Recenzia MozyPro – ukončená – aktualizovaná 2020

Recenzia MozyPro

MozyPro bol kúpený spoločnosťou Carbonite a teraz patrí do tejto rodiny.


Pre firmy, ktoré chcú zálohovať viac počítačov a ktoré potrebujú širokú platformu, ponúka MozyPro všestrannú službu zálohovania, ktorá je celkom v poriadku. Zahŕňa to nepretržitú live komunikáciu a telefonickú podporu a možnosť prispôsobenia zásad uchovávania súborov pre vašu používateľskú základňu.

Všetky správne kroky, ktoré podnikne, sú však zrušené cenovkou, ktorá stúpa nad konkurenciu. Za viac ako 850 dolárov za rok za 250 GB zálohy by ste platili viac ako jedenásťnásobok ceny, ktorú ponúka IDrive for Business (ďalšie informácie o cenovom režime tejto služby nájdete v našej recenzii IDrive for Business) za rovnaký počet gigabajtov..

Pri takomto druhu nesúladu nákladov môžete očakávať službu zálohovania online, ktorá vyniká, ale pravdou je, že vo väčšine spôsobov MozyPro zaostáva za zvyškom balíka v službe Cloudwards.net najlepšou online zálohou pre obchodné záťahy..

Predtým, ako použijete svoje peniaze, odporúčame, aby ste si prečítali našu MozyPro kontrolu, aby ste sa ubezpečili, že je pre vás to pravé, alebo ak sa zaregistrujete do 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie, ak ste viac praktický typ..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre MozyPro

Vlastnosti

Aj keď Mozy má svoje problémy, podpora platformy – z väčšej časti – nie je jedným z nich. MozyPro poskytuje online zálohu pre neobmedzené množstvo notebookov a stolových počítačov. Podporované počítačové operačné systémy zahŕňajú Windows, Mac a Linux.

K dispozícii sú tiež zálohy súborového servera Windows, Mac a Linux, rovnako ako záloha pre MS SQL Server a MS Exchange. MozyPro sa dá tiež použiť na zálohovanie neobmedzených zariadení NAS. Oracle Server nie je podporovaný – ak potrebujete niečo, prečítajte si IDrive for Business.

MozyPro sa tiež nedá použiť na zálohovanie údajov smartfónov, aj keď existujú mobilné aplikácie pre Android a iOS, ktoré môžete použiť na prístup k úložisku údajov..

K svojim súborom môžete tiež pristupovať z webovej stránky MozyPro. Tu pôjdete spravovať aj svoj účet pomocou administrátorskej konzoly na pridávanie nových používateľov, sledovanie zálohovania a vykonávanie ďalších administratívnych úloh.  

Mozy okrem zálohovania údajov do cloudu podporuje simultánne zálohovanie na lokálne úložné zariadenia. Mozy uvádza túto funkciu na trh s technológiou Mozy 2xProtect, ale skôr sa nazýva hybridné zálohovanie. Vedenie lokálnej kópie vašich údajov má svoje výhody, v neposlednom rade je to, že obnova po katastrofe je rýchlejšia z miestneho úložiska ako cez internet..

Na pomoc pri rýchlom prenose údajov do cloudu ponúka spoločnosť Mozy kuriérsku službu s názvom Mozy Data Shuttle. Mozy prenesie cez noc zariadenie, do ktorého bude možné načítať svoje údaje. Pošlite to späť a technici servisu ich prenesú priamo na servery Mozy v dátovom centre, čo vám môže ušetriť týždne času.

Na rozdiel od kuriérskej služby spoločnosti IDrive však služba Mozy Data Shuttle nie je zadarmo – alebo dokonca obzvlášť lacná.

Poplatky vám účtujeme na základe toho, koľko údajov musíte zálohovať:

 • 1,8 TB stojí 275 dolárov
 • 3,6 TB stojí 375 dolárov
 • 5,4 TB stojí 475 dolárov
 • 7,2 TB stojí 575 dolárov

Kyvadlová doprava tiež nie je k dispozícii na obnovenie, čo je trochu prekvapujúce.

MozyPro tiež obsahuje funkcie synchronizácie. Synchronizácia využíva klienta, ktorý môže byť nainštalovaný na viacerých zariadeniach, aby vám umožnil preskakovať z jedného zariadenia na druhé a pracovať na rovnakom súbore takmer v reálnom čase..

Táto funkcia je vo všeobecnosti spojená s ukladaním v cloude ako online zálohovací nástroj, vďaka čomu je jeho začlenenie čudné.

Zatiaľ čo ju niektorí podnikatelia využijú, existujú špecializované riešenia podnikovej synchronizácie a zdieľania (EFSS), ktoré ponúkajú výkonnejšie funkcie produktivity práce. Ak niečo, čo hľadáte, máme sprievodcu kupujúcim, ktorého cieľom je oboznámiť čitateľov so vstupmi a výstupmi pri hľadaní najlepšieho riešenia EFSS pre nich..

MozyPro nie je archívna služba, je to služba zálohovania. To znamená, že ak odstránite súbory z počítača, nakoniec sa z cloudu odstránia. Ako správca však môžete upravovať zásady uchovávania údajov pre používateľov a skupiny používateľov tak, aby po istý čas udržiavali odstránené súbory, čo ponúka určitú ochranu pred chybami spôsobenými tučnými prstami.

Môžete tiež nastaviť politiku verzií pre svojich spolupracovníkov. Verzovanie verzií zachováva predchádzajúce stavy súborov a umožňuje vám rýchlo vrátiť späť nechcené zmeny súborov. Chráni tiež pred poškodením súborov, vrátane poškodení spôsobených ransomware.

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorú dostanete s programom MozyPro, je to, že vám umožňuje obmedziť zálohovanie v určitých sieťach a nastaviť nastavenia proxy servera, ak stojíte za proxy serverom.

K ďalším kľúčovým funkciám patrí obmedzovanie rýchlosti, nepretržité zálohovanie, plánovanie zálohovania a kopírovanie súborov na úrovni blokov, o čom budeme hovoriť neskôr v tejto recenzii..

Výrazne chýba je možnosť kompresie súborov v počítači pred ich odoslaním do cloudu, čo môže mať negatívny vplyv na rýchlosť nahrávania a sťahovania. Toto je funkcia, ktorú obsahuje väčšina ostatných zálohovacích služieb.

stanovenie ceny

Úrovňové cenové plány spoločnosti MozyPro poskytujú online záložný priestor, ktorý je možné zdieľať medzi neobmedzenými počítačmi a servermi. K dispozícii sú mesačné, ročné a polročné predplatné. Plány začínajú na 10 GB a dosahujú až 4 TB.  

Mozy na svojej webovej stránke uvádza ceny až do 250 GB. Viac ako to a budete musieť požiadať o cenu. Nie sme si úplne istí prečo, ale môže to mať niečo spoločné s šokom zo samolepiek (musia mať vynikajúcich obchodných zástupcov).

Aj keď flexibilita viacerých úrovní je príjemná, so štruktúrou nákladov spoločnosti MozyPro existuje niekoľko problémov. Na jeden, 10 GB záložného priestoru pravdepodobne nebude stačiť na zálohovanie jedného počítača, nehovoriac o niekoľkých. Ak máte na zálohovanie niekoľko serverov, je tu veľká šanca, že to 4TB ani nevystrihne.

Najväčším problémom však je, že náklady sú oveľa vyššie ako konkurencia. MozyPro účtuje 850 dolárov ročne za 250 GB zálohy. IDrive účtuje 75 dolárov za rovnakú sumu a rovnako ako MozyPro sa dá použiť na zálohovanie neobmedzených zariadení. CrashPlan účtuje 10 dolárov za počítač (ďalšie informácie nájdete v recenzii CrashPlan pre malé firmy).  

Jednoduchosť použitia

Aplikácia MozyPro nie je taká ľahká ako niektoré iné online zálohy, takže pred začatím sťahovania aplikácií a zálohovania údajov si vyžaduje trochu práce. Akonáhle sa však všetko nastaví, má niekoľko pekných funkcií, ktoré tento proces uľahčujú.

Po zaregistrovaní účtu sa budete musieť prihlásiť do webového portálu a pridať používateľov.

Budete ich musieť definovať ako používateľa servera alebo počítača a môžete pre nich nastaviť limit úložiska aj zariadenia. K dispozícii je tiež možnosť povoliť možnosti synchronizácie. Tento proces môže nejaký čas trvať, ak je k dispozícii veľa ľudí, aj keď ich môžete hromadne pridať pomocou súboru .csv, aby ste veci urýchlili..

Ak chcete zálohovať svoje vlastné zariadenia, budete sa musieť pridať aj ako užívateľ.

Každý používateľ dostane e-mail s odkazom, ktorý mu umožní nastaviť vlastné heslo k účtu. Toto heslo bude potrebné neskôr pre pripojenie desktopového klienta použitého na zálohovanie k cloudu. Po vytvorení im bude okrem klienta na synchronizáciu MozyPro a mobilných aplikácií poskytnutá možnosť stiahnuť si tohto klienta..

Sťahovanie desktopového klienta je relatívne priame a inštalácia trvá niekoľko sekúnd. Po vytvorení klienta sa prihláste pomocou poverení, ktoré ste vytvorili.

Potom budete vyzvaní, aby ste šli s predvoleným alebo súkromným šifrovacím kľúčom (pozri nižšie uvedené zabezpečenie a ochrana osobných údajov), po ktorom môžete začať pracovať na pláne zálohovania. Väčšinu práce v tomto smere robíte za vás, pretože MozyPro prehľadá váš systém súborov a vyberie najbežnejšie typy súborov automaticky na zálohovanie. O tom sa budeme baviť v nasledujúcom segmente.

Celkovo síce nejde o najostrejšie rozhranie, aké sme kedy videli, ale sprievodca robí peknú prácu na zjednodušení procesu.

Správcovská konzola dostupná prostredníctvom webového rozhrania má niektoré ďalšie užitočné funkcie, ktoré uľahčia správu účtu. Môžete vyhľadávať pripojenia k svojmu účtu tak používateľom, ako aj zariadením. Každá metóda zobrazuje informácie o tom, koľko údajov sa zálohuje a kedy sa spustila posledná záloha.

K dispozícii je tiež časť „grafy a správy“, ktorá vám umožňuje vizualizovať históriu zálohy a stav zálohy, ako aj nastaviť e-mailové upozornenia. Veľmi užitočný materiál pre firmu, ktorá potrebuje zabezpečiť súlad.

Zálohovanie súborov & obnovenie

MozyPro umožňuje rýchlu prácu pri skenovaní systému súborov a automatickom označovaní súborov na zálohovanie.

Na rozdiel od niektorých našich najlepších zálohovacích služieb online, MozyPro to robí hľadaním bežných typov súborov, nie iba označovaním bežných umiestnení súborového systému (napríklad priečinok „dokumenty“) na zálohovanie. Šetrí to čas, ale ak pracujete s obmedzeným úložným priestorom, môže to tiež rýchlejšie žuť priestor.

Ak potrebujete zmenšiť miesto na zálohovanie, pred začatím procesu zálohovania kliknite na „nastavenia“. Odtiaľ môžete vyladiť svoj plán zálohovania z dvoch rôznych okien: „záložné sady“ a „súborový systém“.

Záložné sady vám umožňujú prehliadať súbory označené na zálohovanie podľa typu súboru a odznačiť tie, ktoré nechcete zahrnúť. Na uľahčenie procesu môžete triediť podľa veľkosti, typu a priečinka. Systém súborov umožňuje vybrať a zrušiť výber priečinkov v systéme súborov. Mať obe možnosti je luxus, ktorý nemáte s väčšinou záložných služieb, aj keď to nestačí (alebo na diaľku), aby bolo možné túto cenovú značku zdôvodniť..

MozyPro štandardne vykonáva nepretržité zálohovanie, ktoré nazýva „automatické zálohovanie“. Pre túto funkciu existuje niekoľko pekných možností prispôsobenia, ako napríklad zastavenie nepretržitej zálohy, ak je váš procesor príliš zaneprázdnený, alebo spustenie zálohy, len keď je počítač určitý čas nečinný. Môžete dokonca obmedziť, koľkokrát sa zálohy MozyPro v daný deň zálohujú.

Tieto funkcie pomáhajú obmedziť vplyv systému MozyPro na vaše systémové prostriedky. Ak to nestačí, môžete tiež nastaviť naplánované zálohy, spúšťať ich denne alebo dokonca týždenne.

Pokiaľ ide o obnovenie súboru, ako správca budete mať prístup ku všetkým zálohovaným súborom bez ohľadu na to, či boli zálohované z vášho počítača alebo z pridruženého súboru. Tento prístup je dostupný cez webové rozhranie.

Obnovenie je možné spustiť aj z klientskeho počítača pomocou karty Obnoviť.  

Môžete listovať podľa stromového súboru a obnoviť všetky alebo jednotlivé súbory. Môžete tiež vybrať cieľový priečinok pre svoje stiahnuté súbory, prepísať existujúce súbory alebo zvoliť ich premenovanie, ak existuje kópia. Po výbere kliknite na možnosť „obnoviť súbory“ a proces sa spustí.

rýchlosť

Aby sme zistili, ako rýchlo MozyPro dokáže presúvať súbory do cloudu, vykonali sme niekoľko testov pomocou komprimovaného priečinka s veľkosťou 1 GB zloženého z rôznych typov súborov. Pretože kontext znamená všetko v testoch, ako sú tieto, je potrebné zdôrazniť, že tieto testy sme vykonali z Bangkoku v Thajsku cez pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou dátového pripojenia 55/22 Mbps..

Test 1: Test dva: Priemer:
nahrať:01:08:0001:11:0001:09:30
Stiahnuť ▼:00:08:3000:09:1500:08:53

Najprv si povedzme o časoch nahrávania. Pri rýchlosti 22 Mb / s môžeme vypočítať, že prenos súboru by mal trvať o niečo viac ako sedem minút. V priemere dobre za hodinu sa to zjavne nedeje.

To však nie je nezvyčajné so zálohami z nejakého dôvodu. Vo všeobecnosti zistíme, že časy online zálohovania sú omnoho pomalšie ako časy našich najlepších poskytovateľov cloudových úložísk. Tiež sme povolili súkromné ​​šifrovanie, čo tiež spomaľuje veci.

Napriek tomu je zálohovanie 1 GB súboru za hodinu príliš dlhé. Súčasťou problému môže byť to, že MozyPro nekomprimuje súbory pred ich odoslaním do cloudu, čo znamená, že prenášate oveľa väčšie pakety údajov, ktoré skutočne potrebujete..

Nie je možné obísť skutočnosť, že počiatočné zálohovanie s programom MozyPro bude prekážkou. Pravdepodobne bude trvať niekoľko dní alebo týždňov, kým sa všetky vaše údaje dostanú do cloudu. Pozitívne je, že je rýchlejšia ako karbonit pre kanceláriu.  

Pomalé počiatočné zálohovanie, následné zálohovanie bude bežať oveľa rýchlejšie vďaka použitiu kopírovania súborov na úrovni bloku. Pri kopírovaní súborov na úrovni bloku sa pri zmene súboru kopíruje do cloudu iba delta – časť súboru, ktorá sa zmenila, a nie kopíruje celý súbor..

Časy sťahovania boli lepšie, aj keď stále ešte pomalšie, ako ste očakávali. Pri rýchlosti 55 Mb / s sme mali byť schopní tento súbor stiahnuť do troch minút.

MozyPro má nastavenia škrtiacej klapky, ak chcete vylepšiť rýchlosť. Spustili sme to na plnú kapacitu, ale ak zistíte, že vaša záloha negatívne ovplyvňuje systémové prostriedky, môžete veci spomaliť.

zabezpečenia & súkromia

Jedným z najviac obdivuhodných prístupov, ktoré spoločnosť Mozy využíva v oblasti zabezpečenia cloud computingu, je to, že pozýva audity tretích strán, aby zabezpečila, že jej serverové zariadenia zodpovedajú úlohe udržiavať obchodné údaje v bezpečí. To zahŕňa absolvovanie auditu HIPAA-HITECH SSAE 16 typu 1, auditu typu SSAE 16 typu 2 a získanie certifikácie ISO / IEC 270001.

Spoločnosť Mozy udržuje kalené dátové centrá na celom svete, ktoré sú vyrobené tak, aby odolali prírodným katastrofám, zlyhaniu hardvéru, vírusovým útokom a iným udalostiam, ktoré by inak mohli ohroziť vaše údaje. Bezpečnostný personál je na mieste 24 hodín denne a 7 dní v týždni a dátové centrá sú chránené hradlovanými obvodmi, prístupom k elektronickým kľúčom a kamerovým systémom.

Šifrované sú aj súbory uložené na serveroch Mozy. V skutočnosti sú šifrované skôr, ako opustia váš počítač, a sú počas prepravy chránené pomocou zabezpečeného pripojenia TLS. Mozy predvolene uchováva váš šifrovací kľúč a používa 448-bitové šifrovanie Blowfish. Môžete sa však rozhodnúť aj pre súkromné ​​šifrovanie bez vedomostí, v takom prípade sa šifrovací protokol prepne na 256-bitové šifrovanie AES..

Výhodou súkromného šifrovania je to, že znižuje pravdepodobnosť, že k vašim súborom pristupujú neoprávnené osoby. Znamená to tiež, že Mozy nebude môcť zdieľať čitateľné verzie vašich súborov s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Na druhej strane, ak stratíte heslo, stratíte prístup k svojej zálohe, pretože ho Mozy nebude môcť obnoviť. Okrem toho, ak používate súkromné ​​šifrovanie, ukážky súborov a miniatúry obrázkov nie sú dostupné na webe a súbory sa z webového prehliadača nedajú nahrať na synchronizáciu úložiska..

Blowfish aj AES sú bezpečné šifrovacie protokoly, hoci AES je bežnejší a odporúča ho Národný inštitút technológie a štandardov..

Mozy neposkytuje možnosť dvojfaktorovej autentifikácie (2FA), ktorá bola pre používateľov zdrojom frustrácie. 2FA je prostriedok na ochranu proti krádeži hesla, ktorý vyžaduje, aby používatelia používali pri prihlásení z neznámeho počítača aj špeciálny bezpečnostný kód bežne odosielaný do ich mobilného zariadenia..

podpora

Podpora MozyPro je spustená prostredníctvom prehľadávateľného podporného portálu, kde nájdete kategórie, ako napríklad začať, zálohovať, obnovovať, spravovať účty a synchronizovať. Každá kategória obsahuje mnoho rôznych článkov, ktoré by sa mali vzťahovať na väčšinu vašich základných otázok. Články samotné využívajú snímky obrazovky a očíslované kroky na zjednodušenie procesu učenia.

Ak nenájdete odpovede, ktoré hľadáte v centre podpory, môžete sa obrátiť priamo na Mozy. Používatelia MozyPro majú prístup k telefonickej, e-mailovej a živej podpore chatu. Telefonická a chatová podpora sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo je obrovská výhoda pre podnikových používateľov, ktorí si nemôžu dovoliť čakať na opravu do pondelka ráno..

Testovali sme live chat a boli sme schopní okamžite sa spojiť s agentom, ktorý rýchlo a efektívne odpovedal na všetky otázky, ktoré sme mu položili.

E-mailová podpora využíva systém predaja lístkov, takže môžete ľahko sledovať svoj prípad. Časy reakcie sa líšia v závislosti od závažnosti vášho prípadu.

Verdikt

Pomalé rýchlosti MozyPro boli trochu prekvapením, dokonca aj zo vzdialeného Thajska a bez výhody komprimácie súborov. Táto služba spravuje viac dátových centier po celom svete, takže sme očakávali lepšie. Ak idete s riešením MozyPro ako riešením na obnovu po katastrofe, určite ho implementujte ako lokálnu zálohu.

Veľkým problémom, ktorý stojí v ceste silnému odporúčaniu pre túto službu, sú však jej náklady. Zatiaľ čo niektoré podniky nepochybne nebudú mať problém platiť navyše za online zálohovaciu službu, ktorá podporuje mnoho rôznych platforiem, ponúka synchronizáciu zariadení, má vynikajúci zákaznícky servis a má silný prístup k bezpečnosti, všetko to získate aj s IDrive for Business, a za zlomok ceny.

Jedinou skutočnou výhodou, ktorú MozyPro ponúka, sú o niečo silnejšie funkcie správcu a reportovania, okrem schopnosti skenovať a zálohovať špecifické typy súborov..

To je zatiaľ všetko, čo musíme povedať o MozyPro. Radi by sme sa dozvedeli o vašich vlastných názoroch a skúsenostiach s touto službou, takže nezabudnite uviesť svoje pripomienky v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map