Prenosná recenzia aplikácie Seagate Backup Plus – aktualizovaná do roku 2020

Prenosné hodnotenie Seagate Backup Plus

Prenosný počítač Seagate Backup Plus je drahšou alternatívou k bežnému prenosnému počítaču Seagate, pretože prichádza s ďalším softvérom a ďalšími dobrotami. Niektoré z týchto dodatočných nákladov však vyzerajú samostatne, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii.


Seagate-backup-plus-portable-featuredSeagate-backup-plus-portable-2Seagate-backup-plus-portable-1

predchádzajúca

Ďalšie

Prenosné zálohovanie Seagate Plus
Hodnotenie editora: 1 TB56,99 dolárov2 TB55,99 dolárov4 TB108,99 dolárov8 TB$ $ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone79,99 dolárov $ 56,99Ušetrite 23,00 dolárov (29%)(395 recenzií) Buy on Walmart99,99 dolárov $ 55.99Ušetrite 44,00 USD (44%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone79,99 dolárov $ 61,99Ušetrite 18,00 USD (23%)(113 Recenzie) Buy on Walmart$ 80.99(109 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup$ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone219,99 dolárov 185,28Ušetrite 34,71 USD (16%)(333 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 108,99(24 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone

Seagate má rozsiahly zoznam externých jednotiek so všetkým, od základných čiernych skriniek až po rozsiahle archívne riešenia s kapacitou 10 TB. Linka Backup Plus Portable je zúžená verzia stolových jednotiek Backup Plus, ktorá vám umožňuje chrániť počítač na cestách.. 

To má vyššiu cenu v porovnaní so štandardnou prenosnou jednotkou Seagate, avšak s malým rozdielom vo výkone. Hoci honosný exteriér z lešteného hliníka môže stačiť na vytiahnutie ďalších 5 dolárov z peňaženky, zdá sa, že vyššie náklady vyzerajú viac ako čokoľvek iné.

To by však mohlo byť pre vás to pravé, pretože je to vynikajúci spôsob, ako archivovať váš počítač za málo peňazí. V tejto recenzii Seagate Backup Plus Portable si podrobne ukážeme naše skúsenosti po objednaní vzorky od spoločnosti Amazon. Nakoniec vydáme verdikt, takže budete vedieť, či je to jeden z najlepších externých pevných diskov alebo len predražený chlap.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre prenosný počítač Seagate Backup Plus

Vlastnosti

Ak z pohľadu na prenosnú jednotku Seagate Backup Plus nie je nič jasné, vyzerá to dobre. Bez ohľadu na to, s ktorým modelom idete, je pohonom čisto očný cukrík, ktorý je dodávaný v mnohých farbách s kefovanou kovovou vrchnou časťou. Okrem toho je na zadnej strane jednotky logo Seagate, kontrolka LED aktivity a veľké písmeno „S“.. 

Je to ďaleko od LaCie Rugged Mini (prečítajte si naše hodnotenie LaCie Rugged Mini), ale vzhľad môže byť klamný. Aj keď váš prenosný disk Backup Plus bude pravdepodobne lepšie držať ako disk Western Digital Elements, nebude schopný zvládnuť pády jednotky SSD v kovovom kryte, ako je Samsung T5 (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Samsung T5) ). 

Navyše, Backup Plus Portable je točiaca sa jednotka, takže napriek kovovej hornej časti musíte s ňou zaobchádzať opatrne. Okrem jednotky obsahuje jednotka USB kábel typu A až micro typu B a informácie o záruke.

Prenosné nastavenie Seagate Backup Plus

Nastavenie nášho prenosného disku Backup Plus bolo podobné nastaveniu nášho štandardného prenosného disku Seagate, čo je dobrá vec, ako môžete vidieť v našej recenzii prenosného zariadenia Seagate. Systém Windows automaticky zistil jednotku, pridelil jej písmeno a dokonca jej bola priradená ikona. 

Na disku sú uložené dve aplikácie, okrem súboru PDF, ktorý obsahuje informácie o záruke. Tieto aplikácie, ktoré sú vhodne označené ako „začnite tu“, vám pomôžu začať so systémom Windows alebo MacOS. 

Seagate-backup-plus-prenosná registračné

Spustením aplikácie sa otvorí registračné okno, ktoré k vám priblíži disk a umožní vám stiahnuť súpravu nástrojov Seagate. Sada nástrojov je jedným z hlavných dôvodov pre voľbu jednotky Seagate, preto vám odporúčame prejsť procesom nastavenia, aj keď zvyčajne preskočíte registráciu. 

Počas sťahovania môžete prejsť na posledný krok v procese registrácie troch častí. Na záverečnej stránke si môžete prezrieť rozsiahlu príručku „Začíname“ alebo prejsť na stránku Záchrana dát na obnovenie, kde si môžete kúpiť dva alebo tri roky obnovy dát za menej ako 20 dolárov. Dostali sme tiež možnosť uplatniť dva bezplatné mesiace programu Adobe Creative Cloud Photography.

Sada nástrojov Seagate

Seagate Toolkit je to, čo odlišuje prenosné disky Backup Plus od iných lacných malých externých pevných diskov. To vás prevedie nastavením disku na zálohovanie vášho počítača alebo zrkadlenie existujúceho pevného disku. Ak nechcete začať ihneď, môžete tento proces preskočiť. 

Seagate-backup-plus-portable-1

Umožňuje vám tiež obnoviť zálohy, vďaka čomu je vynikajúcim nástrojom na nastavenie 3-2-1, kde spolu s online zálohovacou službou, ako je napríklad Backblaze, používate aj záložnú prenosnú jednotku, ako je napríklad Backblaze (prečítajte si našu kontrolu Backblaze). Navyše môžete nastaviť vlastné trvanie zálohovania, vrátane nepretržitého.

Prenosnosť jednotky sa však do tejto konfigurácie nehodí. Nie je to zlá vec, ale je to zbytočné, aby sa objasnilo, že niektoré náklady na jazdu idú do formovacieho faktora. V porovnaní so západnou digitálnou knihou My Book je rozdiel jasný. Ako je uvedené v našej recenzii Western Digital My Book, táto jednotka vyžaduje externé napájanie a je oveľa objemnejšia, ale prichádza s viacerými funkciami.

Ak potrebujete zálohovať na cestách, prenosná jednotka Backup Plus funguje, ale zvyčajne sa jedná o to, aby ste si vzali nejaké súbory na cestách alebo rozšírili úložisko prenosného počítača. Aj keď je Western Digital My Book alebo Seagate Backup Plus väčšia, ponúka viac úložného priestoru za približne rovnakú cenu a prichádza s ďalšími funkciami na zavedenie.

 Prehľad prenosných funkcií Seagate Backup Plus

zadarmo

Vlastnosti

kapacita
1 TB, 2 TB, 4 TB, 8 TB

Zálohovací nástroj

Rozhranie
USB 3.0

Plošina

windows

MacOS

Android

výkon

Rýchlosť jazdy
5400

Typ pevného disku
spinning

podpora

Záručná doba
24 mesiacov

Služby obnovy

Tabuľka rýchlosti

cena

Posúdili sme prenosný tenký 2TB Seagate Backup Plus, ale Seagate má aj iné variácie. Okrem rôznych veľkostí je k dispozícii aj štandardná prenosná jednotka Backup Plus a verzia Ultra Touch. Ultra Touch má textúru tkaniny a ďalšie funkcie, ako je hardvérové ​​šifrovanie a USB-C, ale Backup Plus Slim a Backup Plus Portable sú rovnaké.

Prenosné zálohovanie Seagate Plus
Hodnotenie editora: 1 TB56,99 dolárov2 TB55,99 dolárov4 TB108,99 dolárov8 TB$ $ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone79,99 dolárov $ 56,99Ušetrite 23,00 dolárov (29%)(395 recenzií) Buy on Walmart99,99 dolárov $ 55.99Ušetrite 44,00 USD (44%) Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone79,99 dolárov $ 61,99Ušetrite 18,00 USD (23%)(113 Recenzie) Buy on Walmart$ 80.99(109 recenzií) Kúpiť za najlepší nákup$ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone219,99 dolárov 185,28Ušetrite 34,71 USD (16%)(333 recenzií) Kúpiť na Walmart$ 108,99(24 názorov) Kúpiť za najlepší nákup$ Zobraziť recenzieKúpiť na Amazone

V skutočnosti je jediným rozdielom medzi týmito dvoma modelmi disponibilná kapacita. Modely 1TB a 2TB uvedené vyššie ako Slim verzia a modely 4TB a 5TB nie sú. Napriek tomu, že modely s väčšou kapacitou sú mierne hrubšie, sú stále prenosné.   

V porovnaní s prenosnými jednotkami čiernej skrinky, ako sú napríklad Western Digital Elements, je prenosná jednotka Backup Plus drahšia na gigabajty. Jednotky Western Digital Elements však nemajú žiadne funkcie, ako môžete vidieť v našej recenzii Western Digital Elements, zatiaľ čo prenosné disky Backup Plus majú veľa. 

Ako už bolo spomenuté vyššie, aj keď niektoré z ceny Backup Plus Portable sa zobrazujú vo formáte, a hoci mať niečo štíhle a malé, je pekné, nemusí to byť potrebné, najmä ak jednotku používate výhradne na zálohovanie. Ak chcete len presúvať súbory, môže byť lepšie držať sa napríklad jednotky Toshiba Canvio Basics (prečítajte si našu základnú recenziu od spoločnosti Toshiba Canvio)..

rýchlosť & výkon

Výkonnosť našej jednotky sme otestovali spustením štyroch referenčných kritérií: dve pre rýchlosť a dve pre chyby. CrystalDiskMark sme použili na meranie rýchlosti postupného čítania a zápisu a rýchlosti náhodného čítania a zápisu najskôr pomocou testovacieho súboru 4 GB a spustením piatich prechodov. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Prenosné zálohovanie Seagate Plus
129,6 MB / s 136,9 MB / s 1,305 MB / s 1,312 MB / s 20,98 s.

Nie je divu, že naša cesta odrážala výkon bežnej prenosnej jednotky Seagate, čo nie je dobrá vec. Bolo to pomalšie ako lacnejšie možnosti čiernej skrinky od spoločností Western Digital a Toshiba, napriek tomu, že boli rýchlejšie ako jej mladší súrodenci v rade Seagate. Postupné čítanie a zápisy neboli pôsobivé, ale náhodné čítania boli solídne.

Seagate-backup-plus-portable-CrystalDiskMark

Náš ďalší test rýchlosti, v ktorom sme skopírovali priečinok s veľkosťou 2,3 ​​GB naplnený videami, hudbou a dokumentmi, nebol rovnako pôsobivý. Prenos nám trvalo 20,98 sekúnd, ale s vysokou variabilitou. Jednotka máčala nízku rýchlosť ako 90 megabajtov za sekundu a počas testu dosiahla rýchlosť až 130 MB / s, čo nie je skvelé pre prázdny disk.

Kontrola chýb bola v poriadku. Pri testovaní rýchlosti CrystalDiskInfo ukázal, že disk zostal na primeranej teplote a nezaregistroval chyby. Disk sme skontrolovali aj pomocou obslužného programu „chkdsk“ v systéme Windows a po štvorhodinovej kontrole bolo jasné, že neexistujú žiadne zlé klastre. 

záruka & podpora

Seagate obsahuje súbor .pdf s informáciami o záruke vopred načítanými na disku, ale to nie je užitočné. Jednoducho vás presmeruje na obal produktu, ktorý by mohol spôsobiť problémy, ak by ste disk dostali v neštandardnom balení, ako sme to urobili s našou štandardnou mechanikou Seagate Portable. Našťastie to tak nebolo. 

Prenosné disky Backup Plus sa dodávajú s dvojročnou obmedzenou zárukou a rovnako ako väčšina diskov platí aj veľa ustanovení. Seagate nebude rešpektovať záruku, ak bol disk používaný na komerčné účely alebo zlyhal z dôvodu nehody, zneužitia, zanedbania, horúčavy a ďalších. Záruka navyše nepokrýva stratu údajov, pričom spoločnosť Seagate išla až tak ďaleko, aby odporučila zálohovanie druhýkrát. 

Seagate-backup-plus-portable-2

Aj keď by sme toto odporúčanie zopakovali, je zrejmé, že spoločnosť Seagate chce predávať záchranné predplatné a s tým, aké lacné sú, je pre nás ťažké za to zaviniť spoločnosť Seagate. Tri roky obnovy dát za 14,99 USD nie je zlé, pretože obnovenie poškodenej jednotky po skutočnosti je zvyčajne snahou, ktorá stojí niekoľko stoviek dolárov.. 

Pokiaľ ide o podporu, Seagate ponúka veľa. Na stránke produktu kliknite na kartu „Podpora“ a vyhľadajte pomoc. Seagate ponúka videá na nastavenie Toolkit pre Windows a MacOS, niekoľko článkov o znalostiach a poradcu pri riešení problémov s USB. Nájdete tiež súbory na prevzatie firmvéru a SeaTools, ktoré môžete použiť na spustenie diagnostiky na vašom disku.

Spoločnosť Seagate môžete tiež kontaktovať kliknutím na tlačidlo „získať podporu teraz“ na stránke „podpora“. Na stránke „kontakt“ je k dispozícii telefonická a e-mailová podpora, ako aj otázka záruky a otázky týkajúce sa obnovy údajov. Možnosť obnovy je zaujímavá, pretože poskytuje niekoľko možností obnovenia stratených údajov. 

Existujú záchranné plány, ale môžete tiež odoslať žiadosť o obnovenie v laboratóriu. Spustí vás to celkom cent, ale našťastie na to môžete ísť aj vy sami. 

Seagate ponúka bezplatnú verziu Pixel8, ktorá je nástrojom na obnovu dát. Aj keď to nie je jeden z našich tipov na najlepší softvér na obnovu údajov, je to slušný nástroj pre bezplatný nástroj. Ak však chcete ísť na obnovenie údajov cestou pre domácich majstrov, odporúčame obnovenie údajov hviezdami (prečítajte si našu recenziu na obnovenie údajov hviezd)..

Verdikt

Čo je najviac šokujúce na prenosnom počítači Seagate Backup Plus, je jeho podobnosť s bežným a lacnejším prenosným počítačom Seagate. Mimo tohto, samozrejme atraktívneho puzdra, sú pohony podobné vo vlastnostiach, výkone a podpore. Zdá sa, že jediným rozdielom medzi nimi je cena a že si môžete kúpiť 5TB model Backup Plus. 

Napriek tomu nie sú príliš ďaleko od seba, pokiaľ ide o náklady, a výber vo farbe a prevedení môže stačiť na to, aby bolo možné zarobiť ďalších 5 dolárov. Ak nechcete venovať veľkú pozornosť estetike alebo si myslíte, že musíte viac nakupovať, prečítajte si naše ďalšie recenzie na externý pevný disk.. 

Čo si myslíte o prenosnom počítači Seagate Backup Plus? Je dostatočne vylepšený vzhľad pre vyššiu cenovú značku? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map