GeForce Now Review

GeForce Now je služba cloudových hier od spoločnosti Nvidia a, ako by ste očakávali od spoločnosti s takým množstvom zdrojov, je to veľmi, veľmi dobré. To, či to prekoná zvyšok trhu, to ešte treba vidieť. Prečítajte si našu úplnú recenziu GeForce Now pre všetky podrobnosti.


GeForce-dnes-Slider1

GeForce-dnes-slider2

GeForce-dnes-slider3

GeForce-dnes-slider4

GeForce-dnes-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

GeForce Now práve vyšiel zo svojho beta obdobia a začal s bezplatným a prémiovým predplatným. Počas nášho pokusu pred niekoľkými mesiacmi sme sa s GeForce Now skvele bavili a pochválili sme jeho kvalitu a konzistenciu v rámci titulov. Teraz, keď platformu môžu využívať masy, sme tu, aby sme ju znova prešli žmýkačkou. 

V tejto recenzii GeForce Now sa chystáme podrobne opísať našu skúsenosť po niekoľkých dňoch strávených touto službou cloudových hier, ktorú vyvinula spoločnosť Nvidia. Predtým, ako vydáme verdikt, budeme hovoriť o jeho vlastnostiach, cenách, ľahkom používaní, výkone a ďalších. 

Zjednodušene povedané, Nvidia GeForce Now je neprekonateľná väčšinou cloudových herných služieb a nedosahuje to najlepšie z našich najlepších služieb výberu cloudových služieb Shadow. GeForce Now ponúka cenovú ponuku bin, vynikajúci bezplatný plán a nekompromisný výkon a ponúka dokonalý úvod do cloudových hier..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre GeForce Now

Vlastnosti

Nvidia GeForce Now, ktorá je nová verejná skúšobná prevádzka, nemá veľa funkcií. Na rozdiel od Shadow, ktorý ponúka plnú pracovnú plochu Windows 10, je GeForce Now obmedzený iba na streamingové hry (prečítajte si našu recenziu tieňom). Je zrejmé, že Nvidia má na mysli tento jediný cieľ s vynikajúcou podporou platformy a periférií.  

GeForce Now podporuje platformu Windows, macOS, Android a Nvidia Shield, ktorá prevádzkuje upravenú verziu systému Android. Štít je miestom, kde GeForce Now svieti najviac, a ponúka televíziu hranie 1080p rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Bez ohľadu na to, na akom zariadení hráte, môžete si vybrať, kde ste skončili, na inom.

Na všetkých týchto platformách Nvidia automaticky aktualizuje hry a ovládače, aj keď budete musieť hru nainštalovať pri prvom hraní hry. Okrem toho podporuje prechod zvuku, ktorý vám umožňuje používať chat v hre bez ohľadu na platformu, na ktorej hráte. 

GeForce teraz odporúča radiče a smerovače

Aj keď GeForce Now podporuje množstvo regulátorov, Nvidia má niekoľko odporúčaní pre najlepší zážitok. Za zmienku stojí medzera Play p / 1 a Razer Junglecat, ktoré pre váš mobilný prístroj ponúkajú dizajn podobný Nintendo Switch. Tieto zariadenia sú pripravené na použitie s GeForce Now hneď po vybalení. 

Medzi ďalšie odporúčané radiče patria SteelSeries Stratus Duo a Razer Raiju Mobile. Aj keď GeForce Now podporuje radiče hlavného prúdu, ako napríklad radič Sony Dualshock 4 a Xbox One, tieto možnosti sú kompatibilné medzi počítačom a mobilnými zariadeniami a sú pripravené na použitie bez ďalšieho softvéru.. 

Pokiaľ ide o smerovače, Nvidia vydáva niekoľko odporúčaní vrátane Razer Sila a TP-Link Archer C5400X, hoci väčšina smerovačov funguje. Nvidia odporúča rýchlosť 15 Mb / s pre streamovanie 720p a 25 Mb / s pre 1080p. Aj keď s pripojením na káblové pripojenie získate ten najlepší zážitok, je podporovaná aj sieť WiFi s rozlíšením 5 GHz. 

Prehľad funkcií GeForce Now

Logo GeForce Nowwww.nvidia.com

Začína sa od 499 dolárov mesačneVšetky plány

plošiny

Android

iOS

windows

MacOS

browser

Podporované hry
400

krytie
textarea

Podporované platformy DRM
Steam, uPlay, obchod s epickými hrami, Bethesda Launcher, Battle.net

Vedomostná základňa

chat

e-mail

telefón

24/7 podpora

Podporované hry

Nvidia GeForce Now podporuje veľa hier, aj keď v jeho zostave chýbajú niektoré tituly. Na rozdiel od služby PlayStation Now budete musieť do GeForce Now priniesť svoje vlastné hry; nie sú zahrnuté žiadne tituly (prečítajte si našu časť GeForce Now vs PlayStation Now). To znamená, že ak ste nováčik v PC, môžete začať s viac ako 30 titulmi pre hranie zadarmo, ktoré GeForce Now podporuje. 

Medzi ne patrí Destiny 2, Apex Legends, Fortnite, Dauntless, Warframe a Svet tankov. V opačnom prípade budete potrebovať licenciu na hru, ktorú chcete hrať na konkrétnej platforme DRM. GeForce Now je štandardne predvolená pre Steam, hoci existuje niekoľko podporovaných platforiem DRM. 

Zdá sa, že GeForce Now podporuje hry uPlay, Steam, Epic Games Store, Battle.net a Bethesda launcher. Iné platformy vrátane platformy Origin sú obmedzené, ale tie sú hlavné. Je dôležité poznať platformy DRM, ktoré podporuje GeForce Now, pretože do knižnice budete musieť pridať správnu verziu hry.. 

GeForce-dnes-metro

Vyššie sú napríklad výsledky za Metro Exodus. Momentálne je k dispozícii prostredníctvom obchodu Windows Store a Epic Games Store, hoci do služby Steam príde o niekoľko týždňov.

Do svojej knižnice budete musieť pridať správnu verziu v závislosti od toho, ktorá platforma DRM vlastní vaše práva. Môže to byť mätúce s niektorými hrami naprieč platformami Metro Exodus, kde by ste mohli mať licenciu na jednom z troch miest. 

Stále však nemožno poprieť podporu platformy Nvidia pre počítače. Ostatné cloudové herné služby, ako napríklad Vortex, sú obmedzené na Steam, zatiaľ čo niektoré nepodporujú žiadnu platformu DRM (príklad nájdete v našej recenzii Blacknut). Aj keď to nie je dokonalé, GeForce Now ponúka hustú knižnicu titulov na viacerých platformách správy licencií. 

Hry GeForce Now

S technickými obručami, ktoré vám pomôžu, povedzme hry. GeForce Now podporuje takmer každé hlavné vydanie na PC, či už od nezávislého vývojára alebo AAA štúdia. Nové tituly sa pridávajú rýchlo, napríklad pri hrách Borderlands 3, Sekiro: Shadows Die Twice a GreedFall už pripravený hrať. 

GeForce-dnes-knižnica

Chýba však aj veľa. Čokoľvek z Rockstar a väčšina titulov z EA sú vylúčené. Ak chcete hrať Red Dead Redemption 2 alebo Grand Theft Auto V, budete musieť hrať lokálne. Zdá sa, že Nvidia ešte nedosiahla dohodu s Rockstar, čo ukazuje začiatky platformy. 

Aj keď to má zmysel pre tieto hry, iné opomenutia nie. Napríklad GeForce Now nemá žiadny z Vykrádač hrobov hry. V skutočnosti nemá žiadne tituly publikované na serveri Square Enix so všetkými Konečná predstava a Dragon Quest v zostave chýbajú názvy. 

Aj keď sme radi, že sa nám obľúbené položky z počítača páčia Mordhau a indie klasiky ako celeste, Nvidia musí urobiť niečo pre získanie ďalších populárnych titulov na svojej platforme. Ak existuje určitá hra, ktorú chcete hrať, uistite sa, že ju GeForce Now podporuje skôr, ako stlačíte príslovečnú spúšť.

cena

Nvidia GeForce Now má zvláštnu cenovú štruktúru. Nvidia ponúka viac ako paušálnu mesačnú sadzbu, ako sú tieňové poplatky, niečo podobné Stadii s bezplatným a prémiovým členstvom (prečítajte si našu recenziu v službe Google Stadia). Aj keď je to zvláštne, GeForce Now je natoľko lacný, že na podmienečnej službe sotva záleží. Prečítajte si náš kúsok zo služby Google Stadia vs Shadow a zistite, ako sa tieto dva porovnávajú.

Počnúc bezplatným plánom môžete získať prístup ku všetkým titulom, ktoré GeForce Now podporuje pri 1080p a 60fps. Nvidia však tvrdí, že bezplatní používatelia majú iba „štandardný prístup“, čo znamená, že v závislosti od objemu premávky budete musieť počkať, kým si hru zahrajú. Okrem toho sú bezplatní používatelia obmedzení na jednohodinové hracie relácie, môžete sa však pripojiť okamžite po skončení relácie. 

Plán zakladateľov beží počas prvých 12 mesiacov 4,99 dolárov mesačne. Predtým však budete môcť službu používať bezplatne počas 90-dňového úvodného obdobia. Pri odbere získate prednostný prístup, čo znamená, že budete strieľať na front pred radou hier, sledovať lúče v reálnom čase a predĺžiť dĺžku relácie o šesť hodín.. 

Členstvo v zakladateľoch má však nejaké vtípky. Účtuje sa mesačne, ale Nvidia na stránke pokladne tvrdí, že je platná iba jeden rok. Mesačná cena 4,99 dolárov sa po 12 mesiacoch zvýši na to, čo Nvidia v tom čase účtuje za prémiové členstvo. Spoločnosť Nvidia navyše v čase písania správy nezverejnila žiadne podrobnosti o budúcej cene. 

Bez ohľadu na to v tejto chvíli nemožno poprieť, akú hodnotu má spoločnosť Nvidia v súčasnosti s GeForce Now. Bezplatné predplatné už ponúka veľa a plán zakladateľov zodpovedá úrovni služieb, ako je napríklad tieň, ale za oveľa nižšiu cenu. Keď však Nvidia odhalí skutočnú cenovú štruktúru, musíme ju prehodnotiť. 

Jednoduchosť použitia

Napriek tomu, že sa spoločnosť GeForce Now presunula na komerčné vydanie, posunula sa z hľadiska použiteľnosti späť zo svojej verzie beta. Aplikácia beta sa skutočne používala jednoduchšie a hoci stále nie je ťažké, pridávanie hier do knižnice je náročné. 

Vstúpenie je jednoduché, našťastie. V rámci jednostránkového dizajnu sa webovým stránkam podarí odpovedať na väčšinu otázok týkajúcich sa služby, ale pokiaľ ide o dizajn, neprekračuje hranice. Viacero tlačidiel „pripojiť sa dnes“ na stránke vás nasmeruje k pokladni, takže sa rýchlo zaregistrujete. 

GeForce-dnes-webové stránky

Po stiahnutí aplikácie sa budete musieť prihlásiť do svojho účtu. Našťastie ste prihlásení, takže budete musieť zadať heslo iba raz. Aplikácia sa toho veľa nedeje, v hornej časti sa zobrazuje karusel odporúčaných titulov a spodná knižnica hier. O chvíľu ich prehodnotíme. 

GeForce-dnes-interface

Jedinou ďalšou oblasťou je stránka nastavení. Aj keď je ľahké preskočiť minulosť, GeForce Now má veľa práce. Najdôležitejšie je, že si môžete zvoliť umiestnenie servera, ktoré je pre vás najlepšie, ako aj kvalitu streamovania, ktorá vám umožní upraviť kvalitu na základe požadovanej spotreby údajov.. 

GeForce-nyní-- nastavenia

Pridávanie hier do vašej knižnice

Teraz pre zlé. Ak chcete hrať hru na GeForce Now, musíte ju pridať do svojej knižnice. To sa dosiahne vyhľadaním názvu a kliknutím na ikonu plus vedľa neho; dostatočne jednoduché. Problém je v tom, že nemôžete prehľadávať hry, ktoré služba GeForce Now podporuje, aj keď ste mohli v beta verzii aplikácie. 

GeForce-dnes-add-game

Prehliadacia stránka je nevyhnutná, ale aj možnosti filtrovania by boli pekné. Napríklad možno budete chcieť nájsť iba akčné hry alebo názvy filtrov na základe toho, či podporujú ovládač. GeForce Teraz má tieto metaúdaje zabudované – k tomu sa dostaneme za minútu – implementácia nejakého filtračného systému by preto nemala byť príliš náročná.. 

Problém pretrváva aj po pridaní hier do knižnice. Vaša knižnica je obmedzená na posúvač na hlavnom paneli bez rozšíreného zobrazenia. Ak máte približne 100 hier, musíte cez ne kliknúť päť súčasne. V takom prípade je lepšie použiť iba vyhľadávací panel, čím sa knižnica stane zastaranou. 

Počas nášho testovania sme zistili, že je najlepšie spustiť Steam cez GeForce Now a takto navigovať do hier. Aj s obmedzenými možnosťami filtrovania sme boli prekvapení, koľko informácií táto služba poskytuje pre hry, ktoré už sú vo vašej knižnici. Po pridaní hry sa vám zobrazí podpora vstupu, snímky obrazovky, dátum vydania, žáner, vývojár a ďalšie. 

GeForce-dnes rozšíril-game

Jeden krok vpred, dva kroky späť

Spoločnosť Nvidia vyriešila niektoré problémy, ktoré sa vyskytli v predchádzajúcej aplikácii. Najdôležitejšie je zistiť, ktoré hry sú podporované a na ktorých platformách sú podporované. Redizajn však prináša množstvo výziev, vďaka ktorým sa cíti skôr ako beta aplikácia ako predchádzajúca. 

Aktuálna iterácia zúfalo potrebuje vyhradenú stránku knižnice, ako aj kartu prehľadávania, kde môžete vidieť všetky podporované tituly. Keby Nvidia spojila svoje staré a nové aplikácie do jednej, bolo by to najlepšie, čo sme videli.

výkon

Ako sme zažili počas verzie beta, Nvidia GeForce Now je na vrchole balenia, pokiaľ ide o streamovanie hier. To znamená, že sa vytočil späť na kvalitu ubytovať väčšiu hráčsku základňu. Aj keď sme mali veľké skúsenosti v oblasti káblového pripojenia, nedokázali sme posunúť rozlíšenie na 4 kB.

Nie, že by sme mali byť schopní. GeForce Now je uzamknutý na 1080p, aj keď sa pokúsite zmeniť rozlíšenie v nastaveniach každej hry. V našom predchádzajúcom testovaní sme boli schopní tlačiť tituly ako osud na 4 K pri pobyte na sever od 60 snímok za sekundu. Nvidia pravdepodobne uzamkne rozlíšenie, takže každý hráč má dobré skúsenosti. 

Na testovanie sme použili pevné pripojenie na internet s rýchlosťou sťahovania 143,19 Mb / s, čo je viac ako dosť na splnenie požiadavky GeForce Now na 25 Mb / s. testovanie Doom, Cuphead a Counter-Strike: Global Offensive, bolo ťažké si všimnúť rozdiel medzi GeForce Now a miestnymi hrami mimo rozlíšenia. 

To znamená, že existuje určité oneskorenie vstupu. Aj keď v hre sme nerozoznateľní, zdá sa, že náš kurzor v ponukách sleduje iba vlasy za sebou. Pre väčšinu hráčov by to nemalo byť problém. Avšak tí, ktorí chcú hrať hry konkurenčne, budú mať stále problémy s množstvom oneskorenia. 

GeForce Now v systéme Android

Testovali sme tiež aplikáciu GeForce Now v systéme Android pomocou Dead Cells, Doom a Counter-Strike: Global Offensive ako naši poddaní. Pri 5 GHz WiFi pripojení to prekvapivo dobre vydržalo, aj keď stratilo veľa paketov. To znamená, že drôtový zážitok bol oveľa lepší, pokiaľ ide o oneskorenie vstupu a rýchlosť snímania. 

V mobilných zariadeniach boli hry trhané a keď sa pripojenie na internet začalo zhoršovať, vstupné oneskorenie a artefakty sa stali problémom. Avšak pre bezdrôtové pripojenie je ťažké GeForce Now prelomiť. Vďaka vynikajúcemu počítačovému zážitku a priepustnej mobilnej kvalite je GeForce Now najbližšou vecou snov o hraní hier kdekoľvek chcete. 

krytie

Podľa stránky Časté otázky Nvidia GeForce Now je služba dostupná v Severnej Amerike a Európe. Na stránke so stavom servera sa zobrazujú servery „aliančných partnerov“ v Japonsku a Rusku, takže je jasné, že Nvidia sa snaží expandovať. 

Našťastie Nvidia venovala veľkú pozornosť regiónom, ktoré podporuje. V USA existuje deväť dátových centier GeForce Now a ďalších päť v Európe. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, mali by ste mať miesto blízko seba a znižovať obávanú latenciu, ktorá môže spôsobiť problémy s hraním cloudu.. 

Aj keď v súčasnosti existuje veľa miest, dosah spoločnosti Nvidia nie je taký široký ako dosah spoločnosti Microsoft. V porovnaní so softvérom Nvidia GeForce Now a projektom Microsoft xCloud, ktorý používa sieť serverov Azure, je Nvidia stále za krivkou (prečítajte si našu recenziu projektu xCloud). Ak žijete mimo Severnej Ameriky alebo Európy alebo cestujete do zahraničia, budete mať nejaké problémy.

Verdikt

Oficiálne vydanie Nvidia GeForce Now má niektoré problémy, najmä pokiaľ ide o navigáciu v rozhraní. To však znamená, že z hľadiska ceny a kvality nie je nič také podobné. 

Aj keď je Shadow stále obľúbený pre jeho vlastnosti a kvalitu, GeForce Now vyhodí všetko ostatné z vody (prečítajte si naše porovnanie Shadow vs GeForce Now). Ak ste hľadeli na Google Stadia, urobte si láskavosť a zaregistrujte sa na účet GeForce Now (prečítajte si náš kúsok Google Stadia vs GeForce Now). 

Čo si však myslíte? Chystáte sa zastreliť GeForce Now? Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me