F-Secure Key Review – Aktualizované 2020

F-Secure Key Review

F-Secure Key je správca hesiel, ktorý pokrýva všetky základne atraktívnym používateľským rozhraním pre stolné počítače a štandardnou bezpečnosťou. Avšak podpora a jednoduchosť použitia by si mohli vyžadovať prácu. Prečítajte si viac o kľúči v našej úplnej kontrole kľúčov.


key-Slider1

key-slider2

key-slider3

key-slider4

key-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

F-Secure, antivírusová spoločnosť, ktorá získala uzdravenie v našej najbezpečnejšej antivírusovej príručke, má veľa pravdy. Je to svetlo funkcií, preskakovanie minulých inklúzií ako správca hesiel, ako môžete vidieť v našej kontrole antivírusového softvéru F-Secure. V rámci tohto preskúmania pomocou kľúča F-Secure sa zistíme, či kúpa služby à la carte stojí za to. 

Okrem hodnotenia Key v kontexte antivírusu F-Secure ho porovnávame aj s našimi najlepšími správcami hesiel. Predtým, ako vydáme verdikt, prediskutujeme jeho vlastnosti – čo je ich málo – použiteľnosť, bezpečnosť, cena a ďalšie.. 

Pre krátku odpoveď poskytuje F-Secure kompetentného manažéra hesiel s Keyom, ktorý poskytuje skvele navrhnuté aplikácie a prvotriedne zabezpečenie. Chýba mu však niekoľko kritických funkcií, ktoré ovplyvňujú jeho funkčnosť av niektorých prípadoch aj jeho použiteľnosť.

Silné a slabé stránky

Alternatívy pre kľúč F-Secure

Vlastnosti

F-Secure nemá funkcie rovnako ako ostatní správcovia hesiel dodávaných s antivírusom. V skutočnosti má slušný zoznam, ktorý ponúka možnosti obnovenia, informačný panel zabezpečenia a jednoduchý spôsob pripojenia ďalších zariadení. Podporuje však iba dva typy záznamov, čo je problém. 

Môžete ukladať iba heslá a kreditné karty. Aj keď je to stále technicky správca hesiel, konkurenti spoločnosti F-Secure ponúkajú väčšiu flexibilitu. Napríklad prevádzkovateľ môže ukladať rôzne typy vstupov a dodáva sa s funkciami zdieľania (niečo, čo Key chýba). 

To nehovorí o žiadnych jedinečných vlastnostiach. Na rozdiel od Abine Blur, ktoré ponúka maskované kreditné karty a e-maily, F-Secure Key neprináša do stola nič nové (prečítajte si našu recenziu rozostrenia). 

Key slúži svojej funkcii za cenu, ktorá je v súlade so zvyškom trhu. Ak však iné možnosti ponúkajú viac za rovnakú cenu, vyskytol sa problém. 

Automatické dopĺňanie, výstrahy o porušení a váš kód na obnovenie

Keď zastaníme, je čas hovoriť o tom, čo F-Secure obsahuje. Najvýznamnejšou funkciou je stránka stavu, ktorá zobrazuje bežné, slabé a opakovane použité heslá vašich účtov. Radi by sme mali bezpečnostný panel, aj keď by bolo fajn, keby spoločnosť F-Secure pridávala upozornenia o narušeniach údajov v budúcnosti.

key-bezpečnostná analýza

Aj keď je stránka „stav“ najvýznamnejšia, užitočnejšie je „obnovenie účtu“. Ako sa dostaneme do sekcie zabezpečenia nižšie, spoločnosť F-Secure nemôže obnoviť vaše hlavné heslo, ak na to zabudnete. 

Môžete však vygenerovať kód na základe hesla. Tento kód – ktorý vyzerá ako QR kód s vysokým rozlíšením – môžete uložiť do svojho počítača a obnoviť svoj účet pre prípad, že zabudnete svoje prihlasovacie údaje.. 

key-obnova-code

Zaokrúhlenie funkcií je automatické dopĺňanie, aj keď ich nazývanie „funkcia“ je trochu veľkorysé. Kľúč dokáže automaticky vyplniť vaše heslá, ale nič iné. Pre aktiváciu automatického dopĺňania však musíte stlačiť určitú klávesovú skratku.

Na vyplnenie vašich prihlasovacích údajov potrebujete rozšírenie prehliadača, ale nezachytáva prihlasovacie údaje. Na rozdiel od iných správcov hesiel, ktorí sa po vstupe na novú webovú stránku pýtajú, či chcete uložiť heslo, vás spoločnosť F-Secure požiada o ich manuálne pridanie. Môžete tiež importovať svoje heslá, ale nedostatok ich zachytenia je sklamaním, bez ohľadu na to.

Prehľad hlavných funkcií F-Secure

Logo F-Secure Keywww.f-secure.com

Začína sa od 231 dolárov mesačneVšetky plány

zabezpečenia

2FA

šifrovanie
AES-256

Zero-znalosti

2FA kľúče

Bezpečnostná analýza

Synchronizácia viacerých zariadení

Zálohovanie a obnova

Mobilné aplikácie

Menič hesiel

Generátor hesiel

Rozšírenie prehliadača

Autofill

Automatické dopĺňanie formulára

Používateľské rozhranie prehliadača

UI pre stolné počítače

e-mail

Live chat

telefón

Centrum pomoci

Diskusia

24/7 podpora

viac

Bezplatný plán

stanovenie ceny

Kľúč nie je drahý správca hesiel, ale za to málo, čo z hľadiska funkcií ponúka, je cena príliš vysoká. Ako sme videli v prípade iných správcov hesiel, ktoré sme videli, prečítajte si naše recenzie McAfee True Key a Kaspersky Password Manager a pozrite si recenzie v akcii – Kľúč nestojí za cenu. Dodávaný s antivírusom je v poriadku.

Predtým, ako sa dostaneme do nákladov, je dôležité si uvedomiť, že spoločnosť F-Secure zobrazuje svoje ceny v eurách, nie v amerických dolároch. Cena v tabuľke vyššie je prepočítací koeficient v čase písania, takže v priebehu času dôjde k malým rozdielom. 

Oddelene je cena v poriadku, lacnejšia ako Dashlane a je v súlade s 1 heslom (prečítajte si naše porovnanie Dashlane vs. 1 hesla). Akonáhle sa matematika vytriasne, pozeráte sa len na plané 3 doláre mesačne, čo nie je zlé. Vzhľadom na nedostatok funkcií je však Key príliš drahý. RoboForm, ktorý je približne o 1 dolár lacnejší mesačne, má ešte čo ponúknuť (prečítajte si našu recenziu pre RoboForm).. 

F-Secure Key Free vs. Premium

F-Secure Key má bezplatný program, aj keď by ste ho nepoznali zo stránky produktu (viac o tom v ďalšej časti). Programy Free a Premium sú vo všetkých ohľadoch rovnaké, s výnimkou bezplatných používateľov, ktorí nemôžu synchronizovať svoje heslá medzi zariadeniami. Za použitie serverov F-Secure musíte zaplatiť.

Tento prístup sa nám páči, nie obmedzovanie položiek, ako napríklad Dashlane alebo True Key. Key však nevytvoril náš zoznam najlepších bezplatných správcov hesiel; kombinácia funkcií a ceny ju vynechala.

Kicker však chýba synchronizácia viacerých zariadení. LastPass, ktorý získal korunu v našom sprievodcovi synchronizáciou viacerých zariadení, však ponúka neobmedzené ukladanie a synchronizáciu zadarmo, ako to môžete prečítať v našej recenzii LastPass..

Užívateľská prívetivosť

Začíname pracovať s kľúčom nie je ťažké, hoci nájsť správnu verziu je trochu mätúce. F-Secure spomína bezplatnú verziu na svojej produktovej stránke a poskytuje odkaz na stiahnutie a výzvu na prechod na vyššiu úroveň. Kľúč však nie je uvedený v zozname bezplatných nástrojov spoločnosti F-Secure a neexistuje žiadny náznak rozdielu medzi bezplatným a prémiovým produktom. 

Napriek tomu je registrácia jednoduchá. Po stiahnutí aplikácie sa používateľom zobrazí výzva na zadanie existujúceho prihlasovacieho mena F-Secure alebo na vytvorenie nového hlavného hesla. Ak ste sa držali obsahu bezplatnej verzie, ktorá poskytuje iba správu miestneho hesla, nemusíte zadávať ani e-mail. Týmto spôsobom Key Free funguje ako šifrovací softvér. 

key-sign-up

Aplikácia sa ľahko používa, aj keď F-Secure venuje viac možností nastavenia než heslá. Ako už bolo spomenuté, obmedzujete sa iba na heslá a kreditné karty, ale Key s týmito dvoma typmi vstupov robí veľa. Kľúč nie je na úrovni prispôsobenia 1 hesla, ale ponúka niekoľko spôsobov, ako rozšíriť svoj trezor.

key-interface

Pridanie nových hesiel do F-Secure Key

Ak začínate od nuly, môžete do kľúča manuálne pridať heslá. Tento proces je prekvapivo plynulý. Na hlavnej obrazovke kliknite na veľkú ikonu plus a potom vyberte, či chcete pridať heslo alebo kreditnú kartu. 

F-Secure neposkytuje vlastné polia, ale k svojim záznamom môžete pridať trochu zmyslu. Okrem farebného kódovania môžu používatelia prispôsobiť ikonu svojho záznamu pomocou sady kľúčov.

K dispozícii sú niektoré všeobecné ikony, napríklad nákupný košík alebo symbol Wi-Fi, ale existujú aj malé logá pre populárne webové stránky a služby. Ak zvolíte napríklad ikonu Amazon, automaticky sa zadá adresa URL a názov položky. 

key-new-password

Keď je všetko povedané a hotové, môžete svoj trezor ľahko presúvať pomocou ikon namiesto vyhľadávania. To však funguje iba pre malý počet záznamov s najpopulárnejšími miestami v okolí. Akonáhle sa váš trezor začne zaplňovať, veci sa rýchlo zmätia. Kľúč neposkytuje označovanie ani priečinky, dokonca ani preskakuje okolo obľúbeného systému. 

Možno by sa na to mohlo vynaložiť viac času na vývoj, než na umiestňovanie reklám do aplikácie. V ponuke je vyhradená karta pre ďalšie aplikácie F-Secure. Aj keď nám nevadí malá inovácia na prémiu, navrhovanie aplikácie s vyhradeným miestom pre reklamy sa nejaví ako správne myslenie. 

key-reklamy

F-Secure Key v praxi

Aj keď má Key pekné rozhranie, pri jeho používaní v praxi existuje niekoľko problémov. Hlavným problémom je požiadavka na hotkey. Ak chcete automaticky vyplniť svoj prehliadač alebo na počítači, musíte stlačiť CTRL + ALT + V. Aj keď má klávesová skratka zmysel pre lokálne aplikácie, v prehliadači to nie je.

Rozšírenie prehľadávača slúži iba na automatické dopĺňanie. Nemôžete zobraziť svoje heslá, konfigurovať nové nastavenia ani generovať heslá pre nové účty. Vzhľadom na to, ako dobre vyzerá miestna aplikácia, sme mali veľké nádeje na rozšírenie. Jedinou možnosťou, ktorú vám poskytuje, je však uzamknúť váš trezor. 

zabezpečenia

Aj keď Key nemá jedinečný bezpečnostný model, ako je Dashlane alebo 1Password, stále dokáže uchovať vaše údaje v bezpečí. Rovnako ako u všetkých správcov hesiel je dôležitá otázka, ako ste overení ako užívateľ, čo oddeľuje správcov hesiel od štandardného šifrovacieho softvéru.. 

F-Secure prechádza pri autorizácii. Všetko je viazané na vaše hlavné heslo, ktoré má spoločnosť F-Secure nulovú znalosť. Namiesto toho má vaše hlavné heslo z neho odvodený kľúč pomocou PBKDF2. Tento kľúč je hashovaný s 20 000 iteráciami SHA256 s pridanými náhodnými soľami. Po tomto procese sa posledný kľúč použije na autentifikáciu. 

V praxi to znamená, že spoločnosť F-Secure nikdy nemohla poznať vaše hlavné heslo, a preto nikdy nemohla dešifrovať váš trezor. Namiesto toho sa vaše hlavné heslo používa aj na vygenerovanie kľúča AES-256, ktorý sa používa na šifrovanie a dešifrovanie vášho trezora. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom popise šifrovania.

Kde sú uložené vaše kľúčové heslá F-Secure 

Teraz, keď máme šifrovanie a overovanie mimo cesty, je čas hovoriť o tom, kde sú uložené vaše heslá. Našťastie spoločnosť F-Secure poskytuje na tejto prednej strane niekoľko možností. V predvolenom nastavení – v tomto prípade, čo znamená bezplatnú verziu aplikácie – sa vaše šifrované heslá ukladajú lokálne. Z tohto dôvodu nehrozí žiadne porušenie údajov. 

Ak sa chcete držať miestneho úložiska, je to v poriadku; stačí mať nainštalovaný kľúč zadarmo. Inovácia na prémiovú verziu však ponúka synchronizáciu viacerých zariadení, čo znamená, že vaše drahé heslá budete musieť odovzdať serverom F-Secure. Aj keď ich synchronizujete cez cloud, nikdy nemáte priamy prístup k svojim heslám zo serverov F-Secure. 

Namiesto toho sa kópia šifrovaného úschovne uloží v cloude. Táto kópia je nečitateľná pre každého vrátane vás. Keď sa vaše heslá synchronizujú, tento trezor sa stiahne a dešifruje lokálne pomocou hlavného hesla podľa vyššie uvedeného postupu. 

V skratke sú vaše heslá uložené v cloude, ale bez superpočítača a niekoľkých miliárd rokov, ktoré by mohol ušetriť, by útočník nebol schopný dešifrovať váš trezor.. 

podpora

F-Secure sa nestane obeťou bežného problému dezorganizácie, rovnako ako väčšina správcov hesiel spojených s antivírusom. Sekcia podpory stále pokrýva každý produkt ponúkaný spoločnosťou F-Secure, ale namiesto zobrazenia zoznamu článkov má každý produkt – vrátane kľúča – svoju vlastnú podporu podpory.

key-Knowledgebase

Táto používateľská príručka sa netýka riešenia problémov s aplikáciou. Skôr je to o nastavení. Zahŕňa všetko od inštalácie kľúča do Windows a Mac, po nastavenie obľúbených položiek a využitie automatického dopĺňania. Niektoré z tém zahŕňajú aj videonávody, ktoré by mali pomôcť technofóbom. 

Je to však iba jedna podpora. F-Secure tiež ponúka živé rozhovory a telefonickú podporu počas pracovnej doby. Telefonická podpora sa okrem toho ponúka v 11 jazykoch s číslami pre rôzne regióny. Telefonická podpora je technicky obmedzená na pracovné dni a hodiny, ale mali by ste byť schopní nájsť región, ktorý je otvorený bez ohľadu na dennú dobu.. 

key-phone-support

Ak by ste radšej oslovili komunitu Key, existujú fóra. Prezentácia však nie je taká pekná ako ostatné oblasti podpory. Hoci fóra F-Secure sa dajú ľahko obísť, nemôžete sa rozhodnúť filtrovať príspevky na základe produktu. Namiesto toho je všetko zvrhnuté dokopy, čo sťažuje hľadanie príspevkov týkajúcich sa konkrétnej aplikácie. 

key-fór

Napriek tomu sú podporné zdroje spoločnosti F-Secure ľahšie spracovateľné ako väčšina správcov hesiel dodávaných s antivírusom. Počas nášho testovania bol chat obvykle online a fóra boli aktívne. Okrem toho, vedomostná základňa ponúka dôkladný a zrozumiteľný proces na nastavenie pomocou miestnej aplikácie.. 

Verdikt

Kľúč je jedným z lepších antivírusových správcov hesiel, ktoré ponúkajú atraktívne rozhranie a niektoré jedinečné funkcie. Ak máte iba niekoľko hesiel – povedzme 25 alebo viac – je to vynikajúca možnosť. Tí, ktorí spravujú niekoľko sto prihlásení, sa budú chcieť pozrieť inde, okrem iných typov záznamov. Nedostatok organizácie sťažuje hľadanie toho, čo potrebujete. 

Čo si myslíš o Key? Chystáte sa stiahnuť bezplatnú verziu? Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me