Recenzia aplikácie CyberLink PowerDirector – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia aplikácie CyberLink PowerDirector

CyberLink PowerDirector je jedným z najlepších video editorov strednej triedy, s ktorými sa stretávame. Aj keď mu chýbajú niektoré pokročilé funkcie, pri tejto cene by ste mali byť ťažko nájdení lepšej možnosti. Pozrite si našu úplnú recenziu CyberLink PowerDirector, kde nájdete všetky podrobnosti.


recenzie editora videa

PowerDirector 18 je najnovší z dlhoročnej série video editorov z taiwanskej spoločnosti CyberLink. Je vysoko použiteľný s množstvom funkcií a slušnou cenou na zavedenie. Pri každodennej úprave videa a vytváraní obsahu s tým nemôžete urobiť nič zlé.

Užívali sme si ho, ale nie je to taký komplexný nástroj ako najlepší tip na strih videa. Ak máte vážne problémy s tvorbou filmov a ste pripravení minúť peniaze za najlepšie dostupné produkty, pozrite si náš zoznam najlepších programov na úpravu videa..

Za cenu PowerDirector však nie je veľa, na čo sa sťažovať, a je to uchádzač ako najlepší editor videa za menej ako 100 dolárov. Je to vynikajúca voľba, ak ste na trhu pre dobrého editora strednej kategórie.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre CyberLink PowerDirector

Vlastnosti

PowerDirector 18 od CyberLink má silnú sadu funkcií, najmä ak chcete pracovať so špecializovanými technikami, ako sú napríklad 360-stupňové video, multicamové alebo akčné kamery. Má niekoľko slabých oblastí, napríklad prácu s farbami a zvukom, ale tieto oblasti sú pokryté inými aplikáciami CyberLink.

Obsahuje časovú os s viacerými stopami, ako aj oblasti pre obrazové a zvukové efekty. Stopa predstavujúca najvyššiu vrstvu je v skutočnosti v spodnej časti obrazovky, ktorá je na začiatku mierne mätúca, ale pretiahnutie a presunutie klipov je dosť jednoduché..

Efekty PowerDirector

Okrem pravidelnej časovej osi obsahuje PowerDirector 18 režim storyboardu, ktorý zobrazuje klipy ako miniatúry. Ak máte veľký film s množstvom klipov, pomôže vám to zostať v organizácii, čo vám poskytne jednoduchý prehľad „veľkého obrazu“. Pre podrobnejšiu prácu je však časová os najlepšia.

best-video editor-power-riaditeľ

Má silný výber efektov, medzi ktoré patria obvyklé rozmazania a štylistické efekty, spolu s vecami, ako sú ohňostroje a virtuálne vodopády. Účinky sú kategorizované a existuje dokonca aj kategória romantiky, čo z nej robí skvelú voľbu pre svadobné videá.

power-riaditeľ účinky

Existuje niekoľko prekrytí videa, ako sú titulkové skrinky a niekoľko malých animácií, medzi ktoré patria žiarovky, točiace sa hviezdy a, samozrejme, niekoľko romantických možností. K dispozícii je tiež vyhradená časť pre časticové efekty. K dispozícii je približne 20 predvolených možností, ale môžete ich ovládať prostredníctvom obrazovky podrobných možností, čo ďalej spresňuje váš výstup.

power-riaditeľ Častice

Okrem toho existujú doplnky v štýle AI, vďaka ktorým vaše videá vyzerajú, akoby boli namalované v určitom štýle. Sú náročné na váš systém, ale veľmi efektívne. Ak potrebujete ďalší nástroj s mnohými efektmi, pozrite si našu recenziu aplikácie Corel VideoStudio Ultimate.

power-riaditeľ-video-prekrytie

Text a titulky sa tiež ľahko pridávajú a môžete vytvoriť 3D text spolu s rôznymi predvolenými názvami. Máte tiež k dispozícii mnoho prechodov, od diskrétnych slabnutí po viac efektných efektov, takže ak chcete zachytiť vzhľad hry z 80. rokov, môžete.

power-riaditeľ texte

Je silný pri 360 stupňovej úprave s dobrými stabilizačnými funkciami a obsahuje tiež veľa funkcií pre používateľov sledovania pohybu a akčných vačiek..

Úpravy zvuku a farieb PowerDirector

K dispozícii je miestnosť na zmiešavanie zvuku, ale v porovnaní s mnohými jej konkurentmi sme zistili, že jej zvukové vlastnosti sú žiaduce. Ak však používate celú súpravu CyberLink, máte k dispozícii zariadenie AudioDirector na vyzdvihnutie nevyužitých prostriedkov.

PowerDirector má funkcie na klasifikáciu a úpravu farieb, ktoré vám umožňujú vyladiť vzhľad vašich filmov. Nie sú zapojené ako špičkové editory videa, ale môžete použiť ColorDirector CyberLink, ktorý vám poskytne väčšiu kontrolu, ak ju potrebujete..

Všetky verzie aplikácie PowerDirector sa dodávajú s knižnicou hudobných a zvukových klipov, spolu s rôznymi efektmi a doplnkami. Drahšie možnosti nákupu vám ich poskytujú viac, ale pre väčšinu potrieb je veľa.

Ak si kúpite program PowerDirector priamo, získate 25 GB cloudového úložiska na jeden rok. S predplatnou verziou získate 50 GB. Ak chcete vyriešiť svoje vlastné úložisko alebo potrebujete viac než to, pozrite si článok o najlepšom úložisku typu cloud pre video.

Aplikácia PowerDirector umožňuje snímať zábery z rôznych zdrojov vrátane obrazovky, externého zariadenia, mikrofónu alebo webovej kamery. Zábery môžete snímať aj z televízneho signálu, ak máte pripojené príslušné vybavenie.

Ak chcete pridať titulky, je na to tiež vyhradená oblasť. Vďaka tomu je PowerDirector dobrou voľbou pre sluchovo postihnutých alebo pre tých, ktorí vytvárajú filmy pre medzinárodné publikum.

Vykreslenie pomocou aplikácie PowerDirector

Pokiaľ ide o vykreslenie videa, existuje samostatná oblasť na výrobu video súborov a na napaľovanie diskov. Obrazovka renderovania videa obsahuje široký výber formátov s množstvom možností. K dispozícii sú tiež nastavenia výstupu špecifické pre dané zariadenie, ktoré vám umožňujú vybrať si z radu zariadení s ďalšími možnosťami v rámci každého výberu.

Obrazovka na vytváranie diskov umožňuje pridávať kapitoly a ponuky a umožňuje vám vytvárať interaktívne DVD, Blu-ray a AVCHD..

Môžete tiež nahrávať filmy priamo na YouTube a Vimeo. Je zaujímavé, že Facebook nie je podporovaný, ale má niekoľko neobvyklých možností v Dailymotion, Niconico a Youku, čo z neho robí užitočného editora pre tých, ktorí sa chcú podeliť o svoju prácu na službách, ktoré sú v Ázii populárnejšie ako v USA..

Ak ste v Ázii, prečo by ste sa nemali pozrieť na naše najlepšie služby VPN pre Čínu alebo najlepších sprievodcov VPN pre Taiwan, aby ste si pomohli zostať v bezpečí online.

Celkovo je sada funkcií PowerDirector 18 silná, pričom jej hlavné slabiny sú zvuk a farba. Ak máte úplnú skupinu aplikácií CyberLink, nemusíte sa toho vôbec obávať.

CyberLink PowerDirector

Logo CyberLink PowerDirectorwww.cyberlink.com

Začína sa od 3042 dolárov mesačneVšetky plány

Operačný systém

windows

gumák

linux

Vlastnosti

4K Úpravy

Akčné kamery

Kľúč Chroma (zelená obrazovka)

Úpravy videa v rozsahu 360 stupňov

Multicam editácia

Exportovať na YouTube

Exportovať na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizácia zariadenia

Napaľovanie na DVD

Napaľovanie na Blu-ray

stanovenie ceny

Existujú dve verzie programu PowerDirector 18 na priamy nákup, ako aj predplatný program PowerDirector 365, ktorý sa dodáva s ďalšími doplnkami, efektmi a zvukovou a hudobnou knižnicou. Môžete ho tiež získať ako súčasť balíka CyberLink’s Director Suite, ktorý zahŕňa aj programy PhotoDirector, AudioDirector a ColorDirector.. 

Model predplatného 365 je omnoho lacnejší ako ekvivalent spoločnosti Adobe, hoci softvér nie je známy a, úprimne povedané, nie taký dobrý, prinajmenšom v prípade aplikácie PowerDirector. Ak však chcete získať úplnú skupinu aplikácií za slušnú cenu, stojí za to premýšľať.

Ak si kúpite program PowerDirector priamo, je to tiež za primeranú cenu. Verzie PowerDirector 18 – „ultra“ a „ultimate“ – sa dodávajú so zvukovou a hudobnou knižnicou, ale s „konečnou“ verziou získate viac doplnkov a efektov. K dispozícii je tiež niekoľko ďalších funkcií, napríklad úprava 4 kB a niektoré ďalšie podporované formáty importu.

Zdarma CyberLink PowerDirector

Akýkoľvek výstup vytvorený pomocou bezplatnej skúšobnej verzie programu PowerDirector obsahuje vodoznak, takže ak plánujete urýchliť svoje majstrovské dielo pred vypršaním skúšobnej doby, skúste to znova. Ak sa chcete dostať do rúk kvalitného bezplatného nástroja, prečítajte si náš najlepší článok o bezplatnom editore videa.

PowerDirector CyberLink je k dispozícii iba pre Windows. Majitelia počítačov Mac si môžu prečítať o vynikajúcej alternatíve v našej správe HitFilm Review. Majitelia Linuxu mohli vyskúšať Blender alebo si prečítať našu recenziu riešenia DaVinci Resolve.

K dispozícii je tiež verzia programu PowerDirector pre Android, aj keď ju tu nezaoberáme, a mali by ste očakávať, že ponúkne menej ako verzia pre počítače..

Celkovo je CyberLink PowerDirector 18 jedným z silnejších editorov so strednou cenou a má sympatický celkový balík, ktorý ponúka veľa kvality za slušnú cenu.

Jednoduchosť použitia

PowerDirector má temné, profesionálne vyzerajúce užívateľské rozhranie, ktoré napcháva veľa nástrojov a ovládacích prvkov bez toho, aby sa príliš preplnilo. Existujú rôzne „miestnosti“, ktoré vám umožňujú zamerať sa na rôzne úlohy, ako sú efekty a prechody.

Rôzne oblasti môžete navigovať aj z hornej časti obrazovky. Okrem obrazovky úprav existujú aj obrazovky „zachytiť“, „vytvoriť“ a „vytvoriť disk“.

PowerDirector 18 prichádza s niekoľkými rôznymi typmi médií dostupných vo svojej knižnici od začiatku, čo znamená, že môžete preskúmať jeho vlastnosti hneď po otvorení.

K dispozícii je výber zvukových efektov a hudby, z ktorých si môžete vybrať a stiahnuť, ak ich chcete použiť, čo vám dáva rovnováhu medzi výberom a diskovým priestorom..

CyberLink odvádza dobrú prácu pri rozdeľovaní úloh do rôznych oblastí svojho používateľského rozhrania. Je ľahké prechádzať medzi oblasťami a zistiť, čo robiť odtiaľto. V niektorých oblastiach je k nim pripojených veľa obrazoviek možností, aj keď nie všetky.

Pomoc a podpora

Webové vzdelávacie centrum CyberLink, ktoré sa uberá o podporu, je plné návodov, ktoré vám pomôžu začať so softvérom. Existuje viac ako 100 výukových programov, ktoré pokrývajú rôzne funkcie a časti rozhrania. Sú jasné a do istej miery, hoci mnohé z nich pochádzajú zo starších verzií softvéru.

Sekcia „Začíname“ je, ako ste očakávali, skvelým miestom, kde začať, a pomôže vám to zvládnuť najbežnejšie úlohy. Existujú aj príležitostné webové semináre, a hoci ich nie je ich príliš veľa, môžete si prezrieť staré na YouTube.

Existuje rušné fórum s množstvom aktivít a užitočných ľudí, ktorí poskytujú podrobné odpovede na vaše otázky. Ak sa chcete priamo spojiť s CyberLink, môžete tak urobiť prostredníctvom e-mailu alebo telefónu. Telefonická podpora odpovedá iba na otázky súvisiace s inštaláciou, hoci za podrobnejšiu službu môžete platiť približne 15 dolárov mesačne.

PowerDirector je relatívne ľahko použiteľný softvér so silným používateľským rozhraním a množstvom pomoci, ktorá je k dispozícii pre tých, ktorí začínajú s úpravou videa..

Importovať formáty:
videoH.265 / HEVC (8-bit, 10-bit, 10-bit s HDR10) & HLG),
MVC (MTS),
Video vedľa seba,
Najlepšie video pod videom,
Dvojprúdový AVI, FLV (H.264),
MKV (viac zvukových tokov),
3GPP2,
AVCHD (M2T, MTS),
AVI,
DAT,
WTV v H.264 / MPEG2 (viac videí & audio streamy),
Videoklip DSLR v H.264 s LPCM / AAC / Dolby Digital Audio,
WebM (VP9),
HDR (HEVC HDR10 & HLG),
MXF AVC 4: 2: 0,
MOD,
MOV (H.264 / HEVC / alfa PNG / Apple ProRes 10-bit 4: 2: 2),
MPEG-1,
MPEG-2,
MPEG-4 AVC (H.264),
MP4 (XAVC S, XAVC 8-bit 4: 2: 0),
TOD,
VOB,
VRO,
WMV,
WMV-HD,
DV-AVI,
DVR-MS,
MXR (8-bit 4: 2: 0 H.264),
ProRes 4: 2: 2,
XAVC 4: 2: 0,
360 VideoRovnaký formát MP4 (H.264)
Zachytávanie videa Analógový televízny tuner, snímacie zariadenie CI alebo USB kompatibilné so štandardom WDM
audioWAV, MP3, WMA, M4A, OGG, FLAC, AAC, AMR-NB, Opus, AAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, WAVE, MPEG-1, vrstva III, FLAC, ALAC
fotografieMPO, JPS, RAW, GIF, BMP, JPG, TIF, PNG, Animovaný GIF, HEIC
360 FotoRovnaký formát JPG / TIF v pomere strán 2: 1
Vyhľadávacia tabuľka3DL, MGA, M3D, CUBE, CSP, CMS, RV3DLUT, VF
Exportovať formáty:
video Vysoké rozlíšenie: AVCHD, AVCHD 2.0 (3D / progresívne), MPEG-2 HD, WMV-HD
MKV H.264, AVC / H.265, HEVC (.MKV) s LPCM / ACC / DTS / Dolby Digital Audio
M2TS H.264, AVC / H.265 HEVC (.M2TS) s LPCM / Dolby Digital Audio
XAVC S (.MP4 so zvukom AAC)
Windows AVI / DV-AVI (.AVI)
3GPP2 pre mobilné telefóny 3G
Poradie obrázkov (JPG / PNG)
Rozlíšenie 2K / 4K: H.264 AVC, WMV, H.265 HEVC, XAVCS
MPEG-2 (.MPG) s LPCM / Dolby Digital Audio
MPEG-4 H.264 AVC (.MP4) s digitálnym zvukom LPCM / AAC / Dolby
Windows Media (.WMV)
AVCHD2.0 pre pamäťové karty SD / SDHC / SDXC / MS alebo flash
3D videoMVC, vedľa seba, Anaglyph
360 VideoRovnomerný formát MP4 (H.264 AVC / H.265 HEVC)
audioAAC (.M4A), WMA, LPCM (.WAV)
ZariadenieiPad, iPhone, telefóny Android, prenosné PlayStation, PlayStation 3 a 4, PlayStation VITA a VITA TV, XBox 360, XBox One, Zune
kotúčNapaľovanie 3D diskov: DVD / AVCHD / BD
DVD
Vypaľovanie BD: BDMV
Napaľovanie diskov AVCHD
Napaľovanie DVD a BD diskov s 2-kanálovým LPCM a DTS 5.1-kanálovým zvukom

PowerDirector vám umožňuje používať pôsobivú škálu importovaných formátov s komplexnou podporou vyhľadávacích tabuliek a vynikajúcim výberom bežných typov video a zvukových súborov. Rovnako silný je aj export, s podporou viacerých formátov videa a nastavení špecifických pre dané zariadenie. 

Môže tiež produkovať výstup pre DVD a Blu-ray. Chýba výstup MP3, ale má aj iné možnosti exportu zvuku. Má vynikajúce možnosti pre väčšinu formátov a dokonca vám umožňuje používať vysoké obnovovacie frekvencie, napríklad 120 snímok za sekundu, hoci sme to netestovali.

Ak potrebujete pracovať s konkrétnym typom súboru, prezrite si, ktorú verziu aplikácie PowerDirector si kúpite, pretože „ultimate“ podporuje niekoľko formátov, ktoré nie sú dostupné v „ultra“ edícii. Ak máte súbory, ktoré nie sú podporované, môžete si pozrieť aj náš najlepší článok o videoprevádzačoch.

PowerDirector 18 má vo svojom cenovom rozpätí najlepšiu podporu formátov, čo je skutočná sila softvéru.

výkon

Na spustenie aplikácie PowerDirector 18 budete potrebovať 64-bitovú verziu systému Windows 7, 8 alebo 10, ale systémové požiadavky nie sú zvlášť vysoké. Pokiaľ máte procesor i-series alebo AMD Phenom II alebo novší, s grafickou kartou 128 MB a 4 GB pamäte RAM, mali by ste byť v poriadku. Niektoré doplnky majú vyššie špecifikácie. Napríklad pre jeho plug-in AI potrebujete grafickú kartu s kapacitou 2 GB.

Testovali sme CyberLink’s PowerDirector 18 s naším obvyklým výberom klipov, aby sme zistili, ako rýchlo je vykreslenie. Použili sme výstup H.264 AVC s profilom MPEG-4, pretože to nám umožnilo vybrať všetky naše preferované veľkosti a obnovovacie kmitočty.. 

Náš testovací systém má procesor i5-7600 s 16 GB RAM a grafickú kartu GeForce GTX 1060, 6 GB. Používame Windows 10.

Nastavenia: F1 ClipMusic ClipInterview ClipA Bever
720p 30 snímok / s15.0516.9418.6016,86
720p 60fps23.3422.6020.6722.20
1080p 30fps28.8731.7024,1628,24
1080p 60fps49,7451,4443.8048,33

Subjektívne je kvalita výstupu dobrá a na rozdiel od niektorých editorov dokáže prepínať medzi snímkovými frekvenciami bez toho, aby došlo k narušeniu rýchlosti prehrávania. Po vykreslení sa z nejakého dôvodu zobrazí vyskakovacie okno bez obsahu, ale nevadí.

Menej subjektívne sú rýchlosti vynikajúce, takže ak vám záleží na čase vykresľovania, PowerDirector 18 je najlepšou voľbou. Celkovo je to najrýchlejšie, aké sme doteraz videli v našich testoch, pričom vykreslenie 1080p je obzvlášť pôsobivé. Corel VideoStudio je o niečo rýchlejší pri 720p, ale jeho výstup bol nekvalitný. 

Všimli sme si, že program PowerLink inštaluje proces, ktorý sa spúšťa pri štarte, aj keď nepoužívate jeho softvér, ale nevyzerá to, že by zastavil váš počítač..

Mali by sme tiež oceniť, kde je to kvôli Final Cut Pro X, ktorý len mierne zaostáva, napriek tomu, že sme ho testovali na priemernom hardvéri. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Final Cut Pro X. Pre lacnejší nástroj, ktorý tiež funguje dobre, sa pozrite na našu recenziu MAGIX Movie Edit Pro.

náradie

Ak nechcete tráviť príliš veľa času riešením svojich dovolenkových snímok, môžete pomocou nástroja na tvorbu prezentácie rýchlo urobiť z nich profesionálny film. Môžete si vybrať obrázky, nastaviť niekoľko možností – napríklad pridať hudbu – a potom prezentáciu prezentovať do rôznych formátov alebo ju napáliť priamo na disk..

power-riaditeľ slideshow-creator

Užitočne ho môžete tiež exportovať priamo na štandardnú časovú os PowerDirector, vďaka čomu získate základné informácie v priebehu niekoľkých sekúnd, a až potom sami prevezmete kontrolu nad podrobnosťami..

S produktom PowerDirector 18 sú zahrnuté rôzne doplnky, medzi ktoré patria funkcie, ako je napríklad videorekordér, ktorý umožňuje zachytiť zábery z hier alebo aplikácií. To je skvelé, ak chcete vytvoriť videonávod alebo kontrolu softvéru.

K dispozícii sú špeciálne moduly plug-in pre multicamové a akčné kamery, ako aj návrhár tém a návrhár farieb.

Ak dostanete PowerDirector 18 ako súčasť balíka CyberLink’s Director Suite, získate tiež ColorDirector a AudioDirector, ktoré pomáhajú nahradiť hlavné slabé miesta programu PowerDirector..

Verdikt

CyberLink’s PowerDirector 18 je najlepším editorom za strednú cenu. Je plný funkcií a je vynikajúci takmer vo všetkom, čo robí. Má tiež najvyššiu rýchlosť vykresľovania editorov, na ktoré sme sa pozreli. 

Funguje dobre aj pri úpravách a pri používaní sme nezaznamenali žiadne zlyhania ani veľké chyby. Ak však chcete byť na bezpečnej strane, pozrite sa na nášho sprievodcu automatickým zálohovaním videa.

Nie je to tak profesionálne ako ťažká váha Adobe Premiere CC alebo Final Cut Pro X, ale pokiaľ nebudete potrebovať hĺbku, ktorú poskytujú, s PowerDirector pravdepodobne nebudete sklamaní..

Vo svojej sade funkcií má niekoľko medzier, ale väčšinou sú pokryté inými nástrojmi v knižnici CyberLink. Ak dávate prednosť niečomu, ktorý má komplexné nástroje na klasifikáciu zvuku a farieb, prečítajte si našu recenziu aplikácie Adobe Premiere Pro CC.

Ak ste vyskúšali program PowerDirector a máte akékoľvek pripomienky, informujte nás o tom v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map