IDrive for Business Review – One Stop Shop – Aktualizované 2020

IDrive for Business Review

Program IDrive for Business je nabitý funkciami, slušnými rýchlosťami nahrávania a ďalšími kvalitami. V tejto komplexnej kontrole IDrive for Business skontrolujte, či je pre vašu firmu vhodná.


obchodné zálohy

Vedenie firmy môže narušiť nervy, takže nepotrebujete žiadne ďalšie problémy, ak mu môžete pomôcť. Vytvorenie zálohy pre vaše podnikové zariadenia zaistí, že zlyhania pevného disku alebo prírodné činy sa nestanú takými veľkými problémami. Vďaka rôznym a flexibilným funkciám zálohovania môže veľmi málo možností online zálohovania konkurovať IDrive for Business.

IDrive neposkytuje neobmedzené zálohy, rovnako ako jeho blízky konkurent CrashPlan pre malé firmy, ale umožňuje vám zálohovať neobmedzené zariadenia. To zahŕňa nielen počítačové zálohy, ale aj zálohy smartfónov, externých pevných diskov, NAS a serverov. 

To spolu s množstvom vynikajúcich funkcií pomáha urobiť z IDrive jednu z najlepších online záloh pre dnes dostupné možnosti malých firiem.

V tejto recenzii IDrive for Business sa budeme baviť o podrobnostiach produktu IDrive for Business, aby ste videli, či je vhodný na zálohy vašej spoločnosti. Začneme tým, aké funkcie poskytuje.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre IDrive for Business

Vlastnosti

IDrive je na vrchole našich najlepších online služieb zálohovania, ale tento zoznam sa zameriava na riešenia súkromného zálohovania. Tu sa pozrieme na IDrive for Business, ktorý obsahuje všetky funkcie dostupné v súkromných plánoch s niektorými doplnkami.

Rovnako ako všetky ostatné služby zálohovania, IDrive for Business vám pomáha chrániť vaše údaje v prípade zlyhania pevného disku, krádeže alebo prírodného aktu. Ak dôjde k takejto udalosti, budete mať istotu, že vaše údaje sú uložené v cloude. 

Neexistuje žiadna neobmedzená záloha a ak chcete, môžete si prečítať náš najlepší neobmedzený online zoznam záloh, kde nájdete nápady. Môžete však zálohovať neobmedzené množstvo zariadení.

iDrive-business-funkcie

Jediné predplatné IDrive for Business vám umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo počítačov. Navyše môžete zálohovať ľubovoľný počet externých pevných diskov a úložných zariadení NAS (pozrite si našu príručku NAS, ak s nimi nie ste oboznámení). V skutočnosti ho hodnotíme ako jednu z najlepších online záloh pre dostupné možnosti NAS.

Môžete tiež zálohovať sieťové disky. To sa vzťahuje na servery vrátane:

 • Windows Server
 • Linux server
 • Microsoft SQL Server
 • Microsoft Exchange Server
 • Microsoft SharePoint Server
 • Server Oracle
 • Hyper-V
 • VMWare

Môžete tiež použiť IDrive na zálohovanie na miestne zariadenia, čo vašim údajom dodáva ďalšiu úroveň ochrany a umožňuje vám obnoviť zálohy oveľa rýchlejšie, ako keby ste to robili cez internet. Tento prístup sa nazýva hybridná záloha, ktorá pekne zapadá do pravidla zálohovania 3-2-1. Ak máte záujem, prečítajte si náš návod na nastavenie hybridného zálohovania pre sprievodcu malými a strednými podnikmi.

IDrive môže vytvoriť obraz disku, ktorý vám umožní vytvoriť presnú kópiu pevného disku. Tento obrázok môžete použiť na obnovenie operačného systému v počítači, z ktorého bol vytvorený, ale nemôžete ho použiť na klonovanie pevného disku na nový hardvér. Ak chcete, prečítajte si naše odporúčania zálohovania online pre najlepší softvér zobrazovania stolov.

Tí, ktorí potrebujú chrániť svoje mobilné zariadenia, s potešením vedia, že IDrive vám umožňuje zálohovať údaje smartfónov pre systémy Android a iOS. 

Väčšina ďalších online zálohovacích nástrojov vám umožňuje prístup k zálohovaným súborom prostredníctvom mobilného zariadenia a menej nástrojov podporuje zálohovanie fotografií. IDrive vám však umožňuje zálohovať kontakty, mediálne a kalendárne udalosti v systéme Android aj iOS, ako aj texty, protokoly hovorov, hudbu a údaje aplikácií v systéme Android..

IDrive môže tiež zálohovať účty Facebook a Instagram, čo je užitočné, ak vaše podnikanie vyžaduje kampane na sociálnych sieťach.

Pokiaľ ide o ďalšie možnosti zálohovania, IDrive skontroluje všetky políčka. To zahŕňa nepretržité zálohovanie, pokročilé možnosti plánovania, kopírovanie súborov na úrovni blokov a upozornenia na zálohovanie. O týchto aspektoch sa dozvieme viac, keď si ukážeme základný proces zálohovania.

Verzia IDrive

Schopnosť verzií IDrive umožňuje obnovu z predchádzajúcich 30 verzií daného súboru. To vám pomáha chrániť vaše obchodné údaje pred nechcenými úpravami a poškodením súborov. IDrive navyše používa snímky, ktoré poskytujú historické zobrazenie vašich súborov, vďaka čomu môžete ľahko vykonávať obnovenia v čase.

Na ďalšiu ochranu pred stratou údajov môžete použiť nástroj IDrive Bare-Metal Disaster Recovery alebo BMR v krátkosti. To vám umožní zálohovať celý pevný disk – vrátane konfigurácie operačného systému a aplikácií – na server na mieste. Prevody využívajú technológiu IDBive CTB pre prírastkové zálohy, aby sa skrátil čas potrebný na odovzdanie vašich nových a zmenených súborov..

Ak chcete niekedy skopírovať zálohu BMR na váš cloudový účet, môžete tak urobiť pomocou cloudovej replikácie. IDrive tiež udržuje neurčito odstránené súbory, takže ich môžete vymazať iba manuálne z koša alebo spustiť automatické vyčistenie archívu..

Na rozdiel od toho IDrive na rozdiel od mnohých iných zálohovacích služieb neodstráni údaje zo zálohy, aj keď ich zo zariadenia odstránite. To znamená, že podporuje skutočnú archiváciu. Je to užitočné, ak potrebujete na svojich zariadeniach uvoľniť miesto.

Ak máte firmu, ktorá si nemôže dovoliť dlho čakať na vytvorenie počiatočnej zálohy alebo obnovenia súborov, budete mať výhodu IDrive Express. IDrive Express je kuriérska služba zálohovania a obnovy IDrive.

Vďaka tomu vám IDrive pošle externú jednotku na načítanie vašich údajov. Po jeho odoslaní technici IDrive načíta vaše údaje do cloudu, zvyčajne do dvoch až piatich dní. Službu môžete tiež použiť na obnovenie súborov, čo bude trvať opäť asi dva až päť dní. Kuriérska služba je pre obchodných používateľov bezplatná až trikrát ročne.

Desktopový klient IDrive je bohatý na funkcie, vďaka čomu je dobrou voľbou pre firmy, ktoré vyžadujú veľa prispôsobiteľných zálohovacích funkcií. Prejdeme si to ďalej v sekcii „ľahké použitie“.

Okrem funkcií zálohovania má IDrive niektoré možnosti ukladania v cloude, vrátane zdieľania súborov a synchronizácie súborov. To mu pomáha byť nástrojom na podporu produktivity práce. Ak však chcete mať vyhradenú službu produktivity v cloude, mali by ste sa pozrieť na naše najlepšie kolo EFSS. K dispozícii je tiež funkcia časovej osi, ktorá zobrazuje ukážky fotografií zálohovaných z vášho mobilného zariadenia.

V ďalšej časti sa chystáme hovoriť o cenách IDrive. Ak sa však chcete dozvedieť viac o zálohovaní a funkciách podnikového cloudu, prečítajte si našu knižnicu úložísk podnikového cloudu.

 IDrive for Business Overview

IDrive for Business Logowww.idrive.com

Začína sa od 622 dolárov mesačne pre 250 GBVšetky plány

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

Obnova holého kovu

správa užívateľov

Nastaviť užívateľské role

Nastavte pravidlá zálohovania firmy

Prispôsobiteľné prehľady

Prístup k zálohovaniu používateľov

Monitor Pripojené zariadenia

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo

stanovenie ceny

IDrive Business má niekoľko úrovní, ktoré vám poskytujú stupeň škálovateľnosti a kontrolu nákladov pre vaše podnikanie. Prvých šesť programov vyžaduje, aby ste zaplatili rok alebo dva vopred, čo vám dáva zľavu 25%. Môžete platiť mesačne od plánu 1,25 TB a vyššie.

Škálovateľnosť, ktorú získate pomocou IDrive, je vynikajúca pre malé podniky, ale celkom sa nedá porovnávať s nástrojom na hosťovanie cloudových súborov, ktorý vám umožní zaplatiť presne za množstvo úložiska, ktoré používate. 

Jednou z takýchto služieb je Backblaze B2, ktorá sa pekne páruje s riešením strediska zálohovania, ako je napríklad CloudBerry Backup. Viac sa o tom môžete dozvedieť v recenzii CloudBerry Backup a Backblaze B2.

Podobne podniky, ktoré potrebujú neobmedzené zálohovanie, IDrive nepovažujú za atraktívne, pretože nemajú neobmedzený plán. Najviac miesta na zálohovanie, ktoré môžete získať pomocou jedného predplatného IDrive Business, je 12,5 TB.

Ak potrebujete chrániť iba niekoľko počítačov, ktoré majú veľa údajov na zálohovanie, môžete ušetriť peniaze tým, že navštívite Backblaze for Business alebo CrashPlan, pretože oba ponúkajú neobmedzené zálohovanie pre jeden počítač. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našich samostatných recenziách Backblaze for Business a CrashPlan.

Ak však chcete chrániť veľa zariadení vrátane serverov a mobilných zariadení, IDrive bude pravdepodobne mať lepšiu hodnotu.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že IDrive poskytuje rovnaké kvóty úložiska pre online zálohovanie aj synchronizáciu. To znamená, že keď sa zaregistrujete, povedzme, plán 1,25 TB, získate zálohu 1,25 TB a rovnakú sumu na synchronizáciu. Ak máte v úmysle využívať možnosti cloudovej synchronizácie IDrive, zvýši sa jej hodnota o veľkú rezervu.

Jednoduchosť použitia

S IDrive for Business nebudete môcť zálohovať súbory jediným kliknutím, ako to môžete s Backblaze. To znamená, že budete mať prístup k ďalším funkciám.

iDrive-bussines-desktop-client

Desktopový klient IDrive pracuje na Windows a Mac, ale nie na Linuxe. Ak chcete získať podporu tučniakov, mali by ste zvážiť jednu zo služieb v rámci nášho najlepšieho online zálohovania pre systém Linux. 

Klient nie je najatraktívnejší na trhu, je však jasný a ľahko použiteľný. Vyžaduje si, aby ste vybrali súbory a priečinky na zálohovanie, ale aspoň na to použijete stromovú štruktúru. Niektoré iné riešenia zálohovania to ani nemajú, takže výber vašich súborov sa stane fuškou. IDrive tiež automaticky vyberie bežné priečinky na zálohovanie.

iDrive-business-web-client

V hornej časti klienta pre stolné počítače poskytuje IDrive informačný panel založený na prehľadávači, čo je výhodné, ak ste mimo počítač. Navigácia je jednoduchá pomocou ponuky vľavo. Môžete ho použiť na zobrazenie ukážky záložných a synchronizačných priestorov, na zobrazenie toho, čo zdieľate s ostatnými, čo s vami zdieľajú ostatní, časovú os fotky a informačný panel.

iDrive-business-dashboard

Dashboard umožňuje vytvárať pracovné skupiny a používateľov a tiež pridávať používateľov do pracovných skupín. Môžete ich pridať ako bežných používateľov alebo im dať administratívne oprávnenie. Keď to urobíte, budete mať prístup k zálohovaným súborom, ako aj k súborom vašich spolupracovníkov. 

iDrive-business-palubnej-settings

Okrem toho môžete vzdialene spravovať všetky zálohované počítače, medzi ktoré patria možnosti ako overenie a úprava zálohy, nastavenie plánu a povolenie upozornení a upozornení. Ktorékoľvek z týchto nastavení môžete uzamknúť alebo rozšíriť do ľubovoľnej skupiny.

Úplný zoznam možností je príliš rozsiahly na to, aby sme sa sem dostali, stačí však povedať, že vám nebudú chýbať žiadne ovládacie prvky správcu..

K dispozícii je tiež nový tenký klient pre stolné počítače, ktorý je navrhnutý na použitie spolu s webovým klientom. Zobrazujú sa iba informácie o zálohe holých kostí, ale je to dobrá voľba, ak nechcete používať bežného klienta..

Zálohovanie môžete tiež získať a obnoviť pomocou aplikácií IDrive pre Android a iOS. Okrem toho vám mobilné aplikácie IDrive umožňujú zálohovať vaše kontakty, fotografie, videá, SMS a ďalšie. To jej pomohlo dostať sa na prvé miesto v našej najlepšej online zálohe pre mobilné zaokrúhlenie. Aplikácia navyše umožňuje automatické zálohovanie fotografií a videí z telefónu.

Akonáhle tak urobíte, môžete si prezrieť svoje fotografie vo funkcii „časovej osi“ a tiež na nich zistiť tváre. Súbory môžete označiť aj pre prístup offline. Aplikácia je jednoduchá a nedá vám žiadne problémy.

Zálohovanie súborov & obnovenie

iDrive-business-select-súbory

V tejto časti sme na ilustráciu procesov zálohovania a obnovy použili Windows. V závislosti od platformy, na ktorej pracujete, sa prístup môže trochu líšiť.

Ako sme spomenuli, klient pre stolné počítače vyžaduje, aby ste manuálne vybrali súbory a priečinky na zálohovanie. Môže to byť problém, ak nie ste usporiadaní, ale IDrive zjednodušuje načítanie tým, že automaticky vyberie priečinky s fotografiami, dokumentmi, hudbou, počítačom a videom na zálohovanie. 

iDrive-business-vylúčiť, súbory

Ak chcete vybrať priečinky, ale vylúčiť určité súbory a podpriečinky, musíte túto možnosť v ponuke nastavení vyladiť.

iDrive-business-plán

Ďalej môžete okamžite spustiť zálohovanie kliknutím na tlačidlo „zálohovať teraz“ alebo môžete naplánovať zálohovanie. Môžete mu povedať, aby bežal v konkrétnych dňoch v nastavenom čase alebo prepol na hodinový rozvrh. Ak nastavíte hodinový rozvrh, môžete určiť čas, kedy sa má záloha zastaviť. Môžete tiež povoliť e-mailové upozornenia a upozornenia na pracovnej ploche.

Aj keď má plánovač dostatok možností, radi by sme mali možnosť nastaviť konkrétne hodiny na zálohovanie, ako aj týždenné a mesačné možnosti. Acronis Backup poskytuje všetky z nich. Viac informácií o tom, ako zvláda operácie zálohovania, nájdete v našej recenzii zálohovania Acronis..

V každom prípade vám odporúčame zapnúť nepretržitú ochranu údajov z ponuky nastavení. Automaticky zálohuje vaše zmenené alebo pridané súbory, ktoré sú menšie ako 500 MB. 

Iné riešenia zálohy neukladajú také obmedzenia veľkosti pre nepretržité zálohovanie, takže toto je chyba pre IDrive. Upozorňujeme, že nepretržitá záloha sa nevzťahuje na systémové a dočasné súbory.

iDrive-business-restore-vyberte

Podobne ako pri operácii zálohovania, obnovenie súborov vyžaduje, aby ste zo štruktúry adresárov vybrali súbory a priečinky. Potom ich môžete vybrať na ich pôvodné alebo nové umiestnenie.

rýchlosť

Vytvorenie počiatočnej zálohy počítača môže trvať dlho. Ako dlho závisí od rôznych faktorov: vaša vzdialenosť od serverov IDrive v USA, vaša šírka pásma a ako dobre IDrive riadi prenosy súborov.

Aby sme videli, ako dlho záloha trvala, vykonali sme niekoľko testov nahrávania a sťahovania pomocou priečinka komprimovaného 1 GB, ktorý pozostáva z rôznych typov súborov. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Wi-Fi z Moskvy v Rusku s rýchlosťou nahrávania 36,55 MB / sa rýchlosťou sťahovania 25,82 MB / s..

Prvý pokusDruhý pokusReklama
Čas odovzdania:00:45:3400:38:4800:42:11
Čas sťahovania:00:40:0900:45:2500:42:47

Pri týchto rýchlostiach by sme mali očakávať ukončenie nahrávania do troch minút a 55 sekúnd bez akýchkoľvek režijných nákladov. Náš čas nahrávania bol v priemere 42 minút a 11 sekúnd. Dokonca aj pri zohľadnení šifrovania a ďalších procesov zapojených do prenosu je rozdiel príliš veľký. 

To isté môžeme povedať o procese sťahovania, ktorý trval v priemere 42 minút a 47 sekúnd, keď mal byť bližšie k piatim minútam a 32 sekundám. Aj keď počiatočné zálohy zvyčajne trvajú dlho, tieto výsledky sľubujú, že spoločnosť IDrive využije vašu šírku pásma v plnej miere.. 

To znamená, že prenosy by sa mali spúšťať oveľa rýchlejšie po počiatočnej zálohe, a to vďaka algoritmu prenosu na úrovni blokov. Ak zistíte, že IDrive vyťažuje príliš veľa zo svojej šírky pásma, môžete ho obmedziť alebo nastaviť tak, aby automaticky spravovalo pripojenie a optimalizovalo tak vašu pracovnú skúsenosť.. 

zabezpečenia

Ak je bezpečnosť cloudu dôležitá pre súkromných používateľov, je to o to viac pre podnikateľov, ktorí majú tendenciu zaoberať sa citlivými duševnými vlastnosťami a finančnými záznamami. Dobrou správou je, že program IDrive pri preskočení bezpečnostných prvkov nevynecháva žiadny úder.

IDrive používa 256-bitové šifrovanie AES na ochranu vašich súborov v pokoji na serveroch. Je to rovnaký algoritmus, aký používajú finančné inštitúcie a armáda na ochranu informácií. Pred dosiahnutím servera sú však údaje tiež počas prenosu šifrované pomocou protokolu TLS / SSL. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našom porovnaní SSL a TLS.

V predvolenom nastavení bude IDrive držať vaše šifrovacie heslo a umiestni ho na samostatný server, odkiaľ uchováva vaše údaje. Výhodou je, že spoločnosť môže obnoviť vaše heslo, ak na to niekedy zabudnete. 

Nevýhodou je, že otvára možnosť, že niekto môže získať prístup k tomuto šifrovaciemu kľúču, či už ide o nečestného zamestnanca alebo hackera, ktorý sa podarilo získať prístup na server..

Znamená to tiež, že ak bude zákon nútený, spoločnosť IDrive môže byť nútená zdieľať vaše údaje s programami vládneho dohľadu, ako je PRISM. Aby ste tomu zabránili, môžete si sami vytvoriť a podržať šifrovací kľúč, ak pri prvom nastavení IDrive povolíte súkromné ​​šifrovanie.. 

Po spustení procesu zálohovania to nebudete môcť urobiť. Ak sa chcete dozvedieť viac o súkromnom šifrovaní, prečítajte si náš článok vysvetľujúci nulové znalosti v cloude.

Silné šifrovanie nepomôže, ak sa niekto pokúsi ukradnúť alebo prelomiť vaše heslo. To by mohlo byť celkom ľahké, ak máte slabého. Uistite sa, že nedôjde k zlyhaniu niektorého z najbežnejších hesiel. Namiesto toho by ste si mali vytvoriť silné heslo a povoliť dvojfaktorové overenie od webového klienta.

Dvojfaktorová autentifikácia pomáha chrániť vaše poverenia tak, že pri pokuse o prihlásenie z neznámeho zariadenia vyžaduje zadanie jednorazového tokenu. Takýto token zvyčajne dostanete prostredníctvom SMS alebo e-mailu.

IDrive chráni svoje servery v kalených dátových centrách určených na ochranu pred narušeniami, prírodnými katastrofami a virtuálnymi útokmi. 

Medzi opatrenia patria systémy na potlačenie požiaru, systémy na reguláciu teploty so samostatnými chladiacimi zónami, zvýšené podlahy a stojany postavené tak, aby odolali zemetraseniu. Majú tiež zabezpečený prístup, nepretržité stráženie, pohybové senzory a alarmy narušenia.

Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť vzdialenej synchronizácie zariadení vo vašom účte. Ak dôjde k strate alebo krádeži prenosného počítača, môžete zaistiť, aby ktokoľvek, kto má toto zariadenie, nemal prístup k synchronizovanému obsahu. To však neurobí nič pre ostatné súbory v počítači.

súkromia

IDrive má sídlo v USA, krajine, ktorá nemá najlepšie zákony o ochrane osobných údajov v cloude. Je preto šťastie, že IDrive má súkromné ​​šifrovanie, čo je najlepší spôsob ochrany vášho súkromia. Aj keď má súkromné ​​šifrovanie, najlepšie je zistiť, aké medzery sú v politike ochrany osobných údajov (ak vôbec nejaké existujú). 

IDrive, podobne ako väčšina iných cloudových služieb, zbiera osobné údaje, ktoré poskytujete, medzi ktoré patrí vaše meno, priezvisko, platné informácie o kreditnej karte, heslo a e-mail a poštová adresa firmy. To však nie je nič, o čom by ste mohli pozvednúť obočie.

Okrem predchádzajúcich informácií IDrive zhromažďuje vaše „metadáta“, čo je fantastické meno pre informácie, ktoré zahŕňajú informácie o pripojení, typ prehľadávača, adresu IP a trvanie relácie.. 

Metaúdaje a osobné údaje, ktoré poskytnete, sa zhromažďujú za účelom zlepšenia a aktualizácie služby, identifikácie vašich potrieb, prispôsobenia vašich skúseností so službou a poskytovania oznámení o produktoch..

Keď IDrive zhromažďuje informácie, hovorí, že „dobrovoľne nezdieľa dobrovoľne identifikovateľné informácie s treťou stranou bez výslovného súhlasu používateľa alebo pokiaľ nie je vynútený platnými štátnymi a federálnymi zákonmi“.

Ak sa však rozhodnete použiť službu tretej strany na prístup k IDrive, môže s vami zdieľať informácie s tretími stranami.. 

Spoločnosť IDrive môže navyše pomocou určitých dôveryhodných spoločností a jednotlivcov tretích strán pomôcť analyzovať a vylepšiť jej používanie. Takéto použitie môže zahŕňať, ale nie je obmedzené na, správu databáz, webovú analýzu, spracovanie platieb a vylepšenie funkcií.

Spoločnosť IDrive môže zverejňovať informácie v súlade so zákonmi alebo predpismi, predchádzať podvodom alebo zneužitiu, chrániť bezpečnosť akejkoľvek osoby pred smrťou alebo zranením alebo chrániť svoje vlastnícke práva.

Ak je spoločnosť IDrive zapojená do zlúčenia, akvizície alebo predaja, môže vaše informácie preniesť na príslušnú stranu, ale v e-maile vás upozorní na každú zmenu kontroly.

Máte kontrolu nad informáciami, ktoré ste poskytli spoločnosti IDrive. Máte právo zmeniť, opraviť alebo vymazať akékoľvek osobné informácie, ktoré ste poskytli spoločnosti IDrive z vášho účtu. IDrive si uchová vaše informácie, pokiaľ máte aktívny účet alebo potrebujete službu. 

Ak už službu nechcete používať, môžete svoj účet odstrániť prostredníctvom nastavení účtu alebo požiadať, aby IDrive už nepoužíval vaše informácie na poskytovanie služby.

Navyše, IDrive je v súlade s EU-U.S. a Swiss-U.S. Rámce ochrany osobných údajov, ktoré sa zaoberajú zhromažďovaním, používaním a uchovávaním osobných údajov prenášaných z členských štátov Európskej únie a Švajčiarska do Spojených štátov. Upozorňujeme, že spoločnosť IDrive dodržiava ďalšie prevody z EÚ a Švajčiarska do Spojených štátov.

Zainteresovaní čitatelia z EÚ s potešením vedia, že IDrive je tiež v súlade so všeobecným nariadením EÚ o ochrane údajov, ktoré pomáha chrániť súkromie online údajov používateľov. Definuje tiež súbor online práv na súkromie, ktoré majú k dispozícii občania EÚ. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi GDPR.

podpora

IDrive je jednou z mála online zálohovacích služieb, ktorá poskytuje podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni pre obchodných a súkromných používateľov. Primárnym podporným kanálom je živý rozhovor a my sme sa v pondelok mohli o 12:45 ráno okamžite obrátiť na zástupcu technickej podpory. Zahŕňa tiež e-mailovú podporu.

Pred odoslaním žiadosti o pomoc prostredníctvom e-mailu sa môžete telefonicky spojiť so zástupcom podpory IDrive. Telefonická podpora nie je 24/7, ale funguje od 6:00 do 11:30. PST, od pondelka do piatka.

iDrive-business-support

IDrive má tiež podpornú informačnú základňu s článkami na riešenie problémov, návody a často kladené otázky. Zahŕňa dokonca aj videonávody. Sekcia FAQ obsahuje podrobné odpovede a snímky obrazovky, ktoré vám pomôžu sledovať ďalej.

Celkovo má IDrive dostatočné podporné schopnosti, ktoré zaisťujú, že aj tie najnáročnejšie podniky svoj problém vyriešia včas.

Verdikt

Ak prevádzkujete firmu, ktorá vyžaduje zálohovanie viacerých počítačov, zariadení NAS, smartfónov, externých jednotiek a dokonca aj serverov, niet pochýb o tom, ktoré prináša IDrive for Business. Je to lacnejšie ako plán zálohy spoločnosti Carbonite a poskytuje lepšiu podporu platformy.

Skutočná archivácia, zálohovanie kuriérom, neurčitá archivácia odstránených súborov a holé kovové zálohovanie sú len niektoré z funkcií, ktoré ponúka IDrive. Okrem toho prevádzkuje nepretržitú podporu chatu, ako aj e-mailovú a telefonickú podporu.

IDrive nemôže zálohovať podľa typu súboru, pomaly prenáša súbory a má nepretržitú zálohu, ktorá je obmedzená na súbory s veľkosťou 500 MB a menej. Aby sme boli spravodliví, zálohovanie podľa typu súboru nie je bežné v prípade služieb, ktoré nie sú neobmedzené. Z tohto dôvodu nie je také ľahké zálohovať súbory pomocou IDrive, ale používatelia by nemali mať žiadne problémy.

Ak sa ocitnete v skupine používateľov, ktorí potrebujú neobmedzené zálohovanie alebo potrebujete iné riešenie, prečítajte si alternatívne prehľady ohľadne úložísk obchodných cloudov..

Celkovo je však zrejmé, že IDrive patrí medzi najlepšie v zozname, aby sa zabezpečilo najlepšie online zálohovanie pre firmy, a my neváhajte a dajte tejto službe naše odporúčanie.

Odporučili by ste IDrive pre firmy? Radi by sme počuli váš názor, ešte viac, ak je iný ako náš. Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map