MacOS. Pri testovaní na Opera sme boli presmerovaní na stiahnutie prehliadačov Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge, čo je zvláštne, pretože Opera je prehliadač založený na prehliadači Chromium.. 

Po inštalácii vytvoríte profil True Key. Budete potrebovať svoju e-mailovú adresu, celé meno (z nejakého dôvodu) a hlavné heslo, ktoré musíte potvrdiť. Potom sa zobrazí výzva na pridanie prvého prihlásenia a potom na krátku prehliadku používateľského rozhrania prehliadača. Z hľadiska použiteľnosti je všetko špičkové. 

pravda-key-sign-up

V praxi však existuje jeden veľký problém. Pri prvom prihlásení sa nezobrazí výzva na importovanie hesiel. Skutočnosť, že import rozšírení presahuje, je o to mätúcejší, ak vezmeme do úvahy prihlasovacie mená uložené v iných správcoch hesiel a vo väčšine hlavných prehliadačov. 

Rozšírenie vášho prehliadača

True Key je zážitok založený na prehliadači, napríklad LastPass. Z hľadiska použiteľnosti je všetko vynikajúce. Spoločnosť McAfee rýchlo zobrazuje popis nových funkcií a automaticky zaznamenáva vaše prihlasovacie údaje pri prehliadaní nových webových stránok. Keď otvoríte kľúč True Key, vaše heslá sa budú zobrazovať v štýle dlaždíc s niekoľkými ikonami rýchleho spustenia pre bežne navštevované stránky.. 

pravda-key-interface

Môžete tiež usporiadať svoje heslá vo formáte zoznamu, označiť heslom obľúbené a zoradiť ich podľa abecedy alebo na základe naposledy použitých záznamov. Všetko je skvelé, keď existuje iba niekoľko záznamov. Keď však začnete hromadiť prihlásenie, všetko sa rýchlo zhorší, pretože program True Key neponúka žiadnu organizáciu priečinkov. 

Pokiaľ ide o rozšírenie prehliadača, existuje ďalší veľký problém. Keď naň kliknete, namiesto malého rozbaľovacieho zoznamu rozšírení sa otvorí používateľské rozhranie prehliadača. Ak vytvárate nový účet, nemôžete rýchlo vygenerovať heslo. Namiesto toho musíte otvoriť nové používateľské rozhranie prehliadača na novej karte a prejsť na generátor hesiel.  

pravda-key-password-generátor

Inak rozšírenie slúži na automatické dopĺňanie. Aplikácia True Key sa ľahko používa. Existuje však niekoľko nešťastí, ktoré bránia tomu, aby patril medzi najlepších. V budúcich verziách by sme chceli vidieť výzvu na import hesiel pri prvej registrácii, ako aj vyskakovaciu verziu rozšírenia.. 

zabezpečenia

Informácie o kľúči True Key sú vo všeobecnosti veľmi malé, preto je prekvapením, že o bezpečnosti sa veľa nehovorí. Z toho, čo vieme, má podobnú štruktúru ako iní manažéri hesiel. Údaje sú šifrované lokálne, váš trezor je zabezpečený AES-256 a všetko je zabalené hlavným heslom. 

Je tiež dôležité vziať do úvahy, že True Key je založený vo vašom prehliadači. Aj keď šifrovanie nastáva „lokálne“, po dokončení procesu ste aktívne online. Nemáme technický dokument alebo prístup k kódu True Key, aby sme zistili, či to spôsobuje nejaké problémy, hoci to nebude šokujúce, ak sa tak stane.. 

Môžete si prečítať náš popis šifrovania, prečo je AES-256 vynikajúci, ako aj nášho sprievodcu šifrovaním s nulovými znalosťami, aby ste zistili, prečo by spoločnosť McAfee nemohla vidieť vaše heslá. Vyzerá to, že model je, zdá sa, že funguje. Najzaujímavejším aspektom True Key je však jeho viacfaktorová autentifikácia. 

Multifaktorové overenie pravého kľúča

Všetko je založené na tom, že máte aspoň dva faktory na overenie vašej totožnosti. Môžete si vybrať buď „základné“ alebo „pokročilé“ zabezpečenie, pričom prvé z nich používa výhradne vaše hlavné heslo a druhé pomocou najmenej dvoch autentifikačných ciest. Ak chcete napríklad jednu z najlepších aplikácií 2FA a e-mailový kód, môžete pridať ďalšie faktory. 

pravda-key-2fa

Z dôvodu zamerania na viac faktorov ponúka True Key obnovenie hesla, pokiaľ máte povolený druhý faktor. Stručne povedané, ste overení na základe druhého faktora, ktorý vám umožňuje obnoviť hlavné heslo a preniesť obsah úschovne. Aj keď je to teoreticky skvelé, mohlo by to v praxi predstavovať určité problémy. 

Toto nastavenie je predvolene povolené, takže ak niekto pristúpil k vášmu druhému faktoru, mohol by obnoviť vaše hlavné heslo. Našťastie môžete túto funkciu vypnúť, čo odporúčame. Na viacfaktorových zariadeniach by ste však mali používať náhodne generované silné heslá, takže nie je príliš veľa na zapamätanie si hlavného hesla.. 

podpora

Spoločnosť McAfee má zavedenú radu produktov, takže už existuje podporný systém. Ak však chcete nájsť odpovede nasmerované na True Key, musíte sa vyšplhať na všetky zdroje venované jej hlavným službám. Aj keď to môže svojpomoc urobiť trochu ťažkopádnym, existuje veľa kontaktných možností. 

Odtiaľto môžete kontaktovať podporný tím nepretržite cez live chat alebo telefonicky, na základe poskytnutých odhadov čakať asi dve minúty na prvú a 10 minút na druhú. Testovaním týchto trás sme zistili, že odhad pre live chat je trochu konverzačný a ten pre telefón je trochu liberálny, aj keď iba s malým rozpätím. 

Bezkontaktné možnosti pravda-key-

Ak však chcete vidieť tieto možnosti kontaktu, musíte prejsť cez strom otázok, ktorý je podobný tomu, ako nájsť svojpomoc. Z hustej vedomostnej základne spoločnosti McAfee je pre True Key k dispozícii 33 záznamov. Väčšina článkov je venovaná všeobecnému objasneniu služby, existuje však niekoľko sprievodcov riešením problémov. 

pravda-key-Knowledgebase

Problémom, ako je to zvyčajne u týchto správcov hesiel, je nájdenie relevantných článkov. Prekročenie ostatných produktov spoločnosti McAfee je dosť nepríjemné, ale s pomalým načítaním stránok podpory sa proces predlžuje, ako by mal byť. Odpovede sú k dispozícii, ak ich potrebujete, ale vo väčšine prípadov je navigácia v znalostnej databáze viac problémov, ako sa oplatí. 

Verdikt

True Key sa ľahko používa a je lacný, ale tie sa týkajú iba jeho dobrých vlastností. Ako správca dodávaného hesla je lepšie ako ukladať prihlasovacie údaje do prehliadača. 

Ak však hľadáte plne vybavený nástroj, existujú aj ďalšie možnosti, ktoré ponúkajú omnoho viac funkcií. Aj spoločnosť Kaspersky má lacnejšieho správcu hesiel, aj keď je funkčnosť stále taká holá. 

Čo si myslíte o True Key? Chystáte výstrel zadarmo? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me