CrashPlan pre kontrolu malých firiem – aktualizované do roku 2020

CrashPlan pre kontrolu malých firiem

CrashPlan sa rozhodol zamerať sa výlučne na svojich zákazníkov s SMB prostredníctvom CrashPlan for Business; zatiaľ sa zdá, že sa vyplatil. Prečítajte si našu úplnú recenziu pre službu, ktorá má svoj akt spoločne.


obchodné zálohy

CrashPlan pre malé podniky patrí medzi najlepšie online zálohy pre riešenia malých firiem, ktoré sú dnes k dispozícii. Je to vďaka jej neobmedzenému zálohovaniu, veľkej hodnote, súkromnému šifrovaniu a niektorým z najlepších schopností verzií akejkoľvek online služby zálohovania, ktorú sme preskúmali..

Má však niektoré nevýhody. CrashPlan nemôže zálohovať podľa typu súboru, neexistuje žiadna mobilná aplikácia, neexistuje žiadna služba na obnovenie kuriérov ani živá podpora počas noci alebo cez víkendy. 

Ak vám to nezáleží, držte sa nás pri podrobnostiach tohto CrashPlan pre kontrolu malých firiem. Ak je to tak, pre alternatívne služby sa obráťte na online podnikové recenzie zálohovania.

V roku 2017 spoločnosť CrashPlan ukončila podporu súkromného zálohovania. CrashPlan urobil krok zamerať sa výlučne na svojich obchodných zákazníkov. Pre súkromných používateľov to bol hrubý obchod, ale pravdepodobne sa presunuli k iným službám. Ak hľadáte zálohu pre súkromných používateľov, pozrite si naše najlepšie porovnanie služieb zálohovania online.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre CrashPlan pre malé firmy

Vlastnosti

CrashPlan pre malé podniky je podobný iným službám z našich online zálohovacích recenzií, čo znamená, že dokáže zálohovať vaše počítače a ďalšie zariadenia, čím vás chráni pred stratami spôsobenými zlyhaniami pevných diskov alebo inými chybami softvéru. Čo však odlišuje CrashPlan, je to, že poskytuje skutočnú neobmedzenú zálohu. 

Keď dosiahnete 10TB údajov, neexistujú žiadne limity ani žiadne obmedzenia veľkosti súborov. Jediným obmedzením je niekoľko súborov v určitých systémových priečinkoch, ktoré CrashPlan nechráni. Konkurenti ako IDrive Business a Carbonite for Business vás obmedzia na 250 GB so svojimi pôvodnými plánmi a požadujú, aby ste zaplatili poplatok za zvýšenie kapacity úložného priestoru.

Nevýhodou prístupu CrashPlan je, že vám umožňuje zálohovať iba jeden počítač, zatiaľ čo Carbonite a IDrive môžu zálohovať neobmedzené množstvo počítačov. Do plánu zálohovania však môžete za poplatok pridať ďalšie počítače. Viac o tom nájdete v nasledujúcej časti.

Odber CrashPlan vám navyše umožňuje zálohovať toľko externých jednotiek, koľko chcete, a to vrátane zálohy NAS, aspoň ak používate MacOS alebo Linux. Ak ste používateľom systému Windows, nebudete môcť zálohovať svoje zariadenia NAS z dôvodu obmedzenia na úrovni operačného systému zabudovaného do systému Windows.. 

CrashPlan môže tiež zálohovať vaše servery, ale nemôže robiť zálohy vašich počítačov založené na obrázkoch. Z tohto dôvodu je potrebné nahliadnuť do nášho najlepšieho softvéru na zálohovanie a klonovanie založeného na obrázkoch.

Hlavné funkcie CrashPlan

Funkcie, ktoré sme doteraz spomenuli, nie sú základnými funkciami, takže neprekvapuje, že niektoré z nich chýbajú v arzenáli CrashPlan. CrashPlan však obsahuje všetky základné funkcie zálohovania online, ktoré by sme pri hodnotení služby očakávali. 

To zahŕňa plánované zálohovanie, nepretržité zálohovanie, prírastkové zálohovanie, zálohovanie na lokálne disky, deduplikáciu, kompresiu súborov, obmedzovanie rýchlosti, e-mailové upozornenia a kopírovanie súborov na úrovni blokov.. 

Priebežné zálohovanie je dôležité, pretože umožňuje označiť počítač na zálohovanie a nemusíte sa obávať zabudnutia pridať súbory na zálohovanie. Prírastkové zálohovanie s ním dobre zapadá, pretože umožňuje zálohovanie procesu iba súbory, ktoré sa pridávajú alebo upravujú, čím sa šetrí čas a šírka pásma.

Zálohovanie na lokálne disky kvalifikuje CrashPlan ako hybridnú zálohu, čo znamená, že môžete zálohovať cloud aj miestne jednotky, ako napríklad externé disky. To uľahčuje implementáciu pravidla zálohovania 3-2-1.

Verzia CrashPlan

CrashPlan tiež poskytuje verzovanie súborov, ktoré vám umožňuje obnoviť predchádzajúce verzie súborov, aby ste predišli nechceným zmenám alebo poškodeniu súborov. Na rozdiel od mnohých iných služieb zálohovania cloudu, CrashPlan vám dáva možnosť prispôsobiť politiku verzovania z desktopového klienta.

crashplan-verzií

Verzia systému CrashPlan nie je presne neobmedzená, ale pretože si môžete neurčito ponechať verzie súborov na základe 15-minútových prírastkov, mohlo by to tiež byť. CrashPlan vám tiež dáva možnosť neurčito uchovávať odstránené súbory, čo je pekné vzhľadom na to, že mnohí poskytovatelia online zálohovania súbory trvale odstraňujú po 15 alebo 30 dňoch.

CrashPlan poskytuje základné obchodné funkcie, ako napríklad administratívny prístup k monitorovaniu záloh zamestnancov a dokonca k prístupu k ich súborom.

Funkcie zabezpečenia cloudu, ktoré podrobne rozoberieme v ďalšej časti nižšie, zahŕňajú pokojové šifrovanie, šifrovanie počas prepravy a voliteľné súkromné ​​šifrovanie..

CrashPlan vám neunikne veľa funkcií. CrashPlan však okrem podpory nevýrazného servera NAS neumožňuje spúšťať viacvláknové zálohy na urýchlenie vecí, ako to robí Backblaze..

Neexistuje ani služba na obnovenie kuriérskej služby.

Pravdepodobne najväčší nedostatok je nedostatok mobilnej podpory a CrashPlan sa zálohuje skôr podľa umiestnenia súboru ako podľa typu súboru. Ak potrebujete zálohovať svoje mobilné zariadenia, prečítajte si našu najlepšiu online zálohu pre mobilné zariadenie. Viac informácií o zálohovaní podľa polohy sa dozvieme trochu viac v našej sekcii ľahkého použitia. Viac informácií o podnikovom zálohovaní nájdete v našej knižnici podnikových záloh.

Prehľad funkcií CrashPlan

CrashPlan pre logo Small Businesswww.crashplan.com

1 000 dolárov mesačne pre Unlimited GB

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

Obnova holého kovu

správa užívateľov

Nastaviť užívateľské role

Nastavte pravidlá zálohovania firmy

Prispôsobiteľné prehľady

Prístup k zálohovaniu používateľov

Monitor Pripojené zariadenia

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
AES 256

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo
30

stanovenie ceny

Aby sa veci udržali jednoduché, CrashPlan má iba jeden cenový plán. Je to 10 dolárov mesačne na počítač a získate neobmedzenú zálohu, s ktorou môžete pracovať. Neobmedzené zálohovanie je skvelé, pretože to znamená, že sa vy a vaši zamestnanci nemusíte obávať toho, čo sa zálohuje a čo nie. To vám zase pomôže zamerať sa na dôležité aspekty vašej práce.

Je tiež ľahké škálovať, pretože CrashPlan uľahčuje pridávanie nových počítačov do plánu zálohovania. Z tohto dôvodu sa poplatky za službu CrashPlan účtujú mesačne, preto neexistuje možnosť ročného predplatného. Nevýhodou je, že ju môžete kedykoľvek zrušiť. Pred prihlásením na odber však môžete na vyskúšanie služby využiť 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Nezabúdajte, že pri tomto neobmedzenom predplatení údajov platíte za počet počítačov, ktoré CrashPlan považuje za aktívne vo vašej administračnej konzole, bez ohľadu na to, či zálohovali nejaké dáta alebo nie..

Ak už nechcete platiť za zariadenie, môžete ho deaktivovať v administračnej konzole CrashPlan for Small Business. Keď to urobíte, všetky existujúce záložné údaje pre toto zariadenie sa odstránia.

Cenový plán sa zdá byť dobrý, keď ho porovnáte napríklad s IDrive Business, ktorý účtuje 74,62 dolárov ročne za 250 GB zálohy pre neobmedzené počítače.

Na podobnú poznámku môže Carbonite tiež zálohovať 250 GB údajov v neobmedzenom počte počítačov, ale stojí to 287,99 dolárov ročne. Môžete získať viac úložného priestoru za 99 dolárov za ďalších 100 GB. S ohľadom na to zálohovanie 1 TB dát na jednom počítači pomocou Carbonite znamená, že budete musieť platiť približne 900 dolárov ročne, v porovnaní so 120 USD pri CrashPlan..

Veci nezachádzajú toľko v prospech CrashPlan, keď ich porovnávame s Backblaze for Business, čo vám umožňuje zálohovať neobmedzené dáta iba za 6 dolárov za počítač mesačne alebo 60 dolárov za počítač, ak platíte za rok vopred. Viac informácií o tejto možnosti nájdete v našej recenzii Backblaze for Business.

Jednoduchosť použitia

Desktopový klient CrashPlan pracuje na Windows, Mac a Linux. Budete sa musieť spoľahnúť na webového klienta, pretože CrashPlan už nepodporuje mobilné aplikácie pre Android a iOS. Inštalácia klienta trvá iba pár minút, po uplynutí ktorej sa zobrazí výzva na prihlásenie.

crashplan-desktop-client

Nie je to ťažké používať, ale operácie zálohovania v systéme CrashPlan môžu byť jednoduchšie. CrashPlan sa zálohuje na základe umiestnenia súboru, čo znamená, že pre zálohovanie musíte manuálne označiť priečinky a súbory. Trvá to viac času a zvyšuje sa pravdepodobnosť, že zabudnete označiť súbor. 

Ak sa CrashPlan zálohuje podľa typu súboru, nemusíte sa obávať, či ste do plánu zálohovania pridali svoje dokumenty, obrázky, videá a ďalšie súbory, pretože všetko by bolo chránené. Takto fungujú Backblaze a Carbonite.

CrashPlan navyše neposkytuje stromovú štruktúru, ktorá umožňuje rýchlejšie označovanie súborov a priečinkov. Namiesto toho musíte prehľadávať priečinky, čo nie je vhodné.

Samotný desktopový klient je dobre vykonaný a je dostatočne intuitívny, tlačidlá „domov“, „sťahovanie“ a „nastavenia“ sú umiestnené na hornom okraji. Hlavná tabla okna zobrazuje vašu online zálohu. To znamená, že súbory a priečinky, ktoré ste vybrali na zálohovanie. Tam sa tiež zobrazí váš cieľ zálohovania.

crashplan-web-client

Prístup k službe CrashPlan, keď ste mimo svojho počítača, vyžaduje, aby ste sa prihlásili do webového klienta CrashPlan. Má tiež funkcie dohľadu nad účtom, ktoré vám umožňujú kontrolovať štatistiku používateľov a monitorovať obnovu súborov z pohľadu z dashboardu. 

Existujú tiež zobrazenia, ktoré vám umožňujú monitorovať a deaktivovať zálohované zariadenia, pridávať a deaktivovať používateľov, sťahovať klientske aplikácie a vytvárať prehľady, aby ste mali prehľad o zlyhaniach zálohovania.. 

Tieto riadiace funkcie sú vynikajúcim doplnkom pre majiteľov firiem. Jediný spor, ktorý máme, je, že dizajn sa necíti atraktívny a moderný. Pravdepodobne to však nie je také dôležité pre podnikateľov, ktorí si cenia dobrú schopnosť správy pred vzhľadom.

Zálohovanie súborov & obnovenie

Ako sme už spomenuli, CrashPlan vyžaduje, aby ste manuálne označili súbory a priečinky na zálohovanie. Ak nechcete zálohovať určité typy súborov, môžete ich vylúčiť v ponuke nastavení.

crashplan-add-backup-dest

Najprv však budete chcieť pridať cieľ zálohy, takže CrashPlan vie, kam sa majú zálohovať vaše súbory. V predvolenom nastavení je to cloud služby CrashPlan, ale ako cieľ zálohy môžete vybrať aj miestne jednotky. 

crashplan-select-zálohovanie súborov

Výhodou tohto druhého prístupu je, že môžete obnoviť údaje z miestnych diskov rýchlejšie ako z internetu. Zálohovaním na miestny disk budete stále zálohovať aj cloud, čo pridáva ďalšiu úroveň ochrany.

Okrem toho môže CrashPlan zálohovať vaše externé disky. Musíte ich však pripojiť cez USB alebo FireWire, aby ste ich vybrali na zálohovanie. To znamená, že nemôžete urobiť to isté pre zariadenia NAS (ak potrebujete, prečítajte si naše najlepšie online zálohovanie pre článok NAS).

Po dokončení plánu zálohovania a dokončení počiatočnej zálohy sa CrashPlan spustí v nepretržitom režime zálohovania. Odporúčame vám nechať CrashPlan spustiť v tomto režime, pretože okamžite nahrá súbory, ktoré pridáte alebo zmeníte na miestach, ktoré ste vybrali na zálohovanie..

crash-plan-resource-škrtiace

Nepretržité zálohovanie však môže využívať aj veľa zdrojov vášho systému a brániť inej práci. Ak to chcete zmierniť, môžete obmedziť, koľko výpočtového výkonu dokáže CrashPlan využiť, keď aktívne pracujete na počítači.

crashplan-backup harmonogram

Môžete tiež úplne vypnúť nepretržité zálohovanie a prepnúť na plánované zálohovanie. To vám umožní zvoliť časy začiatku a konca zálohovania a dátumy, kedy sa môžu zálohy spustiť.

Vo väčšine prípadov by však spustenie nepretržitého zálohovania nemalo byť problémom, preto by ste mu mali povoliť najlepšiu ochranu firemných súborov.

Obnova súborov pomocou CrashPlan

crashplan-restore-start

CrashPlan vám umožňuje použiť niekoľko možností na obnovenie súborov z cloudu. Prvým je použitie vášho desktopového klienta stlačením tlačidla „obnoviť súbory“. Otvorí sa kontextové okno, ktoré vám umožní navigáciu v uložených priečinkoch a súboroch, a na serveri vyberte, čo chcete obnoviť..

crashplan-restore-súbory

Po výbere súborov na obnovenie máte pred začatím procesu obnovenia niekoľko možností, ktoré môžete vyladiť. Súbory môžete obnoviť na pôvodné miesto, na plochu alebo na stiahnutie, alebo môžete zvoliť konkrétny cieľ. Ak už v tomto umiestnení existuje súbor, môžete nový prepísať alebo premenovať. K súborom môžete navyše udeliť pôvodné alebo aktuálne povolenia.

Ďalšie možnosti obnovenia využívajú webového klienta CrashPlan. Musíte prejsť do zobrazenia „zariadenia“ a kliknúť na ikonu obnovenia priradenú zariadeniu, z ktorého chcete obnoviť. To vám umožní obnoviť súbory do počítača, ktorý nie je váš, bez potreby sťahovania klienta CrashPlan. Ak ste tiež správcom, máte prístup k súborom, ktoré si zálohovali iní používatelia.

Upozorňujeme, že pomocou webového klienta môžete obnoviť iba 250 MB, čo znamená, že pri veľkých obnoveniach je jedinou možnosťou použitie stolného klienta..

Pretože neexistuje žiadna mobilná aplikácia, nemáte prístup k svojim súborom ani z nej nemôžete začať proces obnovenia. Neexistuje ani žiadna služba na obnovenie kuriérskej služby. Obnova kuriérom znamená, že poskytovateľ mohol ukladať vaše súbory do zariadenia a odoslať ich vám. To by pomohlo pri obnove, ktorá sa pohybuje v stovkách gigabajtov.

rýchlosť

Zálohovanie počítača je inteligentné, ale môže to trvať dlho. Táto doba sa môže predĺžiť do dní alebo týždňov, v závislosti od niekoľkých faktorov vrátane vášho ISP, vzdialenosti od serverov CrashPlan v USA a Austrálii a od toho, ako dobre vaša online zálohovacia služba riadi prenosy súborov..

Aby sme otestovali rýchlosť nahrávania a sťahovania aplikácie CrashPlan pre malé podniky, vykonali sme niekoľko jednoduchých testov nahrávania a sťahovania pomocou komprimovaného priečinka s veľkosťou 1 GB, ktorý sa skladá z rôznych typov súborov. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Wi-Fi z Belehradu v Srbsku s rýchlosťou nahrávania 9,4 MB / sa rýchlosťou sťahovania 44,19 MB / s..

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:00:36:1200:35:5800:36:05
Čas sťahovania:00:04:2500:03:4200:04:04

Nahrávanie priečinka s kapacitou 1 GB prostredníctvom nášho pripojenia trvalo v priemere 36 minút a 5 sekúnd, čo je omnoho dlhšie ako 15 minút a 11 sekúnd.. 

Rýchlosť sťahovania však bola viac v súlade s tým, čo sme očakávali. Trvalo to v priemere štyri minúty a štyri sekundy oproti očakávaným trom a 14 sekundám.

Nejedná sa o najlepšie výsledky, ale nie sú to najhoršie výsledky. Pre službu, ktorá je omnoho rýchlejšia, si prečítajte našu cloudovú recenziu Acronis True Image.

crashplan-šírka pásma-plyn

CrashPlan vám umožňuje obmedziť rýchlosť prenosu súborov a obmedziť tak šírku pásma, ktorú používa proces zálohovania. CrashPlan vám navyše umožňuje vyladiť klienta tak, aby sa zvýšila rýchlosť, keď ste mimo svojho počítača.

Po dokončení počiatočnej zálohy by sa následné zálohovanie malo spustiť rýchlejšie vďaka algoritmu kopírovania súborov na úrovni bloku, ktorý označuje iba tie časti súborov, ktoré sa od poslednej zálohy zmenili alebo preniesli do cloudu..

zabezpečenia

CrashPlan pre malé firmy používa 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie vašich údajov v pokoji na svojich serveroch. Toto šifrovanie sa uskutoční skôr, ako vaše súbory opustia váš počítač, ale v predvolenom nastavení bude CrashPlan držať váš šifrovací kľúč za vás. To zaisťuje, že spoločnosť môže obnoviť vaše heslo, ak na to niekedy zabudnete.

Znamená to však tiež, že škodliví zamestnanci alebo hackeri, ktorí získajú prístup na server, v ktorom sú uložené poverenia používateľov, môžu prehľadávať vaše duševné vlastníctvo, správy a ďalšie obchodné údaje..

crashplan zabezpečenia

Ak chcete zabezpečiť, aby sa tak nestalo, môžete nastaviť súkromný šifrovací kľúč z panela s nastaveniami zabezpečenia stolného klienta..

Šifrovanie AES sa považuje za celkom bezpečné a nezistili sa žiadne známe hacky. V skutočnosti sa odhaduje, že by bolo potrebné, aby superpočítačové miliardy praskli kľúč AES hrubou silou..

To sa nedá povedať o vašom osobnom hesle, pretože šifrovanie nechráni vaše heslo a je ľahké rozlúsknuť slabé heslo (ďalšie informácie o najčastejších chybách pri vytváraní hesla nájdete v článku o zlyhaní hesla). Preto by ste sa mali uistiť, že ste nastavili silné heslo.

Okrem toho by ste mali povoliť dvojfaktorové overenie, ktoré pomáha chrániť vaše poverenia. Vyžaduje to, aby ste pri prístupe k CrashPlan z neznámeho počítača vyžadovali, aby ste okrem svojich prihlasovacích údajov zadali jednorazový kód..

Verzovanie, funkcia, ktorú sme už spomenuli, tiež ponúka mieru ochrany proti ransomware, čo pre podniky rastie.. 

Vďaka verzii v hre nemusíte platiť výkupné za nepoškodené kópie svojich súborov. Namiesto toho sa po odstránení škodlivého softvéru, ktorý spôsobil problém, môžete vrátiť k predchádzajúcim verziám svojich súborov.

Pokiaľ ide o bezpečnosť dátového centra, CrashPlan zamestnáva nepretržitý dohľad nad svojimi zariadeniami okrem iných záruk proti vniknutiu. Zariadenia sú tiež vybavené tak, aby odolávali poruchám, či už v dôsledku poruchy zariadenia, výpadku napájania, požiaru, zemetrasenia alebo inej katastrofy.

Okrem toho je Code42, materská spoločnosť CrashPlan, organizácia s certifikáciou ISO 27001 a dátové centrá CrashPlan podliehajú ročnej autentifikácii SOC 2 typu 2. Okrem toho, ak pracujete s lekárskymi súbormi a hláseniami, budete radi, že CrashPlan je kompatibilný s HIPAA.

súkromia

Ak chcete zaistiť maximálnu ochranu svojho súkromia, mali by ste zvoliť súkromné ​​šifrovanie. To znamená, že sme skontrolovali, ako Code42 spracováva vaše súkromie. 

CrashPlan zbiera osobné údaje, ktoré ste mu poskytli, vrátane informácií, ktoré zadáte na webovej stránke CrashPlan alebo pošlete elektronicky. Môže obsahovať informácie, ako je vaše meno, adresa, e-mail alebo telefón. Zhromažďuje tiež údaje, keď sa zúčastníte niektorej z udalostí spoločnosti CrashPlan, počas telefonických hovorov s obchodnými zástupcami alebo keď sa obrátite na zákaznícku podporu.

Okrem toho CrashPlan automaticky zbiera údaje, ktoré môžu obsahovať konkrétne zariadenie, ktoré používate, verziu operačného systému, softvér webového prehľadávača a vašu adresu IP a MAC.. 

CrashPlan tiež zbiera štatistické údaje o vašich aktivitách na webe, informácie o tom, ako ste prišli na webové stránky a ako ste ich používali, o vašej krajine alebo mieste na úrovni mesta, ako aj ďalšie technické údaje zhromaždené prostredníctvom súborov cookie, pixlov a značiek. CrashPlan tiež zbiera informácie o tom, ako vaše zariadenie interagovalo s jeho webovými stránkami, vrátane prístupových stránok a kliknutí na odkazy.

Takto zozbierané údaje sa nazývajú metadáta a väčšina služieb ich používa na vylepšenie svojich webových stránok a zálohovacích služieb, takže to nie je nič neobvyklé.

CrashPlan navyše prijíma informácie od tretích strán. Príklady takýchto informácií zahŕňajú kontaktné informácie, účasť na podujatiach, pracovnú úlohu a profil verejnej zamestnanosti a informácie o záujmoch vašich produktov alebo služieb. 

Získava tiež informácie o vás z odporúčaní alebo z komerčných zdrojov olova. V takom prípade však CrashPlan pošle e-mail s upozornením, že dostal vaše osobné údaje, typ prijatých údajov a zdroj, spolu s odkazom na jeho vyhlásenie o ochrane osobných údajov..

Zber údajov CrashPlan

CrashPlan zhromažďuje údaje o vás niekoľkými spôsobmi, ale je o nich otvorený. Zhromažďovanie informácií o vás od tretích strán nie je bežné, ale CrashPlan vás o tom informuje e-mailom..

Zhromaždené údaje sa niekedy dajú identifikovať. Code42 používa tieto osobné údaje na poskytovanie produktov a služieb, ako aj na analýzu frekvencie, trvania a typov používania svojich webových stránok na zlepšenie používateľskej skúsenosti.. 

Navyše ho používa na aktualizáciu a rozšírenie svojich záznamov o nové informácie a analyzuje tieto záznamy na identifikáciu potenciálnych zákazníkov pochopením vašej úlohy vo vašej organizácii. Môže vás tiež kontaktovať s prispôsobenými reklamami na produkty a služby, ktoré by vás mohli zaujímať na základe predchádzajúcich skúseností týkajúcich sa zákazníkov s podobnými charakteristikami. 

Zdieľanie dát CrashPlan

Code42 zdieľa vaše osobné údaje iba vtedy, keď je to potrebné na fungovanie jeho podnikania. Nepredáva ani nezdieľa vaše informácie iným, s výnimkou určitých prípadov. Tieto prípady môžu zahŕňať pridružené spoločnosti Code42, ktoré mu pomáhajú udržiavať jeho služby. Tieto pridružené spoločnosti spracujú vaše osobné údaje v súlade s vyhlásením o ochrane osobných údajov spoločnosti Code42.

S obchodnými partnermi je to podobné. Code42 s nimi zdieľa vaše osobné údaje, aby splnil požiadavky na produkty a informácie. Kód 42 môže navyše zdieľať vaše informácie so spoločnosťami a jednotlivcami, ktorí poskytujú služby v jeho mene. Je však zakázané používať osobné údaje na akékoľvek iné účely.

Okrem toho Code42 zdieľa osobné údaje, ktoré má v prípade prevodov podniku, ak to vyžaduje zákon a s vaším súhlasom. V takom prípade dostanete o tom oznámenie a budete si môcť zvoliť, že tieto informácie nebudete zdieľať. Všetky informácie, ktoré uverejníte na komunitných stránkach alebo blogu Code42, sú verejne dostupné.

Spoločnosť Code42 má sídlo v Spojených štátoch, niekedy však môže prenášať vaše údaje do zahraničia. Deje sa to pod ochranou EÚ-U.S. a Swiss-U.S. štít na ochranu súkromia.

Ak sa nachádzate na určitých územiach, napríklad v Európskom hospodárskom priestore, máte tieto ďalšie práva na súkromie:

 • Právo neposkytnúť súhlas alebo odvolať súhlas s určitými osobnými údajmi
 • Právo na prístup: Máte právo na prístup k svojim osobným údajom
 • Právo na vymazanie: Za určitých okolností máte právo na vymazanie osobných údajov
 • Právo namietať proti spracovaniu: Máte právo požiadať, aby Code42 zastavil spracovanie vašich osobných údajov. Urobí tak v prípade, že spracúva vaše osobné údaje na účely marketingu, alebo sa spolieha na svoj legitímny záujem spracovať vaše osobné údaje, pokiaľ nepreukáže presvedčivé legitímne dôvody na pokračovanie v spracovávaní.
 • Právo na prenosnosť údajov: Máte právo získať osobné údaje, ktoré ste súhlasili s poskytnutím kódexu 42 alebo ktoré mu boli poskytnuté na účely uzavretia zmluvy s vami.
 • Právo na opravu: Máte právo požadovať opravu akýchkoľvek nepresných alebo neúplných osobných údajov
 • Právo na obmedzenie spracovania: Za určitých okolností máte právo požiadať o obmedzenie spracovania vašich osobných údajov
 • Právo podať sťažnosť orgánu na ochranu údajov: Ak máte obavy z týchto postupov týkajúcich sa ochrany osobných údajov vrátane spôsobu zaobchádzania s vašimi osobnými údajmi, môžete to nahlásiť orgánu ochrany údajov, ktorý je oprávnený tieto obavy vypočuť.

Tieto práva skrátene zabezpečujú súlad kódexu 42 s všeobecným nariadením o ochrane údajov alebo GDPR. GDPR je zákon EÚ, ktorý posilňuje súkromie online údajov používateľa. CrashPlan navyše poskytuje súkromné ​​šifrovanie a vo vyhlásení o ochrane osobných údajov je jasné, aké údaje zhromažďuje, ako ich používa a ako zdieľa vaše údaje.

podpora

Tím podpory spoločnosti CrashPlan môžete kontaktovať telefonicky, e-mailom a živým chatom. Prítomnosť telefonickej a chatovej podpory by sa mala týkať majiteľov malých podnikov, ktorí potrebujú okamžitú podporu.

Telefonická podpora je však k dispozícii od pondelka do piatka od 7:00 do 19:00. CST. Podpora rozhovoru je k dispozícii v rovnakých dňoch, ale od 7:00 do 17:00. CST. Ak narazíte na problém v noci alebo cez víkend, budete musieť buď počkať, na to prísť sám, alebo poslať e-mailovú žiadosť.

crashplan-help-desk

E-mailová podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poslali sme žiadosť o 5:50 hod. CST a dostali sme odpoveď do štyroch hodín. Upozorňujeme však, že sme položili jednoduchú otázku o procese deduplikácie. CrashPlan udržiava trojčlenný tím, ktorý eskaluje dôležitejšie lístky pre rýchlejšie reakcie.

crashplan-support-site

Ak si chcete zašpiniť ruky, môžete sa dostať na web podpory CrashPlan, ktorý obsahuje články pre CrashPlan pre malé podniky aj pre podniky. Články Small Business obsahujú príručku pre správcov, používateľskú príručku a často kladené otázky. Ak tam nenájdete to, čo hľadáte, môžete nájsť odpoveď pomocou funkcie vyhľadávania.

CrashPlan tiež vedie stránku komunity, ktorá by mohla byť dobrým spôsobom riešenia vašich problémov. Väčšina tém je však zastaraná a nemá veľa odpovedí. Celkovo CrashPlan poskytuje veľkú podporu, ktorá by mala robiť túto prácu pre väčšinu podnikových používateľov.

Verdikt

CrashPlan pre malé firmy nie je dokonalým riešením. Jeho najväčšou chybou je, že nevyužíva svoju neobmedzenú kapacitu zálohy na zjednodušenie používateľského komfortu so zálohovaním typu súboru, nie zálohou umiestnenia súboru. Navyše nemá mobilnú aplikáciu, čo znamená, že ju nemôžete použiť na zálohovanie mobilných dát alebo na zálohovanie na cestách..

Neexistuje ani žiadna služba na obnovenie kuriérskej služby a počas víkendov a nocí nie je k dispozícii živá podpora. Okrem týchto sťažností má však CrashPlan veľa pozitív. 

Neobmedzené úložisko, ktoré vám umožní zálohovať všetko, čo potrebujete za 10 dolárov na počítač, je veľa. Súkromné ​​šifrovanie pomáha chrániť vaše súkromie a CrashPlan má tiež niektoré z najúčinnejších nastavení verzií a uchovávania odstránených súborov akéhokoľvek online zálohovacieho riešenia, ktoré sme kedy testovali..

Celkovo sa domnievame, že CrashPlan je vynikajúcou službou, napriek niektorým nedostatkom. Aké sú vaše názory na CrashPlan? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map