Recenzia aplikácie Kaspersky Password Manager – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia aplikácie Kaspersky Password Manager

Kaspersky je zavedené meno v bezpečnostnej scéne pre domácich majstrov a Kaspersky Password Manager plní reputáciu spoločnosti. Jeho použitie je jednoduché, má veľa funkcií a je tiež dosť lacné. V niektorých oblastiach je však o niečo málo, o čom si môžete prečítať všetko v tejto recenzii.


Kaspersky-password-manager-Slider1

Kaspersky-password-manager-slider2

Kaspersky-password-manager-slider3

Kaspersky-password-manager-slider4

Kaspersky-password-manager-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Kaspersky, stále populárna antivírusová spoločnosť, začala rozširovať svoju ponuku služieb kybernetickej bezpečnosti. Správca hesiel – ktorý sa ponúka à la carte a spolu s balíkom Total Security od spoločnosti Kaspersky – poskytuje neobmedzené ukladanie hesiel, synchronizáciu viacerých zariadení a automatické dopĺňanie za nízku cenu. V tejto recenzii aplikácie Kaspersky Password Manager zistíme, či patrí k najlepším správcom hesiel. 

Výhľad je nádejný, pretože hlavný produkt spoločnosti Kaspersky patrí medzi najlepší antivírusový softvér, ako môžete vidieť v našej recenzii programu Kaspersky Anti-Virus. Videli sme však, že sa nachádzajú ďalšie správcovia hesiel, ktoré spadajú do oblasti antivírusovej ochrany, a to správcovia spoločností F-Secure a McAfee.. 

Spoločnosť Kaspersky tieto možnosti určite predčí, aj keď v porovnaní so zavedenými správcami hesiel ich stále nedosahuje. Pre základnú správu hesiel by ste mohli urobiť oveľa horšie, najmä s tým, aký lacný je Kaspersky. To znamená, že ak hľadáte robustnejší zážitok, je najlepšie hľadať inde. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy aplikácie Kaspersky Password Manager

Vlastnosti

Kaspersky má viac funkcií, ako sme pôvodne očakávali, hoci zoznam je stále kratší ako v prípade iných správcov hesiel. Bez dvojfaktorovej autentifikácie a obmedzených typov vstupov sa spoločnosť Kaspersky neskladá na špičkových psoch. Existuje však niekoľko jedinečných funkcií, ktoré ju spájajú nad inými správcami hesiel dodávanými s antivírusom. 

Počnúc tým, čo môžete ukladať, spoločnosť Kaspersky ide nad rámec spoločnosti NordPass a ponúka priestor na online prihlásenie, prihlasovanie aplikácií, kreditné karty, adresy a poznámky. Váš účet je tiež dodávaný s obmedzeným množstvom šifrovaného ukladania dokumentov. To znamená, že tí, ktorí chcú ukladať veľké množstvo údajov, by mali stále zvážiť službu cloudového úložiska, ako je Sync.com (prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com).. 

Pokiaľ ide o skutočné funkcie, existuje niekoľko roztomilých vecí, ktoré môže Správca hesiel urobiť, ale nič, čo sme predtým nevideli. Napríklad môžete použiť fotografiu dokumentu na rýchle nájdenie vo vašom trezore a naskenovanie podrobností o kreditnej karte z obrázka. V praxi sú tieto funkcie v poriadku, aj keď sme na ne príliš nepôsobili. 

Kaspersky Password Check

Podobne ako v prípade 1Password sa Kaspersky integruje s hasibeenpwned.com, čo je databáza plná kompromitovaných hesiel a účtov. Na rozdiel od bezpečnostných stredísk, ktoré sme videli u iných správcov hesiel, spoločnosť Kaspersky vám nedáva bezpečnostné skóre. Skôr vám to len dá vedieť, či sa niektoré z vašich hesiel zobrazilo na zobrazenom. 

Kaspersky-password-check

Hoci ponuka spoločnosti Kaspersky nie je tak robustná ako bezpečnostné kontroly z iných nástrojov, funguje. Použitím stále zabezpečeného hesla „12345678“ sa pri kontrole hesla zistilo, že bolo napadnuté hackerom približne 2 938 594 krát. Je užitočné vidieť, áno, radi by sme však získali ďalšiu analýzu hesla, napríklad skóre sily hesla. 

Kopanie do nastavení spoločnosti Kaspersky

Kaspersky nemá také funkcie, ako má nastavenia, podobné RoboForm, aj keď s menšou hĺbkou. Pre iných správcov hesiel a prehľadávače existujú štandardné možnosti importu, export do textového súboru (aj keď nie vo formáte CSV), ignorované webové stránky a automatické blokovanie po období nečinnosti.. 

Kaspersky-password-manager-settings

Najzaujímavejšie sú možnosti zálohovania a synchronizácie. Rovnako ako väčšina správcov hesiel, aj spoločnosť Kaspersky ponúka možnosť synchronizácie viacerých zariadení aj mimo spoločnosti Steganos. Ak ste nútení ukladať šifrovaný trezor hesiel v cloude, môžete ho namiesto toho uložiť lokálne. Nemusíte sa ani registrovať. 

Existuje niekoľko ďalších jedinečných nastavení, konkrétne nastavenie servera proxy pri pripojení na internet. Ak ste veľmi paranoidní, že vaše heslá boli počas prepravy ukradnuté, proxy server by mohol pomôcť skryť vašu IP adresu. Upozorňujeme však, že nepridá žiadne šifrovanie, ako to bude virtuálna súkromná sieť. 

Prehľad funkcií aplikácie Kaspersky Password Manager

Logo správcu hesiel spoločnosti Kasperskywww.kaspersky.com

Začína sa od 125 dolárov mesačneVšetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Správca hesiel spoločnosti Kaspersky nie je ani tak úplný nástroj, pretože je doplnkom existujúcej antivírusovej sady spoločnosti Kaspersky. Z tohto dôvodu je cena prekvapivo nízka. K dispozícii je bezplatná a prémiová verzia. Aj keď je bezplatný program obmedzený, nie je príliš nákladné ho upgradovať. 

Predtým, ako sa dostaneme k skutočnej cene, porozprávajme sa o stránke produktu. Spoločnosť Kaspersky zobrazuje cenu na rok a to, že existuje bezplatný plán, ale málo o tom, ako sa porovnávajú plány mimo krátkeho častého dotazníka v dolnej časti. Napríklad hviezdička vedľa ročnej ceny hovorí, že ide o úvodnú cenu pre nových zákazníkov, avšak nevysvetľuje, čo je miera obnovenia.. 

Pokiaľ ide o bezplatný plán, najlepšie o ňom môžeme povedať, že je zadarmo. Podobne ako v prípade kľúča McAfee True Key máte iba 15 záznamov. Spoločnosť Kaspersky navyše so službami ako LastPass ponúka neobmedzené ukladanie dát a synchronizáciu viacerých zariadení bezplatne, nebude robiť náš najlepší zoznam správcov hesiel zadarmo. Je dôležité si uvedomiť, že aj „záznamy“ počítajú dokumenty. 

Aj keď môžete bezplatný program používať ako skúšobnú verziu, je lepšie kúpiť si prémiové predplatné a využiť 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ste nútení kúpiť rok vopred, ale pokiaľ požiadate o vrátenie platby počas prvého mesiaca, spoločnosť Kaspersky vráti všetky vaše peniaze späť. 

Rozdelenie prémiovej verzie

Najvýznamnejším doplnkom verzie Premium sú neobmedzené záznamy. Inak je to vo všetkých ohľadoch rovnaké ako bezplatný plán. Jediným obmedzením je počet používateľov. Každá licencia je dobrá iba pre jedného používateľa, na rozdiel od plánu rodiny na 1Password, ktorý pokrýva päť používateľov, ako môžete vidieť v našej 1Password recenzii. 

Po rozdelení ročnej ceny 14,99 dolárov sa spoločnosť Kaspersky otriasa o niečo menej ako 1,25 USD mesačne, čo je len o niečo viac ako najlacnejší správca hesiel, aký sme kedy videli, LogMeOnce. Ako však môžete vidieť v našej recenzii LogMeOnce, táto služba je z nejakého dôvodu lacná. 

Pokiaľ ide o seriózneho správcu hesiel, ďalšou najlacnejšou možnosťou je RoboForm, ktorý stojí približne 2 doláre mesačne. Cena je pôsobivá ako taká, ale ešte viac ako súčasť bezpečnostného balíka. Aplikácia Kaspersky Total Security, ktorá obsahuje správcu hesiel, môže chrániť až päť zariadení pre dvoch používateľov, a to iba o 10 dolárov viac, než zakúpením dvoch licencií Správcu hesiel.. 

Užívateľská prívetivosť

Registrácia do Správcu hesiel nie je náročná, hoci hustá zostava spoločnosti Kaspersky môže sťažiť hľadanie miesta, kam potrebujete ísť. Vyhľadávanie Google alebo jeden z odkazov v tejto recenzii vás nastaví na správnu cestu. Nájdenie stránky produktu je polovicou bitky. Odtiaľ si môžete aplikáciu ihneď stiahnuť. 

Ak platíte, musíte zadať informácie o svojej kreditnej karte, v opačnom prípade si však môžete vytvoriť účet v rámci inštalátora. Ak už máte účet Kaspersky, môžete sa prihlásiť pomocou bežných prihlasovacích údajov. To znamená, že nemusíte vytvárať účet. Tento proces môžete vynechať, pokiaľ ste s vypnutým zálohovaním a synchronizáciou. 

Kaspersky-skip-účet-vytvorenie

V aplikácii nás šokoval Kaspersky. Už sme sa príliš oboznámili s nástrojmi na správu hesiel v barebone, najmä ak sú doplnkom k existujúcim službám kybernetickej bezpečnosti. Aplikácia sa cíti bližšie k Dashlane ako k F-Secure Key, a to je dobrá vec, ako si môžete prečítať v našej Dashlane recenzii.. 

Kaspersky-password-manager-interface

Používanie aplikácie Kaspersky Password Manager v systéme Windows

Kaspersky priekopí niektoré konvencie zavedené inými správcami hesiel. Napríklad namiesto toho, aby ste držali viac záznamov na tej istej webovej stránke, môžete prepojiť účty s tou istou položkou. Ak rovnako ako my spravujete viac účtov Gmail, nemusíte pre každý z nich vytvárať samostatný záznam. 

Kaspersky-password-manager-viac-entries

Neexistuje ani triedenie. Na rozdiel od iných správcov hesiel, kde môžete organizovať záznamy podľa abecedy alebo podľa „nedávno použitých“, v aplikácii Kaspersky môžete namiesto toho svoje prihlasovacie údaje presúvať a umiestňovať ich tak, ako chcete. Toto funguje dobre s rozložením založeným na dlaždiciach, ktoré má spoločnosť Kaspersky v predvolenom nastavení, ale menej so zobrazením zoznamu. 

Kaspersky-password-manager-list-view

Aj keď je tento prístup vhodný pre obmedzený počet účtov, pri práci so stovkami prihlásení môže dôjsť k nepríjemným veciam. Spoločnosť Kaspersky našťastie ponúka nástroje na organizáciu vášho digitálneho trezora. Položky môžete vkladať do priečinkov alebo ich označovať ako obľúbené, aj keď ich organizácia zastavuje. Spoločnosť Kaspersky neponúka hlboký systém označovania, ako je to v prípade 1Password. 

Neposkytuje ani vlastné polia. Pri pridávaní hesla môžete zadať názov účtu, heslo a poznámku, ale to je všetko. K záznamu, ktorý je zvláštny, nemôžete priložiť dokumenty ani pridať ďalšie polia, pretože spoločnosť Kaspersky podporuje šifrované ukladanie dokumentov. 

Používanie aplikácie Kaspersky Password Manager v prehliadači Chrome

Kaspersky v prehliadači ponúka odizolovanú verziu aplikácie pre stolné počítače. Rozšírenie prehľadávača, ktoré je k dispozícii pre niektoré z najlepších prehľadávačov, ako sú napríklad Internet Explorer, Firefox, Safari a Google Chrome, spoločnosť Kaspersky zobrazuje vaše prihlasovacie údaje online, kreditné karty a adresy. Ostatné kategórie, napríklad zabezpečené poznámky a dokumenty, sú vyhradené pre počítačovú aplikáciu. 

Kaspersky-password-manager-browser-rozšírenie

Rozšírenie prehľadávača funguje, ale prostredie nie je také plynulé ako s inými správcami hesiel. Napríklad nemôžete vygenerovať heslo zo vstupného poľa. Skôr musíte prejsť na rozšírenie, otvoriť nastavenia a potom otvoriť generátor hesiel. Týmto sa rozšírenie uzavrie a otvorí sa úplne nové okno. 

S rozšírením existujú aj ďalšie zvláštne rozhodnutia týkajúce sa dizajnu. Napríklad pri automatickom dopĺňaní – čo funguje dobre – existuje karta, na ktorej sa spoločnosti Kaspersky dá spätná väzba. Aj keď by to bolo užitočné v beta verzii, Password Manager je úplne vydaný. Neporušuje to skúsenosti, ale je menej plynulý ako ostatní správcovia hesiel. 

Kaspersky-password-manager-Autofill

zabezpečenia

Spoločnosť Kaspersky používa na zabezpečenie svojich prihlásení šifrovanie AES-256, čo je štandard pre väčšinu softvéru na správu hesiel. Pre vaše hlavné heslo sa používa aj model nulových vedomostí, čo znamená, že spoločnosť Kaspersky nemohla dešifrovať váš trezor, aj keď si to želala. Existujú však hlúpe dohady týkajúce sa viac svetských bezpečnostných opatrení. 

Počnúc šifrovaním je AES-256 najlepší z najlepších, ako si môžete prečítať v našom popise šifrovania. Kľúč AES sa generuje pomocou hlavného hesla, pomocou ktorého sa prihlasujete. 

Rovnako ako väčšina správcov hesiel, Kaspersky využíva funkciu autentifikácie kľúčov na autentifikáciu vášho účtu, v tomto prípade PBKDF2. Nepodarilo sa nám zistiť, či sa do KDF pridáva ďalšie hashovanie. 

Pretože spoločnosť Kaspersky nikdy neuvidí vaše heslo, ste pre prípad, že zabudnete, uzamknuté. Zálohy sú našťastie k dispozícii, aj keď uprednostňujeme zálohovacie súpravy, ako sú tie, ktoré ponúkajú RememBear a 1Password. Ak však zabudnete svoje heslo, môžete zálohu obnoviť na úplne nový účet. 

Tento druhý účet však stále existuje, čo je ešte viac znepokojujúce, pretože spoločnosť Kaspersky neposkytuje dvojfaktorové overenie. Silné heslá sú jednou vecou, ​​ale ak z akéhokoľvek dôvodu niekto dokázal brutálne vynútiť váš účet, 2FA by mohla byť úsporná milosť. Bohužiaľ neponúka žiadnu formu viacfaktorovej autentifikácie. 

Ochrana osobných údajov Správca hesiel

Spojenie spoločnosti Kaspersky s ochranou súkromia je už nejaký čas otázkou. Podľa správ o tom, že ruská spoločnosť odovzdala údaje o používateľovi ruskej vláde pred pár rokmi. Z väčšej časti je to výpoveď a nemôžeme nič potvrdiť (Putin stále na naše e-maily neodpovedal), ale je to niečo, o čom by ste si mali byť vedomí. 

Chceli by sme však upozorniť na zásady ochrany osobných údajov. V časti Časté otázky v dolnej časti produktovej stránky Password Manager spoločnosť Kaspersky hovorí, že „… úplne rešpektuje súkromie používateľov [s].“ V inštalátore však musíte zaškrtnúť políčko, ktoré hovorí: „Som si vedomý a súhlasím s tým, že moje údaje sa spracujú a prenesú (vrátane do tretích krajín) …“

Spoločnosť Kaspersky sa pri vstupe do zásad ochrany osobných údajov domnieva, že nespracováva citlivé údaje, ktoré definuje ako „náboženstvo, politické názory, sexuálne preferencie alebo zdravie“. Ďalšie informácie sa zhromažďujú a môžu sa zdieľať v rámci spoločnosti Kaspersky, ako aj s partnermi v oblasti spracovania údajov, reklamy a iných služieb. 

Model nulových vedomostí je stále neporušený; Spoločnosť Kaspersky nevidí vaše hlavné heslo ani obsah šifrovaného úschovne. Informácie o vašom účte sa však ukladajú a pravdepodobne zdieľajú s ostatnými stranami. Nie sme tu, aby sme urobili politické vyhlásenia o tom, či Kaspersky odovzdáva údaje ruskej vláde. Len vás upozorňujeme. 

podpora

Jednou z výhod spolupráce s antivírusovým správcom hesiel je podpora. Spoločnosť Kaspersky už má zavedený robustný systém podpory, ktorý ponúka živú komunitu a množstvo prostriedkov na svojpomoc. To znamená, že vzhľadom na hustú ponuku produktov spoločnosti Kaspersky môže byť hľadanie podpory zložité. 

Kontaktovanie spoločnosti Kaspersky je mimoriadne ťažké. Môžete požiadať o technickú podporu, musíte však mať účet Kaspersky a na odpoveď nie je časový rámec. 

Na vyžiadanie podpory budete potrebovať aj svoj aktivačný kód, pretože tento riadok je k dispozícii iba platiacim používateľom. Aj keď chápeme obmedzenie technickej podpory na platiacich zákazníkov, radi by sme dostali priamejšiu linku. 

Kaspersky-contact-page

Najprv by ste sa mali poradiť s databázou znalostí. Spoločnosť Kaspersky robí všetko, čo je v jej silách, s rozložením článkov podľa operačného systému a potom podľa produktu. Správca hesiel má v čase písania správy najmä 17 článkov, ktoré sa zaoberajú systémovými požiadavkami pri niektorých bežných chybách. 

Kaspersky-Knowledgebase

Články sú v poriadku, priamo odpovedajú na väčšinu otázok pomocou snímok obrazovky a podrobných pokynov. Chceme len vidieť viac. V porovnaní s antivírusovými produktmi spoločnosti Kaspersky sú články Password Manager nedostatočné. Jeho najvýznamnejšie produkty majú viacero podkategórií pre články, úvodné príručky a ďalšie. 

Komunita spoločnosti Kaspersky

Najužitočnejšími podpornými zdrojmi je zďaleka komunita Kaspersky, hoci je trochu zložitejšie navigovať. Každý prvok na hlavnej stránke komunity je označený angličtinou a ruštinou, čo nedáva veľký zmysel. Komunita Správcu hesiel je stále aktívna a užitočná, takže stojí za to si ju trochu prečítať. 

Kaspersky-community

Pri prehliadaní nedávnych vlákien moderátori zvyčajne odpovedali do niekoľkých hodín. V niektorých prípadoch to bola iba odpoveď, v ktorej bolo uvedené, že sa spoločnosť Kaspersky bude kontaktovať. V iných sme však našli členov komunity, ktorí poskytujú podrobné pokyny na riešenie určitých problémov. 

Vzhľadom na to, ako rýchlo je komunita schopná riešiť problémy, odporúčame sa tam najskôr spojiť. Podpora je celkovo slušná, s podrobnými článkami a živými fórami, hoci pri prijímaní priamej podpory existujú problémy. Je zrejmé, že spoločnosť Kaspersky sa viac zameriava na svoje ďalšie produkty, čo je hanba. 

Verdikt

Spoločnosť Kaspersky získava veľa správ so správcom hesiel, ponúka viac typov vstupov, ľahko použiteľné rozhranie a vynikajúcu bezpečnosť za výhodné ceny za bin. Každý mesiac sa však môže vyplatiť ďalší dolár alebo tak. Aj keď je Password Manager veľmi veľa, stále ho chýba v porovnaní s Dashlane, 1Password a LastPass, ktoré sa umiestnili v našom najlepšom správcovi hesiel pre malé firmy (prečítajte si porovnania Dashlane vs. LastPass a Dashlane vs. 1Password).

Je to hlavne kvôli funkcii, ktorú Password Manager chýba. Nemôžete zdieľať záznamy s ostatnými používateľmi, neexistujú žiadne možnosti 2FA a hoci máte k dispozícii viacero typov záznamov, nemôžete prispôsobiť polia v každej položke. Správca hesiel je slušný nástroj, ale je najlepší ako súčasť úplnej bezpečnosti, nie sám o sebe. 

Čo si myslíte o nástroji Password Manager? Chystáte výstrel zadarmo? Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map