Recenzia spoločnosti Redmine – aktualizovaná do roku 2020

Redmine Recenzie

Redmine je prekvapivo výkonný nástroj na riadenie projektov, a to tým skôr, že je to otvorený zdroj. To je tiež jeho najväčšia výzva: dostať sa do práce tak, ako chcete, je úloha, ktorá si bude vyžadovať potenie mozgu. Preto neodporúčame Redmine pre technofóbov, ako si môžete prečítať v tejto úplnej recenzii.


best-riadením projektu softvér

Redmine je open source aplikácia pre riadenie projektov. Radi sme videli, ako sa postavila mnohým vynikajúcim komerčným ponukám. Zistite, čo sme si mysleli v tomto preskúmaní spoločnosti Redmine.

Redmine je postavený pomocou rámca Ruby on Rails. Vyšlo už 12 rokov, takže obstáli v skúške času. Je určený na stiahnutie a inštaláciu na vlastný server, ktorý sa líši od ostatných nástrojov. Preto je náročnejšia, ale aj oveľa univerzálnejšia.

Ak máte záujem robiť veci sami – a budete musieť byť s Redmine – pozrite si náš najlepší zoznam tvorcov webových stránok, kde nájdete ďalšie možnosti. Zistili sme, že je vynikajúci v tom, čo robí, a skvelá možnosť pre používateľov, ktorí ho radi sami nastavia. Chýba mu zvonček a píšťalka, je však funkčný, efektívny a do veľkej miery neobsahuje chyby.

Alternatívy pre Redmine

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Redmine je založená na riadení problémov. Umožňuje ich vytvoriť vyplnením formulára. Problémy sú kategorizované ako chyby, funkcie alebo podpora, takže sú zamerané na vývoj softvéru.

Systému Redmine-new-problém

Problémy môžete premenovať na úlohy alebo čokoľvek iné úpravou jazykových súborov zahrnutých v Redmine. V skutočnosti to môžete urobiť pomocou ľubovoľného textu na platforme, ktorý ukazuje, akú kontrolu máte.

systému Redmine jazyka

Každému vydaniu môžete prideliť nadradenú úlohu, čo vám umožní vytvárať podúlohy. Úlohu môžete označiť aj ako blokujúcu alebo predchádzajúcu, ktorá vám umožňuje správu závislostí.

Problémy si môžete prezrieť v Redmine mnohými spôsobmi. Jeho Ganttov pohľad vám umožňuje pozrieť sa na ne na časovej osi a zistiť, ako súvisia jeden s druhým. Je to čisto preto, aby ste videli, aké sú veci, pretože z Ganttovho pohľadu nemôžete zmeniť nič. To znamená, že vidíte, ktoré problémy závisia od ostatných.

V prípade nástroja založeného na Ganttovom riešení, ktorý vám umožní zmeniť usporiadanie problémov a upraviť ich, si pozrite našu recenziu tímu TeamGantt..

Systému Redmine-Gantt

Zobrazenie kalendára spoločnosti Redmine robí to, čo ste očakávali, a zobrazuje, kedy sú naplánované problémy. Rovnako ako v prípade Ganttovho zobrazenia si môžete vybrať problémy, ale nemôžete ich pretiahnuť tak, aby ste ich reorganizovali.

Systému Redmine-kalendár

Zobrazenie Ganttovho kalendára a kalendára vám umožňuje filtrovať zobrazené problémy. V predvolenom nastavení vidíte iba otvorené úlohy, ale môžete ich zmeniť tak, aby sa zobrazoval akýkoľvek typ stavu, ako aj úlohy, ktoré získali alebo nedostali spätnú väzbu.

Môžete pridať ďalšie filtre a s viac ako 20 typmi na výber, každý s vlastnou sadou možností, máte obrovský priestor na úpravu toho, čo sa zobrazuje..

Redmine vám tiež umožňuje identifikovať a označiť duplicitné problémy, takže ak máte veľa ľudí, ktorí hlásia chyby, budete si môcť skontrolovať, či sú prehľady uchované spolu..

Zdieľanie v Redmine

Existuje niekoľko spôsobov, ako zdieľať informácie v Redmine. Môžete nahrať dokumenty a zdieľať ich so svojím tímom. Úložný priestor je na vás priradiť. Ak prevádzkujete vlastný server a máte veľa používateľov, priestor môže byť dosť obmedzený, pozrite si preto náš najlepší článok o úložisku cloudu, kde nájdete návrhy.

Súbory sú prezentované ako zoznam. Niektoré obrázky, napríklad obrázky, si môžete prezerať kliknutím na ne, takže aj keď nejde o drobnosti, je jednoduché a ľahko použiteľné.

Každý projekt obsahuje wiki, ktorá sa ľahko používa a nastavuje. Nie je to také jednoduché ako niektoré nástroje, ale ak môžete Wikipedia upraviť, nebudete mať žiadne problémy. Ak ste si istí, že používate Redmine wiki, je to vynikajúci spôsob, ako dokumentovať svoje výrobky a vytvoriť užitočný zdroj pre váš tím..

Môžete tiež vytvoriť fórum, ktoré vášmu tímu umožní diskutovať o problémoch. Stačí pár kliknutí. Zadajte svojmu fóru meno a popis a je pripravené.

K dispozícii je tiež stránka správ, ktorá vám umožňuje pridať textové články, aby si ich mohli prečítať všetci v tíme.

Ak chcete nástroj, ktorý uľahčuje komunikáciu, prečítajte si naše hodnotenie Podio. Podio má integrovaný bočný panel rozhovoru, ktorý uľahčuje chatovanie vašim spoluhráčom.

Prispôsobenie redmine

Nie je veľa možností vizuálneho prispôsobenia, ale našli sme doplnok, ktorý vám umožní pridať CSS alebo vlastný JavaScript na vaše stránky. Existuje niekoľko spôsobov, ako nastaviť témy, ale vyžadujú si aj kódovanie, aby ste ich mohli využiť, musíte si zašpiniť ruky..

Ak chcete platformu, ktorá sa ľahko prispôsobuje a má k dispozícii obrovské množstvo vizuálnych tém, je WordPress dobrou voľbou. Prezrite si nášho sprievodcu pre začiatočníkov o používaní programu WordPress, kde nájdete tipy, ako s ním pracovať.

Hoci neexistujú žiadne oficiálne mobilné aplikácie, komunita vytvorila niekoľko ponúk tretích strán. Existuje niekoľko klientskych aplikácií pre iPhone a Android a dokonca aj majitelia Windows Phone (niektorí z vás musia byť), majú niekoľko možností.

Jednou z najlepších vecí v oblasti softvéru s otvoreným zdrojovým kódom je, že môžete pridať akékoľvek funkcie, ktoré sa vám páčia, pretože máte úplný prístup k zdrojovému kódu. To sa však ľahšie povie, ako urobí, a predpokladáme, že ak viete, ako to urobiť, od nás sotva potrebujete radu..

To znamená, že neváhajte drotáriť. Ak s kódom nemáte istotu, prehľadajte, čo sa tam nachádza. Môžete sa niečo dozvedieť a ak ho úspešne upravíte, môžete zdieľať svoje aktualizácie a prispievať do projektu.

Redmine udeľujeme vysoké skóre funkcií. Ponúka užitočné nástroje vo svojej vanilkovej podobe a je rozšíriteľný. Bude to však vyžadovať zručnosť.

Ak to znie ako trochu moc, pozrite sa na našu recenziu v Asane. Asana sa ľahko nastavuje, ale je užitočná napriek svojej jednoduchosti.

Prehľad funkcií Redmine

Logo spoločnosti Redminewww.redmine.org

zadarmo

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor
Neobmedzený GB

všeobecný

platba
Open Source (zadarmo)

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
Tretia strana

Skúška zadarmo
zadarmo

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia
Prostredníctvom opravy alebo doplnku

šifrovanie
Dostupné doplnky

Certifikácia SOC

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Práca spoločnosti Redmine spočíva v jej stiahnutí a nastavení na vašom vlastnom serveri. To nie je pre slabé srdce a vyžaduje si určité technické know-how. Tento proces nie je desivý, ale môžete naraziť na problémy a budete ich musieť vyriešiť sami alebo získať pomoc od komunity..

Ak ste na trhu so serverom, prečítajte si článok o najlepších poskytovateľoch webhostingu 2018. To vás prevedie niektorými z možností. Majte na pamäti, že Redmine je postavený na Ruby on Rails, takže si vyžaduje hostiteľa, ktorý ho podporuje. Užitočný môže byť aj náš spôsob registrácie sprievodcu názvami domén.

K dispozícii sú podrobné pokyny na nastavenie systému Redmine pre rôzne operačné systémy vrátane niekoľkých príchutí systému Linux. Vysvetľujú niekoľko krokov, napríklad inštaláciu softvérových závislostí, úpravu systémových súborov a konfiguráciu databázy.

Podľa našich skúseností bude tento druh nastavenia zahŕňať riešenie problémov okrem toho, čo je uvedené v pokynoch, takže upozorňujeme. Je toho viac, než len stiahnutie a dvojité kliknutie na ikonu.

Ak ju chcete otestovať skôr, ako prejdete všetkými problémami, spoločnosť Redmine vám poskytne ukážkovú webovú stránku. Ak uvažujete o použití platformy, odporúčame vám skontrolovať, či je pre vás to pravé.

Ak ste manažér, ktorý sa chce priamo zapojiť do riadenia vášho projektu bez toho, aby ste ho museli sami nastavovať, pozrite si našu kontrolu LeanKit pre nástroj na riadenie projektov zameraný na podnikových používateľov..

Demo web má niekoľko obmedzení. Neexistujú žiadne e-mailové upozornenia ani archívy kódov. Na disku nie je ani veľa miesta. Ukážkové weby sa občas vyčistia, takže ich nemôžete používať dlhodobo.

Ukladací priestor Redmine

Ak pre svoj tím potrebujete ďalší úložný priestor, prečítajte si článok nášho najlepšieho online úložiska pre tímy a zistite, čo je k dispozícii.

Našťastie je používanie Redmine omnoho jednoduchšie ako jeho nastavenie. Po inštalácii je vytvorenie nového projektu iba otázkou vyplnenia formulára a kliknutím na tlačidlo Vytvoriť.

Systému Redmine-new

Je funkčný a efektívny, má málo zvončekov a píšťaliek. Je tiež zjednodušená. Pretože je postavený nadšencami, má tendenciu prezentovať to, čo potrebujete, ako potrebujete. Výhodou nekomerčného je, že na vás nemusí tlačiť služby ani vám predávať funkcie, ktoré sú k dispozícii iba v drahších úrovniach..

Nie je to najatraktívnejšia platforma na svete. Úprimne povedané, vyzerá to ako niečo z 90. rokov. To znamená, že je jasne stanovené a kontroly robia to, čo by ste od nich očakávali.

Nedostatok zvončekov a píšťaliek sa počíta v jeho prospech z hľadiska použiteľnosti, pretože všetko je také jasné, ale neprinášajú žiadne úľavy na to, aby bol zážitok príjemný, ako je napríklad dizajn, alebo úvodné vedenie..

Ak chcete niečo jednoduchšie a spolu s tým, ako začať, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov Trello. Poskytne vám tipy, ako začať fungovať pomocou jednoduchej, ale efektívnej alternatívy.

Redmine vyžaduje zručnosť, ale akonáhle to urobíte, môžete s tým urobiť, čo chcete. Po nastavení, ako chcete, je to jednoduchý nástroj na použitie s obmedzeným počtom ovládacích prvkov, ktoré vykonávajú to, čo očakávate..

Dávame mu dobré skóre, ktoré odráža, že ide o funkčný, utilitárny nástroj, ktorý je možné rozšíriť ľubovoľným spôsobom. Nie je to však príliš vysoké, pretože veľa ľudí sa na to jedenkrát pozrie a utečie za kopcami. To však znamená, že robí prácu pre svoje cieľové publikum.

náklady

Ako bezplatný a otvorený zdrojový nástroj vás spoločnosť Redmine nestojí ani cent a predvolene dostane najvyššie známky za cenu. Je to skvelá voľba pre študentov alebo kohokoľvek, kto sa chce dozvedieť viac o nastavení softvéru a zároveň šetriť hotovosť.

Ak ju potrebujete rozšíriť alebo prispôsobiť a nie ste si istí, že to urobíte sami, možno budete chcieť pri porovnaní s inými nástrojmi zohľadniť náklady na uvedenie vývojára. Ak chcete vidieť, čo ešte existuje, prečítajte si náš najlepší softvér pre riadenie projektov.

Pokiaľ ho nepoužívate v miestnej sieti, budete musieť zaplatiť aj za hosťovanie. Pozrite sa na náš lacný článok o webhostingu, kde nájdete možnosti rozpočtu.

zabezpečenia & súkromia

Hoci je použitie zložitejšie ako mnoho konkurentov, spoločnosť Redmine získava body za jednoduchosť, pokiaľ ide o jej zásady ochrany osobných údajov. Namiesto skupín nepreniknuteľných právnikov získate jasnú stránku s vysvetlením, aké informácie používa a kto k nim má prístup. Krátka verzia nie je veľa a nie veľa ľudí.

S Redmine sú vaše informácie v bezpečí, ale ak máte obavy, prečítajte si naše tipy na ochranu vášho článku o ochrane osobných údajov.

Všetko, čo sa potrebujete zaregistrovať, je e-mailová adresa, ktorá zostáva súkromná, pokiaľ sa nerozhodnete inak. Dokonca vám udeľuje povolenie používať pseudonym, ak sa chcete dostať pod radar.

Podobne ako mnoho iných softvérov s otvoreným zdrojovým kódom sa o to starajú ľudia, ktorým záleží na tom, aby pracovali, a nielen aby sa sami právne chránili.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, spoločnosť Redmine vám poskytuje zoznam svojich predchádzajúcich bezpečnostných problémov. Je ich dosť, ale už to bolo dávno a rozdiel medzi ním a ostatnými platformami môže byť taký, že je otvorený a vopred o svojich minulých bezpečnostných chybách..

Náš článok o počítačovej kriminalite vysvetľuje niektoré z hrozieb číhajúcich online a bude užitočný pre tých z vás, ktorí sa nastavujú nezávisle pomocou nástroja, ako je Redmine..

Pretože nastavujete spoločnosť Redmine na svojom vlastnom serveri, za bezpečnosť nesiete zodpovednosť. Prakticky vám poskytuje odkaz na skenovací nástroj, ktorý môžete použiť na zisťovanie slabých miest. Je to vynikajúci spôsob, ako zaistiť bezpečnosť svojich webových stránok.

Keď budete robiť veci sami, môže sa vám hodiť pozrieť si článok o zabezpečení webových stránok, aby ste zistili, proti čomu ste pri ochrane svojho servera..

Ak vám myšlienka riadenia vlastnej bezpečnosti poskytne studené poty, prečítajte si našu Wrike recenziu. Boli sme ohromení jeho bezpečnosťou a súkromím a je ľahšie ich nastaviť ako Redmine.

Dvojfaktorové overenie nie je súčasťou balíka vanilla, ale v prípade potreby ho môžete pridať prostredníctvom opravy alebo doplnku. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o tejto funkcii, prečítajte si náš dvojfaktorový autentifikačný kus.

Pokiaľ ide o šifrovanie, nezískate žiadnu ochranu, ale našli sme aj doplnky na šifrovanie vašich príloh a súborov wiki, takže máte možnosti, ak chcete viac, ako je zahrnuté v základnej inštalácii..

Redmine je ťažké hodnotiť bezpečnosť, pretože ste do istej miery ponechaní na svojich vlastných zariadeniach, aj keď máte veľa možností, ako sa chrániť. Odborníci s tým dokážu ísť tak ďaleko, ako sa im páči, ale začiatočníci nenájdu toho, čo sa dá urobiť bez práce.

Dali sme mu vysoké skóre kvôli vysokej konfigurácii a mnohým dostupným možnostiam, ale ak ho neplánujete prispôsobiť, neočakávajte, že bude dokonalý vo svojom vanilkovom stave..

služba & podpora

Pretože sa jedná o nástroj s otvoreným zdrojom, možno si myslíte, že by ste boli s podporou sami, ale to tak nie je. Vďaka vynikajúcej komunite budete pravdepodobne schopní nájsť pomoc s akýmkoľvek problémom, ktorý máte.

Spoločenstvá s otvoreným zdrojovým kódom sú vo všeobecnosti vítané a užitočné, hoci za ich čas nie je nikto platený, takže sa nemusíte príliš nudiť..

Web spoločnosti Redmine má fórum s časťou pomoci. Približne polovica otázok obsahuje odpovede, ale ak sa pýtate rozumne a predtým ako sa pýtate na dokumentáciu, je pravdepodobnejšie, že dostanete odpoveď.

Na fóre je tiež časť, v ktorej môžete požiadať o odbornú pomoc, ak potrebujete niečo zložité, napríklad pokročilé prispôsobenie.

Ak potrebujete istotu, že budete mať po telefóne službu tímu s platenou podporou, pozrite sa na našu kontrolu Basecampu. Podpora Basecampu sa k nám vrátila o tri minúty, keď sme ich kontaktovali. Budete mať šťastie, že tak rýchlo nájdete niekoho iného.

Existujú služby, ktoré sa rozširujú o spoločnosť Redmine a ponúkajú platenú podporu. Easy Redmine je jedným z tých, ale nie je lacný a netestovali sme ho, takže sa zaregistrujte na svoje vlastné riziko..

Redmine je určený pre tých z vás, ktorí vedia, čo robíte. Aj keď existuje vynikajúca komunita, ktorá vám pomôže, neočakávajte, čo získate od špecializovaného tímu podpory. Redmine sme dali slušné skóre bez ohľadu na to, že ponúka toľko, ako by ste očakávali od platformy s otvoreným zdrojom.

Záverečné myšlienky

Softvér s otvoreným zdrojom je vynikajúcou alternatívou k plateným nástrojom, ktoré ponúkajú flexibilitu aj kvalitu. Redmine je skvelý základ a má k dispozícii množstvo doplnkov na jeho rozšírenie. Ak vám kód vyhovuje, môžete si ho ľubovoľne prispôsobiť.

Tí, ktorí chcú niečo ľahko nastaviť, s úhľadným moderným rozhraním, budú pravdepodobne sklamaní. Je navrhnutý technickými ľuďmi a nie je spotrebiteľským produktom ako väčšina nášho najlepšieho softvéru na riadenie projektov. Ak chcete niečo, čo môžete použiť s minimom rozruchu, prečítajte si našu monday.com recenziu, kde nájdete dobrý príklad užívateľsky príjemnejšieho softvéru..

Tí z vás, ktorí to zvládnu, budú vedieť, kto ste. Redmine je silná platforma pre každého, kto chce mať plnú kontrolu nad pokročilým programom. S tým získate pocit vlastníctva. Nie je to prázdna bridlica, pretože je pre vás veľa, ale ak sa rozhodnete ju rozšíriť, obloha predstavuje limit. Nebude to však ľahké sa tam dostať.

Ak sa vám podarilo spoločnosť Redmine úspešne nastaviť alebo ak máte problémy, môžete sa o svoje zážitky podeliť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map