Kontrola hesla – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola hesla

Aj keď Password Depot ako taký nie je zlým správcom hesiel, trpí niektorými z najhorších funkcií, ktoré sme doteraz v tejto časti trhu videli. Zvony a píšťalky prevažujú do tej miery, že ich používanie sa považuje za prácu, ako si môžete prečítať v našej správe o skladovaní hesiel..


password-depot-Slider1

password-depot-slider2

password-depot-slider3

password-depot-slider4

password-depot-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Password Depot je lokálny správca hesiel, ktorý obchoduje s použiteľnosťou pre funkčnosť. Tento správca hesiel síce disponuje robustnými funkciami a nastaveniami, ale pokiaľ ide o prístupnosť, chýba značka. Jeho nadmerné zameranie na prispôsobenie ponecháva niektoré funkcie na stole, najmä pokiaľ ide o zdieľanie.

Pri tejto kontrole hesla budeme zisťovať, či je skúsenosť s miestnymi skúsenosťami dostatočná na vytvorenie nášho najlepšieho zoznamu správcov hesiel. Po preskúmaní každého rohu aplikácie sme tu, aby sme vám poskytli svoje myšlienky o jej funkciách, zabezpečení, cenách, ľahkom používaní a ešte viac, a to ešte predtým, ako vydáme verdikt. 

Funkcia Depot Password Depot by mohla odradiť každého manažéra, ktorého sme skontrolovali. To, že existuje veľa nastavení, ešte neznamená, že sú praktické. Password Depot sa intenzívne zameriava na používateľov, ktorí si chcú zašpiniť ruky, čo obetuje výzvu pre používateľov hľadajúcich efektívnejší zážitok. 

Existujú však výhody pre podnikových používateľov, a preto je Password Depot skvelým správcom hesiel pre malé podniky. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre uloženie hesla

Vlastnosti

Funkcia Password Depot je z hľadiska funkcií jednoducho neprekonateľná. Máte kontrolu nad každým aspektom toho, ako sa vaše záznamy ukladajú, generujú, filtrujú a vyplňujú. Aj keď je to skvelé pre používateľov, ktorí si chcú zašpiniť ruky, mentalita „viac je viac“ v službe Password Depot sa môže rýchlo stať ohromujúcou. 

Uloženie hesiel

Password Depot je správca hesiel v tradičnejšej definícii vety. Nie je založená vo vašom prehliadači a nesynchronizuje sa medzi vašimi zariadeniami. Je to skôr nástroj na správu hesiel, ktorý môže využívať iba existujúce služby cloudového úložiska. Môžete použiť podnikový server, ale do toho sa dostaneme o niečo neskôr. 

Vaše databázy používajú proprietárny formát hesla, ktorý je čitateľný iba pre aplikáciu. Vyberiete si, kam chcete tento súbor uložiť, aj keď Password Depot ponúka niekoľko integrácií. Aplikácia podporuje schránky Dropbox, Disk Google, OneDrive, HiDrive a Box. To znamená, že súbor môžete pridať aj do priečinka Sync.com (prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com).. 

heslom depot-storage-locations

Toto je najpraktickejšia aplikácia pre väčšinu používateľov, pretože si môžete stiahnuť a umiestniť databázový súbor do ktorejkoľvek inštancie nástroja Password Depot. Ak uprednostňujete viac praktický prístup, heslo Depot vás tiež krylo. Svoje databázy môžete ukladať na jednotky USB, ako aj na vlastný server.

Rôzne podporované typy úložných priestorov sú všetky palce hore. Nie je to však také prístupné ako iní správcovia využívajúci prehľadávače, ktorým sa budeme venovať v nižšie uvedenej časti „užívateľská prívetivosť“. Pokiaľ vám však vyhovuje základná technológia cloudu, nemalo by dôjsť k problémom s nastavením. 

Najviac nás však tešia možnosti rôznych typov úložísk. Napríklad by ste mohli nastaviť NAS a tam ukladať svoje databázy a nakonfigurovať aplikáciu tak, aby vytvorila nové databázy na lokálnom serveri. Takto má každý vo vašom dome prístup k vašej miestnej sieti bez toho, aby bolo potrebné vaše údaje online vystaviť.  

Generovanie nových hesiel

Password Depot má jedinečný generátor, ktorý využíva pseudonáhodné údaje z pohybu myši na vygenerovanie kľúča na základe stanovených kritérií. Implementácia Password Depot je oveľa viac náhodná ako iné generátory hesiel, ktoré používajú generátor náhodných čísel v spojení s niektorými základnými podmienkami.. 

password-depot-entry-generátor

Je to tiež viac prispôsobiteľné. Môžete si zvoliť relatívnu frekvenciu určitých typov znakov, obmedziť heslá iba na určité znaky, vyhnúť sa reťazcom, ktoré sa zobrazujú v slovníku, a oveľa, oveľa viac. Okrem toho môžete nastaviť generátor, aby sa riadil konkrétnou politikou a zabezpečil, že výsledok bude zodpovedať vašim bezpečnostným štandardom. 

heslom depot-generátora nastavenia

Ak pridávate účet, ktorý už má prihlasovacie údaje, pokryli ste aj heslo. Na zadanie informácií môžete použiť virtuálnu klávesnicu, ale na tejto virtuálnej klávesnici môžete simulovať aj ďalšie kurzory. Kombinácia týchto dvoch obchádzaní hrozieb spôsobených keyloggermi a softvérom na nahrávanie obrazovky. 

password-depot virtuálnej klávesnice

Kopanie do nastavení

Mnoho funkcií aplikácie Password Depot začína svietiť v nastaveniach, ktoré sa zobrazujú v hornej ponuke. Je tu veľa vecí, od analyzátora hesiel po vyčistenie databázy až po synchronizáciu databázy. V tejto časti sa zameriame na najdôležitejšie funkcie v ponuke „Možnosti“. 

heslom depotný-settings

Tu si môžete prispôsobiť, ako bude vyzerať Password Depot a ako bude reagovať na vaše akcie. „Prispôsobiť“ by sa nemalo brať na ľahkú váhu. Password Depot vám poskytuje podrobnú kontrolu nad všetkým, až po to, čo by sa malo uskutočniť, keď dvakrát kliknete. 

Okrem toho si môžete pri výbere prihlásenia prispôsobiť rozloženie rozhrania, spôsob automatického dopĺňania a predvolený prehliadač. 

Ak zvážime, čo je možné pomocou funkcie Password Depot, pošle akýkoľvek technofil do šialenstva. Počas nášho pôsobenia v programe sme sa však stále pýtali, či možnosti zmenili. 

Dostali sme sa omnoho menej od iných správcov hesiel. Keď sme sa presunuli k iným nástrojom, bolo ťažké zapamätať si veľa možností nástroja Password Depot, a to oveľa menej.

Prehľad funkcií funkcie Password Depot

Logo pre uloženie heslawww.password-depot.com

Začína sa od 2222 $ Všetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti
N / A

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Password Depot nie je služba, je to kus softvéru. Namiesto nákupu predplatného, ​​neustále plateného každý mesiac alebo rok, len kupujete licenciu na používanie aktuálnej verzie aplikácie.. 

Pokiaľ ide o serverovú infraštruktúru, Password Depot – bez údržby, sa podobá šifrovaciemu softvéru, ako je napríklad Boxcryptor (prečítajte si našu recenziu pre Boxcryptor)..

Z dôvodu modelu Password Depot je ťažké urobiť priame porovnanie. Najviditeľnejším porovnaním je Sticky Password, ktoré ponúka doživotné predplatné za približne 250 dolárov (prečítajte si našu recenziu Sticky Password). V službe Password Depot budete musieť minúť približne 40 dolárov za novú licenciu a 20 dolárov za inováciu. 

Za predpokladu, že dôjde k aktualizácii každý rok, ktorá je približne v súlade s plánom, ktorý sa zachováva pre niekoľko posledných verzií, hľadáte vopred 40 dolárov a ďalších 20 dolárov každý rok. 

Je to lacnejšie ako väčšina správcov hesiel, pričom sa rozpadá na menej ako 2 ceny za RoboForm za 2 mesiace mesačne, je však treba pamätať na to, že Password Depot neponúka cloudové úložisko (prečítajte si našu recenziu pre RoboForm).. 

Platíte iba za softvérovú licenciu, vďaka ktorej je cena menej atraktívna. Pozitívne je, že môžete softvér používať bez ohľadu na jeho verziu. Za inováciu však budete musieť platiť, čo nie je problém s inými správcami hesiel. Okrem toho budete musieť vyhľadať cloudové úložisko tretej strany, ak chcete synchronizovať svoje zariadenia. 

Bez ohľadu na to, môžete používať Depot heslo zadarmo po dobu 30 dní, nie je potrebná žiadna e-mailová adresa alebo kreditná karta. Aj keď si vážime túto bezplatnú skúšobnú verziu, nenahrádza bezplatný plán. Ako sme videli s programom LastPass, môžete zahrnúť ohromné ​​množstvo zadarmo (ďalšie informácie nájdete v našej najlepšej bezplatnej príručke pre správu hesiel). Chceli by sme vidieť obmedzený bezplatný program z Password Depot. 

Nákup licencie Enterprise Server

Podniky, ktoré chcú viac licencií a väčšiu kontrolu nad ukladaním hesiel, si budú musieť kúpiť licenciu podnikového servera. Cena je uvedená iba v cenovej ponuke a bude sa líšiť podľa toho, koľko klientskych licencií potrebujete, počtu používateľov, ktorí majú prístup k vášmu serveru a či potrebujete údržbu softvéru.. 

Cena je úprimne vysoká. Opäť kupujete licenciu na inštaláciu na server Windows, nie na úložný priestor na existujúcom serveri. Ostatné služby ponúkajú rovnakú funkčnosť, ale s oveľa prijateľnejšou cenou (príklad nájdete v prehľade Passwork). Dokonca aj možnosti ako Zoho Vault ponúkajú hlbšiu integráciu. 

Ak však Password Depot znie ako to, čo vaše podnikanie potrebuje, môžete ho vždy nasnímať. Password Depot ponúka bezplatné webové semináre počas pracovných dní, avšak pre zákazníkov z USA sú hodiny náročné. Na základe centrálneho časového pásma, v ktorom je umiestnená vaša recenzentka, sú webové semináre spustené od pondelka do piatka od 14:00 do 21:00..

Užívateľská prívetivosť

Prepracovaná aplikácia Password Depot dodáva predchádzajúcej verzii nástroja pekný moderný poľský produkt. To však znamená, že jej mnoho možností sťažuje navigáciu ako v prípade iných správcov hesiel. Ak hľadáte efektívny nástroj, Password Depot nie je pre vás. Používateľom, ktorí majú radi možnosti, však bude Depot Password Depot nevyhnutný. 

Vytvorenie databázy

Na rozdiel od iných správcov hesiel vám Password Depot nedáva trezor. Namiesto toho môžete vytvoriť ľubovoľný počet databáz. Rovnako ako väčšina šifrovacieho softvéru môžete ukladať databázy kdekoľvek chcete, s niekoľkými priamymi podporovanými miestami cloudového úložiska (ďalšie informácie nájdete v časti „Funkcie“ vyššie). 

password-depot-database-vytvorenie

Po otvorení správcu databázy začne služba Password Depot vyhľadávať súbory uložené v počítači alebo v jednej z podporovaných služieb ukladania v cloude. Novú databázu môžete vytvoriť aj zo správcu databáz, aj keď to nie je zrejmé. Väčšie tlačidlo alebo dokonca ikona „plus“ by tento proces zjednodušilo. 

Za generátor hesiel

Pri vytváraní databázy budete musieť zadať hlavné heslo. Aj keď existuje generátor hesiel, nie je to rovnaké ako naše vlastné. 

Namiesto toho, aby ste vypli niektoré náhodné znaky, generátor hesla Password Depot vás požiada o prístupovú frázu s najmenej ôsmimi slovami. Potom túto frázu skonvertuje pomocou prispôsobiteľnej konverznej tabuľky leetspeak. 

password-depot-password-generátor

Budete však musieť urobiť nejaké spätné inžinierstvo, aby ste skutočne našli heslo, pretože Password Depot nezobrazuje konečný výsledok. Môžete to urobiť pomocou legendy šablóny pod vygenerovaným heslom. Pri použití vyššie uvedenej snímky obrazovky ako príklad s predvolenou konverznou tabuľkou je konečné heslo „mmp! 5 $ 45“.

password-depot-konverzný stoly

Je to úhľadná funkcia, o tom niet pochýb, ale spletitá konverzia hesla Depot nesedí priamo s väčšinou používateľov. Mohli by ste použiť iba silné a ľahko zapamätateľné heslo. 

Password Depot zobrazuje percento podobnosti slovníka a odhadovaný čas trhliny pomocou metód hrubej sily. Pokiaľ sa vaše hlavné heslo kontroluje v týchto dvoch metrikách, máte sa dobre.  

Pridávanie hesiel

Pridanie hesla pomocou nástroja Password Depot nie je také jednoduché ako pri iných nástrojoch na správu hesiel. Máte úplnú kontrolu nad svojím záznamom a máte k dispozícii všetko od alternatívnych webových adries až po výzvy príkazového riadku. Aj keď je to skvelé pre drotárov, väčšina používateľov nevyužije množstvo možností. 

password-depot-new-entry

Na hlavnej karte môžete triediť záznam do kategórie, dať mu nejaké značky, zanechať poznámku a nastaviť čas vypršania platnosti. Ste však nútení pustiť sa za túto prvú kartu. Musíte zadať predvolenú adresu URL, čo je jediná adresa URL, na ktorej bude heslo fungovať. Ak napríklad zadáte „google.com“, vaše heslo nebude fungovať na „accounts.google.com“. 

Okrem toho môžete pridať ľubovoľný počet vlastných polí a príloh a zobraziť históriu záznamov. Po dokončení zadania bude Password Depot skontrolovať, či zadané heslo je v súlade s vašimi pravidlami pre heslá. Ak nie, môžete sa vrátiť a podľa toho upraviť heslo. 

password-depot-prídavné-password-nastavenia

Pokiaľ ide o možnosti, funkcia Password Depot je neprekonateľná, čo používateľom umožňuje meniť prakticky čokoľvek. To, že sú prítomné, ešte neznamená, že sú praktické. 

Password Depot sa vzdal dostupnosti funkcií, čo je pre malú časť trhu správcov hesiel dobrá vec. Používatelia, ktorí hľadajú efektívny nástroj na správu hesiel, budú sklamaní.

Organizácia databázy

Čo sa týka drvivosti hesla, používateľské rozhranie je prekvapivo jednoduché. Funkcie sú zobrazené prostredníctvom ikon, ktoré si môžu zvyknúť. Keď však viete, ktoré tlačidlo robí to, obísť je jednoduché. 

Máte k dispozícii veľa možností organizácie, od značiek po priečinky až po kategórie. Môžete tiež zadať obľúbené položky, ktoré sa zobrazia v statickom priečinku „obľúbené“ v hornej časti vašej hierarchie. Každý, kto používa systém Windows, sa do aplikácie dostane okamžite. Pre všetky účely a účely, funguje rovnako ako Windows Explorer. 

Kliknutím pravým tlačidlom myši na položku sa zobrazí ponuka možností. Tam môžete pridať svoje obľúbené heslo, ako aj vystrihnúť, kopírovať, duplikovať a prilepiť. Existujú aj niektoré jedinečné možnosti vrátane bezpečného prihlásenia, čiastočného zobrazenia hesla a vytvorenia prepojenia shellu. Posledný vytvorí zástupcu, ktorý automaticky spustí heslo odkiaľkoľvek na vašom počítači. 

password-depot-shell-link

Rozšírenie prehliadača pre ukladanie hesiel

Po nastavení všetkých nastavení môžete pomocou rozšírenia prehľadávača zachytiť prihlásenia a položky automatického dopĺňania. To však znamená, že existuje niekoľko ustanovení týkajúcich sa rozšírenia prehľadávača. Musíte mať otvorené Password Depot, vašu databázu musíte odomknúť a musíte mať v aplikácii povolené automatické dopĺňanie. 

To všetko sa musí stať aj pred otvorením prehliadača. Samotné rozšírenie nerobí nič, jednoducho po kliknutí otvorí aplikáciu pre počítač. Z toho, čo vieme povedať, Password Depot jednoducho vytiahne vašu aktívnu databázu z miestnej inštancie programu. 

Poznámka o skladovaní hesiel 14

Táto kontrola bola vykonaná na hesle verzie 12, vydanie verzie 14 je však bezprostredné (nie sme si istí, prečo bola vynechaná verzia 13). Existuje niekoľko drobných vylepšení a vylepšení. 

Z hľadiska použiteľnosti sú najdôležitejšími doplnkami videonávody, ktoré sa zobrazia pri prvom spustení aplikácie. Aj keď nejde o nový koncept, sme radi, keď vidíme, ako sa hýbu heslom. 

zabezpečenia

Password Depot rieši veľký bezpečnostný problém, ktorému čelia ostatní správcovia hesiel. Pretože vám dáva synchronizáciu a ukladanie do vašich rúk, vzdáva sa zodpovednosti za všetky bezpečnostné chyby, ktoré môžu vzniknúť pri pokuse presunúť vaše údaje. 

Aj keď je to technicky bezpečnejšie, musíte si vybrať službu cloudového úložiska, ktorá chráni vaše údaje..  

Normálni správcovia hesiel predstavujú prechod medzi cloudovým úložiskom a šifrovacím softvérom s niektorými užitočnými funkciami špecifickými pre heslá. Password Depot pristane viac na šifrovacom konci vecí, pričom synchronizáciu a autentizáciu vyradí z rovnice. V skutočnosti si nemôžete ani vytvoriť účet Depot Password (pokiaľ nepoužívate podnikový server). 

Pokiaľ ide o šifrovacie štandardy, Password Depot je zdravý. Váš účet je zablokovaný pomocou kľúča AES-256, ktorý sa vygeneruje z hesla databázy. Okrem toho sa môžete autentifikovať pomocou kľúčového súboru, ku ktorému sa dostaneme za minútu. 

Na konci vecí je služba Password Depot bezpečnejšia ako ostatní správcovia hesiel, ale je to jednoducho preto, že sa nemusia zaoberať problémami, ktoré spôsobujú iné nástroje.. 

Bezpečnosť je taká dobrá ako váš najslabší odkaz, takže ak synchronizujete so službou slabého cloudového úložiska alebo nechávate otvorené databázové súbory na otvorenom priestranstve, máte menšiu bezpečnosť. Password Depot vkladá kontrolu do vašich rúk. 

Ako odomknúť vaše heslové databázy

Rovnako ako iní manažéri hesiel, Password Depot používa vaše hlavné heslo na šifrovanie svojej databázy. Na rozdiel od iných služieb však neexistuje jediné heslo, ktoré odomkne všetko. Namiesto toho nastavíte kľúč pre každú zo svojich databáz. Tieto heslá môžete vygenerovať pomocou generátora alebo vytvorením nového hesla zo série slov. 

Je to však jediný spôsob, ako sa overiť. Môžete tiež použiť súbor kľúčov. Password Depot generuje tento súbor lokálne pomocou pseudonáhodného procesu. 

V podstate pohnete kurzorom po malom okne a pomocou týchto údajov o pohybe vygeneruje kľúč heslo. Z dôvodu presného pohybu jednotlivého kurzora po okne je heslo v podstate náhodné. 

password-depot-key-file

Môžete použiť jeden alebo druhý kľúč alebo aj obidva. Týmto spôsobom si vytvárate svoju vlastnú dvojfaktorovú autentifikáciu (aj keď najlepšie aplikácie 2FA sú oveľa pohodlnejšie). Je dôležité uložiť súbor s kľúčmi niekde oddelene od inštalácie trezora a hesla. Všetko, čo musíte urobiť, je zhodovať sa so súborom kľúčov, ktorý sa má autentifikovať. 

Najlepším prípadom by bolo použitie iného hlavného hesla pre každú z vašich databáz s jedným súborom kľúčov uloženým v prenosnej jednotke USB (pravdepodobne by ste ju chceli uložiť aj prostredníctvom online zálohovacej služby). Týmto spôsobom stačí na odomknutie databázy vložiť disk USB. 

podpora

Čo sa týka aplikácie hands-off, Password Depot je veľmi ústretový, pokiaľ ide o podporu. Pre priamy kontakt môžete poslať požiadavku e-mailom alebo naplánovať stretnutie, ktoré sa môže uskutočniť telefonicky alebo cez TeamViewer. Podobne ako webové semináre by však plánovanie mohlo byť pre používateľov v Spojených štátoch problematické. 

password-depot-premium-support

Spoločnosť AceBIT, spoločnosť stojaca za heslom, by mohla ľahko spoplatniť podporu TeamViewer, ale ponúka sa bezplatne, bez ohľadu na to, či ste jednotlivec alebo podnikový zákazník. Vzhľadom na to, ako prispôsobiteľné je Password Depot, je podpora vzdialenej pracovnej plochy vo všeobecnosti obrovským plusom. Takto môžete vidieť, čo je potrebné na nastavenie funkcie Password Depot tak, ako chcete. 

Fóra na ukladanie hesiel a prostriedky na svojpomoc

Ak by ste radšej riešili problém sami – čo je typ zákazníckeho hesla Depot, vyzývajte – môžete použiť fóra komunity alebo FAQ. „Časté otázky“ sú však skromné ​​meno. Vzhľadom na to, že centrum článkov v Depozite hesiel sa viac podobá znalostnej báze. Nájdete tu návody, príručky na riešenie problémov, vysvetlenia a všeobecné bezpečnostné znalosti. 

password-depot-znalosti

Je pekné vidieť celý rad tém zahrnutých v databáze znalostí. Pri preberaní niekoľkých záznamov je možné uviesť len jednu vetu, zatiaľ čo iné ponúkajú niekoľko odsekov a snímok obrazovky. Je málo chmýří a spisovatelia sa dostávajú do technických detailov iba v prípade potreby. 

Existujú aj komunitné fóra, pravdepodobne ich však nebudete používať. Boli tu už menej ako rok a v každej sekcii bolo iba niekoľko pracovných miest. Najľudnatejšia časť, ktorá sa týka verzie Password Depot pre Windows, má v čase písania iba 42 príspevkov a 8 sledovateľov.. 

heslom depotný-fóra

Bez ohľadu na to, množstvo možností kontaktu a dôkladná informačná báza postačujú na to, aby si Password Depot v tomto kole získalo vysoké hodnotenie. Podpora je ľahko najsilnejšou časťou tohto prehľadu. 

Verdikt

Funkcia Depot Password Depot má ťažšie funkcie ako ktorýkoľvek iný testovaný správca hesiel. Po presune burín vám však zostáva vysoko funkčný, ale nepraktický správca hesiel. 

Password Depot dostáva naše odporúčanie pre používateľov, ktorí si radi hrajú a chcú vysoko chránený miestny zážitok. Všetci ostatní majú lepšie skúsenosti s iným správcom hesiel.

Našťastie existuje veľa možností. LastPass prichádza ako premiér bezplatného správcu hesiel, pričom Dashlane a 1Password berú koláč, pokiaľ ide o platené možnosti. RoboForm je však pravdepodobne najlepšou alternatívou. Ponúka veľa funkcií funkcie Password Depot, ale so synchronizáciou viacerých zariadení, zdieľaním a zálohami. 

Čo si myslíte o Password Depot? Využijete 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu? Dajte nám vedieť o svojej skúsenosti v komentároch nižšie. Ďakujeme za prečítanie tejto kontroly hesla.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map