Recenzia Asana – aktualizované 2020

Asana Recenzia

Asana je solídny a ľahko použiteľný nástroj na riadenie projektov, ktorý uspokojí potreby väčšiny používateľov. Aj keď nie je tak výkonný ako niektorí konkurenti, jeho rozhranie je masívnym predajným miestom pre ľudí, ktorí začínajú používať tento typ softvéru. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si celú recenziu Asany.


best-riadením projektu softvér

Udržiavanie zapojených tímov je kľúčovou súčasťou úspechu online práce. Našťastie Asana je softvér, ktorý vám nielenže pomáha spravovať vaše projekty, ale udržuje veci také zábavné, aby sa všetci dostali na palubu. V tejto recenzii Asana uvidíme, ako príjemné používanie môže vylepšiť dobrý softvér.

Asana je veľkým hráčom v oblasti projektového riadenia a ocenila 900 miliónov dolárov, a to napriek tomu, že bola uvedená na trh v roku 2012. Môže sa pochváliť niekoľkými veľkými klientmi vrátane NASA, Red Bull a The New York Times..

Má veľkú povesť, ale my ho preberieme tempom, aby sme videli, ako sa porovnáva s najlepším softvérom na riadenie projektov..

Alternatívy pre Asana

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Rovnako ako všetok softvér na riadenie projektov, základným pracovným tokom Asany je budovanie projektov na základe úloh a podúloh. Potom ich možno usporiadať do sekcií a prideliť ľuďom, čo vám umožní sledovať, čo sa deje. Členovia tímu sa môžu zamerať na to, na čom im záleží, a zároveň vidieť väčší obraz.

Je to užitočné pre tímy online, kde nedostatok hovorov o chlade vody znamená, že informácie neprúdia tak rýchlo, ako by to mohlo byť inak. Aj keď pracujete tradičným spôsobom, v spoločnej kancelárii je užitočné mať explicitný prehľad o úlohe každého a o tom, čo robia.

Úlohy a podúlohy, ktoré vytvoríte, môžu byť priradené rôznym ľuďom. Môžete komentovať každú z nich, čo znamená, že môžete mať užitočnú diskusiu o každej časti projektu na jednom mieste.

Môžete tiež nahrať súbory do každej úlohy a zdieľať ich s členmi tímu. Môžu mať veľkosť až 100 MB a môžete ich pripojiť ľubovoľným počtom. Vďaka tomu je Asana vynikajúcim spôsobom zdieľania súborov online.

Vďaka systému príloh je Asana užitočná ako služba cloudového ukladania, ale ak potrebujete ukladať súbory väčšie ako 100 MB, prečítajte si článok o najlepšom ukladaní v cloude. Špecializovaná služba vám okrem toho, že poskytuje viac miesta, umožní synchronizáciu súborov s počítačom a ponúkne ďalšie funkcie.

Asan-závislosťou

Správa závislostí, ako už názov napovedá, vám umožňuje robiť úlohy závislé od ostatných. Týmto spôsobom môžete vo svojom projekte zistiť úzke miesta a uistiť sa, že nemáte ľudí, ktorí sedia okolo a čakajú na dokončenie pred tým, ako môžu začať pracovať..

Asan-kalendár

Asana ponúka niekoľko spôsobov, ako zobraziť úlohy, ktoré pridáte do svojho projektu. Zahŕňajú zobrazenie kalendára a časovej osi. Zobrazenie kalendára je užitočné, keď potrebujete zistiť, čo musíte urobiť v najbližších dňoch alebo naplánovať sviatky. Zobrazenie časovej osi ukazuje, ako sa úlohy vzájomne prelínajú a dáva vám prehľad o tom, kde ste v projekte.

Asana obsahuje mnoho integrácií, ktoré vám umožňujú zdieľať údaje s inými službami. Môžete importovať aj údaje zvonka, aby ste mohli rýchlo pracovať. To je užitočné najmä vtedy, ak ste pri vytváraní inej platformy vykonali veľa práce. K dispozícii je tiež dovozca .csv, ktorý vám umožňuje použiť tabuľku na nastavenie projektu Asana s už existujúcimi úlohami..

Služba Zapier vám umožní prístup ešte viac vrátane Trello, Salesforce a JIRA, takže nebudete mať dostatok možností na použitie iných online platforiem v spojení s Asanou..

Keď sa toľko deje, je dobré vedieť, že Asana má niekoľko spôsobov, ako získať prehľad o všetkom. Môžete vidieť, čo je potrebné urobiť v zobrazení stavu a generovať správy, ktoré ukazujú, čo sa deje s priradenými úlohami v projekte.

Asan-status

Môžete tiež nastaviť stav projektu, takže ak chcete tímu oznámiť, že sa situácia v poriadku, môžete ju nastaviť na zelenú. Ak veci nefungujú dobre, potom žltý alebo dokonca červený stav dá všetkým vedieť, že musia robiť lepšie.

Okrem verzie prehliadača existujú aj aplikácie pre Android a iOS, takže váš tím môže sledovať, ako sa veci vyvíjajú, nech už sú kdekoľvek..

Prehľad funkcií Asany

Logo Asanaasana.com

Začína sa od 999 dolárov mesačneVšetky plány

Funkcie správy

úlohy

čiastkové úlohy

Riadenie závislosti

Vlastné zázemie

Ďalšie možnosti prispôsobenia

Limit veľkosti tímu
neobmedzený

Skladový priestor
Neobmedzený GB

všeobecný

platba
Kreditná karta, Paypal, bankový prevod

Prijíma kryptomenu

Podpora mobilných operačných systémov
iOS, Android

Skúška zadarmo

zabezpečenia

Dvojfaktorová autentifikácia

šifrovanie
TLS 1.2 (tranzit)

Certifikácia SOC
Typ 1

podpora

Live chat

E-mail / kontaktný formulár

Telefonická podpora

Užívateľská prívetivosť

Keď začnete používať Asana, dostanete prehliadku, ktorá je jasná, ľahko sledovateľná a ktorá vám ukáže základy používania softvéru. Existuje veľa vysvetľujúcich textov, ktoré vás naučia, ako používať nové funkcie, keď skúmate, čo sa ponúka.

Asan nový projekt

Používanie Asany je hračka. Používateľské rozhranie je intuitívne a atraktívne. Vo všeobecnosti nájdete, čo potrebujete, keď chcete. Obrazovka je rozdelená na časti s ovládacími prvkami, ktoré sú zreteľné a písma, ktoré sú ľahko čitateľné.

Farba sa používa na zvýraznenie projektov a na výber užitočných tlačidiel a textu. Úroveň detailov je dostatočne vysoká na to, aby na obrazovke bolo veľa informácií bez toho, aby bola príliš preplnená.

Môžete urobiť veľa práce bez toho, aby ste sa museli obracať na časť pomocníka a ktorá zdvíha Asanu nad ostatnými nástrojmi, ako je napríklad Wrike, pokiaľ ide o prístupnosť (prečítajte si našu Wrike recenziu).

Keď nastavujete nový projekt, nemusíte začať od nuly. Okrem možnosti importovať údaje z externej služby alebo súboru existuje niekoľko východiskových šablón projektu, ktoré môžete použiť.

Asan-project-templates

Jednou z našich obľúbených funkcií sú oslavy. Sú to roztomilé animácie, ktoré sa občas dejú, keď sa niečo stane. Vždy sa nespúšťajú a my nevieme presné pravidlá, ale to je súčasť zábavy. Okrem narwhal, ktoré máme radi, je tu aj niekoľko ďalších tvorov. Čím viac robíte v Asane, tým viac uvidíte.

Asan-oslava

Vďaka týmto malým dotykom je softvér príjemný a prináša radosť do kategórie softvéru, ktorá sa niekedy môže cítiť šedo.

Aj keď je používanie intuitívne, ak uviaznete v Asane, existuje veľa možností na pomoc. Ak ho používate prvýkrát, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov Asany, ktorá vám poskytne tipy na používanie softvéru..

Užívateľská prívetivosť je jednou zo silných stránok Asany. Pomáha vám to pri jeho používaní a uľahčuje vám to, aby ste to urobili. To vás nezdržiava a dokonca vás dokáže občas pobaviť. Vďaka vynikajúcemu systému pomoci je Asana vynikajúcou voľbou pre menej technicky zameraných ľudí a každého, kto má radi používanie kvalitného a dobre navrhnutého softvéru..

náklady

Asana ponúka kvalitnú bezplatnú ponuku a poskytuje veľa dôvodov na upgrade na svoje platené plány. Jeho prémiová verzia je za 9,99 dolárov mesačne dostupná pre väčšinu firiem a online tímov.

Platené ponuky odstraňujú tímový limit 15 používateľov. Niektoré funkcie, ako napríklad časová os a závislosti na úlohách, tiež vyžadujú platené plány.

Inovácia na podnikanie, ktorá stojí 19,99 dolárov, a získate prístup k portfóliám, čo vám umožní sledovať najdôležitejšie časti vášho projektu. Získate tiež manažéra úspechu zákazníka, ktorý vám môže pomôcť s prípravou vašich projektov a doladením ich, aby ste z nich vyťažili maximum..

Prejdite na celý balík Enterprise a získate prioritnú podporu a tiež možnosť používať SAML na zvýšenie bezpečnosti. Ponúka tiež vymazanie údajov, aj keď si myslíme, že je to niečo, čo by malo byť dostupné vo všetkých balíkoch, ako to budeme ďalej diskutovať v sekcii ochrany osobných údajov.

Keď sa zaregistrujete do služby Asana, zobrazí sa výzva na zadanie kreditnej karty. Existuje však možnosť preskočiť to, čo nájdete, ak sa pozriete pozorne.

Asana má primeranú cenu a má tiež slušnú bezplatnú ponuku, takže nemáme žiadne sťažnosti týkajúce sa nákladov.

zabezpečenia & súkromia

Asana berie bezpečnosť a súkromie vážne, so svojimi mnohými bezpečnostnými prvkami a dodržiavaním najnovších zákonov o ochrane súkromia.

Ak chcete zobraziť jej zásady ochrany osobných údajov, kliknite na otáznik v pravom hornom rohu obrazovky a potom kliknite na odkaz. Pri jeho čítaní sme boli prekvapení, keď sme videli samostatnú sekciu pre bezplatných používateľov. Nenašli sme však nič zvlášť nevhodné.

Je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov a EU-U.S. Rámec ochrany osobných údajov, ktorý vám dáva práva týkajúce sa toho, čo sa stane s vašimi uloženými údajmi. Úplné vymazanie údajov je zahrnuté iba ako súčasť plánu podnikania, takže sa zdá, že obyvatelia EÚ dostanú túto funkciu zadarmo, pretože GDPR im udeľuje práva, ktoré ľudia na iných miestach nemajú..

Používa šifrovanie TLS 1.1 na prenos údajov a dokončil aj audit typu SOC 2 typu 1, s cestou typu 2, takže jeho nároky na bezpečnosť nesú váhu.

Asana sa podieľa na programoch odmeňovania, takže neberie bezpečnosť za samozrejmosť, snaží sa nájsť a opraviť zraniteľné miesta na svojej platforme. Prezrite si článok o penetračnom testovaní, kde nájdete viac informácií o zabezpečení a chybách. Spoločnosť má výrazné výsledky a pokiaľ vieme, v minulosti nedošlo k narušeniu bezpečnosti.

Asana sa stará o to, aby jej bezpečnosť a súkromie boli úplne nulové, a ponúka používateľom spôsoby, ako veci sami spravovať.

Uložené údaje môžete kedykoľvek exportovať ako súbor .json alebo .csv. To znamená, že ak chcete službu opustiť, môžete si vziať so sebou svoje informácie, čo je pekné vedieť.

Poskytuje tiež informácie o dostupnosti. Ak skontrolujete jeho stavovú stránku, môžete sa dozvedieť viac o akýchkoľvek nedávnych problémoch alebo výpadkoch. Je to užitočné, keď sa snažíte zistiť, či sa vyskytol problém s vašou sieťou alebo Asanou.

Celkovo je bezpečnostný záznam služby v poriadku. Uprednostnili by sme však, aby všetci používatelia mali právo vymazať svoje údaje, a nielen iba obyvatelia EÚ a osoby, ktoré sú súčasťou jej plánu podnikania.

služba & podpora

Asana má veľa návodov, ktoré sú usporiadané dobre a ukazujú, ako s nimi pracovať. Nikdy sme nemali dôvod kontaktovať podporu, keď sme ju používali, pretože príručky a jej stránky pomoci poskytovali dostatok informácií.

Aj keď je k dispozícii veľa zdrojov, nepodarilo sa nám nájsť spôsob, ako priamo hovoriť s podpornou osobou v rámci bezplatného plánu. Mali sme pár otázok o službe, ktorú namiesto toho položíme predajnému tímu.

Zástupcovia chatu so živým predajom nám nedokázali povedať, aký druh šifrovania Asana použil, čo bolo celkom rozumné vzhľadom na to, že pre predajcov bola zložitá otázka na odpoveď. Po piatich minútach nám však dali odkaz na kontaktnú stránku podpory a poctivo sa im priznalo, že nemôžu odpovedať namiesto toho, aby nás trhali..

Vyhodili sme dopyt prostredníctvom formulára podpory a po siedmich hodinách sa k nám vrátili s odkazom na stránku s vyhlásením o bezpečnosti, ktorá obsahovala informácie, o ktoré sme požiadali. Sedem hodín nie je najrýchlejšou odpoveďou, ktorú sme dostali, ale je to prijateľný čas.

Asan-predajné

Existuje mnoho stránok pomocníka, ktoré sú rôzne a prehľadné pri navigácii. Existuje aj vynikajúce fórum, na ktoré sa rýchlo odpovedajú na otázky a obsahuje množstvo informácií. Ak sa chcete hlboko dostať na platformu, existuje aj príručka pre vývojárov, ktorá vysvetľuje, ako pracovať s rozhraním API.

Asana poskytuje služby a podporu, ale nie je jednou z najsilnejších oblastí. Jeho dokonalosť v užívateľskej prívetivosti samozrejme znamená, že budete mať menší dôvod kontaktovať podporu ako Wrike používatelia, napríklad.

Záverečné myšlienky

Asana dokáže robiť to, čo by sme nikdy neverili: spríjemnite riadenie projektu. Je príjemné používať a má množstvo funkcií, ktoré uľahčujú usporiadanie vášho projektu. To vám umožní udržiavať si členov tímu v aktuálnom stave s minimom rozruchu.

Z hľadiska zložitosti Asana sedí niekde medzi jednoduchosťou Trella a mocným, ale ťažko pochopiteľným Wrike. Odporúčame každému, kto potrebuje pokročilé funkcie riadenia projektu.

Asana je najlepšia vo svojej triede pre ľahké použitie a užívateľskú prívetivosť a má silnú sadu funkcií. Jeho bezpečnosť a súkromie sú viac ako prijateľné a existuje veľa možností podpory.

Jeho najlepšie funkcie sú, ako ste očakávali, obmedzené na platené plány, existuje však bezplatná skúšobná verzia a je vhodné vyskúšať si, či ste na trhu organizačného nástroja..

Dúfame, že sme vám dali predstavu o tom, čo Asana môže urobiť a či dokáže vyhovieť vašim potrebám. Ak ste ju použili, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me