Recenzia TeamGantt – Aktualizované 2020

TeamGantt Recenzie

TeamGantt je nástroj na riadenie projektov založený na Ganttovych diagramoch (pauza na prekvapenie), ktoré sa nám veľmi páčia za pozornosť venovanú nemravným štrbinám, ale pocit by mohol trochu vylepšiť jeho prehľadové schopnosti. To znamená, že je to celkovo vynikajúci nástroj, ako si môžete prečítať v našej úplnej kontrole TeamGantt.


best-riadením projektu softvér

TeamGantt sľubuje svojim zákazníkom krásne a intuitívne plánovanie projektu na svojej webovej stránke. Znie to dobre pre nás, ale chceli sme zistiť, či by to mohlo priniesť. Zistite, čo sme si o tom mysleli v tomto posudku TeamGantt.

Je to populárny nástroj a medzi jeho používateľov patria niektoré z najväčších svetových spoločností. Medzi jej viac ako 5 000 klientov patria spoločnosti Sony, Twitter a Expedia.

Zistili sme, že je príjemné a intuitívne a má veľa užitočných funkcií. Má veľa silných stránok a pár vecí, ktoré by sa dali vylepšiť. Mimoriadne silné sú jeho hlavné funkcie správy úloh, takže ak je to to, čo chcete, TeamGantt je skvelá voľba.

Alternatívy pre TeamGantt

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Predvolené zobrazenie je Ganttov diagram, ale svoj projekt môžete vidieť aj ako zoznam alebo kalendár. Pohľady majú niekoľko možností, ktoré vám umožňujú kontrolovať, aké informácie sa zobrazujú, a filtrovať úlohy rôznymi spôsobmi.

Úlohy je možné pridať do grafu a ich presunutím ich môžete zmeniť. Môžete tiež pretiahnuť ich ľavý a pravý okraj a upraviť ich dátum začiatku a konca. Schopnosť rýchlo a ľahko upraviť váš rozvrh je kľúčovou súčasťou riadenia projektu a TeamGantt to napraví.

Je to dobré znamenie, keď si môžete zvyknúť na základné funkcie nástroja bez toho, aby ste si museli prezerať dokumentáciu. TeamGantt je dostatočne intuitívny, aby ste mohli začať robiť veci ihneď.

Dokončené úlohy menia farbu, takže môžete vidieť, čo bolo dokončené. Zmeňte percentuálny podiel dokončenia úlohy v zobrazení Ganttovho a zobrazí sa vyplnenie lišty postupu, čo je uspokojivé.

Ak chcete používať platformu, ktorá vás odmeňuje za odškrtávanie úloh, prečítajte si našu recenziu v Asane, kde hovoríme o jej „oslavách“.

Farby úloh je možné meniť, čo vám umožňuje ich kategorizáciu, ale nemôžete k farbám priraďovať názvy kategórií. Môžete však priradiť úlohy k ľuďom, čo je pekný doplnok.

Závislosti tímu TeamGantt

Závislosti sa dajú ľahko pridať. Stačí kliknúť a presunúť bodky po stranách každej úlohy do úlohy, s ktorou chcete pridať vzťah. Konflikty plánovania zmenia farbu závislostí na červenú, takže môžete zistiť problémy, ktoré je potrebné vyriešiť.

Môžete zmeniť priblíženie zobrazení a zvoliť, či sa časová os rozdelí na dni alebo týždne. To znamená, že môžete zaistiť, aby užívateľské rozhranie bolo pohodlné a zvládnuteľné. Je tiež užitočná možnosť zmeniť veľkosť písma, ale nemohli sme ju uviesť do chodu, pretože zmizla, keď sme nad ňou pohli myšou.

TeamGantt Míľniky

Okrem úloh môžete vytvárať míľniky a základné línie. Míľniky sa môžu použiť ako ciele alebo ciele a po dokončení sa začiarknu, namiesto toho, aby ukazovali, ako ďaleko sú.

Základné línie vám môžu ukázať, ako sa pôvodne pridelený čas porovnáva s tým, čo sa stalo. Môžete ho použiť na zlepšenie svojich odhadov a spresnenie prístupu k budúcim projektom.

team-Ganttov-baseline

Okrem vytvárania kontrolných zoznamov podúloh pre jednotlivé položky môžete z ponuky vytvárať podskupiny úloh, takže máte viac spôsobov usporiadania vecí.

Používatelia Basecampu môžu medzi sebou zdieľať projekty a TeamGantt, čo je užitočné, ak chcete využívať komunikačné funkcie Basecampu. Ak vás to zaujíma a doteraz ste to ešte neskúšali, pozrite si našu podrobnú recenziu v našej Basecampe.

TeamGantt sa tiež dobre integruje s Trello, čo je ľahko použiteľný nástroj založený na kanbanoch. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, príručka pre začiatočníkov Trello je skvelým miestom na začiatok.

Ak chcete vidieť, čo všetci vo vašom tíme robili, pohľad na históriu TeamGantt je vašim priateľom. Uvádza každú zmenu vykonanú každým členom tímu. Môže byť tiež filtrovaný, čo je užitočné, keď chcete hľadať konkrétne typy zmien.

team-Ganttov-history

Ak chcete pozvať ďalších používateľov do projektu, kliknite na tlačidlo Pozvať v pravom hornom rohu a zadajte ich e-mailovú adresu. Ak ešte nie sú súčasťou vášho tímu TeamGantt, môžete ich vyzvať, aby sa odtiaľto zaregistrovali.

TeamGantt Mobile

Má mobilné aplikácie pre Android a iOS, takže môžete skontrolovať, čo musíte vo vlaku urobiť, aby ste mohli pracovať.

Jeho exportná funkcia vo formáte .pdf je užitočná. Niektorí z nás stále podnikajú v skutočnom svete a bohužiaľ to môže zahŕňať stretnutia. S TeamGantt môžete exportovať svoje grafy do formátu PDF a odovzdať ich prítomným technofóbom.

team-Ganttov-pdf

Na rozdiel od mnohých produktov, TeamGantt o svojich prílohách na svojom cenníku neuvažuje. Kontaktovali sme podporu a oznámilo nám, že úložisko je neobmedzené, takže je to plus.

Neintegruje sa však s mnohými externými službami. Ak potrebujete špecializovanú službu na ukladanie dát, prečítajte si článok nášho najlepšieho online úložiska pre tímy.

team-Ganttov-úlohy

Jeho zobrazenie pracovnej záťaže vám umožňuje zistiť, koľko úloh má každý deň alebo koľko hodín bude mať veľa práce. Je to dobrý spôsob, ako zistiť, či je niekto preťažený alebo kto by mohol robiť to, aby bol rušnejší.

Používatelia v pláne rozšíreného tímu môžu využiť funkcie sledovania času, čo umožňuje každému tímu prihlásiť sa, koľko hodín strávili prácou. Zaznamenaný čas možno porovnať s odhadmi, ako dlho by to malo trvať. Je to dobrý spôsob, ako zlepšiť schopnosti v oblasti odhadovania úloh, ako aj zistiť, kto je dobrý v tom, aby sa veci robili rýchlo.

Môžete tiež generovať časové rozvrhy, takže TeamGantt môže byť použitý na pomoc s fakturáciou, ak je takto nastavená vaša spoločnosť.

TeamGantt má účinné funkcie pre správu základných úloh a je schopný vám pomôcť sledovať hodiny strávené prácou a zlepšovať vaše odhady času. Chýba integrácia s inými platformami, ale tu má vysoké skóre kvôli vysokej kvalite toho, čo ponúka.

Ak potrebujete veľa integrácií, prečítajte si našu recenziu Airtable pre aplikáciu, ktorá ich ponúka veľa.

Prehľad funkcií TeamGantt

Logo TeamGanttwww.teamgantt.com

Začína sa od 3950 dolárov mesačneVšetky plány

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia

Limit veľkosti tímu
3

Skladový priestor
Neobmedzený GB

všeobecný

platba
Kreditná karta, Paypal

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia

šifrovanie
SSL

Certifikácia SOC
nevedno

podpora

Live chat
V aplikácii na posielanie správ

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Po jednoduchom registračnom procese vás TeamGantt privíta vo svojej aplikácii dotazníkom o tom, ako ho plánujete používať. To nie je zlé, ale je to predčasné, pretože sa rozhodujete bez toho, aby ste videli, ako aplikácia funguje. Radi by sme videli, čo platforma ponúka, než sa rozhodneme, ako ju nastaviť.

Potom vytvoríte prvý projekt. Môžete si vybrať z prázdnej tabuľky, základnej šablóny alebo vzorového projektu. Môžete si tiež vybrať, ktoré dni v týždni sa budú používať, čo je zaujímavá funkcia, ktorú sme nevideli nikde inde.

team-Ganttov nový projekt

Môžete si tiež vytvoriť vlastné šablóny, ktoré vám ušetria čas, ak plánujete spravovať viacero podobných projektov.

Šablóny TeamGantt

Keďže sme tu v Cloudwards boli skromnými typmi, v úvodnom dotazníku sme sa opísali ako začiatočníci Ganttovho diagramu, takže sme sa rozhodli pozerať dvojminútový film vysvetľujúci, čo je.

Potom sme sa mohli pozrieť na ukážkový projekt.

Naše prvé dojmy z TeamGantt boli, že to vyzeralo profesionálne, ale aj prístupne a použiteľné. Priestor bol využitý dobre a vizuálne to malo zmysel.

Vzorový projekt je plný položiek, ktoré vám pomôžu ukázať vám okolie. Položky vás vyzývajú, aby ste zmenili percento postupu úlohy, pridávali komentáre, nahrávali dokumenty a oveľa viac.

Tento prístup sa nám veľmi páči. Prezrite si našu recenziu LeanKit pre inú platformu, ktorá vás pomocou vzorového projektu naučí základy.

team-Ganttov-sample-projekt

Dostali sme tiež pozvánku do triedy TeamGantt 101 – 45-minútovú ponuku, v ktorej nájdete podrobnejšie informácie o tom, ako veci fungujú, a dá vám šancu položiť jej tímové otázky. Je smutné, že štart o 3:00 nebol pre vášho korešpondenta z Japonska ideálny, ale pre študentov v časových pásmach v USA bude jeho tried ľahšie navštevovať.

Existujú krátke videá, ktoré vám ukážu, ako robiť rôzne úlohy. Sú dosť podrobné a zahŕňajú skratky a gestá, ako je napríklad trasenie úlohy pri automatickom plánovaní závislostí, ktoré môžu pomôcť zlepšiť váš pracovný postup..

Jeho návrh „urobiť toto ďalej“ vľavo je užitočným ukazovateľom toho, čo podľa jeho názoru bude pre váš projekt najväčší rozdiel.

TeamGantt je intuitívny a ľahko zistiteľný a poskytuje vám veľa pomoci, ktorá vás povzbudzuje k objavovaniu jeho pokročilejších funkcií. Nie je to však bez chýb. Podobne ako pri mnohých cloudových softvéroch musíte občas počkať, kým bude reagovať na vaše zmeny.

Napriek tomu je tu dobre hodnotená, pretože je úhľadná, dobre navrhnutá a väčšinou bez problémov.

cena

Ak máte malý tím, bezplatný plán TeamGanttu je perfektný. Umožňuje vám spustiť jeden projekt až s tromi používateľmi, čo je tiež skvelý spôsob, ako ho otestovať.

Platené programy sú ocenené minimálne pre päť používateľov a ponúkajú veľkú hodnotu, ak je váš tím taký veľký alebo väčší. Plán štandardného tímu stojí 39,50 dolárov mesačne plus približne 8 dolárov na ďalšieho používateľa.

Plán pre pokročilých tímov začína u piatich používateľov na 62,50 dolárov a potom sa zvyšuje o približne 12 dolárov na používateľa.

To je vynikajúca hodnota. Nemôžete poraziť zadarmo a dokonca ani jeho prémiový plán je v porovnaní so štandardnými ponukami mnohých platforiem. Jedinou výzvou je, že na získanie tejto hodnoty budete potrebovať tím najmenej piatich ľudí.

Ak sa chystáte na balík na úrovni podniku, musíte sa obrátiť na predajný tím TeamGanttu, aby ste podrobne zistili podrobnosti.

Platené programy ponúkajú neobmedzené grafy a umožňujú vám vložiť vložené grafy na vaše webové stránky. Získate tiež vlastné šablóny projektu a rozšírené funkcie vrátenia späť, ako aj niekoľko ďalších funkcií.

Plán rozšíreného tímu obsahuje množstvo funkcií sledovania času vrátane systému včasného varovania, ktorý vás informuje, či riskujete prekročenie rozpočtu..

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia pre platené programy a na registráciu nepotrebujete kreditnú kartu. Ak sa rozhodnete platiť, môžete tak urobiť kreditnou kartou alebo PayPal. Podnikoví zákazníci môžu platiť aj šekom.

TeamGantt má vynikajúcu hodnotu, pokiaľ ide o jeho bezplatnú ponuku a platené plány, takže sa tu dobre darí.

zabezpečenia & súkromia

Pokiaľ ide o bezpečnosť, TeamGantt používa SSL na prenos údajov a Amazon Web Services na ukladanie. Nehovorí sa, ako alebo či sú uložené údaje šifrované, ale všetko zálohuje dvakrát denne.

Ak si chcete byť istí, že vaše uložené údaje sú šifrované, prečítajte si náš najlepší článok o ukladaní údajov v cloude týkajúci sa služieb, ktoré môžu byť pre vás užitočné.

V jej pravidlách ochrany osobných údajov sa nespomína EÚ-U.S. Ochrana súkromia alebo všeobecné nariadenie o ochrane údajov, obsahuje však časť o právach obyvateľov EÚ. Okrem toho, naša interpretácia je taká, že TeamGantt dokáže s vašimi údajmi urobiť to, čo chce. Zdá sa, že má právo robiť to, čo chce, nenašli sme však dôkazy o prenose údajov o inzerentoch.

Ďalšie informácie o ochrane súkromia nájdete v našom sprievodcovi ochranou súkromia.

Nemá dvojfaktorové overenie, čo je nešťastné opomenutie. Náš článok o dvojfaktorovom overovaní vysvetľuje, prečo je dobré mať.

TeamGantt neposkytuje veľa informácií o jeho zabezpečení. To neznamená, že to nie je bezpečné, ale služba sa nevyjasní z toho, aby vám dala vedieť, čo to znamená na ochranu vašich údajov..

Ak potrebujete ubezpečenie o nástroji, ktorý berie bezpečnosť vážne a umožní vám naladiť, ako vaši používatelia pristupujú k vašim projektom, pozrite sa na našu Wrike recenziu.

O bezpečnosti tímu TeamGantt nemáme žiadne vážne sťažnosti, chýba mu však funkcia a neposkytuje toľko podrobností ako niektoré služby. Získava tu priemerné skóre.

služba & podpora

TeamGantt ponúka veľa pomoci, aby ste sa dostali do prevádzky. Existujú desiatky krátkych inštruktážnych videí a ich úvodná projektová šablóna vám skvele ukazuje, ako vás oboznámiť.

K dispozícii je tiež veľká prehľadávateľná informačná základňa s pokynmi na používanie jej funkcií.

Ak tam nenájdete, čo potrebujete, je k dispozícii kontaktný formulár. Vyžaduje, aby ste zadali telefónne číslo, ktoré je nepríjemné, ale nekontroluje číslo, ktoré zadáte do poľa..

Požiadali sme o podporu, ak bola k dispozícii dvojfaktorová autentifikácia, a čoskoro sme dostali odpoveď, ktorá nám hovorí, že funguje iba od pondelka do piatka počas pracovných hodín v USA. Dostali sme odpoveď za necelých osem hodín, takže sme nemuseli čakať príliš dlho. Ďalšia otázka o úložnom priestore dostala odpoveď za menej ako šesť hodín.

Telefonická podpora je k dispozícii aj v pláne služby Advanced Team, každý ju však môže používať počas prvých 30 dní po registrácii.

Už sme spomenuli jeho triedu 101, ale existujú aj iné triedy. Zahŕňajú živé relácie a videá z predchádzajúcich.

Existujú približne dve živé ponuky týždenne, ktoré sa líšia podľa predmetu, ale zdá sa, že sa zameriavajú na ciele, ako je procesná tvorba a motivačná taktika, a nie na diskusie o konkrétnych črtách. Existuje aj viac ako tucet zaznamenaných tried.

Podpora TeamGanttu je dobrá, s rýchlymi časmi odozvy, množstvom informácií, ktoré vám pomôžu naučiť sa a riešiť problémy a triedy pre školenie zamestnancov. Získava tu silné skóre.

Záverečné myšlienky

TeamGantt je vynikajúci nástroj na správu úloh s niekoľkými silnými funkciami a ľahko použiteľným a intuitívnym používateľským rozhraním. Keď začínate, ponúka veľa poradenstva a je to skvelý spôsob, ako pre svoj tím pracovať so správou závislosti a sledovaním úloh.

Jeho integrácia s platformami Basecamp a Trello je užitočná, ale nepripája sa k mnohým iným platformám. Má tiež obmedzené komunikačné nástroje, aj keď sa integruje so Slackom. Ak ho plánujete používať s programom Slack, môže sa vám hodiť pozrieť sa na naše najlepšie úložisko v cloude aj pre článok Slack.

Ponúka export vo formáte .pdf, čo je užitočný spôsob zdieľania informácií o vašom projekte mimo platformy. Jeho možnosti sledovania času sú tiež vynikajúce a mohli by byť výhodou, ak potrebujete sledovať pracovný čas svojho tímu.

TeamGantt je vysoko kvalitný a odporúčame ho každému, kto hľadá nástroj na správu úloh, ktorý môžu používať hneď po vybalení. Ak už pracujete so službami, ku ktorým sa pripája, je to tiež vynikajúca platforma na použitie.

Ak ste vyskúšali TeamGantt, dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte v nižšie uvedenom komentári. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map