Recenzia prehliadača Internet Explorer – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola programu Internet Explorer

V prípade, že ste to nevedeli, Internet Explorer stále existuje a slúži väčšinou ako dôkaz toho, ako ďaleko sme sa dostali od 90. rokov. Je to bolesť na použitie, neporiadok na prezeranie a prístup k mnohým webom, ako to môžete prečítať v tejto recenzii prehľadávača Internet Explorer.


Najlepšie recenzie prehliadača

Internet Explorer bol spustený v roku 1995 a dlho bol kráľom webových prehliadačov, prinajmenšom v počte používateľov. Nárast prehliadača Google Chrome v roku 2008 ho vytlačil zo svojho dominantného postavenia a odvtedy klesá. V roku 2015 ho nahradil Microsoft Edge (prečítajte si našu recenziu Edge). Táto recenzia prehliadača Internet Explorer vysvetlí výhody a nevýhody prehliadača.

Prehliadač je zastaraný program a so značným nedostatkom funkcií, zastaralým a škaredým rozhraním a slabým výkonom je jedným z najhorších webových prehliadačov, ktoré môžete použiť. Jedinou nevýhodou programu Internet Explorer je to, že určité staré webové stránky a intranetové systémy sú preň stále zostrojené výlučne, čo znamená, že ste ich niekedy nútení používať..

Posledná a posledná iterácia prehliadača, známa ako Internet Explorer 11, je k dispozícii iba pre Windows 7 a novšie verzie. Je to tiež jediná verzia prehľadávača pre systémy Windows 10, 8.1 a 8. Internet Explorer pre MacOS býval, ale po spustení Safari od spoločnosti Apple bol ukončený v roku 2003. Pri tejto kontrole sme na testovanie použili prenosný počítač so systémom Windows 10.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre program Internet Explorer

Vlastnosti

V prehliadači Internet Explorer chýba veľa funkcií, ktoré sa dnes považujú za štandardné pre webové prehliadače. Aj keď na svoj panel vyhľadávania môžete pridať Google a niekoľko ďalších poskytovateľov vyhľadávania, predvolený vyhľadávací nástroj je uzamknutý v službe Bing. 

Medzi ďalšie chýbajúce funkcie patria témy a možnosť stlmiť karty. Aj keď existuje základné automatické dopĺňanie, nie je možné uložiť spôsoby platby a čokoľvek iné ako heslá nie je možné spravovať ani upravovať, iba vymazané.

IE-AutoFill

Internet Explorer má doplnky, ale výber je v porovnaní s prehliadačmi Chrome a Mozilla Firefox slabý (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Firefox). Našťastie existuje verzia Adblock Plus, ale toto je len minimum, aké chcete z rozšírenia prehliadača. Pretože prehliadač nie je založený na prehliadači Chromium (prečítajte si našu recenziu prehliadača Chromium), nemôže používať knižnicu rozšírení prehliadača Chrome..

IE-InternetExplorerAddons

Prehliadač je dodávaný s programom Bing Translate, ktorý umožňuje preklad webových stránok do viac ako 45 jazykov kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti prekladu v kontextovej ponuke. Aj keď je to lepšie ako nič, Bing Translate nie je zďaleka tak dobrý ako Google Translate, ktorý pri preklade obsahuje viac jazykov a väčšiu presnosť..

Internet Explorer sa dobre integruje s inými produktmi spoločnosti Microsoft. Webové stránky môžete importovať do Excelu alebo OneNote, ktorý uloží text automaticky vytvorením hárku Excelu alebo stránky OneNote. Je to užitočný nástroj, ak potrebujete skopírovať veľké množstvo údajov, napríklad tabuliek, do miestnych súborov, ale môžete to urobiť aj v iných prehliadačoch s príponou..

IE-ImportToExcel

Jednoduchosť použitia

Základná štruktúra rozhrania programu Internet Explorer vyzerá podobne ako iné prehliadače s adresou a panelmi vyhľadávania v hornej časti a kartami a záložkami pod nimi, má však príliš veľa ponúk a tlačidiel. Rozhranie je starodávne a chýba vám dostatočná kontrola nad prehliadaním. Chýbajú jednoduché veci, ako je pripnutie alebo výber viacerých kariet..

IE-BasicInterface

Okrem základných nastavení pre veľkosť a farbu textu nie je možné prispôsobiť vzhľad prehliadača. Pretože moderné prehliadače, ako je Vivaldi (prečítajte si našu recenziu Vivaldi), vám umožňujú zmeniť takmer všetky aspekty toho, ako prehliadač vyzerá a čo vyzerá, možnosti prispôsobenia prehliadača Internet Explorer vyzerajú žalostne nedostatočne.

Ponuka nastavení tiež vyzerá ako zastaraná relikvie a jej navigácia pri hľadaní možnosti, ktorú hľadáte, je často únavná a náročná, pretože pri malých zmenách sa často vyžaduje, aby ste prechádzali cez zdĺhavé kontrolné zoznamy skryté v pokročilých kategóriách..

IE-InternetOptions

Čo sa týka kompatibility, veľa webových stránok netestuje na prehliadač Internet Explorer, takže pri prehliadaní sa rýchlo stretnete s problémami, ktoré sa časom zhoršia. Je to preto, že program Internet Explorer má nízky počet používateľov a nepodporuje mnoho moderných webových štandardov, čo z neho robí optimalizáciu webových stránok pre vývojárov webu bolestivou úlohou..

Na druhej strane, niektoré staré webové stránky stále používajú staršie rámce, napríklad ActiveX, ktorý je zabudovaný v prehliadači Internet Explorer. Okrem toho sa pre prehliadač niekedy vytvárajú intranetové webové stránky a aplikácie, ktoré spoločnosti používajú interne.

výkon

Internet Explorer je pomalý a dosahuje podobné rýchlosti ako jeho náhradný prehliadač Edge, ktorý je oveľa pomalší ako všetky ostatné prehliadače, ktoré sme testovali, s výnimkou prehliadača Tor Browser (prečítajte si našu recenziu prehliadača Tor). Využitie pamäte RAM je tiež vysoké, pričom prehliadač spotrebúva rovnako veľa systémových prostriedkov ako prehliadač Chrome, hoci je oveľa pomalší.

Program Internet Explorer obsahuje informačný panel výkonnosti, ktorý môžete vyvolať na každej karte na meranie jeho využitia CPU a RAM, ako aj času farby, počtu snímok a počtu požiadaviek na sieť. Bohužiaľ to funguje iba na jednotlivých kartách, takže je neefektívne, ak chcete porovnať výkonnosť všetkých svojich otvorených kariet alebo nájsť web, ktorý spotrebúva najviac zdrojov.

IE-PerformanceDashboard

zabezpečenia

Najväčší problém so zabezpečením programu Internet Explorer je, že už nie je v aktívnom vývoji alebo prioritou spoločnosti Microsoft. Aj keď prehliadač stále dostáva podporu, aktualizáciu zabezpečenia dostane iba raz za mesiac, čo je zriedkavé v porovnaní s inými prehliadačmi, pretože sme sa v našom článku zaoberali tým, ktorý webový prehliadač je najbezpečnejší..

Na rozdiel od väčšiny prehliadačov vás upozorní, keď k webovým stránkam pristupujete prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia. Keď ste pripojení k HTTPS, je vedľa panela s adresou visiaci zámok, ale jeho neprítomnosť sa dá ľahko vynechať a môže vás nechať nevedomý, že posielate osobné alebo dôležité informácie prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia, čo môže viesť k zhromažďovaniu údajov tretím -parties.

IE-HTTPSPadlock

Existujú tri úrovne zabezpečenia, pričom každá sa väčšinou zameriava na blokovanie rôznych skriptov alebo na výzvu na povolenie pred ich spustením. Rozšírené nastavenia vám umožňujú zvoliť jednotlivé bezpečnostné opatrenia, ale sú spletené a spravujú nastavenia a povolenia webových stránok bolesťou..

IE-AdvancedSecurity

Program Internet Explorer používa program Microsoft Defender SmartScreen, aby chránil používateľov pred škodlivým obsahom, napríklad škodlivým softvérom alebo phishingovými schémami. Upozorňuje používateľov, keď sa chystajú otvoriť web, ktorý je známy pre škodlivé správanie, a slúži pre rovnaký účel ako Bezpečné prehliadanie Google pre mnoho ďalších prehliadačov. Program Defender SmartScreen je však rýchlejší ako Bezpečné prehliadanie.

súkromia

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, program Internet Explorer robí minimum, ale nie oveľa viac. V nastaveniach môžete zapnúť ochranu sledovania, ako aj použiť funkciu „Súkromné ​​prehliadanie“, čo je iba iné meno pre štandardné súkromné ​​okná, ktoré majú všetky prehliadače. Prehliadač však môžete nastaviť tak, aby po ukončení automaticky vymazal všetky údaje vrátane histórie prehľadávania, súborov cookie atď., Čo je pekné.

IE-TrackingProtectionSettings

Zásady ochrany osobných údajov pre program Internet Explorer sú dlhé a komplexné a najrelevantnejšie informácie sa skryjú ku koncu, čo znamená, že aj keď údaje zhromaždené od vás zostanú po väčšinu času v spoločnosti Microsoft, môžu sa v určitých prípadoch odovzdať. a vaše údaje budú vždy použité spoločnosťou na prispôsobenie a „vylepšenie“ vašej skúsenosti.

Ak máte vážne problémy s ochranou súkromia, mali by ste použiť iný prehliadač a prečítať si nášho sprievodcu anonymným prehliadaním, ktorý obsahuje veľa užitočných tipov a trikov o tom, ako sa chrániť pred zvedavými očami online..

Verdikt

Úprimne povedané, Internet Explorer je hrozný prehliadač. Zďaleka to zaostávalo pred konkurenciou ešte pred vzostupom prehliadača Chrome na konci 2000-tych rokov (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chrome). Zlý výkon, nedostatok funkcií a zastaraný dizajn prispievajú k jednému z najmenej užitočných prehliadačov na trhu. Dokonca aj šéf bezpečnosti spoločnosti Microsoft povedal ľuďom, aby ich už viac nepoužívali.

Skutočnosť, že Edge prevzal úlohu primárneho prehľadávača spoločnosti Microsoft v roku 2015, vám nepomohla a ak z nejakého dôvodu cítite potrebu používať prehliadač zabudovaný v počítači so systémom Windows, je potrebné použiť tento prehľad.

Čo si myslíte o prehliadači Internet Explorer? Existuje presvedčivý dôvod na jeho použitie, na ktorý sme sa v tomto preskúmaní nevzťahovali, čo kompenzuje jeho mnohé nedostatky? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map