Recenzia ADATA SD600 – Aktualizované 2020

Recenzia ADATA SD600

ADATA zvyčajne vyrába HD, ktoré idú do počítačov, ale spoločnosť tiež urobila útok na externý HD trh s SD600. Ako si však môžete prečítať v našej úplnej recenzii ADATA SD600, je to prinajlepšom zmiešaný výsledok.


ADATA-SD600 vybavenýADATA-sd600-2ADATA-sd600-1

predchádzajúca

Ďalšie

ADATA SD600
Hodnotenie editora: 256$ 512$ $ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone

Ak je čokoľvek, o čom je ADATA známe, ide o disky SSD. Spoločnosť sa špecializuje na pamäť flash a všetko od m.2 SSD po vysokokapacitné jednotky flash. V tomto preskúmaní ADATA SD600 sa pozrieme na jedno zo štyroch externých diskov SSD.  

Jednotka sa predáva ako robustný disk s „mimoriadnymi rýchlosťami“. Hoci poskytuje rýchlejšie prenosové rýchlosti ako všetky otočné disky na trhu, nedosahuje v porovnaní s diskami SSD, s ktorými konkuruje, nedostatočné. Odolné tvrdenie však, bohužiaľ, nie je k dispozícii s lacným plastovým plášťom. 

Napriek tomu je to lacné, čo z neho robí prinajmenšom úvahu pre nášho najlepšieho sprievodcu externými pevnými diskami. Čítajte ďalej a zistite, či je to pre vás tá správna voľba.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre ADATA SD600

Vlastnosti

Podľa modelu škatule vyzerá karta SD600 ako jednotka postavená na bitie. Jeho vyňatie však rozpráva iný príbeh. Plášť je vyrobený z plastu, s mäkkou gumovou rukoväťou v hornej a dolnej časti. Guma je tiež odnímateľná a zaistená iba obalením okolo štyroch vyčnievajúcich hrán. 

ADATA-sd600-1

Aj keď je zariadenie SD600 trvanlivejšie ako Western Digital Elements (prečítajte si našu recenziu Western Digital Elements), chýba mu značka pre trh, na ktorý sa zdá byť zameraná. Na snímkach produktov to vyzerá skvele, ale pri manipulácii s jednotkou sa zistí, že nie je skonštruovaná ako jednotka LaCie Rugged (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini). 

V balení dostanete disk, krátky kábel micro-B typu USB-A na USB typu B a používateľskú príručku. Je škoda, že SD600 nezahŕňa pripojenie USB-C, pretože väčšina prenosných diskov SSD je súčasťou dodávky (napríklad si prečítajte hodnotenie Samsung T5).

Nastavenie ADATA SD600

Keď sme jednotku zapojili do prenosného počítača so systémom Windows 10, okamžite to bolo rozpoznané. To znamená, že na jednotke nie je nič. Vo väčšine prípadov by sme radi videli aplikáciu, ktorá vám pomôže zaregistrovať disk a prevedie vás inštaláciou predinštalovaných obslužných programov (príklad si môžete prečítať v recenzii Seagate Portable).. 

Otravnejšie je, že služba ADATA poskytuje veľa bezplatných stiahnutí z disku. Veci, ako je SSD Toolbox, ktorý vám umožňuje meniť nastavenia na vašom disku, sú nevyhnutné, ale umožnenie používateľom sťahovať si záložnú sadu Macrium Reflect by bolo tiež pekné.. 

To znamená, že väčšina aplikácií je datovaná a je ťažké ich stiahnuť. ADATA nielen neobsahuje jednoduchý spôsob, ako nájsť softvér, ale jednoducho zobrazuje zoznam pre každý softvér s rôznymi verziami v závislosti od operačného systému a jazyka.. 

Aj keď existuje zálohovací nástroj, jednotka je k dispozícii iba do 500 GB, takže pravdepodobne budete potrebovať službu online zálohovania, napríklad Backblaze, aby vaše súbory zostali v bezpečí (prečítajte si našu Backblaze kontrolu).

Trvanlivosť ADATA SD600 

ADATA tvrdí, že SD600 dokáže udržať pády na základe vojenských štandardov, ktoré nie sú striktné. Iba manipuláciou so zariadením sa dozviete, že nie je vyrobené, aby ste veľa bili. Plastové puzdro je spojené do troch častí a pôsobením tlaku na vrchnú a spodnú časť bude mať za následok ohyb a neuveriteľné zvlnenie.. 

Pokiaľ ide o silikónové puzdro, každý, kto si myslí, že pohltí pád, si robí srandu. Je tenký, bez vzduchových vreciek alebo odpruženia, ktorý váži nárazy. Aj keď pohon sám by pravdepodobne zvládol pád, väčšina SSD môže a mať kovový kryt namiesto plastového by v tom prípade viac pomohol.

Toto nespomíname preto, lebo veríme, že každý pôjde na turizmus s externým pevným diskom, ale pretože marketingový materiál vykresľuje nepresný obraz. Jednotka nie je vodotesná – netvrdí sa, že je, ale pretože „robustné“ výrobky sú zvyčajne, dá sa ľahko predpokladať – a ochrana proti nárazu je takmer nulová. 

Prehľad funkcií ADATA SD600

zadarmo

Vlastnosti

kapacita
256, 512

Zálohovací nástroj

Rozhranie
USB 3.0

Plošina

windows

MacOS

Android

výkon

Rýchlosť jazdy
N / A

Typ pevného disku
SSD

podpora

Záručná doba
36 mesiacov

Služby obnovy

Tabuľka rýchlosti

cena

Ak hľadáte lacný, prenosný SSD, ADATA je vaša jediná možnosť. Model 256 GB je rovnaká cena za gigabajt ako 1 TB SanDisk Extreme Portable. Ako vidíte v našej recenzii SanDisk Extreme Portable, model 250 GB sa takmer zdvojnásobil v cene za gigabajt.. 

ADATA SD600
Hodnotenie editora: 256$ 512$ $ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone$ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone

Vďaka tomu je SD600 vynikajúcou hodnotou. Model 512 GB je lacnejší ako sme videli v prípade akýchkoľvek prenosných diskov SSD, a to dokonca aj v porovnaní s diskami, ktoré sa ponúkajú až do 2 TB. To znamená, že lacnejšia cena prichádza s ústupkami v použiteľnosti, rýchlosti a kvalite výstavby. Aj keď je to lacnejšie, stále platíte ceny SSD. 

V porovnaní s prenosným počítačom Seagate Backup Plus cena nie je pôsobivá (prečítajte si našu recenziu prenosného počítača Seagate Backup Plus). Hoci karta SD600 bude mať lepšiu výkonnosť ako disk, bude mať horšie výsledky ako väčšina diskov SSD. Navyše ste obmedzení iba na dve kapacity.

Nevadí nám obmedzená zostava, ale neponúkanie modelu 1TB je skľučujúce. Koniec koncov, môžete si kúpiť karty micro SD s kapacitou 256 GB, takže by malo zmysel, aby spoločnosť ADATA zabalila do svojej série SD600 viac ukladacieho priestoru. 256 GB ide rýchlo a keďže prenosné SSD disky sú základom pre fotografov a videografov, obmedzený priestor nedáva veľký zmysel.

rýchlosť & výkon

Výkon pevného disku testujeme meraním rýchlosti a kontrolou chýb. Pre každú z týchto oblastí používame dva testy, z ktorých jedna je stanovená referenčná hodnota a druhá je skôr praktickým testom.. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
ADATA SD600
429 MB / s 383,2 MB / s 116,5 MB / s 77,6 MB / s 22,16 s.

Počnúc rýchlosťou sme bežali s SD600 cez CrystalDiskMark pomocou piatich prechodov a 4 GB testovacieho súboru. Ako bolo uvedené, rýchlosť postupného čítania bola okolo 440 megabajtov za sekundu, čo je pomalšie ako iné vedúce prenosné SSD disky. Náhodné čítanie a písanie sa tiež výrazne znížili vo výkone.

ADATA-SD600-CrystalDiskMark

Aj keď je karta SD600 rýchlejšia ako základňa Toshiba Canvio, nie je porovnateľná s ostatnými externými diskami SSD (prečítajte si našu recenziu základne Toshiba Canvio Basics). Mobilné telefóny Samsung T5, SanDisk Extreme Portable a G-Technology G-Drive Mobile fungovali lepšie, ale sú drahšie (prečítajte si našu recenziu v G-Technology G-Drive Mobile). 

Testovali sme disk aj skopírovaním 2,3 GB testovacieho priečinka s filmami, hudbou a ďalšími položkami. Prevod trval 22,16 sekundy, a hoci to začalo na vysokej note, v priebehu testu zápasilo. Rýchlosť sa zdala nahor a nadol, zdanlivo v cykle, čo naznačuje, že nárazník nedokázal udržať krok.  

Počas nášho testovania sme mali program CrystalDiskInfo otvorený, aby sme videli, ako teplo sa disk dostal, ako aj chyby, ktoré sa mohli objaviť. Našťastie nedošlo k žiadnym chybám, ale pohon dosiahol okolo 42 stupňov Celzia. Aj keď sa nemusíte obávať, bolo horúco ako väčšina jednotiek, ktoré sme vyskúšali, dokonca aj tie, ktoré sa točili. 

ADATA-SD600-CrystalDiskInfo

Aby sme hlbšie hľadali chyby, spustili sme náš SD600 30-minútovým záťažovým testom pomocou nástroja „chkdsk“ v systéme Windows. Príkaz „/ r“ prehľadá disk, či neobsahuje chyby, ktorým sme podrobili náš disk. Našťastie všetko vyšlo čisté. 

záruka & podpora

Na SD600 sa poskytuje trojročná obmedzená záruka. Platia zvyčajné ustanovenia, čo znamená, že ADATA neopraví alebo nevymení jednotku, ak bola poškodená vinou používateľa. Protivne ADATA tiež tvrdí, že ak je nálepka záruky poškodená, záruka stratí platnosť. 

ADATA-sd600-2

Tri roky predstavuje obmedzenú záruku, ktorú sme videli pre väčšinu diskov, takže je pekné vidieť, že ADATA skočí na palubu. To znamená, že pri jeho nastavovaní neexistuje žiadny návod na registráciu produktu, čo znamená, že ak si musíte uplatniť nárok na záruku, musíte si zaregistrovať účet, skontrolovať stav záruky a podať žiadosť..

V používateľskej príručke spoločnosť ADATA uvádza, že pre podporu produktov je potrebné navštíviť stránku www.adata.com/en/support_service. Táto stránka je prázdna. Je lepšie ísť jednoducho na web ADATA a nájsť kartu „podpora“ v hornej časti stránky. Nájdete tu stiahnuté produkty, informácie o záruke, časté otázky a ďalšie informácie. 

Pokiaľ ide o kontaktovanie služby ADATA, dostanete iba e-mailovú podporu. Kontaktný formulár môžete vyplniť v časti „kontaktujte nás“ na karte podpory, ktorá je zdĺhavá a zväčša zbytočná. Našťastie však často kladené otázky a súbory na stiahnutie pre každý produkt sú prístupné zo stránky produktu. 

Verdikt

Ak potrebujete SSD a chcete ušetriť peniaze, ADATA vás tam dostane s SD600. To znamená, že budete musieť zápasiť so slabšou stavbou – bez ohľadu na to, čo môžu marketingové materiály povedať – a pomalšou rýchlosťou. SD600 nie je vo väčšine ohľadov pôsobivý, ale stále je to solídna možnosť rozpočtu. 

To znamená, že môžete ušetriť viac peňazí a získať viac kapacity tým, že idete s rotujúcim diskom. Ak sa viac zaujímate o výkon, môže byť pre vás to pravé drahšie SSD. Bez ohľadu na to, do ktorého tábora spadáte, nájdete jednotku, ktorá bude najlepšie fungovať, keď si prečítate naše ďalšie externé recenzie na pevný disk. 

Čo si myslíte o SD600? Sú pomalšie rýchlosti hodné kompromisu, aký lacný je? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map