Recenzia LaCie Rugged Mini Review – Robustná, ale pomaly – aktualizovaná 2020

LaCie Rugged Mini Review

Ak chcete pevný disk, ktorý dokáže poraziť, LaCie Rugged sa môže zdať dobrým výkupom. Ak chcete dobrý externý HD, ktorý funguje dobre, tomuto produktu sa vyhnite. Prečítajte si prečo v našej úplnej recenzii LaCie Rugged.


LaCie-robustný-mini-featuredLACIE-robustný-Mini-2LACIE-robustný-Mini-1

predchádzajúca

Ďalšie

LaCie Rugged Mini
Hodnotenie editora: 1 TB74,94 USD2 TB85,99 dolárov4 TB141,99 dolárov$ 74,94Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 125,83Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 80.99(9 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup99,94 $ 85,99Ušetrite 13,95 USD (14%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone149,99 dolárov 109,99Ušetrite 40,00 dolárov (27%)(1 Recenzie) Kúpiť na Walmart$ 104,99(184 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ 141,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 169,99Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 159,99(9 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup

Každý, kto nepočul o LaCie, by pravdepodobne poznal niektoré výrobky, ktoré vyrába. Oranžový pruh, ktorý obklopuje svoju odolnú sériu diskov, je ikonický a ukazuje, že jednotka vydrží aj tie najnáročnejšie bitie. V tejto zostave LaCie Rugged Mini sa pozrieme na najdostupnejšiu možnosť v zostave.

Ak nie ste oboznámení, spoločnosť LaCie vlastní spoločnosť Seagate, takže veľa nástrojov a funkcií je porovnateľných s diskami Seagate. Rad LaCie sa na rozdiel od radu Seagate zameriava predovšetkým na tvarový faktor a výkon, čo dokazujú jeho sady pohonov Porsche Design a záložné disky d2 pre stolné počítače.. 

To znamená, že ani Rugged Mini sa nepreukazuje. Aj keď puzdro dokáže zvládnuť aj tie najťažšie prostredia, výkonnosť zostáva veľa požadovaná a vzhľadom na to, že cena je oveľa vyššia ako pri niektorých konkurenčných pohonoch, ide o tvrdý predaj. Aj keď máte pevné disky alebo ich používate v drsných podmienkach, Rugged Mini môže byť pre vás najlepším externým pevným diskom..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre LaCie Rugged Mini

Vlastnosti

Ak je pri rozbaľovaní modelu LaCie Rugged Mini niečo jasné, jednotka môže poraziť. Kultový oranžový pruh je tuhý, čo zaisťuje, že vaša jednotka zostane použiteľná aj v prípade, že dôjde k nešťastným pádom. Pod krytom vyzerá ako akýkoľvek prenosný pevný disk. Na rozdiel od prvkov Western Digital Elements je však kryt celokovový (prečítajte si prehľad recenzií Western Digital Elements).

LACIE-robustný-Mini-1

To znamená, že väčšina ceny ide do toho puzdra, na ktoré sa pozrieme v nasledujúcej časti. V balení nájdete jednotku, kábel USB typu A až micro typu B a kábel USB typu A na typ C. Aj keď jednotka nepracuje cez USB 3.1, môžete ju pre pohodlie pripojiť k portu USB typu C.. 

Aj keď je rašelinový štandard takmer vo všetkých ohľadoch, skrinka LaCie oddeľuje pohon. Disky sú určené na to, aby ste šli kamkoľvek, s ľahkou manipuláciou s najnáročnejším prostredím. Váš dolár nekupuje ďalší výkon, ale skôr schopnosť zaistiť bezpečnosť vašich údajov.  

Nie je to však iba všeobecná myšlienka. LaCie uvádza na svojej produktovej stránke konkrétne obmedzenia toho, čo dokáže Rugged Mini zvládnuť. Pohon je odolný proti dažďu, dokáže absorbovať otrasy z kvapiek až do 4 stôp a môže trvať pod tlakom asi 2 205 libier..

LaCie Rugged Mini Setup

Malo by byť veľkým prekvapením, že nastavenie LaCie Rugged Mini je podobné nastaveniu prenosnej jednotky Seagate (prečítajte si našu recenziu prenosných Seagate). Dve aplikácie „start here“, ktoré sú načítané na diskoch Seagate, sú tiež na jednotkách Rugged Mini a kliknutím na aplikáciu, ktorá zodpovedá vášmu operačnému systému, sa dostanete na cestu. 

LaCie-robustný-mini-review-registrácia

Otvorí sa registračná stránka, na ktorú vám odporúčame pozrieť sa. Nielenže zaregistrujete svoj disk pre záručnú podporu, ale budete si môcť kúpiť až tri roky obnovy dát za 15 dolárov a stiahnuť si súpravu nástrojov, na ktorú sa pozrieme za minútu.. 

Rovnako ako prenosný počítač Seagate Backup Plus existujú aj ďalšie ponuky (prečítajte si našu recenziu prenosného počítača Seagate Backup Plus). Za túto jazdu sme dostali dva mesiace fotografického plánu spoločnosti Adobe. S LaCie Rugged Mini získate mesiac Adobe Creative Cloud. To je veľké, vzhľadom na to, že spoločnosť Adobe na vrchole nášho najlepšieho softvéru na úpravu fotografií a najlepších zoznamov softvéru na úpravu videa.

LaCie Robustné Mini Zálohovanie a Zabezpečenie

Ako už bolo spomenuté, súčasťou procesu nastavenia je stiahnutie nástroja Toolkit, ktorý predstavuje zariadenie typu všetko v jednom pre funkcie Rugged Mini. Predtým, ako sa k tomu dostanete, musíte prejsť procesom nastavenia LaCie, ktorý naformátuje a optimalizuje vašu jednotku pre operačný systém, ktorý používate.. 

Taktiež sa opýta, či chcete zálohovať alebo zrkadliť súbory na disk. Aj keď sú zálohy vhodnejšie pre jednotku ako Western Digital My Book, zrkadlenie vašich súborov môže byť užitočné (prečítajte si našu recenziu Western Digital My Book). Pretože Rugged Mini má ísť kamkoľvek idete, v podstate môžete mať kópiu svojho zariadenia, nech ste kdekoľvek..

Jedným z do očí bijúcich chýb je ochrana heslom, napriek tvrdeniam LaCie, že ich Rugged Mini ponúka na produktovej stránke. Nainštalovali sme každú aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre Rugged Mini, a nenašli sme miesto na nastavenie hesla. Po googlovaní procesu sme zistili, že je to funkcia pre LaCie Rugged Secure, nie pre Rugged Mini.

To je škoda, pretože disk je chránený na všetkých ostatných predných stranách. Rugged Mini môže byť skvelou možnosťou na zaznamenávanie údajov na cestách, ale ak chcete uzamknúť svoje zálohy, mali by ste zvážiť zabezpečeného poskytovateľa zálohovania online, napríklad Backblaze (prečítajte si našu kontrolu Backblaze).. 

Prehľad funkcií LaCie Rugged Mini

Začína sa od všetkých plánov vo výške 7494 USD

Vlastnosti

kapacita
1 TB, 2 TB, 4 TB

Zálohovací nástroj

Rozhranie
USB 3.0

Plošina

windows

MacOS

Android

výkon

Rýchlosť jazdy
5400RPM

Typ pevného disku
spinning

podpora

Záručná doba
24 mesiacov

Služby obnovy

Tabuľka rýchlosti

cena

Ako už bolo spomenuté, jednotky Rugged Mini sú drahšie ako ostatní konkurenti čiernych skriniek, pričom takmer všetky dodatočné náklady idú na kryt. K dispozícii sú iba tri kapacity, ale ponúkajú solídny rozsah pre tých, ktorí potrebujú skladovanie na cestách. 

LaCie Rugged Mini
Hodnotenie editora: 1 TB74,94 USD2 TB85,99 dolárov4 TB141,99 dolárov$ 74,94Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 125,83Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 80.99(9 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup99,94 $ 85,99Ušetrite 13,95 USD (14%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone149,99 dolárov 109,99Ušetrite 40,00 dolárov (27%)(1 Recenzie) Kúpiť na Walmart$ 104,99(184 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ 141,99Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ 169,99Zobraziť recenzieKúpiť na Walmart$ 159,99(9 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup

Dolná hranica linky nie je pôsobivá. Za takmer 10 centov na gigabajt môžete získať jednotku SSD, ako je napríklad SanDisk Extreme Portable (prečítajte si našu recenziu na SanDisk Extreme Portable). V porovnaní so základmi spoločnosti Toshiba Canvio je tento rozdiel jasný. Verzia tohto disku s veľkosťou 1 TB stojí približne o 25 USD menej (prečítajte si našu základnú recenziu spoločnosti Toshiba Canvio).. 

Model Rugged Mini 2TB, ktorý je na rade, je rozumnejší, ale stále takmer dvakrát toľko ako iné externé jednotky s čiernymi skrinkami. Model 4TB však nie je zlý. Aj keď je ešte drahšie ako prenosný počítač Western Digital My Book alebo Seagate Backup Plus, prenosný je mierny a vzhľadom na dobrý a robustný exteriér modelu Rugged Mini je to navyše stojí za to.

V tejto časti je ťažké to, že Rugged Mini neponúka výrazný úžitok z výkonu. Disk sa stále otáča rýchlosťou 5 400 ot./min. Cez USB 3.0 a videli sme, že iné možnosti robia to isté za oveľa menej peňazí. 

Z tohto dôvodu je zrejmé, že dodatočné náklady sú viazané na kovový kryt a oranžový pás okolo jednotky. Tieto funkcie by nemali byť zľavnené, najmä ak veľa hádzate autom. To znamená, že pre tých, ktorí majú ľahký dotyk alebo môžu dohliadať na to, kam idú ich údaje, je to nadmerné množstvo, a teda aj cena.

Rýchlosť a výkon

Prevádzkujeme externé pevné disky pomocou série štyroch testov na určenie výkonu. Dva z týchto testov sú zamerané na rýchlosť a dva na chyby, pričom každá kategória dostáva praktický test a referenčný bod. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
LaCie Rugged Mini
133,9 MB / s 27,89 MB / s 1,089 MB / s 0,879 MB / s 74 s.

Počínajúc rýchlosťou, sme prešli našu jednotku cez CrystalDiskMark pomocou 4 GB testovacieho súboru a piatich prechodov. Náš Rugged Mini veľa bojoval, časoval sa s rozumnou, ale nevýraznou rýchlosťou postupného čítania a neprijateľnou rýchlosťou postupného zápisu. Náhodné čítania a zápisy boli v poriadku, ale pri jednotkách Western Digital sme videli vyšší výkon. 

LaCie-robustný-mini-review-CrystalDiskMark

Náš praktický test, ktorý pozostával z kopírovania 2,3 GB testovacieho priečinka a načasovania prenosu, bol tiež priepastný. Trvalo nám to minútu a 14 sekúnd, so slušným množstvom nekonzistentnosti. Na porovnanie, oveľa lacnejšia jednotka Toshiba Canvio Basics, ktorú sme testovali, preniesla tento súbor za niečo vyše 16 sekúnd. 

Toto testovanie sa uskutočnilo bez optimalizácie LaCie, a tak sme sa po optimalizácii disku vrátili a testy sme vykonali znova. Nie je prekvapením, že výkonnosť bola nízka alebo žiadna. Náš praktický test bol konzistentnejší, ale rýchlosť bola rovnako nízka a CrystalDiskMark taktoval rýchlosti podobné tým, ktoré sme videli predtým.. 

Ak sa jedná o rýchlosť, Rugged Mini nedodá. Výkon je podobný ako pri mnohých jednotkách čiernych skriniek, ale prenosová rýchlosť je hrozná. Pre tých, ktorí potrebujú rýchlu jednotku na úpravu videa a podobne, by ste sa pravdepodobne mali držať SSD, ako je Samsung T5 (prečítajte si našu recenziu Samsung T5). 

Našťastie naša kontrola chýb prebehla bez problémov. Počas nášho testovania sme monitorovali disk pomocou CrystalDiskInfo, aby sme zistili, či sa disk zahrial alebo či sa objavili chyby. Všetko bolo dobré a naše rozšírené testovanie chýb, ktoré pozostávalo z dvojhodinového stresového testu pomocou nástroja chkdsk, to podporilo. 

LaCie-robustný-mini-review-CrystalDiskInfo

Záruka a podpora

Jednotky LaCie Rugged Mini sa dodávajú s dvojročnou obmedzenou zárukou, ktorá je podrobne opísaná v priloženej produktovej príručke a vo formáte .pdf, ktorý je na jednotke predinštalovaný. Je to rovnaká záruka, aká sa uplatňuje na diskoch Seagate, čo znamená, že sa vzťahuje iba na chyby v spracovaní alebo materiáli. 

LACIE-robustný-Mini-2

Na akékoľvek iné problémy, ako je spadnutie, ponorenie alebo iné poškodenie disku, sa záruka nevzťahuje, čo by nemal byť veľký problém, pretože disky Rugged Mini sú vyrobené ako nádrže. Ak však narazíte na bariéru a poškodíte disk, nebude sa naň vzťahovať záruka. 

Pokiaľ ide o podporu, spoločnosť LaCie ponúka niekoľko položiek databázy znalostí, ktoré pokrývajú často kladené otázky, príručky na riešenie problémov a návody. Ak máte konkrétnu otázku, môžete sa obrátiť na zástupcu technickej podpory telefonicky alebo e-mailom. 

Vzhľadom na drsnú povahu jednotky sme od podpory očakávali viac. Namiesto toho, aby ste sa ubezpečili, že sa pohon dokáže vyrovnať prírodným silám, ako sú tvrdenia LaCie, vám zostáva štandardná záruka, ktorú môžete vidieť na iných produktoch Seagate. Podpora je lepšia ako podpora, ktorú získate pri väčšine externých diskov, ale dúfali sme, že s produktom ako Rugged Mini. 

Verdikt

Odolné jednotky Mini vám povedia všetko, čo potrebujete vedieť v názve. Sú vyrobené tak, aby vydržali, a sú malé, čo je ťažké nájsť. To znamená, že predstavenie je priemerné. Existuje určitá skupina ľudí, ktorí budú chcieť jednotku Rugged Mini, ale ak si len chcete vziať niekoľko vecí na cestách, existujú rýchlejšie a lacnejšie možnosti.. 

To znamená, že ak počas cestovania vyhodíte fotografie alebo vyhodíte disk do batohu, ochrana svieti. V každom prípade vám odporúčame prečítať si naše ďalšie recenzie na externý pevný disk a zistiť, či je Rugged Mini pre vás tou najlepšou voľbou. 

Čo si myslíte o LaCie Rugged Mini? Oplatí sa puzdro za príplatok? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me