Recenzia Boxcryptor – aktualizovaná 2020

Boxcryptor Review

Boxcryptor je jedným z najlepších kusov šifrovacieho softvéru na súčasnom trhu. Nielenže robí to, čo robí dobre, ale tiež sa integruje s množstvom ďalších programov a má vynikajúci bezplatný plán. Prečítajte si našu úplnú recenziu Boxcryptor a zistite, prečo sa nám to páči.


boxcryptor-Slider1

boxcryptor-slider2

boxcryptor-slider3

boxcryptor-slider4

boxcryptor-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Boxcryptor je populárna bezplatná šifrovacia aplikácia, ktorá umožňuje jednoduchú synchronizáciu šifrovaných súborov s viac ako 30 poskytovateľmi cloudových úložísk, EFSS a poskytovateľmi zálohovania online. Na rozdiel od väčšiny bezplatného šifrovacieho softvéru, ktorý je zvyčajne z hľadiska bezpečnosti alebo ťažko použiteľný, poskytuje Boxcryptor úplnú ochranu pre toľko súborov, koľko chcete..

V tejto kontrole Boxcryptor preskúmame bezplatné a platené plány, aby sme zistili, či sa oplatí venovať váš čas. Po zaregistrovaní a šifrovaní niektorých súborov sme tu, aby sme vám poskytli informácie o jeho funkciách, cenách, jednoduchosti použitia, bezpečnosti a ďalších možnostiach.. 

Vďaka svojmu bezplatnému plánu je Boxcryptor ľahko medzi najlepším šifrovacím softvérom. Ani platená služba nie je zlá a umožňuje vám integráciu s ľubovoľným počtom služieb úložiska v cloude, ako chcete. To znamená, že existujú určité zvláštne cenové obmedzenia a neexistujú žiadne pravidlá pre vrátenie platby, preto vám odporúčame najskôr vyskúšať bezplatný plán, aby ste sa uistili, že je Boxcryptor pre vás ten pravý.

Silné a slabé stránky

Vlastnosti

Boxcryptor je väčšinou zameraný na cloudové úložisko, ktoré vám umožňuje ľahko šifrovať, upravovať a dešifrovať súbory s viac ako 30 poskytovateľmi cloudových úložísk, z ktorých mnohí patria medzi naše najlepšie bezplatné cloudové úložné služby. Môže však tiež šifrovať miestne súbory. 

Vďaka prémiovému plánu môžete pridať ľubovoľný počet umiestnení, čo vám umožní šifrovať sieťové úložisko, jednotky USB, celé disky, umiestnenia WebDAV a ďalšie.. 

Navyše, Boxcryptor podporuje nepretržité šifrovanie. Namiesto šifrovania celého priečinka je každý súbor v priečinku šifrovaný osobitne. To vám umožní ľahko dešifrovať jeden súbor a upravovať ho bez toho, aby ste museli dešifrovať, a teda znova šifrovať celú zložku.. 

Z tohto dôvodu nemusíte manuálne šifrovať veľa súborov (ak vôbec nejaké). Boxcrytor umožňuje nastaviť atribúty prostredníctvom hierarchie priečinkov, ktorá sa vzťahuje na možnosti šifrovania a zdieľania. Ak napríklad pridáte súbor do priečinka, ktorý je už zašifrovaný a nastavený na zdieľanie so spolupracovníkom, nový súbor bude automaticky zašifrovaný a zdieľaný. 

Boxcryptor Android, iOS a prenosný počítač

Jednou z najväčších funkcií Boxcryptora je, že ponúka mobilné aplikácie. Aj keď väčšina služieb podporuje systémy Windows a MacOS – a niektoré dokonca aj Linux, ako vidíte v našej recenzii VeraCrypt – len veľmi málo pracuje s operačnými systémami iOS a Android. Boxcryptor podporuje nielen tieto mobilné platformy, ale poskytuje plnú funkčnosť aplikácie pre stolné počítače. 

Na svojom zariadení so systémom Android alebo iOS môžete prezerať, upravovať a šifrovať súbory. Všetky služby cloudového úložiska, ktoré sú podporované v aplikácii pre stolné počítače, navyše fungujú aj s mobilnými zariadeniami, čo znamená, že môžete šifrované dokumenty prenášať aj na cestách. 

Navyše, Boxcryptor ponúka prenosnú aplikáciu. Táto aplikácia nevyžaduje inštaláciu, takže si ju môžete vziať na akýkoľvek počítač so systémom Windows, MacOS alebo Linux a získať prístup k šifrovaným súborom. Všetko, čo si musíte zapamätať, je vaše používateľské meno a heslo. Boxcryptor vykoná prácu na pozadí a zhromaždí vaše zašifrované súbory z cloudu. 

Whisply a Boxcryptor

Spoločnosť za Boxcryptorom, Secomba GmbH, vyvinula Whisply, aby pomohla používateľom Boxcryptoru zdieľať súbory. Whisply je služba, ktorá ponúka šifrovanie typu end-to-end a umožňuje vám zdieľať tieto súbory s používateľmi, ktorí nie sú používateľmi Boxcryptoru. Whisply podporuje odosielanie súborov cez OneDrive, Dropbox a Disk Google, hoci v budúcnosti sa pridá väčšia podpora. 

boxcryptor-whisply

Vytvorenie prepojenia Whisply je jednoduché. V priečinku Boxcryptor stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok, ktorý chcete zdieľať, a vygenerovať odkaz. 

Prémioví predplatitelia budú môcť nastaviť možnosti zdieľania, napríklad jednorazové stiahnutie a vypršanie platnosti odkazu, a ktokoľvek môže nastaviť viac úrovní ochrany. Môžete buď len poslať odkaz, poslať odkaz plus štvorciferný kód PIN, alebo poslať odkaz plus vlastné heslo. 

Whisply je skvelé, ale nie je to dokonalé. V súčasnosti je obmedzený na 1 GB bez ohľadu na to, koľko súborov máte. Zohľadnenie bezplatného plánu Boxcryptor umožňuje komukoľvek dešifrovať akékoľvek množstvo údajov, čo je pravdepodobne lepšia možnosť. To znamená, že Whisply je k dispozícii, ak chcete.

Prehľad funkcií boxcryptora

stanovenie ceny

Boxcryptor stanovuje štandard pre ceny šifrovacieho softvéru, ktorý sa drží mierne nad AxCrypt a mierne pod NordLocker (prečítajte si našu recenziu AxCrypt a NordLocker). To však znamená určité zvláštne obmedzenia týkajúce sa tvorby cien. Osobní používatelia sú nútení uzavrieť ročnú zmluvu bez možnosti získania náhrady.

Stránka produktu objasňuje, že „neexistuje obmedzená doba zrušenia.“ Ak si zakúpite program a rozhodnete sa, že Boxcryptor nie je pre vás, vaša licencia bude pokračovať do dátumu obnovenia. Váš účet bude potom preradený na bezplatný program. 

Aj keď je Boxcryptor technicky lacnejší ako šifrovacia služba, ako je NordLocker, matematika je chaotická. Môže byť uskutočniteľnejšie zaplatiť spoločnosti NordLocker 8 dolárov mesačne, hoci Boxcryptor je 48 dolárov ročne lepšie. Aj keď pre vás 50 dolárov nie je ničím veľkým, mala by existovať možnosť mesačnej platby, rovnako ako politika vrátenia platby. 

Tímy šifrovacieho boxu

Okrem osobného plánu existuje podnikateľský plán, ktorý však nie je vhodný pre viacerých používateľov. Namiesto toho má licenciu na komerčné použitie, zatiaľ čo osobné a bezplatné plány nie. Ak chcete pokryť viacerých používateľov, musíte si kúpiť tímový plán, ktorý je k dispozícii na jedno a tri roky. 

Bez ohľadu na to, koľko používateľov potrebujete, cena je 8 dolárov za mesiac na používateľa, ak si zakúpite tri roky, a 10 dolárov za mesiac na používateľa, ak si zakúpite jeden rok. Boxcryptor vyžaduje minimálne päť používateľov a môže sa v ňom ubytovať až 50 osôb. Na pridanie ďalších používateľov však neexistujú odstupňované zľavy.. 

Ak hľadáte viac funkcií alebo potrebujete možnosť jednoduchého prihlásenia, môžete sa obrátiť na obchodný tím Boxcryptora, aby vám poskytol podnikové plány..  

Zdarma Boxcryptor

Kľúčom, ktorý stavia spoločnosť Boxcryptor do správneho kontextu, je jeho bezplatný plán. Počas celého rozhovoru o určovaní cien tu pristane väčšina používateľov. Bezplatný plán spoločnosti Boxcryptor ponúka neobmedzené šifrovanie na súkromné ​​a nekomerčné použitie. Obmedzuje však poskytovanie služieb v iných oblastiach. 

Konkrétne nemáte prístup k e-mailovej podpore, integrácia Whisply nemá toľko funkcií ako platený program, svoj účet môžete používať iba na dvoch zariadeniach a môžete synchronizovať iba s jedným poskytovateľom cloudového úložiska. Môže sa to zdať ako veľa, ale v praxi to takmer nezmení. 

Bezplatný plán spoločnosti Boxcryptor umožňuje jedinému používateľovi nainštalovať a používať túto službu napríklad na počítači a telefóne. Vzhľadom na to, že väčšina používateľov nebude mať viac licencií na cloudové úložisko, na tomto obmedzení skutočne nebude záležať. Jedinou prekážkou, ktorú musíte prekonať, je spoliehanie sa na komunitu, ak narazíte na nejaké problémy (ďalšie informácie nájdete v časti „podpora“).

zabezpečenia

Pokiaľ ide o šifrovanie vašich súborov, Boxcryptor implementuje najlepšie zabezpečenie. Všetko začína vaším hlavným heslom, o ktorom má Boxcryptor nulovú znalosť. To znamená, že Boxcryptor nikdy neuvidí ani neuloží vaše hlavné heslo. Podobne ako naši najlepší správcovia hesiel, aj keď zabudnete svoje hlavné heslo, nemáte šťastie. 

Namiesto toho Boxcryptor ukladá hash hesla (prečítajte si náš popis šifrovania, aby ste sa o tom dozvedeli viac). Vaše heslo je hashované pomocou 5 000 iterácií PBKDF2 s HMACSHA512 a solené. Keď sa prihlásite, heslo, ktoré ste zadali, je hash lokálne, odoslané do Boxcryptoru a skontrolované oproti databáze. 

Tento prístup, ktorý sa prejavuje takmer vo všetkých šifrovacích službách, predstavuje problémy, ak nemáte pripojenie na internet. Našťastie Boxcryptor umožňuje offline autentizáciu. Môžete vytvoriť export kľúčov, ktorý sa dá použiť na dešifrovanie súborov bez pripojenia k serverom Boxcryptor. Aj keď by sa služba mala vypnúť, váš export kľúčov by stále fungoval. 

S tým, že z cesty, je čas sa dostať do špiny. Boxcryptor používa ako základné algoritmy AES a RSA. AES-256 sa používa na šifrovanie súborov a priečinkov v počítači a na správu kľúčov sa používa pár kľúčov RSA-4096. 

Tento postup funguje takto: Máte verejný a súkromný kľúč RSA-4096, ktorý je spolu zviazaný. Kľúč vygenerovaný z vášho hlavného hesla sa používa na šifrovanie súkromného kľúča, čo je potrebné na dešifrovanie súborov. 

Po zadaní hesla sa súkromný kľúč odomkne, ktorý sa spáruje s verejným kľúčom. Pretože pár kľúčov RSA sa používa na šifrovanie vašich kľúčov AES, môžete svoje súbory dešifrovať. 

Pomocou protokolu RSA môže proces dešifrovania trvať o niečo dlhšie, ale na moderných systémoch to zvyčajne nijako nezmení. S radosťou vidíme použitie RSA na správu kľúčov namiesto ECC, berúc do úvahy obavy NSA týkajúce sa kryptografie eliptických kriviek.

Jednoduchosť použitia

Nastavenie Boxcryptor je jednoduché. Aplikáciu si môžete stiahnuť okamžite, a to aj bez registrácie účtu, ale je lepšie, aby ste svoje poverenia dostali čo najskôr. Na domovskej stránke kliknite na kartu Cenotvorba a potom vyberte požadovaný plán. 

boxcryptor-pokladňa

Potom si zaregistrujete účet. Ako už bolo spomenuté, Boxcryptor je služba s nulovými znalosťami, čo znamená, že nepozná vaše hlavné heslo. Svoje heslo nastavíte na prihlasovacej stránke, takže ho odporúčame vygenerovať a uložiť pomocou správcu hesiel, ako je napríklad Dashlane (prečítajte si našu kontrolu Dashlane).. 

A konečne, Boxcryptor odporučí inštalátora, ktorý potrebujete, na základe operačného systému, ktorý používate. Ak potrebujete iný inštalačný program alebo chcete nainštalovať aplikáciu do viacerých systémov, nájdete ich všetky na stránke „Na stiahnutie“.. 

boxcryptor-k stiahnutiu

Predtým, ako sa dostaneme do aplikácie, chceme poukázať na informačný panel. Aj keď panel nemusíte používať, je plný zdrojov. 

Môžete si prezerať a inovovať svoj plán, posielať nových používateľov na bezplatné mesiace prémiového členstva, prezerať si dôveryhodné zariadenia, prezerať svoje prehliadacie relácie a zapnúť dvojfaktorové overenie. Boxcryptor podporuje najlepšie aplikácie 2FA, ako aj bezpečnostné kľúče. 

Najdôležitejšou možnosťou je však export kľúčov. Ako už bolo spomenuté, Boxcrytor svoje heslo neukladá, takže ak ho stratíte, budete mať smolu. Neexistuje ani kód na obnovenie osobných plánov, takže sa uistite, že ste v bezpečí. 

boxcryptor-dashboard

Inštalátor sa spustí sám, mimo otázky, či chcete odoslať anonymnú štatistiku používania. V systéme Windows inštalačný program dokázal zatvoriť a znova otvoriť Prieskumník systému Windows, čo znamená, že nemusíte reštartovať. Po dokončení vás aplikácia odošle na krátku prehliadku a potom ju uzavrie. 

Šifrovanie súborov a priečinkov

Hoci Boxcryptor má používateľské rozhranie, súbory väčšinou šifrujete pomocou Prieskumníka systému Windows. Pri inštalácii Boxcryptor skutočne pripojí virtuálny disk, takže vaše súbory a priečinky sa budú zobrazovať ako pevný disk spolu s ostatnými.. 

Okrem toho bude Boxcryptor automaticky zisťovať a ukladať všetky priečinky cloudového úložiska, ktoré máte v počítači. V našom prípade bol OneDrive vyzdvihnutý ihneď (prečítajte si našu recenziu OneDrive). 

Pred šifrovaním však budete chcieť otvoriť aplikáciu Boxcryptor. Na tomto mieste si môžete zobraziť pripojené cloudové služby a tiež pripojiť nové. Hoci Boxcryptor vo vašom systéme zistí služby cloudového ukladacieho priestoru, musíte ich prepojiť prihlásením sa pomocou svojich poverení.. 

boxcryptor-account-link

Po ich prepojení môžete súbory šifrovať ľubovoľným spôsobom, ktorý uznáte za vhodný, najjednoduchším spôsobom je však presunúť súbory na virtuálnu jednotku Boxcryptor. Nemôžete ich však pretiahnuť do koreňa jednotky. Pri prepájaní účtov môžete povoliť požadované cloudové služby, ktoré sa potom zobrazia v priečinku Boxcryptor. Tieto priečinky fungujú ako samostatné úschovne pre vaše súbory.

K šifrovaniu dochádza automaticky pre každý nový súbor alebo priečinok, ktorý pridáte do ktorejkoľvek z vašich cloudových služieb. Budete vedieť, že súbor alebo priečinok je zašifrovaný pevným zeleným štvorcom v dolnej časti súboru alebo priečinka, ako aj príponou „zašifrovaná“. Ak už máte súbory uložené v službe cloudového ukladania, môžete ich šifrovať manuálne. 

boxcryptor šifrované-súbory

Náš testovací priečinok s veľkosťou 205 MB sa šifroval rýchlo, aj keď nie tak rýchlo ako NordLocker. To dáva zmysel, pretože Boxcryptor používa väčší kľúč RSA-4096. Aj napriek tomu bol tento proces pomerne rýchly a trvalo niekoľko sekúnd.

Zdieľanie súborov & skladovanie

Ako už bolo spomenuté, tvrdenie spoločnosti Boxcryptor o slávu je jej priama integrácia s viac ako 30 službami cloudového úložiska. Počíta sa so všetkými veľkými psami, pričom Boxcryptor podporuje Dropbox, Disk Google, SpiderOak One a iCloud. Podporuje tiež niekoľko poskytovateľov EFSS vrátane Egnyte, Box a OneDrive for Business. 

Podnikové integrácie sú to najlepšie z množstva. Hoci Boxcryptor podporuje populárne značky osobného úložiska v cloude, existuje ich niekoľko. Konkrétne nie je integrovaný so serverom Sync.com alebo pCloud (prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com a pCloud). Tieto miesta však môžete kedykoľvek pridať ručne.  

Na zdieľanie vám Boxcryptor umožňuje poskytnúť prístup každému používateľovi, ktorý má účet Boxcryptor. Odporúča sa však, aby ste šifrovaný priečinok priamo nezdieľali. 

Skôr Boxcryptor navrhuje, aby ste si vzali šifrovaný priečinok a umiestnili ho do nezašifrovaného priečinka pomocou služby cloudového úložiska. Potom môžete do tohto nezašifrovaného priečinka pridať používateľa Boxcryptor.

boxcryptor zdieľanie

Krása zdieľania s Boxcryptorom je, že je zadarmo. Pokiaľ príjemca prijíma prístup prostredníctvom jednej služby cloudového úložiska, môže sa prihlásiť na bezplatný účet a získať prístup k šifrovanému obsahu bez ohľadu na veľkosť.. 

Obchodné skupiny Boxcryptor

Služba Boxcryptor zameraná na podnikanie je dodávaná s ďalšími možnosťami zdieľania a správy používateľov. Všetkých používateľov v tímovom účte môže spravovať správca z centrálneho panela správcov. Okrem toho môže správca sledovať činnosti používateľov, presadzovať bezpečnostné politiky a obnovovať heslá používateľov. 

Pre veľké tímy bude uskutočniteľnejšie riadenie skupín. Môžete zaraďovať používateľov do skupín, čo určitým skupinám poskytuje vyššiu úroveň prístupu, zatiaľ čo iné obmedzujete. Ďalej môžete nastaviť, kto môže prezerať a / alebo upravovať určité priečinky, čo znamená, že niektorí používatelia majú prístup k súboru ako referenciu, zatiaľ čo iní ho môžu priamo upravovať.. 

Skupiny sa nemusia synchronizovať. Pri pridávaní alebo odoberaní používateľa zo skupiny sa so službou cloudového úložiska nič nedeje. Toto povolenie je skôr pridané alebo zrušené lokálne a na serveroch Boxcryptora, čo znamená, že môžete používateľov pridávať a odoberať takmer okamžite. 

podpora

Jedným z hlavných dôvodov, prečo platiť za Boxcryptor, je jeho podpora. Ak používate bezplatný program, ste obmedzení na pomoc s komunitou a rozsiahle používateľské príručky, ktoré ponúka Boxcryptor. Medzi nimi by ste nemali mať žiadne problémy s nastavením. Odstraňovanie problémov však môže spôsobiť určité problémy. 

Komunita je aktívna. V čase písania má väčšina vlákien aspoň jednu odpoveď, pričom niektoré z nich prijímajú odpovede od podporných agentov. Fórum nie je najkonzistentnejšou metódou podpory – mnohí používatelia komentovali iba niekoľko problémov – je to však voľba pre bezplatných používateľov.. 

boxcryptor-fór

Ak vám nevadí čítať, používateľské príručky Boxcryptor sú vynikajúcim zdrojom. Nejde iba o základné pokyny na inštaláciu. Skôr Boxcryptor ide do podrobností o každej platforme, ktorú podporuje, dokonca sa venuje bežným problémom. Pre väčšinu používateľov postačia užívateľské príručky na vyriešenie problémov. 

boxcryptor-user-vodítka

Platiaci používatelia môžu klásť otázky prostredníctvom e-mailu, pričom predplatitelia firiem dostávajú vyššiu prioritu. To znamená, že e-mailová podpora je iba v nemčine a angličtine a osobných odberateľov sa zníži vo fronte. Ak potrebujete viac možností podpory, podnikové plány ponúkajú telefonickú podporu a špecializovaného správcu účtov.

Verdikt

Boxcryptor nastavuje štandard pre šifrovací softvér. Jeho bezplatný program je veľkorysý a hoci nie sme fanúšikmi cenových obmedzení, cena nie je celkovo zlá. Okrem toho je Boxcryptor ľahko použiteľný a bez problémov sa integruje do väčšiny hlavných služieb cloudového úložiska, napriek chýbajúcim niekoľkým možnostiam. 

Pri bezplatnom pláne nie je dôvod nevyskúšať Boxcryptor. Ak sa zaregistrujete k účtu a ako vždy, ďakujeme za prečítanie, informujte nás o svojich skúsenostiach.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map