Recenzia LeanKit – aktualizovaná 2020

Recenzia LeanKit

LeanKit je zaujímavý nástroj na riadenie projektov, ktorý využíva dosku kanban na čo najlepšie využitie. Zároveň to revolucionizuje použitie tejto rady, čím vytvára zaujímavý program. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole LeanKit.


best-riadením projektu softvér

Planview LeanKit je platforma pre riadenie projektov založená na kanbane, ktorá ponúka viac funkcií ako niektorí jej konkurenti. Medzi jej klientov patria PayPal, Adobe a Verizon, takže niektoré veľké spoločnosti im dôverujú. V tejto recenzii LeanKit uvidíme, či patrí medzi najlepší softvér na riadenie projektov.

Na jej webe je veľa marketingu a jej podporný materiál je tiež zameraný na podnikanie. Manažéri, ktorí radi hovoria, budú doma s LeanKit. Je to vynikajúci nástroj na riadenie projektov na mnohých úrovniach.

Pozrite sa za hranice vedenia a v jej jadre nájdete silnú aplikáciu. Jeho prezentácia nie je vždy taká, aká by mohla byť, ale keď sa zoznámite, jej sada nástrojov je silná.

Stručne povedané, je to vynikajúca platforma podobná kanban, ktorá je zložitejšia na použitie ako Trello, ale má niekoľko užitočných funkcií. Na prvý pohľad to vyzerá zastrašujúco, ale nie je ťažké sa k nemu dostať a robí dobrú prácu, keď vás naučí, ako to funguje. Ak máte záujem vyskúšať iný nástroj založený na kanbani, ktorý je taký jednoduchý, že túto príručku sotva potrebujete, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov Trello..

Alternatívy pre LeanKit

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

LeanKit je centrovaný okolo svojich dosiek, ktoré obsahujú položky usporiadané do stĺpcov. Stĺpce sa spúšťajú zľava doprava, s prácami, ktoré ste nezačali vľavo, a archivovanými položkami vpravo.

Položky na doskách zvyčajne predstavujú úlohu, ale môžete ich ľubovoľne používať. Kliknutím na položku zobrazíte podrobné zobrazenie.

leankit-card-detail

Karty môžu byť priradené počiatočnému a konečnému dátumu, priradené používateľovi, kategorizované a priradené úrovni priority. Môžu byť tiež označené pre ľahké triedenie. Ku každej položke môžete pridať veľa informácií. Keď pridáte ďalšie, získate viac spôsobov triedenia a filtrovania.

Ku každej z nich môžete tiež pridať komentáre a prílohy, čo vám umožní viesť záznamy z diskusie a sledovať užitočné informácie o položkách vo vašom zozname úloh..

Ku každej položke môžete priradiť aj rodičovskú a podradenú kartu, ktorá vám umožní nastaviť závislosti. Každá položka má svoj vlastný zoznam úloh, ktorý je doplnený vlastnou doskou mini-kanban.

Prehľad Leankit

Jeho prístup založený na troch stĺpcoch (robiť, robiť, robiť) je jedným z najlepších prístupov k čiastkovým úlohám, ktoré sme videli, a robí LeanKit vynikajúcou voľbou, ak chcete spravovať veci na najvyššej úrovni, ale umožňovať tým, ktorí sú zodpovední za každú úlohu. vyriešiť drobné krupičné detaily.

Ak sa chcete vyhnúť príliš veľkému priradeniu osoby alebo tímu, môžete nastaviť limity „work-in-process“ pre oblasti rady. Týmto spôsobom môžete zistiť, či tím dosahuje alebo sa blíži k svojim limitom. Ak prácu priradíte po dosiahnutí nastaveného limitu, automaticky otvárané okno vás upozorní, ale môžete ho prepísať, ak uvediete dôvod.

leankit-WIP-limit

Ak ho prepíšete, celá oblasť sa na vašej doske označí červenou farbou, čo bude všetkým ukazovať, že tlak je zapnutý.

leankit varovanie

Získate neobmedzený úložný priestor pre prílohy s každým plánom, ale veľkosť jednotlivých súborov je obmedzená na 75 MB, čo by mohlo byť obmedzené, ak pracujete s veľkými súbormi, ako je napríklad video. Ak potrebujete ukladať väčšie súbory, prečítajte si článok nášho najlepšieho online úložiska pre tímy, kde nájdete alternatívy.

Leankit filtre

Karty môžete filtrovať pomocou ľubovoľných detailov, ktoré sa vám páčia. Obzvlášť užitočná funkcia je, že môžete vidieť, aké úlohy blokujú ostatní, takže môžete vidieť, čo zadržiava inú prácu.

Pri vytváraní dosky si ju môžete zostaviť sami alebo si vybrať zo sady šablón. Ak nevyberiete šablónu, predvolená doska je jednoduché päťstĺpcové rozloženie, ktoré môžete použiť podľa poskytnutých alebo upraviť podľa svojich potrieb.

Ponúka veľa integrácií, takže uspokojuje aj tých, ktorí chcú používať údaje uložené na iných platformách. Existuje veľa možností súvisiacich s vývojom softvéru, vrátane Bugzilly, GitHubu, Visual a Jira, ako aj integrácie pre správu požiadaviek, správu testov a desiatky možností pre DevOps..

S týmito možnosťami je vhodný na nasadenie v mnohých situáciách, ale vývojárom sa bude veľa páčiť.

Jeho tok činností je v skutočnosti zoznamom naposledy dokončených akcií a je užitočný na to, aby udržal krok s tým, čo robili ostatní ľudia.

Má užitočnú funkciu generovania grafu, ktorú je možné použiť na analýzu výkonnosti vášho tímu. Napríklad môžete získať obrázok znázorňujúci rýchlosť dokončenia vašej karty.

leankit-speed

Pomocou analýzy tokov môžete sledovať aj tok úloh. K dispozícii je celkom deväť vrátane časovej osi a grafu, ktorý ukazuje, koľko úloh je priradených každému používateľovi. Všetci budú mať svoje využitie v rôznych druhoch projektov.

leankit-flow

Má veľa možností na sledovanie aktivity. Napríklad môžete exportovať súbory .csv s rôznymi druhmi informácií, ktoré môže zobraziť používateľ.

leankit-export

Ponúka sa podpora mobilného prehliadača, zdá sa však, že nemá mobilné aplikácie. Príspevok blogu na jeho webových stránkach naznačil, že sa tak stalo, ale odkazy pre nás nefungovali a pri vyhľadávaní v obchodoch s aplikáciami sme nič nenašli, takže predpokladáme, že boli v dôchodku.

Možnosti jeho komunikácie nie sú najsilnejšie, takže ak hľadáte nástroj, ktorý povzbudzuje tímové rozhovory, pozrite si našu recenziu na Basecampe..

LeanKit má silný výber funkcií, ktoré spolu dobre spolupracujú. Môže sa ľahko prispôsobiť a poskytuje vám veľa možností, ako si udržať prehľad o dianí v projekte. Jeho najväčšou slabinou je obmedzené úložisko, ale aj keď to vezme do úvahy, má dobré skóre tu.

Prehľad funkcií Leankit

Logo LeanKitleankit.com

Začína sa od všetkých 1900 dolárov mesačne

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor
Neobmedzený GB

všeobecný

platba
Kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov

Skúška zadarmo
30 dní

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia

šifrovanie
TLS 1.2 (tranzit)

Certifikácia SOC
SOC 1, SOC 2 & SOC 3

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Registrácia je rýchla a ľahká. Po vyplnení registračného formulára vás LeanKit pošle priamo na jeho prehliadku.

leankit-tour

Po ukážke niekoľkých ovládacích prvkov sa môžete pozrieť na ukážkovú dosku. Prvá pomocná vyskakovacia obrazovka hovorí o interpretácii rozloženia. To je všetko v poriadku a dobré, ale väčšina aplikácií založených na kanbanoch je dosť intuitívna, aby to dokázala bez pomoci.

Ani opis toho, ako vertikálne a horizontálne časti dosky fungujú, nebol taký jasný, ako by mohli byť. V učebnom texte sme našli preklepy, čo nepomáha. Odtiaľ sa však veci zlepšili.

leankit-KANBAN

Pri podrobnejšej inšpekcii sme zistili, že všetky položky na nástenke obsahovali návrhy a vysvetľujúci text a práca s nimi bola užitočná. Ak používate program LeanKit, odporúčame vám, aby ste sa na ne namiesto toho, aby ste si vytvorili vlastný projekt, okamžite na ne pozreli.

Každý, kto navrhol úvodnú dosku, si zaslúži potlesk. Prináša vám mnoho prvkov a funkcií používateľského rozhrania a odvádza skvelú prácu, ktorá vás naučí rýchlo používať platformu.

Rada Leankit Kanban

Po predstavení vás na tabuli Kanban vám poskytne odkaz na jej rýchlu referenčnú príručku, ktorá je plná dobrých tipov, ako aj odkazy na ďalšie vzdelávacie zdroje..

Prezentácia je datovaná a nevyzerá úhľadne ako mnoho podobných produktov. Funkčne to však funguje dobre. Pri ich používaní sme sa nestretli s veľkými chybami ani problémami a veci sa vo všeobecnosti fungovali tak, ako sa očakávalo

LeanKit nie je zlý, ale projektový manažment je preplneným trhom a mnoho jeho konkurentov použilo ich. Prečítajte si našu recenziu na monday.com pre aplikáciu, ktorá komplikuje zložitosť.

Preklepy a menšie chyby v jej tipoch a radách môžu byť tiež mätúce. To však nie je príliš ťažké zaoberať sa týmito chybami a zisťovať, čo treba urobiť.

Webové zdroje spoločnosti LeanKit poskytuje spoločnosť Planview, ktorá nedávno získala túto platformu. Mnoho kritických stránok sa zdieľa s inými produktmi. Výsledkom je, že sú preplnené a je ťažké nájsť, čo chcete. Niekedy nie je jasné, či to, čo čítate alebo odkazy, ktoré sledujete, sú relevantné pre produkt, ktorý používate.

Niekedy to vyzerá, že používa zložitejší jazyk, ako je potrebné. Napríklad video o integráciách hovorí o „obojsmernej integrácii“, ktoré sa javí skôr ako pokus o pôsobivý zvuk, než o užitočné vysvetlenie toho, čo je k dispozícii.

To znamená, že ak ste manažér a chcete na svojich kolegov zapôsobiť na stretnutí, nájdete o nich veľa informácií. Bez ohľadu na to by sme radšej videli, čo sa v inštruktážnych videách udržalo jednoduché.

Mali by ste byť pripravení na krivku učenia sa s LeanKit. Spočiatku je to nespokojné, ale ak sa pozriete pozorne, nájdete vynikajúce vzdelávacie nástroje, ktoré vám pomôžu.

Ak chcete niečo, čo vám zjednoduší prácu a nepotrebujete príliš veľa pokročilých funkcií, prečítajte si našu recenziu v službe Asana.

Keby LeanKit vyčistil svoje webové stránky a návody, malo by to dobré skóre. Vyskytujú sa chyby, ale aj pozitíva, vrátane vynikajúcej rady pre vzorky. Je dôležité, že LeanKit nie je ťažké používať, takže získa slušné skóre.

náklady

Ako väčšina podobných nástrojov, LeanKit ponúka odstupňovanú cenovú štruktúru. Ak sa prihlásite k najlacnejšiemu plánu, tímy, získate neobmedzený počet tabuliek, prístup k nástrojom na spoluprácu a filtrované pracovné zobrazenia, ako aj k metrikám a prehľadom, prístup k rozhraniu LeanKit API a niekoľkým ďalším funkciám.

Za 19 dolárov mesačne to stojí viac ako veľa nástrojov, ale za cenu dostanete veľa.

Ďalšia úroveň, škálované tímy, pridáva vlastné polia, prispôsobené pracovné pohľady a pokročilé správy, ako aj ďalšie funkcie zabezpečenia.

Jedinou ďalšou funkciou pre podnikových zákazníkov je integrácia Planview Enterprise One, ktorú sme netestovali, ale mali by byť zaujímavé pre tých, ktorí chcú optimalizovať svoju obchodnú stratégiu..

Ak chcete preskúmať, čo pre vás môže LeanKit urobiť, máte k dispozícii 30-dňovú skúšobnú verziu. Poskytuje funkcie plánu Scaled Teams. Pri registrácii na skúšku nie je potrebné registrovať kreditnú kartu. Ak sa rozhodnete zaregistrovať, môžete platiť kreditnou kartou alebo, ak vyberiete ročný platobný plán, objednávku.

Pri registrácii sa musíme osobitne zmieniť na stránke dohody s hlavným používateľom. Obsahuje odkazy na viac ako tucet dokumentov, zoradené podľa plánu a regiónu, a keď sme to videli, zasvätili našu myseľ. Pozreli sme sa na jeden z dokumentov, ale čoskoro potom sme ho zatvorili. Okrem toho bolo prihlásenie hračkou.

LeanKit nie je lacný, jeho vstupná ponuka je drahšia ako väčšina súperov. Ponúka však veľa a môžete ju vyskúšať zadarmo po dobu 30 dní bez kreditnej karty, takže tu získate slušné skóre.

zabezpečenia & súkromia

LeanKit je zmiešaná taška, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. Má dobré možnosti pre používateľov, ale nemá funkcie.

Vo svojej rozsiahlej politike ochrany súkromia sa uvádza, že je v súlade s EÚ-U.S. Ochrana osobných údajov. Má tiež stránku popisujúcu podporu všeobecného nariadenia o ochrane údajov a to, čo robí, aby sa dosiahol súlad s touto smernicou. Máme článok o GDPR, ak ste zvedaví, že sa o ňom dozviete viac.

Ak pracujete s programom Scaled Teams alebo Enterprise, získate vylepšenú správu zabezpečenia, ktorá vám umožní nastaviť zásady uzamykania účtu.

Používateľov môžete zablokovať naraz na niekoľko minút alebo dní. Uprednostňujeme to druhé, pretože vám poskytuje čas na preskúmanie možných bezpečnostných problémov. Nie všetky nástroje to ponúkajú a tie, ktoré vám vždy nedovolia uzamknúť používateľov na dlho.

leankit zabezpečenia

Môžete sa tiež rozhodnúť, ktoré pravidlá pre heslá uložia vášmu tímu a spravovať, ktoré prípony súborov sú povolené. Ak máte problémy so spravovaním všetkých týchto hesiel, prečítajte si náš najlepší článok o správe hesiel, ktorý vám pomôže priniesť určitý chaos.

Neposkytuje však veľa podrobností týkajúcich sa jeho vlastnej bezpečnosti. Aj keď sme sa obrátili na podporu, dozvedeli sme sa iba to, že používa určitú formu TLS pre údaje v tranzite a šifruje uložené údaje, ale prílohy, ktoré sú uložené v vedrách Amazon S3, nie sú šifrované..

Nedostatok šifrovania je veľkou nevýhodou, pretože šifrovacie súbory sú štandardné a sú súčasťou väčšiny, ak nie všetkých platforiem v tejto oblasti. Nešifrovanie súborov znamená, že ich môžu čítať iní ľudia.

Ak sa obávate ľudí, ktorí skopírovali vaše údaje, náš spôsob ochrany vášho sprievodcu ochranou osobných údajov vám pomôže vyhnúť sa zvedavým očiam online. Žiaľ, dvojfaktorové overenie nie je k dispozícii. Ak to potrebujete, pozrite sa na našu recenziu značky Wrike pre alternatívu vysokej kvality, ktorá ponúka túto funkciu.

LeanKit ponúka silné možnosti, ale stráca známky kvôli svojmu nedostatku šifrovania príloh a dvojfaktorovej autentifikácie, čo mu dáva priemerné skóre.

služba & podpora

Služby a podpora spoločnosti LeanKit sú veľkými silnými stránkami s rýchlou reakčnou dobou a množstvom učebných materiálov.

Počas prehliadky vám bude pridelené číslo technickej podpory, ktoré je ďalším plusom. Mnoho platforiem udržuje svoje čísla zastrčené alebo ich skryje. Ak dávate prednosť ľudskému dotyku, LeanKit je dobrá voľba.

Má tiež kontaktný formulár, ak sa chcete týmto spôsobom skontaktovať. Poslali sme testovaciu otázku a dostali sme odpoveď do piatich hodín, čo je slušný čas vzhľadom na to, že sme položili zložitú otázku týkajúcu sa šifrovania..

Poskytuje tiež elektronickú knihu, ktorá je dobre napísaná a obsahuje užitočné informácie. Je iba okolo 30 strán, ale poskytuje dobrý úvod do používania platformy.

Jeho vzdelávacie centrum je plné materiálov, ktoré vám pomôžu spoznať platformu a posunúť sa ďalej od základov. Jeho webová stránka je všade a napriek tomu sa zdá, že dizajn sa mení takmer vždy, keď kliknete na odkaz. Stojí to však za vytrvalé, pretože existuje veľa užitočného bezplatného obsahu.

Ikona centra pomoci v aplikácii vám ponúka niekoľko možností vrátane odkazov na články a stránky pomoci, ktorá obsahuje viac možností. Zahŕňajú veľa videí, ktoré vám ukážu, ako používať väčšinu funkcií LeanKit.

Existuje FAQ, ale je obmedzené, so stručnými odpoveďami na úzky okruh otázok. LeanKit taktiež ponúka školenia a poradenstvo, ak potrebujete pomoc pri zvyšovaní rýchlosti vášho tímu. K dispozícii je dobrý textový a video návod, ktorý vás krok za krokom prevedie platformou, ako aj odkazy na návody v aplikácii, pomocou ktorých sa zobrazujú kontextové okná..

Ak používate rozhranie API, existuje k nemu veľa dokumentácie, čo je ďalší dôvod, prečo sa vývojárom páči platforma.

LeanKit ponúka vynikajúcu podporu, ktorá vám poskytuje niekoľko spôsobov, ako sa s nami skontaktovať, veľa možností na naučenie sa platformy a rýchlu reakciu. Spôsob prezentácie podporného materiálu je nespokojný, ale čo je dobré, v tejto oblasti ho preto vysoko hodnotíme.

Záverečné myšlienky

Čím viac sme použili LeanKit, tým viac sa nám to páčilo. Spočiatku to vyzeralo príliš zložito, ale netrvalo dlho a zvyknúť si, a keď sme sa kopali, stále sme našli užitočné funkcie, ktoré fungovali dobre..

Okrem prezentačných nesprávností má LeanKit veľa pravdy. Nie je na čo sa veľmi pozerať, ale ak budete dať šancu, prekvapí vás jej kvalita.

Nie je to najlacnejší nástroj na riadenie projektov v okolí, má však dlhoročnú bezplatnú skúšobnú verziu a stojí za to sa na ňu pozrieť, či hľadáte niečo na riadenie svojej firmy. Jeho systém subtaskingu je obzvlášť užitočný pre tých, ktorí chcú delegovať a nechať ľudí, aby sa riadili sami.

Ak ste použili LeanKit, podeľte sa s nami o svoje myšlienky v komentári nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me