MultCloud Review – Aktualizované 2020

MultCloud Review

Aj keď nie je tak všestranný ako niektorí z jeho konkurentov, MultCloud je vynikajúci nástroj pre správu cloudov typu set-it-and-zabudni-it, ktorý kombinuje slušnú cenu s priateľským rozhraním. Prečítajte si našu úplnú recenziu vo formáte MultCloud, kde nájdete podrobnosti.


Správa viacerých cloudov môže byť jednou z ďalších veľkých vecí v úložisku typu cloud, hoci výber je v súčasnosti pomerne malý. Ak je hlavným problémom presunutie súborov z jednej cloudovej jednotky na druhú, MultCloud je jednou z najlepších dostupných možností práve teraz, aspoň kým príde sofistikovanejší nástroj..

Skvelé pre prenos z cloudu na cloud, zálohovanie z cloudu na cloud a synchronizáciu z cloudu na cloud je MultCloud v prípade žonglovania viacerých cloudových jednotiek inak veľmi obmedzeným nástrojom. Na rozdiel od Otixo (prečítajte si našu recenziu z Otixo) MultCloud nemá žiadne desktopové ani mobilné aplikácie; je to výlučne web. Aj keď môžete zdieľať súbory s programom MultCloud, nie je to ani úžasný nástroj produktivity.

Pre tých, ktorí sa snažia vytvoriť medzi svojimi cloudovými službami nadviazané spojenie a zabudnutie, MultCloud svoju prácu dokončí a podporuje aj veľa najlepších služieb cloudového ukladania..

V priebehu tohto preskúmania služby MultCloud sa porozprávame o tom, čo sú niektoré z týchto služieb, pozrieme sa na celú sadu funkcií spoločnosti MultCloud, stanovíme ceny za hovory a uvedieme vás do práce.

Alternatívy pre MultCloud

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

MultCloud sa špecializuje na prenos súborov typu cloud-cloud, čo vám umožňuje vykonávať jednorazové migrácie súborov alebo vytvárať automatizované vzťahy zálohovania a synchronizácie medzi službami. Nižšie nájdete informácie o tom, aké služby cloudového ukladania môžu byť integrované.

Proces je riadený výhradne cez webové rozhranie. Nie je k dispozícii žiadny klient pre počítače, ale procesy typu cloud-to-cloud, ktoré ste nastavili, sa stále uskutočňujú bez ohľadu na to, či ste prihlásení alebo nie. Prekvapivo, MultCloud nemá ani aplikácie pre Android ani iOS.

Bez ohľadu na to, či ste nastavili jednosmerný alebo obojsmerný synchronizačný vzťah, môžete nechať tento proces bežať nepretržite alebo ho naplánovať tak, aby sa zachovala šírka pásma (ak ste predplatiteľom), čo je užitočné pre vykonávanie veľkých migrácií cez noc , Jednosmernú synchronizáciu používanú na zálohovanie možno tiež nastaviť na postupné spúšťanie.

MultCloud dokáže vykonávať súčasne viac kópií súborov. Pre predplatiteľov môže naraz bežať až 10 takýchto procesov. Pre bezplatných používateľov ste obmedzení na dvoch. Platiaci používatelia môžu naviac vytvoriť jednosmernú synchronizáciu s viacerými cieľmi cloudu.

Zdieľanie viacerých miest

MultCloud vám umožňuje zdieľať a prezerať ukážky súborov uložených na akejkoľvek pripojenej cloudovej jednotke, ale obe funkcie sú dosť obmedzené. Napríklad nie je možné pripojiť odkazy na zdieľanie súborov k dátumu vypršania platnosti a nemôžete si zobraziť ukážku súborov Microsoft Office alebo Dokumentov Google..

Okrem chýb funkcií, spolu so žiadnymi počítačovými a mobilnými aplikáciami, bude najväčšou pre väčšinu používateľov pravdepodobne nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie a súkromného šifrovania, o ktorom budeme diskutovať viac, keď hovoríme o bezpečnosti neskôr.

To je naozaj všetko, čo sa týka funkcií. Pozrime sa, koľko to stojí.

stanovenie ceny

S programom MultCloud existujú dve možnosti plánu: bezplatná verzia a program MultCloud Premium.

Bezplatná verzia aplikácie MultCloud nie je skúšobnou verziou, čo znamená, že je vhodná na celý život. Jeho schopnosti a funkcie sú však obmedzené, takže je vhodný len na používanie SOHO. Obmedzenia zahŕňajú obmedzenie 2TB na mesačné prevody, maximálne dve vlákna pre kopírovanie súborov, menej možností jednosmernej synchronizácie a menej pohotovú zákaznícku podporu. Na bezplatnom účte tiež nemôžete naplánovať pohyb súborov.

Malé a stredné podniky a väčšie podniky s viacerými úložiskami cloudu a množstvom údajov, s ktorými bude pracovať, budú chcieť ísť s programom MultCloud Premium, ktorý odstraňuje mesačné obmedzenie šírky pásma a beží až 10 vlákien súčasne.

Náklady na služby sú celkovo celkom dobré. Napríklad Mover.io stojí 20 dolárov na používateľa mesačne a získate iba 20 GB prenosového pásma, čo je v porovnaní s tým dosť hrozné riešenie. Avšak, Mover je tiež špecifickejšie pre jednorazové migrácie ako pre prebiehajúce synchronizácie.

Podporované oblaky & protokoly

MultCloud môže byť väčšinou schopný nástroj, ale záleží len na tom, či podporuje váš cloudový disk podľa vášho výberu. Našťastie zoznam obsahuje približne 30 možností cloudu v čase písania tohto textu. Medzi tieto možnosti patria niektorí z našich obľúbených poskytovateľov vrátane služieb pCloud a Egnyte Connect, ako aj veľkí traja poskytovatelia služieb Dropbox, Google Drive a OneDrive..

disk GoogleDropboxDropbox BusinessEgnyte Connect
onedriveOneDrive for BusinessAmazon DriveAmazon S3
truhlíkpCloudMediaFireJazda
hubícSugarSyncHIDRIVESpätná väzba B2
cloudownCloudMEGAYandex.Disk

Amazon S3 a Backblaze B2 sú jediné služby cloudovej infraštruktúry podporované notou; Cloudové súbory Azure, Google Cloud a Rackspace nie sú na zozname. MultCloud však podporuje FTP a WebDAV, čo značne rozširuje možnosti.

Inklúzie Fotiek Google a Flickr vám umožnia zálohovať vaše fotografie, zatiaľ čo fotografie Evernote, nášho výberu pre najlepšiu aplikáciu na vytváranie poznámok, vám umožnia zálohovať a synchronizovať vaše výskumné poznámky do inej cloudovej služby..

OwnCloud, pre tých, ktorí vytvárajú sieť osobného cloudového úložiska, je tiež pekným doplnkom.

Užívateľské skúsenosti

MultCloud funguje prostredníctvom používateľského rozhrania založeného na prehľadávači, do ktorého sa môžete prihlásiť po vytvorení účtu. Rozhranie nevyzerá príliš veľa, ale nemusí. Domovská obrazovka je „cloud Explorer“, ktorý zobrazuje cloudové účty, ktoré ste pripojili, koľko údajov ste uložili v každom a koľko miesta vám zostalo.

Predtým, ako sa to všetko zobrazí, budete musieť svoje účty úložiska cloudu prepojiť s programom MultCloud. Našťastie toho nie je veľa.

Kliknite na tlačidlo „pridať cloudové jednotky“ v pravom hornom rohu. To spôsobí, že sa centrálna tabla zaplní všetkými cloudovými službami podporovanými programom MultCloud.

Ak chcete pridať cloudovú službu, kliknite na jej ikonu a skontrolujte ju.

Po stlačení tlačidla „Ďalej“ a na nasledujúcej stránke sa pripojíte k službe cloud pomocou svojich prihlasovacích údajov.

Po udelení povolenia pre softvér MultCloud na načítanie údajov zo služby cloudového úložiska sa toto zobrazí na ľavom okraji prieskumníka cloudu. Kliknutím na ktorúkoľvek z uvedených cloudových služieb získate prístup k zložkám a súborom v nej uloženým.

Súbory môžete tiež pridať k poskytovateľovi cloudu priamo z programu MultCloud kliknutím na tlačidlo „odovzdať“. Rozhranie podporuje drag-and-drop, čo vám umožní pridať viac súborov a priečinkov naraz.

Ak pridávate veľké množstvo údajov, rozhranie vás bude informovať o jeho postupe a môžete pokračovať vo svojej práci. S aplikáciou MultCloud Premium by sa prenosy mali uskutočňovať rýchlejšie ako pri bezplatnej verzii, pretože na prenos údajov budete mať spustených súčasne 10 vlákien..

Aj keď je to pekná výhoda, želáme si, aby spoločnosť MultCloud mala stolného klienta. Bez nich musíte prehliadač MultCloud nechať otvorený, inak sa proces zastaví.

Jednorazové prenosy typu cloud-cloud

Ak chcete vykonať jednorazový prenos z jednej cloudovej jednotky na druhú, kliknite na odkaz „cloudový prenos“ v hornej časti rozhrania. Na otvorenej stránke vyberte zdrojový a cieľový oblak.

Môžete prenášať priečinky aj súbory. Ak chcete, môžete vo svojom účte cloudového úložiska preniesť všetko naraz, čo je užitočné na vykonanie migrácie z jednej služby do druhej..

V časti „Možnosti“ môžete spoločnosti MultCloud povedať, aby prepísali duplicitné súbory v cieľovom priečinku iba v prípade, že sú staršie, povedzte mu, aby po dokončení prenosu odstránil zdrojový súbor, po dokončení úlohy odoslal upozornenia a vylúčenia typu súboru nastavte, ak sú dokončené nechcete prenášať všetko do priečinka.

Môžete tiež naplánovať prevod, ktorý sa má uskutočniť neskôr.

Jednosmerná a obojsmerná synchronizácia

Ak chcete nastaviť zálohovanie typu cloud-to-cloud (jednosmerná synchronizácia) alebo obojsmerný synchronizačný systém, kliknite na cloudovú synchronizáciu namiesto cloudového prenosu. Podobne ako pri prevodoch musíte vybrať zdrojový a cieľový cloud a pre každý z nich môžete vybrať konkrétne priečinky..

Okrem výberu zdroja a cieľa budete musieť procesu tiež pomenovať a potom vybrať, či chcete mať jednosmerný alebo obojsmerný synchronizačný vzťah..

Ak nastavujete jednosmernú synchronizáciu, v rámci možností existuje niekoľko rôznych typov jednosmernej synchronizácie, z ktorých môžete vybrať:

 • Jednoduchá synchronizácia: pridané, upravené a odstránené súbory v zdroji sa replikujú v cieľovom umiestnení
 • Zrkadlová synchronizácia: súbory v zdroji a cieli sú vždy rovnaké; ďalšie cieľové súbory budú odstránené
 • Kumulatívna synchronizácia: odstránené súbory v zdroji nebudú odstránené v mieste určenia
 • Aktualizovať synchronizáciu: súbory v cieľovom umiestnení budú odstránené, potom budú pridané / upravené súbory v zdroji skopírované do cieľového miesta
 • Prírastkové zálohovanie: pri každej synchronizácii sa v cieľovom adresári vytvorí podadresár, do ktorého sa skopírujú pridané / upravené súbory zo zdroja
 • Úplné zálohovanie: pri každej synchronizácii sa v cieľovom adresári vytvorí podadresár, do ktorého sa skopírujú všetky súbory zo zdroja

Je možné naplánovať aj jednosmernú a obojsmernú synchronizáciu s možnosťou spustenia denne, týždenne alebo mesačne. Ak to nie je naplánované, kópie súborov sa spustia takmer v reálnom čase, čím sa zabezpečí nepretržitá synchronizácia alebo zálohovanie.

Prieskumník v cloude okrem presúvania súborov umožňuje aj vytváranie priečinkov a sťahovanie, odstraňovanie a kopírovanie súborov. Ukážky určitých typov súborov môžete zobraziť aj vo formáte MultCloud vrátane súborov PDF, Txt a obrázkových súborov, nie však súbory Microsoft Office alebo Dokumenty Google..

Na rýchle vyhľadanie súborov použite funkciu vyhľadávania. Súbory môžete vyhľadávať podľa kľúčových slov, pričom sú k dispozícii všeobecné možnosti vyhľadávania aj možnosti rýchleho vyhľadávania (rýchle vyhľadávanie beží rýchlejšie, ale nie všetci poskytovatelia túto funkciu podporujú).

Prieskumník MultCloud vám tiež umožňuje zdieľať súbory, či už pomocou odkazov na súbory, poskytovaním prístupu e-mailom alebo zverejňovaním obsahu do podporovaných sociálnych sietí (Facebook, Twitter, Google+, Tumblr, Pinterest a Linkedin)..

Pri vytváraní odkazov môžete vytvoriť verejný odkaz, ktorý môže použiť ktokoľvek, alebo súkromný odkaz s heslom. Heslá sa však generujú automaticky a sú dlhé iba štyri znaky. Tiež nie je možné nastaviť automatické vypršanie platnosti odkazu, ako je to možné, s niektorými z bezpečnejších služieb úložiska v cloude, ako sú Sync.com a pCloud..

Kliknutím pravým tlačidlom myši na ľubovoľný súbor alebo priečinok v prieskumníkovi cloudu a výberom možnosti „prejsť na oficiálnu stránku“ sa dostanete priamo na účet cloudového úložiska, čo je užitočné, ak potrebujete na úpravu súboru použiť Dokumenty Google alebo inú integrovanú aplikáciu..

Celkovo je cloudový prieskumník užitočný na zhromaždenie všetkých vašich riešení cloudového úložiska na jednom mieste pre ľahký prístup a tiež sa dá ľahko nastaviť. Skutočná výhoda aplikácie MultCloud však spočíva v jej funkciách typu cloud-to-cloud.

zabezpečenia

MultCloud šifruje súbory kopírované medzi jednotkami cloudu pomocou šifrovania SSL s 256-bitovým AES. Malo by to byť veľa ochrany pred pokusmi o odpočúvanie online, ako sú útoky typu človek v strede.

MultCloud bohužiaľ neposkytuje prostriedky na šifrovanie súborov nahratých na vaše cloudové jednotky. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end by viedlo k zabezpečeniu inak netesných cloudových služieb, najmä tých, ktoré trvajú na správe šifrovacích kľúčov pre vás, alebo, čo je horšie, tých, ktoré nešifrujú súbory v pokoji. Ak je to potrebné, pozrite sa na Boxcryptora.

Ďalšou chybou bezpečnosti je dvojfaktorová autentifikácia (2FA). 2FA je spôsob, ako obmedziť potenciálne škody spôsobené ukradnutým heslom vyžadovaním dodatočného bezpečnostného kódu, ktorý sa zvyčajne odosiela na vaše mobilné zariadenie pri prihlásení z neznámeho počítača.

podpora

Multcloud poskytuje stredisko podpory alebo online vedomostnú základňu, kde nájdete odpovede na mnohé z najbežnejších otázok, ktoré sa môžu vyskytnúť. Centrum obsahuje návody a stránku FAQ.

Jedna vec, ktorú sme si hneď všimli, je, že centrum podpory neposkytuje žiadne možnosti vyhľadávania na rýchlejšie vyhľadanie článkov. Portál výučby tiež nie je veľmi dobre zorganizovaný. Články sú náhodne uvedené v troch širokých kategóriách: cloudový prenos, cloudová synchronizácia a cloudový prieskumník..

Aj keď sú k dispozícii stránky a stránky článkov s návodmi, bez ľahkého spôsobu, ako nájsť to, čo hľadáte, bude stredisko podpory spoločnosti MultCloud pravdepodobne poskytovať viac frustrovania ako odpovedí.

Ak potrebujete priamu podporu, máte jednu cestu s podporou MultCloud: e-mailovú podporu. Používatelia, ktorí platia, dostávajú odpovede s vyššou prioritou, ale žiadne alternatívne prostriedky kontaktu, ako napríklad live chat alebo telefonická podpora.

Vyhodili sme skúšobný e-mail do spoločnosti MultCloud, aby sme zistili čas odozvy podpory a dostali sme odpoveď do 48 hodín. Nie je to celkom veľký obrat, ale nie to najhoršie, čo sme videli.

Záverečné myšlienky

MultCloud funguje ako kúzlo na nastavenie vzťahov automatizovanej správy súborov medzi vašimi cloudovými úložnými službami. Jeho bezplatný účet je vynikajúci pre domáce použitie, zatiaľ čo cena MultCloud Premium stojí za to, aj keď si želáme, aby bol dodaný so stolnými a mobilnými klientmi, dvojfaktorovou autentifikáciou, možnosťou súkromného šifrovania medzi koncovými bodmi a lepšími funkciami spolupráce..

Tiež sme radi, že MultCloud podporuje pCloud a Egnyte Connect, dve obľúbené položky Cloudwards.net, o ktorých sa môžete dozvedieť v samostatných recenziách:

 • pCloud review
 • Recenzie na Egnyte Connect

Ste fanúšikom MultCloud, alebo si myslíte, že to potrebuje trochu viac času na vývoj? Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map