Recenzia inteligentného listu – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola inteligentného listu

Aj keď na prvý pohľad ho môžete zameniť za tabuľku, pod vzhľadmi Smartsheet skrýva veľmi výkonný nástroj na riadenie projektov. Aj keď nič nie je dokonalé, vieme si predstaviť niekoľko skupín ľudí, ktoré by ho veľmi radi použili, ako to môžete prečítať v našej recenzii Smartsheet..


best-riadením projektu softvér

Smartsheet je nástroj zameraný na podnikanie, ktorý vyzerá rovnako ako tabuľka ako jeho konkurenti. Pokúsime sa zistiť, či jeho prístup funguje v tejto kontrole inteligentných listov.

Napriek ťažkým problémom (počiatočné verzie boli príliš ťažké na použitie) sa stalo úspešným hráčom v oblasti riadenia projektov. Po redizajne zdvojnásobil svoje príjmy za štyri roky a minulý rok bol uvedený na burzu. Má silnú klientsku základňu a využíva ju viac ako 77 000 značiek vrátane spoločností Cisco, Hilton a PayPal.

Aj keď Smartsheet vyzerá jednoducho a nenápadne, má silné používateľské rozhranie, umožňuje vám prezerať a manipulovať s vašimi údajmi užitočnými spôsobmi a robí dobrú prácu, aby sa jeho pokročilé funkcie stali ľahko použiteľnými.

Zistili sme, že Smartsheet stojí za to hľadať každého, kto chce spravovať údaje alebo organizovať svoje projekty, a považuje ho za najlepší softvér na správu projektov. Ak chcete zistiť, prečo, čítajte ďalej.

Alternatívy pre Smartsheet

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Smartsheet vám umožňuje ľahko zadávať údaje do známeho rozhrania a potom ich zobraziť niekoľkými spôsobmi. Údaje, ktoré zadáte, môžu byť štruktúrované odlišne. Ak riadite projekt, môže to predstavovať úlohy, ale môže to byť aj cieľ predaja alebo ľudia.

Ako to štruktúrujete, je len na vás. Môžete použiť jednu zo šablón, ktorá vás povedie alebo využije vašu kreativitu. Ak ho chcete porovnať s iným všestranným nástrojom, pozrite si našu monday.com recenziu, kde nájdete vhodnú alternatívu.

K položkám alebo úlohám môžete pripojiť súbory, vďaka čomu je Smartsheet dobrým nástrojom na ich zdieľanie s vaším tímom. Ak máte platený účet, limit veľkosti súboru je 250 MB. Celkový priestor, ktorý má k dispozícii váš tím, závisí od vášho plánu a počtu používateľov, pretože je pridelený jednotlivým používateľom. V základnom pláne sa pohybuje od 50 GB na používateľa do 250 GB na používateľa v pláne Premier.

Dostanete tam veľkorysú čiastku a ak budete potrebovať viac, máte možnosť zaplatiť navyše, ale o podrobnostiach sa musíte porozprávať s obchodným tímom spoločnosti Smartsheet. Ak chcete využiť alternatívnu službu, pozrite sa na náš najlepší článok v oblasti cloudového úložiska, kde nájdete možnosti, ale ak chcete pridať aplikácie na zvýšenie produktivity, naši najlepší poskytovatelia EFSS môžu byť lepšou voľbou..

Smartsheet-activity-log

Protokol aktivity vám umožňuje sledovať akcie týkajúce sa projektov a môže sa filtrovať, ak chcete preskúmať niečo konkrétne.

Smartsheet-kalendár

Jeho zobrazenie kalendára vám umožní zistiť, aké úlohy prichádzajú a čo treba robiť, keď. Úlohy môžete upraviť dvojitým kliknutím alebo ich priradiť niekomu inému.

Smartsheet-Gantt

Ak chcete vidieť časovú os úloh, ako aj úlohy, ktoré závisia od ostatných, dá vám to ganttovo zobrazenie. Umožňuje vám tiež presúvať úlohy a upravovať ich začiatočné a konečné dátumy, takže ak sa chcete snažiť zefektívniť svoj rozvrh, môžete tak urobiť.

Smartsheet-card

K dispozícii je tiež pohľad na kartu, ktorý rozdeľuje úlohy do stĺpcov. Kliknutím môžete ľahko pridať podúlohy alebo upraviť podrobnosti a presunúť ich zo stĺpca do stĺpca, aby ste videli, ako ďaleko je každý z nich. Tento pohľad funguje ako doska Kanban.

Ak pohľad na kartu vyhovuje vašim potrebám, možno stojí za to pozrieť sa na jednoduchší nástroj, ako je napríklad Trello. Prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov Trello a zistite, či je v poriadku.

Pripomienky inteligentných listov

Môžete nastaviť pripomenutia, aby ste vy a vaši členovia tímu dostali upozornenie na konkrétne úlohy. Je to užitočné, ak je vo vašej rutine niečo, na čo sa vždy zabudne.

Smartsheet-test

Existujú aj formuláre, ktoré môžete nastaviť na uľahčenie zadávania údajov, ako aj zostavy na zobrazovanie informácií podľa potreby.

Smartsheet-report-builder

Prehľady sa vytvárajú pomocou praktického nástroja na tvorbu stavov, ktorý umožňuje vybrať, ktoré údaje chcete zahrnúť, a podľa potreby ich filtrovať.

Okrem toho, že sú dostupné v prehliadači, existujú aj aplikácie pre Android a iOS, takže nemusíte čakať na cestu do kancelárie a začať plánovať svoj deň..

Integrácia inteligentných listov

Ak chcete ísť nad rámec svojej štandardnej funkčnosti, Smartsheet ponúka veľa doplnkov. K dispozícii je viac ako 30 a zahŕňajú platformy ako Jira a Salesforce, ako aj niektoré z vlastných ponúk spoločnosti Smartsheet, ako sú doplnky kalendára a kontingenčné tabuľky. Ak ste ochotní používať Zapier alebo IFTTT, obloha je limit, pretože existuje veľa receptov pre Smartsheet..

Môžete tiež pridať služby úložiska, ako napríklad Disk Google, Dropbox alebo OneDrive. Ak máte záujem o ďalšie úložisko a chcete zistiť, ktorá z mnohých možností vám najviac vyhovuje, prečítajte si článok o najlepšom online úložisku pre tímy..

Niektoré doplnky vyžadujú, aby ste kontaktovali Smartsheet a nastavili ho, takže nie ku všetkým je možné pristupovať okamžite, ale umožňujú vám výrazne rozšíriť rozsah funkcií Smartsheet, ak ich využijete..

Smartsheet-add-ons

Smartsheet ponúka silnú sadu funkcií s vynikajúcou správou úloh a univerzálnosťou pre prácu s dátami mnohými spôsobmi. Dobre sa integruje aj s vonkajšími nástrojmi. V tejto oblasti to vysoko hodnotíme.

Prehľad funkcií inteligentného listu

Logo Smartsheetwww.smartsheet.com

Začína sa od 1400 dolárov mesačneVšetky plány

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie
Iba farby

Ďalšie možnosti prispôsobenia
logo

Limit veľkosti tímu
3

Skladový priestor
250 GB

všeobecný

platba
Kreditná karta, Paypal

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo
30 dní

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia
cez OneLogin

šifrovanie
AES-256

Certifikácia SOC
SOC 2 typ 2, AICPA SOC 1

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Začať s Smartsheetom je ľahké. Proces registrácie je rýchly a bezbolestný. Pri prvom prihlásení získate štvorminútové video, ktoré vám ukazuje platformu. Po jeho prezretí sa vám zobrazí ďalšie video spolu s podrobným sprievodcom, ako začať.

V aplikácii je počiatočný dojem zložitý, takže je dobré, že máte k dispozícii všetko, čo pomáha. Zadávanie je jednoduché, ale zisťovanie toho, ako sa všetko zmestí, je ťažšie.

Pri nastavovaní môžete zadávať údaje od nuly alebo ich importovať z inej aplikácie. Existuje niekoľko šablón, ktoré vám tiež pomôžu začať, čo najskôr uľahčí prácu.

Smartsheet-šablóna

Štruktúra je postavená na listoch, ktoré obsahujú dáta. Ako už názov napovedá, Smartsheet používa tabuľkový prístup, pričom stĺpcom sú priradené rôzne typy informácií.

Robí pre vás veľa práce. Napríklad priraďte stĺpec na ukladanie kontaktov a počas zadávania vyhľadá vaše kontakty, či neobsahujú možné záznamy.

Priradenie úloh v inteligentnom hárku

Údaje na listoch môžu predstavovať veľa vecí, napríklad úlohy. Úlohám môže byť pridelený počiatočný a konečný dátum a pridelené členovi tímu. Môžete im tiež priradiť predchodcov, čo znamená, že môžete nastaviť správu závislostí a potom zistiť, ako všetko zapadá do seba.

Každá úloha sa dá sledovať pomocou stavu, percentuálneho podielu dokončenia a komentárov, aby ste vedeli, ako sa veci vyvíjajú.

Môžu byť zobrazené rôznymi spôsobmi, z ktorých každý má svoje použitie, ako je uvedené v časti o vlastnostiach.

Horná časť obrazovky je plná ikon, ktoré jej dodávajú pocit desktopovej aplikácie, ale tiež prinášajú pocit známosti. Vyzerá to, že občas používate úhľadnejšiu zdieľanú verziu programu Microsoft Excel.

Smartsheet-tipy

V aplikácii získate veľa pomoci a pri každom použití novej funkcie sa automaticky otvárajú kontextové okná. Zvyčajne vám poskytujú niekoľko odkazov, ako aj odkazy na výukové videá a články.

Smartsheet-custom-design

Ak sa chcete pri používaní karty Smartsheet cítiť ako doma, môžete si nastaviť vlastnú farbu pozadia a logo. Ako vo väčšine vecí v Smartsheet, aj tu je krátke video, ktoré vám ukáže, ako to urobiť, ale postup je jednoduchý.

Karta Smartsheet nie je najzaujímavejším nástrojom na svete, ale poskytuje veľa usmernení a pomoc, aby vás uviedla do prevádzky. Zvykne si to, ale akonáhle sa s tým vysporiadate, je tu veľa energie.

Ak sa chystáte hrať s niečím zábavnejším, prečítajte si našu recenziu Asany pre program, ktorý si všetci z vás, s ktorým pracuje, užijete.

Aj tu udeľujeme Smartsheet vysoké známky. Odvádza dobrú prácu pri prezentácii a uľahčuje vám množstvo užitočných vyskakovacích okien a návodov. Vyzerá to komplexne a je ich tam veľa, ale po trávení času s nimi je to omnoho jednoduchšie.

náklady

Smartsheet ponúka individuálny plán za 14 dolárov mesačne, ale zahŕňa toľko bezplatných spolupracovníkov, koľko potrebujete. Podnikateľský plán pre minimálne troch používateľov je za 25 dolárov mesačne. Jeho podnikové plány vyžadujú diskusiu s obchodným tímom, takže buďte pripravení rokovať.

Individuálny plán vám umožňuje vyskúšať šablóny a nastaviť formuláre. Podnikanie ide oveľa ďalej a poskytuje vám prístup k jeho denníku aktivít, vizualizáciám a automatizácii pracovných postupov. Získate tiež analytiku, vlastné značky a správu skupín, takže je to celkom skok z ponuky Individual.

Plán podnikania spoločnosti Smartsheet poskytuje ešte viac s vylepšenou kontrolou prístupu a ďalšími funkciami skupinovej správy. Špičková voľba Premier vám poskytuje prémiovú podporu a aplikácie, ako aj konektory pre externé služby vrátane spoločností Jira, Salesforce a Dynamics..

Ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu bez potreby pridávania kreditných kariet, preto nie je dôvod, aby ste ju vyskúšali, ak ste zvedaví. Ak sa chcete zaregistrovať na konci skúšobného obdobia, štandardnými platobnými možnosťami sú kreditná karta a PayPal, ale môžete spoločnosť kontaktovať a nastaviť bezhotovostný prevod alebo platby ACH..

Smartsheet nie je najlacnejšou možnosťou a nemá žiadny bezplatný plán. Poskytuje však niekoľko spôsobov platby a je to produkt s dobrou hodnotou, preto mu dávame slušné skóre.

Ak potrebujete lacnejšiu alternatívu, pozrite sa na našu recenziu na Basecampe. Basecamp je pre pedagógov zadarmo a má veľkú hodnotu pre veľké tímy.

zabezpečenia & súkromia

Smartsheet sa darí dobre, pokiaľ ide o certifikácie. Okrem certifikátu SOC 2 typu 2 poskytuje usmernenie pre klientov, ktorí musia spĺňať normy. Ak je vaša firma regulovaná pomocou GLBA, FERPA alebo HIPAA, Smartsheet vám môže pomôcť, čo je jedinečná ponuka, pokiaľ vieme.

Pokiaľ ide o vlastnú bezpečnosť, Smartsheet používa šifrovanie AES 256-bit v kľude a Amazon S3 na ukladanie súborov. Údaje sa ukladajú na viacerých weboch, takže vaše údaje by mali byť bezpečné aj v prípade nehody.

Je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov EU-U.S. Ochrana osobných údajov a Swiss-U.S. Ochrana osobných údajov. Ak ste zvedaví, že sa o tom dozviete viac, prečítajte si tento článok s vysvetlením GDPR.

Smartsheet hovorí, že hoci je v súlade s presadzovaním práva, obmedzuje to, čo zverejňuje. Nemôžete požiadať o viac. Zvedavé oči sú všade, ako ukazuje tento článok o Snowdene a vládnom dohľade, takže je dobré vedieť, že Smartsheet je na vašej strane.

Dvojfaktorové overenie nie je v predvolenom nastavení k dispozícii, ale ak potrebujete, môžete použiť integráciu OneLogin.

História prihlásení je k dispozícii, ak chcete sledovať, kedy sa ľudia prihlasujú alebo či kontrolujú podozrivú aktivitu. Prečítajte si náš článok o počítačovej kriminalite, kde nájdete viac informácií o tom, čo musíte venovať pozornosť pri používaní cloudu.

Smartsheet má dobrý prístup k bezpečnosti a súkromiu a okrem udržiavania svojho domu v poriadku vám ponúka pomoc pri vykonávaní tohto postupu. Výsledkom je dobré skóre tu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o zabezpečení, pozrite sa na naše zabezpečenie, čo potrebujete vedieť, čo vám povie všetko o tomto predmete.

služba & podpora

Podpora Smartsheet je založená na jeho vzdelávacom centre, ktoré obsahuje mnoho videí, ktoré vám pomôžu zvládnuť platformu a naučia vás pokročilejšie funkcie..

Ak sa chcete týmto spôsobom učiť, existuje veľa textových článkov. Sú dobre napísané a pekne navrhnuté.

Existuje zaneprázdnená komunita s otázkami, ktoré dostanú odpovede do jedného dňa, čo je užitočné mať.

Ak sa chcete spojiť s tímom podpory, spoločnosť Smartsheet sa pokúsi nájsť článok, ktorý vám pomôže ako prvý, a ak sa tak nepodarí, nasmeruje vás na jeho webový formulár.

Prostredníctvom formulára sme poslali testovaciu otázku, ale v čase písania správy, takmer o tri dni neskôr, sme nedostali odpoveď. To nie je dobré. Rovnako ako na svojom fóre nemôžete očakávať rýchlu reakciu a ak uviaznete, môže sa stať, že na chvíľu budete čakať.

Ak chcete viac praktických školení, program Smartsheet vám ponúka veľa možností. Môžete pracovať s jedným z jeho konzultantov a pripraviť sa alebo sa zúčastniť niektorého z jeho pravidelných školení. Dokonca ponúka certifikáciu za 199 dolárov.

Smartsheet ponúka veľa učebných nástrojov, ale jeho podpora by sa mohla zlepšiť, takže tu dosahuje podpriemerné skóre.

Ak potrebujete službu s pľuzgierovo rýchlymi časmi odozvy na podporu, vyskúšajte službu Wrike. Je to celkovo vynikajúca služba. Pozrite sa na našu recenziu Wrike pre viac.

Záverečné myšlienky

Smartsheet je efektívny prostriedok riadenia projektov a prekvapivo sympatický nástroj na použitie. Vyzerá to jednoducho, ale zadávanie údajov je jednoduché a jeho užitočné pohľady vám umožňujú plánovať svoje projekty a robiť iné veci s minimom rozruchu..

Jeho tabuľkový prístup sa na prvý pohľad zdá byť vanilkový, má však tú výhodu, že každý pozná základný formát a umožňuje im rýchlo zadávať údaje. Tiež to robí dobrú prácu, keď vás vedie pomocou svojich šablón a pohľadov na výrobu niečoho užitočného.

Stručne povedané, robí to, čo by ste chceli, aby takýto nástroj robil, a robí to dobre. Náš čas s programom Smartsheet bol príjemný, bez väčších chýb a problémov, ktoré by nás zastavili v našich stopách. Používateľské rozhranie nie je najkrajšie, ale má dobrú rovnováhu sily a použiteľnosti.

Celkovo odporúčame používať Smartsheet. Ak ste to vyskúšali a chceli by ste sa s nami podeliť o svoje názory, urobte to v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map