Recenzia pre editáciu filmu MAGIX – aktualizácia 2020

Recenzia pre úpravu filmu MAGIX

MAGIX Movie Editor Pro je užitočný softvér, ktorý v pokročilom oddelení postráda, ale celkovo robí skvelú prácu pri úprave videa. Pozrite si celú recenziu programu Movie Editor Pro, kde nájdete všetky podrobnosti.


recenzie editora videa

Naše životy sú zachytávané na fotoaparáte viac ako kedykoľvek predtým, pretože videokamery za dostupnú cenu umožňujú každému, aby natáčal svoje vlastné filmy. Vďaka službe YouTube a sociálnym médiám je ľahké zdieľať svoje výsledky so svetom. Našťastie existuje veľa skvelých nástrojov na úpravu. V tejto recenzii MAGIX Movie Edit Pro sa dnes na jednu z nich pozrieme.

Najlepšie softvér pre strih videa by mal byť nielen skvelý na zvládnutie základov, ale mal by tiež ponúkať oveľa viac. Program Movie Edit Pro sa väčšinou ľahko používa a jeho vyzdvihnutie netrvá dlho. Nerobí všetko, ale určite je to nástroj, ktorý stojí za zváženie.

Zistili sme, že zaberalo užitočný stred medzi hĺbkou prvkov a ľahkým používaním. Funguje dobre a ponúka veľa doplnkov, aj keď nejde o najtenší nástroj. Má niekoľko menších problémov, o ktorých budeme diskutovať nižšie, ale nič z toho nebráni tomu, aby to bol užitočný softvér..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre MAGIX Movie Edit Pro

Vlastnosti

Program Movie Edit Pro zjednodušuje základné úpravy pomocou citlivého používateľského rozhrania a ovládacích prvkov, ktoré sú väčšinou čitateľné. Má všetky štandardné funkcie, ako sú video a zvukové stopy, knižnica pre mediálne funkcie a tlačidlo na orezanie klipov pred ich zmenou usporiadania a odstránením toho, čo nepotrebujete..

Program Movie Edit Pro obsahuje aj výber prechodov, ktoré môžete medzi scénami ľahko pretiahnuť. Rôzne prechody majú veľké ikony, ktoré naznačujú, ako vyzerajú, odvádzajú lepšiu prácu ako Hitfilm a sú menej rušivé ako animované ekvivalenty služby VideoStudio (viac informácií nájdete v našej záverečnej recenzii Corel VideoStudio Ultimate)..

Môže nahrávať priamo z rôznych zdrojov, napríklad z pripojenej kamery alebo mikrofónu, ako aj z vašich vlastných video a zvukových súborov. Na všetky tieto médiá budete potrebovať veľa miesta, takže náš najlepší článok o úložisku v cloude stojí za to sa pozrieť.

MAGIX nahrávanie-source

V ponukách sú k dispozícii rôzne možnosti exportu. Patrí medzi ne export priamo do výberu video, audio a obrazových formátov.

Nahrávanie filmu Edit Pro

Môžete odovzdávať videá na YouTube a Vimeo, ako aj napaľovať na DVD, CD alebo Blu-ray. Náš spôsob, ako odblokovať sprievodcu YouTube, stojí za to skontrolovať, či žijete niekde, kde je ťažké získať prístup. 

Program Movie Edit Pro sa tiež integruje s programom Shutterfly. Ak chcete využiť cloudové úložisko na udržanie všetkých vašich videí na jednom mieste, prečítajte si článok o najlepšom cloudovom úložisku pre video..

Existujú aj možnosti exportovania do zariadení. Namiesto zoznamu desiatok konkrétnych zariadení obsahujú rozumne pomenované kategórie, napríklad „stredné rozlíšenie iOS“.

MAGIX-device-dialóg

Movie Edit Pro má veľa efektov na výber. Namiesto toho, aby ste ponúkali iba dlhý zoznam predpripravených efektov, môžete mnohé nastavenia upraviť sami, čo vám umožní vyladiť veci presne tak, ako chcete. 

Existujú deformácie a filtre. Môžete upravovať farby, jas a kontrast, ako aj rýchlosť videoklipov. Existuje tiež veľa predvolených možností, ako sú filtre starých filmov, skreslenie objektívu, úpravy farieb a mnoho ďalších..

MAGIX-video-efekty

Vytvorenie rýchleho efektu je rovnako jednoduché ako iné nástroje, ale ak chcete niečo konkrétne, máte priestor na jeho nastavenie. S toľkým ovládaním môžete byť kreatívni a vaše efekty filmov vyniknúť z davu. Môžete tiež uložiť akýkoľvek efekt, ktorý vyvoláte pre neskoršie použitie.

MAGIX-zvukové filtre

Ste rovnako dobre pripravení, ak sa vám páči zvuk s zvukom. Existujú efekty ozveny, filtre pre rôzne typy prostredí a miestností, ako aj veci ako kompresorový filter, aby sa váš zvuk stal ešte intenzívnejším. Môžete sa zamerať na basy alebo dialógy, alebo použiť deformácie.

MAGIX-zvukové efekty

K dispozícii je užitočný mixér, ktorý vám umožní vyberať si viac, okrem ľahko nastaviteľných prispôsobiteľných efektov. Toto má opäť niekoľko predvolieb, pomocou ktorých môžete získať predstavu o tom, kde začať.

Zahrnuté je aj chromovanie kľúčov. Môžete si to vybrať na paneli video efektov a zvoliť, ktorá časť videa sa stane priehľadnou. Je to vynikajúci spôsob, ako do svojich filmov pridať pozadie alebo pridať svoje vlastné efekty.

Sledovanie pohybu je výkonná funkcia, ktorá vám umožňuje nakresliť rámček okolo objektu a jeho umiestnenie sa sleduje videom pomocou efektov alebo dokonca textu. Nie je to dokonalé, ale s určitými pokusmi a chybami môžete s tým veľa urobiť.

Štandardne je vybraná možnosť na odoslanie analytických údajov do MAGIX. Predpokladáme, že to znamená iba to, na čo kliknete, ale ak ste o týchto veciach paranoidní, možno budete chcieť odškrtnúť. 

Prečítajte si naše články o stave cloudu, aby ste sa dozvedeli, ktoré spoločnosti sliedia na ľudí, ktorí používajú ich nástroje. Potom si prečítajte nášho online sprievodcu ochranou osobných údajov a naučte sa, ako získať späť malú kontrolu.

Celkovo vám program Movie Edit Pro ponúka veľa spôsobov manipulácie a vylepšenia vašich filmov a získa tu dobré skóre.

MAGIX Movie Edit Pro

Logo MAGIX pre úpravu filmuwww.magix.com

Začína sa od 194 dolárov mesačneVšetky plány

Operačný systém

windows

gumák

linux

Vlastnosti

4K Úpravy

Akčné kamery
šablóny

Kľúč Chroma (zelená obrazovka)

Úpravy videa v rozsahu 360 stupňov
Iba verzie Plus a Premium

Multicam editácia
Iba verzie Plus a Premium

Exportovať na YouTube

Exportovať na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizácia zariadenia

Napaľovanie na DVD

Napaľovanie na Blu-ray

stanovenie ceny

Potenciálni vlastníci programu Movie Edit Pro si môžu vybrať z niekoľkých verzií softvéru. Verzia Pro je cenovo dostupná pre softvér na úpravu videa za 69,99 dolárov, zatiaľ čo verzie Plus a Premium stoja 99,99 a 129,00 dolárov, v tomto poradí.

Verzia Plus má ďalšie prechody, šablóny a efekty. Zahŕňa tiež ďalšie funkcie, ako napríklad multicamové a 360-stupňové úpravy, ako aj priame úpravy a cestovné trasy. Verzia Premium obsahuje navyše ďalšie efekty.

K dispozícii je 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, na ktorú sa na registráciu nepotrebujete. Skúšobná verzia je obmedzená na trojminútové výstupné videá, ale to je viac ako dosť na vyskúšanie. Pri pokuse o export videa MPEG sa nám zobrazilo kontextové okno. Povedali nám však, že kód nebol k dispozícii z dôvodu licenčných podmienok..

Po prihlásení do MAGIX sme dostali veľa nevyžiadanej pošty, takže buďte varovaní. Aby som bol spravodlivý, zastavil sa po odhlásení.

K dispozícii je tiež obchod v aplikácii. To zahŕňa rôzne doplnky, ako sú prechody, šablóny a široký výber úvodných a vonkajších animácií. Môžete si tiež zakúpiť ďalšie zvukové stopy, obrázky a rôzne vizuálne doplnky.

Väčšina jednoduchších doplnkov je v rozmedzí 5 až 10 USD, aj keď pokročilejšie vizuálne filtre môžu bežať viac ako 80 dolárov. Ak hľadáte bezplatnú alternatívu, pozrite si našu recenziu na Wondershare Filmora9.

Jednoduchosť použitia

Ak chcete začať s MAGIX Movie Edit Pro, najskôr si stiahnite jeho inštalátor, ktorý potom stiahne hlavnú aplikáciu. Okrem tohto nástroja sa pokúša nainštalovať aj ďalšie veci, ktoré vám odporúčame odmietnuť. 

Po inštalácii, ak ste ju ešte nezakúpili, sa musíte zaregistrovať, aby ste mohli začať používať bezplatnú skúšobnú verziu. Potom dostanete aktivačný kód, ktorý chcete zadať. Potom môžete začať.

Keď sa chystáte vysporiadať s programom Movie Edit Pro, možno budete chcieť stiahnuť jeho príručku. Je k dispozícii priamo v ponuke pomocníka spolu s úvodným videom. Na viac ako 300 stranách má príručka čo ponúknuť. To znamená, že nie každý je na trhu na čítanie románu, len aby sa naučil kus softvéru.

Úvodná možnosť videa nás viedla na stránku, ktorá nás požiadala o výber našej krajiny. Existovali však iba štyri možnosti: Spojené kráľovstvo, Írsko, Austrália a Južná Afrika. Je to jedna z najviac úzko zameraných obrazoviek na výber krajiny, ktoré sme videli. 

Všetky odkazy nás viedli k rovnakému zoznamu videí, takže sa Američania nemusia báť, hoci nemusia oceniť, že musia klamať o svojej krajine pôvodu, aby sa dostali k podporným materiálom..

Je trochu ironické, že videá majú niečo z 80. rokov 20. storočia v USA. Vypravca dáva pokyny, ktoré nie sú vždy dokonalým zápasom toho, čo sa deje na obrazovke, ale nevadí.

Podporný materiál je idiosynkratický, ale napriek tomu ho existuje veľa a vy môžete zistiť, čo potrebujete, bez prílišného rozruchu. MAGIX má tiež kontextovú ponuku pomocníka, ktorá vám umožňuje kliknúť na prvky obrazovky a získať ich podrobný popis.

Podpora pre úpravy filmu

Ak chcete priamu podporu, ponuka pomoci má možnosť kontaktovať svoju komunitu. To vám nezvyčajne poskytuje kontextové okno na položenie vašej otázky, ale bez toho, aby ste povedali, koho sa pýtate. Radi by sme vopred vedeli, či budú naše otázky niekde zasielané alebo zverejňované. 

Skúsili sme sa opýtať na jeho podivný problém s tlačou pomocou rozbaľovacej ponuky a namiesto toho, aby sme sa dostali do živého rozhovoru, boli sme presmerovaní na jeho fórum. Našemu vyhľadávaniu nezodpovedajú žiadne výsledky. Fórum je však vo všeobecnosti veľmi aktívne, pričom na otázky a podrobnú diskusiu dochádza.

MAGIX-help-dialóg

Na stránke podpory sa nachádzajú aj niektoré dobré návody, ako aj mediálna oblasť zobrazujúca výtvory ľudí.

Program Movie Edit Pro je rýchly a reaguje okamžite na vstup. Má intuitívnejšie užívateľské rozhranie ako niektorí z jeho konkurentov, napriek tomu, že na prvý pohľad nevyzerá atraktívne. Niekedy sa však môžete spojiť v uzloch s pokročilejšími funkciami.

Prezeranie projektov

Existuje niekoľko spôsobov, ako zobraziť projekty. Predvolená hodnota je režim storyboardu, je tu však aj prehľad scény a časová os. Ak ste oboznámení s ďalšími nástrojmi, odporúčame zvoliť zobrazenie časovej osi. Je to najbližší prístup a náš preferovaný spôsob práce.

Môžete ľahko vystrihnúť a presunúť svoje klipy z časovej osi, ako aj použiť prechody a titulky. Ich pridanie je iba otázkou ich presunutia z výberového políčka do príslušného klipu a podľa potreby nastavenia.

Ak na filmoch pracujete s inými ľuďmi, možno budete potrebovať pomoc s organizovaním. Najlepšie softvér pre riadenie projektov môže pomôcť koordinovať váš tím.

Funkcia Movie Edit niekedy robí veci ťažšími, ako je potrebné. Z nejakého dôvodu to preruší normálnu funkciu tlačidla na tlačovej obrazovke, vyhodí zbytočné kontextové okno a často zabráni snímaniu snímok obrazovky, takže stráca niektoré značky. 

S jej bežnými nástrojmi na úpravu sme skutočne nenašli žiadne chyby, aj keď sú tu nejaké vtipky UI. Zdá sa, že presunutie prechodov na časovú os úplne nahradí vaše video. Pri jednej príležitosti sa nám nepodarilo vrátiť späť na miesto, kde sme boli predtým.

Presunutím vrstiev okolo zmeníte poradie nefunguje tak intuitívne ako iné nástroje. Vo väčšine ostatných editorov je pridávanie a preskupovanie vrstiev jednoduché, ale mali sme tu problémy s tým a narazili sme aj na problémy pri aplikovaní efektov na rôzne časti nášho videa..

Zistili sme tiež, že niekedy sa nič nestalo po výbere niečoho – zvyčajne súvisiaceho s online alebo externými funkciami – z ponuky.

Používateľské rozhranie je väčšinou jasné, hoci obrazovky možností a ponuky sa cítia preplnené a preplnené malým textom. Ovládacie prvky sú intuitívne, takže môžete povedať, čo robia tlačidlá, aj keď jednoduché funkcie sú často príliš komplikované.

Používanie programu Movie Edit Pro je väčšinou jednoduché, ale spôsobuje veľa nesprávnych krokov. Odporúčame vám prečítať si príručku a ďalšie pomocné materiály, aby ste softvér čo najlepšie využili.

Formáty súborov & Podpora riešenia problémov

Importovať formáty:
video(DV-) AVI, M (2) TS, MJPEG, MKV, MOV, MXV, VOB, WMV (HD)
audioMP3, OGG, priestorový zvuk / 5.1, WAV, WMA
obrazBMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG, TGA, TIF
Exportovať formáty:
video(DV-) AVI, M (2) TS, MJPEG, MKV, MOV, MXV, VOB, WMV (HD)
MediaDVD, Blu-ray, AVCHD
audioMP3, WAV
obrazBMP, JPEG

Je to slušný výber formátov, aj keď nie taký komplexný ako VideoStudio Ultimate. Mali sme problémy s výstupom MJPEG, ale pre naše testy sme vyrobili filmy AVI, ktoré boli vynikajúcej kvality. Nenašli sme žiadne problémy s importom.

Ak potrebujete pomoc pri prepínaní medzi formátmi súborov, prečítajte si niekoľko tipov v našom najlepšom článku na konverziu videa.

výkon

Program Movie Edit Pro potrebuje 64-bitovú verziu systému Windows 7, 8 alebo 10. Potrebujete procesor s najmenej 2,4 GHz so 4 GB pamäte RAM a grafickú kartu s najmenej 512 MB..

Rýchlosti vykreslenia sme testovali pomocou našej štandardnej sady klipov a nastavení. Kvôli licenčnému problému s našou testovacou verziou sme museli vystupovať skôr do formátu AVI než do nášho zvyčajného MPEG. 

Nemohla ani previesť naše zdrojové klipy na výstup 60FPS. Náš testovací systém má procesor Intel i5-7600 s 16 GB pamäte a 6 GB grafickej karty. Na ukladanie používa SSD.

Nastavenia: F1 ClipMusic ClipInterview ClipA Bever
720p 30 snímok / s31.4030.9228.2930.20
720p 60fpsN / AN / AN / AN / A
1080p 30fps51,3445.8545.0147.4
1080p 60fpsN / AN / AN / AN / A

Tieto rýchlosti sú dvakrát rýchlejšie ako Hitfilm (prečítajte si o tom naše hodnotenie HitFilm). Program Movie Edit Pro je pomalší ako program VideoStudio Ultimate, ale kvalita výstupu je omnoho lepšia. Je škoda, že sme z toho nemohli získať výstup 60FPS, ale čo dokáže, rýchlo to robí. Kvalita výstupného videa bola dobrá, aj keď sa zvýšila na 1080p. 

Pri úprave nás program Movie Edit Pro ohromil svojím výkonom a bol bez oneskorení, koktania a pády. Okno s ukážkou ukázalo, na čom sme bez problémov pracovali. Ak máte problémy, môžete znížiť rýchlosť a rozlíšenie snímok a tiež vypnúť efekty.

Celkovo sa tu dobre darí, pri vykresľovaní s vysoko kvalitným výstupom je pomerne rýchly. Funguje tiež dobre pri úprave. Ak však chcete byť opatrní, v prípade zlyhania pevného disku vám pomôže náš sprievodca automatickým zálohovaním videa.

náradie

Program Movie Edit Pro obsahuje niekoľko užitočných nástrojov skrytých v jeho ponukách. Musím „upraviť“ > sprievodcov “a nájdete niekoľko doplnkov, ktoré môžu pridať k vášmu výstupu.

MAGIX-slideshow-Sprievodca

Tvorca prezentácie má možnosť výberu šablóny, ale v predvolenom nastavení je iba jedna možnosť, takže ak nenavštívite obchod, predvolenou možnosťou je uviaznutie „chillout“. Nemusíte však používať šablónu. 

Existujú rôzne nastavenia, ktoré môžete vyladiť a prispôsobiť tak svoju prezentáciu. Je tu nastavenie intenzity a môžete si vybrať z výberu prechodov a efektov, ako aj zvoliť zvukovú stopu.

MAGIX-soundtrack-maker

Výrobca zvukovej stopy nás požiadal, aby sme nainštalovali ďalší modul, aby sme ho mohli používať. V našej testovacej verzii sa nám to nepodarilo, ale ak to dokážete, môžete si vytvoriť hudbu v rôznych štýloch a pridať „emócie“ v konkrétnych bodoch videa..

Program Movie Edit Pro obsahuje aj nástroje na animáciu cestovných trás, opäť sme však zistili, že to nefunguje hneď po vybalení. Keď sme sa ho pokúsili použiť, nič sa nestalo.

Program Movie Edit Pro vám tiež ponúka možnosť nainštalovať aplikáciu Music Maker vedľa nej a vo svojej ponuke obsahuje odkaz na program MAGIX Photo Designer. Photo Designer je zadarmo, ale služba Music Maker stojí 99 dolárov so zľavou, ktorá je k dispozícii v čase písania správy. Jedná sa o užitočné doplnky a stojí za zváženie, ak máte záujem o vytvorenie fotografií alebo hudby, ktorá bude sprevádzať vaše filmy.

Ak vyberiete možnosť „zdieľať“ > zálohovanie na CD alebo DVD “z ponuky sa objaví softvér MAGIX Speed ​​burnR. To vám umožní napáliť aj na disky Blu-ray, ktoré sme predtým v ponukách nenašli. 

Ukázalo sa tiež, že je zvláštne odolné voči snímaniu snímok obrazovky, takže za to musíte brať naše slovo. Rôzne doplnky Movie Edit Pro sú zmiešanou taškou a tu získajú priemerné skóre.

Verdikt

Film Edit Pro je idiosynkratický a trochu divný, ale schopný skvelých vecí. David Lynch je svetom úprav videa. Narazili sme na to s mnohými problémami, ale žiadny z nich nás nezastavil v zábavnom používaní tohto nástroja. Základy to robí veľmi dobre a má veľa výhod a efektov. Jeho sada funkcií nie je tak komplexná ako Corel VideoStudio Ultimate, ale dosahuje oveľa lepšiu výkonnosť. 

Je to ako by ho vyvinuli vášniví ľudia, ktorí sa starajú o to, čo robia, ale netrápia sa tým hlavne konkurenciou..

Ak bol program Movie Edit Pro bezplatný, uprednostnili by sme spoločnosť Hitfilm, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché zmeny filmov na osobné použitie alebo malého publika YouTube. Napriek tomu uprednostňujeme spoločnosť Hitfilm pre seriózne použitie. V tom však nie je veľa a oba nástroje sú príjemné a schopné.

Program Movie Edit Pro často vyzerá a vyzerá ako starý, ale poskytuje to, kde sa počíta. Akonáhle ste na to prišli, je ľahké s nimi pracovať. Má veľa funkcií, efektov a možností, taky.

Ak ste použili tento alebo iný editor videa a máte o nich čo povedať, povedzte nám to v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me