Kontrola šifrovania – aktualizovaná v apríli 2020

Kontrola šifrovania

Encryptr je vstup spoločnosti SpiderOak na trh správcov hesiel a musíme povedať, že je veľa vecí, ktoré sa týkajú ľahkého používania. Cítime však, že by to mohlo urobiť trochu viac, aj keď vidíme, ako je to zadarmo, nemali by sme sa sťažovať príliš veľa. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole šifrovania.


encryptr-Slider1

encryptr-slider2

encryptr-slider3

encryptr-slider4

encryptr-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Encryptr je správca hesiel od spoločnosti SpiderOak, ktorá je spoločnosťou zameranou na online zálohovanie. Ocenili sme túto službu za jej vynikajúcu bezpečnosť a súkromie v našom hodnotení SpiderOak ONE, hoci sme znížili niektoré body za nevýrazný zákaznícky servis a niektoré problémy s užívateľskou prívetivosťou..

Pri tejto kontrole šifrovania sa chystáme zistiť, či tento bezplatný správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom zaostáva v rovnakých oblastiach ako služba platenej zálohy. Pred vydaním nášho výroku budeme hovoriť aj o funkciách, zabezpečení, cenách a podpore. 

Aj keď je Encryptr atraktívnym a ľahko použiteľným správcom hesiel, chýba mu funkčnosť. V niektorých ohľadoch sa zdá, že spoločnosť SpiderOak tento nástroj úplne opustila a niektoré základné prvky chýbajú dokonca aj roky po jeho oznámení. Napriek tomu je Encryptr úplne zadarmo na použitie, takže ak to znie ako taška, stojí za to výstrel.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre šifrovanie

Vlastnosti

Encryptr v podstate nemá žiadne funkcie. Okrem synchronizácie viacerých zariadení a podpory niekoľkých rôznych typov záznamov Encryptr neposkytuje žiadne funkcie. Aj keď to pomáha použiteľnosti, aplikácia sa cíti príliš neplodná. V priebehu niekoľkých rokov bol Encryptr v prevádzke, dúfali by sme v ďalšie funkcie. 

Najlepšie je podpora platformy. Encryptr podporuje systémy Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Podporuje však staršie verzie týchto operačných systémov. 

Používatelia Apple musia byť pomerne aktuálni a Encryptr podporuje MacOS 10.7+ a nové verzie iOS. To znamená, že súbor APK je k dispozícii na inštaláciu systému Android a inštalátor systému Windows pracuje na všetkom, od XP po Windows 10. 

Rozšírenie Woes

Jeho podpora platformy sa však nevzťahuje na prehliadače. Encryptr nemá žiadne rozšírenia prehliadača. Aj keď je to nepríjemné v tom, že z vášho prehliadača nemáte prístup k svojim heslám, nedostatok rozšírenia spôsobuje jeho vlastné problémy. Pretože Encryptr neinteraguje s vaším prehliadačom, automatické dopĺňanie a automatické snímanie sú vylúčené. 

To znamená, že budete musieť pridať všetky svoje heslá manuálne. Okrem toho budete musieť ponechať Encryptr otvorený, ak chcete rýchly prístup k svojim heslám. SpiderOak zjednodušuje kopírovanie vašich vstupných polí – dvojitým kliknutím alebo ťuknutím sa vyplní vaša schránka – to však nie je vhodná náhrada za automatické dopĺňanie.

Encryptr tiež nemôže importovať ani exportovať vaše heslá. Aj keď to nie je prvý správca hesiel, ktorý preskočil funkcie importu, chýba možnosť exportu. Ak chcete v ktoromkoľvek momente skočiť na loď, musíte svoje heslá ručne presunúť do iného nástroja na správu. 

Ešte frustrujúcejšie je, že spoločnosť SpiderOak spomenula, že vývojári pred dvoma rokmi pracovali na dovoznej / vývoznej funkcii a ešte ju musia dokončiť.. 

Čo Encryptr chýba

Bohužiaľ, najväčšie body rozhovoru v tejto časti sa týkajú toho, čo Encryptr chýba. Automatické dopĺňanie a automatické snímanie sú najväčšími chybami. Existuje však niekoľko ďalších chýbajúcich funkcií, ktoré sťažujú použitie šifrovania v praxi. 

Nemôžete napríklad ukladať vlastné položky. Aj keď Encryptr poskytuje všeobecnú kategóriu pre záznamy, do všeobecných záznamov nemôžete pridať nové polia. Pridanie, povedzme, informácií o cestovnom pase sa nelíši od ich zadania do NotePad a šifrovania súboru pomocou nášho najlepšieho šifrovacieho softvéru.. 

Encryptr môže ukladať vaše heslá a kreditné karty, ale nič iné. Ako bezplatný nástroj je pre nás ťažké zaviniť ho, pretože, úprimne povedané, funguje. Nástroje ako LastPass, Bitwarden a KeePass však ponúkajú viac funkcií zadarmo. Encryptr nie je zlý, ale iba priemerný. 

Prehľad funkcií šifrovania

Logo šifrovaniaspideroak.com

zadarmo

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Encryptr je bezplatný správca hesiel bez darcovstva a prémiového plánu. Získal si miesto vedľa LastPass a Bitwarden v našej najlepšej zostave správcov hesiel, hoci v jednej kľúčovej oblasti nedosiahol. Pretože SpiderOak je v prípade Encryptru hands-off, existuje niekoľko chýbajúcich funkcií.

Predtým, ako sa dostaneme k problémom s modelom Encryptr, porozprávajme sa o obsahu, ktorý je zadarmo. Na rozdiel od systému NordPass, ktorý obmedzuje bezplatných používateľov na správu hesiel iba pre miestne použitie, Encryptr používa cloudovú synchronizáciu SpiderOak na synchronizáciu viacerých zariadení. Vaše zadania nie sú obmedzené tak, ako v prípade programu McAfee True Key alebo Kaspersky Password Manager. 

Ako technici, ktorí videli nespočetné množstvo bezplatných nástrojov s nejakým úlovkom, sa Encryptr javí príliš dobre na to, aby to bola pravda. Nemôžeme však nájsť dôvod nedôverovať spoločnosti SpiderOak. 

Časť podnikovej zálohy online získala takmer dokonalé známky bezpečnosti a ochrany osobných údajov. Vzhľadom na to, že Encryptr zdieľa rovnaké zásady a bezpečnostné štandardy ako služba zálohovania, nemusíme sa veľmi obávať. 

Nie bez obáv

Podľa článku „Cena šifrovania“ v databáze znalostí spoločnosť SpiderOak hovorí, že služba je ponúkaná „ako je, bez záruky konkrétneho životného cyklu alebo nepretržitého vývoja alebo podpory“, a preto je ponúkaná bezplatne.. 

Pokiaľ ide o podporu, SpiderOak držal krok s Encryptr, takže nemáme žiadne obavy. Informácie o správcovi hesiel sú však riedke. 

Vyhradená povaha SpiderOak voči Encryptru znamená, že bezpečnostné informácie alebo priama podpora okolo produktu sú málo. Aj keď je ťažké kritizovať Encryptr v tejto veci, pretože je to zadarmo, skutočnosťou je, že iní bezplatní správcovia hesiel ponúkajú viac v oblasti dokumentácie a podpory.. 

Páčilo sa nám, že Encryptr je zadarmo, objasňme to. Chceme však tiež poukázať na ústupky, ktoré robí spoločnosť SpiderOak v procese bezplatného šifrovania Encryptr.. 

Užívateľská prívetivosť

Encryptr zaberá iba jednu stránku na webe SpiderOak. Nájdete tu štyri tlačidlá týkajúce sa sťahovania pre rôzne platformy. Kliknutím na veľké tlačidlo „Prevziať teraz“ sa dostanete do zoznamu inštalačných programov pre systémy Linux, MacOS, Windows, Android a iOS.. 

encryptr-k stiahnutiu

Namiesto zdĺhavého zoznamu rôznych verzií pre rôzne iterácie toho istého operačného systému, SpiderOak poskytuje jediný inštalátor pre iOS, Android, macOS a Windows. K dispozícii je tiež súbor APK pre Android, takže môžete nainštalovať Encryptr na zariadenia s väzenstvom, ako aj na zariadenia s Androidom, ktoré nemajú prístup do obchodu Google Play.. 

Inštalácia prebehla bez problémov. Inštalátor sa však nepýta, či chcete aplikáciu spustiť hneď po dokončení. Pomocou ikony na pracovnej ploche sa spustí Encryptr a požiada vás o prihlásenie. Ak ste nový, môžete kliknúť na odkaz „New to Encryptr“ a vytvoriť si účet priamo v aplikácii.. 

encryptr vytvoriť-účet

Pomocou šifrovania

Po prihlásení a prihlásení sa Encryptr otvorí s požiadavkou „jednoduchej správy hesiel“ a od prvých zobrazení súhlasíme. V aplikácii sú iba dve tlačidlá, jedno pre nastavenie a druhé pre záznamy. 

encryptr-start-up

Začnime s nastaveniami, pretože je prekvapivo jednoduchšie z týchto dvoch. V ponuke nastavení môžete zmeniť iba svoje hlavné heslo. V opačnom prípade môžete odoslať spätnú väzbu priamo prostredníctvom aplikácie, kde ohodnotíte svoje skúsenosti prostredníctvom krátkeho dotazníka. Sama osebe to nie je podpora, ale problémy môžete nechať v sekcii komentárov. 

encryptr-feedback

Po pridaní položiek môžete začať vyplňovať úschovňu hesiel pomocou ikony „plus“ v pravom hornom rohu. Encryptr podporuje iba tri typy záznamov: heslá, kreditné karty a „všeobecné“. Posledný mohol byť použitý na čokoľvek. 

Encryptr však dodáva iba polia pre štítok, nejaký všeobecný text a poznámky, čo znamená, že so všeobecnými položkami nemôžete byť príliš kreatívni, napríklad s 1 heslom (prečítajte si našu recenziu s jedným heslom). 

encryptr-new-password

Pridávanie nových záznamov je jednoduché a zistenie, čo potrebujete, nie je príliš ťažké. Encryptr užitočne poskytuje vyhľadávací panel pre rýchle sledovanie hesiel. 

Neexistujú však žiadne možnosti filtrovania. Rovnako ako F-Secure Key, Encryptr vyzerá dobre s niekoľkými položkami. Keď sa však heslá začnú hromadiť, možnosti filtrovania sa stanú nevyhnutnými a Encryptr neposkytuje žiadne. 

Obchodná funkčnosť z hľadiska použiteľnosti

Ako sme už spomínali v časti „Funkcie“ vyššie, Encryptr neponúka veľa funkcií mimo ukladania a synchronizácie hesiel. Zdá sa, že niektoré z rozhodnutí o návrhu sa príliš zameriavali na použiteľnosť a v tomto procese obetovali funkčnosť. V niektorých súvislostiach vyššie uvedené niekoľko odsekov popisuje všetko, čo Encryptr dokáže.

encryptr-interface

Neexistuje rozšírenie prehliadača, automatické dopĺňanie nie je možné a nemôžete ukladať vlastné položky. Encryptr má generátor hesiel, ale aj náš vlastný generátor hesiel má viac možností. Nemôžete vygenerovať heslo za behu alebo nakonfigurovať počet znakov. Skôr Encryptr automaticky vygeneruje heslo, keď vytvoríte nový záznam. 

Aj keď môžeme oceniť jeho odhodlanie pre užívateľskú prívetivosť a skutočnosť, že Encryptr je zadarmo, niet pochýb o tom, ako málo má aplikácia ponúknuť. Iste, môže ukladať a synchronizovať vaše heslá, ale existuje veľa ďalších možností, ktoré to dokážu a ešte zadarmo..

zabezpečenia

SpiderOak je služba zálohovania a je jasné, že spoločnosť sa zameriava na šifrovanie Encryptr. Dokumentácia nemá nič spoločné s Encryptrom. SpiderOak má však niekoľko technických dokumentov o tom, ako funguje cloud, ako sú autentifikované a ako sú vaše dáta zabezpečené. Pomocou tohto môžeme získať predstavu o tom, ako bezpečné je šifrovanie. 

Začnime s overovaním. Encryptr je správca hesiel s nulovými znalosťami, čo by nemalo byť prekvapujúce, pretože spoločnosť SpiderOak ONE získala pri našej kontrole takmer dokonalé skóre v oblasti ochrany osobných údajov. Počnúc heslom je hashované a solené pomocou PBKDF2 a SHA-256. Kľúč vygenerovaný touto funkciou sa používa na šifrovanie údajov pomocou AES-256. 

Ako si môžete prečítať v našom popise šifrovania, AES-256 je len o najlepších veciach v okolí. Encryptr má model podobný mnohým správcom hesiel, čo znamená, že na autentifikáciu a správu vášho kľúča AES používa hashovaný a solený výsledok vášho hesla.. 

To všetko sa deje aj na miestnej úrovni, čo znamená, že SpiderOak alebo ktokoľvek, kto má prístup k jeho cloudu, nemôže dešifrovať vaše heslá.. 

Výhody online zálohovania 

U väčšiny správcov hesiel musíme brať bezpečnostné informácie na nominálnu hodnotu. Niektoré služby, napríklad Dashlane, poskytujú podrobný dokument o zabezpečení, aby sme sa mohli pozrieť na technické podrobnosti. Vo väčšine prípadov sa však bezpečnosť obmedzuje na marketingové body.

Ako podniková online služba zálohovania má spoločnosť SpiderOak už k dispozícii množstvo technických informácií. Aj keď neexistuje žiadny dokument týkajúci sa priamo Encryptr, existujú štyri dokumenty týkajúce sa cloudu SpiderOak, správy kľúčov a bezpečného ukladania údajov. Z tohto dôvodu môžeme získať dobrú predstavu o tom, ako Encryptr funguje. 

Encryptr je navyše otvorený zdroj. Podobne ako KeePass, aj v GitHub si môžete prezrieť zdrojový kód, aby ste nielen modifikovali fungovanie programu, ale aj videli, ako to funguje na technickej úrovni.. 

Encryptr je ľahké pochybovať vzhľadom na to, ako môžu byť v dnešnej dobe spoločnosti náročné na údaje (prečítajte si naše hodnotenie Avast). Zdá sa však, že SpiderOak skutočne ponúka Encryptr z dobrej vôle. Pokiaľ ide o bezpečnosť, nemôžeme nájsť nič, čo by hovorilo o opaku.

podpora

Ako sme sa dotýkali vyššie uvedenej sekcie „Spoplatnenie“, spoločnosť SpiderOak pristupuje k šifrovaniu Encryptr hands-off a podporuje to. Existuje časť informačnej databázy venovaná Encryptru, nenájdete tu však užitočné odpovede. Ak potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na spoločnosť SpiderOak a dúfať v odpoveď alebo na svoju otázku spoločnosti Google. 

„Znalostná základňa“ obsahuje sedem článkov, stránku na stiahnutie a príručku na začiatok. Volanie položiek „články“ je však trochu štedré. SpiderOak venoval presne jeden odsek každej zo siedmich položiek, z ktorých väčšina hovorí o vlastnostiach, na ktorých vývojový tím pracuje.. 

encryptr-faq

Opäť sme v neistej situácii, kde nemôžeme zaviniť šifrovanie, pretože je to zadarmo. SpiderOak nie je v žiadnom prípade povinná ponúkať viac svojpomocných zdrojov, ako v súčasnosti ponúka. Podľa našich štandardov však Encryptr ponúka príliš málo podpory pre domácich majstrov, čo zhoršuje skutočnosť, že nemôžete získať priamu podporu.. 

Šifrovanie sa ponúka tak, ako je, bez „pokračujúceho vývoja alebo podpory“. Žiadosť môžete odoslať prostredníctvom centra podpory SpiderOak alebo žiadosť o funkciu prostredníctvom aplikácie Encryptr. SpiderOak však objasňuje, že nemusí odpovedať na otázky týkajúce sa podpory. 

encryptr-contact-page

Verdikt

Encryptr je dobrý nástroj na to, čo to je: správca hesiel v barebone, ktorý môže šifrovať vaše heslá a kreditné karty. Na trhu však existuje množstvo lepších možností, a to aj zadarmo. 

Zdá sa, že SpiderOak vložil do Encryptr veľmi málo zdrojov, a za požadovanú cenu je to v poriadku. Aj keď neodsudzujeme rozhodnutie spoločnosti SpiderOak urobiť z Encryptr bezplatný samostatný produkt, nerobí to pre nás zníženie. 

Čo si myslíte o Encryptr? Chystáte sa ho stiahnuť a dať mu šancu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map