Recenzia Trello – Kanban Boards for All – Aktualizované 2020

Recenzia Trello

Trello je solídny nástroj na riadenie projektov, ktorý používajú spoločnosti z celého sveta, vrátane spoločnosti Cloudwards. Veľmi sa nám to páči, ale, ako si môžete prečítať v tomto úplnom preskúmaní Trello, jeho užitočnosť má vážne obmedzenia.


Trelly-Posuvník-1

Trelly-Posuvník-2

Trelly-Posuvník-3

Trelly-Slider-4

Trelly-Slider-5

predchádzajúca

Ďalšie

Trello je pravdepodobne jednou z najznámejších aplikácií na riadenie projektov. Je zadarmo a ľahko sa používa, čo vysvetľuje veľkú časť jeho popularity. V tejto úplnej recenzii Trello prejdeme na jej výhody a nevýhody, aby sme zistili, či si zaslúži svoje miesto medzi najlepším softvérom na správu projektov..

Krátka odpoveď znie, že áno, je veľmi dobré dokončiť prácu. V skutočnosti na serveri Cloudwards.net používame sami spoločnosť Trello na sledovanie nášho redakčného kalendára, s malými až žiadnymi problémami. To, ako to funguje, je ľahké pochopiť a školenie ostatných ľudí o ňom je hračka. Je to tiež skvelé pre poskytnutie prehľadu o dianí vo vašom tíme alebo firme.

To znamená, že nie bez nedostatkov a projektovým manažérom, ktorí potrebujú sledovať nielen to, čo a kedy, ale aj všetky potrebné požiadavky na vykonanie práce, bude Trello chýbať. Ak ste v tejto kategórii, odporúčame vám pozrieť si našu monday.com recenziu, kde nájdete omnoho podrobnejšiu alternatívu..

Ak nie ste takí výkonní ako všetci a chcete len sledovať úlohy, Trello môže byť pre vás veľmi dobrým tipom. Je to zadarmo, pokiaľ nepotrebujete viac ako jedno zapínanie – viac informácií v sekcii „Cenovanie“ nižšie – takže vám nič nebráni vyskúšať si to sami. Ak si ešte nie ste istí, držte sa pri vytriedení Trellových matíc a skrutiek.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Trello

Vlastnosti

Celkovo je Trello zmiešanou taškou, pokiaľ ide o vlastnosti. V podstate všetko, čo ponúka, je kanbanová doska – prečítajte si náš článok o kanbanových doskách, ak to pre vás bolo grécke (dobre, japonsky) – a nič iné. Jeho sila a flexibilita vychádza z automatizačných funkcií, ktoré predstavuje, ako aj z jej vylepšenia, ktoré sú doplnkami doplnenými o funkcie..

Vec je však taká, že plán zadarmo vám dá iba jedno zapnutie. Ak chcete získať prístup ku všetkým vylepšeniam a funkciám, ktoré sú s nimi dodávané, musíte prejsť na platený plán. Aj napriek tomu však Trello nemá silu vyspelejších konkurentov, ako sú monday.com alebo Freedcamp.

Predtým, ako sa dostaneme k power-ups, poďme sa najprv pozrieť na základy služby, pretože máme podozrenie, že to, čo najviac čitateľov zaujíma. Trello skóroval druhé miesto v našom článku o najlepších bezplatných nástrojov pre riadenie projektov – druhý len Wrike – vďaka svojej vynikajúcej funkčnosti hneď po vybalení.

Trelly-Board-Basics

Doska Kanban v podstate nie je ničím iným ako radom zoznamov (alebo stĺpcov), v ktorých môžete pohybovať kartami (úlohami), a Trello to robí dobre. Pod povrchom sa však skrýva veľa a vy môžete, ak chcete, robiť omnoho viac než len karty smeny. Zároveň však nič nerobí revolúciou v kanbanových doskách. Vyskúšajte LeanKit.

Pre jeden si môžete prispôsobiť pozadie, ako uznáte za vhodné, a tiež pridať ľubovoľný počet dosiek, zoznamov a kariet – Trello nestanovuje žiadne obmedzenie. 

Na základe skúseností vám však môžeme povedať, že je tu potrebný určitý zdravý rozum: ak máte príliš veľa zoznamov na doske alebo príliš veľa kariet v zozname, možno budete chcieť veci rozdeliť trochu ďalej, pokiaľ nechcete poraziť účel aplikácie úplne.

Vy ste Rang, MudLud?

Okrem povrchných však Trello získava veľa svojej sily od Butlerovho nástroja a od power-ups. Butler je užitočná funkcia, ktorá vám umožní automatizovať procesy a úlohy, a urobí tak na základe svojho doterajšieho správania sa na tabuli.. 

V podstate vám to nielen pomôže s tým, čo si myslíte, že budete potrebovať, ale pomôže vám ukázať diery vo vašich procesoch, ktoré ste prehliadli..

Trelly-Butler-First

Alebo aspoň to má byť. Na novej tabuli, ktorú sme vytvorili, a na redakčnej rade služby Cloudwards sme dostali rovnakú správu: „Zdá sa, že od vás na tejto tabuli nie je veľa aktivít.“ 

Na novej tabuli je to pochopiteľné, ale redakčný sa používa nepretržite viac ako tri roky, takže nie sme si istí, čo Taco, sibírsky husky maskot Trella, fajčil.

Nie všetko sa však stratí, pretože kliknutím na ponuku Butlera môžete tiež pristupovať k praktickejšiemu prístupu. Na bezplatnom pláne máte prístup iba k „pravidlám“ a automatizácii úloh, ktoré sa týkajú kariet a kariet. Platení používatelia tiež získajú prístup k ďalším funkciám na vysokej úrovni pre kalendár a termíny splatnosti.

Trelly-Butler-Rules

Nastavenie úloh pomocou Butlera sa nelíši od používania, povedzme, IFTTT alebo Zapier, hoci jeho použitie je obsiahnuté v Trello, takže v porovnaní s týmito nástrojmi určite chýba určitá univerzálnosť. Je to pekný doplnok, najmä ak platíte za pridanú funkcionalitu, ale nebude vás to trápiť..

Trello Power-Ups

Oveľa pôsobivejšie sú power-ups, ktoré sú plug-iny, skripty a integrácie, ktoré môžete pridať do svojich dosiek. K dispozícii je viac, ako môžeme ľahko počítať, vrátane všetkého, od kalendárneho zobrazenia, až po priame priloženie súborov z Dropboxu, k niektorým celkom pokročilým nástrojom pre vývojárov, ktoré nevieme používať – ​​sme predsa len jednoduchí hackeri.

Trelly-vylepšenia

Táto hojnosť výberu je veľmi dobrá a dobrá, ale iba ak platíte za spoločnosť Trello. Ak sa rozhodnete pre obchodnú triedu Trello alebo podnikový plán, získate prístup ku všetkým vylepšeniam, bez výnimky, takže si môžete robiť správy, koľko chcete.. 

Medzi najobľúbenejšie patria Burndown pre Trello, Planyway (aplikácia kalendára), ako aj doplnky pre všetkých našich obľúbených poskytovateľov cloudových úložísk. Má tiež jeden pre Slacka, ktorý je podľa nás v dnešnej dobe veľmi záväzný.

Bezplatný plán vám však dá iba jedno zapnutie na jednu dosku a vzhľadom na to, že všetko, čo priamo nesúvisí s kanbanmi, je možné pridať iba ako vylepšenie, je táto pokročilá funkcia mimo dosahu.. 

Dokonca aj kalendár alebo možnosť pridať ďalšie polia na karty sa počítajú ako vylepšenia. To znamená, že ak za to nechcete platiť, dostanete len tabuľku kanban.

To znamená, že je to stále veľmi dobrý nástroj, preto neobviňujeme tím Trello za to, že sa snažil ľudí nasmerovať od bezplatných plánov obmedzením vylepšení tohto postupu.. 

Tiež ohromujúce množstvo dostupných power-ups môže veľmi dobre znamenať, že nájdete ten jediný, ktorý robí všetko, čo potrebujete. Alternatívne môžete kedykoľvek pridať funkčnosť pomocou Zapieru alebo jednoducho rozložiť operácie na niekoľko dosiek.

Uvoľnenie Trello: Platené funkcie

Ak sa však rozhodnete vybrať svoju peňaženku, Trello sa stane pôsobivým. Okrem ponúkania všetkých doplnkov, aké ste si kedy dokázali predstaviť, a niektorých, získate tiež prístup k niektorým veľmi pekným vstavaným funkciám. 

Patria sem, ale neobmedzujú sa iba na: vlastné polia, hlasovanie na kartách, vstavaný kalendár, e-mailové upozornenia a pole na integráciu aplikácií. Cenová stránka spoločnosti Trello poskytuje úplný zoznam, pravdepodobne však získate predstavu.

Stručne povedané, bezplatná verzia Trello je dobrá tabuľa Kanban, ktorá sa dokáže osamostatniť, ale jej zaplatením získate plne rozvinutý nástroj na riadenie projektov.. 

Avšak aj so všetkými zvonmi a píšťalkami nemôže Trello so svojimi konkurentmi chodiť po špičkách, pokiaľ ide o škálu funkcií. Porazil to dokonca aj iný poskytovateľ freemia, ako to môžete prečítať v našej recenzii Asana vs Trello.

Pri výbere spoločnosti Trello Business existuje ďalší problém, ktorý sa budeme venovať v nasledujúcej časti.

Prehľad funkcií Trello

Logo Trellotrello.com

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia
Vlastné nálepky & emodži

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor

všeobecný

platba
Kreditná karta, Paypal, zadarmo

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo
Bezplatný plán

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia

šifrovanie
AES-256

Certifikácia SOC
SOC 2 typ 1

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

stanovenie ceny

Trello je skvelý bezplatný nástroj, ale jeho zaplatenie má okrem nedostatku funkcií aj iný problém: je drahý ako celé peklo. Obchodná trieda Trello vás bude stáť 10 dolárov mesačne na používateľa, čo znamená, že každá osoba, ktorú pozvete na svoje dosky, vás bude stáť 120 dolárov ročne.. 

V závislosti na tom, koľko máte členov tímu, by vás použitie Trello mohlo stáť balík a nie sme si úplne istí, za čo by ste platili.

Rozdelenie cien Trello

Trello ponúka tri úrovne: zadarmo, business triedu – ktorá ponúka takmer všetko, čo od služby môžete chcieť – a Enterprise, ktorá rozširuje funkčnosť, ktorú ponúka bežný obchodný plán. Ceny pre Enterprise fungujú posuvne, takže ak máte 1 000 používateľov, v skutočnosti je to oveľa lacnejšie ako Business Class. Potom budete potrebovať 1 000 používateľov.

Aj keď by bolo skvelé mať ďalšie funkcie a neobmedzené vylepšenia, platenie 120 dolárov ročne na používateľa je príliš veľa. Dokonca aj menšie podniky by mohli mať predstavenstvo s piatimi alebo desiatimi ľuďmi – čo je nepredstaviteľné, ak vezmeme do úvahy, koľko spoločností využíva nezávislých pracovníkov – čo znamená, že by ste mali vyhadzovať nejaké vážne mooly, len aby ste udržali krok na ceste.

To je spravidla kúsok, kde by sme uviedli príklady lacnejších služieb, na ktoré by ste sa mohli pozrieť, ale v prípade softvéru na riadenie projektov sa obávame, že štandardné je platiť 10 dolárov za používateľa mesačne. Avšak vzhľadom na to, koľko viac získate od iných poskytovateľov, cítime trochu nepríjemné odporúčanie spoločnosti Trello za jej cenu. 

Pozrite sa na našu recenziu spoločnosti Asana alebo recenzie Podio pre dvoch poskytovateľov, ktorí majú o niečo väčšiu ranu za zhruba rovnakú dolár.

All That Glitters…

Avšak, tam je medzera na všetky vyššie uvedené, čo je Trello Gold. Platí to iba pre použitie jednou osobou a je to skvelý spôsob, ako získať viac ako len jedno nabitie bez toho, aby ste vyliali obrovské peniaze.. 

Trello Gold stojí 5 dolárov mesačne alebo 45 dolárov na celý rok, vďaka čomu získate väčšie prílohy a tri vylepšenia. Tiež môžete získať mesiac Zlato pre každú osobu, ktorú pozvete na Trello, a ktorá sa rýchlo rozloží.

Užívateľská prívetivosť

Teraz späť k dobrej správe: Trello je absolútne potešenie používať. Od presúvania kariet po nastavenie nových dosiek budete musieť použiť niečo nad rámec zdravého rozumu. Skúsenosti sú takmer rovnaké bez ohľadu na to, či používate počítačovú aplikáciu Trello, webovú aplikáciu alebo mobilnú aplikáciu. Celkovo vzaté, pokiaľ ide o ľahké používanie, Trello je jedným z najlepších na svete.

Registrácia je rovnako jednoduchá ako pri prechode na webovú stránku Trello. Potom sa môžete zaregistrovať pomocou panela v strede obrazovky alebo stlačiť tlačidlo „zaregistrovať sa“ v pravom hornom rohu. Musíte zadať svoj e-mail a máte všetko nastavené.

Trelly-Main-Page

Ďalej sa vám zobrazí úvodná obrazovka s niekoľkými veľmi základnými tipmi a môžete prejsť na ďalšiu obrazovku a vytvoriť novú dosku. Vyberte si pozadie – a šablónu, ak ju potrebujete – a teraz oficiálne prevádzkujete svoj najnovší projekt pomocou dosky Kanban. 

Trelly-Board-Basics

Ak potrebujete nejaké tipy, ako začať a ak nie ste spokojní s tým, čo služba ponúka, máme príručku Trello. Náš tutoriál ponúka niekoľko ľahko sledovateľných príkladov dosiek Trello a pomôže vám začať so správou úloh.

Používanie webového klienta

Webový klient a klient pre stolné počítače sú pravdepodobne miestom, kde sa budete najviac organizovať, pretože vám ponúka väčšiu obrazovku, ktorá je ideálna na zostavenie zoznamov a kariet na účely prehľadu. Na účely tohto preskúmania použijeme webového klienta. Upozorňujeme však, že medzi aplikáciou Windows a Mac neexistuje funkčný rozdiel..

Celkovo sa nám tento názor skutočne páči, pričom doska zaberá približne 80 percent hlavnej obrazovky.

Trelly-Main-Screen-S-Menu

Presúvanie kariet a zoznamov okolo sa vykonáva pomocou drag and drop a zoznamy môžete listovať pomocou kolieska myši. Navigáciu zľava doprava je možné vykonať iba pomocou posúvača v dolnej časti, čo môže byť trochu nepríjemné. Odporúčame vám, aby ste dosku nechceli príliš šírku, aby ste tomu zabránili.

Zoznamy sú pomerne jednoduché: kliknite na „pridať ďalší zoznam“ v hornej časti obrazovky a jeden sa objaví. Pomenujte ho a je pripravený na použitie. Karty sú rovnako jednoduché: Kliknite na možnosť „pridať kartu“ a pomenujte ju a môžete začať s kartami.

Zábava sa však naozaj začína, keď kliknete na kartu a odhalíte jej chrbát. Kontextové okno naplní vašu obrazovku všetkými druhmi možností. Štítok môžete pridať – po ruke pri triedení kariet neskôr – môžete pridať popis a dátum splatnosti. Môžete tiež priradiť členov tímu, aby ste vy aj oni mohli sledovať, čo robia.

Trelly-Card-Back

Vstavané sú základné možnosti správy úloh, ako napríklad kontrolný zoznam a dátum splatnosti, ktoré sa hodia pri riešení väčších projektov. Celkovo však odporúčame zaoberať sa podúlohami vytvorením samostatných zoznamov a kariet, pretože Trello vám nedovolí ľahko sledovať, čo je na zadnej strane kariet..

Trello Menu

Na pravej strane obrazovky je možnosť otvoriť ponuku. Navigácia je pomerne jednoduchá, aj keď to znamená, že sa často vraciate späť na hlavnú obrazovku, a nie rýchlo vás spája s každým ďalším podponukou prostredníctvom iného navigačného panela alebo niečoho. 

Máme podozrenie, že to bola vedomá voľba zo strany vývojára, aby sa vždy udržiaval maximálny výhľad na kanbanovú dosku, takže je to pochopiteľné, ale stále môže byť pre teenagera nepríjemné..

Trelly-Main-Menu

Súčasťou ponuky, ktorú pravdepodobne trávite väčšinu času, je funkcia „vyhľadávanie“, ktorá vám umožňuje filtrovať pomocou štítkov, priradených členov a všeobecnejšieho vyhľadávania na základe slov..

Trelly-Search-Menu

Celkovo nájdu používatelia softvéru Trello ľahkú navigáciu a obsluhu softvéru, čo znamená, že tu dosahuje vysoké skóre. 

Trello Mobile App

Tento zážitok je takmer rovnaký s mobilnou aplikáciou Trello. Je k dispozícii pre Android a iOS a je k dispozícii prostredníctvom príslušných obchodov. Po stiahnutí a prechode cez prihlasovaciu obrazovku Trello sa vám zobrazí rovnaké zobrazenie ako webová aplikácia, aj keď je zmenšená a trochu jednoduchšia..

Trelly-Mobile

Nie je tu žiadny veľký rozdiel, dokonca aj s menu napravo pod tromi bodkami, ale pripúšťame, že sme cítili, že celý proces používania Trello v mobile bol trochu krajší, ako by sme chceli. Pravdepodobne je to tým, že dosky spoločnosti Kanban sú prehľadmi, ktoré sa neprekladajú dobre na malú obrazovku smartfónu.

zabezpečenia & súkromia

Spoločnosť Trello nesklame, pokiaľ ide o bezpečnosť, pretože ponúka dobrú a všestrannú ochranu údajov vašej firmy. Vaše údaje však ukladá pomocou webových služieb Amazon, ktoré nemajú bezchybný záznam. Z hľadiska ochrany osobných údajov však existujú určité problémy, ktoré nájdete v príslušnej podsekcii.

Trello je vo vlastníctve spoločnosti Atlassian, ktorá je masívnou spoločnosťou (napríklad Jira je z tej istej stabilnej jednotky), takže Trello používa množstvo bezpečnostných opatrení vrátane 128-bitového protokolu AES TLS počas prenosu a 256-bitového šifrovania AES, zatiaľ čo v pokoji. Taktiež sa podrobuje pravidelným auditom Atlassian na strane klienta a Amazonu na strane servera.

Celkovo vidíme veľmi málo, čo nám dáva pauzu, pokiaľ ide o bezpečnosť, okrem netesných Amazonských vedier. Často je to však spôsobené nesprávnym zaobchádzaním s ľuďmi a zdá sa, že Trello má správcov, ktorí vedia, že ich veci fungujú, takže je tam všetko dobré.

Najväčším bezpečnostným rizikom pri používaní Trello je však to, že ste to vy. Zdá sa, že veľa ľudí pri ich vytváraní bláznivo zverejňuje svoje tabule, čo znamená, že k nim má prístup každý, navyše sú k dispozícii aj pre prehľadávače Google (takže sa objavujú pri vyhľadávaní). Ak sa vám podarí vyhnúť sa tomuto úpadku, Trello sa dá bezpečne používať.

Trello Ochrana osobných údajov

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov – v skratke je to, ako sú vaše údaje v bezpečí od samotného Trella – správy nie sú príliš dobré. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Atlassian objasňujú, že zaznamenáva, čo robíme, a informácie, ktoré zadávame, a že všetky tieto údaje zdieľa s tretími stranami, ktoré ich môžu alebo nemusia použiť na zacielenie reklám naším spôsobom.. 

V spoločnosti Cloudwards používame Trello viac ako tri roky a ešte sme neboli zaplavení záplavou spamu spojeného s Trello, takže sa zdá, že Atlassian je s tým celkom vďačný, ale vaše údaje s Trello jednoznačne nie sú súkromné. 

Je to nízka cena, ktorá sa platí za bezplatnú službu. Ak sa však tomuto druhu chcete vyhnúť, prečítajte si v našej recenzii Airtable alternatívu, ktorá má viac diskrétnosti..

služba & podpora

Rovnako ako jeho ľahké použitie, Trello vyniká, pokiaľ ide o pomoc s vami. Má veľa sprievodcov pre začiatočníkov aj skúsenejších používateľov a ponúka webináre týkajúce sa konkrétnych problémov. Interaktívna podpora trochu zaostáva, ale pravdepodobne ju ani nepotrebujete.

Ak sa vaše hlavné obavy učia, ako používať Trello, máte to na mysli. Prostredníctvom portálu podpory máte prístup k veľkému počtu tutoriálov, vďaka ktorým sa budete kanbanovať, akoby ste to robili celý svoj život za pár hodín..

Trelly-Support-Main-Page

Ak máte konkrétny problém, s ktorým potrebujete pomôcť, zdá sa, že Atlassian by radšej navštívil komunitu Trello (fórum), než aby ste využívali podporu. Vyzerá to, že je dosť aktívny, so zapojením používateľov aj zamestnancov a jeho funkcia vyhľadávania funguje dobre, takže pravdepodobne dostanete akúkoľvek odpoveď, ktorú potrebujete, veľmi rýchlo..

Ak všetky vyššie uvedené pokyny zlyhajú, môžete tiež kontaktovať podporu priamo prostredníctvom kontaktného formulára na stránke podpory, aj keď sa zdá, že je viac zameraný na ľudí, ktorí chcú nahlásiť chyby alebo sa prihlásiť na odber špecializovaného plánu. Pri kladení otázok týkajúcich sa pomoci vás hlavne presmerujeme na relevantného sprievodcu alebo stránku fóra, aj keď odpovede prichádzajú veľmi rýchlo, pretože zvažujeme, že využívame bezplatný plán.

Verdikt

Celkovo je toho veľa o Trellovi. Ak hľadáte základnú dosku kanban, ktorú nemusíte platiť, odporúčame ju predovšetkým nad všetky ostatné možnosti. Ako vyťažiť maximum z Trella však prichádza so statnou cenovkou a vidíme lepšie možnosti, ktoré ponúkajú viac za rovnaké množstvo alebo dokonca menej. 

Napríklad obľúbená položka Cloudwards, monday.com, je drahšia, ale poskytuje vám rôzne druhy dobrôt a vrstvené zobrazenia, zatiaľ čo program ako TeamGantt vám umožňuje vytvárať Ganttove grafy, ktoré umožňujú sledovanie závislostí (aj keď by ste mohli využiť silu BigPicture) – urobiť to pre vás). 

Napriek tomu dajte Trellovi víru, ak pre vás znie riešenie založené na karte a ak sa vám páči flexibilita vylepšení..

Použili ste Trello? Čo si o tom myslíš? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me