Recenzie Freedcampu

Freedcamp, veľmi užívateľsky príjemný, teplý nástroj, ponúka nízke ceny a dobrú funkčnosť. Má tiež slušné úložisko a dobrú podporu, čo z neho robí najlepšieho uchádzača o miesto medzi softvérom na riadenie projektov. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole Freedcampu.


best-riadením projektu softvér

Freedcamp sľubuje tímom bezplatnú spoluprácu bez námahy a svojim používateľom ponúka mnoho nástrojov, ktoré im pomôžu spolupracovať na projektoch. Pochádza z Kalifornie a je čerstvou, moderne vyzerajúcou platformou. Prečítajte si, čo sme si o tom mysleli v tomto posudku Freedcamp.

Je užívateľsky prívetivý a orientovaný na rešpektovanie svojich klientov. Ak sa vám nepáči tvrdý predaj a oceníte, aby váš e-mail neobsahoval ponuky produktov a spam, je to skvelá voľba. Jeho webová stránka sa cíti príjemne a príjemne – skôr ako v vysokotlakovej obchodnej atmosfére sa niektoré nástroje snažia znovu vytvoriť.

Ak dávate prednosť niečomu viac zameranému na podnikanie, pozrite si našu recenziu LeanKit pre platformu, ktorá využíva alternatívny prístup.

Aj keď sa na Freedcamp prvýkrát pozrieme, je populárny a má vo svojich knihách ťažké váhy, vrátane služieb Google, Apple, PayPal a Airbnb, takže ak sa zaregistrujete, budete v dobrej spoločnosti.

Boli sme ohromení a zistili sme, že je lacný a ľahko použiteľný, napriek občasnej chybe rozhrania. Stojí za to sa pozrieť, najmä ak sledujete haliere. Pedagógovia a neziskové organizácie dostávajú špeciálne ponuky, takže majú ešte viac dôvodov to skúsiť. Ak si nie ste istí, prečítajte si náš výber najlepšieho softvéru na riadenie projektov.

Alternatívy pre Freedcamp

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

S programom Freedcamp získate neobmedzené úložisko, čo je vynikajúce, ale limit veľkosti súboru pre bezplatných používateľov je iba 10 MB. Bude to dosť obmedzujúce. Napríklad video nie je k dispozícii a súbory softvérových projektov a dokonca aj veľké obrázky môžu byť príliš veľké. Limit sa zvyšuje s úrovňou predplatného až do maximálnej výšky 250 MB v pláne Enterprise.

Je to omnoho lepšie, ale ak budete pracovať s väčšími typmi súborov, budete ešte potrebovať viac. Ak potrebujete získať externé úložisko súborov, prečítajte si článok nášho najlepšieho online úložiska pre tímy, kde nájdete súhrn možností.

Freedcamp má trh aplikácií pre rozšírenie jeho funkčnosti. Najobľúbenejšie bezplatné aplikácie si nárokujú viac ako 2 milióny inštalácií a niektoré z platených aplikácií dosiahli približne 20 000. Vďaka konfiguračným stránkam, ktoré sú prístupné prostredníctvom tlačidla „Spravovať systém“ na prístrojovej doske, môžete zapnúť a vypnúť moduly a jednoducho ich pridať do svojich projektov..

Ladenie toho, čo je k dispozícii, vám umožní udržiavať veci čo najjednoduchšie a zároveň obsahuje potrebné funkcie.

Základné zobrazenia sa vyberajú pomocou ikon na svetelnom horizontálnom paneli s nástrojmi.

Komponenty sa pridajú do tmavého bočného panela v ľavej časti obrazovky. Ľavý panel s nástrojmi nebol v mnohých oblastiach viditeľný, čo nás pripravuje o jednoduché odkazy na komponenty, ktoré sme pridali, ale pomocou systému záložiek sa môžete obísť.

Pre vývojárov existuje rozhranie API, ak sa chcú rozširovať na Freedcampe. Môžete tiež spolupracovať so spoločnosťou Zapier, aby ste spoločnosti Freedcamp poskytli prístup k údajom na veľkom počte platforiem. Prečítajte si o niekoľkých príkladoch v našich recenziách na Disku Google, recenziách Evernote a Asana.

V zobrazení miniaplikácií sa zobrazujú widgety, ktoré ste do nej zahrnuli, ale položky, ktoré zobrazuje, nie vždy odkazujú na samotné obrazovky, čo je mätúce. Pridali sme nástroj na sledovanie problémov. Sledoval problémy oddelene od problémov, ktoré sme pridali v zobrazení úloh, čo nám chvíľu trvalo, kým sme prišli na to.

Freedcamp Wikis

Freedcamp má wiki, ktoré môžete použiť na vybudovanie vedomostnej základne okolo vášho projektu, čo je užitočná funkcia. Používatelia môžu tiež vytvárať diskusné vlákna pre svoje tímy, s ktorými môžu komunikovať. Môžete generovať správy ukazujúce, aké úlohy sa vykonali, ale pre nich nie je príliš veľa možností prispôsobenia.

freedcamp-faktúra

K dispozícii je tiež funkcia fakturácie, ktorá vám umožňuje vytvárať rýchle faktúry a odhady a ukladať podrobnosti o klientovi. Ak máte záujem o ďalšie možnosti automatizácie faktúr, pozrite si naše účtovnícke softvérové ​​služby, kde nájdete nápady.

Väčšina miniaplikácií vyzerá dobre, ale niekedy sa cítia nedostatočne funkčné. Niektorí z nich sa zdali byť sebestační a používali svoje vlastné údaje bez zjavného spôsobu, ako ich integrovať do širšieho projektu. Určite ich však mnohí považujú za užitočné a odporúčame experimentovať s cieľom nájsť tie, ktoré by mohli byť užitočné.

freedcamp-chart

Okrem spustenia v prehliadači má Freedcamp aplikácie pre Android a iOS, takže môžete plánovať svoje projekty vo vlaku aj v kancelárii. Na jej webových stránkach je ukrytá verzia pre systém Windows a ešte lepšia skrytá verzia systému MacOS, ktorú sme našli iba prepojenú v informačnej databáze.

Stránka s verziou Windows obsahuje upozornenie, že na jej inštaláciu musíte kliknúť na obrazovku „nerozpoznaná aplikácia“, čo sa však trochu týka. Ceníme si, že získanie certifikácie pre stolné aplikácie je chaotický proces, ale stále očakávame, že to bude môcť obchod s miliónmi zákazníkov..

Máme radi neobmedzené úložisko spoločnosti Freedcamp. Má tiež veľa widgetov a rozšírení, ale cítili sme, že niektoré z nich by sa mohli vylepšiť. Zaškrtáva veľa políčok, ale má tiež niekoľko drsných hrán. Freedcamp je však vysoko konfigurovateľný, ale má k dispozícii veľa, takže tu získava slušné skóre.

Prehľad funkcií Freedcampu

Logo Freedcampfreedcamp.com

Začína sa od 149 dolárov mesačneVšetky plány

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor
Neobmedzený GB

všeobecný

platba
Kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo
14 dní (okrem Enterprise)

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia
Iba pre podniky

šifrovanie
AES-256

Certifikácia SOC
Nepriamo prostredníctvom AWS

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Od svojich webových stránok až po aplikácie sa všetko vo Freedcampe orientuje na používateľa. Aplikácia ide z cesty, ako robiť veci správne.

freedcamp-welcome

Registrácia je jednoduchá a akonáhle tak urobíte, budete vyzvaní na vytvorenie prvého projektu. Freedcamp používa jednoduchý prístup založený na dvoch paneloch, pričom ľavý panel obsahuje polia na aktualizáciu a pravý panel zobrazuje, ako by mal byť váš projekt usporiadaný. Príklad textu bude nahradený tým, čo píšete.

Páčilo sa nám to a mysleli sme si, že to bol úhľadný prístup k problému, ktorý nachádzame v mnohých nástrojoch, v ktorých úvod nás tlačí, aby sme veci nastavili skôr, ako budeme vedieť, čo robiť..

Krátko po registrácii dostanete e-mail s odkazmi na niekoľko úvodných videí. Sú vynikajúcim spôsobom, ako spoznať tento nástroj. Potešilo nás, keď sme ich videli, ako vám ukážu, ako veci fungujú, bez toho, aby ste na začiatku sledovali výplň, a odporučte ich sledovať, aby ste získali rýchly prehľad o všetkom.

Odtiaľ prejdete na informačný panel, kde uvidíte svoje pridelené úlohy, aktualizácie, projekty a týždenný prehľad. Okolo obrazovky sú tiež rôzne ovládacie prvky a ponuky. Je to silný dizajn, ktorý je príťažlivý a príťažlivý a poskytuje vám veľa možností bez toho, aby ste sa cítili ohromujúci.

freedcamp-dashboard

Úlohy je možné ľahko vytvárať a priraďovať im vlastnosti, napríklad prioritu a dátum začiatku a splatnosti, a môžu byť priradené členovi tímu. Predvolene sa zobrazujú v zozname a je možné ich filtrovať a usporiadať.

Podúlohy Freedcamp

Môžu sa vytvárať podúlohy, ako aj závislosti, ktoré vám ukážu, čo je potrebné urobiť ako prvé a čo čaká na dokončenie ďalších vecí..

Okrem dobre navrhnutej novej úlohy sú napravo aj značky, ktoré môžu byť priradené k existujúcim úlohám. Nemôžete ich však pretiahnuť do nového formulára úlohy, ktorý je na začiatku mätúci.

freedcamp-úlohy

Ku každej úlohe môžete komentovať a priložiť k nim súbory. Môžete tak urobiť priamo alebo prostredníctvom služieb, ako sú Disk Google, Microsoft OneDrive alebo Dropbox. Možno by ste sa mali pozrieť na našu recenziu Dropboxu, ak ste jeden z mála, ktorý to ešte neskúšal.

freedcamp-kalendár

Okrem zobrazenia úlohy môžete pomocou zobrazenia kalendára zistiť, čo sa deje v najbližších týždňoch. Šikovne vám Freedcamp umožňuje presúvať úlohy ťahaním a púšťaním.

Kalendár obsahuje možnosti zobrazenia, napríklad tmavý režim a rôzne úrovne kontrastu. Môžete zmeniť prvý deň v týždni na nedeľu alebo pondelok a tiež upraviť pracovný čas podľa toho, ako pracujete.

Jeho zobrazenie kanban rozdeľuje vaše úlohy do troch stĺpcov, ktoré ukazujú, ktoré ste začali, ktoré ste dokončili a ktoré stále čakajú na dokončenie. Je to jednoduchý a efektívny spôsob usporiadania vecí. Stĺpce však nemôžete prispôsobiť pomocou niektorých nástrojov.

Ďalším dobrým nástrojom, ktorý je založený na zobrazení kanban, je Trello. Používame ho tu pri Cloudwards a odporúčame, aby ste si prečítali nášho sprievodcu pre začiatočníkov Trello, ak ste zvedaví, že sa o ňom dozviete viac..

Jeho pohľad Gantt ukazuje, ako sa úlohy navzájom spájajú, a môžete s nimi ľahko vytvárať závislosti pretiahnutím medzi rôznymi položkami. Je to vynikajúci spôsob, ako usporiadať svoje projekty a pomôcť zabezpečiť, aby sa všetko mohlo urobiť včas.

freedcamp-Gantt

Záložky Freedcamp

Jednou z vlastností kvality života, ktorú si ceníme, je zoznam záložiek Freedcamp. Umožňuje vám pridať ľubovoľnú stránku alebo zobrazenie do rozbaľovacieho zoznamu, čo je užitočné pri navigácii. Chceli by sme, aby bol implementovaný do všetkých nástrojov riadenia projektov, pretože vám to uľahčí hľadanie cesty.

freedcamp-záložky

Na jeho webovej stránke sme videli niekoľko chýb, ako sú medzery, pravopisné chyby a nepresné informácie. Napríklad v niektorých textoch sa uvádza, že jeho aplikácia pre Android je takmer pripravená, napriek tomu, že je k dispozícii v Obchode Play. Nič z toho nie sú hlavné veci, ale ukazujú, že Freedcamp má veľa drsných hrán, napriek tomu, že vyzerajú leštené a intuitívne na používanie..

Navigácia je pekná a úhľadná a rýchlo reaguje. Chýba občas tok a dostať sa na konkrétne obrazovky je často zložitejšie, ako by malo byť, pretože navigačné panely niekedy zmiznú. Záložky však robia zmeny a problém zmierňujú.

Používanie Freedcampu je príjemný zážitok. Existuje veľa pekných dotykov, ale má spravodlivý podiel aj na menších číslach. Celkovo má dobré skóre.

náklady

Na základe svojho názvu je Freedcamp zadarmo pre neobmedzených používateľov a umožňuje vám mať toľko súborov a projektov, koľko chcete. Jej cenová stránka sľubuje „jednoduché a čestné“ oceňovanie, a to je to, čo získate.

Účty Freedcampu platia len pre aktívnych používateľov. Môžete pozvať toľko ľudí, koľko chcete, aby si mohli zobraziť svoje projekty bez ďalších poplatkov.

Pre platené plány je k dispozícii 14-dňová bezplatná skúšobná verzia, s výnimkou úrovne Enterprise. Ak to chcete skúsiť, môžete sa obrátiť priamo na Freedcamp.

Neziskové organizácie a pedagógovia môžu získať ešte hlbšie zľavy. Ak majú menej ako 30 používateľov, môžu využívať úroveň Minimalistu zadarmo a na ostatné programy existujú výrazné zľavy. Freedcamp obsahuje zoznam vylúčení pre neziskové organizácie, preto by ste sa mali pozrieť na jeho webovú stránku, kde nájdete podrobnosti..

Jeho zmluvné podmienky sú tiež niečo ako epické čítanie, takže ak ste typ osoby, ktorá si rád prečíta malú tlač, budete potrebovať dosť času, aby ste sa s ňou mohli zoznámiť..

Platba je možná iba kreditnou kartou.

Za svoju prijateľnú bezplatnú ponuku, bezkonkurenčné ceny väčšiny svojich plánov a zľavy pre pedagógov a neziskové organizácie dávame Freedcampu vysoké známky.

zabezpečenia & súkromia

Freedcamp neposkytuje veľa informácií o bezpečnosti v sekcii predaja na svojich webových stránkach a je v tomto ohľade nezvyčajný. Má zásady ochrany osobných údajov, ale je to skôr dokument o dodržiavaní právnych predpisov ako vysvetlenie toho, čo robí, aby chránil vaše údaje, a to v súlade so zákazníkmi..

Po registrácii sa však v informačnej databáze nachádza užitočný článok, ktorý vám poskytne ďalšie podrobnosti.

Zaväzujeme sa, že nebudeme prezerať vaše používateľské údaje, pokiaľ to nebude potrebné, čo by sme si želali, aby sme to považovali za samozrejmé, takže je dobré vidieť, ako sa Freedcamp zaväzuje. Ak sa obávate o to, kto by vás na vás mohol šmýkať, prečítajte si náš článok o ochrane článku o ochrane osobných údajov pred ukazovateľmi..

Je v súlade s EU-U.S. a Swiss-U.S. rámce ochrany súkromia. Zmieňuje sa tiež o všeobecnom nariadení o ochrane údajov, ale na rozdiel od nás v našom článku GDPR, ktorý vám pomôže obísť hlavu, sa nezaoberá podrobnosťami..

Hovorí sa v ňom, že podporuje „najnovšie zabezpečené šifrovacie balíky a protokoly“, ale nešpecifikuje, ktoré šifrovanie používa pri prenose alebo odpočinku dát. Možno, že nás šetria detaily, život sťažuje aj zlým mužom. Prečítajte si náš článok o počítačovej kriminalite, kde nájdete viac informácií o tejto téme.

Okrem vykonávania pravidelných záloh je externe auditovaný a má automatický systém detekcie narušenia, ktorý umožňuje odhaliť prípadných hackerov..

Ak je bezpečnosť a ochrana osobných údajov pre vás prioritou, pozrite sa na našu kontrolu inteligentných listov. Smartsheet je silný v oboch oblastiach a ľahko sa používa.

Dvojfaktorová autentifikácia je k dispozícii iba v jej podnikovom pláne. Radšej by sme videli, že je k dispozícii pre všetkých, ale je to lepšie, ako keby to vôbec nebolo. Prečítajte si náš článok o dvojfaktorovom overovaní, v ktorom sa dozviete viac o tom, prečo si to vážime.

V aplikácii sme nenašli veľa možností zabezpečenia, ale existuje doplnok, ktorý vám umožní spravovať skupinové heslá..

Freedcamp ponúka to, čo by ste očakávali, pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu súkromia, s vysokými štandardami, ako aj dvojfaktorové overenie pre tých, ktorí majú najdrahší plán. Radi by sme videli viac možností, ale nie sme spokojní s tým, čo je tam, takže Freedcamp dostane dobré skóre.

služba & podpora

Freedcamp sľubuje rôzne rýchlosti odozvy v závislosti od vášho plánu. Bezplatní používatelia dostanú štandardnú podporu, zatiaľ čo používatelia na podnikovej úrovni môžu očakávať bleskovú rýchlu reakciu.

Kliknite na tlačidlo „Získať podporu“ v pravom dolnom rohu obrazovky a zobrazí sa kontaktný formulár. Je rýchla, funkčná a efektívna a nenúti vás sa obracať pred podpornými materiálmi pred odoslaním správy. Páči sa nám jej nezmyselný prístup.

Položili sme otázku týkajúcu sa pridania vlastných stĺpcov do zobrazenia Kanban a odpoveďou sme dostali o niečo viac ako pol hodiny, čo je vynikajúce. Odpoveď bola podrobná a navrhla niekoľko riešení problému, ktorý sme mali, spolu s poskytnutím diagramu, takže najvyššie známky podporného tímu Freedcampu.

Vyberte „návody“ & support “v hlavnej ponuke a dostanete sa na dobre navrhnutú stránku s informáciami. Obsahuje odkazy na niekoľko videí YouTube. Na Freedcampovom kanáli je asi 20 osôb.

Články s informáciami sú jasné a obsahuje veľa ilustrácií, ktoré vám ukážu, ako robiť veci. Existuje však niekoľko medzier a stránka by mohla použiť vyhľadávacie pole. Nepodarilo sa nám napríklad nájsť článok o tom, ako pridať stĺpce do jeho zobrazenia Kanban, alebo vôbec nič o zobrazení Kanban..

Chytre, je tu tlačidlo „obnoviť všetky rady“. To je ďalší dobrý nápad. Mnohé nástroje obsahujú veľa užitočných rád a automaticky otváraných okien pre nových používateľov, ale zobrazujú ich iba raz, takže ich môžete ľahko vynechať, ak ste zaneprázdnení prípravou alebo zabudnutím. Mať gombík na ich privedenie späť dáva veľký zmysel.

Vykonanie bohužiaľ nie je také dobré, keďže sme nedostali žiadne rady ani kontextové okná, a to ani po kliknutí na tlačidlo. Je to však skvelý nápad a radi by sme videli, ako iné platformy fungujú.

S podporou Freedcampu sme boli ohromení. Jeho tím sa k nám rýchlo vrátil, keď sme položili otázku a má dobrý výber podporných materiálov, ale jeho vedomostná základňa by mohla súvisieť s ďalšími článkami. Získava dobré skóre.

Záverečné myšlienky

Pri používaní Freedcampu sme boli ohromení tým, čo sme videli. Okrem toho, aby ste dostali základy správne, je plná dobrých nápadov. Je ľahko použiteľný a lacný.

Bolo to prvýkrát, čo sme sa na to pozerali, ale mohlo by to byť zahrnuté, keď zostavujeme naše ďalšie kolo najlepšieho softvéru na riadenie projektov. Okolo svojho rozhrania a webovej stránky má niekoľko drobných chýb, ale veci fungujú celkovo dobre.

Ak ste vyskúšali Freedcamp, podeľte sa s ním o svoje skúsenosti v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me