Statočný prehľadávač – bezpečné surfovanie – aktualizácia 2020

Statočný prehľadávač

Brave browser je relatívne nový vstup na trh a musíme povedať, že je to super. Je to bezpečné, rýchle a dokonca vám prináša nový spôsob odmeňovania za jeho používanie. Existujú niektoré nevýhody, ale nič väčšie, ako si môžete prečítať v našej úplnej statočnej recenzii.


Najlepšie recenzie prehliadača

Brave začala v januári 2016. Na základe prehliadača Chromium zdôrazňuje bezpečnosť a súkromie bez toho, aby obetovala funkcie alebo výkon. Táto statočná recenzia vám dá nápad, či tieto ciele dosiahne.

Prehliadač obsahuje pôsobivý zoznam funkcií a jeho výkon je prvotriedny, s veľkou rýchlosťou a nízkou spotrebou pamäte RAM. Zmienili sme sa o Brave v našom anonymnom sprievodcovi prehliadačom, a to z dobrého dôvodu. Existuje mnoho užitočných funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov, vrátane vstavaného blokovania adries, „štítov“, ktoré blokujú súbory cookie a sledovače a snímanie odtlačkov prstov, a dokonca aj režim Tor.

Brave je k dispozícii na pracovnej ploche pre Windows 7 a novšie a pre MacOS X 10.10 a novšie, ako aj pre distribúciu Linuxu v Ubuntu, Debian, openSUSE a Fedora. Pre mobilné zariadenia vyžaduje prehliadač minimálne Android 4.1 alebo iOS 12.0. Na testovanie sme použili prenosný počítač so systémom Windows 10 a iPhone so systémom iOS 12.3.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre statočný prehliadač

Vlastnosti

Verzia aplikácie Brave pre mobil a stolnú počítač obsahuje zabudovaný blokovací modul, ktorý vám ušetrí problémy s inštaláciou rozšírenia tretej strany. Môžete tiež nastaviť synchronizačný reťazec medzi zariadeniami, aby si navzájom zdieľali vaše záložky. 

Namiesto toho, aby vás prinútil vytvoriť účet ako väčšina prehliadačov, Brave to dosahuje prostredníctvom jednorazových overovacích kódov, ktoré sú k dispozícii v textovej a QR podobe. Bohužiaľ, „synchronizačný reťazec“ je obmedzený na záložky.

Statočné-SyncChain

„Brave odměny“ je pravdepodobne najzaujímavejšou vlastnosťou v Brave. Iniciatívou spoločnosti je zmeniť spôsob fungovania reklamy online a je to nápad, ktorý podnecuje myšlienky. Používateľom, ktorí sa prihlásia na prehliadanie reklám, sa vypláca 70 percent výnosov generovaných v kryptomene založenom na systéme Ethereum s názvom Základné tokeny pozornosti, ktoré možno použiť na tipovanie tvorcov obsahu zaregistrovaných v službe Brave.. 

Môžete tiež nastaviť automatické dary na webové stránky, ktoré navštevujete, určiť, koľko reklám chcete zobraziť za hodinu, a prispôsobiť, koľko času stránky sa bude počítať ako návšteva.

Pretože používatelia sa prihlásia, reklamy sa prispôsobujú pomocou miestnych údajov, čím sa eliminuje potreba sledovateľov tretích strán a zvyšuje sa vaše súkromie v oblasti reklamy. Systém je v predvolenom nastavení vypnutý, takže ak sa vám nepáči tento nápad, nemusíte sa zúčastňovať.

Funkcie na pracovnej ploche

Pretože Brave je založený na prehliadači Chromium (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chromium), môže využiť svoju rozsiahlu knižnicu rozšírení. Nie všetky z nich budú fungovať, ale zvyčajne, ak rozšírenie s rozhraním neurobí nič, bude fungovať. To exponenciálne zvyšuje to, čo prehľadávač môže urobiť, pretože pomocou rozšírení môžete pridať množstvo funkcií.

V prehliadači sú tiež zabudované rozšírenia. WebTorrent umožňuje prehliadaču sťahovať torrenty bez použitia samostatného klienta. Je to užitočné, ak sťahujete torrent iba príležitostne, ale častejšie sťahovatelia uprednostnia niečo ako uTorrent, pretože funkčnosť WebTorrent je základná, čo vám umožňuje iba spustiť a zastaviť torrent.

Statočné-WebTorrent

Ďalšími vstavanými rozšíreniami sú Google Hangouts a IPFS Companion. 

Rozšírenie Hangouts vám umožňuje dostávať upozornenia na všetky karty z platformy a pokračovať v konverzáciách na iných zariadeniach. 

IPFS Companion vám umožňuje načítať obsah cez InterPlanetary File System, čo je dátový protokol typu peer-to-peer navrhnutý tak, aby sťahovanie veľkých súborov bolo decentralizovanejšie..

Statočné-BuiltInExtensions

Príjemnou, ale nezvyčajnou vlastnosťou funkcie Brave je schopnosť blokovať obsah sociálnych médií vložený na iné webové stránky. To zahŕňa individuálne nastavenia prihlasovacích tlačidiel Google a Facebook, ako aj vložené príspevky z Facebooku, Twitteru a LinkedIn. To je obzvlášť dobré, ak nastavujete prehľadávač na prácu a chcete eliminovať rozptýlenie.

Statočné-SocialMediaBlock

K dispozícii je tiež funkcia režimu čítania nazývaná „destilovaná stránka“, ktorá odstraňuje všetok obsah iný ako text a prezentuje ho čistým a čitateľným spôsobom.

Statočné-DistilledPage

Funkcie v mobile

Vynikajúcou funkciou v mobilnej verzii Brave je možnosť premeniť akýkoľvek web na súbor .pdf. Aj keď väčšina webových stránok sa zle prekladá do formátu .pdf, prepnutie do režimu „čítačky“ pred konverziou výrazne zlepší konverziu. V prehliadači môžete dokonca vykonať základné úpravy súboru .pdf vrátane pridania podpisu.

Statočné-PDF

K dispozícii je tiež režim pracovnej plochy, ktorý bráni webovým serverom poskytovať verziu optimalizovanú pre mobilné zariadenia. 

Aj keď môžete pridať ľubovoľný vyhľadávací nástroj na počítači, v mobilných zariadeniach ste obmedzení na Google, Bing, DuckDuckGo, Qwant a StartPage, ale to nie je zlý výber.

Statočné-Vyhľadávací

Jednoduchosť použitia

Na stolných počítačoch a mobilných zariadeniach má Brave športové úhľadné a citlivé rozhranie, ktoré je ľahko zrozumiteľné a navigovateľné. Všetko je logicky umiestnené a nič nie je príliš neznáme, ale statočný stále tlačí v niektorých inováciách, najmä v mobilných zariadeniach..

Jednoduché použitie na pracovnej ploche

Na rozhraní pre stolné počítače nie je nič neobvyklé a každý, kto použil prehliadače založené na prehliadači Chromium, ako napríklad Chrome alebo Opera (prečítajte si našu prehliadku v opere), nájde odvahu známy. 

Karty sú navrchu, za ktorým nasleduje panel s adresou, ktorý je lemovaný ovládacími prvkami navigácie na jednej strane a tlačidlami pre nastavenie, váš profil, statočné odmeny a štíty (viac o tých, ktoré sú v sekcii zabezpečenia) na druhej strane. Posúvanie kariet nie je možné a aj keď môžete karty pripnúť, nemôžete ich zaradiť do skupín.

Môžete si prispôsobiť časti vzhľadu a pocitu prehliadača, pretože môžete použiť veľa motívov prehliadača Chrome (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chrome), ako aj zmeniť farebnú schému prehliadača medzi svetlou a tmavou alebo ju upraviť ako operačný systém..

Statočné-CustomizationSettings

Jednoduché použitie v mobile

V mobile sa vaše záložky, história a nastavenia nachádzajú v ľavom hornom menu vedľa panela s adresou. V porovnaní s ostatnými mobilnými prehliadačmi je ľahké spravovať, upravovať a mazať záložky a vytvárať pre ne aj priečinky.

Statočné-MobileBookmarks

Ponuka „štíty“ je na druhej strane panela s adresou a poskytuje vám rovnaké druhy informácií ako na pracovnej ploche vrátane blokovaných reklám, sledovačov a skriptov, ako aj možnosť zapnúť a vypnúť nastavenia zabezpečenia..

Statočné-MobileShields

Môžete povoliť panel kariet, ktorý sa zobrazuje pod panelom s adresou, čo je vynikajúca funkcia, ktorá v iných mobilných prehliadačoch chýba. To znamená, že pri navigácii nemusíte vstúpiť do ponuky kariet, čo je skvelé. Panel kariet môžete tiež nastaviť tak, aby sa zobrazoval iba vtedy, keď je zariadenie v režime na šírku. Navyše môžete zatvoriť všetky karty tak, že na niekoľko sekúnd podržíte bežné tlačidlo ponuky kariet.

Statočné-tabbar

výkon

Brave je rýchly prehliadač. Na stolnom počítači dosahuje vyššie rýchlosti ako prehliadač Chrome a Mozilla Firefox, ale je pomalší ako Vivaldi (prečítajte si našu recenziu Vivaldi). Na druhú stranu, v mobile Brave je rovnako rýchly ako ktorákoľvek z jeho konkurenčných operácií, beží iba nepatrne pomalšie ako Firefox na iOS (prečítajte si našu recenziu Firefoxu).

Prehliadač dosahuje tieto rýchlosti s oveľa nižšou spotrebou RAM ako väčšina prehliadačov, čo je pôsobivé, pretože prehliadače založené na prehliadači Chromium sú známe tým, že majú hlad po zdrojoch.

zabezpečenia

V prehliadači je zabalených veľa vynikajúcich bezpečnostných funkcií. Ponuka „štíty“, ktorá sa nachádza napravo od panela s adresou, vám poskytuje skvelý prehľad o všetkom, čo je blokované alebo povolené na otvorenej stránke, a tiež vám umožňuje ovládať základné nastavenia zabezpečenia, ako je ochrana sledovania, nútenie pripojenia HTTPS a blokovacie skripty, cookies a rozpoznávanie zariadení.

Statočné-ShieldsMenu

Prehliadač predvolene používa protokol HTTPS všade, aby prinútil webové stránky používať zabezpečené pripojenia. Ak ho vypnete alebo vstúpite na webovú stránku, ktorá protokol neponúka, zobrazí sa vám jasné upozornenie, ktoré obsahuje symbol a text s textom „ nie je bezpečné. “

Statočné-HTTPSWarning

Zabudovaný blokovač adries je tiež vynikajúci z hľadiska zabezpečenia, pretože povrchné reklamy môžu byť často prostriedkom na malware alebo sledovače. Môžete tiež nastaviť prístupový kód, ktorý chráni vaše uložené prihlásenie aj na mobilnom telefóne, čo udržuje vaše dáta v bezpečí v prípade straty alebo odcudzenia telefónu..

Statočné-LoginPasscode

Aj keď sa prehliadač Chromium aktualizuje každé dva týždne, služba Brave dostáva aktualizácie iba každé tri až štyri týždne. To nie je zlé, ale mohlo by to byť lepšie, pretože ak tak dlho trvajú bez aktualizácie, poskytujú kybernetickým zločincom viac príležitostí na kompromitáciu prehliadača.

Prehliadač je tiež dodávaný s bezpečným prehliadaním Google, ktoré prehľadáva navštívené webové adresy, či neobsahujú škodlivý softvér alebo phishing. Toto je kompromis s ochranou súkromia, keď sa dotkneme nižšie.

súkromia

Aj keď je Brave založený na prehliadači Chromium, ktorý odosiela údaje spoločnosti Google, vývojári ho zbavili tejto funkcie, podobne ako v prípade projektu „UnGoogled Chromium“.

Existujú však služby, ktoré v službe Brave zhromažďujú vaše údaje, ale väčšina je v predvolenom nastavení vypnutá, napríklad služba predpovedania vyhľadávania a načítania webových stránok. Ako už bolo spomenuté, prehliadač používa Bezpečné prehliadanie Google, ktoré je v predvolenom nastavení povolené a odošle spoločnosti Google časť vašich údajov prehliadača na analýzu.

Teoreticky sú tieto informácie anonymizované, ale je úplne možné, aby spoločnosť Google krížovo odkázala na viac žiadostí, aby určila, ktoré webové stránky ste navštívili. Preto sa musíte rozhodnúť, či ochrana stojí za stratu súkromia.

Statočné-PrivacySettings

Prehliadač podporuje Tor, čo je nezvyčajné. Na rozdiel od prehliadača Tor (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Tor), nedovolí vám však zistiť, kde sa nachádza každý uzol v relé Tor, ku ktorému ste pripojení, ani neposkytuje rovnakú úroveň kontroly nad pripojením. Stále je to pekný doplnok a Brave má Tor Browser porazený vo väčšine iných ohľadov.

Statočné-Tor

Brave vás v predvolenom nastavení chráni pred sledovačmi a blokuje súbory cookie tretích strán a odtlačky prstov. Praktická ponuka „štíty“ umožňuje tieto ochrany zapínať a vypínať a monitorovať, čo robia..

Vyhlásenie spoločnosti o ochrane osobných údajov je jasné a stručné. Hovorí, že Brave nikdy nezhromažďuje vaše údaje, s výnimkou bezpečného prehliadania a predikčných služieb, ktoré môžu byť deaktivované. Dokonca aj personalizácia reklamy prostredníctvom programu Brave Rewards sa vykonáva na vašom zariadení lokálne bez toho, aby sa výsledky analýzy posielali Brave alebo inzerentovi..

Verdikt

Brave je vynikajúci prehliadač, ktorý kombinuje rozsiahle funkcie a ľahko použiteľné rozhranie s vynikajúcim výkonom a spoľahlivou kontrolou zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Okrem pomalej frekvencie aktualizácií nedochádza k žiadnym závažným nevýhodám, a preto úprimne odporúčame každému, kto je statečný.

Čo si myslíš o Brave? Chýba nám žiadna významná nevýhoda prehliadača? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie! Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map