Blacknut Cloud Gaming Review – Hry pre rodinu – Aktualizované 2020

Blacknut Cloud Gaming Recenzie

Blacknut je trochu sklamaním, pretože ponúka jedno z najlepších rozhraní pre hranie v cloude, ktoré sme videli, ale trpí tiež zlou kvalitou obrazu a nudnou knižnicou hier. Pozrite sa, čo mohlo byť v našej úplnej recenzii orechov.


Najlepšie cloudové hry

Blacknut je jedinečná služba v oblasti cloudových hier, ktorá vám ponúka predplatné knižnicu viac ako 300 hier zadarmo. Zameriava sa na rodiny, ktoré sa chcú zapojiť do cloudových hier. K dispozícii sú možnosti rodičovskej kontroly a rodinný plán pre štyri osoby. Vzhľadom na obmedzenú knižnicu hier a kvalitu obrazu bez nevýrazu je však ťažké predávať, či už ide o rodinu alebo nie. 

V tejto recenzii Blacknut sa chystáme zistiť, či má čo robiť, aby sa stala súčasťou nášho najlepšieho zoznamu hier v cloude. Predtým, ako vydáme verdikt, budeme hovoriť o funkciách, podporovaných hrách, cene, ľahkom používaní, výkone a pokrytí.

Používanie Blacknut je sklamaním, nie preto, že miestne aplikácie sú zlé – vlastne práve naopak – ale preto, že služba nie je všetko, čím by mohla byť. Rozhranie a vlastnosti sú vynikajúce, vďaka čomu je knižnica nevýrazných hier a zlá kvalita videa ešte viac skľučujúca.

blacknut-Slider1

blackbut-slider2

blacknut-slider3

blacknut-slider4

blacknut-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy hry Blacknut Cloud

Vlastnosti

Ostružina má vynikajúce vlastnosti, ktoré síce nie sú zrejmé, ale spôsobujú, že zážitok je plynulejší. Vzal od spoločnosti Netflix veľa poznámok, pokiaľ ide o dizajn a funkčnosť, ku ktorým sa dostaneme v nižšie uvedenej časti „jednoduchosť použitia“. Jednou z kľúčových funkcií, ktoré prijala, sú profily. 

Podobne ako Netflix môžete vo svojom účte udržiavať ľubovoľný počet profilov. Počet obrazoviek, ktoré môžu byť aktívne v danom čase, ale nie vo vašich profiloch, je obmedzený. 

Profily sa navyše dajú prispôsobiť podľa toho, kto ich používa. Knižnicu môžete obmedziť iba na hry pre deti, nastaviť číslo PIN pre účty a dokonca si prispôsobiť svoj profilový obrázok. 

blacknut-add-konto

Aj keď sa nemení to, ako služba funguje príliš hlboko, pridanie profilov ukazuje dobre premyslený prístup, ktorý sa na trhu s hazardnými hrami málokedy objavuje. Keď sa táto technológia stane dosiahnuteľnejšou, spoločnosti sa ponáhľajú na trh s výrobkami, ktoré majú konštrukčný dohľad, ako je napríklad PlayStation Now. 

Kompatibilita je tiež veľkým prínosom pre Blacknut. K dispozícii sú aplikácie pre Windows, MacOS, Amazon Fire TV, Android, Linux a vybrané televízory od spoločností Panasonic a Samsung. Podľa Blacknut sa vyvíja aplikácia pre systém iOS, ale ešte nebola vydaná. 

Rozsah podporovaných platforiem odráža podporu radiča. Na PC väčšina hier podporuje radič, klávesnicu a myš a na mobilných zariadeniach môžete použiť radič alebo prispôsobiteľné tlačidlá na obrazovke. Ak sa chystáte hrať hry na inteligentnej televízii, môžete tiež použiť diaľkový ovládač Amazon Fire TV alebo Android TV. 

Podpora týchto vstupných zariadení nezahŕňa hry – s diaľkovým ovládaním televízora nebudete môcť hrať novšie tituly, ako napríklad Sniper: Ghost Warrior 3 – oceňujeme však flexibilitu s väčšinou titulov. 

Medzi ďalšie funkcie patrí ukladanie v cloude – to znamená, že môžete svoju hru vyzdvihnúť na akomkoľvek zariadení a pokračovať – ​​a rodičovskú kontrolu. Blacknut ponúka podporu radičov a platforiem ako žiadna iná služba v oblasti cloudových hier, s množstvom užitočných funkcií na ich zálohovanie. 

Prehľad funkcií hier Blacknut Cloud

Logo Black Gaming Cloud Gamingwww.blacknut.com

Začína sa od 1299 dolárov mesačneVšetky plány

plošiny

Android

iOS

windows

MacOS

browser

Podporované hry

krytie
textarea

Podporované platformy DRM
N / A

Vedomostná základňa

chat

e-mail

telefón

24/7 podpora

Podporované hry

Blacknut ponúka obmedzenú knižnicu hier. Na rozdiel od Vortexu, ktorý vám umožňuje hrať hry, ktoré vlastníte na Steam alebo inej platforme DRM, Blacknut obsahuje hry zadarmo (prečítajte si našu recenziu Vortexu). 

Aj keď sa to môže zdať pozitívne, nie je to tak. Knižnica ponúka viac ako 320 titulov, ale neexistujú žiadne tituly, ktoré by vynikali ako skutočne skvelé hry. 

Akékoľvek rozoznateľné tituly sú buď indiány triedy B alebo tituly dvojitého A. Blacknut tvrdí, že nové hry sa „vyberajú starostlivo každý týždeň“, čo môžeme predpokladať len preto, že hry sa vyberajú na základe toho, kto chce dať svoje veci zadarmo. Knižnica je úctyhodná čo do veľkosti a kvality v porovnaní s niečím ako PlayStation Now (prečítajte si našu recenziu v službe PlayStation Now). 

Je ťažké brať Blacknut vážne, keď je Garfield Kart jedným z najlepších titulov v sekcii „Rýchlostný bežec“. Akékoľvek rozoznateľné hry sú náhradou za väčšie tituly. Páni padlých, hoci slušná hra, sú horšími temnými dušami a Sniper: Ghost Warrior 3 nezničuje ostreľovaciu mechaniku ako séria Sniper Elite.. 

Najlepšie hry z rozsahu nie sú zrejmé. Ďalší stratený telefón: Príbeh Laury je skrytý klenot Steam a Evoland 2 oslavuje dlhú históriu RPG zhora nadol. Väčšina z týchto titulov je však lacná v službe Steam a / alebo je k dispozícii na mobilných zariadeniach. Väčšina knižnice Blacknut je v skutočnosti k dispozícii na mobilných zariadeniach. 

Niektoré z najlepších titulov sú retro. Napríklad, Blacknut obsahuje Metal Slug a trilógiu Double Dragon. Je však ťažké zdôvodniť platenie medzi 13 a 20 USD na hranie týchto hier, pretože na počítačoch a mobilných zariadeniach je to len pár dolárov..

Okrem niekoľkých nezávislých titulov a niektorých retro hier nie je možné predávať Blacknut. Ryse: Rímsky syn je jediný skutočný trojitý titul, ktorý získal priemerné recenzie. Knižnica – a služba ako celok – je zameraná na deti a rodiny. Existuje veľa zrelých titulov, ale nie sú skvelé.

cena

Blacknut je služba zameraná na cloudové hry zamerané na rodinu a ceny ju podporujú. K dispozícii sú dva programy, ktoré sa líšia iba cenou a počtom zariadení, ktoré môžete naraz použiť. Aj keď cena nie je vysoká – prečítajte si, prosím, našu recenziu tieňa – zdá sa, že keď uvažujete o knižnici.

Na stránke produktu Blacknut je k dispozícii zoznam funkcií pre každý plán, ale z väčšej časti sú medzi plánmi Family a Premium rovnaké. Obe predplatné prichádzajú s celou knižnicou hier, neobmedzeným prístupom, bez reklám, rodičovskou kontrolou a ukladaním v cloude. Jediným rozdielom je počet obrazoviek. 

Prémiové plány sú dobré pre jednu obrazovku, čo znamená, bez ohľadu na to, koľko inštalácií Blacknut máte, iba jedna obrazovka môže využívať službu naraz. Za 7 dolárov mesačne môžete upgradovať na plán pre rodinu, ktorý vám umožní používať naraz až štyri obrazovky. 

Vo vákuu je cena dobrá a ešte vylepšená tým, že nemusíte kupovať žiadne ďalšie hry. Nemôžete si však kúpiť žiadne ďalšie hry. Ako už bolo spomenuté, knižnica je prinajlepšom priemerná, takže nezáleží na tom, akú sadzbu za ostružiny účtujete. Ak knižnica zostane v aktuálnom stave, cena bude vždy príliš vysoká. 

Ak však váš záujem zaujme niekoľko titulov, cena nie je zlá. Blacknut je jednou z, ak nie jediným, služieb v oblasti cloudových hier, ktoré ponúkajú plán, ktorý vám umožňuje používať naraz viac obrazoviek. K dispozícii je dokonca aj 14-dňová skúšobná verzia, ktorá zistí, či sa vám to páči.

Jednoduchosť použitia

Pre všetky svoje chyby má Blacknut veľmi plynulý proces registrácie. Pozostáva z troch obrazoviek. Začnete tým, že zadáte e-mail a vyberiete heslo, prejdete na výber požadovaného plánu a nakoniec zadáte informácie o svojej kreditnej karte.. 

Pri automatickom vyplňovaní informácií o našej kreditnej karte pomocou služby LastPass sme mali malú škytavku (prečítajte si našu recenziu LastPass), ale celkovo bol tento proces bezproblémový.

blacknut-signup

Tieto tri kroky by sa dali skombinovať do jednej obrazovky, ale s tým, ako sa webová stránka pohybuje, sme spokojní. Po potvrdení platby sa dostanete na obrazovku sťahovania, ktorá zobrazuje všetky platformy, ktoré môžete s Blacknutom používať.

blacknut-download

Nakoniec sa môžete prihlásiť. V aplikácii existuje možnosť „vytvoriť bezplatný účet Blacknut“, ale napriek hľadaniu sme nenašli žiadny bezplatný plán. V aplikácii máte tiež možnosť prihlásiť sa pomocou služieb Amazon alebo Google, čo nie je pri registrácii na webe udelená možnosť. Napriek týmto nezrovnalostiam bolo ľahké začať používať systém Windows. 

Aplikácia je jednoduchá, ale úžasne navrhnutá. Najlepšie hry dostanú snímku obrazovky s vysokým rozlíšením a okno s videom hore, so zoznamami podobných Netflix nižšie pre rôzne kategórie. Ponuka, ku ktorej sa dostanete pomocou tlačidla v ľavom hornom rohu, vám umožňuje preskočiť na každú kategóriu, prezerať si obľúbené hry, prezerať si nedávno hrané hry a hľadať.

blacknut-prihláška

V hornej časti ponuky sa zobrazuje aj vaša e-mailová adresa. Kliknutím na toto sa dostanete na obrazovku výberu profilu, keď si môžete prezrieť svoje nastavenia a pridať ďalšie profily. Aj keď máte plán na jednej obrazovke, môžete pridať ďalšie profily. Ďalej si môžete vybrať, či ide o účet pre dospelých a nastaviť číslo PIN. 

Pod sekciou profilu môžete získať prístup k svojim nastaveniam. Hoci to nie je vyčerpávajúci zoznam, Blacknut vám umožňuje ovládať svoj profil priamo v aplikácii. Svoj plán môžete zmeniť bez ohľadu na to, kde sa v mesiaci nachádzate, aktualizovať svoje heslo a zmeniť spôsob platby. V aplikácii môžete dokonca zrušiť svoje predplatné. 

blacknut-account-nastavenia

Aplikácia pre Android je rovnako ľahko použiteľná a obsahuje dokonca aj ovládacie prvky na obrazovke pre hry. Aplikácia pre Android má však obmedzenejšiu knižnicu. Na mobilných zariadeniach sú k dispozícii iba mobilné hry a retro hry, čo dáva zmysel pre výkon pri pripojení LTE. Vzhľadom na koktavosť, ktorú sme zažili, je však malá ospravedlnenie za to, že ste nezahrnuli celú knižnicu. 

Výber hry, bez ohľadu na Android alebo stolný počítač, prinesie množstvo užitočných informácií. Môžete vidieť upútavku na hru; zobraziť podrobnosti, ako sú trvanie, problémy a klávesnice; vidieť podobné hry; a pozrite si kompatibilitu s platformami a radičmi. 

blackbut-vybrať-hra

Aby sme završili testovanie použiteľnosti, vytvorili sme detský účet a prehliadali sme si knižnicu. Určite boli odstránené všetky zrelé tituly, ale bolo odstránených aj veľa titulov vhodných pre dospievajúcich. Neexistuje granulárna rodičovská kontrola; buď ho zapojíte, alebo nie.

výkon

Pred testovaním sme sa ubezpečili, že sme splnili rýchlosť sťahovania odporúčanú spoločnosťou Blacknut 6 Mbps pre optimálny výkon. Pomocou Speedtest.net sme merali našu rýchlosť s pingom 9 milisekúnd, rýchlosťou sťahovania 49,17 Mbps a rýchlosťou uploadu 21,33 Mbps. Naša rýchlosť bola dosť rýchla. 

To sa nezdá byť limitujúcim faktorom pre Blacknut. Testovali sme štyri hry, tri na počítači a jednu na Android. Na ploche sme hrali Sniper: Ghost Warrior 3, Ryse: Rímsky syn a Furi. Na základe dostupných grafických možností predpokladáme, že tieto hry sú skôr verziami PC ako porty konzoly. 

Okamžite sme prešli na grafické možnosti, pretože hry vyzerali tak zle. Furi bol v poriadku, ale vzhľadom na jeho jednoduchú estetiku to dáva zmysel. Sniper a Ryse sa však rýchlo prešli do pixelovaného zablateného neporiadku. Podľa nastavení grafiky v hre boli obe tieto hry spustené pri 720p, ale máme podozrenie, že sa zobrazujú pod týmto. 

Môžete zmeniť nastavenia grafiky – narástli sme rozlíšenie, aby sme zistili, či by to vyriešilo naše problémy – nemení to však spôsob zobrazenia hry. Stále budete mať rovnaký tok pixelov bez ohľadu na to, aké rozlíšenie vyberiete. 

Zmena nastavení grafiky však ovplyvňuje hru. Vyššie rozlíšenia vedú k oveľa väčšiemu oneskoreniu vstupu a nižšej snímkovej rýchlosti, napriek tomu, že vyzerajú rovnako. 

Je zvláštne, že Blacknut vám umožňuje vôbec zmeniť nastavenia grafiky, pretože tok, ktorý získavate, sa nemení v kvalite. Našťastie, pri použití predvolených nastavení bola hra pevná. Aj keď stále došlo k viditeľnému oneskoreniu pri vstupe, bez problémov sme dokázali hrať veľmi presnú hru ako Furi. 

Naše mobilné skúsenosti znamenali viac problémov. Vyskúšali sme program Contra s ovládacími prvkami na obrazovke zariadenia Samsung Galaxy S9 +, ktorý testoval WiFi a LTE. Bez ohľadu na spojenie bolo veľa koktania, takže aj tie najskromnejšie hry boli nehrateľné. 

blacknut-android

Zdá sa, že najväčším problémom Blacknut je jeho hardvér. Vzhľadom na to, ako drasticky klesá výkon pri vyšších grafických nastaveniach, môžeme predpokladať, že servery, ktoré hostia hry, sú nedostatočne. 

Existuje niekoľko tipov na to. Zníženie výkonu, ale nedostatok kvality znamená, že nepoužívate vzdialenú reláciu; prijímate videostream. Z tohto dôvodu zníženie výkonu nemá nič spoločné s internetovým pripojením, ale skôr s hardvérom, na ktorom je hra spustená. 

Z tohto dôvodu, bez ohľadu na to, ako rýchlo je váš internet, budete mať podoblasť. Blacknut neponúka žiadne adaptívne rozlíšenie, čo znamená, že dosahujete rovnakú kvalitu obrazu s chabým obrazom bez ohľadu na to, či platíte za 10 Mb / s alebo 1 000 Mb / s.. 

Prinajmenšom poskytuje orech zážitok bez koktania a nepoužiteľného oneskorenia pri vstupe. Môžete hrať ponúkané hry a hrať ich bez toho, aby ste sa vzdali príliš veľkej plynulosti. V procese však strácate veľa kvality. Napríklad pri prehliadaní ponúk Sniper: Ghost Warrior 3 sme nedokázali rozpoznať rozdiel medzi ikonou pre klávesy „e“ a „f“. 

Blacknut Pokrytie

Blacknut verejne neukazuje počet dátových centier, a keď sme sa dostali e-mailom, niekto sa k nám vrátil a rýchlo sa k tomu vrátil. Neodpovedali však na našu otázku, ale dajte nám vedieť, že táto služba je v súčasnosti k dispozícii v Európe a Severnej Amerike. Neboli uvedené žiadne konkrétne európske krajiny. 

Zástupca podpory tiež uviedol, že „technicky môžeme službu nasadiť globálne prostredníctvom našej verejnej cloudovej infraštruktúry alebo prostredníctvom súkromného cloudového prístupu.“ V tomto bode nedošlo k žiadnemu objasneniu, ale naznačuje, ako spoločnosť Blacknut prevádzkuje svoju sieť. 

Je pravdepodobné, že Blacknut si prenajíma serverový priestor z existujúcich cloudových sietí, čo mu umožňuje expandovať do všetkých oblastí, ktoré potrebuje. Toto by malo zmysel vzhľadom na výkon, ktorý sme videli. Servery sú pravdepodobne univerzálne servery, ktoré by mali mať dostatok energie na spustenie väčšiny mobilných hier.

Najnáročnejšie hry – Ryse: Rímsky syn a Páni padlých – vyžadujú podľa dnešných štandardov skromné ​​špecifikácie a ešte menej, keď sú spustené pri 720p. Pokiaľ ide o dostupnosť, Blacknut je oficiálne dostupný v USA a vo väčšine európskych krajín. Ak žijete niekde inde, je najlepšie kontaktovať Blacknut pred zakúpením predplatného.

Verdikt

Blacknut neponúka zlý herný zážitok z cloudu – vlastne ani zďaleka – ale obmedzenú knižnicu hier je ťažké prekonať. Aj keď cena nie je zlá, kupujete si zoznam titulov, ktoré nedokážu držať sviečku v moderných vydaniach. Existuje niekoľko nezávislých drahokamov a niekoľko retro hier, ale za požadovanú cenu to nestačí. 

Keby Blacknut mohol podporovať platformy DRM ako Steam, bol by to celkom iný príbeh. Vzhľadom na niekoľko málo priemerných titulov a nižšiu kvalitu streamovania je však ťažké Blacknut odporučiť. 

Je to škoda, vzhľadom na to, aké vynikajúce je používateľské rozhranie a koľko funkcií je k dispozícii.

Plánujete využiť 14dennú skúšobnú verziu Blacknut? Dajte nám vedieť o svojej skúsenosti v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map