Recenzia projektu xCloud – ukážka novej platformy – aktualizovaná 2020

Prehľad projektu xCloud

Projekt Microsoft xCloud od Microsoftu má byť ďalšou veľkou vecou v cloudových hrách. Podarilo sa nám pozrieť sa na platformu vo vývojovej fáze a boli sme ohromení. Pozrite si náš podrobný náhľad na xCloud.


xcloud-Slider1

xcloud-slider3

predchádzajúca

Ďalšie

Projekt xCloud je najnovší pohľad na cloudové hry od Xbox a Microsoft. Štruktúra podobná službám ako Google Stadia, ale xCloud nemá také ambície. Namiesto toho, aby ste nahrádzali vašu konzolu, je xCloud iba ďalším spôsobom hrania hier. Stále je na dobrej ceste, aby ste si získali miesto v našom najlepšom sprievodcovi cloudovými hrami. 

V tejto recenzii Projektu xCloud sa pozrieme na službu v jej ukážkovom stave. Aj keď budeme posudzovať, ako funguje a ako funguje, tento rozsudok nie je konečný. Microsoft stále pracuje na systéme xCloud, takže po spustení očakávame ďalšie funkcie a zlepšenie výkonu. 

Ak máte to šťastie, že získate prístup k ukážke Project xCloud, máte záujem o liečbu. Hry vyzerajú a fungujú úžasne, pokiaľ máte silný signál 5 GHz. Teraz je však projekt xCloud skôr tým, čo by mohlo byť, než tým, čo je. Táto služba by mohla ísť to-to-toe s najlepším, ale iba v prípade, že spoločnosť Microsoft sa drží svojho časového harmonogramu vývoja. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k projektu xCloud

Vlastnosti

Projekt xCloud má momentálne málo funkcií, čo má vzhľadom na stav ukážky zmysel. Namiesto toho, aby sme hovorili o tom, čo tam nie je, čo je len o všetkom, sa chystáme pokryť funkcie, ktoré spoločnosť Microsoft plánuje mať po vydaní. 

Hardvér servera xCloud a ukladanie v cloude

Video vydané spoločnosťou Microsoft ukazuje, že každý server xCloud je vybavený vnútornosťami štyroch konzol Xbox One S. Nie je jasné, či sa hry vykresľujú s kombinovanou výkonnosťou všetkých štyroch systémov, alebo či sa rozdávajú postupne. Bez ohľadu na to, či ide o mobilný zážitok, na tom nezáleží. 

Hry vyzerajú fantasticky, ale budete musieť prekonať dlhé časy načítania. Pri použití staršieho hardvéru Xbox One S sa hry pravdepodobne načítajú na štandardné pevné disky. Ako si môžete prečítať v našej najlepšej externej príručke SSD, tradičné disky HDD majú dlhšie doby načítania. Ak sa však spoločnosť Microsoft uchová v systéme xCloud, servery sa pravdepodobne aktualizujú. 

xcloud-4

Projekt Scarlett, nová konzola spoločnosti Microsoft, vychádza v roku 2020, takže je pravdepodobné, že spoločnosť Microsoft začne aktualizovať servery xCloud tak, aby boli v prevádzke najnovšie tituly. Táto konzola sa bude dodávať s polovodičovým úložiskom, čo zlepší časy načítania, ktoré sa pohybujú po roku 2020. 

xCloud je určený na to, aby bol k dispozícii na každom možnom zariadení, čo znamená schopnosti krížového ukladania. Spoločnosť Microsoft používa rovnaký systém ako súčasný program Xbox Play Anywhere, aby vám umožnila hrať na rôznych platformách. V tomto systéme budete môcť zastaviť prehrávanie na jednej obrazovke a vybrať, kde ste skončili, na druhej. 

Projekt xCloud: Vytvorené v systéme Azure

Jednou z najväčších výhod spoločnosti Microsoft oproti iným službám v oblasti cloudových hier je jej cloudová infraštruktúra Azure. Ako vidíte v našej recenzii Microsoft Azure, sieť je obrovská. Ďalekosiahla ruka Microsoftu sa používa v rôznych aplikáciách a projekt xCloud využíva túto silu, aby priniesol cloudové hry na svet. 

V sekcii „pokrytie“ nižšie sa dozvieme viac o špecifikách Azure a kde sa xCloud momentálne nachádza. Stále však chceme poukázať na Azure ako na prvok Projektu xCloud. Tým, že má taká veľká sieť, môže xCloud poskytovať herné prúdy z dátových centier blízko vašej polohy. 

Nedostatok fyzickej vzdialenosti znamená menšiu latenciu pri hraní hier. Na základe nášho testovania, do ktorého sa dostaneme za minútu, sa prejaví výkon siete Azure. Aj keď xCloud momentálne nie je dokonalý, poskytuje oveľa lepší zážitok ako služby začínajúce od nuly, ako napríklad Vortex (prečítajte si našu recenziu Vortexu)..

Prehľad funkcií projektu xCloud

Logo projektu xCloudwww.xbox.com

zadarmo

plošiny

Android

iOS

windows

MacOS

browser

Podporované hry

krytie
textarea

Podporované platformy DRM
N / A

Vedomostná základňa

chat

e-mail

telefón

24/7 podpora

Podporované hry

V čase písania projektu podporuje Project xCloud viac ako 50 hier, ich počet však bude v blízkej budúcnosti väčší. Spoločnosť Microsoft uviedla na trh beta verziu s hrsťou hier pred niekoľkými mesiacmi. Spoločnosť Microsoft pokračovala v rozširovaní zostavy xCloud, takže v priebehu niekoľkých mesiacov by ste mali očakávať niečo podobné Xbox Game Pass.. 

Dôvodom je, že vývojári nemusia prispôsobovať svoje hry tak, aby bežali na xCloud. Ak hra môže bežať na Xbox One alebo PC, môže bežať na xCloud bez potreby ďalšieho rozvoja. Spoločnosť Microsoft má v úmysle integrovať xCloud do služby Game Pass, takže môžete očakávať, že budete môcť streamovať knižnicu Game Pass kdekoľvek sa nachádzate.. 

Podľa spoločnosti Microsoft môže Project xCloud práve teraz streamovať viac ako 3 500 hier bez akýchkoľvek úprav. 

xcloud-game-knižnica

Pokiaľ ide o špecifiká, súčasná zostava má niekoľko pevných titulov AAA, vrátane Borderlands: The Handsome Collection, Gears 5 a Halo 5: Guardians. Ako to platí pre Game Pass, existuje aj niekoľko menších titulov, medzi ktoré patria Bloodstained: Ritual of the Night, Battle Chasers: Nightwar, Puyo Puyo Champions a Tales of Vesperia: definitívne vydanie.. 

V porovnaní so službami ako GeForce Now (prečítajte si našu časť GeForce Now vs Project xCloud), ktorá vám umožňuje streamovať Steam hry, xCloud chýba (prečítajte si našu recenziu GeForce Now). 

Avšak vzhľadom na to, ako veľkorysý bol spoločnosť Microsoft s dátumami digitálneho vydania, pokiaľ ide o Game Pass, budúcnosť xCloud vyzerá dobre. V porovnaní s Stadiou, ktorá má priepustné usporiadanie štartov, dali by sme peniaze na xCloud (prečítajte si porovnanie týchto informácií v službe Google Stadia, ako aj náš kúsok zo služby Google Stadia vs GeForce Now).. 

Potrebujete si kúpiť xCloud hry? 

Vzhľadom na nedávne vydanie Stadia ostáva otázkou, či si musíte hry xCloud kúpiť samostatne. Microsoft nehovoril, že platforma funguje ako Stadia, ale vzhľadom na to, že Xbox už má digitálny obchod, je nepravdepodobné, že budete musieť kúpiť hry. Prinajmenšom by ste nemuseli kupovať hry, ktoré sú už zaregistrované na vašom účte. 

Je pravdepodobnejšie, že xCloud je podobný PlayStation Now, ktorý, ako môžete vidieť v našej recenzii PlayStation Now, obsahuje kurátorskú knižnicu hier s vašim odberom. Väčšina v súčasnosti podporovaných hier sú tituly prvej strany, takže sa zdá, že spoločnosť Microsoft ide za podobný model. 

Keďže spoločnosť xCloud bude integrovaná do služby Game Pass, zdá sa, že spoločnosť Microsoft sa chystá na odber jedného kontaktného miesta, kde sa spoločne ponúkajú Xbox Live, Game Pass a xCloud, čo vám umožňuje streamovať knižnicu hier z telefónu s Androidom bez toho, aby ste museli mať kúpiť ich. 

cena

Projekt xCloud je momentálne v období ukážky a neboli oznámené žiadne informácie o cenách. Ak máte kompatibilné zariadenie s Androidom a radič Xbox, je pre každého, kto má to šťastie, zadarmo. Máme však nejaké špekulácie o tom, čo bude stáť služba pri jej spustení. 

Spoločnosť Microsoft vyzýva vlny ľudí, aby si pred spustením vyskúšali ukážku xCloud. Na zoznam budete potrebovať štyri veci: zariadenie Android s verziou 6.0+ a Bluetooth verzie 4.0+, radič Xbox s Bluetooth, 5GHz WiFi a aplikácia Xbox Game Streaming. Potom môžete pomocou svojho účtu Microsoft zaregistrovať prístup. 

Budete zaradení do zoznamu a ak ste si vybrali, spoločnosť Microsoft vám pošle e-mailom ďalšie kroky. Nie je jasné, či sú účastníci vyberaní na základe princípu „kto skôr príde, ten skôr slúži“, alebo na základe rôznych faktorov. Jediným spôsobom, ako hrať xCloud, je teraz hádzať klobúk do kruhu. 

Koľko bude projekt xCloud stáť? 

Spoločnosť Microsoft nevie, o koľko bude xCloud stáť po jeho úplnom spustení. Krátka odpoveď na to, koľko bude stáť projekt xCloud: Nevieme. Môžeme však špekulovať na základe cien konkurentov a existujúcich služieb predplatného Xboxu. 

Služba PlayStation Now, ktorá je najpriamejšou porovnateľnou službou, stojí iba 10 dolárov mesačne, zatiaľ čo hra Game Pass Ultimate, ktorá by sa mala v budúcnosti integrovať do systému xCloud, stojí 15 dolárov mesačne. Je možné, že spoločnosť Microsoft zavedie Project xCloud do existujúcich členstiev Game Pass Ultimate, keď bude úplne spustená. 

Byť veľkorysý by sme však očakávali, že sa xCloud dostane okolo značky 20 až 30 dolárov, ak obsahuje existujúcu knižnicu hier, ktorá je okolo poplatkov za tieň (prečítajte si naše hodnotenie tieňov, ako aj naše porovnanie tieňov a projektov xCloud). Nie je jasné, či xCloud bude obsahovať hry alebo ich budete musieť kúpiť. Ak však spoločnosť Microsoft už má digitálny obchod, knižnica bude pravdepodobne spravovaná. 

To však neznamená, že sa stratia vaše súčasné hry Xbox One. xCloud je určený na spoluprácu s konzolami. Microsoft vám dáva možnosť zmeniť váš vlastný Xbox One na server xCloud. Táto funkcia je teraz k dispozícii pre zasvätených používateľov konzoly Xbox, takže ak máte záujem o streamovanie pomocou konzoly, môžete ju nastaviť. 

Jednoduchosť použitia

Momentálne tu nie je proces registrácie pre xCloud, pretože je v aktuálnom zobrazení. Zjednodušená mobilná aplikácia a jednoduché nastavenie však predstavujú budúci bar. 

Mobilná aplikácia Project xCloud je veľmi zameraná. Neobsahuje funkcie mimo vyhľadávacieho panela a sekcie pre nedávno hrané hry. Môžete zobraziť prehľad každej hry, vyhľadať hru a samozrejme spustiť hru, a to je všetko. Dizajn barebone však nie je prekvapujúci. 

xcloud-3

Spoločnosť Microsoft má v aplikácii vyhradené tlačidlo pre spätnú väzbu a po každej relácii hry požiada o hodnotenie. Je pravdepodobné, že v čase úplného spustenia aplikácie xCloud bude táto aplikácia vyzerať úplne inak. 

Napriek tomu je spustenie hier hračkou. Rovnako ako Stadia, na to, aby ste mohli hrať, nie je potrebné sťahovanie ani oprava. Jednoducho si vyberte hru, stlačte „play“ a počkajte, kým sa načíta. Z dôvodu staršieho hardvéru bežiaceho na serveroch xCloud trvá načítanie hier chvíľu. Našťastie pripojenie k serverom je rýchle. 

xcloud-game-loading

Podpora radiča projektu xCloud

Projekt xCloud je v súčasnosti kompatibilný iba s ovládačmi Xbox One, či už ide o štandardný radič Xbox One alebo kontrolér Elite. Očakáva sa však, že spoločnosť Microsoft bude od začiatku roku 2020 podporovať viacero ďalších radičov vrátane radiča PS4 a ďalších radičov PC vrátane niektorých herných podložiek Razer.. 

Microsoft tiež pracuje na ovládacích prvkoch na obrazovke pre mobilné zariadenia, podobne ako má Blacknut (prečítajte si našu recenziu Blacknut). Rovnako ako takmer všetky jeho funkcie, Microsoft hovorí, že ovládacie prvky na obrazovke sa objavia v roku 2020, keď sa projekt xCloud blíži k uvedeniu na trh. 

Na naše účely sme na testovanie projektu xCloud použili radič Xbox One a telefónny klip. Spoločnosť Microsoft práve predáva oficiálny telefónny klip a má partnerstvá s viacerými značkami príslušenstva s cieľom vytvoriť ďalšie produkty pre projekt xCloud v budúcnosti.. 

výkon

Projekt xCloud dokáže kompetentne streamovať hry, ale ešte nie je na úrovni GeForce Now alebo Stadia. Projekt xCloud, ktorý je plusom pre existujúce konzoly Xbox, ponúka iný zážitok. Nie je to to isté ako hranie na vašom miestnom Xbox One a nie je to cieľom, ale to neznamená, že zážitok je zlý. 

xcloud-2

Spoločnosť Microsoft odporúča z dobrého dôvodu 5 GHz WiFi. Testovali sme v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a jedno pásmo 5 GHz fungovalo oveľa lepšie. Pásmo 5 GHz podporuje väčšiu šírku pásma, aj keď pokrýva menej zem ako signál 2,4 GHz. Pri použití signálu 5GHz je navyše menej rušené iným bezdrôtovým zariadeniam, napríklad otváračom garážových brán. 

Hra Halo, Forza a Gears na projekte xCloud

Všetky naše testy boli vykonané bezdrôtovo, pretože je to jediný spôsob, ako hrať Project xCloud práve teraz. Pomocou Samsung Galaxy S9 + pripojeného k 5GHz sieti sme sa museli pustiť do testovania Halo 5: Guardians, Forza Horizon 4 a Gears of War 4. Hoci všetky hry pociťovali citlivosť, stále sme boli na milosrdenstve sily signálu. 

Pri testovaní vzdialenom približne 30 stôp od smerovača sme mali rýchlosť sťahovania iba plachú 60 Mb / s, čo je oveľa vyššia hodnota, ako odporúča spoločnosť Microsoft. Telefón, na ktorom sme testovali, bol asi 10 metrov od smerovača. Stručne povedané, pri testovaní sme mali dosť práce. 

xcloud-1

Zdá sa, že hry nemajú žiadne škálovanie na základe sily signálu. Toto je, samozrejme, špekulácia, ale nikdy nedošlo k žiadnemu zníženému rozlíšeniu počas testovania. Namiesto toho by zvuk koktal alebo by sa hra uzamkla vždy, keď by sa vyskytli problémy. Našťastie, tieto problémy boli medzi sebou veľmi vzdialené, ale stále sa vyskytovali. 

Keď všetko fungovalo, fungovalo to skvele. Pri hraní sa nezistilo žiadne viditeľné oneskorenie pri vstupe, a to ani pri rýchlo sa rozvíjajúcich presných strelcoch, ako sú Halo a Gears. Kvalita bola navyše vynikajúca. Nebolo zaznamenané žiadne zníženie rozlíšenia, aj keď bol signál slabý. Najväčšou slabinou xCloud je teraz koktanie. 

krytie

Existujúca cloudová infraštruktúra spoločnosti Azure od spoločnosti Microsoft má vážne výhody pre streamovanie hier. Hoci skúšobná doba projektu xCloud je obmedzená na niekoľko miest, vývojový tím Xbox môže po uvoľnení ľahko škálovať operáciu na medzinárodnej úrovni..

xcloud-azúrovo-server-sieť

Cieľom projektu xCloud, ako je to v prípade všetkých služieb v oblasti cloudových hier, je škálovanie po celom svete. To je pre spoločnosť Microsoft rozumné. Na celom svete už existuje viac ako 54 dátových centier Azure, ktoré poskytujú služby 140 krajinám. Aj keď väčšina z týchto miest ešte nie je k dispozícii pre xCloud, Microsoft hovorí, že budú v budúcnosti. 

Projekt xCloud je momentálne k dispozícii iba v USA, Veľkej Británii a Južnej Kórei. Rovnako ako knižnica hier by sa však tieto miesta nemali považovať za zákon. Servery xCloud sa nachádzajú v 13 regiónoch Azure pokrývajúcich Severnú Ameriku, Európu a Áziu. 

Vzhľadom na zameranie spoločnosti Microsoft na tieto oblasti je rozumné očakávať servery xCloud v Kanade, zvyšku Európy, Ázie a Austrálie, keď príde čas na spustenie. 

Verdikt

Projekt xCloud poskytuje pekný pohľad na to, ako bude vyzerať budúca herná scéna. Aj keď nedosahoval takú úroveň ako Google Stadia, xCloud sa postavil na pôsobivý boj, streamoval vysokokvalitné a intenzívne hry bez toho, aby bol pútavý. Potrebné sú však ďalšie vylepšenia aplikačnej a bezdrôtovej infraštruktúry, aby sa z nej urobilo všetko, čo by mohlo byť.

Ste nadšení pre projekt xCloud? Pokúsite sa získať prístup k ukážke? Ak tak urobíte, dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map