Recenzia základov Toshiba Canvio – aktualizovaná do roku 2020

Toshiba Canvio Základné prehľady

Rad Toshiba Canvio Basics je jedným z pracovných koní. Sú trochu pomalé a nedajú sa použiť na hromadné prevody, ale navždy zostávajú a sú tiež dosť lacné. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole spoločnosti Toshiba Canvio Basics.


Toshiba Canvio-základy funkčnéToshiba Canvio-basics-2Toshiba Canvio-basics-1

predchádzajúca

Ďalšie

Základy spoločnosti Toshiba Canvio
Hodnotenie editora: 1 TB49,99 dolárov2 TB59,99 dolárov4 TB96,99 dolárov$ 49.99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 53,94(64 recenzií) Kúpiť na Walmart57,99 dolárov 53,99Ušetrite 4,00 $ (7%)(3 Recenzie) Kúpiť za najlepší nákup$ 59.99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone64,99 dolárov 59.99Ušetrite 5,00 $ (8%)(12 recenzií) Kúpiť na Walmart67,99 dolárov 63.99Ušetrite 4,00 $ (6%)(5 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup$ 96,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 104,99(2 Recenzie) Kúpiť za najlepší nákup

Spoločnosť Toshiba už nejaký čas vyrába pevné disky, hlavne vo vnútornej stolnej oblasti. Podľa testov zlyhania pevného disku Q1 2019 spoločnosti Backblaze fungujú aj tieto disky dobre. Z troch testovaných diskov spoločnosti Toshiba zostali dva roky približne rok a jeden mal iba malú poruchovosť.

Dúfajme, že tento výkon sa prenáša na externé disky. V tomto prehľade Basics spoločnosti Toshiba Canvio sa pozrieme na najzákladnejší externý disk v zostave spoločnosti Toshiba. Napriek tomu, že súčasťou balenia nie sú luxusné doplnky, ako napríklad automatické zálohovanie a ochrana heslom, jednotka Canvio Basics je jednoduchý spôsob, ako získať veľa úložného priestoru za lacné.

Aj napriek tomu sa však objavujú niektoré problémy s rotujúcim diskom a rozhraním USB 3.0, čo znamená, že jednotka Canvio Basics nie je ideálna na hromadné zálohovanie alebo rýchle prenosové rýchlosti. Čítajte ďalej a zistite, či je to jeden z najlepších externých pevných diskov pre vás alebo či by nemal zostať pozadu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k základom spoločnosti Toshiba Canvio

Vlastnosti

Jednotky Toshiba Canvio Basics sú prenosné externé pevné disky a ako už názov napovedá, sú základné. Namiesto toho, aby prichádzal s množstvom nástrojov alebo doplnkových funkcií, obsahuje celý čierny plášť iba LED diód aktivity jednotky a pripojenie micro micro USB typu B. Jednotky sú určené na ukladanie údajov a ich prenášanie so sebou, ale nie o nič iné.

Toshiba Canvio-basics-1

Aj to má niekoľko problémov. Testovali sme jednotku Toshiba Canvio Basics 1TB, ktorá obsahuje rotačný disk s rýchlosťou 4 400 ot./min. Aj keď ho plastová krytina môže chrániť pred niekoľkými pádmi, všetko, čo za ňou pravdepodobne spôsobí, že disk nebude k dispozícii. Jednotka Canvio Basics má byť na cestách, ale nezabudnite s ňou zaobchádzať opatrne.

Jednotka podporuje Windows a MacOS, ale iba Windows nie sú k dispozícii. Jednotka je naformátovaná týmto spôsobom, takže jej použitie v systéme MacOS bude vyžadovať, aby ste jednotku naformátovali, čo vám, bohužiaľ, nehovorí, ako to urobiť.

Nastavenie základov Toshiba Canvio

Namiesto použitia plastových vložiek alebo lacného bublinového balenia sa disky Canvio Basics dodávajú zabalené v tradičnom pevnom balení bubliniek, do ktorého sa dodávajú rotujúce pevné disky. To dáva zmysel vzhľadom na to, že ide o otáčajúce sa disky, ale videli sme konkurenčné disky, ako napríklad Western Digital Elements, dodávajte v chatrných plastových krytoch (prečítajte si našu recenziu Western Digital Elements).

Jednotky Elements sú najlepším porovnávacím bodom, pretože v podstate vyzerajú rovnako ako disky Canvio Basics. Jednotky Toshiba majú plochý povrch, zatiaľ čo disky Western Digital sú zakrivené, ale z väčšej časti sú rovnaké. Podobne dostanete kábel USB micro typu B k typu A do balenia.

Je tu však rozdiel a to je nedostatok nôh na spodnej časti jednotky. Tieto nohy veľmi nepomáhajú, ale ich neprítomnosť skracuje už tak krehký život prenosných pevných diskov. Ak hľadáte prenosný disk, ktorý dokáže obstáť v čomkoľvek, prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini.

Keď sme jednotku zapojili do prenosného počítača so systémom Windows 10, zistilo sa to okamžite, ako ukazuje modrá kontrolka aktivity na vrchu. Jednotka bola automaticky pomenovaná a bolo jej priradené písmeno jednotky. Okrem súboru .pdf s podrobnou informáciou o jednoročnej obmedzenej záruke, o ktorej sa môžete dozvedieť v časti „Záruka a podpora“ nižšie, bola jednotka prázdna.

Nástroje na zálohovanie a zabezpečenie spoločnosti Toshiba

Spoločnosť Toshiba bohužiaľ nezahŕňa zálohovacie ani bezpečnostné nástroje s jednotkami Canvio Basics. Na webových stránkach spoločnosti Toshiba nie sú žiadne nástroje, takže ak máte záujem o kúpu disku na zálohovanie vášho počítača, budete musieť ísť s inou stratégiou.

Súčasťou tohto procesu môže byť aj jednotka Canvio Basics – v skutočnosti, ako to môžete prečítať v našom sprievodcovi pravidlami zálohovania 3-2-1, malo by byť – ale to sa nestane automaticky. Namiesto toho by ste mali investovať do poskytovateľa zálohovania online, ako je napríklad Backblaze, čo je jedna z najlepších online zálohovacích služieb, ako si môžete prečítať v našej Backblaze recenzii..

Pokiaľ ide o bezpečnosť, radšej by ste mali mať zabezpečený antivírus. Bez ochrany heslom alebo šifrovania sú jednotky Canvio Basics rovnako zraniteľné ako čokoľvek iné. Ak nie ste v bezpečí, prečítajte si kontrolu Bitdefenderu.

Prehľad základných funkcií spoločnosti Toshiba Canvio

Začína sa od 4 999 $ všetkých plánov

Vlastnosti

kapacita
1 TB, 2 TB, 4 TB

Zálohovací nástroj

Rozhranie
USB 3.0

Plošina

windows

MacOS

Android

výkon

Rýchlosť jazdy
5400

Typ pevného disku
spinning

podpora

Záručná doba
12 mesiacov

Služby obnovy

Tabuľka rýchlosti

cena

Pokiaľ ide o prenosné základné pevné disky, spoločnosť Toshiba so systémom Canvio Basics netiahne prekvapenia. Získate výber medzi kapacitami 1TB, 2TB, 3TB alebo 4TB, pričom cena za gigabajt bude pri zvyšovaní rozsahu lacnejšia. Jedinou výnimkou je jednotka 3TB, ktorá je drahšia ako možnosť 2TB a zriedka je k dispozícii online.

Základy spoločnosti Toshiba Canvio
Hodnotenie editora: 1 TB49,99 dolárov2 TB59,99 dolárov4 TB96,99 dolárov$ 49.99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 53,94(64 recenzií) Kúpiť na Walmart57,99 dolárov 53,99Ušetrite 4,00 $ (7%)(3 Recenzie) Kúpiť za najlepší nákup$ 59.99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone64,99 dolárov 59.99Ušetrite 5,00 $ (8%)(12 recenzií) Kúpiť na Walmart67,99 dolárov 63.99Ušetrite 4,00 $ (6%)(5 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup$ 96,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 104,99(2 Recenzie) Kúpiť za najlepší nákup

Stále si ju môžete kúpiť na webe Amazon, ako aj na mnohých ďalších online predajcoch, ale cena je plošne vysoká. Navyše, obrázok produktu sa líši od zvyšku tohto radu a pri pohľade na stránky spoločnosti Toshiba je zrejmé, že kapacita 3TB sa už nevyrába. Aj napriek tomu je k dispozícii online, takže ak skutočne potrebujete 3TB nad 4TB, môžete si ho kúpiť.

Pri ignorovaní modelu 3TB je cena vyššia, ako by sme uprednostnili. Ponuka pohonov Seagate Portable je celkovo lacnejšia, pričom najväčšia zľava pochádza z vyšších kapacít (prečítajte si našu recenziu prenosných počítačov Seagate). Navyše si môžete kúpiť prenosné disky Seagate Backup Plus za takmer rovnakú cenu (prečítajte si našu recenziu pre prenosné počítače Seagate Backup Plus).

Prenosná jednotka Backup Plus robí jednotku Canvio Basics ťažko odôvodniteľnú, pretože s tou istou cenou získate rovnakú kapacitu, s výnimkou zahrnutého nástroja na zálohovanie. Aj keď disky Canvio Basics sú v porovnaní s počítačmi Samsung T5 (prečítajte si našu recenziu Samsung T5) veľa, sú to iba 5 400 otáčok za minútu, ktoré prenášajú údaje cez USB 3.0.  

Ako v prípade väčšiny pohonov na tejto úrovni, odporúčame držať sa rozsahu 1TB-2TB, pretože zvýšenie kapacity bude mať klesajúci výnos. Napríklad jednotka 4TB je oveľa silnejšia a v dôsledku toho je pomalšia. Čím je jednotka väčšia, tým dlhšie trvá nájdenie údajov a o tom nie je rozsah produktov Canvio Basics

Jednotky s väčšou kapacitou sa viac hodia na miestne zálohovanie, ktoré, ako už bolo uvedené, nie je pre jednotku Canvio Basics najvhodnejšie. Ak to hľadáte, prečítajte si našu recenziu Western Digital My Book.

rýchlosť & výkon

Testovanie výkonu externého pevného disku je jednoduchá záležitosť. Používame štyri nástroje, dva na testovanie rýchlosti a dva na kontrolu chýb. Nástroje, ktoré používame, sú tretími stranami, takže nezískavame potenciálne skreslené výsledky, ktoré môžu prísť s nástrojmi na testovanie rýchlosti od spoločností Seagate alebo Western Digital..

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Základy spoločnosti Toshiba Canvio
147,3 MB / s 154,1 MB / s 0,509 MB / s 4,731 MB / s 16,61 s.

Začali sme s CrystalDiskMark. Použili sme testovací súbor s kapacitou 4 GB a vykonali sme päť postupností testov, ktoré merali sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu, ako aj rýchlosti náhodného čítania a zápisu. Sekvenčné rýchlosti boli vynikajúce, rýchlejšie ako západné digitálne prvky so značnou rezervou, ale náhodná rýchlosť sa vyskytla.

Toshiba Canvio-základy-CrystalDiskMark

Test sme tiež vykonali skopírovaním 2,3 GB priečinka s fotografiami, videami a dokumentmi na disk a meraním času potrebného na kopírovanie. Jednotka Canvio Basics, ktorú sme testovali, sa počas prenosu pohybovala okolo 140 megabajtov za sekundu, čo viedlo k času iba 16,61 sekúnd, čo je pôsobivé.

Pri pokračovaní sme skontrolovali disk na CrystalDiskInfo, aby sme zistili, či zistil chyby. To nebolo, čo by nemalo byť prekvapujúce, pretože CrystalDiskInfo sa nepozerá príliš hlboko. Počas nášho nasledujúceho testu sme si na disku všimli vyššiu ako priemernú teplotu v CrystalDiskInfo.

Toshiba Canvio-základy-CrystalDiskInfo

Náš test „chkdsk“ v systéme Windows 10 trval približne dve hodiny, ale našťastie sme nenašli žiadne chyby. Na rozdiel od CrystalDiskInfo sa tento test hlboko ponorí do jednotky a skenuje sa na zlé klastre a sektory. Našťastie Canvio Basics vyšiel čistý.

Počas nášho testovania sme si všimli, že disk sa vypne, keď sa nepoužíva, čo je skvelé na predĺženie životnosti disku, ale to tiež znamená, že prebudenie disku po jeho nečinnosti trvá minútu. Nejde o významný rozdiel, ale stojí za zmienku.

záruka & podpora

Spoločnosť Toshiba zahŕňa jednoročnú obmedzenú záruku s jednotkou Canvio Basics. Aj keď je to polovica času, ktorú spoločnosť Western Digital zahŕňa s jednotkami Elements, spoločnosť Toshiba objasňuje, že je súčasťou záruky. Ako už bolo spomenuté, pri pripojení k jednotke je jediným súborom vo formáte pdf súbor s podrobnosťami o záruke.

Toshiba Canvio-basics-2

Pretože ide o obmedzenú záruku, je v nej obsiahnutých veľa ustanovení. Stručne povedané, ak spoločnosť Toshiba dokáže odôvodniť akékoľvek nesprávne použitie na vašej strane, ktoré spôsobilo zlyhanie jednotky, vaša požiadavka na záruku nebude splnená. Navyše chýbajúce položky, ako napríklad priložený kábel USB, sa v rámci záruky nebudú vymeniť.

Mimo toho však neexistuje žiadna podpora. Nájdenie stránky podpory pre náš disk bolo dosť ťažké – musíte hľadať podľa sériového čísla – ale stránka bola ešte sklamanejšia. Sprievodcu rýchlym spustením si môžete stiahnuť na stránke podpory, ale neexistujú žiadne ovládače, softvér ani položky databázy znalostí, ktoré vám pomôžu.

Platí to najmä preto, že používatelia systému MacOS budú musieť jednotku preformátovať, aby ju mohli používať na svojom počítači, a to nie je uvedené v príručke rýchleho spustenia. Môžete zavolať na telefónne číslo technickej podpory, ale na niečo, čo by malo byť uvedené v sprievodcovi nastavením, je veľa práce..

Verdikt

Disky Canvio Basics nie sú ničím iným ako externými pevnými diskami, ktoré môžete hodiť – alebo skôr ľahko umiestniť – do batohu. Ak hľadáte ultrarýchle prenosy alebo drsný exteriér, je najlepšie ísť s inou možnosťou, ale ak hľadáte lacnú možnosť rozšírenia úložiska notebooku alebo filmovania na cestách, postačí jednotka Canvio Basics..

Napriek tomu vás žiadame, aby ste si prečítali naše ďalšie externé recenzie na pevný disk. Spoločnosť Toshiba dokončí prácu s jednotkami Canvio Basics, ale môžete získať viac za svoje peniaze pomocou Western Digital alebo Seagate.

Čo si myslíte o základoch Canvio? Myslíte si, že je prenosný počítač Seagate Backup Plus lepší? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me