Spätná väzba pre obchodné hodnotenie – aktualizovaná 2020

Spätná väzba pre obchodné hodnotenie

Odporúčame Backblaze for Business pre takmer každú malú firmu. Je to rýchle, ľahko použiteľné a predovšetkým lacné. Nie je to však úplne bez jeho nevýhod, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii Backblaze for Business.


obchodné zálohy

Backblaze bol obľúbený medzi súkromnými používateľmi, zatiaľ čo Backblaze B2 je obľúbenou voľbou pre vývojárov IaaS. Backblaze for Business spája zálohovanie Backblaze a cloudové úložisko B2 dohromady, ale vyžaduje si zaplatenie týchto dodatočných produktov. Vďaka technológii Backblaze for Business môžete vytvárať a spravovať pracovné skupiny.

V tejto recenzii sa okrem tradičného záložného nástroja Backblaze zameriame hlavne na túto administratívnu funkciu.

Vďaka jednoduchému užívateľskému rozhraniu Backblaze a skvelej cene je jedným z najlepších online záloh pre malé podniky na trhu. To však má určité nevýhody, medzi ktoré patrí okrem iného nedostatok skutočného súkromného šifrovania, obmedzená verzia verzií a neschopnosť zálohovať zariadenia NAS alebo server bez toho, aby ste museli platiť za B2..

Ak vám však niektoré z chýb systému Backblaze nevadí, môžete ho použiť na implementáciu plánu zálohovania firmy. Pätnásťdenná bezplatná skúšobná verzia vám pomôže rozhodnúť sa, či to naozaj potrebujete. Ak si stále nie ste istí Backblaze, držte sa nás pri podrobnostiach v tomto článku Backblaze for Business.. 

Ak potrebujete iba chrániť svoj domáci počítač, pozrite si našu spätnú kontrolu a zistite, či služba vyhovuje vašim potrebám.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre backblaze for Business

Vlastnosti

Hlavnou výhodou Backblaze oproti konkurencii je to, že poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie. Vďaka tomu je na vrchole nášho najlepšieho neobmedzeného zoznamu záloh online. Backblaze for Business poskytuje rovnaké funkcie, aké sú dostupné pre domácich používateľov. Ak ste vlastníkom účtu alebo určeným správcom, budete mať niekoľko ďalších funkcií.

Rovnaké funkcie vyplývajú zo skutočnosti, že Backblaze používa presne toho istého klienta pre obchodných a domácich používateľov. Je to výhoda pre majiteľov malých firiem, ktorí hľadajú jednoduché riešenie zálohovania, ktoré beží na pozadí a nevyžaduje si veľa času na údržbu. To vašim zamestnancom pomôže sústrediť sa na produktivitu namiesto riadenia procesu zálohovania.

Backblaze dosahuje túto jednoduchosť využitím svojho neobmedzeného cloudového priestoru na zálohovanie všetkého. Zálohuje súbory na základe prípony, čo znamená, že dokumenty, obrázky, finančné správy, e-maily a väčšina ďalších základných súborov sa automaticky zálohujú. Systémové a dočasné súbory sú v predvolenom nastavení vylúčené.

Môžete si zálohovať jeden počítač za licenciu, ale môžete ho použiť aj na zálohovanie externých diskov, ak sú k počítaču pripojené prostredníctvom USB alebo FireWire. Nezabúdajte však, že vaše externé pevné disky musia byť pripojené k počítaču a skenované systémom Backblaze najmenej raz za 30 dní, aby boli zálohované..

Ak vám to znie ako prerušovač obchodov, prečítajte si naše najlepšie online zálohy týkajúce sa zaokrúhlenia externých pevných diskov a zistite, ako sa porovnáva Backblaze s inými službami pre zálohovanie externých diskov.. 

Vonkajšia podpora sa však nevzťahuje na zariadenia NAS, oddiely Boot Camp ani virtuálne stroje. Ak chcete, pozrite si náš zoznam najlepších online záloh pre zariadenia NAS.

Backblaze tiež nemôže zálohovať na externé disky (na rozdiel od ich zálohovania), čo by ich klasifikovalo ako hybridné cloudové zálohovanie. Ak to chcete, mali by ste zvážiť konkurenčnú službu, napríklad CrashPlan. Prečítajte si viac o jeho používaní pre malé podniky v našej recenzii CrashPlan.

Verzia Backblaze zachováva odstránené súbory a ich predchádzajúce verzie iba 30 dní. Znovu uprednostňujeme prístup CrashPlan, ktorý umožňuje používateľom definovať svoju vlastnú politiku verzovania, ktorá môže každých 15 minút ukladať nové verzie súborov a neobmedzene ich uchovávať. To vám tiež dáva možnosť ponechať odstránené súbory na neurčito.

Backblaze špeciálne funkcie

To znamená, že Backblaze má niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré kompenzujú chýbajúce. Napríklad Backblaze umožňuje zdieľať vaše súbory vygenerovaním odkazu, ktorý môžete skopírovať a vložiť do sociálnej siete. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou je možnosť dediť stavy zálohy.

To znamená, že ak prenesiete Backblaze na nový počítač alebo nainštalujete nový operačný systém, môžete načítať stav zálohy a pokračovať v zálohovaní tam, kde ste prestali..

Navyše, ak zapnete funkciu mapovania vo webovom klientovi, môžete použiť funkciu „vyhľadať môj počítač“. Je to užitočné, ak stratíte laptop alebo ho niekto ukradne.

Okrem týchto funkcií má Backblaze všetky štandardné funkcie zálohovania. Medzi ne patrí plánovač zálohovania, ktorý vám umožní spúšťať zálohy podľa vášho želania; rýchlosť škrtenia, ktorá vám umožní ovládať rýchlosť nahrávania a sťahovania; a priebežné a prírastkové zálohy. 

Nepretržité zálohovanie znamená, že funkcia Backblaze bude nepretržite sledovať vaše súbory kvôli zmenám. Keď zistí zmenu, pomocou algoritmu prenosu na úrovni bloku odovzdá iba zmenené časti súborov. To je „inkrementálny“ kus rovnice.

Backblaze obsahuje mobilné aplikácie pre Android aj iOS, ale umožňujú vám iba prístup a zdieľanie súborov, nie zálohovanie mobilných dát. Firemní používatelia, ktorí chcú zálohovať svoje mobilné zariadenia, by mali zvážiť IDrive alebo iné služby z našej najlepšej online zálohy pre mobil. 

Pokiaľ ide o správu účtu, pracovné skupiny môžete nastaviť pomocou webového rozhrania Backblaze. Hovoríme o tom viac, keď diskutujeme o jednoduchosti použitia. Medzi bezpečnostné funkcie patrí pokojové šifrovanie a poloprivátové šifrovanie, tieto funkcie sa však podrobnejšie pozrieme v časti „Zabezpečenie“..

Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách a službách zálohovania online, obráťte sa na našu obchodnú zálohovaciu knižnicu.

stanovenie ceny

Na rozdiel od iných služieb pre podniky Backblaze for Business neúčtuje poplatok navyše v porovnaní s platbami domácich spotrebiteľov. Náklady na podnikové zálohovanie a osobné zálohovanie sú rovnaké: 6 dolárov mesačne na neobmedzenú zálohu jedného počítača.

To je veľa pre jeden počítač a prevyšuje cenu CrashPlan 10 dolárov za počítač. Zlepšuje sa, ak sa prihlásite k ročnej alebo polročnej dohode. Ak zaplatíte vopred za jeden rok zálohy, zaplatíte iba 60 dolárov. Ak pôjdete dva roky, cena klesne na 110 dolárov, čo znamená, že budete platiť menej ako 60 dolárov za počítač ročne.

Nevýhodou však je, že Backblaze má prirodzenú nevýhodu, keď poskytnete neobmedzené zálohovanie: Neposkytuje podporu pre neobmedzené zálohovanie zariadenia. Ak chcete, namiesto neobmedzeného záložného priestoru by ste mali dať šancu spoločnosti IDrive Business alebo Carbonite for Business. Prečítajte si naše recenzie IDrive for Business a Carbonite for Office.

Ak už viete, že tieto dve položky nie sú vhodné, v našich online záložných recenziách nájdete ďalšie možnosti.

Obe však ponúkajú plány predplatného, ​​ktoré poskytujú rôzne množstvo záložného priestoru, čo znamená, že si môžete vybrať jeden na základe svojich potrieb. Napríklad IDrive Business ponúka 250 GB, 500 GB, 1,25 TB a ďalšie.

backblaze-business-cenová-quote

To, či vám takéto plány ušetria peniaze v porovnaní s technológiou Backblaze, závisí od toho, koľko zamestnaneckých zariadení musíte chrániť a koľko miesta na zálohovanie potrebujete. Ak máte na ochranu iba niekoľko počítačov, Backblaze bude pravdepodobne lepšia. Predtým, ako sa rozhodnete pre túto službu, môžete vyskúšať službu pomocou svojej 15-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Jednoduchosť použitia

Ak chcete, aby bol váš proces zálohovania jednoduchý, s Backblaze nemôžete pokaziť. Vďaka svojej schopnosti automaticky zálohovať podľa typu súboru klient od vás nevyžaduje veľa vstupov.

Ostatné služby podnikového zálohovania – vrátane CrashPlan, IDrive a Carbonite – vyžadujú, aby ste zálohovali na základe umiestnenia súboru, čo má tendenciu byť viac manuálny a zdĺhavý proces. Je to o to viac, ak máte veľa súborov na rôznych miestach na zálohovanie.

Backblaze prehľadá váš pevný disk počas inštalácie a zaznamená každý súbor, ktorý by sa mal zálohovať. Po dokončení inštalácie a kliknutí na „OK“ sa spustí proces zálohovania a to je všetko. Keď sa zhromažďujú a vytvárajú nové súbory, automaticky sa pridajú do plánu zálohovania.

backblaze-data-vylúčenie

Ak však nie ste spokojní s automatickým výberom zálohy, môžete otvoriť ponuku nastavení, ktorá vám umožní vylúčiť typy súborov a priečinky. 

backblaze-business-desktop-client

Rovnako ako väčšina súčasných online riešení pre zálohovanie, aj Backblaze využíva desktopového klienta na správu procesu zálohovania. Klienti sú k dispozícii pre Windows a MacOS, ale nie pre Linux. Linux fanúšikovia by mali konzultovať naše najlepšie online zálohovanie pre Linux zaokrúhľovanie pre niektoré alternatívy.

Klient Backblaze pre počítače je však jednoduchý a ľahko použiteľný. Nie je to upchaté nastaveniami a funkciami, ako mnoho iných záložných klientov. Panel primárneho klienta obsahuje iba tri tlačidlá: „pozastaviť zálohovanie“, „možnosti obnovenia“ a „nastavenia“.

Okrem vylúčenia súborov vám nastavenie umožní vylepšiť výkon zálohovania, vylepšiť plán zálohovania, zadať súkromný kľúč, zobraziť súbory naplánované na zálohovanie, ako aj skontrolovať svoje správy a problémy.

backblaze-business-groups

Webový klient sa tiež ľahko používa, čo je výhodné, pretože ho budete používať na správu svojho pracovného tímu. Manažment sa točí okolo obchodných skupín. 

backblaze-skupinu tvorba

Ako správca, ak vytvoríte svoju obchodnú skupinu ako spravovanú skupinu, môžete pristupovať k zamestnaneckým účtom a obnoviť ich heslá a dokonca aj prístup k ich súborom. Vaši zamestnanci však musia pri vstupe do skupiny súhlasiť s týmto prístupom.

Na ovládacom paneli skupiny môžete tiež zakúpiť licencie pre zálohovanie online Backblaze a cloudové ukladanie Backblaze B2. Backblaze B2 je nízkonákladová cloudová infraštruktúra ako služba, ktorá konkuruje Amazon S3, Google Cloud a Azure..  

backblaze-group-pozvať

Posledným krokom pri vytváraní vašej skupiny je odoslanie pozvaní zamestnancom, aby sa pripojili k vašej obchodnej skupine. Pozvánky môžete poslať e-mailom alebo môžete jednoducho skopírovať a vložiť odkaz na pozvánku. Ak máte oprávnenie vzdialenej správy a monitorovania, môžete pre svojich členov vykonať hromadnú tichú inštaláciu.

Ak sa však rozhodnete poslať pozvánky, budete mať pred schválením používateľov šancu schváliť jednotlivé členstvá. Pozvaní používatelia budú navyše musieť správcom udeliť povolenie na spravovanie svojich účtov.

Pozvaní zamestnanci, ktorí už majú účet Backblaze, za ktorý platia, dostanú pomernú náhradu, ak zaplatili vopred..

Celkovo je skupinový systém ľahko použiteľný a je v súlade s jednoduchým dizajnom Backblaze. S konkurenčnými službami nenájdete žiadne podrobné nástroje na vytváranie prehľadov, ale aspoň si môžete skontrolovať základné štatistické údaje o používaní, aby ste sa uistili, že sú vaše zamestnanecké zariadenia chránené.

backblaze-business-mobile

Rovnaký jednoduchý prístup zdobí mobilnú aplikáciu. Umožňuje vám prehliadať zálohované súbory, zobraziť súbory, ktoré ste si stiahli, a získať prístup k nastaveniam. Ponuka nastavení vám umožní zapamätať si svoje prihlasovacie informácie, nastaviť prihlasovacie údaje odtlačkov prstov a povoliť sťahovanie, keď nie ste v sieti Wi-Fi. Ide o holé kosti a neexistuje spôsob, ako zdieľať súbory alebo iniciovať obnovenie aplikácie.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Ako sme povedali, zálohovanie Backblaze je založené na type súboru. Z tohto dôvodu označuje veľa súborov na zálohovanie, okrem systémových a dočasných súborov. Ak súbory nevylúčite sami, počiatočná záloha môže pochopiteľne trvať dlhšie. V skutočnosti to bude pravdepodobne trvať niekoľko dní alebo dokonca niekoľko týždňov.

backblaze-Inital záložného úväzok

Ak chcete získať predstavu o tom, ako dlho budete čakať, kliknite na tlačidlo na klientskom počítači, ktoré hovorí: „Ako dlho potrvá moje zálohovanie?“ Keď sa prvá záloha stratí, niektoré funkcie vám pomôžu zrýchliť následné zálohy, ale v ďalšej časti o nich budeme hovoriť viac.. 

Klient Backblaze v predvolenom nastavení tento proces spúšťa pomocou nepretržitého prístupu k zálohovaniu, čo znamená, že súbory sa zálohujú ihneď po ich vytvorení. Nepretržité zálohovanie sa však môže javiť ako príliš náročné na prostriedky. V takom prípade môžete zmeniť plán zálohovania.

Možnosti plánovania nie sú také bohaté ako s konkurenčnými službami, ako sú IDrive a CloudBerry Backup. Zálohy môžete napríklad spustiť raz denne v konkrétnom čase alebo iba po kliknutí na tlačidlo „zálohovať teraz“.

Väčšina používateľov bude mať úžitok z neustáleho zálohovania. Ak by ste však chceli vylepšené možnosti plánovania, prečítajte si našu recenziu zálohovania služby CloudBerry.

Obnovenie súborov vyžaduje, aby ste sa prihlásili do webového rozhrania. V klientskom počítači sa nachádza tlačidlo „možnosti obnovenia“, ale zobrazuje iba vaše možnosti a webového klienta otvára v prehliadači.

backblaze-web-restore-start

Po prihlásení do webového klienta môžete vybrať, ktoré súbory chcete obnoviť, prejdite na kartu „zobraziť / obnoviť súbory“ alebo kliknutím na tlačidlo „obnoviť“ v prehľade. Upozorňujeme, že prehliadač súborov je v dolnej časti stránky.

backblaze-web-restore-metódy

Ďalej si môžete vybrať spôsob obnovenia zo zoznamu. Typickým spôsobom, ako obnoviť súbory, je ich stiahnutie do súboru zip. Nemusíte čakať online, kým pre vás Backblaze pripraví tento súbor ZIP, pretože keď bude súbor pripravený, pošle vám e-mailové upozornenie..

Obnova súborov ZIP je tiež obmedzená na 500 GB na žiadosť, s maximálnym počtom 20 žiadostí v ktoromkoľvek danom čase. Ak máte viac ako to, služba Backblaze’s Courier Recovery môže byť lepšou možnosťou obnovenia súborov. 

Pomocou tejto možnosti môžete požiadať, aby Backblaze ukladal všetky vaše súbory na USB flash disk s maximálnym priestorom 256 GB alebo na 8TB externý pevný disk a poslal vám toto zariadenie poštou. Je to pohodlné, ale možnosť obnovenia kuriérom vyžaduje, aby ste za zariadenie zaplatili vopred. Ak však zariadenie odošlete späť do 30 dní, dostanete úplnú náhradu.

Navyše, ak ste odberateľom Backblaze B2, môžete sa rozhodnúť archivovať svoje súbory ako snímku. Vaše snímky budú k dispozícii vo vašom B2, aj keď zo svojho účtu odstránite súbory. Je to užitočné, ak potrebujete na pevnom disku vyčistiť nejaké miesto.

rýchlosť

Ako dlho bude vaša počiatočná záloha trvať, závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serveru. Vaše pripojenie bude lepšie, čím bližšie budete k dátovým centrám Backblaze v Kalifornii a Arizone.

Zvyčajne používame priečinok s kapacitou 1 GB na testovanie rýchlosti prenosu, ale to nebolo možné s funkciou Backblaze, pretože to automaticky zálohuje vaše údaje. Z tohto dôvodu sme sa museli spoliehať na Backblazeho predpoveď. Vylúčili sme však aj niektoré súbory, kým nebudeme mať menšiu zálohu, aby sme skontrolovali predpovede Backblaze.

Najprv sme skontrolovali odkaz z desktopového klienta, ktorý kontroluje, ako dlho bude záloha trvať. Uviedlo sa, že naša záloha sa skončí za menej ako jeden deň. Vzhľadom na to, že sme mali 2,62 GB súborov, je to upokojujúce. Druhý nástroj nás informoval, že dokážeme nahrať 107 GB za deň. To by sme očakávali, pretože rýchlosť nahrávania bola 9,9 Mb / s.

Ak vaša záloha nefunguje tak rýchlo, ako by ste chceli, môžete zvýšiť počet spustených vlákien zálohy, aby sa nahrávanie urýchlilo. Ak to nepomôže, Backblaze odporúča vylúčiť z výberu nevyžiadané súbory a súbory, ktoré nepotrebujete zálohovať. Po dokončení počiatočnej zálohy pomôže algoritmus prenosu na úrovni blokov s následnými nahrávaniami.

Backblaze tiež vykonáva bezstratovú kompresiu súborov, aby sa pred prenosmi zmenšila ich veľkosť. Kopírovanie a kompresia súborov na úrovni blokov šetrí čas a šírku pásma. Na druhej strane, ak Backblaze zaberá príliš veľkú šírku pásma, môžete znížiť jeho prenosové rýchlosti.

zabezpečenia

Backblazeho cloudová bezpečnosť má takmer všetky funkcie, ktoré radi vidíme. Hovoríme „takmer“, pretože má súkromné ​​šifrovanie. Súkromné ​​šifrovanie je v predvolenom nastavení zakázané, takže ho musíte povoliť. Ak to neurobíte, Backblaze si zachová váš šifrovací kľúč.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, jeho súkromné ​​šifrovanie nie je úplne súkromné, pretože ak chcete obnoviť svoje šifrované súbory, musíte poslať prístupové frázy na spätné prepätie. Dôvodom je to, že Backblaze obnovuje vaše súbory prostredníctvom webu namiesto použitia desktopového klienta (ku ktorému by ste mohli zadať prístupové heslo bez jeho odoslania na Backblaze)..

Spoločnosť však tvrdí, že „vaše prístupové heslo sa nikdy neuloží na disk a po použití sa vyradí.“

Backblaze používa protokol HTTPS, ktorý obsahuje protokol SSL, na zabezpečenie vašich súborov počas prepravy. Pomáha to chrániť vás pred odpočúvaním pomocou kybernetických útokov typu človek v strede (podobné nebezpečenstvá verejného WiFi). Ak nie ste oboznámení s protokolom SSL, prečítajte si naše porovnanie SSL a TLS, aby ste sa o ňom dozvedeli viac.

Keď sa vaše súbory dostanú na servery Backblaze, sú šifrované pomocou 128-bitového šifrovacieho algoritmu AES. AES je štandardné šifrovanie, ktoré sa dnes používa. Pokiaľ vieme, jeho 128-bitová verzia nebola nikdy popraskaná, ale stále poskytujeme viac bodov službám, ktoré ju používajú, je ťažšia, 256-bitová sesternica.

backblaze-2fa-settings

Backblaze tiež poskytuje podporu dvojfaktorovej autentifikácie, ktorú ako správca môžete povoliť pre všetkých svojich zamestnancov. Dvojfaktorové overenie pomáha chrániť váš účet, ak jeden z vašich zamestnancov používa slabé heslo, ktoré je rozbité alebo odcudzené. 

Dokonca aj v takom prípade nebudú mať škodlivé osoby stále prístup k súborom tohto zamestnanca, pretože dvojfaktorové overenie vyžaduje pri prihlásení z neznámeho zariadenia ďalší bezpečnostný kód. Zamestnanec môže tento kód prijať prostredníctvom SMS alebo aplikácií, ako je napríklad Google Authenticator alebo Authy.

Ďalším dohadom, pokiaľ ide o bezpečnosť systému Backblaze, je jeho obmedzená schopnosť verzovania. Backblaze ukladá predchádzajúce verzie súborov po dobu 30 dní, vďaka čomu je o niečo menej schopný zvládnuť útoky ransomware ako služby online s veľkorysejšími politikami verzovania, ako sú IDrive a CrashPlan..

To nie je nič, na čo by sme sa mali zamerať, pretože útoky typu ransomware sa väčšinou zameriavajú na podniky a prácu šifrovaním súborov. Keď zašifrujú vaše súbory, vyžadujú od vás zaplatenie výkupného, ​​aby ste ich dešifrovali. Vďaka verzii v hre môžete po odstránení škodlivého softvéru za útokom jednoducho vrátiť svoje súbory na predchádzajúce nezašifrované verzie..

súkromia

Spätná väzba vyžadujúca odoslanie súkromného kľúča na obnovenie súborov nie je pre vaše súkromie to najlepšie. Backblaze tvrdí, že ho potom odstráni, ale musíte za to vziať jeho slovo. Navyše je Backblaze americkou spoločnosťou a musí dodržiavať americké zákony a nariadenia týkajúce sa cloudu. Nepatria k najlepším zákonom o ochrane osobných údajov v cloude a je tu aj projekt PRISM, o ktorom by sa malo premýšľať. 

V súlade so svojimi zásadami ochrany osobných údajov zhromažďuje Backblaze osobné informácie, ktoré poskytnete pri registrácii – čo umožňuje dvojfaktorové overenie (vaše telefónne číslo) – a keď chatujete alebo e-mailom s tímom podpory Backblaze. Navyše, Backblaze zbiera metadáta, ktoré mu pomáhajú zlepšovať jeho produkty.

Podľa zásady Backblaze „bez vášho súhlasu„ neprenajíma, neobchoduje ani nezdieľa svoju adresu alebo e-mailovú (sic) adresu s inou spoločnosťou na marketingové účely. “

Backblaze môže použiť informácie, ktoré zhromažďuje, na zriadenie online účtov; prevádzkovať svoju platformu; zlepšiť rozloženie, obsah a navigáciu svojich výrobkov; pochopiť, ako používatelia používajú svoje produkty; posielať marketingové komunikácie a ďalšie.

Backblaze zdieľa vaše informácie s poskytovateľmi služieb tretích strán, ktorí im pomáhajú prevádzkovať jeho platformu. Medzi tieto služby tretích strán patria Facebook, Slack, Twitter, Stripe, Salesforce, Google Analytics, FreshBooks, HubSpot, MailChimp a ďalšie.. 

Backblaze môže tiež poskytnúť vaše informácie tretím stranám, ak to vyžaduje zákon, súdny príkaz alebo iné súdne povolenie. Predaj, prevody alebo zlúčenia tiež vyzvú Backblaze, aby zdieľal vaše informácie s príslušnou treťou stranou.

Spätná ochrana súkromia

Spätná väzba dodržiava EU-U.S. a Swiss-U.S. Rámce ochrany osobných údajov, čo znamená, že Backblaze bude v súlade so zákonmi vo vašej domovskej krajine alebo oblasti, ak prenášate osobné informácie z Európskeho hospodárskeho priestoru alebo Švajčiarska do USA alebo naopak.

Navyše Backblaze dodržiava všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ktoré je prísnym zákonom EÚ o súkromí používateľov online. Máte nasledujúce práva, ktoré zodpovedajú všeobecnému nariadeniu o ochrane údajov:

 • Máte prístup k osobným informáciám, ktoré o vás zhromažďuje Backblaze.
 • Svoje údaje vo svojom účte môžete opraviť, aktualizovať alebo požiadať o prihlásenie tak, že sa prihlásite do svojho účtu.
 • Ak ste rezidentom EHP, môžete namietať proti spracovaniu svojich osobných údajov, požiadať Backblaze o obmedzenie spracovania alebo požiadať o ich prenosnosť, pokiaľ je to technicky možné.
 • Podobne, ak spoločnosť Backblaze zhromaždila a spracovala vaše osobné údaje s vaším súhlasom, môžete svoj súhlas kedykoľvek odvolať.
 • Môžete sa obrátiť na orgán na ochranu údajov o zhromažďovaní a používaní vašich osobných údajov spoločnosťou Backblaze.
 • Máte tiež právo ukončiť marketingovú komunikáciu spoločnosti Backblaze.

Ďalšou užitočnou vecou, ​​ktorú treba poznamenať, je, že Backblaze „si uchová vaše osobné informácie po dobu nevyhnutnú na splnenie cieľov uvedených v tomto oznámení o ochrane osobných údajov, pokiaľ zo zákona nie je požadovaná alebo povolená dlhšia doba uchovávania.“ “

Pri použití Backblaze konkrétne na obchodné účely nezabudnite, že správca môže mať prístup k vášmu účtu a mať nad ním kontrolu. Takéto správanie sa však očakáva. V pravidlách ochrany osobných údajov sme však nenašli žiadne obavy a vy máte určité práva, ktoré vám pomôžu prevziať kontrolu nad vašim súkromím.

podpora

backblaze-help-sekcia

Ak narazíte na problém so zálohou, najrýchlejší spôsob, ako nájsť odpoveď, je zasiahnuť online databázu znalostí. Znalostná základňa spoločnosti Backblaze obsahuje články, ktoré zodpovedajú osobnému zálohovaniu, podnikovému zálohovaniu a úložisku cloudu B2. 

Páčilo sa nám, ako vidíte na prvý pohľad najbežnejšie otázky týkajúce sa produktu. Sú tiež rozdelené do kategórií, aby uľahčili nájdenie požadovanej odpovede. Ak však nemôžete, môžete prehľadať celú vedomostnú základňu.

V prípade, že nenájdete odpoveď, môžete kontaktovať tím podpory. Nemôžete to urobiť telefonicky, aj keď ste firemným používateľom. Môžete však využiť podporu živého chatu, ktorá funguje od pondelka do piatka od 9:00 do 12:00 a 13:00. do 17:00 PST.

Ak vaše podnikanie vyžaduje nepretržitý prístup k živej podpore, IDrive je určite lepšou voľbou vďaka telefonickej podpore počas pracovných dní a nepretržitej živej podpory. 

Ak si myslíte, že môžete počkať niekoľko hodín, kým odpovie na technickú podporu, Backblaze odpovie na e-mailové lístky každý deň v týždni. Opäť to však nie je pokrytie 24/7.

Poslali sme žiadosť tímu podpory a odpoveď sme dostali po 13 hodinách. Napriek tomu vám Backblaze umožňuje skontrolovať stav e-mailových lístkov online, čo je pekné.

Verdikt

Spätná väzba je vynikajúcou voľbou, ak ste podnikový používateľ, ktorý chce chrániť svoje pracovné súbory spôsobom, ktorý nevyžaduje čas a úsilie. Je to vďaka schopnosti Backblaze zálohovať na základe typu súboru a neobmedzeného priestoru na zálohovanie. Z tohto dôvodu nie je potrebné manuálne označovať súbory na zálohovanie, ako to máte napríklad v prípade programu CrashPlan.

Okrem jednoduchej a príjemnej služby, ktorú používa, má Backblaze veľkú hodnotu. Iba za 6 dolárov mesačne alebo 5 dolárov, ak platíte rok vopred, získate neobmedzenú zálohu jedného počítača. To by malo osloviť malé podniky, používateľov samostatných firiem a začínajúce podniky, ktoré potrebujú svoje peniaze inde. 

Spätná väzba má tiež slušné zabezpečenie, ale viac by sme ju radi, keby mala správne šifrovanie end-to-end. 

Nebudete sa však musieť obávať o svoje práva na súkromie ani nezaujaté kroky podporované podozrivými klauzulami v pravidlách ochrany osobných údajov, pretože v ňom nenájdeme nič neobvyklé..

Niektorým podnikovým používateľom však môžu záležať aj na iných nedostatkoch, vrátane nedostatku zálohovania na mobilných zariadeniach, zálohovania NAS a podpory systému Linux. Okrem toho je potrebné každých 30 dní pripájať externé disky, aby boli zálohované, a táto verzia je obmedzená na 30 dní. 

Ak sú to však veci, ktoré vás nezaujímajú, Backblaze for Business je solídna voľba zálohovania online, ktorá by vám mala pomôcť chrániť vaše obchodné údaje bez problémov..

Čo si myslíte o Backblaze for Business? Má to, čo potrebujete pre svoje podnikanie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map