Recenzia Tenta – bezpečný prehliadač – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia Tenta

Tenta je relatívne nový prehliadač, ktorý sa výrazne zameriava na bezpečnosť. Aj keď je to vysoko bezpečné, rýchlosť trpí a pokročilé funkcie sú uzamknuté, kým nezaplatíte. To znamená, že pre správnu osobu je to skvelý prehliadač, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii Tenta.


Najlepšie recenzie prehliadača

Tenta, ktorá bola uvedená na trh v roku 2016, je relatívne novým prírastkom do scény prehliadača. Zameriava sa na poskytovanie rozsiahleho súkromia a bezpečnosti používateľom, čo sa mu dobre darí. V tejto recenzii Tenta vám poskytneme prehľad o tom, ako sa darí v porovnaní s inými prehliadačmi.

Aj keď rýchlosť prehliadania Tenty je priemerná, vstavaná sieť VPN a inovatívne rozhranie vyrovnávajú to, čo jej chýba vo výkone. Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako synchronizovať vaše dáta medzi zariadeniami a pokročilejšie funkcie VPN sú uzamknuté za plateným odberom.

Tenta je k dispozícii iba pre Android 5.5 a novší, ale verzie Windows a iOS sú v prevádzke a očakáva sa, že budú vydané v roku 2019. Na túto kontrolu sme na testovanie použili Nexus 5x so systémom Android 8.1..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Tenta

Vlastnosti

Najväčšou funkciou spoločnosti Tenta je, že prichádza so vstavanou sieťou VPN. Môžete sa pripojiť cez 22 serverov rozmiestnených na všetkých kontinentoch a nachádzajúcich sa v 17 krajinách vrátane Južnej Kórey, Austrálie, Nového Zélandu a Južnej Afriky. V USA a po celej Európe je ich niekoľko. Navyše to neukladá obmedzenia šírky pásma ani obmedzenia používateľov, čo je vynikajúce pre bezplatnú sieť VPN.

Tenta-VPNServers

Bohužiaľ, pokiaľ neaktualizujete na platenú verziu Pro, budete mať prístup iba k serveru, ktorý vám ponúka najrýchlejšie pripojenie. To znamená, že ak chcete pomocou siete VPN obísť obmedzenia polohy v službách, ako je Netflix, budete mať obmedzené možnosti prístupu bez inovácií. Ak chcete niečo z vašej siete VPN, prečítajte si článok o najlepšej sieti VPN pre Netflix.

Pre bežných používateľov VPN chráni iba prenos prichádzajúci z prehliadača, takže ak chcete používať Tenta ako VPN pre celé zariadenie, musíte vykonať inováciu na Pro. Aj keď je cena 1 $ mesačne slušná, na ochranu viacerých zariadení odporúčame vyskúšať nášho sprievodcu najlepšími poskytovateľmi VPN.

Tenta nemá prepínač zabíjania, čo je funkcia, ktorá chráni vašu bezpečnosť a anonymitu automatickým zastavením vášho internetového prenosu, ak dôjde k prerušeniu spojenia s VPN. Môžete tiež vypnúť sieť VPN ako ktorákoľvek iná.

Tenta Media Vault

Ďalšou skvelou vlastnosťou Tenty je trezor médií. Tam môžete sťahovať a ukladať nielen médiá, ale aj najrôznejšie súbory. Čokoľvek uložené v trezore je šifrované súkromným kľúčom, čo znamená, že k nemu máte prístup, bez ohľadu na to, čo sa stane. Vault automaticky triedi vaše stiahnuté súbory do priečinkov usporiadaných podľa typu súboru, môžete si však tiež vytvoriť vlastné priečinky.

Tenta-MediaVault

Keď otvoríte stránku s videom, Tenta to automaticky rozpozná a vedľa panela s adresou zobrazí tlačidlo sťahovania, čo uľahčuje sťahovanie online videí do vášho úložiska médií alebo do miestneho úložiska. Táto funkcia je bohužiaľ pre službu YouTube zakázaná, pretože spoločnosť Google vynucuje toto obmedzenie na aplikácie v Obchode Google Play.

Tenta-VideoDownload

K dispozícii je vstavaný blokovač reklám, čo je skvelé, pretože Tenta je stále nový prehliadač, čo znamená, že sa nemôže spoľahnúť na rozšírenia blokujúce reklamy vytvorené tretími stranami, ako je Mozilla Firefox alebo Google Chrome (prečítajte si našu prehliadač Google Chrome).

Tenta tiež prichádza s tlačidlom „história nuke“, čo je neobvyklá funkcia, ktorá vám umožňuje okamžite vymazať celú históriu súvisiacu s jedným webom alebo doménou. Ak sa ocitnete na webe, ktorý v prehliadači nechcete mať žiadne stopy, môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo Nuke a zmizne.

K dispozícii je tiež vstavaná čítačka QR kódov, ku ktorej sa dostanete kliknutím na symbol QR na paneli s adresou.

Jednoduchosť použitia

Tenta rozdelí vaše prehliadanie na zóny. Každá zóna má skupinu kariet a nastavení, ktoré je možné upravovať skôr pre každú zónu ako pre prehliadač. Môžete si vybrať váš server VPN (ak máte profesionála) a poskytovateľa DNS, zapnúť nesledovať, zapnúť alebo vypnúť blokovanie reklám, vybrať predvolený vyhľadávací nástroj a prehliadaču oznámiť, či má zatvoriť karty pri ukončení.

To vám dáva veľkú kontrolu nad tým, ako sa má prehliadač správať, a umožňuje vám vytvárať zóny s rôznymi úrovňami anonymity a súkromia v závislosti od ich zamýšľaného použitia..

Tenta-ZoneSettings

Panel s adresou sa nachádza v hornej časti obrazovky, spolu s čítačkou QR, ponukou rozšírení a príznakom, ktorý ukazuje, ku ktorému VPN serveru ste pripojení. Klepnutím na vlajku získate prístup k nastaveniam pre celú zónu a možnosť zapnúť alebo vypnúť sieť VPN.

Tenta-VPNOnOff

Ak kliknete na tlačidlo zóny v ľavom hornom rohu obrazovky, zobrazí sa vám zoznam všetkých vašich zón a kariet v nich umiestnených. V dolnej časti ponuky máte prístup k globálnym nastaveniam, kde môžete nastaviť svoj kód PIN, zapnúť maskovanie prehliadača, resetovať prehliadač a zobraziť informácie o svojom účte..

Tenta-GlobalSettings

V dolnej časti obrazovky nájdete ovládacie prvky navigácie, zoznam kariet v zóne, ktorú používate, a ponuku rýchleho prístupu. V tejto ponuke získate jednoduchý prístup k vašej histórii, záložkám a úschovni médií, ako aj k tlačidlám na zdieľanie, obnovovanie, históriu vojny, zapnutie režimu pracovnej plochy a otvorenie novej karty.

Tenta-QuickAccess

výkon

Jednou z najväčších nevýhod Tenty je jej rýchlosť. Aj keď to v žiadnom prípade nie je také zlé ako Tor Browser (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Tor), rýchlosť je stále priemerná a je pomalšia ako prehliadač Chrome a Firefox (prečítajte si našu recenziu pre Firefox)..

Prehliadač tiež využíva dosť pamäte RAM vášho zariadenia a lokálna vyrovnávacia pamäť sa môže rýchlo zväčšiť.

zabezpečenia

V prehliadači je veľa skvelých bezpečnostných funkcií. Ako už bolo spomenuté, blokovanie reklám je zabudované, čo vás môže ochrániť pred škodlivými skriptmi, ktoré sa maskujú ako reklama. HTTPS Everywhere je tiež predinštalovaný. Vynúti prehliadač, aby používal pripojenie HTTPS pre všetky webové stránky, ktoré ho ponúkajú.

Tenta-SecurityExtensions

Ak stále skončíte s nezabezpečeným pripojením, ku ktorému môže dôjsť aj pri HTTPS Všade, ak web neposkytuje HTTPS, varovanie pozostáva z jasne viditeľného oranžového výkričníka..

Tenta-HTTPSWarning

Tenta je tiež šifrovaný prehliadač. Na zobrazenie inštalačného priečinka potrebujete root prístup k svojmu zariadeniu Android. Ak tak urobíte, všimnete si, že údaje sú šifrované, takže niekomu, kto má prístup k vášmu zariadeniu, nie je možné získať prístup k vašim údajom prehliadania bez vášho kódu PIN.

Kvôli zvýšenej bezpečnosti sa kód PIN neukladá na serveroch spoločnosti Tenta, čo ho chráni pred vystavením únikom alebo útokom na spoločnosť. Ak má vaše zariadenie snímač odtlačkov prstov, môžete ho nahradiť skenovaním odtlačkov prstov. 

Ďalšou dômyselnou funkciou zabezpečenia je možnosť „prehliadač masky“, ktorá počas používania prehliadača deaktivuje snímky obrazovky.

Tenta-MaskBrowserSetting

Prehliadač pôvodne používal sieť OpenVPN pre sieť VPN, ale po sťažnostiach na pomalú rýchlosť vyvinula spoločnosť vlastný protokol s názvom „MimicVPN“. Poskytuje vyššiu rýchlosť a napodobňuje pravidelnú komunikáciu, takže nie je možné, aby vás niekto, kto vás sleduje, zistil, že používate VPN. Ak sa chcete dozvedieť viac o protokoloch VPN, prečítajte si naše zhrnutie protokolov VPN.

Vaše údaje sú šifrované pomocou 256-bitového šifrovania AES, čo je vynikajúce. Ak by ste chceli vedieť, ako to funguje a prečo je to dobrý šifrovací stroj, prečítajte si náš popis šifrovania..

súkromia

Neexistujú žiadne protokoly o vašej skutočnej histórii prehliadania. Jediné údaje, ktoré zhromažďuje spoločnosť Tenta, sú niektoré súhrnné informácie o používaní, vrátane štatistík, ako je celkový počet používateľov a úroveň návštevnosti, ale nič, čo sa viaže na jednotlivých používateľov alebo sa dá použiť na vašu identifikáciu.

Poskytuje vám ďalšiu úroveň kontroly nad vašim súkromím tým, že vám umožňuje vybrať si medzi poskytovateľmi DNS, čo vám umožní uprednostniť rýchlosť alebo súkromie.

Tenta-DNSChoices

Vyhlásenie spoločnosti o ochrane osobných údajov je jasné a stručné a obsahuje informácie o tom, čo zhromažďuje, čo robí s uvedenými údajmi a čo neshromažďuje. Aj keď je Tenta predvolaná orgánmi činnými v trestnom konaní, nemôže prevrátiť vaše osobné údaje, pretože je zašifrované súkromným kľúčom, čo znamená, že je nemožné, aby ich spoločnosť dešifrovala a obrátila.

Navyše, väčšina kódu pre Tenta bola zverejnená verejne, čo umožňuje odborníkom prejsť si ju a overiť tvrdenia spoločnosti o ochrane súkromia a bezpečnosti. V porovnaní s prehliadačom VPN prehliadača Opera (prečítajte si našu recenziu v opere) sa Tenta’s javí oveľa viac ako na palube.

Verdikt

Tenta je skvelý prehliadač pre tých, ktorí sa zaujímajú o súkromie a bezpečnosť, vďaka vstavanej prehliadačovej sieti VPN, blokovaniu reklám a mnohým ďalším funkciám, ktoré vás chránia. Rýchlosť nevýrazu je nevýhodou, ale nie je dosť zlá na to, aby výrazne poškodila ľahké používanie prehliadača. Funkcia zón predstavuje inovatívny prístup k kartám a nastaveniam prehliadania a prehliadač je čistý a ľahko použiteľný.

Najväčší problém s prehliadačom je, že je k dispozícii iba v systéme Android, čo znamená, že nemôžete synchronizovať nič medzi vašimi zariadeniami, ale dúfame, že čoskoro bude napravený vydaním verzií pre systémy Windows a iOS..

Čo si myslíš o Tente? Zaručujú fantastické súkromie a bezpečnosť a inovatívny dizajn priemernej rýchlosti a nedostatku synchronizácie medzi zariadeniami? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map