Prehľad programu NordPass

Spoločnosť NordVPN, popredný poskytovateľ VPN, nedávno oznámila svojho správcu hesiel NordPass. V tomto prehľade si preberieme prvé kroky, aby sme zistili, čo dokáže. Pripojte sa k nám a získajte celú túto recenziu spoločnosti NordPass.


nordpass-Slider1

nordpass-slider2

nordpass-slider3

nordpass-slider4

nordpass-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Spoločnosť Tefincom, spoločnosť za stále populárnou virtuálnou súkromnou sieťou NordVPN, sa nedávno začala rozširovať na ďalšie trhy (prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN). Začalo to šifrovacou službou NordLocker, ktorú sme v našej revízii NordLocker hodnotili vysoko, a teraz sme sa presunuli do spoločnosti NordPass, správcu hesiel, ktorý má za cieľ odhaliť najlepších správcov hesiel v okolí.. 

V tomto prehľade NordPass sa pozrieme na nového chlapca v bloku, aby sme zistili, či čerstvé oči na preplnenom trhu majú význam. Po strávení nejakého času s verziou aplikácie s rýchlym prístupom sme tu, aby sme vám poskytli svoje myšlienky o funkciách, cenách, ľahkom používaní, zabezpečení a podpore.. 

Aj keď spoločnosť NordPass robí všetko, čo by mala, nepresahuje trofeje stanovené prominentnejšími správcami hesiel. Chýbajú funkcie, ktoré vám umožňujú ukladať a automaticky dopĺňať svoje heslá, ale nie viac. S niekoľkými fakturačnými cyklami a veľkorysým bezplatným plánom však NordPass stále stojí za to.

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Program NordPass pokrýva dôležité funkcie, ktoré by mal správca hesiel vykonať, čo vám umožní zdieľať položky, synchronizovať ich s viacerými zariadeniami a automaticky dopĺňať vyhľadávanie v prehliadači. Chýba však niekoľko menších funkcií, vďaka čomu sa NordPass cíti ako menšia možnosť v porovnaní so zavedenými správcami hesiel. 

Všetky plány majú „základné“ vlastnosti, ako to uvádza spoločnosť NordPass. Medzi ne patrí automatické ukladanie nových položiek, generátor hesiel, kontrola sily hesla a automatické dopĺňanie hesiel. Okrem toho program NordPass podporuje import záznamov z rôznych manažérov hesiel vrátane Abine Blur (prečítajte si našu recenziu o rozmazaní).. 

Na rozdiel od tejto služby však spoločnosti NordPass chýbajú ďalšie funkcie. Niektoré nástroje môžu s funkciami ísť príliš ďaleko – príklad si môžete prečítať v našej správe LogMeOnce – ale spoločnosť NordPass nič z toho neobsahuje. Napríklad celkové hodnotenie bezpečnosti je bežné, ale nie je to niečo, čo NordPass obsahuje. 

Ďalej podporuje iba kreditné karty, heslá a bezpečné poznámky. Informácie o bankovom účte, pasové informácie a, čo je najdôležitejšie, vychádzajú z obrazu. Tieto informácie môžete vždy zadať v zabezpečenej poznámke, to znamená, že nemôžete použiť automatické dopĺňanie, napríklad na zadávanie fakturačných informácií pri nákupe tovaru online.. 

Pri automatickom dopĺňaní existuje niekoľko ďalších problémov, najmä pokiaľ ide o alternatívne adresy URL. V niektorých prípadoch možno budete potrebovať svoje poverenia pre viacero subadries URL hlavnej stránky. Spoločnosť NordPass môže v niektorých prípadoch uznať, že potrebujete rovnaké prihlasovacie informácie, ale nie vo všetkých prípadoch. 

Schopnosť určiť alternatívne adresy URL by problém vyriešila, bohužiaľ však táto funkčnosť neexistuje. 

NordPass Zdieľanie hesla

Najlepšou funkciou spoločnosti NordPass je jej schopnosť bezpečne zdieľať prihlasovacie údaje, kreditné karty a poznámky s kýmkoľvek. Zdieľané položky môžete zobraziť na hlavnom paneli prehliadača a tiež s kým ich zdieľate. Tieto položky môžete odoslať komukoľvek s e-mailovou adresou, na ich zobrazenie však budete potrebovať účet NordPass. 

nordpass-review-zdieľanie

Vzhľadom na to, že existuje bezplatný plán, nie je to zlý systém. Zdieľanie iba s ostatnými používateľmi systému NordPass umožňuje, aby sa vaše údaje posielali bezpečne, a nie aby ste ich dôverovali otvorenému internetu. Je dôležité si uvedomiť, že na zdieľanie položiek potrebujete účet typu „premium“, ale nie na zdieľanie položiek.

Podpora a synchronizácia zariadení NordPass

Ako sa dostaneme do nižšie uvedenej časti „jednoduché použitie“, program NordPass je prehliadač založený na prehliadači, vyžaduje si však lokálnu aplikáciu pre Windows, MacOS alebo Linux. Existujú rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox, Opera, Brave, Edge a Vivaldi, hoci Safari je zvláštne vynechaný. 

Okrem toho existujú aplikácie pre iOS a Android, ktoré väčšinou odrážajú rozhranie prehliadača. Pokiaľ ide o synchronizáciu, „prémioví“ používatelia majú prístup k svojim informáciám až na šiestich zariadeniach a bezplatní používatelia sú obmedzení na jedno. Šesť je akési zvláštne číslo, berúc do úvahy, že väčšina ľudí bude potrebovať nanajvýš tri, ale existuje viac možností. 

Pravdepodobne to nahrádza akýkoľvek druh rodinného alebo obchodného plánu. Spoločnosť NordPass sa v súčasnosti zameriava výlučne na osobné plány bez toho, aby naznačovala, že v budúcnosti pridá obchodné alebo rodinné plány. Vzhľadom na svoje obmedzené možnosti organizácie by rodinný plán nebol v súčasnom stave rovnako skvelý. Prezrite si nášho najlepšieho správcu hesiel pre zaokrúhľovanie malých firiem, ak je to viac v uličke.

stanovenie ceny

Spoločnosť NordPass sa nelíši od tradícií stanovovania cien, ktoré zaviedli iní manažéri hesiel a ponúka svoje služby približne 3 $ mesačne v ročnom fakturačnom cykle. Veľkorysý bezplatný program a možnosť platiť každé dva roky však poskytujú väčšiu flexibilitu ako zvyšok trhu.

Aj keď je cena skladom, trvanie nie je. Na rozdiel od väčšiny správcov hesiel vám spoločnosť NordPass ponúka možnosti v rámci fakturačného cyklu. Plány sa ponúkajú v jednomesačnom, jednoročnom a dvojročnom trvaní so zľavou. 

Mesačná možnosť je iba 4,99 dolárov, čo je vynikajúce vzhľadom na to, že Dashlane účtuje rovnakú sadzbu za ročné plány (prečítajte si náš Dashlane prehľad).. 

Ak si zakúpite rok, mesačná sadzba je 2,99 USD, čo je poplatok, ktorý účtuje väčšina správcov hesiel (napríklad si prečítajte náš 1Password review a naše porovnanie Dashlane vs. 1Password). Existujú lacnejšie možnosti – ako môžete vidieť v našej správe Keepera – táto služba účtuje za ročný plán iba 2,50 USD – ale vzhľadom na to, že existuje dvojročná možnosť, sotva záleží. Prečítajte si naše porovnanie Dashlane vs Keeper.

Cena je pevná, rovnako ako základné vlastnosti. Spoločnosť NordPass poskytuje plnú podporu zdieľania, poznámok, informácií o kreditných kartách a synchronizácie viacerých zariadení na svojom „prémiovom“ pláne, čo viac ako odôvodňuje cenu. Aj keď to nie je najlacnejšia možnosť, nie je ani zďaleka najdrahšia. Ak sa rozhodnete, že spoločnosť NordPass nie je pre vás, existuje tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí.  

NordPass zadarmo

Bezplatný plán oddeľuje NordPass. Aj keď to stále ešte nestačí nášho najlepšieho bezplatného správcu hesiel LastPass, priblíži sa (prečítajte si našu recenziu LastPass). Program NordPass je bezplatný pre jedno zariadenie, pričom vynecháva všetky funkcie zdieľania a synchronizáciu viacerých zariadení, ktoré sú uvedené v „prémiovom“ pláne. Na rozdiel od Dashlaneho bezplatného plánu ponúka spoločnosť NordPass neobmedzené úložisko. Prečítajte si naše kúsky Dashlane verzus LastPass a 1Password vs LastPass, aby ste videli, ako porovnávajú.

Všetky funkcie opísané v predchádzajúcej časti vrátane automatického dopĺňania, automatického ukladania a kontroly sily hesla sú k dispozícii na bezplatnom pláne. Je rovnako použiteľný ako platený program, pokiaľ ho používate iba na jednom zariadení. Berúc do úvahy, že NordPass podporuje viac prehliadačov a mobilných zariadení, upgrade na „prémiu“ sa oplatí, ak chcete svoje dáta všade..

Užívateľská prívetivosť

NordPass má zjednodušené rozhranie, ktoré zjednodušuje nastavenie. To znamená, že nedostatok možností filtrovania sťažuje organizovanie úschovne, ako je potrebné. Aj keď rozhranie vyzerá dobre, existuje niekoľko chýbajúcich prvkov kvality života, vďaka ktorým by bolo funkčné. 

Registrácia NordPass

Na účely tohto preskúmania sme dostali skorý prístup k službe NordPass, takže v čase písania tohto dokumentu nie je zavedený proces platby. Avšak vzhľadom na to, ako jednoduché sa majú používať NordVPN a NordLocker, predstavujeme si, že aj NordPass bude jednoduchý.. 

Naša cesta sa začala inštaláciou programu NordPass v opere a mobilnej aplikácie na zariadenie s Androidom (prečítajte si našu recenziu v opere). 

nordpass-review-pozadia-app

Po kliknutí na rozšírenie sme boli poslaní na stránku miestneho nastavenia, ktorá nás požiadala o inštaláciu aplikácie na pozadí na Windows, MacOS alebo Linux. Nie je jasné, čo presne táto aplikácia na pozadí znamená, ale po inštalácii nás spoločnosť NordPass spustila na prihlasovacej stránke. Museli sme zadať náš e-mail a potvrdiť náš účet pomocou šesťmiestneho kódu. 

Nakoniec sme mohli nastaviť hlavné heslo. Pretože spoločnosť NordPass nikdy neuvidí ani neuloží vaše hlavné heslo, v prípade, že zabudnete, bude vám účet zablokovaný. Našťastie spoločnosť NordPass poskytuje obnovovací kód, ktorý môžete použiť na obnovenie svojho účtu, ak zabudnete svoje heslo. 

Nastavenie a import programu NordPass

Napriek tomu, že ste si stiahli aplikáciu na pozadí, NordPass je zážitok založený na prehliadači, na rozdiel od Sticky Password (prečítajte si našu recenziu Sticky Password). Po overení svojej totožnosti sa dostanete do rozhrania prehliadača a požiadate o importovanie hesiel. Ak je váš prvý správca hesiel NordPass, môžete začať aj od nuly. 

nordpass-review-import

Podporuje sa takmer každý správca hesiel, dokonca aj celkom nový RememBear (prečítajte si našu recenziu RememBear). NordPass navyše podporuje hlavné prehliadače vrátane prehliadačov Chrome, Opera a Firefox. 

Pre všetky tieto platformy budete importovať súbor CSV. Spoločnosť NordPass ich však segmentuje na stránke importu, aby poskytla pokyny, ako exportovať súbor CSV zo všetkých podporovaných platforiem.. 

Pri dovoze z LastPassu NordPass ihneď vyzdvihol všetko, čo nám umožnilo vybrať si heslá, poznámky a kreditné karty, ktoré importoval. Kupodivu sa však záznamy o kreditných kartách zobrazovali ako bankovky, rovnako ako adresy a informácie o bankových účtoch. 

Je dôležité si uvedomiť, že program NordPass v čase písania správy podporuje iba poznámky, kreditné karty a prihlasovacie údaje, takže akékoľvek ďalšie informácie sa zobrazia iba ako poznámka. 

Používanie služieb NordPass a Autofill

Dovážali sme len plaché 300 položiek a spoločnosť NordPass vytiahla ikony pre webové stránky, kedykoľvek to bolo možné. Každá položka sa však práve zobrazila v zozname. Neexistujú žiadne možnosti organizácie, žiadny spôsob, ako pridať štítky k záznamom, žiadne prispôsobiteľné ikony a žiadne priečinky, na rozdiel od F-Secure Key (prečítajte si našu kontrolu F-Secure Key). 

nordpass-review-entries

Pri riešení toľkých záznamov je najdôležitejšia organizácia. Program NordPass vyzerá s jednoduchým a atraktívnym rozhraním, chýba mu však veľa zlepšení kvality života, ktoré sa vyskytujú u zavedených správcov hesiel. Možnosti organizácie, aj keď je to len na zoradenie položiek podľa abecedy, sú veľmi potrebné.

Problém je prehnaný iba v rozšírení, ktoré zobrazuje rovnaký zoznam záznamov, aj keď v oveľa menšom okne. K generátoru hesiel môžete pristupovať aj z rozšírenia, ktoré je v mnohých ohľadoch podobné nášmu generátoru hesiel. Umožňuje nastaviť obmedzenie počtu znakov, použiť určité znaky a vyhnúť sa nejednoznačným znakom.

nordpass-review-password-generátor

Automatické dopĺňanie sa spracúva rovnakým spôsobom ako väčšina správcov hesiel s malou ikonou vedľa každého poľa pre heslo. Počas nášho testovania spoločnosť NordPass reagovala na automatické dopĺňanie prihlasovacích údajov. Nemôže však ukladať adresy, takže sme nemohli vyplniť formuláre automaticky. Pri registrácii na nový účet NordPass automaticky zaznamená vaše prihlasovacie údaje a opýta sa, či ho chcete uložiť.

Nastavenia programu NordPass

NordPass má jednoduchú obrazovku nastavení pozostávajúcu z nastavení importu / exportu, základných informácií o účte a vašich „nikdy neuložených“ adries URL, čo sú adresy URL, ktoré ste zadali pre ignorovanie programu NordPass.. 

Existujú tri hlavné nastavenia, ktorým by ste mali venovať pozornosť. Prvým je automatické blokovanie, ktoré automaticky zablokuje váš účet po určitom čase, medzi 15 minútami a jedným mesiacom. Toto nastavenie môžete tiež zakázať, ak ste jediný, kto pristupuje na platformu, na ktorej je nainštalovaný program NordPass. 

nordpass-review-nastavenia

Okrem toho môžete vygenerovať nový kód na obnovenie a povoliť dvojfaktorové overenie. NordPass podporuje najlepšie aplikácie 2FA, vrátane Google Authenticator a Authy, hoci chýba podpora hardvérových kľúčov, ako je napríklad YubiKey..

zabezpečenia

Pokiaľ ide o bezpečnosť, spoločnosť NordPass tlačí obálku pomocou modelu s nulovými znalosťami a najnovšieho šifrovania. To znamená, že o jeho architektúre v čase písania správy je známe len veľmi málo, čo spôsobuje určité obavy, napríklad zdieľanie. 

NordPass, rovnako ako jeho šifrovací súrodenec NordLocker, zahŕňa najnovšie šifrovanie. Vaše údaje sú zabezpečené pomocou XChaCha20, ktorý je vo väčšine prípadov lepší ako AES-256. To používa väčšina správcov hesiel. 

Aj keď poskytuje podobné zabezpečenie ako 256-bitový kľúč, XChaCha20 sa implementuje ľahšie a menej sa spolieha na hardvér (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania)..  

Vaše dáta sú šifrované lokálne na vašom zariadení pred ich odoslaním kamkoľvek. Spoločnosť NordPass prijíma šifrované údaje na účely synchronizácie vašich zariadení, chýba však informácia potrebná na ich dešifrovanie. Toto je známe ako model nulových znalostí, čo znamená, že spoločnosť NordPass nevie, čo je uložené vo vašom trezore. 

Je to preto, že spoločnosť NordPass nikdy neuvidí ani neuloží vaše hlavné heslo. Táto jediná veta zabezpečuje všetky vaše údaje a keďže spoločnosť NordPass nemôže nikdy získať prístup k svojmu hlavnému heslu, nemôže nikdy vaše údaje dešifrovať. Namiesto toho NordPass vidí hash výsledok vášho hesla, ktoré bolo vygenerované pomocou algoritmu Argon2. 

Argon2 generuje kľúč na základe vášho hlavného hesla, ktoré sa používa na autentifikáciu a dešifrovanie vašich údajov. Podobne ako XChaCha20 je Argon2 špičkovou funkciou odvodenia kľúčov vydanou v roku 2015. Ak to nestačí, môžete tiež nastaviť dvojfaktorovú autentifikáciu pomocou rôznych aplikácií 2FA.. 

Pokiaľ ide o NordPass, všetko je také, ako by malo byť, hoci chýba technické vysvetlenie. Väčšina správcov hesiel poskytuje bezpečnostnú dokumentáciu, v ktorej podrobne uvádza nielen algoritmy, ktoré používa, ale aj to, ako sú tieto algoritmy implementované na technickej úrovni.. 

NordPass ešte v počiatkoch takýto dokument nemá. Natiahli sme sa, aby sme sa pýtali na bielu knihu, a tím NordPass nás ubezpečil, že jedna je v práci. 

Lenže je nám jasné, nemáme dôvod sa domnievať, že program NordPass nie je zabezpečený. V skutočnosti je to najlepšia možnosť, pokiaľ ide o nové inovatívne šifrovacie algoritmy. 

Nevieme však technické podrobnosti o implementácii tohto zabezpečenia. Napríklad neexistujú žiadne informácie o tom, ako zdieľanie funguje. To znamená, že pre obmedzené množstvo dostupných informácií sa všetko rezervuje pre NordPass.

podpora

Spoločnosť NordPass, ako nedávno predstavený produkt, nemá k dispozícii podpornú dokumentáciu. To znamená, že nepretržitá e-mailová podpora a rôzne články o nastavení by mali spôsobiť, aby bol proces nastupovania bezbolestný. 

S programom NordPass sa toho veľa nedeje, takže si nevyžaduje veľa podpory. Sledovaním služby od jej oznámenia sme videli, že vedomostná základňa a blog sa pomaly zapĺňajú článkami, ktoré pokrývajú, ako nastaviť aplikáciu, ako využívať všetky jej funkcie a ďalšie základné otázky.. 

nordpass-review-Knowledgebase

Kľúčové slovo je tu „Základné“. Program NordPass pokrýva iba základné témy, ale podrobne ich pokrýva. Keď vidíme, že ide o nový produkt, sme si istí, že sa tu ešte vyskytujú rôzne problémy, a preto ich spoločnosť NordPass nezaoberá. Procesu nastavenia, ktorý obsahuje sprievodcov pre každú platformu, ktorú NordPass podporuje, sa venuje oveľa väčšia pozornosť. 

Väčšinu technických problémov bude potrebné vyriešiť kontaktovaním spoločnosti NordPass. Zatiaľ je k dispozícii iba e-mailová podpora. Aj keď spoločnosť NordPass tvrdí, že je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, na doručenie odpovede budete musieť chvíľu počkať. Trvalo nám to trochu dlhšie ako deň.

Verdikt

Spoločnosť NordPass nerobí dosť pre to, aby sa postavila k zavedeným správcom hesiel. Rozhranie je prístupné – aj keď je to z organizačného hľadiska – a cena je správna, ale jeho vlastnosti chýbajú. Mohli by ste urobiť oveľa horšie (prečítajte si o tom našu recenziu v Správcovi hesiel Steganos), ale môžete tiež robiť lepšie. 

Čo si myslíte o NordPass? Chystáte sa zaregistrovať na účet? Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Časté otázky týkajúce sa programu NordPass

 • Čo je to NordPass?

  NordPass je správca hesiel od tvorcov spoločnosti NordVPN. Ponúka neobmedzené úložisko hesiel, kreditných kariet a poznámok, ako aj synchronizáciu až šiestich zariadení.

 • Koľko stojí technológia NordPass?

  NordPass má bezplatný a „prémiový“ plán. Platený program sa ponúka v jednomesačnom, jednoročnom a dvojročnom trvaní, pričom dvojročný plán stojí iba 2,49 dolárov mesačne. K dispozícii je tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

 • Je NordPass bezpečný na používanie?

  Na základe použitých pokročilých šifrovacích algoritmov sa NordPass dá bezpečne používať. To znamená, že v súčasnosti neexistuje bezpečnostná biela kniha, takže technické aspekty služby sú stále neznáme.

 • Aký je rozdiel medzi programom NordPass Free a NordPass Premium?

  Bezplatný plán spoločnosti NordPass ponúka neobmedzené úložisko hesiel, kreditných kariet a bezpečných poznámok pre jedno zariadenie. Inovácia na „prémiový“ plán pridáva synchronizáciu až šiestich zariadení a zdieľania položiek.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me