Recenzia Wondershare Filmora9 – úprava a strihanie s ľahkosťou – aktualizácia 2020

Wondershare Filmora9 recenzia

Wondershare Filmora9 je výkonný a ľahko použiteľný editor, ktorý môžete použiť na nič za nič. Medzi bezplatným plánom a jeho flexibilitou je toho veľa, čo odporúčať. Pozrite si našu úplnú recenziu na Wondershare Filomora9, kde nájdete všetky podrobnosti.


recenzie editora videa

Wondershare Filmora9 je dramatický posun od predchádzajúcich iterácií softvéru. Za posledných niekoľko rokov sa Wondershare zameriava na Filmoru viac na redaktorov. Hoci je najnovšia verzia pre začiatočníkov stále ľahko pochopiteľná, ponúka pokročilejšie možnosti pre veteránov a profesionálov, čím sa zaraďuje medzi najlepšie softvér na úpravu videa..

Bez ohľadu na to, aký cenový plán si vyberiete, získate každý nástroj, ktorý ponúka základný program. To zahŕňa jeho 200-stopovú audio-video časovú os, knižnicu efektov a prechodov a audio, farebné a textové nástroje. Program obsahuje všetko, čo potrebujete na vytvorenie profesionálnych výsledkov za spotrebiteľskú cenu.

Wondershare vám umožňuje kúpiť tento softvér na úpravu videa za najlepšiu cenu – dokonca aj zadarmo. Môžete sa tiež rozhodnúť platiť ročný poplatok za predplatné, kúpiť program priamo alebo získať verziu Ultimate, ktorá vám poskytne všetko v obchode s doplnkami..

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Časová os programu Filmora9 vám umožňuje pridať až 100 videozáznamov a 100 zvukových stôp. To vám dáva možnosť vytvárať komplexné projekty. Jednoduché videá pravdepodobne nebudú vyžadovať viac ako dve alebo tri, ale ak upravujete hraný film, hudobné video alebo iný komplikovaný produkt, je skvelé mať flexibilitu.

Filmora9_003

Základný program prichádza s viac ako 200 video efektmi. Väčšinou ide o filtre a prekrytia, ale robia veľa dohadov, aby poskytli vášmu videu správny vzhľad. Napríklad, ak chcete svojmu projektu dodať pocit retro ‘70-tych rokov, stačí tento efekt pritiahnuť na požadovaný klip. Existujú aj efekty, ktoré replikujú zlý televízny signál, filmové svetlice, videosteny a ďalšie.

Získate tiež asi 200 prechodov pre svoje videá, ktoré sú skvelé, ak chcete dať zmysel prechodu času alebo len signalizovať, že scéna skončila. Zahŕňajú jednoduché zoslabovanie, zvitky a obrúsky, ako aj zametania, osnovy a ďalšie. Medzi scénami je ľahké získať vzhľad a dojem, ktorý chcete.

Filmora9_004

Zvukové nástroje spoločnosti Filmora

Audio nástroje vo Filmore9 sú pre svoju triedu dosť robustné. Medzi základné nástroje patrí možnosť nastavenia hlasitosti, stmievania klipov dovnútra a von, nastavenie výšky tónu, zníženie šumu v pozadí a vyrovnanie zvuku. Získate tiež slušnú knižnicu zvukových efektov, ako sú atómová bomba, rohy do auta a laserové strely. Aj keď sú tieto nástroje základné, prácu zvládnu.

Má 50 bezplatných hudobných stôp, ktoré môžete použiť aj so žánrami ako rock, elektronika a folklór. Navyše môžete synchronizovať svoju knižnicu iTunes a odtiaľ importovať hudbu. Nie je ani zďaleka komplexný, ale je dosť dobrý na to, aby ste mohli začať.

Filmora9_011

Nástroje, ako je napríklad chroma kľúč (zelená obrazovka), sa obmedzovali len na veľké hollywoodske štúdiá, ale v súčasnosti sú to štandardné cestovné. Je ľahko použiteľný aj vo Filmore9. Stačí importovať vaše zábery zo zelenej obrazovky, umiestniť ich na časovú os a vložiť obrázok, ktorý chcete. Nebudete môcť dosiahnuť chroma kľúčovanie v kvalite Star Wars, ale je to dosť dobré pre filmy YouTube a amatérske filmy.

Filmora Extra funkcie

Filmora9 obsahuje tiež ovládanie pohybu a farieb. Umožňujú vám dosiahnuť ten správny pocit. Korekcia farieb je základná, ale užitočná, čo sa dá očakávať pri programe v tomto cenovom bode. Napriek tomu vám umožňuje dosiahnuť jednotný vzhľad od záberu po snímku.

Filmora9 umožňuje vytváranie titulov čo najjednoduchšie. Môžete si vybrať z asi 140 predprogramovaných šablón, vrátane úvodných a záverečných kreditov, titulov, dolných tretín a titulkov. Vynikajú na vytvorenie filmového, žurnalistického a zábavného vzhľadu vášho videa.

Môžete tiež manipulovať s rýchlosťou a pohybom vašich video projektov. Dá sa ľahko naučiť, ako spomaliť alebo zrýchliť svoje video a audio a ako ich obrátiť. Navyše môžete posúvať a približovať svoje zábery pomocou karty ovládania pohybu.

Nástroje zahrnuté v programe Filmora9 sú skvelé, ale ak chcete ísť ďalej, spoločnosť Wondershare ponúka doplnkové balíčky s nástrojmi zameranými na podnikových a profesionálnych používateľov. Ak sa vám páči to, čo získate so základným programom, stojí za to vyskúšať doplnkové balíčky zadarmo, ak prejdete na ďalšiu úroveň úprav.

Prehľad funkcií Wondershare Filmora9

stanovenie ceny

Filmora9_008

Na rozdiel od iných nástrojov na úpravu videa má Filmora9 niekoľko možností určovania cien, ktoré zahŕňajú všetky funkcie, ktoré ponúka. Niektoré programy, napríklad Adobe Premiere Pro CC, majú iba plány predplatného. Schopnosť kúpiť program je obrovskou výhodou pre ľudí, ktorí nemajú radi prenájom softvéru. Je pekné, že za to nemusíte platiť, aj keď nemáte čas.

Verzia zadarmo pre filmora

Pre softvér existuje bezplatná voľba a na rozdiel od iných programov, ktoré ponúkajú obmedzené bezplatné skúšobné verzie, získate všetky nástroje, ktoré program ponúka. Jediným spojením je, že vaše exportované videá budú mať vodoznak Filmora9. Je to rušivé, ale ak vám nevadí vaše videá vrátane toho, čo predstavuje reklamu, nie je to zlý obchod.

Jednoročná licencia pre Filmora9 vám prinesie približne 45 dolárov. To nie je zlé pre program. Okrem získania všetkých nástrojov vodoznak zmizne a získate aktualizácie softvéru zadarmo. Ak sa vám prenájom softvéru neobťažuje, je to pravdepodobne vaša najlepšia stávka.

Možnosť Celoživotná je to, ako si program kupujete priamo. Všetko dostanete do ročného plánu, okrem toho, že platíte iba raz. Zaplatíte o 20 dolárov viac, ale stojí za to, aby ste nestratili prístup k programu, ak príde čas na obnovenie a máte málo peňazí..

Neobmedzený plán vám dáva celý shebang. Všetko dostanete v základnom programe, ako aj všetko z obchodu doplnkových balíkov. Je to drahé, ale ak si môžete dovoliť 164 dolárov ročne, stojí to za to.

Jednoduchosť použitia

Ak ste oboznámení so softvérom na úpravu videa, poznáte rozloženie a pracovný postup, ale technológia Filomora je zjednodušená v porovnaní s iným softvérom na úpravu videa na úrovni spotrebiteľa. Funkcie a nástroje sú prístupné z hlavného okna rozhrania, takže je ľahké sa orientovať a nájsť, čo potrebujete.

Jedna zvláštna vec na filme Filmora9 je, že neexistuje režim deja. Režim Storyboard na rozdiel od časovej osi zobrazuje každý prvok vášho projektu rovnako bez ohľadu na to, ako dlho to trvá. Je to dobrý spôsob, ako určiť široké ťahy vášho projektu a potom prepnúť na časovú os pre jemné doladenie. Je to vynikajúci nástroj pre začiatočníkov a predchádzajúce verzie filmu Filmora ho mali, takže je zvláštne, že nie je zahrnuté.

Na Filmora9 nemusíte robiť všetko, čo potrebujete, myšou a kurzorom. Má pohodlné viazania klávesnice, ktoré vám umožňujú ľahko orezávať, orezávať, zväčšovať a otáčať zábery. Klávesové skratky tiež zahŕňajú rýchly prístup k modulom korekcie farieb a chroma kľúčov. Sú to efektívne šetriče času.

Ako každý program na úpravu videa, budete musieť stráviť najmenej niekoľko hodín a niekoľkokrát prejsť procesmi, aby ste sa naučili používať filmora9, najmä ak ste nikdy nepoužili softvér na úpravu videa. Ak máte problémy s jeho učením alebo s používaním konkrétneho nástroja, Wondershare má skvelý kanál YouTube, ktorý vysvetľuje, ako každý nástroj funguje a ako z neho vyťažiť maximum..

Formáty súborov & Podpora riešenia problémov

Filmora9 funguje s väčšinou formátov video súborov, ktoré pravdepodobne budete mať. Kompatibilné video formáty zahŕňajú .mp4, .m4v, .mov, .wmv, .avi, .mkv a ďalšie. Zoznam nie je komplexný, takže nejasné alebo vlastnícke formáty nemusia fungovať, ale pokiaľ nie ste vo vysoko špecializovanom odbore alebo pracujete na hollywoodskom priemyselnom poli, je nepravdepodobné, že získate formát videa, ktorý nemôžete importovať do program.

Filmora9_006

Iba v posledných rokoch získali programy na spotrebiteľskej úrovni, ako napríklad Filmora9, možnosť importovať rozlíšenie 4K s ultra vysokým rozlíšením. Je to skvelé, pretože otvára program transformáciou veľkých, krásnych a podrobných záberov na konečný produkt, ktorý je na rovnakej vizuálnej úrovni ako čokoľvek, čo môžu vytvoriť vo veľkých štúdiových domoch..

Po dokončení úprav videa vám Filmora9 ponúka veľa možností exportu. Získate dlhý zoznam obrazových a zvukových formátov vrátane .mp4, .mov, .mkv, .f4v, .webm a ďalších. Navyše môžete exportovať iba zvukové formáty, napríklad .mp3 a .ogg. Ak potrebujete exportovať do formátu, ktorý Filmora9 nepodporuje, budete musieť získať jeden z nástrojov od našich najlepších konvertorov videa..

Môžete tiež optimalizovať videá na prehrávanie na konkrétnych zariadeniach. Ak napríklad viete, že vaše video sa bude sledovať na smartfónoch iPhone alebo Android, jednoducho vyberte tento profil na karte zariadenia v ponuke exportu. Získate tiež profily pre herné konzoly, ako sú Xbox a PlayStation, ako aj inteligentné televízory a Apple TV.

Nahrávanie na filmora YouTube

Jednou z najužitočnejších funkcií exportu je možnosť nahrávať dokončené projekty priamo do služieb zdieľania videa, ako sú YouTube a Vimeo. Je to skvelé, pretože vám umožňuje preskočiť niekoľko krokov v procese publikovania. Navyše, online služby majú špecifické nastavenia, ktoré vyzerajú najlepšie na ich platformách. Filmora9 z toho hádá.

Ak si chcete vytvoriť DVD s videom, existuje možnosť exportu. Menu na vytvorenie disku je základné, ale funkčné. Svoje projekty môžete nielen napáliť priamo na disk, ale tiež môžete vytvoriť priečinky DVD a súbor ISO.

Súbory ISO sú v podstate plánom disku DVD. Keď na počítači vytvoríte disk, môžete ho použiť na napálenie nového disku, kedykoľvek budete chcieť. To je skvelé pre archiváciu a zálohovanie. Súbory ISO však zaberajú veľa úložného priestoru, takže ak plánujete archivovať projekty v tomto formáte, mali by ste sa pozrieť na externý pevný disk alebo jeden z najlepších úložísk v cloude pre video služby..

Ponuka napaľovania disku vám tiež umožňuje vytvoriť ponuku DVD. Máte na výber 11 šablón, vrátane tém pre konkrétne sviatky, ako je napríklad Valentín a Vianoce, ako aj jednoduché elegantné pozadie. Konce kapitol ani ďalšie funkcie nemôžete vytvárať, ale na tejto úrovni softvéru na úpravu videa to nie je neočakávané.

Filmora9_010

Ďalšou vecou, ​​ktorú nemôžete urobiť s filmom9, je vytvoriť disk Blu-ray. Je to zvláštne, pretože program je kompatibilný s vysokým rozlíšením a rozlíšením 4 kB. Zmena veľkosti tohto veľkého a krásneho záznamu na štandardné rozlíšenie sa javí ako hanebná strata.

výkon

Na rozdiel od iných programov na úpravu videa na spotrebiteľskej úrovni je Filmora9 k dispozícii pre systémy Windows a MacOS. Takmer všetky ostatné programy sú dostupné pre Windows, málo je dostupných pre MacOS. Vďaka tomu je Filmora9 vynikajúcou alternatívou k bezplatným programom, ako je iMovie, a profesionálnym aplikáciám, ako sú Adobe Premiere Pro CC a Final Cut Pro X..

Testovali sme filmora9 so záznamami, ktoré boli predtým zachytené, aby vznikol krátky film. Podarilo sa im importovať všetky prvky, audio, video a ďalšie. Podarilo sa nám orezať nechcené zábery, usporiadať prvky na časovej osi a upraviť zvuk a farby s rovnakou ľahkosťou a účinnosťou ako v prípade softvéru na profesionálnej úrovni, ktorý sa používa na vytvorenie originálneho filmu..

Aj keď sa nám nepodarilo replikovať pôvodný film presne preto, že Filmora9 nie je kompatibilná s niektorými z doplnkov, ktoré sme použili na vytvorenie pokročilých vizuálnych efektov, podarilo sa nám ich priblížiť. Výsledkom bol hotový produkt, ktorý sa nemohol zobraziť na filmovom festivale.

Keď sme exportovali dokončený testovací projekt, trvala filmoraora9 približne 25 minút, čo nie je zlé pre 15-minútové video. Pravdepodobne by bolo kratšie, keby bol náš testovací počítač horší. Keď sme sledovali výsledné video, bolo to krištáľovo čisté. V ňom sa nenachádzali žiadne pixelácie, rozmazanie pohybu ani iné skreslenie. Zvuk bol tiež jasný a jasný.

Exportovali sme aj jednominútovú testovaciu scénu v rôznych rozlíšeniach a snímkových frekvenciách vrátane 1080p pri 30 snímkach za sekundu, 1080p pri 60 snímkach za sekundu, 720p pri 30 snímkach za sekundu a 720p pri rýchlosti 60 snímok za sekundu. Vývozy sme načasovali, aby sme zistili, ako dlho bude trvať program, kým sa dokončia jednotlivé súbory a aké veľké boli videosúbory. Výsledky sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Formát: Čas na export (min: sec) Veľkosť súboru (MB)
1080p (30 snímok / s)01:3863.2
1080p (60 snímok / s)02:2963.6
720p (30 snímok / s)01:1239.8
720p (60 snímok / s)01:4540

Videá sme exportovali v .mp4 (H.264) na 1,4 GHz procesor Intel Core i5 iMac so systémom MacOS Mojave verzie 10.14.15.

náradie

Filmora9 ponúka korekciu objektívu, ktorá je vynikajúca pre videá zaznamenané pomocou akčných kamier, pretože majú efekt rybieho oka, ktorý môže rušiť. Nástroj na korekciu objektívu má predvoľby pre modely akčných vačiek od výrobcov fotoaparátov, ako sú GoPro, Panasonic, Ricoh, Sony a iON. Vďaka tomu je program dobrou alternatívou slobodného softvéru, ako je napríklad GoPro Quik.

Ďalším šikovným nástrojom je detekcia scény. Keď importujete svoje súbory do Filmora9, môžete programu povedať, aby automaticky prehľadal vaše zábery na samostatné zábery a usporiadal ich do koša médií, aby ste ich mohli ľahko umiestniť na časovú os. To je užitočné najmä pri dlhých záberoch z udalostí, ako sú športové udalosti a hudobné koncerty.

Môžete tiež zaznamenať, čo sa deje na obrazovke vášho počítača. Je to skvelé, ak chcete vytvoriť príručku pre softvér, komentovať spravodajský článok alebo nahrať živý prenos alebo online video..

Filmora a webkamery

Máte tiež možnosť zachytiť video z webovej kamery a zvuk z mikrofónu v programe. Môže sa to zdať ako jednoduchá vec, ale je to užitočné, pretože to znamená, že na zaznamenávanie jedinečného videa a zvuku a jeho importovanie nemusíte mať ďalší softvér. Stačí ich nahrať z Filmora9 a jeho automaticky do koša s médiami, ktorý je pripravený na úpravy.

V programe Filmora9 chýba niekoľko pokročilých nástrojov, ktoré sa nachádzajú v iných programoch na úrovni spotrebiteľa. Nemôžete napríklad importovať ani upravovať 360-stupňové zábery. Toto nie je veľká vec, pretože táto technológia je stále relatívne nová.

Chýba tiež modul na úpravu viacerých vačiek, ktorý by bol úžasný na rýchle strihanie toho istého, dokonca prevzatého z rôznych uhlov – napríklad živý koncert, ktorý nahral niekoľko smartfónov. To by bolo dobré zahrnúť, ale nie prerušovač obchodov pre začiatočníkov.

Ak existuje funkcia, ktorú chcete alebo potrebujete, ktorá nie je k dispozícii v službe Filmora9, môžete spoločnosť Wondershare kontaktovať pomocou možnosti „žiadosť o novú funkciu“ v ponuke „pomoc“. Wondershare je skvelý spôsob, ako zahrnúť spätnú väzbu od používateľov a poskytnúť editorom to, čo chcú a čo potrebujú.

Verdikt

Filmora9 je dobrý nákup pre začiatočníkov a nadšencov. Získate všetky nástroje, ktoré potrebujete, aby ste dosiahli profesionálne vyzerajúce výsledky za spotrebiteľskú cenu. Ste obmedzení iba vašou schopnosťou naučiť sa nástroje čo najlepšie.

Ak máte radi produkty Wondershare, pozrite si aj našu recenziu na obnovu dát Wondershare. Páčilo sa nám to, a môže vám pomôcť zo stiesneného miesta.

Ďakujeme za prečítanie našej recenzie. Stiahnite si bezplatnú skúšobnú verziu a dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie, alebo ak nám niečo uniklo.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map