Recenzia Podio – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia podia

Podio je výkonný a flexibilný nástroj, ktorý sa zaraďuje medzi najlepší softvér na riadenie projektov. Je ľahko použiteľný, má intuitívne rozloženie a zjednodušuje plánovanie veľkých podnikov. Ako si môžete prečítať v tomto prehľade Podio, niektoré veľmi špecifické funkcie však chýbajú a podpora by sa mohla vylepšiť.


best-riadením projektu softvér

Podio je vysoko uznávaná platforma pre riadenie projektov, ktorá ponúka množstvo nástrojov na spoluprácu a komunikáciu s vaším tímom. Je tiež univerzálny a má k dispozícii veľa šablón a integrácií. V tejto recenzie Podio zistíte, či jeho možnosti zodpovedajú vašim potrebám.

Spoločnosť Podio bola uvedená na trh v Dánsku v roku 2009 ako nezávislý produkt, zakúpila ho však americký softvérový gigant Citrix v roku 2012. Od tej doby prešla platformou viac ako 500 000 tímov..

Ste v dobrej spoločnosti, ak sa rozhodnete nechať ju zvládnuť vašu firmu. Podio sa môže pochváliť celým radom známych klientov, vrátane spoločností Sony, Volvo a NFL (pozrite si náš článok o sledovaní NFL online)…

Pozeráme sa, ako sa porovnáva s konkurenciou. Dr, je, že sa nám Podio veľmi páčilo. Má jedinečné vlastnosti, ale postrádajú veci, ktoré majú iné platformy. Pre niektoré firmy to bude veľmi vhodné a pokiaľ nepotrebujete konkrétnu funkciu, ktorú táto služba neobsahuje, oplatí sa vyskúšať.

Alternatívy pre Podio

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Podio je postavené na pracovných priestoroch, ktoré zahŕňajú projekty a aplikácie. Môžu byť výrazne prispôsobené, čo vám umožní vytvárať šablóny naladené na to, čo potrebujete.

Predvolený projekt obsahuje pole na priradenie zodpovedného člena tímu, ktoré môžete premenovať, čo chcete, a môžete pridať polia člena tímu..

Môžete to urobiť pomocou ľubovoľného typu poľa, od textových polí po rôzne druhy štatistík a súborov.

K dispozícii sú tiež výpočtové polia, ktoré vám umožňujú zaznamenávať údaje. Je to výkonná funkcia, ktorá umožňuje používať premenné, ktoré automaticky vytvára z iných polí. Počas písania vám poskytne veľa užitočných návrhov, ktoré z procesu odstránia aj niektoré dohady.

Pódiom-kalkulácia

Preskúmali sme túto funkciu tak, ako sme si len želali, kvôli jej zložitosti, ale tí, ktorí pracujú s programom Podio, budú môcť pomocou výpočtov prekročiť ponuky mnohých iných nástrojov. Aj keď to malo obmedzenia. Nedokázali sme napríklad pridať alebo odpočítať dátumy, ale s takouto funkciou existuje krivka učenia.

Schopnosť vysoko prispôsobiť to, čo robíte, nám pripomenula monday.com, čo je v tom tiež dobré. Pozrite si našu monday.com recenziu pre viac.

Ak sa chcete pripojiť k iným službám, máte tu hneď niekoľko možností vrátane Evernote, Dropbox a Office 365. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu Evernote a hodnotenie Dropboxu..

Ak chcete rozšíriť svoju množinu funkcií, je k dispozícii množstvo rozšírení na prispôsobenie Podia, hoci väčšina si účtuje ďalší poplatok.

Podio ponúka neobmedzené úložisko, a to aj vo svojej bezplatnej verzii, čo z neho robí vynikajúci spôsob zdieľania súborov medzi členmi tímu. Maximálna veľkosť súboru je 100 MB, ale ak máte veľké súbory, môžete použiť inú službu na prekročenie limitu.

Ak hľadáte inú službu, ktorú chcete s Podio použiť, pozrite si naše porovnanie cloudového úložiska.

Správa úloh podio

Správa úloh nezodpovedá funkciám niektorých platforiem, pretože správa závislostí a podúlohy nie sú k dispozícii. Má však pracovné postupy, ktoré vám umožňujú nastaviť príčiny a následky vzťahov medzi udalosťami, takže ich môžete použiť na štruktúrovanie svojich projektov.

Ak potrebujete správu závislostí, pozrite si našu recenziu spoločnosti Wrike a získajte vynikajúcu alternatívu.

Podio vám poskytuje veľkú flexibilitu pri určovaní spôsobu prideľovania úloh, takže funguje dobre ako správca zdieľaných úloh. Môžete tiež dostávať upozornenia na úlohy. Napríklad vám môže poslať e-mail 24 hodín pred vaším termínom.

Zahrnutý je praktický bočný panel rozhovoru. Kliknite na ikonu v pravom hornom rohu obrazovky a posuňte sa na bočný panel, aby ste si mohli ľahko vymieňať správy so všetkými členmi vášho tímu. Pozvánky môžete odosielať aj z oblasti rozhovoru, čo vám umožňuje rozšíriť skupinu kontaktov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o inej platforme pre riadenie projektov, ktorá uľahčuje chatovanie so spolupracovníkmi, prečítajte si našu recenziu na Basecampe.

Podio má tiež kalendár, ktorý ukazuje, čo musíte urobiť v najbližších dňoch alebo týždňoch, a aplikácie pre Android a iOS, takže ich môžete používať aj na cestách.

Pódiom-kalendár

Ak je vaša firma založená na softvéri alebo je dostatočne veľká na to, aby mala svojich vlastných vývojárov, Podio má rozhrania API pre niekoľko programovacích jazykov, ako aj súpravy SDK pre mobilné platformy, takže môžete ľahko vytvárať aplikácie, ktoré s nimi pracujú. Väčšina používateľov to nepotrebuje, ale je to výkonná funkcia pre tých, ktorí platformu ďalej rozširujú.

Podio má zaujímavé funkcie, ale chýba mu niekoľko vecí, ktoré by niektorí chceli mať. Uvádzame tu vysoké známky, pretože predpokladáme, že to bude pre niektorých používateľov skvelý, ale pred registráciou v platenom programe by ste sa mali presvedčiť, že vyhovuje vašim potrebám..

Prehľad funkcií pódia

Logo Podiopodio.com

Začína sa od všetkých 900 dolárov mesačne

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia
Univerzálne šablóny

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor
Neobmedzený GB

všeobecný

platba
Kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia
Iba prostredníctvom služby ShareFile

šifrovanie
AES-256

Certifikácia SOC

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Registrácia je jednoduchá. Po vyplnení vašich údajov vám pošleme krátky úvodný postup, ktorý vysvetlí základy Podia. Je organizovaná okolo „pracovných priestorov“. Môžu obsahovať rôzne vlastné aplikácie. Keď začnete, sú pre vás pripravené tri pracovné priestory s rôznymi aplikáciami, takže si s nimi môžete zahrať a uvidíte, čo ponúkajú..

Pódiom-app-market

Aplikácie vám umožňujú usporiadať položky, ktorými môžu byť projekty, stretnutia, kontakty alebo čokoľvek iné. V podstate fungujú ako šablóny, takže ich nazývanie aplikáciami je trochu zavádzajúce. Existuje mnoho dostupných v širokom výbere kategórií, z ktorých si môžete vyberať obrovské množstvo preddefinovaných funkcií.

Pódiom-intro

Úvod vás zavedie na novú obrazovku projektu, kde môžete začať vytvárať niečo vlastné.

Pódiom nový projekt

Každému projektu môžete určiť konečný termín a určiť ľudí, ktorí sú zaň zodpovední. Existuje stav, ktorý vám ukáže, čo sa začalo a dokončilo, ako aj značky, ktoré vám umožnia usporiadať vaše projekty.

Do projektov môžete pridávať úlohy a zobraziť zoznam toho, čo ste ešte mali robiť. Okrem použitia štandardnej obrazovky na vytváranie úloh môžete úlohy vytvárať kedykoľvek aj stlačením klávesu „T“, čo je užitočné vedieť.

Pódiom-úlohy

Úlohy môžu byť priradené konkrétnemu členovi tímu, ako aj stanovený dátum splatnosti. Súbory je možné priložiť a štítky je možné použiť na triedenie úloh do skupín. Úlohy môžu byť tiež po vytvorení priradené k rôznym pracovným priestorom, čo vám umožní jednoduchú zmenu usporiadania vecí, ak to budete neskôr potrebovať..

Súkromné ​​úlohy podio

Väčšina softvérov na správu projektov zviditeľňuje všetko pre členov tímu, ale Podio vám umožňuje vytvárať súkromné ​​úlohy, ktoré vidíte iba vy. Je to užitočné, ak organizujete narodeninovú oslavu alebo nechcete, aby váš šéf vedel presne, čo máte na srdci.

Ak chcete, môžete k verejným úlohám pridať aj súkromné ​​štítky. Možno chcete všetkým priradiť deň, ale nemusíte to zdieľať napríklad so všetkými ostatnými.

Môže tiež pomôcť zabrániť tomu, aby sa všetci museli obťažovať podrobnosťami o tom, čo robia ostatní, čo im umožní sústrediť sa na svoje vlastné úlohy, ako aj na tie, ktoré sú zdieľané v celej skupine..

Úlohy je možné nastaviť tak, aby sa opakovali, takže veci, ktoré musíte pravidelne robiť, sa dajú priradiť automaticky. Ak máte otáčavé dvere vecí, ktoré je potrebné urobiť, mohlo by to ušetriť obrovské množstvo času.

Môžete tiež pridať súbory z počítača a služieb úložiska, ako sú napríklad Disk Google, Dropbox, Evernote a pol tucta ďalších (prečítajte si našu recenziu na Disku Google). Ak sa chcete dozvedieť, ako tieto služby môžu pomôcť vášmu podniku a dozvedieť sa, ktorý je pre vás najvhodnejší, prečítajte si článok o najlepšom online úložisku pre tímy..

Výukový program vás ďalej odošle do systému prispôsobenia projektu, ktorý vás prevedie jednoduchým procesom pridania vlastného textového poľa. Potom necháte začať sami.

Keď sa pozriete okolo Podia, uvidíte, že rozhranie je upravené a profesionálne vyzerajúce. Text a ikony sú malé, ale čitateľné a existuje množstvo vyskakovacích textov vysvetľujúcich, čo sa deje.

Pódiom-popup

Pri prvom použití funkcie sa pomocník zobrazuje častejšie. Kontextové okná vám poskytujú stručné vysvetlenie, čo robiť, ako aj užitočné ukazovatele, ako sú klávesové skratky..

Pódiom-projekty

Horná obrazovka obsahuje niekoľko kariet, ktoré umožňujú zobraziť projekty, aktivitu, výstupy a stretnutia, ako aj prístup k rôznym ponúkaným ponukám a možnostiam..

Rozhranie pódia

Prvky používateľského rozhrania sú jasné a dobre rozmiestnené a Podio vám ponúka veľa rád. Bolo príjemné vidieť na bočnom paneli tipy, ktoré nám poskytli ďalšie informácie. Prezentované informácie boli vo všeobecnosti užitočné, čo z nich robí dobrý spôsob, ako sa učiť na cestách.

Môžete zistiť, čo väčšina z nich robí bez prílišných ťažkostí. Všetko fungovalo pri prvom pokuse a pri použití sme sa nestretli s veľkými chybami. Pri obsadení niektorých rozbaľovacích ponúk sme si všimli mierne oneskorenie, ale používateľské rozhranie bolo väčšinou pohotové a rýchle.

Keď sme na niečo klikli a presunuli sa na inú obrazovku, stratili sme informácie, ktoré sme zadali do formulára. V takýchto prípadoch by bolo pekné varovať.

Aj keď sú jeho jednotlivé obrazovky dobré, nie je vždy zrejmé, ako všetko zapadá do seba, takže zatiaľ čo môžete robiť veci ľahko, vymýšľajte, kedy by ste mali robiť viac času. Veľká časť pomoci, ktorú vám poskytuje, je v poriadku, ale zistili sme, že na začiatku bolo vytvorených príliš veľa vzorových projektov, čo sťažilo lokalizáciu našej práce na začiatku..

Dobrým príkladom ľahko použiteľnej aplikácie na riadenie projektov si prečítajte našu recenziu v Asane. Možno by ste sa mali pozrieť na nášho sprievodcu pre začiatočníkov Trello, ak hľadáte niečo priameho, čo vám umožní prehľadne zobraziť celý váš pracovný postup..

Pódium je výkonné, bez toho, aby bolo ohromujúce, a dokáže ponúknuť veľa funkcií, pričom zostáva užívateľsky prívetivý. Prezentuje sa dobre a v prípade potreby vám ponúka pomoc. Jeho používateľské rozhranie je intuitívne bez sponzorovania. V tejto oblasti dosahuje dobré skóre.

Ak chcete niečo s veľkým potenciálom, ktorý nie je príliš ťažké na spustenie a spustenie, odporúčame Podio.

náklady

Podio je vynikajúcou voľbou, ak nechcete minúť veľa. Jeho bezplatný plán vám to umožní vyskúšať a zahŕňa až päť členov tímu. Platené plány sa pohybujú od 9 do 24 dolárov na používateľa mesačne, čo prevyšuje mnohých jeho súperov. Ak platíte ročne, môžete z uvedených cien za mesiac holiť aj niekoľko dolárov.

Plán zadarmo vám umožňuje využívať výhody aplikácií, pracovných priestorov a funkcií správy úloh. Podio je dobré na tých, takže je ľahké ponoriť si špičky do vody a získať cit pre základy.

Základný platený program vám umožňuje pridať na web neobmedzený počet externých používateľov, takže ak máte veľa ľudí, ktorí potrebujú iba prezerať informácie, mohlo by vám to ušetriť tonu peňazí. Taktiež ruší obmedzenia položiek a pridáva funkcie správy používateľov. Na úrovni Plus môžete nastaviť pracovné postupy, čím získate ďalšiu úroveň organizácie.

Nakoniec na prémiovej úrovni získate vizuálne správy a synchronizáciu kontaktov. Získate tiež skvele vyzerajúce interaktívne informačné panely predaja, ktoré vám umožňujú zistiť, ako blízko ste k vašim denným a mesačným predajným cieľom.

Museli sme kontaktovať podporu, aby sme zistili, aké spôsoby platby Podio akceptuje, pretože sme na ich webových stránkach nenašli informácie. Keď tak urobíme, môžeme vám povedať, že to vyžaduje iba kreditné karty.

Podio má dobré výsledky v nákladoch, pretože jeho primerané ceny a neobmedzený počet externých používateľov.

zabezpečenia & súkromia

Podio svojej bezpečnostnej dokumentácie používa Podio na ukladanie 256-bitové šifrovanie AES, vďaka ktorému budú vaše súbory v bezpečí. Všetky pripojenia k nemu vyžadujú SSL, takže pri použití na webe získate ochranu. Viac informácií o SSL nájdete v našom článku o bezpečnosti webových stránok.

Zálohovanie vyžaduje platené rozšírenie, čo nie je ideálne. Ak je pre vás ochrana vašich údajov dôležitá – a malo by byť – pozrite si naše najlepšie online služby zálohovania, kde nájdete tipy.

Dvojfaktorová autentifikácia nie je v predvolenom nastavení k dispozícii, ale na jej získanie môžete použiť integráciu ShareFile. Viac informácií o tom, prečo je dobré mať, nájdete v našej dvojfaktorovej autentifikačnej príručke. Môžete si tiež pozrieť najlepšie aplikácie 2FA a zistiť, aké možnosti máte, ak túto funkciu potrebujete.

Ochrana osobných údajov podio

Podio má dlhé zásady ochrany osobných údajov, ktoré vám hovoria, že vám udeľujú práva, pokiaľ to vyžaduje zákon. Nie sme právnici, ale zdalo sa, že viac sa zameriava na informovanie nás, čo spoločnosť Citrix mohla používať, ako na zabezpečenie ochrany osobných údajov..

Napríklad sa v nej uvádza, že vaše údaje nepredáva ani nezverejňuje, s výnimkou prípadov, ktoré sú opísané, a ďalej popisuje spôsoby, ktorými prechádza cez 11 odrážok, ktoré pokrývajú takmer každú základňu, na ktorú môžeme myslieť. Uvádza sa v ňom, že napríklad zdieľa vaše osobné údaje so spoločnými marketingovými a obchodnými partnermi.

Uvádza všeobecné nariadenie o ochrane údajov EU-U.S. Ochrana osobných údajov a Swiss-U.S. Ochrana osobných údajov, ale oddiely sú plné právnych predpisov, ktoré sa zdajú byť viac o obmedzení jeho povinností ako o tom, že robí všetko, čo je v jeho silách, na ochranu vašich údajov. Nenašli sme ani dôkazy o certifikácii SOC.

Ak chcete, aby vaše informácie zostali mimo korporácií a vlád, prečítajte si našu online príručku o ochrane osobných údajov.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia a bezpečnosť, Podio má šifrovanie zavedené, ale nezdá sa, že by sa zameriavalo na tieto oblasti a štandardne neposkytuje dvojfaktorové overenie. Naše zásady ochrany osobných údajov prijímame tak, že môžu zdieľať vaše údaje s kýmkoľvek sa rozhodnú.

Napriek týmto problémom sme nenašli históriu porušení. Za to dostane slušné skóre, ale existuje priestor na zlepšenie.

služba & podpora

Ak potrebujete odoslať žiadosť o podporu, existuje jednoduchý formulár. Telefonická a e-mailová podpora sa neposkytuje.

Existuje fórum, ale videli sme veľa nezodpovedaných otázok a sťažností týkajúcich sa pomalej doby odozvy zo strany podpory. Tím podpory reagoval rýchlo na náš priamy dotaz, ale jeho tím predaja sa k nám nevrátil, pokiaľ ide o dostupné spôsoby platby.

Existuje 19 dobrých inštruktážnych videí, ktoré vás naučia, ako používať funkcie Podia. Webináre sa sľubujú, ale zatiaľ čo sú k dispozícii videá starších, posledný z nich bol v roku 2016, takže ak sa ich chcete zúčastniť, nezadržujte dych..

Existuje aj častá otázka, ale neobsahuje veľa otázok, takže veľa šťastia pri hľadaní odpovedí, ktoré tam potrebujete.

Vyhodili sme testovaciu otázku, aby sme skontrolovali čas odozvy Podia. Náš dotaz týkajúci sa nedostatku vstavaných možností zálohovania dostal odpoveď približne za dve hodiny a ponúkol niekoľko návrhov na spôsoby, ako zálohovať údaje sami. Ďalšia otázka týkajúca sa možností platby dostala rýchlu odpoveď, ale odpoveď nebola tak užitočná.

Celkovo sme cítili, že podpora nie je zlá, ale na tom nie je nič vynikajúce. Vďaka svojim rýchlym odpovediam na naše dotazy týkajúce sa podpory má nadpriemernú známku.

Záverečné myšlienky

Podio vám umožňuje vytvárať výkonné šablóny na správu vašich údajov. Považujeme to za jeden z najsilnejších nástrojov, ktoré sme použili, pretože vám umožňuje prispôsobiť spôsob prezentácie vašich informácií. Ak chcete vidieť, ako sa porovnáva s inými platformami, pozrite sa na náš najlepší softvérový softvér na správu projektov.

Existuje niekoľko medzier, pokiaľ ide o funkcie, ktoré by sme chceli vidieť, a podpora by sa mohla zlepšiť, ale celkovo je to pôsobivá platforma..

Ak hľadáte niečo, čo je možné vyladiť a ponúka pokročilé funkcie prispôsobenia, Podio je skvelá voľba. Schopnosť pridať do svojich šablón polia riadené kódom je pre nás vynikajúcou funkciou, ktorá vám umožňuje používať ju spôsobmi, ktoré by boli nemožné v nástrojoch, ktoré vám ponúkajú iba polia na mieru..

Ak ste si vzali Podio na rýchle otočenie alebo využili jeho pokročilé funkcie, dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map