Aktualizácia spoločnosti DaVinci – Nástroje pre profesionálov – aktualizované do roku 2020

DaVinci vyriešiť recenziu

DaVinci Resolve je profesionálny editor videa s vysokým zaťažením, ktorý má prekvapujúco k dispozícii bezplatnú úroveň pre fajčiarov. Ako popisujeme v tomto úplnom preskúmaní riešenia DaVinci Resolve, je to mocný a všestranný nástroj, ale skrotenie tohto zvieraťa bude nejaký čas trvať..


recenzie editora videa

DaVinci Resolve je profesionálne zameraný video editor austrálskej spoločnosti Blackmagic Design. Program má množstvo funkcií a je vynikajúcou voľbou tak pre odborníkov, ako aj pre začínajúcich tvorcov.

Väčšina marketingových materiálov ukazuje ľudí s profesionálnymi pracovnými stanicami, ktoré sú k tomu pripojené. Ak ste zvyknutí pracovať s týmito viackanálovými monštrámi, môže byť pre vás editor videa DaVinci Resolve. Spoločnosť Blackmagic vyrába hardvér filmového priemyslu, ako aj softvér, a program DaVinci Resolve je vynikajúcim nástrojom na prácu s videom v kvalitnej produkcii..

Používa sa na mnohých špičkových filmoch a televíznych reláciách, ako napríklad Star Wars: The Last Jedi, prízrak a Deadpool 2. Prečítajte si, ako sa pozerať Hra o tróny článok pre ďalšiu šou v zozname kreditov.

Napriek tomu, že je odborníkom, je k dispozícii bezplatná verzia, takže ak chcete pracovať s rovnakým nástrojom, aký sa používa na vytváranie špičkových filmov, môžete. Sme veľkými fanúšikmi riešenia DaVinci Resolve a zahrnuli sme ho do nášho najnovšieho sprievodcu po najlepšom softvéri na úpravu videa.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k riešeniu spoločnosti DaVinci

Vlastnosti

DaVinci Resolve má na spodku sedem tlačidiel, ktoré vám umožňujú pohybovať sa medzi oblasťami zameranými na rôzne úlohy. Patria sem oblasť médií, obrazovky zamerané na úpravy, orezávanie a korekciu farieb a oblasť na vykreslenie vášho výstupu. K dispozícii sú tiež dve oblasti, Fusion a Fairlight, pre vizuálne efekty a zvuk.

Fusion a Fairlight boli odlišné aplikácie, takže tieto oblasti majú množstvo podfunkcií a ovládacích prvkov. Vyzerajú komplexne a zisťujú, ako používať všetko, bude nejaký čas trvať.

Vyriešené bezplatné a platené verzie majú veľa prechodov so všetkými druhmi blednutí a obrúskov na prepojenie vašich klipov. Miznú sa podľa tvaru, vrátane srdcového tvaru, aj keď pre celú kategóriu romantických efektov si pozrite našu recenziu CyberLink PowerDirector..

Oblasť Fusion je plná špeciálnych efektov, ktoré idú ďalej ako je rýchly a ľahký štýl drag-and-drop, ktorý získate v menej pokročilých nástrojoch. Väčšina z nich má niekoľko nastavení a je ich možné kombinovať rôznymi spôsobmi.Ako príklad toho, ako je detailný, máte 40 rôznych predvolených efektov odleskovania objektívu a všetky vám poskytujú niekoľko posuvníkov na presné naladenie toho, čo robia. Zahrnuté sú aj pokročilé vizuálne efekty, ako je napríklad Chroma keying, a umožňujú vám pridať do svojej práce veľkolepé okamihy.

Korekcia farieb pomocou riešenia DaVinci

Nástroje na korekciu farieb a klasifikáciu sú komplexné. Mnoho nástrojov vám ponúka výber rýchlych efektov, ktoré môžete pretiahnuť na klipy a vytvoriť tak náladu, ale DaVinci Resolve vám poskytuje rôzne ovládacie prvky na vyladenie vecí sami. 

Vo svojom videu môžete nakresliť oblasť s rôznymi nastaveniami farieb, takže ak chcete rozdeliť efekty obrazovky alebo rôzne klasifikácie farieb, môžete to urobiť a máte priestor nechať svoju fantáziu nepokoje.

best-voľný video editor, rozhodnosť

Pokiaľ ide o funkcie úpravy zvuku, ide nad rámec povinnosti. Pluginy FairlightFX dokážu analyzovať a ovládať vaše zvuky rôznymi spôsobmi, vrátane redukcie šumu. Máte tiež prístup k foley knižnici s viac ako 500 zvukmi.

Existuje mnoho efektov, ako je ozvena, kompresor, príruba a skoro všetko, čo by ste si mohli priať. 

DaVinci Resolve zvládne rôzne druhy práce s videom, napríklad 360-stupňové zábery a multicam. Má tiež funkcie pre akčné kamery. Je k dispozícii pre Windows, Mac a je jedným z mála video editorov, ktoré podporujú Linux.

Prehľad funkcií spoločnosti DaVinci

Logo spoločnosti DaVinciwww.blackmagicdesign.com

Začína sa od 29900 dolárovVšetky plány

Operačný systém

windows

gumák

linux

Vlastnosti

4K Úpravy

Akčné kamery

Kľúč Chroma (zelená obrazovka)

Úpravy videa v rozsahu 360 stupňov

Multicam editácia

Exportovať na YouTube

Exportovať na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizácia zariadenia

Napaľovanie na DVD

Napaľovanie na Blu-ray

stanovenie ceny

DaVinci Resolve má bezplatnú verziu a plnú verziu v hodnote 299 dolárov, čo z neho robí jeden z drahších nástrojov. Je to však vysoko kvalitný nástroj, takže ak ho používate na profesionálne produkty, stojí to za to. V tomto cenovom rozpätí súťaží s ťažkými váhami, ako sú Adobe Premiere Pro CC a Final Cut Pro X.

Verzia Pro, ako ste očakávali, obsahuje veľa ďalších funkcií. Ak chcete využiť spoluprácu viacerých používateľov, pokročilejšie 3D nástroje, obrovskú škálu doplnkov, efektov a jeho Neural Engine so systémom AI, budete potrebovať aktualizovanú edíciu.

Vyplatí sa vyskúšať obe verzie riešenia DaVinci Resolve. Pretože ho môžete získať za nič, získalo miesto v našej najlepšej bezplatnej príručke pre editora videa

Jednoduchosť použitia

V riešení DaVinci Resolve je veľa, s čím sa musíme vyrovnať. Jeho používateľské rozhranie sa niekedy podobá vedeckému laboratóriu a sú na ňom zobrazené rôzne tlačidlá a grafy. Aj keď to vyzerá komplikovane, je úhľadné a dobre navrhnuté, s profesionálnym dojmom. 

Tlačidlami v dolnej časti môžete zvoliť, na ktorej všeobecnej oblasti chcete pracovať. Môžete sa zamerať na úpravu, doručenie alebo správu vašej mediálnej knižnice.

Práca s videom pravdepodobne rýchlo zožerie miesto na disku, takže si pozrite náš najlepší úložný priestor v cloude, kde nájdete sprievodcu videom, aby ste si dali oddychovú miestnosť..

Učenie a optimalizácia riešenia DaVinci

Ak skutočne chcete využiť program DaVinci Resolve na maximum, pozrite si jeho pomocnú ponuku v referenčnej príručke. Tento neuveriteľne veľký dokument má takmer 3 000 strán. Ešte sme to celkom nedokončili, ale máme podozrenie, že tu nájdete odpovede na väčšinu svojich otázok.

DaVinci-Vyriešiť-skratky

K dispozícii je tiež užitočný zoznam skratiek. Tie vám môžu pomôcť používať softvér oveľa rýchlejšie, takže sa pozrite a zistite, ktoré skratky sú pre váš pracovný tok najdôležitejšie.

Na webovej stránke Blackmagic Design je niekoľko videí, ktoré vám môžu pomôcť naučiť sa základy a niektoré z pokročilejších funkcií DaVinci Resolve. Môžete ich sledovať na webe alebo si ich stiahnuť. Ak na cestách lovíte, existuje na YouTube veľa videí.

Webová stránka obsahuje niekoľko učebných kníh. Upozorňujeme, že kliknutím na tlačidlo „Stiahnuť“ na webe získate knihy zadarmo vo formáte PDF, zatiaľ čo pomocou tlačidla Amazon môžete kúpiť fyzickú verziu kníh. Radšej by sme dostali bezplatné verzie ako zaplatenie 49,99 dolárov, ale profesionáli by za ne radi zaplatili.

Knihy, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, sa týkajú predchádzajúcej verzie softvéru, ale veľká časť informácií by mala byť stále relevantná. Dávajte pozor aj na nové verzie.

Nájdenie odpovede s podporou Blackmagic

K dispozícii je tiež vynikajúce fórum plné schopných ľudí, ktorí rýchlo odpovedajú na otázky. Ak máte otázku, pravdepodobne nájdete niekoho ochotného vám pomôcť. 

Je zaujímavé, že na fóre musíte použiť svoje skutočné meno, takže ak máte pochybnosti o ochrane súkromia, uvedomte si to. Môžete si tiež prečítať našu online príručku o ochrane osobných údajov, ktorá vysvetľuje, ako chrániť svoju totožnosť online.

Môžete kontaktovať spoločnosť Blackmagic priamo s otázkami prostredníctvom kontaktného formulára. K dispozícii je tiež telefonická podpora na stránke Blackmagic, ktorá ponúka výber čísel pre kancelárie po celom svete. 

Podporu Blackmagicu sme vyskúšali sami, pretože sa nám nepodarilo nájsť aktuálny zoznam podporovaných formátov. Vrátili sa k nám do 24 hodín a vy sa dozviete, čo sme sa naučili v nasledujúcej časti.

DaVinci Resolve vám poskytuje veľa pomoci a podpory, ale tento nástroj si vyžaduje čas, aby ste sa ho naučili. Ak chcete rýchly a ľahko použiteľný nástroj, môžete si pozrieť našu recenziu HitFilm.

Pre tých, ktorí sú ochotní investovať čas, však DaVinci Resolve odmeňuje vaše úsilie a jeho tím urobil veľa, aby vám pomohol vyrovnať sa s tým..

Formáty súborov / podpora rozlíšenia

DaVinci Resolve zvládne 4K a podporuje tiež 8K editáciu, takže ak máte pekný počítač, môžete vytvárať filmy v ultra vysokom rozlíšení.

Podporuje veľké množstvo formátov. Nižšie uvádzame zhrnutie, ale ak chcete všetky podrobnosti, pozrite si tento podporovaný formát a zoznam kodekov. Tento zoznam je pre poslednú verziu, nemohli sme nájsť novšiu aktualizáciu. Uvedomte si, že existujú určité rozdiely medzi operačnými systémami, s niekoľkými výraznými opomenutiami pre vlastníkov Linuxu, ako je MP4.

Importovať formáty:
videoArriRaw (ARI / MXF), AVC HD, AVC Intra HD, AVCHD, AVI, CINE, CinemaDNG, Cinema RAW Light, Cinema RAW, Cineon, DNG, DPX (DPX / CDX), easyDCP (DCP / MXF), JPEG, JPEG 2000, MPEG 2 (MTS / M2TS), MP4, MXF OP-Atom, MXF OP1A, Nikon RAW, OpenEXR, Quicktime (MOV / MP4), ČERVENÉ, TIFF, VRV
audioNezávislý nekomprimovaný PCM (WAV / AIFF), nezávislý IEEE Float, vstavaný zvuk (MOV / MXF / R3D), MPEG 1 a 2 (MP3), MP4, OP-1A: vstavaný zvuk, OP Atom: pridružený zvuk, AAC, WAVE
Exportovať formáty:
video AVI, Cineon, DPX, easyDCP, JPEG 2000, MP4, MXF OP-Atom, MXF OP1A, Open EXR, Quicktime, TIFF
audioMP4, Embedded Audio, OP Atom: Associated Audio, AAC, WAVE

Ak máte nainštalovaný program Final Cut Pro X, môžete s programom DaVinci Resolve použiť širšiu škálu súborov QuickTime. Okrem štandardného videa a sociálnych médií môže produkovať aj výstupy pre Final Cut Pro a Premiere XML. Na disk sa však nespáli.

Väčšina ľudí zistí, že sa o ne postarajú, ale ak máte súbor, ktorý spoločnosť DaVinci Resolve nemôže použiť, pozrite sa na najlepší konvertor videa, ktorý vám pomôže premeniť vaše médiá na niečo použiteľné..

výkon

Na jej webovej stránke sa nepodarilo nájsť systémové požiadavky spoločnosti DaVinci Resolve, ale našťastie sú zahrnuté v jej inštalátore..

Na spustenie programu budete potrebovať Windows 10, MacOS 10.14.6 alebo CentOS 7.3. Vyžaduje sa najmenej 16 GB pamäte, pričom pre vlastníkov Linuxu a kohokoľvek, kto používa Fusion, je potrebných obrovských 32 GB. Pretože 32 GB je veľa pamäte RAM, môžu vlastníci Linuxu, ktorí hľadajú pre svoj OS video editor, pravdepodobne potrebovať investície do aktualizácie, ak ju chcú používať..

Mätúce, požiadavky GPU jednoducho uvádzajú, že potrebujete všetko, čo vaše NVU vyžaduje ovládače NVIDIA, AMD alebo Intel..

Pokúsili sme sa vykresliť naše obvyklé testovacie videá na našom testovacom systéme s procesorom Intel i5-7600, 16 GB RAM a 6 GB GeForce GTX 1060.

Klip ClipFusus ClipFus: Clip Interview: Priemer:
720p 30 snímok / s28.3831.0217.5825.66
720p 60fpsN / AN / AN / AN / A
1080p 30fps59,365.1.8031,4752.21
1080p 60fpsN / AN / AN / AN / A

Spoločnosť DaVinci Resolve neupgradovala naše zdrojové klipy na 60FPS, čo môžu urobiť niektoré nástroje, ako napríklad Adobe Premiere Pro CC. Všimli sme si aj Vyriešiť vykreslenie rýchlejšie, keď je vo videu menej zásahov. K dispozícii je tiež malá chyba, v ktorej sa vo fronte vykreslenia pomenúvajú názvy premenovaných videí.

Je to rýchlosť, ktorá je úctyhodná. Ak však chcete vyskúšať najrýchlejší nástroj, ktorý sme použili pri vykreslení pri 30 FPS, pozrite si našu Corel Videostudio Ultimate recenziu.

Riešenie spoločnosti DaVinci tiež všeobecne reaguje, aj keď nejde o najchytrejší nástroj, ktorý sme použili. Nezaznamenali sme žiadne pády, ale ak si chcete byť istí, že nestratíte žiadnu prácu, prečítajte si náš návod na automatické zálohovanie sprievodcu videom..

náradie

DaVinci Resolve obsahuje Fusion, platformu so špeciálnymi efektmi od tej istej spoločnosti. Predtým samostatný softvér, je to ďalšia vysoko kvalitná ponuka zameraná na profesionálov, ktorí chcú ísť ďalej a vytvárať pôsobivé a presvedčivé efekty..

Zahŕňa pokročilé 3D funkcie, ktoré vám umožňujú importovať oká a aplikovať efekty veľkolepých častíc, ako aj pridať objemové efekty, ako je hmla a hmla. Ak vás táto oblasť zaujíma, prečítajte si náš najlepší článok v oblasti 3D grafického softvéru.

davinci-vyriešiť, Fairlight

Fairlight je ďalší integrovaný nástroj, ktorý začal ako samostatný softvér. Je rovnako komplexný a poskytuje vám všetky druhy možností manipulácie so zvukom. Má internú zvukovú knižnicu s tisíckami klipov. Medzi funkcie patrí automatická výmena dialógov, normalizácia zvuku a 3D zvuk.

Tieto špecializované nástroje pridávajú veľa možností DaVinci Resolve a idú ďalej ako väčšina softvéru na úpravu videa.

Verdikt

DaVinci Resolve je špičkový editor plný funkcií postavených na profesionáloch. Ponúka hĺbku a komplexnosť a bude vyhovovať každému, kto má vážne problémy s úpravou videa.

Často sme zistili, že sme museli tvrdšie pracovať, aby sme robili veci, ktoré boli priamočiare v iných nástrojoch, ale spoločnosť DaVinci Resolve vám poskytuje podrobnú kontrolu nad vecami, ktoré vám umožnia remeselne robiť veci podľa vašej vízie. Naučiť sa, ako to z toho vyťažiť, bude nejaký čas trvať, ale ak ste pripravení tento čas vložiť, výsledky určite prídu.

Robí takmer všetko a nemá iné skutočné slabiny ako cena a vysoká krivka učenia. Jeho bezplatná verzia znamená, že môžete vyskúšať aj pred nákupom. Hodnotíme to ako jeden z najlepších nástrojov v okolí a vhodnú alternatívu k dvom najlepším editorom v tejto kategórii, o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii Adobe Premiere CC a recenzii Final Cut Pro X..

Ak ste skúsili spoločnosť DaVinci Vyriešiť a máte k tomu čo povedať, dajte nám vedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me