Ľahké preskúmanie pomocou úložiska – aktualizované 2020

Ľahké preskúmanie úložiska

Ľahké ukladanie vám umožní zvoliť si spôsob ukladania súborov as kým nové zaujímavé úložisko typu cloud. Aj keď to nie je bez jeho vád, skladovacie pitomky (my nesúdime), pravdepodobne zbožňujú malé a stredné podniky, a to aj preto, aby si život trochu uľahčili. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si našu úplnú recenziu funkcie Storage Made Easy.


Recenzie úložiska cloudu
Ľahké úložisko (SME) má iný prístup ako Dropbox, Disk Google a väčšina služieb, ktoré nájdete v našej knižnici recenzií úložiska cloudu. Namiesto toho, aby poskytovali svoje vlastné cloudové servery, malé a stredné podniky sa dajú pomocou svojho softvéru File Fabric spojiť s viac ako 50 rôznymi poskytovateľmi cloudu..

To znamená, že sa môžete zaregistrovať do cloudovej služby IaaS, ako je Amazon S3 alebo Rackspace, pripojiť ju k MSP a premeniť ju na úplné riešenie cloudového úložiska schopné vyčistiť priestor na pevnom disku, synchronizovať súbory medzi zariadeniami a zdieľať súbory s ostatnými. Nielenže to robí MSP porovnateľnými s mnohými výbermi v našom najlepšom sprievodcovi ukladaním v cloude, to je len špičkou ľadovca toho, čo môže urobiť..

V priebehu zvyšku tohto prehľadu Storage Made Easy dôjdeme k zníženiu všetkých kľúčových funkcií vrátane zabezpečenia a navyše sa pozrieme na náklady a základné užívateľské skúsenosti. Ak by ste chceli zistiť, či pre vás má SME ako nástroj na ukladanie údajov v cloude zmysel, môžete si to pred nákupom vyskúšať tak, že sa zaregistrujete pre bezplatný osobný plán alebo do 14-dňovej obchodnej skúšky..

Ľahké alternatívy pre skladovanie

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

V centre Storage Made Easy je File Fabric, softvér navrhnutý na integráciu s poskytovateľom cloudu s cieľom vytvoriť kompletné riešenie cloudového úložiska. V čase písania tohto článku File Fileric podporuje viac ako päťdesiat rôznych konektorov pre systémy v prevádzke aj v cloude.

Niekoľko významných poskytovateľov cloudových služieb sú Amazon S3, Egnyte Connect, Dropbox, Google, Microsoft Azure a Rackspace..

Medzi možnosti konektorov patrí predovšetkým Backblaze B2, nízkonákladový cloud IaaS, ktorý nás tu na Cloudwards.net veľmi miluje. Malé a stredné podniky však spolupracujú s Wasabi, novšou položkou horúceho úložiska, s niektorými z najlepších cien, ktoré sme videli (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii od spoločnosti Wasabi.)

Na uľahčenie práce so súbormi ponúka MSP niekoľko nástrojov pre stolné počítače pre systémy Windows, Mac a Linux, ktoré sa integrujú so súborom File Fabric. Medzi tieto nástroje patrí bezplatný klient prieskumníka cloudu, ktorý umožňuje všetky vaše cloudové služby spojiť do jedného rozhrania pre ľahšiu správu.

Existujú aj klienti sieťových jednotiek pre niektorých poskytovateľov cloudu, ako aj podpora WebDAV, kde nie je k dispozícii natívna sieťová jednotka. Tieto funkcie, napríklad podpora synchronizácie, majú za následok vyššiu cenu za licenčné poplatky okrem súboru File Fabric (pozri nižšie uvedené ceny).

Okrem klientov pre systémy Windows, MacOS a Linux majú malé a stredné podniky bezplatné mobilné aplikácie pre Android, iOS, Blackberry a Windows Phone. Samozrejme existuje aj webové rozhranie na odovzdávanie a prístup k súborom.

Zdieľanie súborov pomocou ukladacieho priestoru je ľahké

Storage Made Easy je viac než len ukladanie súborov. Poskytuje tiež možnosti zdieľania súborov s dôležitými bezpečnostnými funkciami, ako sú heslá odkazov, dátumy vypršania platnosti a limity sťahovania, ktoré často chýbajú niektoré väčšie názvy v úložisku vrátane Disku Google. Iná funkcia zdieľania kľúčov, ktorú sa nám páči, je zložená z rozbaľovacích súborov.

Ak chcete podporiť spoluprácu, môžete vytvoriť skupiny a tímové priečinky alebo sa vrátiť k predchádzajúcim verziám súborov, keď sa spolupráca zhorší. Odstránené položky sa zachytia aj v koši nachádzajúcom sa v správcovi súborov, takže môžete obnoviť nechcené vymazania.

SME má integráciu s názvom CloudEdit, ktorá vám umožní po stiahnutí otvoriť akýkoľvek súbor z webového používateľského rozhrania a upravovať ho pomocou softvéru pre stolné počítače. CloudEdit skontroluje stiahnutý dokument každých pár sekúnd, aby zistil, či bol upravený, a nahral zmenený dokument, ak tak urobil.

Aj keď zabezpečenie je čiastočne závislé od spoločnosti, s ktorou sa rozhodnete ukladať svoje súbory (napr. Amazon, Google, Microsoft), softvér MSP sa môže použiť na šifrovanie súborov pred odovzdaním, čo im pomáha zaistiť ich pred neoprávneným prístupom a použitím. , Existuje možnosť dvojfaktorovej autentifikácie na ochranu pred ukradnutým heslom.

Mnohé z týchto funkcií sa podrobnejšie pozrieme neskôr v tejto recenzii, aby sme vám pomohli získať lepší dojem o celkovom produkte pre MSP. Najprv sa však pozrime, koľko vás to bude stáť.

stanovenie ceny

SME ponúka riešenia osobného alebo podnikového cloudového úložiska. Obaja majú trvalú (celoživotnú) licenciu, takže budete musieť zaplatiť za MSP iba ​​raz, zatiaľ čo firmy si môžu zvoliť mesačné predplatné.

Spolu s používaním softvéru vám malé a stredné podniky poskytujú trochu bezplatného úložiska, ktoré hostuje Amazon S3. Za osobné a obchodné účty s trvalými licenciami získate 5 GB. Za obchodné predplatné získate 20 GB na používateľa, ktorý sa dá distribuovať v rámci účtu ľubovoľným spôsobom.

Ďalšie úložisko vás samozrejme bude stáť a tieto náklady budú závisieť od toho, ktorý cloud IaaS sa rozhodnete používať. Napríklad súbory Rackspace Cloud Files stoja približne 1,00 USD za TB za mesiac, zatiaľ čo Wasabi stojí približne 0,40 USD za mesiac. Majte na pamäti, že väčšina riešení cloud IaaS má okrem úložiska malé poplatky za výstup (úložný priestor nie je).

Ak sa chcete držať s Amazon S3, môžete si zahrnúť úložisko priamo prostredníctvom MSP za mesačný poplatok. Dodatočný gigabajt úložného priestoru však stojí 0,50 USD mesačne, čo je takmer dvojnásobok ceny, ktorú by ste zaplatili, keby ste si sami nastavili S3 (mínus poplatky za výstup).

Aj keď je základný klient súborov pre malé a stredné podniky zadarmo, klienti sieťových jednotiek vás budú stáť dodatočný licenčný poplatok vo výške 49 dolárov. To isté platí o funkcii synchronizácie MSP, ktorá je dodávaná s doplnkom 39 dolárov.

Vzhľadom na to, že MSP sa vo svojom obchodnom modeli trochu líšia od obvyklého produktu úložiska v cloude, posúdenie jeho relatívnej hodnoty je trochu zložitejšie..

Pokiaľ ide o nás, domnievame sa, že trvalá licencia je prinajmenšom rozumnou dohodou, aj keď nie sme pripravení ju pomenovať ako jednu z najlepších ponúk v úložisku typu cloud. Ak bola funkcia synchronizačného priečinka zahrnutá do základných licenčných nákladov, môžeme tento postoj prehodnotiť.

Ak hľadáte cenovo výhodný obchodný nástroj, prečítajte si Egnyte Connect, aby ste zistili lepšiu medzimesačnú hodnotu (5 TB zdieľaného úložného priestoru za 8 USD na používateľa). Celkovo sme to ohodnotili ako najlepšie cloudové úložisko pre podnikový nástroj.

Jednoduchosť použitia

Jedna vec, ktorú by sme si mali ujasniť hneď na začiatku netopiera, je to, že hoci je skvelý nápad, malé a stredné podniky sa necítia rovnako leštené alebo užívateľsky prívetivé ako väčšina riešení typu všetko-v-jednom, ako napríklad pCloud (pozri našu recenziu pCloud).

Proces pripojenia cloudu a správy súborov k MSP je však stále pomerne jednoduchý. Na to môžete použiť webové GUI alebo si stiahnuť klienta pre správu súborov SME.

Po registrácii do služby a nastavení poverení sa môžete prihlásiť na web a začať veci. Zobrazí sa vám niekoľko odkazov, ako napríklad pridať poskytovateľa cloudu, spustiť správcu súborov a stiahnuť cloudové aplikácie.

Pravdepodobne budete chcieť začať pripojením cloudovej služby za predpokladu, že ste sa zaregistrovali. Ak nie, budete musieť prejsť do Rackspace alebo do ktorejkoľvek služby, ktorú chcete použiť, aby ste to nastavili ako prvé. Mala by však existovať aj predvolená možnosť „SME“, ktorá vám umožní prístup do priestoru Amazon S3, ktorý MSP obsahuje s akoukoľvek licenciou.

Pridanie novej služby po registrácii a kopírovaní kľúča API je jednoduché. Kliknite na odkaz „pridať poskytovateľa cloudu“ a zobrazí sa vám rozbaľovacia ponuka.

Keď nájdete požadované, kliknite na tlačidlo „Pridať poskytovateľa“. Na ďalšej obrazovke budete musieť pridať podrobnosti o pripojení pre tohto poskytovateľa. V našom sprievodcovi Rackspace vás prevedieme základnými krokmi, ako to urobiť.

Pripojené, na spustenie nahrávania obsahu môžete použiť správcu súborov.

Tlačidlo „upload súborov“ v hornej časti rozhrania obsahuje možnosti jediného súboru aj dávky. Odtiaľto môžete zdieľať súbory a vytvárať priečinky. K dispozícii sú tiež možnosti na vytváranie skupín a priradenie úloh, ako aj vyhľadávanie nahraného obsahu.

Ako už bolo spomenuté, program Storage Made Easy vyvinul niekoľko nástrojov pre stolné a mobilné nástroje, ktoré uľahčujú prácu so súbormi. Neprejdeme ich všetkými, ale preskúmame možnosti klienta cloudového prieskumníka a možnosti sieťovej jednotky.

Cloud Explorer pre malé a stredné podniky

Pre tých, ktorí dávajú prednosť počítaču pred klientmi prehliadača, vám Cloud Explorer umožňuje vykonávať mnoho rovnakých akcií ako online rozhranie, okrem toho, že vám poskytuje prístup k cloudovým nástrojom na zálohovanie pošty, synchronizáciu cloudu a nástroj WebDAV..

Rovnako ako webová stránka pre MSP, aj tento nástroj sa cíti trochu vo svojom návrhu. Pri práci s tým sme sa tiež stretli s veľkým oneskorením, ale aby sme boli spravodliví, vykonali sme testy z Bangkoku, takže to nie je úplne neočakávané.

Pozrime sa trochu ďalej na funkciu synchronizácie cloudu, spolu so zdieľaním súborov.

Cloudová jednotka pre malé a stredné podniky

SME poskytuje klienta sieťových jednotiek pre niekoľko cloudových služieb vrátane Amazon S3, Google Cloud, Microsoft Azure a Rackspace. Toto je niečo, čo nájdete od hŕstky tradičných poskytovateľov cloudového úložiska, ako je pCloud a jeho vynikajúca funkcia pCloud Drive, ale nie veľa.

Jednou z výhod použitia sieťovej jednotky oproti tradičnému priečinku na synchronizáciu je to, že na fungovanie synchronizácie je potrebné okrem cloudu ukladať aj súbory na pevnom disku. Aj keď vo všeobecnosti môžete synchronizáciu pre priečinky vypnúť, nebudete už mať prístup k svojim súborom prostredníctvom počítačového systému súborov..

Pri sieťovej jednotke to tak nie je. Všetko je uložené v cloude, ale tieto súbory v systéme súborov môžete prehľadávať rovnako, ako keby boli uložené lokálne. Je to lepší a pohodlnejší spôsob šetrenia miesta na pevnom disku.

CloudDav

Aj keď sú natívne nástroje cloudovej jednotky malých a stredných podnikov v pohode, nie sú dostupné pre každú cloudovú službu. Táto služba však podporuje aj WebDAV v implementácii, ktorú volá CloudDav, čo vám umožní ľahko nastaviť prístup k sieťovej jednotke akémukoľvek poskytovateľovi..

Stručne povedané, malé a stredné podniky vám umožňujú pracovať so súbormi takmer ľubovoľným spôsobom a ponúkajú oveľa väčšiu flexibilitu, než akú získate pri väčšine tradičných služieb ukladania v cloude. Celkový vzhľad a dojem z tohto súboru nástrojov by mohol využívať moderné človeka, ale je to iba malý (a trochu subjektívny) problém, ktorý v konečnom dôsledku nerobí veľa pre to, aby obmedzil celkový zážitok..

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Ďalej sa bližšie pozrieme na zdieľanie a synchronizáciu súborov, čo sú dve kľúčové funkcie akejkoľvek služby cloudového ukladania údajov, ktorá rešpektuje seba. Obsah môžete zdieľať pomocou webového rozhrania GUI alebo desktopového klienta vygenerovaním adresy URL smerujúcej na súbor alebo priečinok, ktorý chcete zdieľať alebo zdieľať prostredníctvom e-mailu..

Zatiaľ čo zdieľanie odkazov je bežné, väčšina cloudových služieb šetrí na funkciách navrhnutých tak, aby vám pomohla kontrolovať obsah. Malé a stredné podniky nie sú: odkazy môžete chrániť heslom, nastaviť limity sťahovania a nastaviť dátumy skončenia platnosti, po ktorých sa odkazy automaticky deaktivujú.

Rovnaké možnosti sú dostupné pri udeľovaní prístupu k súborom konkrétnym jednotlivcom prostredníctvom ich e-mailovej adresy. Pri generovaní zdieľania odkazov ju môžete nastaviť aj ako priečinok „dropfolder“, ktorý umožní ostatným nahrávať súbory do vášho cloudového úložného priestoru. Je to užitočné pri úlohách, ako je získavanie požiadaviek od klientov alebo pracovný produkt od nezávislých pracovníkov.

Pre tímovú spoluprácu môžete vytvoriť skupiny na zdieľanie priečinkov a súborov s viacerými ľuďmi naraz. Jednotlivcom pozvaným do pracovnej skupiny sa môže udeliť prístup na upload, aby prispeli zdieľanými súbormi.

Zdieľané priečinky majú prispôsobiteľné nastavenia, ktoré vám umožňujú udeľovať alebo rušiť jednotlivé povolenia, napríklad vytváranie podpriečinkov, odovzdávanie súborov a vytváranie zdieľaných odkazov..

Po prechode z funkcií zdieľania vám malé a stredné podniky umožňujú synchronizovať priečinky na pevnom disku. Ako už bolo uvedené, vyžaduje si to zakúpenie balíka cloudových nástrojov Windows za 39,99 dolárov (alebo zodpovedajúcich nástrojov pre Mac alebo Linux). Po zakúpení môžete nastaviť synchronizačné priečinky kliknutím na možnosť „cloud sync“ v hlavičke „cloud tools“ klienta.

Odtiaľ môžete nakonfigurovať synchronizačný vzťah medzi priečinkom na miestnej jednotke a priečinkom v cloude.

Môžete tiež nastaviť zásady uchovávania odstránených súborov a verzií, nastaviť limit veľkosti súborov, ktoré je možné synchronizovať, a nastaviť plán synchronizácie. Malé a stredné podniky tiež umožňujú obmedziť synchronizáciu smerom nahor (počítač do cloudu) alebo nadol (cloud to computer) namiesto tradičnej obojsmernej synchronizačnej ulice.

Synchronizáciu môžete vypnúť a zapnúť pre ktorýkoľvek podpriečinok v synchronizovaných zložkách, ktoré efektívne nastavujete, čím efektívne poskytujete to, čo sa v priemysle cloudových úložísk bežne nazýva „selektívna synchronizácia“. Ak to chcete urobiť, zrušte začiarknutie políčka vedľa jeho názvu v nástroji na synchronizáciu s cloudom.

Čo sa týka nášho jediného hovädzieho mäsa s procesom synchronizácie, je to, že si želáme, aby bolo možné rýchlo zobraziť stav synchronizácie prostredníctvom ikony na paneli úloh. Napríklad Disk Google má kontextové okno, ktoré zobrazuje prebiehajúce a nedávno dokončené synchronizácie.

rýchlosť

Keď tu na Cloudwards.net vykonávame recenzie služieb ukladania v cloude, vykonávame niekoľko pokusov o odovzdanie a stiahnutie súborov, aby sme zistili rýchlosť synchronizácie. Vďaka funkcii Storage Made Easy je faktor rýchlosti trochu mimo rúk spoločnosti, pretože tento aspekt sa viac spolieha na poskytovateľa cloudových služieb, s ktorým spárujete technológiu.

Napríklad Amazon S3 má tendenciu zvyšovať vysoké rýchlosti vďaka globálnej infraštruktúre, ktorá pomáha zmenšiť vzdialenosť medzi počítačom a dátovým centrom a čo je dôležitejšie, znižuje preťaženie servera. Wasabi, zatiaľ čo je dostupnejší, má obmedzenejšie umiestnenia dátových centier, čo vedie k nižším rýchlostiam.

Je preto trochu ťažké hodnotiť rýchlosť synchronizácie pre malé a stredné podniky, ale vzhľadom na to, že schopnosť spárovať s viac ako 50 rôznymi poskytovateľmi cloudu dáva do rúk faktor rýchlosti, dáme mu palec.

Len pre chichotanie sme vykonali niekoľko testov, aj keď sme použili 5 GB úložného priestoru, ktorý je dodávaný s licenciou, ktorá, ako už bolo spomenuté, používa Amazon S3. Tieto testy sa uskutočnili z Bangkoku v Thajsku pomocou testovacieho priečinka s kapacitou 1 GB. Ako referenčný bod sme uviedli, že pripojenie Wi-Fi, ktoré sme použili, malo rýchlosť prenosu 12 Mb / s a ​​rýchlosť sťahovania 30 Mb / s.

Test 1: Test dva: Priemer:
nahrať:18 minút20 minút19 minút
Stiahnuť ▼:5 minút, 30 sekúnd5 minút, 30 sekúnd5 minút, 30 sekúnd

Toto sú dobré výsledky v súlade s tým, čo by sme očakávali od gigabajtov súborov poslaných do celého sveta. Je to o niečo pomalšie ako podobné testy, ktoré sme vykonali s Dropboxom, zatiaľ čo o niečo rýchlejšie ako OneDrive a Disk Google.

Nezabudnite, že ide o výsledky pre úplné odovzdanie súborov. Hrstka poskytovateľov cloudového úložiska, najmä Dropbox, poskytuje kopírovanie súborov na úrovni bloku na urýchlenie synchronizácie súborov, ktoré už boli uložené raz. Tento mechanizmus funguje iba opätovným kopírovaním tých častí súboru, ktoré sa zmenili (delta).

Pretože MSP File Fabric nekontroluje samotné úložisko, jeho použitie kopírovania blokov by si vyžadovalo, aby cloudová služba poskytla mechanizmus API na vykonanie synchronizácií delta. To je, bohužiaľ, dosť neobvyklé. Ak sa rozhodnete pre súkromné ​​šifrovanie (pozrite si časť Zabezpečenie), nebolo by to vôbec možné.

V predvolenom nastavení MSP používa všetku šírku pásma, ktorá je k dispozícii na synchronizáciu súborov. Ak však chcete, môžete obmedziť rýchlosť nahrávania a sťahovania, aby ste im zabránili v používaní zdrojov ošípaných. Prípadne si môžete nastaviť viacvláknové sťahovanie.

Celkovo je to väčšinou dobrá správa. Váš výber poskytovateľa cloudu je tu však opäť veľkým faktorom.

zabezpečenia

Rovnako ako pri rýchlostiach synchronizácie, bezpečnosť spočíva čiastočne na tom, s ktorým poskytovateľom cloudu spárujete program Storage Made Easy. Rôzni poskytovatelia majú rôznu úroveň zabezpečenia dátového centra vrátane pokojového šifrovania, takže sa s nimi budete chcieť skontrolovať jednotlivo.

Aj keď však spárujete malé a stredné podniky so službou, ktorá nešifruje súbory na strane servera, klient vám umožní súkromne šifrovať všetky súbory, ktoré synchronizujete..

Súkromné ​​šifrovanie, niekedy nazývané šifrovanie s nulovými znalosťami, poskytuje obrovskú výhodu oproti spravovanému šifrovaniu, ktoré získate s väčšinou bežných cloudových úložných služieb vrátane Dropboxu a Disku Google.

Súkromné ​​šifrovanie znamená, že váš poskytovateľ cloudu nemôže dešifrovať vaše súbory, či už ide o skenovanie obsahu chráneného autorskými právami alebo o marketing, alebo o odovzdanie vašich súborov vládnym dozorným programom, ako je napríklad obľúbený boxovací vak každého obhajcu súkromia, PRISM.

Metóda, ktorú používa MSP na súkromné ​​šifrovanie, je AES 256, protokol odporúčaný na použitie Národným ústavom pre normy a technológie USA (NIST) a používaný väčšinou cloudových služieb, finančných ústavov a vojenských organizácií..

Nevýhodou súkromného šifrovania je to, že pretože MSP nezachovávajú záznamy o vašich šifrovacích kľúčoch, ak zabudnete svoje šifrovacie heslo, stratíte prístup k svojim súborom. Rýchlosť nahrávania a sťahovania tiež zasiahne nešifrované súbory.

Pre obchodných predplatiteľov Storage Made Easy existuje aj možnosť šifrovania na úrovni účtu, ktorá šifruje všetky súbory tímov v pokoji. V takom prípade je šifrovací kľúč spravovaný malými a strednými podnikmi, takže je o niečo menej bezpečný, aj keď sa nestretnete s problémom so strateným heslom. Upozorňujeme, že keď je tímové šifrovanie zapnuté, možnosť osobného a súkromného šifrovania je zakázaná.

MSP tiež poskytujú možnosť 2FA, ktorá zabraňuje ľahkému použitiu ukradnutých hesiel na prístup k vášmu úložisku. Pri prepnutí 2FA bude prihlásenie z neznámeho počítača vyžadovať ďalšie poverenie vo forme kódu. Tento kód môžete do mobilného zariadenia doručiť ako text alebo môžete použiť aplikáciu Google Authenticator.

podpora

Storage Made Easy poskytuje niekoľko spôsobov kontaktu, vrátane živého rozhovoru s predajom a e-mailu pre technickú pomoc. Podpora Skype je k dispozícii aj v prípade, že to váš problém vyžaduje.

Hodiny priamej podpory sú, bohužiaľ, trochu obmedzené: trvajú od 10:00 do 16:00, od pondelka do piatku v Londýne. Zaznamenali sme niekoľko e-mailov s technickou podporou, aby sme zistili čas odozvy a dostali sme odpovede v ten istý pracovný deň. Tím v MSP skutočne pozná svoje veci a poskytuje priateľskú pomoc, hoci to nie je veľmi veľký tím. 

Ak nechcete čakať na podporu alebo potrebujete pomoc v čase mimo pracovnú dobu, môžete navštíviť stránku wiki alebo FAQ pre malé a stredné podniky a vyskúšať tam odpovede. Najmä zdroj wiki je pekne hotový, s množstvom článkov a funkciou vyhľadávania na rýchlejšie vyhľadanie relevantného materiálu.

Môžete tiež použiť fórum pre MSP, aj keď sa nezdá byť veľmi aktívne.

Záverečné myšlienky

Celkovo sme boli pri úvodnom preskúmaní služby ohromení spoločnosťou Storage Made Easy. Milujeme schopnosť spárovať malé a stredné podniky so širokou škálou cloudových služieb, ako sú Rackspace a Amazon S3. Kľúčové funkcie, ako je zdieľanie súborov a synchronizácia, sa pekne vykonávajú vďaka neobvyklým funkciám, ako sú heslá odkazov a súkromné ​​šifrovanie.

Desktop klienti a weboví klienti, ako sme už spomenuli, nemajú rovnakú poľskú čistotu ako niektorí členovia najlepších klubov úložísk cloudu, ale väčšina funkcií, ktoré hľadáme, sú k dispozícii, spolu s klientmi sieťových jednotiek, podporou WebDAV, podporou FTP a niektoré ďalšie užitočné nástroje.

Celkovo vzaté, Storage Made Easy je bezpečnejšie a schopné riešenie ako Dropbox a mnoho bežných alternatív Dropboxu. V záujme stručnosti sme dokonca preskočili niekoľko vecí, vrátane nástrojov riadenia pre podnikových používateľov, ktoré pomáhajú MSP porovnávať priaznivo s najlepšími nástrojmi EFSS..

Radi by sme, samozrejme, tiež počuli vaše myšlienky o službe Storage Made Easy. Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie, a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me