Recenzia Samsung T5 – Aktualizovaná apríl 2020

Recenzia Samsung T5

Aj keď je bežne známe, že vyrába pevné disky, ktoré idú do počítača, veľmi nás ohromuje ponuka spoločnosti Samsung na externý trh. Pozrite sa, prečo v tejto úplnej recenzii Samsung T5.


samsung-T5 vybavenýsamsung-t5-2samsung-t5-1

predchádzajúca

Ďalšie

Samsung T5
Hodnotenie editora: 1 TB SSD179,97 dolárov2 TB SSD320,48 dolárov249,99 dolárov 179,97Ušetrite 70,02 USD (28%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 184,99(77 Recenzie) Buy on Walmart$ 199.99(843 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup479,99 dolárov 320,48Ušetrite 159,51 USD (33%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone479,99 dolárov 349,99Ušetrite 130,00 dolárov (27%)(77 Recenzie) Buy on Walmart

Spoločnosť Samsung je známa mnohými vecami, ale externé pevné disky nie sú jednou z nich. Je lepšie známy pre interné pevné disky, konkrétne disky SSD. Prenos údajov cez PCI alebo SATA však nie je rovnaký ako prenos cez USB. V tejto recenzii Samsung T5 sa chystáme zistiť, či technický gigant dokáže preniesť vynikajúci výkon svojich interných jednotiek do externej sféry.. 

Našťastie sú tu špecifikácie. T5 je polovodičový a prenáša dáta cez USB 3.1 pre maximálnu šírku pásma. Je prenosný, čo znamená, že môžete mať ultrarýchly prenos bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. 

To znamená, že je to drahé, rovnako ako všetky SSD. Klady však prevážia ten malý podvod. S niektorými z najrýchlejších rýchlostí, aké sme videli, podporou pre Windows, MacOS a Android, atraktívnym exteriérom a veľkorysou zárukou, môže byť T5 tým najlepším externým pevným diskom.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Samsung T5

Vlastnosti

Ak ste nikdy neotvorili produkt Samsung, máte záujem o liečbu s telefónom T5. Rovnako ako v prípade všetkých ponúk spoločnosti Samsung sa balenie produktu zmestí ako rukavice, vloží sa do jednotky a dva káble USB vo vnútri. Získate kábel USB-C na USB-C a kábel USB-C na USB-A, pričom každý z nich má suchý zips pre pohodlný transport.. 

samsung-t5-1

Viac však vyniká tým, ako dobre je jednotka budovaná. Ako zdôrazňuje spoločnosť Samsung, je menšia ako vizitka s rozmermi 57,3 mm x 74 mm a hmotnosťou iba 51 gramov. Je tiež pokrytý kovom, čo znamená, že dokáže zvládnuť pád viac, ako povedzme, disk Western Digital Elements (prečítajte si našu recenziu Western Digital Elements)..

Nemá ultra robustný exteriér LaCie Rugged Mini, ale ako si môžete prečítať v našej recenzii LaCie Rugged Mini, táto jednotka potrebuje čalúnenie. T5 je v pevnom stave, čo znamená, že kovové puzdro dokáže zvládnuť takmer každé bitie a stále funguje. 

Nastavenie Samsung T5

Nastavenie T5 je jednoduchá záležitosť. Stačí ho pripojiť pomocou jedného z priložených káblov a nájsť jednotku v správcovi súborov. Nájdete tu tri inštalačné aplikácie zodpovedajúce systémom Windows, MacOS a Android. Ak používate systém Android, pripojte jednotku pomocou kábla USB-C k USB-C. 

Po spustení inštalátora sa zobrazí obrazovka, kde môžete pomenovať disk a nastaviť heslo. Ak nechcete ďalšie zabezpečenie, môžete ho preskočiť, ale vzhľadom na to, že ide o charakteristický znak jednotky, odporúčame vám prejsť týmto procesom.. 

nastavenie samsung-t5

V opačnom prípade je softvér neplodný. Môžete zmeniť svoje heslo, vypnúť ochranu heslom a premenovať disk. V pravom dolnom rohu môžete tiež skontrolovať aktualizácie. Aj keď aktualizácie firmvéru nie sú prvou vecou, ​​ktorá prichádza na myseľ s externými jednotkami, môžu byť dôležité, vďaka čomu sú zahrnuté funkcie užitočné. 

Je však dôležité poznamenať, že ak chcete pokračovať v aktualizácii, musíte vypnúť ochranu heslom. Po dokončení aktualizácie budete musieť tiež nastaviť nové heslo, ktoré vám odporúčame vygenerovať vygenerovaním hesla pomocou jedného z našich najlepších správcov hesiel, ako je napríklad Dashlane (prečítajte si našu kontrolu Dashlane).. 

Ochrana heslom Samsung T5

Ako už bolo spomenuté, T5 prichádza s ochranou heslom, ktorá sa týka funkcií. Bohužiaľ, neexistuje žiadny pomocný program na zálohovanie, aký sme videli s prenosným počítačom Seagate Backup Plus (prečítajte si našu recenziu prenosného počítača Seagate Backup Plus).. 

T5 na to však nie je zameraná. Vďaka špičke na 2TB je T5 lepšie na zaznamenávanie súborov na cestách ako na zálohovanie počítača. Ak vás to zaujíma, lepšou možnosťou je riešenie pre stolné počítače, napríklad Western Digital My Book (prečítajte si našu recenziu Western Digital My Book).. 

Prípadne môžete použiť jednu z najlepších zálohovacích služieb online, napríklad Backblaze (prečítajte si našu spätnú kontrolu)..

Hoci zálohovací nástroj nie je zahrnutý, ochrana heslom je obrovská, najmä pokiaľ ide o prenosnú jednotku. Vzhľadom na robustný exteriér a malú veľkosť si predstavujeme, že T5 bude mať v batohoch prirodzený domov. Ochrana heslom zabezpečuje, že straty nebudú mať katastrofálne následky. 

 Prehľad funkcií Samsung T5

Začína sa od 17997 dolárovVšetky plány

Vlastnosti

kapacita
1 TB SSD, 2 TB SSD

Zálohovací nástroj

Rozhranie
USB 3.0

Plošina

windows

MacOS

Android

výkon

Rýchlosť jazdy
N / A

Typ pevného disku
SSD

podpora

Záručná doba
36 mesiacov

Služby obnovy

Tabuľka rýchlosti

cena

Hoci je Samsung T5 vynikajúci vo vlastnostiach a výkone, je drahý. To by sa malo očakávať od všetkých SSD, zvlášť postavených aj T5, ale vaša peňaženka bude ľahšia. Napriek tomu spoločnosť Samsung nezdražila svoju jednotku vyššie ako konkurencia, čo znamená, že za meno neplatíte. 

Samsung T5
Hodnotenie editora: 1 TB SSD179,97 dolárov2 TB SSD320,48 dolárov249,99 dolárov 179,97Ušetrite 70,02 USD (28%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 184,99(77 Recenzie) Buy on Walmart$ 199.99(843 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup479,99 dolárov 320,48Ušetrite 159,51 USD (33%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone479,99 dolárov 349,99Ušetrite 130,00 dolárov (27%)(77 Recenzie) Buy on Walmart

Dodáva sa v kapacitách 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB, z ktorých prvé dva získajú svetlo modrú farbu na vonkajšej strane a druhé dve čiernu farbu. Existujú tiež zlaté a červené varianty, ale sú určené iba pre model 1TB. 

Z radu je Samsung T5 500 GB tou najlepšou voľbou a stáva sa to práve testovaný model. Model 250 GB je v skutočnosti drahší ako čas písania. Aj keď model 2TB stojí menej na gigabajt, začína nad 300 dolárov. Model 1TB je rovnaká cena za gigabajt ako verzia 500 GB, takže ak si chcete údaje rozdeliť, môžete si kúpiť dve z nich.

Celkovo však cena nie je zlá, aj keď je vyššia ako niektoré lacnejšie alternatívy. V porovnaní s povedzme, G-Technology G-Drive, cena je skvelá. 1TB G-Drive vám pobeží 21 centov na gigabajt, zatiaľ čo T5 pobeží iba 17 centov na gigabajt (prečítajte si našu recenziu G-Technology G-Drive).

rýchlosť & výkon

Malo by byť prekvapením, že Samsung T5 fungoval dobre. Jednotka SSD počas nášho testovania ukázala výkon rozhrania USB 3.1, v ktorom sme ho testovali pomocou štyroch referenčných kritérií na testovanie rýchlosti a chýb.. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Samsung T5
562,4 MB / s 520 MB / s 160,1 MB / s 195,7 MB / s 16,08 sek.

Prvým testom bol CrystalDiskMark a T5 zametol dosku, keď došlo k sekvenčným a náhodným čítaniam a zápisom. Aj keď je výhoda výkonu jasná v porovnaní s prenosným počítačom Seagate Portable (prečítajte si naše hodnotenie prenosného počítača Seagate Portable), T5 stále zvládla náskok pred konkurenčnými diskami SSD, ako je napríklad SanDisk Extreme Portable (prečítajte si naše hodnotenie SanDisk Extreme Portable).. 

Samsun-t5-CrystalDiskMark

Ďalej sme na disk preniesli testovací priečinok s kapacitou 2,3 ​​GB naplnený hudbou, videami a dokumentmi, merajúc čas potrebný na prenos. Počas prenosu sa T5 pohyboval okolo 145 megabajtov za sekundu, a hoci je to stále náš najrýchlejší výkon, oveľa lacnejší základ spoločnosti Toshiba Canvio nie je pozadu (prečítajte si našu základnú recenziu od spoločnosti Toshiba Canvio).. 

Počas týchto testov sme mali tiež spustený CrystalDiskInfo, aby sme mohli skontrolovať stav disku vrátane jeho teploty a chýb, ktoré by sa mohli objaviť. Disk bol ochladený pod tlakom a počas nášho testovania nevykazoval žiadne chyby ani podivné správanie. 

Samsun-t5-CrystalDiskInfo

Nakoniec sme v systéme Windows spustili obslužný program „chkdsk“, aby sme prekopali jednotku v prípade akýchkoľvek chybných sektorov alebo klastrov. Ako keby zručnosť pri jazde nebola dostatočne jasná, nenašli sme na nej žiadne chyby ani po vyčerpávajúcom skenovaní. 

záruka & podpora

Rovnako ako v prípade všetkých prenosných SSD diskov Samsung získate trojročnú obmedzenú záruku. Rovnaká pieseň a tanec s obmedzenou zárukou sú k dispozícii: Samsung pokrýva iba chyby v spracovaní alebo výrobe a nevyhovie žiadosti o záruku, ak ste disk zneužili..

samsung-t5-2

To znamená, že existuje viac ustanovení ako obvykle. V informáciách o záruke spoločnosť Samsung tvrdí, že nebude rešpektovať žiadosti o nesprávne dodané disky, fyzické poškodenie produktu počas prepravy alebo po nej, otvorené puzdro produktu alebo chýbajúce sériové čísla. Nepokrývajú sa ani straty údajov pred zárukou ani v dôsledku reklamácie. 

Pokiaľ ide o podporu, spoločnosť Samsung ponúka tri možnosti. Môžete zavolať na linku podpory, poslať e-mail predajnému tímu alebo požiadať o servis prostredníctvom servisného strediska. Posledná z nich vám umožňuje naplánovať opravu v domácnosti, ale vzhľadom na hustú škálu výrobkov spoločnosti Samsung si predstavujeme len málo z týchto požiadaviek. Napriek tomu sme prešli týmto procesom a môžete odoslať žiadosť. 

Vzhľadom na to, že spoločnosť Samsung neponúka služby na obnovenie, nie je dôvod požiadať o stretnutie. Vo väčšine prípadov budete musieť odoslať žiadosť o záruku, čo môže byť zdĺhavý proces.

Aj keď to všetko znie ako stonanie, spoločnosť Samsung ponúka viac možností podpory ako väčšina, aj keď neexistuje žiadna podporná dokumentácia. Jednotka je navyše tak dobre skonštruovaná, že pochybujeme o akýchkoľvek požiadavkách.

Verdikt

Samsung T5 je pevný disk Powerhouse, ktorý zvládne aj tie najnáročnejšie úlohy. Nielenže je veľmi rýchly, je tiež ľahký a kompaktný, vďaka čomu je perfektným prístrojom na cestách. Ak máte záujem o nahrávanie videa s vysokým rozlíšením, sú pre disk dokonca namontované držiaky fotoaparátu. 

Aj keď je cena započítaná, T5 je skleslý. Nie je to skvelé pre zálohy, ale nič o disku nie je zamerané na tento trh. Ak máte väčší záujem o zálohovanie svojho počítača, ako robiť súbory na cestách, prečítajte si naše ďalšie recenzie na externý pevný disk. 

Čo si myslíte o Samsung T5? Na čo sa chystáte použiť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map