SanDisk Extreme Portable Review – Aktualizované 2020

SanDisk Extreme Portable Review

Prenosný počítač SanDisk Extreme je ľahko prenosný a veľmi výkonný, ale jeho cena je extrémna. Aj keď je to dobrý produkt, existujú omnoho lacnejšie alternatívy podobnej kvality, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii SanDisk Extreme Portable..


SanDisk-extreme-portable-featuredSanDisk-extreme-portable-2SanDisk-extreme-portable-1

predchádzajúca

Ďalšie

Prenosný systém SanDisk Extreme
Hodnotenie editora: 250GB.72,99 dolárov500GB.89,00 dolárov1TB156,39 dolárov2TB329,99 dolárov99,99 dolárov $ 72,99Ušetrite 27,00 US $ (27%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone109,99 dolárov 72,99Ušetrite 37,00 dolárov (34%)(2 Recenzie) Kúpiť na Walmart$ 99.99(95 recenzií) Buy on Best Buy169,99 dolárov 89.00Ušetrite 80,99 dolárov (48%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone129,00 dolárov 89.00Ušetrite 40,00 dolárov (31%)(7 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 129.99(671 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ 156,39Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 261,29(6 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 249,99(211 recenzií) Buy on Best Buy$ 329,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone549,99 dolárov 446,46Ušetrite 103,53 USD (19%) Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 449,99(154 názorov) Kúpiť za najlepší nákup

Spoločnosť SanDisk je pod spoločným zastrešením spoločností G-Technology a Western Digital, ale zameriava sa na iný trh. Vyrába predovšetkým prenosné pamäťové zariadenia flash, menovite USB flash disky a SD karty. Vzhľadom na to, že náklady na úložisko flash klesli, spoločnosť SanDisk rozšírila svoju radu o interné a externé disky SSD.. 

V tejto recenzii SanDisk Extreme Portable sa pozrieme na možnosť najvyššej úrovne. Ako už názov napovedá, Extreme Portable je o maximálnom výkone na cestách a našťastie tento cieľ dosahuje. S neohrabaným nastavením a vysokou cenou však stále bude musieť bojovať, aby sa objavil na našom zozname najlepších externých pevných diskov..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre SanDisk Extreme Portable

Vlastnosti

Ako sme videli pri iných externých diskoch SSD, prenosný systém SanDisk Extreme Portable je práve to. Malý disk je menší a tenší ako disk G-Technology G-Drive (prečítajte si našu recenziu G-Technology G-Drive), ale nie taký malý ako Samsung T5. V balení nájdete jednotku, kábel USB-C a adaptér USB-C na USB-A. 

SanDisk-extreme-portable-1

Kábel je krátky. Keď sme ho zapojili do zadnej časti stolného počítača, nemohlo sa dostať ani k hornej časti skrinky. Otravnejší je adaptér. Ak prenášate extrémne prenosný počítač na cestách a nemáte na svojom počítači port USB-C, ste nútení použiť inteligentný adaptér, ktorý vás jednoducho žiada, aby ste ho prerušili.. 

To znamená, že pohon je vynikajúci. Okolo neho je pocit z mäkkej gumy a zárez v pravom hornom rohu, pravdepodobne na jeho pripevnenie na prívesok na kľúče. Aj keď by to nevyzeralo z hľadiska svojej malej veľkosti, pravdepodobne existujú lepšie riešenia na prepravu vašej jazdy.

Prenosné nastavenie SanDisk Extreme

Po pripojení a otvorení Extreme Portable na počítači nájdete aplikáciu a priečinok. Zaujímavé je, že aplikácia je iba pre Windows. Jednotka funguje na systémoch MacOS, ale pre ňu nie je určená žiadna aplikácia. Ak chcete program SecureAccess, ktorý sa inštaluje pomocou zahrnutej aplikácie, budete ju musieť nájsť inde. 

Aplikácia umožňuje nastaviť heslo a prevedie vás tým, ako pridávať súbory na disk. Vytvorí tiež niekoľko priečinkov na jednotke. K vášmu trezoru SecureAccess patrí priečinok s dvoma súbormi venovanými vašim nastaveniam a ďalší s viacerými súbormi. 

Okrem toho je jednotka nastavená. Vytvorené súbory a priečinky zaberajú spolu menej ako 10 MB, stále je však nepríjemný. Dúfali sme, že proces nastavenia bude podobný testovanej prenosnej jednotke Seagate, ktorá vám umožňuje nainštalovať ďalší softvér pri registrácii jednotky na účely oprávnenia, ako môžete vidieť v našej recenzii prenosnej jednotky Seagate..

SanDisk SecureAccess

Ako už bolo spomenuté, zahrnutý inštalátor zabezpečí spustenie programu SecureAccess na vašom počítači. Je to šifrovacia aplikácia, ktorá chráni vaše dáta pomocou AES-128, ktorý nie je najlepší, ako si môžete prečítať v našom popise šifrovania. Diskutuje sa o tom, či je 256-bitový kľúč bezpečnejší, ale vzhľadom na rýchlosť nie je faktorom miestneho šifrovania, je lepšie ísť s väčším kľúčom. 

SanDisk-extreme-portable-review-SecureAccess

Na ostatných diskoch sme videli ochranu heslom – prečítajte si našu recenziu Samsung T5 ako príklad – zriedka však šifrovanie. Technológiu SecureAccess využíva technológia EncryptStick a v aplikácii existuje veľa reklám na inováciu zo systému SecureAccess na DataVault. Je to rovnaký program, s výnimkou toho, že môžete automaticky zálohovať údaje a synchronizovať ich na všetkých svojich zariadeniach. 

Za 14,99 dolárov to nie je zlé riešenie, ale služba zálohovania online, napríklad Backblaze, je pravdepodobne lepším dlhodobým riešením (prečítajte si našu kontrolu Backblaze). Úprimne povedané, rozhranie DataVault je datované a neatraktívne, a hoci je tu funkčnosť, ďalšie možnosti poskytujú to, ako aj peknú tvár. 

Neexistuje žiadny nástroj na zálohovanie, ale to nie je príliš otravné. SanDisk Extreme Portable, ktorý je na špičke 2TB, nie je ideálnym riešením pre miestne zálohovanie. Ak to hľadáte, je pravdepodobne lepšou voľbou stolná jednotka, napríklad Western Digital My Book (prečítajte si našu recenziu Western Digital My Book)..

 Prehľad prenosných funkcií SanDisk Extreme

Začína sa od 7299 dolárovVšetky plány

Vlastnosti

kapacita
250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB

Zálohovací nástroj

Rozhranie
USB 3.0

Plošina

windows

MacOS

Android

výkon

Rýchlosť jazdy
n / a

Typ pevného disku
SSD

podpora

Záručná doba
36 mesiacov

Služby obnovy

Tabuľka rýchlosti

cena

Ako v prípade všetkých prenosných diskov SSD, Extreme Portable je drahý. To však nie je nad očakávanou cenou. Ak hľadáte lacnú jazdu a rýchlosť vás nezaujíma, radšej by ste mali základy spoločnosti Toshiba Canvio Basics (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Toshiba Canvio Basics).. 

Prenosný systém SanDisk Extreme
Hodnotenie editora: 250GB.72,99 dolárov500GB.89,00 dolárov1TB156,39 dolárov2TB329,99 dolárov99,99 dolárov $ 72,99Ušetrite 27,00 US $ (27%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone109,99 dolárov 72,99Ušetrite 37,00 dolárov (34%)(2 Recenzie) Kúpiť na Walmart$ 99.99(95 recenzií) Buy on Best Buy169,99 dolárov 89.00Ušetrite 80,99 dolárov (48%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone129,00 dolárov 89.00Ušetrite 40,00 dolárov (31%)(7 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 129.99(671 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ 156,39Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 261,29(6 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 249,99(211 recenzií) Buy on Best Buy$ 329,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone549,99 dolárov 446,46Ušetrite 103,53 USD (19%) Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 449,99(154 názorov) Kúpiť za najlepší nákup

Aj napriek tomu je v sortimente Extreme Portable sladké miesto. 500 GB a viac zobrazuje najvýhodnejšiu cenu za gigabajt. Jednotka s kapacitou 250 GB je na druhej strane takmer dvojnásobná. Ak máte záujem o nízkokapacitný prenosný disk SSD, zariadenie ADATA SD600 poškriabe, že svrbí za menej peňazí (prečítajte si našu recenziu ADATA SD600). 

Hoci cena 500 GB a viac je približne rovnaká cena za gigabajt, dúfali sme, že bude vyššia hodnota, keď sa cena zvýši. Toto je trend, ktorý väčšina externých diskov sleduje – prečítajte si našu recenziu Western Digital Elements iba pre jeden príklad – takže je to prchavosť, ktorú spoločnosť SanDisk nenasleduje. 

rýchlosť & výkon

Naše testovanie výkonnosti pozostáva z dvoch kategórií: kontrola rýchlosti a chyby. V každej z týchto kategórií vykonávame dva testy, z ktorých jeden je referenčný a druhý je skôr praktickým testom.. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Prenosný systém SanDisk Extreme
564,8 MB / s 503,2 MB / s 159 MB / s 157,2 MB / s 16,61 s.

Rýchlosť bola prvá, a preto sme použili CrystalDiskMark, aby sme zistili, ako rýchlo bol disk so sekvenčnými a náhodnými čítaniami a zápismi. Urobili sme päť pokusov s testovacím súborom 4 GB a boli sme spokojní s výsledkami.

Ako vidíte na obrázku nižšie, Extreme Portable prekročil inzerovanú rýchlosť 550 megabajtov za sekundu s postupnými čítaniami. Pri náhodných čítaniach a zápisoch to bolo pomalšie ako Samsung T5, ale rozdiel bol zanedbateľný.

ssandisk-extreme-portable-review-CrystalDiskMark

Ďalej sme skopírovali na disk 2,3 skúšobný priečinok plný videoklipov, hudby a dokumentov, aby sme videli, ako dlho trvá prenos. Náš Extrémne Prenosný disk zabehol o 16,61 sekundy, čo nie je to najlepšie, čo sme videli, ale Samsung T5 ho porazil iba za menej ako sekundu. Počas prenosu sa pohybovala na konštantných 143 MBps, čo znamená, že je dosť rýchly. 

Počas oboch testov sme spustili CrystalDiskInfo na pozadí, pričom sme venovali pozornosť teplote jednotky, ako aj chybám, ktoré sa vyskytli. Našťastie to počas celého testovania zostalo na chladnom 25 stupňov Celzia a nedošlo k žiadnym chybám.

SanDisk-extreme-portable-review-CrystalDiskInfo

Ak nie sme spokojní s dôverou CrystalDiskInfo, spustili sme tiež pomôcku „chkdsk“ vo Windows s príkazom „/ r“, ktorý kontroluje chyby na jednotke. Naša extrémna prenosná jednotka sa po krátkom 20-minútovom záťažovom teste vrátila do čistého stavu. 

záruka & podpora

V brožúre dodanej s jednotkou Extreme Portable je uvedená trojročná obmedzená záruka a nasmeruje vás na adresu URL, kde nájdete úplné informácie o záruke. Záruka sa vzťahuje na chyby pri výrobe, ale nie pri bežnom používaní. Nezahŕňa tiež nadmerné použitie jednotky, napríklad použitie pre bezpečnostné kamery alebo záznamové zariadenia set top boxov.

SanDisk-extreme-portable-2

Ak potrebujete využiť záruku, spoločnosť SanDisk tvrdí, že podľa vlastného uváženia urobí jednu z dvoch vecí. Nahradí alebo sa pokúsi opraviť váš disk alebo vám vráti poplatok za akúkoľvek aktuálnu trhovú hodnotu jednotky. 

Pokiaľ ide o podporu, na stránke podpory Extreme Portable existuje veľa možností. Okrem kontroly SKU a špecifikácií si môžete zaregistrovať disk, požiadať o výmenu, poslať e-mail a začať live chat. K dispozícii je tiež odkaz na fórum, ale stojí za zmienku, že vás pošle na domovskú stránku fóra, nie do sekcie Extreme Portable.. 

Možnosti podpory sú vynikajúce, rovnako ako záručná doba. SanDisk je jedným z mála, ktorý ponúka tri roky pokrytia, s prekvapivo miernou obmedzenou zárukou. Nemali by ste mať ani problémy s riešením problémov s diskom, berúc do úvahy, koľko podporných trás je k dispozícii.

Verdikt

Prenosný počítač SanDisk Extreme nemusí mať čo najfrekventovanejšie nastavenie, ale napriek krátkemu káblu, ktorý je súčasťou a je datovaná šifrovacia aplikácia, je výkon nepopierateľný. Je to rýchly disk plnený do malého a ľahkého balenia. Možnosti podpory sú tiež solídne, ale rýchlosť je hviezdou show. 

To však stojí za to, čo môže byť ťažké prehltnúť, keď dostanete štvrtinu úložného priestoru za dvojnásobok ceny v porovnaní s prenosným počítačom Seagate Backup Plus (prečítajte si našu recenziu prenosného počítača Seagate Backup Plus). Ak je pre vás hodnota vyššia ako rýchlosť, prečítajte si naše ďalšie recenzie na externý pevný disk. 

Čo si myslíte o prenosnom počítači SanDisk Extreme? Ako využijete rýchlosť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map