Cloudové zálohovanie Zoolz pre obchodné preskúmanie – aktualizované 2020

Cloudové zálohovanie Zoolz pre obchodné preskúmanie

Zoolz Cloud Backup for Business je výkonné riešenie zálohovania zamerané na podniky a ich servery. Aj keď mu chýba flexibilita jeho brata BigMIND, má o niečo lepšie zabezpečenie, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii firmy Zoolz Business..


obchodné zálohy

Dlhodobí čitatelia rozpoznajú Zoolza ako spoločnosť za domom BigMIND Home a BigMIND for Business. Rozdiel medzi Zoolz Cloud Backup a BigMIND je v tom, že Zoolz Cloud Backup for Business dokáže spolu s bežnými počítačmi chrániť iba rôzne servery a databázy SQL..

BigMIND Business však môže tiež zálohovať vaše dáta z rôznych služieb cloudového úložiska, ako aj z Facebooku a Instagramu. Okrem toho má funkcie na detekciu fotografií, pokročilé vyhľadávanie, optické rozpoznávanie znakov, dvojfaktorové overenie a ďalšie. Ak to znie skôr ako váš čaj, prečítajte si našu recenziu firmy BigMIND Business.

BigMIND však neposkytuje súkromné ​​šifrovanie, ale spoločnosť Zoolz Business áno. Súkromné ​​šifrovanie je najlepšou metódou na zabezpečenie toho, aby ste mohli súbory čítať iba vy. Viac sa o tom dočítate v našej sekcii „bezpečnosť“.

Ak vám tieto služby nevyhovujú, ďalšie nápady nájdete v našej najlepšej online záložke pre príručku pre malé podniky. V opačnom prípade sa držte nás, keď ideme pod kapotu, aby ste videli, čo Zoolz Cloud Backup zabalí. Začíname s funkciami nižšie.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Zoolz Cloud Backup for Business

Vlastnosti

Aplikácia Zoolz Cloud Backup for Business nemusí byť vlastnosťou funkcie BigMIND, ale v rukáve má stále niekoľko trikov. Zahŕňajú všetky štandardné funkcie, ktoré by podľa očakávania mali mať obchodné zálohy.

Zálohovanie Zoolz Cloud pre podnikové štandardné funkcie

Štandardné funkcie vám pomôžu obnoviť vaše dôležité obchodné súbory v prípade, že vaše zariadenia zlyhajú. Hlavným podozrivým na zlyhanie je váš pevný disk a môžete si prečítať náš článok o tom, ako dlho bude váš pevný disk trvať odhad. Môžete tiež stratiť údaje na pevnom disku z prírodných činov alebo ak ich niekto ukradne.

Ak však používate Zoolz Cloud Backup pre firmy, môžete zálohovať všetky svoje jednotky do cloudu. Počet počítačov, serverov, externých jednotiek a zariadení NAS, ktoré môžete zálohovať, nie je nijako obmedzený. Ak ste si poslednú možnosť pomýlili, prečítajte si nášho sprievodcu NAS, aby ste sa mohli vzdelávať.

Vaše mobilné zariadenie však nemôžete zálohovať. Ak to potrebujete urobiť, prečítajte si naše najlepšie online zálohy pre mobilné zaokrúhlenie. Podobne neexistuje podpora pre systém Linux, takže ak chcete, obráťte sa na našu najlepšiu online zálohu pre systém Linux (uvádza však riešenia pre domácu zálohu).

Zoolz Cloud dokáže natívne zálohovať Windows Server, ale ak chcete zálohovať ďalšie servery a databázy, musíte použiť ich predvolené možnosti na generovanie súborov, ktoré zálohujete pomocou Zoolz.. 

To je potrebné pre Microsoft Exchange Server, Microsoft SQL Server (BigMIND Business má na to vyhradenú funkciu), databázu MySQL, Microsoft Outlook, databázu Microsoft Access, konajte! databázy a katalógu Adobe Lightroom.

Ide o skvelú sadu funkcií zálohovania, radi by sme však videli podporu pre servery Linux, servery Oracle, Hyper-V a VMware. Ak potrebujete takéto riešenie, prečítajte si našu recenziu IDrive for Business.

Hybridné zálohovanie je dostupné vďaka technológii Zoolz Hybrid +. Umožňuje vám okrem cloudu zálohovať aj údaje na lokálnu jednotku. To vám umožní mať druhú vrstvu ochrany vašich údajov. Znamená to tiež, že budete môcť rýchlo obnoviť súbory, pretože rýchlejšie je obnoviť miestne zariadenie ako cloud.

Navyše, ak používate hybridné zálohovanie, môžete implementovať pravidlo zálohovania 3-2-1. Viac informácií o výhodách hybridného zálohovania a jeho nastavení nájdete v našej príručke pre hybridné zálohovanie pre malé a stredné podniky. 

Neexistuje žiadna nepretržitá záloha, ale sú k dispozícii aj ďalšie funkcie vrátane plánovača zálohovania, zásad zálohovania, prehľadov, neobmedzeného vytvárania verzií a neobmedzeného uchovávania odstránených súborov. O podrobnostiach týchto funkcií budeme hovoriť nižšie v kategóriách „jednoduché použitie“ a „zálohovanie a obnovenie“. Ak chcete zálohovať všetky veci, navštívte našu knižnicu podnikových záloh.

Zoolz Cloud Backup pre obchodné funkcie

zoolz-business-zdieľanie súborov

Po zálohovaní v cloude budete môcť zdieľať súbory a priečinky priamo z neho. Bez ohľadu na to, s ktorými chcete zdieľať, môžete tak urobiť vytvorením odkazu, zadaním používateľov, s ktorými chcete zdieľať alebo odoslaním e-mailu. Vo všetkých troch prípadoch môžete nastaviť názov zdieľania, heslo a dátum vypršania platnosti.

Ak zdieľate e-mailom, môžete priložiť správu. Keď určíte používateľov, môžete im udeliť povolenie „prezerať a sťahovať“ alebo „úplný prístup“. K dispozícii je tiež stránka „zdieľané so mnou“, vďaka ktorej je ľahké zistiť, čo s vami zdieľajú ostatní.

Podniky, ktoré potrebujú zálohovať fotografie, budú mať úžitok z toho, že si budú môcť zobraziť miniatúry RAW obrázkov. Je tiež možné zobraziť ukážku bežných obrázkov.

Celkovo má Zoolz Cloud Backup pre firmy funkcie, ktoré uspokoja väčšinu firiem, chýba mu však nepretržité zálohovanie a zálohovanie pomocou mobilného telefónu, ktoré nie sú malé..

Zoolz Cloud Backup pre prehľad firmy

Zoolz Cloud Backup pre obchodné logowww.zoolz.com

Začína sa od 666 dolárov mesačne pre 2 000 GBVšetkých plánoch

zálohovanie

Plánovač zálohovania

Priebežné zálohovanie

Prírastkové zálohovanie

Zálohovanie založené na obrázku

Zálohovanie externej jednotky

Zálohovanie NAS

Zálohovanie servera

Hybridné zálohovanie

Zálohovanie mobilných zariadení

Neobmedzené zálohovanie

Neobmedzené zariadenia

Rýchlosť škrtenia

Kopírovanie súborov na úrovni bloku

Viacvláknové zálohovanie

obnoviť

Kuriérska služba obnovy

Prístup do prehliadača

Prístup k mobilnej aplikácii

Verziovanie

Zachovanie odstráneného súboru

Obnova holého kovu

správa užívateľov

Nastaviť užívateľské role

Nastavte pravidlá zálohovania firmy

Prispôsobiteľné prehľady

Prístup k zálohovaniu používateľov

Monitor Pripojené zariadenia

zabezpečenia

Súkromné ​​šifrovanie

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Dvojfaktorové overenie

Vytvrdené dátové centrá

Nastavenia servera proxy

V súlade s HIPPA

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Zdieľanie súborov

Synchronizácia zariadenia

Skúška zadarmo

stanovenie ceny

Zoolz Cloud Backup for Business poskytuje solídny stupeň flexibility, pretože má sedem plánov, z ktorých si môžete vybrať. Ak potrebujete viac miesta na zálohovanie, ako poskytujú, môžete kontaktovať spoločnosť Zoolz a získať odhad svojich veľkých dátových potrieb.

Nezabúdajte, že všetky tieto plány sú chladiarenské, čo znamená, že hoci si môžete zálohovať údaje, ako obvykle, nebudete ich môcť okamžite obnoviť. Dôvodom je, že chladenie vyžaduje na spustenie procesu obnovy tri až 12 hodín. Vďaka tomu je chladiace zariadenie najvhodnejšie na archiváciu súborov, ktoré nemusíte často obnovovať.

Ak však potrebujete rýchlo obnoviť svoje súbory, môžete do svojho účtu pridať „okamžité úložisko“. Ceny sú nižšie:

Okamžité úložisko 2 TB66,67 dolárov / mesiac
800 dolárov ročne
Okamžité úložisko 3 TB100 dolárov mesačne
1200 dolárov ročne
Okamžité úložisko 4 TB116,67 dolárov / mesiac
1400 dolárov ročne

Cena za chladenie je dobrá hodnota, najmä v porovnaní so službou ako Carbonite Safe Backup Pro. Získanie 500 GB úložného priestoru vám bude stáť 799,99 dolárov ročne, v porovnaní s 2 TB spoločnosti Zoolz za 79,90 dolárov ročne. Je pravda, že ide o chladiarenské sklady, ale aj keď pridáte 1 TB okamžitého úložiska, cena dosahuje 479,90 dolárov ročne, čo je stále lacnejšie.

Je to bližšie v porovnaní s IDrive for Business, ktorý má plán 2,5 TB za 1 199,25 USD ročne a poskytuje horúce úložisko (všetky ostatné plány IDrive tiež). 

So Zoolzom nemôžete získať 2,5 TB horúceho úložiska, ale môžete získať 2 TB za 800 dolárov ročne alebo 3 TB za 1 200 dolárov. To je navyše k cenovému plánu chladiarenských skladov. Ak vyberieme lacnejšiu možnosť, skončíte s 2TB za 879 dolárov. Ak pôjdete s drahším, dostanete 3 TB za 1 279 dolárov. K tomu pridajte základný 2TB chladiarenského skladu a dostanete sa veľmi veľa.

Ak však potrebujete iba horúci úložný priestor a nestačí 4TB (maximum, ktoré ponúka Zoolz), prečítajte si našu recenziu IDrive for Business, kde nájdete viac podrobností. Ako doplnok vám IDrive umožňuje zálohovať vaše mobilné zariadenia.

Jednoduchosť použitia

zoolz-business-desktop-client

Na správu zálohy budete používať klientsky počítač Zoolz, ktorý je k dispozícii pre Windows a MacOS. Jeho hlavné okno zobrazuje stav zálohy, čas poslednej zálohy, čas do ďalšej zálohy a koľko miesta na zálohovanie sa používa. 

Veľké, zrejmé tlačidlá v spodnej časti umožňujú výber údajov na zálohovanie, vyladenie nastavení a začatie procesu obnovenia. Celkovo je desktopový klient jednoduchý a atraktívny. 

V ľavom hornom rohu je ďalšie tlačidlo. Umožňuje inicializovať zálohovanie, obnoviť, vykonať vyhľadávanie, synchronizovať klienta, skontrolovať aktualizácie a spustiť webového klienta Zoolz Cloud Backup..

zoolz-business-web-client

Predvolené zobrazenie webového klienta je informačný panel. Ukazuje váš počet používateľov, servery, stav vášho účtu, množstvo okamžitého a studeného úložného priestoru, ktoré ste použili, odkazy na rýchle akcie, vašu aktivitu a upozornenia. Páčilo sa nám, ako to ukazuje veľa informácií, pričom boli jasné a nie ohromujúce.

Ponuka v hornej časti umožňuje prezerať zálohy z vašich počítačov, spravovať používateľov a servery, definovať politiky, vylepšovať nastavenia a zobrazovať ukážky rôznych správ..

zoolz-business užívatelia serverov

Stránka „Používatelia / servery“ vám umožňuje pridávať používateľov prostredníctvom e-mailu, registrovať sa sami alebo ich hromadne pozývať pomocou súboru CSV. Pridávanie serverov je tiež jednoduché: stačí kliknúť na tlačidlo „pridať server“, zadať podrobnosti o správcovi, vygenerovať token servera a potom stiahnuť súbor nastavenia servera..

Môžete tiež vykonať automatické nasadenie, ktoré vám umožní nastaviť viac používateľov klientov Zoolz súčasne. Ak máte veľa používateľov, môžete ich vyhľadávať pomocou štítkov. Keď nájdete konkrétneho používateľa alebo skupinu používateľov, môžete zmeniť ich pravidlá za predpokladu, že ste ich na prvom mieste priradili.

zoolz-biznis politiky

Ak chcete priradiť politiku, musíte ju najprv vytvoriť, čo môžete urobiť na stránke „pravidlá“. Zásada vám umožňuje poveriť určité pravidlá, ktoré majú vaši používatelia dodržiavať. 

Môžete definovať, ktoré údaje sa budú ukladať v okamžitom úložisku v porovnaní so studeným úložiskom. Dostupné typy sú rovnaké ako pre desktopového klienta a súbory a priečinky môžete vybrať aj manuálne zadaním cesty.

Môžete tiež definovať rôzne rozšírenia, ktoré upresňujú, čo chcete zahrnúť alebo vylúčiť. Ak chcete vylúčiť konkrétne súbory a priečinky, môžete určiť ich cestu.

Karta „Hybrid +“ umožňuje zapnúť funkciu Hybrid + a definovať cestu, kam sa ukladajú vaše údaje. Môžete pridať konkrétne cesty k priečinkom, ktoré túto globálnu cestu upravujú.

Zoolz pre obchodné funkcie

Na karte nastavení môžete vylepšiť rôzne možnosti funkcií vrátane obmedzenia šírky pásma, plánu zálohovania, nastavení zabezpečenia a všeobecných nastavení. Všeobecné nastavenia zahŕňajú spracovanie obrázkov RAW, záložné značky, pridanie Zoolzu do spustenia systému a ďalšie.

zoolz-business-client-privilégiá

Posledná karta na stránke „pravidlá“ je „privilégiá“, ktoré vám umožňujú určiť, čo môžu vaši používatelia robiť. Môžete im povoliť odstraňovanie údajov, zdieľanie, zmenu hesla a používateľského mena a ďalšie. Okrem toho môžete definovať štvorciferný prístupový kód, ktorý sa bude vyžadovať vždy, keď používateľ otvorí, odinštaluje alebo obnoví údaje z klienta..

zoolz-biznis správ

Stránka „prehľady“ obsahuje rôzne prehľady, ktoré môžete vygenerovať, vrátane upozornení, využitia šírky pásma, fakturácie a lokátora londýnskych klientov, ktorý zobrazuje vašich používateľov na mape sveta.

Budete sa musieť uspokojiť s používaním webového klienta na správu záloh, pretože Zoolz nemá mobilnú aplikáciu, ktorá by vám uľahčila prístup k zálohám na cestách. Pokúsili sme sa prihlásiť do služby BigMIND, ale smerovali sme k prihláseniu do aplikácie Zoolz Viewer, ktorú nie je možné stiahnuť z Obchodu Google Play alebo Apple App Store..

Zálohovanie súborov & obnovenie

Desktopový klient nie je riešením zálohovania jedným kliknutím, ale umožňuje vám vybrať konkrétne priečinky v systéme súborov na zálohovanie alebo automaticky zálohovať súbory na základe kategórií, ako sú napríklad pošta, dokumenty, hudba, videá, kancelárske súbory, finančné súbory. a viac. To uľahčuje zálohovanie mnohých súborov naraz.

zoolz-business-backup-start

Pri výbere údajov na zálohovanie sa na paneli v dolnej časti zobrazí informácia o tom, koľko chladného a horúceho úložného priestoru používate a koľko zostalo. Ak chcete zálohovať do chladného úložiska, musíte vybrať záložku “chladiace úložisko”, ktorá vám tiež umožní zálohovanie pomocou jednej z vyššie uvedených metód..

Páči sa nám, ako existuje stromová štruktúra, ktorá vám pomôže rýchlo vybrať súbory a priečinky na zálohovanie. Niektoré riešenia vyžadujú, aby ste prešli súborovým systémom alebo poskytli vlastný prehliadač súborov, ktorý má tendenciu byť pomalší ako ten, ktorý je pre váš OS pôvodný.

zoolz - zálohovanie nastavenia obchodných

Po výbere údajov pre počiatočné zálohovanie vám na nasledujúcej stránke môžete vyladiť nastavenia zálohovania. Zahŕňajú plánovanie zálohovania, obmedzovanie šírky pásma, hybridné zálohovanie a možnosti zabezpečenia, ktoré vám umožňujú povoliť súkromné ​​šifrovanie (dostupné iba počas počiatočného nastavenia)..

Zoolz pre obchodné plánovanie

Plánovač umožňuje spúšťať zálohovanie tak často, ako každých päť minút, s rozsahom do každých 24 hodín. Zálohy môžete tiež spustiť a ukončiť v určitých časoch počas konkrétnych dní. 

Je to pekná sada možností, ale neexistuje spôsob, ako určiť týždenné alebo mesačné plány zálohovania. Navyše, ako sme už povedali, chýba nepretržitá záloha. Bolo by to užitočné, pretože monitoruje vašu súpravu záloh a automaticky označuje nové a zmenené súbory na zálohovanie, čo znižuje vašu prácu.

Po dokončení vyladenia nastavení sa môže začať zálohovanie. To je všetko, čo sa týka vytvorenia prvej zálohy. Je to jednoduché a rýchle.

zoolz-business-backup-end

Ak chcete spustiť proces obnovenia, stlačte veľké tlačidlo „obnoviť“.

zoolz-business-restore-start

Ďalej sa zobrazí okno, ktoré vám umožní vybrať súbory a priečinky na zálohovanie. Keď to urobíte, stlačte „Ďalej“.

zoolz - restore-nastavenie obchodných

V nasledujúcom okne si môžete vybrať, či chcete obnoviť pôvodné alebo nové umiestnenie súborov, zapnúť Hybrid +, obnoviť súbory iba z určitého rozsahu údajov a vybrať, čo sa stane s existujúcimi súbormi pri ich obnovení do pôvodného umiestnenia (môžete „prepísať, „„ Vždy nahradiť “alebo„ nenahradiť “). Kliknite na „Ďalej“ a obnovenie sa môže začať.

Popísali sme základné procesy zálohovania a obnovy pomocou počítača so systémom Windows. V závislosti od vášho nastavenia sa vaše zálohy a obnovenie môžu mierne líšiť.

Obnovenie pomocou Zoolzu

Stránku „Používatelia / servery“ od webového klienta môžete použiť aj na spustenie vzdialenej obnovy. Ak to chcete urobiť, kliknite na ľubovoľného používateľa a vyberte požadovaný počítač spojený s týmto používateľom. Ďalej vyberte súbory a priečinky, ktoré chcete obnoviť. Potom kliknite na tlačidlo „viac“. Otvorí sa kontextové okno, pomocou ktorého môžete vylepšiť nastavenia obnovenia a spustiť ich.

Zoolz tiež ponúka kuriérsku službu zálohovania a obnovy nazvanú „Zoolz Import / Export“. Je k dispozícii v regiónoch Severnej Ameriky a Európy a má dve varianty: Snowball Appliance a „Prineste si vlastný pevný disk“. Spoločnosť Zoolz odporúča používať Amazonovu snehovú guľu, ak je vaša záloha väčšia ako 10 TB, a používať vlastný pevný disk, ak je väčšia ako 2 TB..

Ak pôjdete po trase Snowball, musíte zaplatiť 500 dolárov plus poplatky za spracovanie. Poplatok za spracovanie sa líši v závislosti od veľkosti vašich údajov, ale poplatok za spracovanie 10 TB je 100 USD a poplatok za spracovanie 50 TB je 300 USD. Zariadenie Amazon AWS dodáva zariadenie a máte 10 dní na to, aby ste doň mohli skopírovať svoje údaje a odoslať ich späť. Každý ďalší deň, ktorý budete potrebovať na vrátenie, vás bude stáť 15 USD za deň.

Posielanie údajov na zálohu na pevný disk vás bude stáť v závislosti od veľkosti zálohy. Ceny sú uvedené v tabuľke:

Veľkosť vašich údajov: Cena:
1TB$ 160
2TB$ 225
4TB$ 380
8TB$ 740
16 TB$ 1,500

Ceny, ktoré sme uviedli, slúžia iba na zálohovanie. Ak potrebujete obnoviť údaje zo Zoolzu pomocou pevného disku alebo snehovej gule dodanej od AWS, ceny vypočíta spoločnosť Zoolz. Pamätajte tiež na to, že môžete obnoviť iba z „okamžitého“ úložiska. Obnovenie zo studeného úložného priestoru je povolené, iba ak potrebujete obnoviť viac ako 50 TB údajov.

Mať kuriérsku službu obnovy je vždy vítaným doplnkom, ale služba Zoolz je v porovnaní s IDrive Express drahá. Navyše, keď sa IDrive Express používa na zálohovanie údajov, je pre obchodných používateľov bezplatný až trikrát ročne. Obnovenie údajov je pre zákazníkov z USA bezplatné.

S procesom zálohovania však nenájdeme žiadne chyby, pretože je jednoduché ho ľahko nastaviť a neskôr ľahko vyladiť. Proces obnovy je tiež hračkou.

rýchlosť

Povedali sme, že úvodná záloha môže trvať dlho, ale to by nemalo platiť pre Zoolz. Ako dlho trvá Zoolz, závisí okrem iného od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste serverom Amazonu. Pretože Amazon má globálnu sieť, je pravdepodobné, že nie ste príliš ďaleko od siete. Čím bližšie ste, tým lepšie budú vaše rýchlosti. 

Rýchlosť prenosov Zoolz sme testovali pomocou testov zálohovania a obnovy pomocou nášho testovacieho priečinka so zipsom s veľkosťou 1 GB. Testy sme uskutočnili v Belehrade v Srbsku prostredníctvom siete WiFi s rýchlosťou prenosu 9,74 Mb / s a ​​rýchlosťou sťahovania 43,72 Mb / s. Tu sú naše výsledky:

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:33:2300:37:5500:35:39
Čas sťahovania00:03:5300:03:5700:03:55

Bez akýchkoľvek režijných nákladov by nám naše rýchlosti mali umožniť zálohovať priečinok 1 GB približne za 14 minút a 41 sekúnd a obnoviť ho približne za tri minúty a 16 sekúnd. Výsledky, ako vidíte z tabuľky, sú pomalšie.

Procesy šifrovania a deduplikácie však predstavujú realistickú réžiu, ktorá vždy spomaľuje proces zálohovania. Niektoré služby sú trikrát alebo štyrikrát pomalšie, ako by sme očakávali, takže je to dobrý výsledok. Čas sťahovania sa navyše teoreticky blíži tomu, čo by sme očakávali.

Upozorňujeme, že sme na nahrávanie súborov použili „inteligentný“ režim, ktorý vyvažuje využitie vašej šírky pásma pripojenia Zoolzu, aby to neovplyvňovalo vašu prácu, ale je tu ešte jeden s názvom „turbo“, ktorý je pravdepodobne ešte rýchlejší. Ak chcete zvýšiť rýchlosť zálohovania, môžete povoliť aj „viacvláknové nahrávanie“.

Ak tieto nastavenia prevezmú príliš veľa systémových prostriedkov, môžete obmedziť šírku pásma alebo povoliť režim prezentácie, ktorý pozastaví zálohovanie počas zobrazovania prezentácií, hrania videohier alebo pozerania filmov.

zabezpečenia

Zoolz Cloud Backup for Business chráni vaše dáta pred tým, ako opustí váš počítač pomocou 256-bitového šifrovania AES. Zabezpečí sa tak, že nikto nebude môcť čítať vaše súbory, kým budú sedieť na serveri. 

Zoolz štandardne spravuje váš šifrovací kľúč, ale môžete ho spravovať sami. Ako sme už spomenuli, musíte to urobiť počas počiatočného nastavenia zálohy.

zoolz-business-ENC-security

Pretože môžete spravovať svoj šifrovací kľúč – a navyše skutočnosť, že Zoolz šifruje vaše súbory skôr, ako opustia váš počítač – šifrovanie Zoolzu je klasifikované ako súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našom „nulovom vedomí“. v vysvetlení cloudu.

Má to však jednu nevýhodu: Zoolz nebude môcť obnoviť svoje heslo, ak na to zabudnete. Ak si myslíte, že máte vysokú šancu, vyskúšajte jedného z najlepších manažérov hesiel.

Okrem súkromného šifrovania Zoolz chráni vaše súbory v tranzite pomocou protokolu SSL. Ak o tom nevieš veľa, prečítajte si naše porovnanie SSL a TLS.

Zoolz uchováva všetky vaše súbory v úložisku AWS spoločnosti Amazon. Vaše údaje sa skopírujú do viacerých zariadení, aby sa zabezpečilo, že nebudú ovplyvnené zlyhaním hardvéru a inými katastrofami. Je to podobné, ako funguje RAID. 

Navyše, dátové centrá Amazon sú kontrolované najmenej raz ročne kvôli dostatočným bezpečnostným kontrolám. Okrem iných bezpečnostných opatrení majú tiež 24/7 dozor, strážne miesta, kontrolné stanovištia kontroly bezpečnosti a prístupové záznamy.

Zoolz neposkytuje dvojfaktorové overenie. Ak by sa tak stalo, pre váš účet by ste si okrem svojho hesla mohli užiť ďalšiu úroveň ochrany. Vďaka tomu by hackeri, ktorí mohli ukradnúť vaše heslo, nemohli získať prístup k vášmu účtu bez dodatočného bezpečnostného kódu. Keďže však táto funkcia chýba, uistite sa, že ste vytvorili silné heslo.

súkromia

Zoolz Cloud Backup for Business poskytuje súkromné ​​šifrovanie, takže vaše súbory budú v bezpečí pred zvedavými očami. 

Genie9, materská spoločnosť Zoolzu, má sídlo v Londýne, čo je šťastie, pretože zákony o ochrane súkromia sú prísnejšie ako v USA, ktoré majú kontroverznú históriu, vrátane projektu PRISM a zákonov, ako je napríklad zákon CLOUD Act.. 

Spojené kráľovstvo navyše dodržiava všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ktoré chráni súkromie údajov, ale uvidíme, aký vplyv bude mať Brexit na to..

Zákony vo Veľkej Británii sú prísnejšie ako v USA, ale z dôvodu globálnej siete AWS sa vaše údaje môžu skončiť v štátoch, a preto sme sa rozhodli skontrolovať zásady ochrany osobných údajov, aby sme zistili, ako spracováva údaje, ktoré by vás mohli osobne identifikovať..

Čo zhromažďuje Genie9

Pri registrácii účtu v službe Genie9 poskytujete informácie, ktoré môžu obsahovať vaše meno, názov spoločnosti, počet zamestnancov, priemysel, telefónne číslo, váš titul, mesto, štát, krajinu, PSČ, používateľské meno a potvrdenú e-mailovú adresu. Poskytujete tiež informácie o súborovom systéme vrátane názvov súborov a adresárov, ktoré sú potrebné na zálohovanie.

Spoločnosť môže tiež uložiť vašu adresu IP a môžete jej povoliť zhromažďovanie preferenčných a demografických informácií od vás.

Na čo Genie9 používa zhromaždené údaje

Genie9 hovorí, že tieto informácie sa používajú iba na prevádzkovanie a zlepšovanie služieb a poskytovanie podpory používateľom. Poskytnuté informácie môžu tiež použiť na to, aby vás kontaktovali a posielali vám reklamy na produkty, propagačné akcie a ďalšie.

Spoločnosť Genie9 sa však zaväzuje, že neposkytne vaše osobné informácie tretím stranám, pokiaľ to nie je pomoc pri poskytovaní konkrétnych služieb. Tretie strany sa musia riadiť zásadami bezpečného prístavu alebo zabezpečiť, aby sa riadili ochranou súkromia rovnakou ako pri Genie9. Ak to pre vás nie je vhodné, môžete sa rozhodnúť, že vaše osobné informácie nebudú odovzdané takýmto tretím stranám.

Môžete sa tiež rozhodnúť odstrániť svoje osobné údaje kontaktovaním spoločnosti Genie9 a zrušením svojho účtu. Môžete to urobiť aj prihlásením do svojho účtu.

Celkovo sme v zásadách ochrany osobných údajov nenašli žiadne obavy a vaše súbory sú chránené súkromným šifrovaním.

podpora

zoolz-business-wiki

Zoolz spravuje vedomostnú základňu, ktorá je rozdelená do niekoľkých kategórií, aby vám pomohla rýchlo nájsť odpoveď na vašu otázku. Ak to tak nie je, vždy môžete pomocou vyhľadávacieho panela nájsť odpoveď.

Články sa dajú ľahko prečítať a snímky obrazovky vám pomôžu. Niektorí dávajú riešenie konkrétneho problému vo forme „ako na to“, zatiaľ čo iní sú vysvetleniami.

Ak informačná báza nepomôže, môžete kontaktovať technickú podporu prostredníctvom formulára žiadosti. Poslali sme pár otázok a dostali sme odpoveď o dve a pol hodiny. To je skvelý čas na odpoveď. Dozvedeli sme sa od agenta, že e-mailová podpora sa snaží fungovať 20 hodín denne, sedem dní v týždni.

Neexistuje žiadna telefonická podpora a telefónne čísla z Veľkej Británie a z Veľkej Británie dostupné iba pre predaj. Neexistuje ani technická podpora prostredníctvom rozhovoru, ale všeobecné informácie o Zoolz môžete získať od obchodných zástupcov, ktorí sú zdvorilí a nápomocní..

Verdikt

Celkovo je Zoolz Cloud Backup pre firmy schopnou službou. Je rýchly a umožňuje vám zálohovať neobmedzené množstvo počítačov, serverov a externých zariadení. Navyše podporuje neobmedzené množstvo používateľov. Môžete sa tešiť aj na funkcie ako hybridné zálohovanie, náhľad fotografie a zdieľanie súborov. Práca so Zoolzom tiež uľahčuje neobmedzené vytváranie verzií a neobmedzené uchovávanie súborov.

Správa používateľov a serverov je jednoduchá a funkcia vytvorenia politiky vám umožňuje definovať rôzne pravidlá pre používateľov a rýchlo ich aplikovať.

Jedinou skutočnou nevýhodou je nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie a mobilnej aplikácie. Toto sú základné prvky a ich neprítomnosť je prinajmenšom divná. Ak by to malo nepriaznivý vplyv na vaše podnikanie, pozrite si naše recenzie týkajúce sa zálohovania podnikania týkajúce sa alternatívnych služieb.

Čo si myslíte o Zoolz Cloud Backup for Business? Už ste to použili? Ak máte čo zdieľať, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me