Recenzia cloudových hier od PlayStation Now – stojí to za rok 2020?

Recenzia PlayStation Now

Napriek tomu, že najstaršia služba v oblasti cloudových hier v našom zozname bola zďaleka najhoršia, pri spustení sa v službe PlayStation Now trápili problémy. Niekoľko rokov v rade, však, a to vyrástlo do svojej vlastnej, predstavovať výkonnú technológiu a veľkú knižnicu. Prečítajte si našu podrobnú recenziu v službe PlayStation Now.


Najlepšie cloudové hry

PlayStation Now je už nejaký čas a uvádza sa na trh v roku 2014 na PS4, PS3, PS Vita a PS TV. Vzhľadom na zložitosť architektúry systému PS3 spoločnosť Sony vytvorila pre túto službu vlastné servery založené na systéme PS3 a poskytovala hry zo staršieho systému novej (v tom čase) novej konzole PS4.. 

Pri uvedení na trh program PS Now nebol pôsobivý, sužovali ho streamy artefaktov a oneskorenie vstupu už po pár minútach hry. Teraz, s rozšírenou knižnicou a novou technológiou, s ktorou sa dá hrať, sa služba rozrástla na svoju vlastnú, s výkonom, ktorý si zaslúži náš najlepší zoznam služieb v oblasti cloudových hier.. 

V tejto recenzii služby PlayStation Now podrobne popíšeme našu skúsenosť po tom, ako strávime nejaký čas so službou. Aj keď stále existuje niekoľko uzlov, program PS Now je omnoho lepší ako pred niekoľkými rokmi. Vďaka pôsobivej knižnici hier a nízkej cene je pre každého fanúšika PlayStation nevyhnutnosťou kúpiť.

Playstation-now-application 1

playstation-now-doom 2

knižnica Playstation-now-library 3

obchod Playstation-now-playstation-store 4

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre PlayStation Now

Vlastnosti

Čo je to PlayStation Now?

Služba PlayStation Now nie je to isté ako služba ako Vortex (prečítajte si našu recenziu Vortex). Namiesto sľubovania knižnice hier bez ohľadu na to, kde sa nachádzate alebo aké zariadenie používate, PlayStation Now je obmedzený na dve platformy: PS4 a Windows PC. 

Jeho remíza je skôr v súlade s históriou PlayStation, než aby boli vaše počítačové hry na cestách. Zahrnutý je dlhý zoznam titulov – niektoré príklady uvedieme v nasledujúcej časti – a môžete si ich zahrať na PS4 a PC bez straty pokroku pri ukladaní. 

Na to však budete potrebovať radič PS4. Aj keď to nie je problém pre predplatiteľov služby PlayStation Now, ktorí chcú službu používať na svojom PS4, je to problém pre PC prehrávače. A – ovládač PS4 používa – môže stáť až 60 dolárov. 

PlayStation Now nemá podporu klávesnice a myši, čo je škoda. Ak hráte na PC, musíte si kúpiť buď DualShock 4 a použiť kábel micro-USB (ktorý nie je súčasťou dodávky), alebo minúť ďalších 65 dolárov, aby ste si kúpili bezdrôtový adaptér DualShock 4. 

Windows 10 navyše podporuje radič Xbox One, nie ovládač PS4, čo môže spôsobiť problémy pri konfigurácii ovládačov. 

Okrem toho existujú ďalšie problémy so službou. Najčastejšie otázky týkajúce sa služby PlayStation Now sú venované otázkam o zaradení do poradia. Ak sa príliš veľa hráčov pokúša hrať rovnakú hru – spoločnosť Sony nehovorí, aké je konkrétne číslo – budete musieť za túto hru čakať vo fronte. Pokiaľ ide o to, ako dlho budete musieť čakať, nedá sa povedať. 

To nie sú ani naše slová. V často kladených otázkach spoločnosť Sony hovorí: „nie je možné uhádnuť, ako dlho budete čakať.“ To je neprijateľné. Predplatitelia by nemuseli čakať na používanie služby, za ktorú platia, pri cene 100 dolárov ročne alebo 20 dolárov mesačne. Je to ako povedať, že nemôžete sledovať novú sezónu Stranger Things na Netflix, kým sa ostatní používatelia nezastavia. 

playstation-teraz-review-FAQ

Skutočnosť, že musíte čakať vo fronte, poskytuje pohľad na to, ako spoločnosť Sony ponúka systém PlayStation Now. S najväčšou pravdepodobnosťou má niekoľko serverov v každom dátovom centre vyhradených pre sieť PlayStation Network a používatelia streamujú to, čo je v podstate super PS4. 

Táto sekcia však nie je zlá. Služba PlayStation Now má veľa kvalitných funkcií, vďaka ktorým je zážitok medzi PC a PS4 bezproblémový. Úspory sa napríklad automaticky odosielajú do cloudu, takže môžete ľahko prechádzať medzi PS4 a PC.

Okrem toho existujú možnosti pre viacerých hráčov, ako napríklad online a couch co-op, ako aj hlasový, textový a videochat.

Prehľad funkcií služby PlayStation Now

Logo PlayStation Nowwww.playstation.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

plošiny

Android

iOS

windows

MacOS

browser

Podporované hry

krytie
textarea

Podporované platformy DRM
N / A

Vedomostná základňa

chat

e-mail

telefón

24/7 podpora

Podporované hry

Na rozdiel od väčšiny streamovacích služieb sa služba PlayStation Now nezameriava na vašu knižnicu Steam. Aj keď tento prístup môže ponúknuť väčšiu knižnicu – prečítajte si príklad nášho tieňového prehľadu a pozrite sa, ako sa porovnáva v našom dieli služby Shadow vs Playstation Now – prináša to však aj vyššiu cenu, pretože pre každú hru musíte kúpiť licenciu. chceš sa hrať. S PlayStation Now je zadarmo zahrnutých viac ako 800 titulov, na rozdiel od GeForce Now (prečítajte si našu časť GeForce Now vs PlayStation Now). Prečítajte si náš kúsok Shadow vs GeForce Now a zistite, ako sa tieto dva porovnávajú.

playstation-teraz-review-knižnica

Hry PlayStation Now

Táto služba, ktorá vychádza z dlhoročnej histórie služby PlayStation, ponúka tituly siahajúce až do systému PS2. Neexistujú žiadne originálne hry PlayStation, čo má zmysel, pretože najväčšie hity sú v obchode PlayStation Store k dispozícii. Aj napriek tomu je knižnica hier vzhľadom na cenu pôsobivá. 

Klasické vlastnosti PlayStation, ako Jak a Daxter a Ratchet & Clank, sú prítomné, rovnako ako moderné exkluzívy, vrátane Bloodborne a The Last of Us. Zahrnuté sú aj hry, ktoré dostali remaster – napríklad Remastered God of War III a Zbierka Metal Gear Solid HD..  

To však neznamená, že na názvy viacerých platforiem sa zabudlo. Sniper Elite 4, Fallout 4, Mafia III, Batman: Arkham City a mnoho ďalších titulov. Od moderných titulov po staré obľúbené položky, PlayStation Now obsahuje niečo zo všetkého. Vzhľadom na dlhú históriu spoločnosti Sony v oblasti poskytovania hviezdnych titulov prvej strany to znamená, že budete mať k dispozícii množstvo skvelých hier.

Neexistuje však ignorovanie skutočnosti, že knižnica je obmedzená. Aj keď to nie je také obmedzené, ako povedzme: Blacknut (prečítajte si našu recenziu Blacknut), PlayStation Now neobsahuje všetko. Zahrnuté nie sú populárne nové nezávislé tituly, ako Celeste a Slay the Spire, a vynechávajú sa aj najnovšie tituly prvej strany, ako napríklad Spider-Man.. 

cena

Služba PlayStation Now môže byť veľmi drahá, ale našťastie máte na výber medzi niekoľkými dobami trvania, ktoré ponúkajú odstupňované zľavy. Hoci sa počiatočné náklady zdajú vysoké, nemusíte kupovať žiadne hry.

Rovnako ako v prípade predplatného siete PlayStation Network, najlepšia sadzba z dlhodobého hľadiska pochádza z ročného plánu. Očakávame, že väčšina ľudí tam pristane, pretože ročná mesačná sadzba klesne pod 10 dolárov, čo zahanbuje aj najlacnejšie cloudové herné služby. V porovnaní s mesačnými a štvrťročnými možnosťami je ročný plán oveľa lepší. 

Páči sa nám flexibilita v trvaní, ale trojmesačný plán nedáva zmysel. Ak sa spočítajú, predstavuje približne polovicu ceny ročného plánu, ale ponúka iba štvrtinu trvania. Podobne je mesačný plán o 140 dolárov drahší ako nákup vopred. 

Sadzba je na konci roka dobrá, najmä ak vezmeme do úvahy viac ako 800 hier, ale za predpokladu, že už máte ovládač DualShock 4. Ako je uvedené v časti „Funkcie“, program PS Now nepodporuje vstup z klávesnice a myši. Ak nevlastníte PS4, mohlo by to radikálne zmeniť počiatočné náklady. 

Dokonca aj na lacnom konci vecí budete musieť minúť ďalších 120 dolárov, aby ste dostali DualShock 4 a bezdrôtový adaptér, a ak pôjdete na ročný plán, celkové náklady sa zvýšia na viac ako 200 dolárov. Aj keď je služba PlayStation Now veľmi dobrá, ak už máte PS4 alebo radič, ktorý ich sprevádza, od začiatku je drahé. 

Skúšobná verzia PlayStation Now

Našťastie spoločnosť Sony ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, na rozdiel od väčšiny služieb v oblasti cloudových hier. Na vyskúšanie služby máte celých sedem dní a spoločnosť Sony vám potom automaticky naúčtuje mesačné predplatné. Páčilo sa nám, že pri prechode sa platí mesačné predplatné namiesto ročného. Ak vám skúšobná doba upadne do hlavy, bude vám účtovaná suma najmenej 20 USD namiesto 100 USD.

Jednoduchosť použitia

Začíname s PlayStation Now je neistá, aspoň na PC. Začať s PS4 je však jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť s PS4, je ísť do obchodu PlayStation Store, zakúpiť si predplatné a spustiť predinštalovanú aplikáciu PS Now. V počítači však budete musieť používať obchod PlayStation Store pre počítače, ktorý je zastaraný viac ako niekoľko rokov.

playstation-teraz-review-store

Odtiaľ musíte prejsť do sekcie PS Now a kúpiť si predplatné alebo bezplatnú skúšobnú verziu. To však nie je problém. Po zakúpení predplatného sa nič nestane. Nepostúpili ste na stránku sťahovania ani zoznam aktuálnych odberov. Dostanete všeobecný e-mail s potvrdením, ale to je všetko. 

V skutočnosti sa musíte vrátiť do sekcie PlayStation Now a aplikáciu si stiahnuť sami. Na obrazovke služby Asistent Google sa ďalej nerozpoznáva, že ste už prihlásený / -á na odber, takže stále sa zobrazia rovnaké tlačidlá na spustenie bezplatnej skúšobnej verzie. 

Vyzerá to, že to nie je veľká vec, ale neaktualizácia prihlásenia do vášho účtu môže byť mätúca. Pre nás to znamenalo skákanie po webe, kým sme nenašli odkaz na stiahnutie. 

playstation-teraz-review-kúpa obrazovkou

Nakoniec sa po inštalácii aplikácie môžete prihlásiť. Na pracovnej ploche však nie je k dispozícii žiadna výzva. Aplikácia sa načíta so zoznamom hier a tlačidlom „Prihlásiť sa“ v pravom hornom rohu okna. 

playstation-teraz-review-prihláška

Používanie služby PlayStation Now

Aplikácia PS Now vyzerá na PC pekne, ale predstavuje niekoľko problémov s použiteľnosťou. Napríklad neexistuje vyhľadávacia funkcia. Hry sú skôr usporiadané do podoby bloku podobnej Netflixu. Môžete vytvoriť zoznam, prehliadať nové doplnky a sledovať, čo hrajú ostatní ľudia. Pokiaľ ide o prehľadávanie knižnice, spoločnosť Sony má napodiv rozdelené hry do viacerých abecedných zoznamov.

Pri posúvaní rozhrania je tiež zvláštne oneskorenie. Väčšina z týchto problémov je vyriešená pomocou režimu radiča, ktorý vám umožňuje používať aplikáciu, ako by ste mali na vašom PS4, ale nedostatok vyhľadávacej funkcie stále bodá. Našťastie môžete aplikáciu prepnúť do režimu celej obrazovky, aby sa rozhranie podobné dlaždičkám necítilo tak klaustrofóbne. 

Po výbere hry si môžete zobraziť niektoré súvisiace médiá, vybrať si ju na prehratie alebo pridať do svojho zoznamu. Rozhranie samotné funguje dobre, ale kvôli nedostatočnej organizácii a filtrovaniu je to ťažkopádne. Keď vidíte, ako sa hry zobrazujú po výbere hry, je zrejmé, že spoločnosť Sony by z nej mohla urobiť skvelé používateľské rozhranie. To ešte nebolo. 

playstation-teraz-review-start-game

Načítanie hry trvá chvíľu, ale celkovo je to bezbolestné. Na začiatku relácie vám rozhranie ukáže, ako ukončiť hru a synchronizovať ukladanie do cloudu. Ak ste predplatiteľom služby PlayStation Plus, môžete si svoje cloudové ukladania stiahnuť do aplikácie PS Now priamo v aplikácii.

Cloud Play teraz šetrí

S programom Now Now existuje niekoľko neobvyklých problémov s ľahkým použitím. Ako je uvedené v časti „Funkcie“ vyššie, vaše úspory sa odosielajú do cloudu, takže môžete prechádzať medzi PS4 a PC. Ak si však kúpite hru, ktorá je k dispozícii na serveri PS Now, a chcete pokračovať v ukladaní na mieste, budete musieť manuálne synchronizovať svoj systém PS4 so servermi PS Now.. 

To isté platí naopak. Ak hru spustíte lokálne a chcete ju hrať na PS Now, budete musieť svoje synchronizácie ručne synchronizovať. Spoločnosť Sony však tvrdí, že to môžete urobiť iba „niekedy“. Ak máte k svojmu účtu priradené uloženia PS3, je možné, že budete môcť synchronizovať svoje úspory a trofeje s reláciou PlayStation Now, ale vždy to nebude fungovať. 

V kombinácii s poradím PlayStation Now nevyvoláva veľa dôvery. Často kladené otázky (FAQ) poskytujú stále sklamaním „možno“ veľa veľmi dôležitých otázok. Je to, akoby sa program PS Now bez problémov premyslel do existujúceho ekosystému siete PlayStation Network, čo môže viesť k problémom pri synchronizácii ukladania alebo začatí novej relácie.. 

Pri zohľadňovaní obsahu, ktorý sa dá stiahnuť, PlayStation VR a kamery PlayStation je ešte viac šedých oblastí. Vlastník DLC, ktorý vlastníte, nie je podporovaný, bez ohľadu na to, či ste ho zakúpili v obchode PlayStation Store alebo ho dostali z disku. Podobne nemôžete používať príslušenstvo PlayStation, ako napríklad PS VR alebo PS Camera with PlayStation Now.

výkon

Spoločnosť Sony odporúča na streamovanie PlayStation Now skromný 5 Mbps, čo je rovnaká rýchlosť, akú Netflix odporúča pre video vo vysokom rozlíšení. Pred začatím našich testov sme použili Speedtest.net, aby sme sa uistili, že sme dosiahli známku. Na naše testovanie sme mali ping 10 milisekúnd, rýchlosť sťahovania 83,04 Mbps a rýchlosť uploadu 9,01 Mbps. 

PlayStation Now na PC

Vysoko nad značkou sme spustili program PS Now a načítali niekoľko hier. Testovali sme niekoľko titulov, ale väčšinu času sme strávili s DOOM 2016, Mighty No. 9 a Bloodborne. Našťastie sme nemuseli čakať na niektorú z týchto hier, aj keď naše testovanie bolo vykonané v stredu popoludní v stredu.. 

Hry sa cítili prekvapivo reagovať. S artefaktmi sa vyskytlo niekoľko problémov, ale tie sa rýchlo vyriešili. Vo všetkých testovaných hrách sa nikdy nevyskytla ani slabá chyba pripojenia. Ak hráte hru a vaše pripojenie klesne, program PS Now vás upozorní, aby ste hru uložili a ukončili. 

To znamená, že došlo k slušnému množstvu vstupných oneskorení. Neporušilo to zážitok – hrali sa dokonca aj rýchlo sa meniaci strelci, ako napríklad DOOM, ale bolo to viditeľné. Zdá sa, že táto otázka je výraznejšia v prípade novších titulov, napríklad DOOM, keďže s Mighty No. 9 sme nemali veľa problémov so vstupmi.. 

playstation-teraz-review-doom

Všetky hry sú uzamknuté na 720p a odtiaľto klesajú na základe vášho pripojenia. Hry na štandardnom displeji s rozlíšením 1080p nevyzerajú zle, ale hranie na displeji s rozlíšením 4 000 nie je vhodný čas. Textúry vyzerajú blátivo, s výraznými artefaktami. Vaše rozlíšenie bohužiaľ nie je možné upraviť. 

Napriek tomu, že je služba PlayStation Now uzamknutá na 720p a má najmenšie oneskorenie pri vstupe, je veľmi použiteľná. V skutočnosti sme to vyskúšali pred niekoľkými rokmi a môžeme hovoriť o tom, ako sa zlepšila. Hry sa dajú hrať, čo je viac, ako dokáže väčšina cloudových herných služieb povedať. To znamená, že stále nemáte ideálny zážitok. 

S hrsťou titulov však môžete získať solídny zážitok. Viac ako 300 hier z knižnice si môžete stiahnuť a hrať lokálne na vašom PS4, vrátane všetkých DLC alebo doplnkov, ktoré vlastníte. Táto služba, žiaľ, nie je k dispozícii na PC.

krytie

Služba PlayStation Now je k dispozícii v mnohých krajinách vrátane Rakúska, Kanady, Fínska, Dánska, Belgicka, Francúzska, Nemecka, Írska, Talianska, Japonska, Luxemburska, Holandska, Nórska, Portugalska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, USA a USA. UK. Pokiaľ ide o to, koľko dátových centier slúži týmto krajinám, je ťažké povedať. 

Spoločnosť Sony neuvádza počet dátových centier, ktoré má pre PlayStation Now. Existuje však niekoľko tipov z FAQ pre PlayStation Now. Ako je uvedené vyššie, možno budete musieť čakať vo fronte na hru, čo naznačuje, že pre platformu je vyhradených príliš málo dátových centier. 

Navyše, vzhľadom na celkovú veľkosť siete PlayStation Network je pravdepodobne veľa serverov určených na prevádzkovanie služby. Koľko z týchto serverov je určených pre PlayStation Now, je však záhadou. Podobne ako v dátových centrách môžeme predpokladať, že ich nie je veľa, pretože spoločnosť Sony neodporúča spustiť reláciu v čase špičky, aby sa vyhla zaradeniu do frontu..

Verdikt

Služba PlayStation Now nie je pôsobivou službou cloudových hier. Na stiahnutie je možné veľa hier PS4, vďaka čomu sú škytavky, ktoré prichádzajú spolu s technológiou cloud computing, zastarané.. 

Je to PlayStation teraz to stojí za to? 

Preto to odporúčame. PS Now je skvelá služba pre fanúšikov PlayStation, ktorí chcú hrať prostredníctvom nevybavených titulov, ktoré by inak neboli dostupné. Stiahnutie hier PS4 na miestnej úrovni je v poriadku, ale s problémami, ktoré sa spájajú s ukladaním v cloude, je lepšie si disk kúpiť. Prehrávanie na PS2 je však dobrým zážitkom. 

Na základe našich testov vedie hranie starších alebo menej požadovaných titulov k lepším výsledkom. Ďalej si môžete vyzdvihnúť a hrať hry PS2 a PS3 v počítači a PS4, čo je skvelé. Celkovo nie je služba PS Now najlepšou službou v oblasti cloudových hier, ponúka však históriu hier, ktoré robia len málokto. 

Plánujete používať sedemdňovú skúšobnú verziu služby PlayStation Now? Dajte nám vedieť o svojej skúsenosti v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me